Návrhy a významy tetovania Fleur-De-Lis (s obrázkami)

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Fleur-De-Lis: História a asociácie

Fleur-de-lis je obľúbeným symbolom tetovania. Spája sa s náboženstvom, kráľovskou hodnosťou a stredovekom. V tomto článku sa budeme zaoberať históriou a významom fleur-de-lis a pozrieme sa na niektoré návrhy tetovania.

Aj keď sa fleur-de-lis používal v Mezopotámii, Egypte a Indii, je najčastejšie zobrazovaný na európskych erboch a európskych vlajkách od raného stredoveku po súčasnosť. To'Je obzvlášť bežný v krajinách a mestách francúzskeho vplyvu. Fleur-de-lis dnes nájdete na štátnej vlajke štátu Louisiana a ako symbol New Orleans Saints a Mardi Gras v New Orleans. Zelená fleur-de-lis je symbol skauta ("Byť pripravený").

Tetovanie fleur-de-lis môže byť navrhnuté v rôznych štýloch a farbách, ako môžete vidieť na mnohých fotografiách na tejto stránke. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete byť kreatívni. Jeden populárny štýl je vlajka Fleur-de-lis Mardi Gras, v zelenej, zlatej a fialovej farbe.

Význam Fleur-de-Lis

Fleur-de-lis znamená "kvet ľalie'. Vyzerá to ako krásny kvet ľalie. Takýto dizajn sa objavuje v starovekom Egypte a Indii. Pôvodne mohol predstavovať divokú žltú dúhovku Európy a západnej Ázie, ktorá má tri okvetné lístky zakrivené hore a tri zakrivené nadol. Alebo staré európske verzie dizajnu mohli predstavovať včelu, hrot oštepu alebo zväzok pšenice (raný germánsky symbol plodnosti).

V stredoveku to bol kresťanský symbol, predstavujúci čistú ľaliu Panny Márie alebo predstavujúci Trojicu. Reprezentovalo to aj veľa Európy's kráľovskými rodinami. Karol Veľký'potomkovia to používali vo svojich erboch. Legendy hovoria, že Boh dal Fleur-de-lis Karola Veľkého'jeho predchodca kráľ Clovis, v piatom storočí n. l., buď ako liekovka so svätým olejom, alebo ako zariadenie, ktoré sa magicky objavuje na jeho štíte. Clovis bol kráľom, ktorý zjednotil Frankov a urobil Francúzsko katolíkom. Fleur-de-lis je teda symbolom božského práva kráľov privádzať ľudí do poriadku podľa štátneho náboženstva. Ako symbol heraldiky prináša aj konotácie vernosti, vernosti, kráľovskej krvi, rytierskeho stavu, jednoty a cti. Aj keď ho skauti používajú v modernej dobe, zachováva niečo z tohto starého povolania byť verný Bohu i krajine.

Tu je niekoľko významov spojených s tetovaním fleur-de-lis. Pozrite sa na rôzne návrhy a urobte prieskum; zvážte, čo chcete povedať.

 • Licenčný poplatok
 • Bohatstvo
 • Náboženstvo
 • Sláva
 • Česť
 • Viera
 • Nádej
 • Kresťanstvo
 • Panna Mária
 • Valor
 • Moc
 • Jednota
 • Sila
 • Vernosť

Tetovanie fleur-de-lis môže byť navrhnuté v rôznych veľkostiach. Napriek tomu, že malá fleur-de-lis môže byť nápadným tetovaním, osobne by som odporučil stredne veľkú fleur-de-lis, pretože lepšie zachytáva krásne detaily tvarov a umožňuje trojrozmerný vzhľad..

Don't Ponáhľajte sa na atrament

Bez ohľadu na to, aký dizajn tetovania zvažujete, urobte si na to čas a urobte si prieskum. Pozrite sa na množstvo rôznych prevedení a pochopte, čo vaše tetovanie predstavuje a symbolizuje. Ľudia, ktorí sa nechajú tetovať v zhone alebo impulzívne, to často neskôr ľutujú. Ak tetovanie fleur-de-lis nie je pre vás, hľadajte ďalej. Ďakujem za návštevu.

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 29. apríla 2012:

Audrey, ďakujem, že si si našiel čas na to, aby si to skontroloval. Je nám potešením vždy počuť.

Audrey Howittová z Kalifornie, 28. apríla 2012:

Krásne tetovanie! Neuvedomil som si, že história fleur de lis siaha ďaleko do minulosti. Veľký rozbočovač!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 28. apríla 2012:

Aviannovice

AE

Blaise

Viera

Cigán

Max

Alocsin

Ešte raz ďakujem za všetky vaše komentáre. Fleur de lis by bola skvelým darčekom pre každého muža alebo ženu. V Európe veľmi obľúbené ako tetovanie. Max, o tom som nikdy nepočul, však'to znamená, že áno'napriek tomu sa to nestane. Bol to znak, ktorý bol veľmi rozšírený, pravdepodobne v oblastiach, v ktorých pôsobíme'ani neviem To by nebolo'neprekvap ma. Vtedy to boli temné dni. Buď ste si ho dali vyrobiť, alebo ste ho nechali hrubý.

Aurelio Locsin z Orange County, CA, 28. apríla 2012:

Jedna z klasík, ktorú som'všimol som si mnohokrát. Hlasovanie za a krásne.

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 28. apríla 2012:

Fleur De Lis je veľmi krásna a príťažlivá, že't to. Vždy ma to fascinovalo'jemná krása. V beletrii som kedysi čítal o postupoch stredného veku, že znak Fleur De Lis bol zvyknutý na označovanie vrahov. Šokovalo ma to! Je to akýsi úplný opak známych významov, nie? Počuli ste už niečo podobné alebo ste na to narazili?

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 28. apríla 2012:

Skvelá práca na nich a veľmi zaujímavé čítanie.

Faith Reaper z južného USA 27. apríla 2012:

OH Wow!!! Fleur de lis je moja najobľúbenejšia. Opäť skvelé centrum. Vo svojej láske, Faith Reaper

Fehl Dungo z vašej blízkosti … 27. apríla 2012:

Tu nájdete niekoľko úžasných informácií a fotografií o Fleur de lis. To tetovanie chcem raz. Milujem mamu Mary 🙂

Ruby Jean Richertová z južného Illinois, 27. apríla 2012:

Tetovanie je odvážne a krásne. Umelec je veľmi dobrý..Ďakujem's opäť za zdieľanie..

Deb Hirt zo Stillwater, OK, 27. apríla 2012:

Opäť niekoľko veľmi dobrých historických informácií o tejto forme umenia. Dobrá práca.

About the author