Návrhy a významy tetovania na Spider a Spider-Web

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Tetovanie pavúka a pavučiny je "stará škola" a je veľmi obľúbený u mužov a niektorých žien. Pretože tetovanie pavúka môže byť navrhnuté v niekoľkých rôznych veľkostiach, dá sa tetovať takmer kdekoľvek na tele.

Rovnako ako všetky tetovania zvierat, aj tetovanie pavúka predstavuje všetky pozitívne a negatívne vlastnosti, ktoré spoločnosť tomuto zvieraťu pripisuje.

Pozrime sa na rôzne návrhy a prediskutujeme ich rôzne významy, a dúfajme, že aj vy'Nájdem nápady a inšpiráciu pre vaše ďalšie tetovanie.

Čo môžu znamenať tetovanie pavúka a pavučiny?

Aj keď majú pavúky mnoho negatívnych asociácií a významov, majú aj pozitívne. Vzhľadom na tento obrovský rozsah možných významov vám iba osoba, ktorá nosí dizajn, mohla povedať, čo to pre nich znamená, ale ľudia, ktorí vidia dizajn, mu môžu priniesť ktorýkoľvek z týchto významov. Niektoré možnosti sú uvedené nižšie.

 • Strach
 • Smrť
 • Nebezpečenstvo
 • Rovnováha, harmónia
 • Kreativita, čl
 • Múdrosť
 • Nenávisť
 • Vytrvalosť
 • Šikovnosť, šikovnosť
 • Osud
 • Veľa štastia
 • Zachytenie
 • Život's Bojuje
 • Plodnosť
 • Život
 • Uväznenie
 • Zúfalstvo
 • Ženská sila
 • Láska's Tajomstvo

Ktorý druh pavúka je najobľúbenejší?

Najpopulárnejším druhom pavúkov na tetovanie musí byť pavúk čiernej vdovy, lesklý čierny pavúk s červeným znakom presýpacích hodín na chrbte. Samica čiernej vdovy je samozrejme známa tým, že svojho partnera zje, akonáhle skončia s párením. Čierna vdova teda predstavuje ženskú silu a symbolizuje aj záhadné a desivé aspekty lásky.

Pavúky v mýtoch, legendách a kultúre

Spider tetovanie a pavučina tetovanie prichádzajú v rôznych prevedeniach, farbách a štýloch, a môžu byť spojené s rôznymi prvkami a ozdobami. Pavúk sa objavuje v kmeňových tetovaniach po celom svete. Vo všetkých kultúrach sa objavuje nespočetné množstvo mýtov a legiend o pavúkoch.

Asi najčastejšie tetovanie odkazuje na naše boje v sieti života. Čokoľvek, čo sa dostane do pavučiny, sa bude snažiť dostať von, ak to bude možné. Bojujeme so životnými situáciami, rovnako ako korisť zápasí v pavučine. Niekto si môže vybrať tieto vzory tetovania, aby reprezentoval ich boje v minulosti a spôsob, ako ich prekonali.

Spider Woman v indiánskej kultúre

Pavučina má asociácie s domorodými Američanmi a lapačom snov. Ľudia z Anishinaabe tomu verili "Pavúčia žena" navštívi všetky novonarodené deti z kmeňa, aby splietli kúzelnú sieť, ktorá ochráni deti pred všetkým zlým. Keď kmeň rástol, nebola schopná upliesť lapače snov pre všetkých novorodencov z kmeňa, a tak ženy začali tkať svoje vlastné lapače snov a umiestňovať ich ku kolíske novorodencov..

Dnes sa predpokladá, že lapače snov prinášajú dobré sny a odrádzajú od zlých. Tetovanie na pavučine, podobne ako lapač snov, môže symbolizovať ochranu.

Pavúk Anansi v kultúre západnej Afriky

V západnej Afrike je pavúk Anansi predmetom rozprávok a legiend, príbehov, ktoré sa rozšírili do Karibiku a na americký juh. V skutočnosti je bohom príbehov. Je chytrý a podvratný, dokáže bojovať s oveľa väčšími tvormi. Rovnako ako pavúk Charlotte v detskej knihe Charlotte’s Web, Anansi sleduje, čo robia veľké tvory, a presne vie, o čo im ide..

Arachne v gréckej mytológii

Mnoho legiend uvádza, že pavúk ukázal človeku, ako tkať. V gréckej mytológii bola žena menom Arachne známa ako veľká tkáčka. Athena na Arachna veľmi žiarlila's talentom, a tak sa rozhodla urobiť Arachna'život je peklo. Akonáhle Arachne zomrel, Athena sa cítila hrozne. Cítila sa tak zle, že urobila z Arachna pavúka, aby mohla opäť tkať.

Negatívne konotácie pavúkov a webov

V európskej tradícii majú pavúky mnoho negatívnych významov. Mnohé sú jedovaté a ak vtrhnete do ich skrytých miest, uhryznú bez varovania. Pavúky vyzerajú ako cudzinci a čím sú väčší, tým vyzerajú cudzinec. Ich nohy, oči, vlasy a rýchla plavba sú odpudivé a robia z nich monštrá pre sci -fi filmy. Z čierneho moru sú dokonca obviňovaní pavúky.

Tetovanie z väzenia a symboly bieleho rasistu

Tetovanie na pavučine nosia väzni vo väzenských systémoch bežne. Niektorí hovoria, že web predstavuje väzenské mreže. Väzni si môžu dať vytetovať na lakte pavučiny, aby znázornili, ako dlho strávili sedením vo väzení; čím väčšia sieť, tým dlhšia veta. Pavúky a pavučiny sú údajne symbolom, ktorý používajú biele rasistické skupiny vrátane KKK.

Pozitívne konotácie pavúkov a webov

Napriek všetkým svojim negatívnym asociáciám majú pavúky a ich siete mnoho pozitívnych významov.

 • Tetovanie pavúka môže predstavovať múdrosť, plodnosť, harmóniu a rovnováhu.
 • Pavúky v prírode vytvárajú rôzne jedinečné a krásne siete na zachytenie svojho jedla.
 • K ľuďom sú málokedy agresívni.
 • Jedia rôzne druhy hmyzu a hmyzu, čím obmedzujú výskyt škodcov, a tak prispievajú k rovnováhe života.
 • Pavúky sú tiež veľmi plodné (ako Charlotte) a žena počas svojho života porodí tisíce pavúkov.

Komentáre

Holly jones 21. októbra 2019:

Čo hovoríte na mužského pavúka, ktorého urobila vaša rodina

zombiekitty 25. augusta 2015:

Potom nemôžete zabudnúť na pavúka killjoy, ktorý pochádza z alternatívneho rockového pásma. (Moja chemická romantika). Teraz to väčšina punkových a emo detí stále preháňa. V zásade je súčasťou veľkej príbehovej línie a je a

symbol predstavoval skupinu rebelov. (Killjoys)

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 13. septembra 2013:

Áno, to znie ako skvelá póza. Napísať 120 strán o pavúkoch alebo čomkoľvek inom by bolo ťažké. Máte skvelú tému a nápad. Zabúdam na štúdie, ale pamätám si na štúdiu, ktorá bola urobená zhruba pred rokom, a vysvetlila, aké percento mužov a žien sa bojí pavúkov. U oboch to bolo dosť vysoké, viac ako 50%, takže viac ako polovica mužov a žien sa pavúkov bojí. Ale podľa mňa viac ako 50% sa zaujímalo o pavúky. Na oplátku tomu verím'je obrovská úroveň záujmu o pavúky. Môj priateľ vlastní miestny obchod s tetovaním a veľa obchoduje. V dňoch 5-13 sa tetovanie na pavúkoch zvýšilo o 21%. Zdá sa, že je nízka, ale tetovanie pavúkom už roky klesá, pravdepodobne preto, že v súčasnosti je k dispozícii viac možností. Každopádne verím, že ľudia majú záujem o pavúky napriek tomu, že sa ich boja. Navyše tam'je trh aj pre pavúky.

Andrea Norwoodová 10. septembra 2013:

Ďakujem, pokúsim sa to dať na kindle single. Pracoval som na tom tak dlho a tvrdo a dával som kúsky na správne miesta. Dúfam, že to tiež dobre dopadne. Dokončujem 120 strán a je to'je to len dĺžka, ktorú kindle singel akceptuje. Musím urobiť kryt a mám na to skvelý nápad. Chcem ženu vpredu, pretože žena čiernej vdovy je nad mužskými vecami. Nechám teda ženu viesť na prednom obale. Myslím, že ju nechám otočiť, takže ona'Ukážem značku pavúka.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 9. septembra 2013:

Andrea, ty'Keď to bude potrebné, dajte mi vedieť'je tam Páčia sa mi farby, červená a čierna. Ja'V skutočnosti som premýšľal o tetovaní čiernej vdovy. Ja'V súčasnej dobe sa pokúšam navrhnúť celý rukáv, tmavý až svetlý. Toto tetovanie symbolizuje moju temnú minulosť a svetlú budúcnosť, minulé chyby, učenie sa z týchto chýb, ktoré zo mňa urobili muža, ktorého som'm dnes. Ja'dúfam, že začnem vytvárať videá, ktoré vysvetlia, ako sa tetujú, ako napríklad čierna vdova a iné vzory tetovania pavúkov. Čas ma však teraz skutočne pohlcuje, menej času na písanie a veci, ktoré milujem. Písanie mi síce chýba, ale musím pracovať, aby som zarobil. Moje SEO podnikanie je v súčasnej dobe veľmi pomalé, pretože sa stále snažím rozbehnúť náš web. Bohužiaľ nie'Nevytvorte dostatok písma na to, aby som uživil všetky svoje deti, rodinu a výdavky. Dúfajme, že vaša kniha pavúkov je veľkým hitom, šancou, že budete úspešní a známi. Pokiaľ vám to robí radosť, že'všetko, čo sa počíta.

Andrea Norwoodová 7. septembra 2013:

Áno, to'je to tak pravdivé a robím prvých 120 strán a zapaľujem ich, hneď ako budú úpravy dokončené. Ľudia si budú veľmi radi čítať túto a druhú časť dve. Zatiaľ oboch zapaľujem. Neskôr bude možné knihu rezervovať a zahrnú sa obe časti, vďaka čomu bude mať kniha 240 strán. Idem si urobiť tetovanie pavúčej značky. Verím, že budem hlupák a dostanem presýpacie hodiny. Napriek tomu, že sicariidae sú v knihe najbohatšie a najsmrteľnejšie, Walckenaera mám rád kvôli farbe, ktorú tuším. Pripojte sa ku mne a získajte jeden sám.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 5. septembra 2013:

Ahoj Andrea 🙂 Dúfam, že áno. Skvelé na tom je, že vďaka internetu máte možnosť predať svoju knihu svetu. Robím svoj vlastný marketing na sociálnych platformách, blogoch a webových stránkach 2.0. Áno, tetovanie Walckenaerovej, čiernej vdovy. Pamätám si, ako som o tom čítal, keď som skúmal tetovanie pavúkov. Zďaleka je dizajn tetovania čiernej vdovy najlepším tetovaním pavúka. Ja nie'Neviem však ľavú/pravú stranu, zaujímavé.

Mnoho ľudí nie'neviem, čo robia dobrí pavúky pre všeobecný život. Ak by to napríklad nebolo't pre pavúky, my'Byli by ste zahltení hmyzom, ktorý je zlý pre poľnohospodárstvo a mnoho rastlín. Vždy mi príde úžasné, aký delikátny je ekosystém. Táto dokonalá rovnováha je príčinou každodenného života, ako ho poznáme.

Andrea Norwoodová 5. septembra 2013:

Áno, a dúfajme, že táto kniha to všetko zmení a navyše'je to tiež veľmi zaujímavá kniha. Plánujem čoskoro urobiť tetovanie rodu pavúka, o ktorom som vám hovoril. Myslím, že chcem byť Walckenaer a Walckenaer's sú latrodectus, pavúky čiernej vdovy, takže tetujú's sú jasne červené presýpacie hodiny. Samice nosia ten svoj na ľavej strane ucha palec pod ľavým uchom a muži ich nosia na pravej strane chrbta palec pod ramenom. Ostatné tetovania by boli rovnaké pre mužov a ženy, iba s odlišným tetovaním. Sú známejšie ako značky, značky pavúkov alebo podobné rodné znamienka.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. augusta 2013:

Správny. Máte skvelý nápad a presne viete, ako chcete, aby bol zobrazený. Keď som sa prvýkrát začal zaujímať o tetovanie pavúkov a tetovanie všeobecne, vždy som premýšľal o napísaní knihy o všetkých tetovaniach. Prial by som si, aby som na to mal čas, ale vždy som vedel, ako to chcem vykresliť. Pavúky majú mnoho výhod, mnohé ľudia nerobia'neviem. Pavúky sú pre ekosystém veľmi dôležité. Vaše právo, po stáročia boli pavúky nepochopené.

Andrea Norwoodová 30. augusta 2013:

Myslím, že svoju knihu pomenujem "Oni" pretože sú odlišní, ale podobní ľuďom, aj keď sú pavúky. Pavúk chce vychádzať s ľuďmi a robiť im to, čo a kým sú známi, ale vie, že ľudia sa stanú problémami, a nie, že by pavúky nemohli'v prípade potreby sa nebrániť pred ľuďmi. Pavúky nie'nechcem byť považovaný za príšery, plazov a čudákov, ako ich hodnotili po stáročia. Ostatné záležitosti, ktoré sa týkajú upírov z južného bieleho ducha, sú tiež iné.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. augusta 2013:

@Andrea, kedykoľvek. Ja'Celkom ma to zaujíma 🙂 Absolútne, na podpore veľmi záleží. Vidíte, máte skvelé nápady a ste kreatívny. Našťastie to chytí a dosiahne to globálnu úroveň 🙂

@Mimi, ďakujem za tvoj komentár Mimi !! Ja'Zaujímalo by ma, aký typ pavúka ste si vybrali a symbolizuje niečo vaše tetovanie?

mimi 30. augusta 2013:

Mám pavučinu s pavúkom v strede

Andrea Norwoodová 29. augusta 2013:

Ďakujem veľmi pekne za podporu mojej práce. Veľa to pre mňa znamená. Dokonca uvažujem o výrobe podpisových pohárov z pavúčieho vína. Čím viac podpory mojich myšlienok, tým lepšie a tým viac bude vo svete kolovať.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 27. augusta 2013:

Andrea, kedykoľvek. Vždy niekoho podporujem's úspechom. Znie to ako skvelý nápad a prajem vám všetko najlepšie. Uistite sa, že sa vrátite a zanecháte mi odkaz, aby som sa k tomu dostal 🙂 Ja'som si istý'urobím to skvele!

Andrea Norwoodová 27. augusta 2013:

Hej, ďakujem, že ste si vypočuli a páčilo sa mi, čo som chcel povedať, a že sa mi kniha páčila!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 26. augusta 2013:

Aha, okej! Super, prajem vám všetko najlepšie s vašou knihou. No môžeš'nepokazte sa s knihou podobnou Súmraku. Osobne som si túto sériu užil. Niežeby tímový Jacob alebo Edward, ale bola to skvelá filmová séria. Všetko najlepšie k tomu Andrea.

Andrea Norwoodová 26. augusta 2013:

Tam'je to viac než to. Píšem o nich knihu s tónom súmraku. Bude to dobré! Chcem ľuďom ukázať, že pavúky nie'nemusí byť strašidelné a určite v nich je tma, a tak je to v každej postave, ale pavúky majú aj dobrý výhľad. Tieto pavúky sú prominentné a ich tvorca ich vytvoril na obraz a podobu ľudí.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 25. augusta 2013:

Andrea, ďakujem, že si si našiel čas na komentovanie tetovania pavúka. Je to zaujímavé, Andrea, takže zoberiete symboly pre každého konkrétneho pavúka a umiestnite ich nad ľavé ucho. Toto tetovanie pavúka alebo táto značka sa nosí na rôznych miestach medzi mužom a ženou. Páči sa mi myšlienka a koncept, pretože každý pavúk má jedinečnú značku alebo symbol. Vážime si, že zdieľate túto Andreu, a ďakujeme za návštevu.

Andrea Norwoodová 24. augusta 2013:

Ahoj opäť fanúšikovia pavúkov!

Píšem knihu zaoberajúcu sa ľudskými pavúkmi a mám myšlienku, s ktorou sa s vami rád podelím o známke pavúka. Čo tým chcem povedať, je ako rodné znamienko, ktoré vyzerá tak skutočne na ľudskom mužovi alebo žene. Samice nosia značku pavúka (rôzne značky pre rôzne druhy pavúkov) na ľavej strane ucha palec pod uchom, napríklad ak sú walckenaer, budú nosiť jasne červené presýpacie hodiny atď., Muži nosia svoju značku vpravo strana chrbta palec pod ramenom a ak sú walckenaeri, tiež nosia presýpacie hodiny, hnedý izolovaný pazúr troch vidlíc atď. Myslím si, že'Je to skvelý nápad a používam ho aj vo svojej knihe. Všetko za používanie tohto tetovania vám skutočne poďakuje.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 23. augusta 2013:

Ahoj Tom! Ďakujeme, že ste si našli čas na návštevu a zanechanie komentára. Úžasné! Tom, pracuješ s témou alebo len pavúky? Ak nie'Nevadí, môžete sa podeliť o svoje skúsenosti s tetovaním na krku? Zdroj iba pre ostatných, Tom. Ja'Nikdy som nemal atrament na krku, ale ja'plánujem si čoskoro zaobstarať nový tat. Ak sa plánujete odfotiť, pošlite mi odkaz, radi to uvidíme! Buďte opatrní a ešte raz ďakujem.

Tom L. 22. augusta 2013:

tu je niekoľko dobrých umeleckých diel. Majte teraz niekoľko pavúkov & dostať tento víkend niekoľko na krk – tešíme sa na tieto.

Andrea Norwoodová z Elbertonu v štáte Georgia 26. marca 2013:

Ahoj,

Milujem ich všetky a tie na horných partiách žien a mužov sú skvelé! Píšem knihu o ľudských pavúkoch a vidím perfektné pózy na obal knihy. Všetci sú tak dobrí, že nie'neviem, ktoré si vybrať.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 8. apríla 2012:

Jeff, ďakujem, že si sa zastavil. To znie ako zlé tetovanie. Ak budete mať niekedy príležitosť, rád by som videl fotku, keď budete hotoví.

jeff 3. apríla 2012:

No, mám na ruke lebku, chcem tetovanie čiernej vdovy a im sa to bude dobre spájať s mojou lebkou v tkáči duše na zips a bude mať jemnú sieť, ktorá sa bude šíriť zápästím k ruži so slovom mama vpravo z opotrebovanej krvi steká krv zo spodnej časti zipsu, aby bola droga

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. februára 2012:

Tina, ďakujem, že si si našiel čas na návštevu. Ja naozaj nie'ani nemajú radi pavúky. Je to však jedinečná voľba tetovania. Súhlasím, umelecké dielo je skvelé. Dúfam, že sa máš dobre Tina.

Christina Lornemark zo Švédska 11. februára 2012:

Ach, aj keď sám nemám rád pavúky, musím povedať, že tieto obrázky ukazujú skvelé umelecké diela! Na niektorých z nich sú dokonca viditeľné vlasy na nohe pavúkov! Pre mňa pavúky znamenajú strach a smrť a nikdy by som nechcel mať tetovanie pavúka. Ale môžem tiež súhlasiť s tým, že stoja za múdrosťou a plodnosťou. Tetovanie s pavúkmi lezúcimi po krku je krásne aj hrozné :))

Ďakujem za skvelé informácie o tetovaniach pavúkov, pre mňa je to ako vstup do nového sveta!

Tina

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 9. februára 2012:

*Alocsin, ďakujem, že si si na nás našiel čas. Súhlasím, majú niečo jedinečné. Zaujímavá perspektíva.

*Frank, som rád, že sa ti to páči. Všetko najlepšie Frank.

*Cigán, ďakujem za tvoj komentár, láska. Veľmi dobre povedané. Väčšina z nás behá, muži alebo ženy, možno len ja.

*Uchádzač, ďakujeme, že ste si našli čas a zastavili sa u nás. Viac ma to ťahá k webu a jeho významu. Len nie't získať tie realistické.

*AE, ďakujem za všetku vašu podporu. Naozaj. Moje šťastie, keby som mal onr, zabudol by som na to a vydesilo by to zo mňa toho ****.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 7. februára 2012:

Páni, krásne, ale nie pre mňa. Ja'bojím sa pavúkov. Tie, ktoré jej idú po krku, sú úžasné..Ďakujem ešte raz..

Helen Murphy Howell zo škótskeho Fife 7. februára 2012:

Súhlasím s ostatnými prispievateľmi, že aj keď sú pavúky strašidelné, umelecké dielo bolo fenomenálne! Milujem pavučiny a dokážem sa s tým vyrovnať, ale myslím si, že vidieť na niekom pavúkovi také živé tetovanie by ma odradilo ísť blízko nich! LOL!!

Milujem lapače snov – tie autentické, a nie plastové niekoľkomiliónové výrobné linky – sú také krásne a nádherné umelecké dielo.

Miloval som toto centrum, najmä umelecké diela a legendy obklopujúce tieto fascinujúce zvieratá. Hlasovalo + úžasné!

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 7. februára 2012:

Hlasovalo a skvelá práca ako vždy. Pavúky nikdy nepatrili k mojim obľúbeným, ale ja nie'utekaj s krikom od nich. Akokoľvek by som bol mŕtvy, živý alebo nápaditý'nechcem, aby sa na mňa plazili. Páčia sa mi tie tetovania na pavučine. Teším sa na ďalšie.

Frank Atanacio zo Sheltonu 6. februára 2012:

scenárista niektoré z nich sú také úžasné, milujem to!!!!

Aurelio Locsin z Orange County, CA, 6. februára 2012:

Aj keď sú tieto strašidelné, priťahuje ma to, pretože naznačujú hranicu. Hlasovanie za a krásne.

About the author