Návrhy a významy tetovania na tarotovej karte: Súdne karty alebo symboly licenčných poplatkov

Som ohnivý kôň v čínskej astrológii a mojím životným symbolom sú podľa tarotu Milenci.

tarotová karta-tetovanie-nápady-a-významy-symboly-autorských-licencií-alebo-súdne karty

Anna Fonte (koláž z verejnej domény a z Canvy)

Významy každého tetovania tarotových súdnych kariet

Ak ty'Keď ideš do tarotu, vieš, že v balíčku je 16 súdnych kariet (kráľov, kráľovien, princov a princezien), po štyri od každej farby (meče, poháre, prútiky a pentagramy).

Tieto karty tváre vo všeobecnosti predstavujú dve veci: dôležitých ľudí vo vašom živote a schopnosti, ktoré dúfate, že budete mať. Inými slovami, predstavujú tak vašich učiteľov v reálnom svete, ako aj nástroje, ktoré vám pomôžu na vašej ceste životom.

Nie som odborník na tarot. Ja'm viac celoživotný fanúšik alebo dabér. Bol som na základnej škole, keď moja dlhovlasá matka-vtedy hipisáčka, výtvarníčka, ktorá si navrhla vlastnú tarotovú palubu-so mnou tarotovala. Urobil som to so svojimi priateľmi ako v tínedžeroch a tínedžeroch. V osemdesiatych rokoch som použil Tarot: Zrkadlo duše, príručka navrhnutá Gerdom Zeiglerom, aby sprevádzala palubu Aleistera Crowleyho Thotha, a v 90. rokoch to bolo všetko o Angeles Arrien's Tarotová príručka: Praktické aplikácie starovekých vizuálnych symbolov, kniha, ktorá bola na poličke každého chladného dieťaťa, ktoré som poznal na vysokej škole.

Licenčné karty v skratke:

  • The Kráľ a Kráľovná zvyčajne sa týka starších, dlhodobých alebo autoritatívnych ľudí vo vašom živote alebo dlhodobých schopností a prehľadov.
  • The Princ a Princezná odhaľte nové schopnosti a postrehy alebo mladších, novších ľudí vo svojom živote.
  • The Žena karty (kráľovná a princezná) = prehĺbenie vedomia o témach týkajúcich sa animy alebo ženských alebo ženských aspektov vašej osobnosti.
  • The Muž karty (kráľ a princ) = rozšírenie vedomia o témach spojených s animom, vašimi mužskými alebo mužskými tvárami.

Tarotové karty pre ženy a pre mužov: Anima a Animus

Pohlavie tarotovej karty nie je potrebné brať príliš vážne. Predpokladá sa, že tieto karty predstavujú energie, nie doslovné pohlavia. Preto pre vás môže vytiahnutie karty kráľa predstavovať silnú autoritu vo vašom živote alebo nejaký majstrovský nástroj, ktorý máte vo svojej súprave nástrojov, a kreslenie kráľovnej môže predstavovať akúkoľvek materskú, sebestačnú alebo generatívnu, introspektívnu zručnosť, ktorú vlastníte. Princovia a princezné môžu predstavovať zápletku pre synov a dcéry alebo môžu predstavovať nové zručnosti, ktoré by ste chceli získať..

Aké mená nazývate svoje súdne karty?

Rôzne tarotové balíčky používajú na opis týchto štyroch kariet vznešenej tváre rôzne slová. Všimnite si to v rôznych palubách, "Rytier" označuje kartu kráľa aj princa.

 KingQueenPrincePrincess

Ďalšie názvy tejto karty:

Rytier, mentor, otec, rečník, matka, kňažka

Matka, umelec, dcéra, šaman, darček

Rytier, syn, Amazonka, Knower, učeň

Stránka, Dcéra, Dieťa, Miesto, Hľadač

Čo znamenajú obleky

  • Meče (mentálne alebo mozgové)
  • Poháre (emocionálne alebo obrátené dovnútra)
  • Hůlky (duchovné alebo obrátené nahor) (tiež obušky, prúty alebo palice)
  • Disky (fyzické alebo materiálne) (tiež známe ako pentagramy alebo mince)

Ak ty'zaujíma vás Major Arcana, prečítajte si nápady a významy návrhu tetovania tarotových kariet a významy: Major Arcana.

Ak ty'znova hľadáte karty oblekov od esa po desať, prečítajte si nápady a významy návrhu tarotového tetovania: Malá arkána (karty obleku: meče, poháre, prútiky a disky).

Tetovanie kráľovnej mečov od Quinna DeRuitera @femmefatale_quinn v Omega Point Tattoo v Omahe, NE; Dizajn: @micah_ulrich.

Tetovanie kráľovnej mečov od Quinna DeRuitera @femmefatale_quinn v Omega Point Tattoo v Omahe, NE; Dizajn: @micah_ulrich.

Autor: Michael Mafrici Tattoo @mafriciinc, umelec žijúci v Midlands.

Autor: Michael Mafrici Tattoo @mafriciinc, umelec žijúci v Midlands.

@mafriciinc

Meče Kráľ, Kráľovná, Princ a Princezná

Tieto karty predstavujú štyri rôzne druhy mentálneho porozumenia. Všetky tieto figúrky držia čepele a sú zvyčajne vyobrazené v akcii, krájajúce podľa starých vzorcov a presvedčení.

Kráľ mečov (Majster mysle)

Tento kráľ predstavuje dosiahnutie presného zamerania, zámeru a sebaovládania. Vo väčšine palúb je zobrazený na koni, ktorý letí vzduchom (prvok mysle) nad vodou (prvok emócií). Cvála dopredu a drží dýku (jin) aj meč (jang), aby sa prerezal vzduchom s ostrým zameraním a silou vôle. Táto karta môže predstavovať staršieho muža alebo autoritu alebo skutočného majstra staršej zručnosti alebo tradície. Kráľ mečov sa pohybuje nebojácne vpred, v úplne nových smeroch.

Kráľovná mečov (strihač masiek)

Táto kráľovná predstavuje úspech racionálneho, nezaujatého myslenia a otvoreného vedomia. Vidí cez povrchovú vrstvu vecí do ich pravdivejšej, hlbšej podstaty. Ona'Je často zobrazovaný sediaci na oblakoch alebo medzi nimi, často držiaci v jednej ruke meč a v druhej masku. Odrezala masku, ktorá jej zakrývala oči. Rovnako ako bohyňa Athéna a podľa Arriena, "Má schopnosť radiť sa a radiť sa s ostatnými a má múdrosť vyhľadať si v prípade potreby poradenstvo a konzultáciu sama."

Prince of Swords (The Cutter boxov)

Tento princ predstavuje úspech tvorivého myslenia, intuitívneho myslenia a túžby po neobmedzenej a nespútanej mentalite. Táto karta predstavuje nové, nové povedomie o jednom'vlastnú intuíciu a jednu'schopnosť myslieť nespútane, bez obalu. Je často zobrazovaný ako drží niekoľko čepelí, čo predstavuje jeho odhodlanie preťať staré myšlienky, postoje a presvedčenia, ktoré by ho mohli zdržať..

Princezná mečov (Boj o náladu)

Táto princezná predstavuje úspech praktického myslenia a hmatateľných myšlienok. Volajú ju "Bojovník za náladu" pretože prerezáva emóciu (symptóm), aby videla jeho srdce (príčinu). Ona nie'nenechajte emócie ovládať svoje činy. Koná skôr podľa myšlienok, ako by ich mala iba zvažovať. Ona'často sa zobrazuje sediaci v oblakoch alebo bojujúci s prachovou búrkou nálad. Slová a skutky sú pre ňu v súlade.

Rytier pohárov od @omimoloko

Rytier pohárov od @omimoloko

@omimoloko

Poháre kráľ, kráľovná, princ a princezná

Tieto karty predstavujú štyri rôzne druhy emocionálneho porozumenia. Všetky tieto figúrky obsahujú poháre, grály alebo nádoby nejakého druhu. Voda je emócia a poháre ju držia.

Kráľ pohárov (majster bezpodmienečnej lásky)

Tento kráľ predstavuje emocionálnu vernosť a oddanosť a bezpodmienečnú lásku. On'je jediným kráľom na palube, ktorý nenosí prilbu ani korunu, čo znamená, že on'je otvorený, dôverčivý, nestrážený, zraniteľný a ochotný byť videný. Často jazdí na okrídlenom koni (Pegasus) a vo veľkorysom, večnom geste ponúka grál alebo milujúci pohár k oblohe.

Queen of Cups (The Truth Teller)

Táto kráľovná predstavuje dosiahnutie emocionálnej integrity a sebareflexie. Môže tiež predstavovať materské alebo materské postavy. Rodí nové formy, talenty, ja, identity a životy. Svoje pocity vyjadruje veľavravne, otvorene, slobodne, bez ospravedlnenia. Vlastní svoje pocity a slobodne ich vyjadruje bez represií, viny a úsudku. Ona'je často zobrazovaný na tróne s výhľadom na kaluž vody, dívajúc sa do jej hĺbok a na jej odraz: Vyberá si realitu pred ilúziou.

Prince of Cups (Milenec)

Tento princ predstavuje dosiahnutie emocionálnej túžby. On'je často zobrazovaný pri jazde nad vodou (emócia), ako drží v rukách pohár. Motivujú ho jeho najvnútornejšie túžby a emócie. Pozerá do pohára, aby našiel cestu, pričom sa pozrie do svojho vnútra, aby sa nechal viesť svojimi emóciami a túžbami. Z láskyplného pohára hlboko pije, pričom hlboko a úplne cíti a prejavuje emocionálnu vášeň.

Princezná pohárov (Majster nálady)

Táto karta predstavuje dosiahnutie emocionálnej otvorenosti, objektivity a odlúčenia. Namiesto toho, aby bola pripútaná k akémukoľvek predmetu lásky, je jednoducho zamilovaná. Ona nie'Nehrajte emocionálne hry: Vymyká sa vlastníctvu, žiarlivosti a manipulácii. Je emocionálne stabilná a dokáže jasne komunikovať svoje pocity a túžby. Je pripravená milovať alebo nájsť nové spôsoby milovania. Drží pred sebou pohár, ktorý ponúka voľnú lásku k vesmíru.

Kráľovná pohárov od Rhea Blaisa na tetovaní Sacred Body v Enfield CT @sacredbodygallery (z paluby Linestrider).

Queen of Cups by Rhea Blais at at Sacred Body Tattoo in Enfield CT @sacredbodygallery (from the Linestrider deck).

Prútiky kráľ, kráľovná, princ a princezná

Tieto karty predstavujú štyri druhy duchovného alebo nadprirodzeného spojenia. Každá z týchto postáv drží prútik (obušok, tyč alebo stavec), ktorý im umožňuje komunikovať s inými vlnami a napojiť sa na vyššie sily..

Kráľ prútikov (The Vision Quester)

Tento kráľ predstavuje úspech vhľadu a intuície. Je akýmsi vizionárskym vodcom alebo duchovným guruom. Často zobrazovaný na koni jednorožca, sedí pevne obkročený v nadprirodzenom spojení. V ruke drží pochodeň (eso prútikov), aby prepálila všetky bloky alebo prekážky, ktoré mu bránia vo výhľade. Nabíja dopredu, aktívne a asertívne hľadá pravdu a dynamicky ju robí.

Kráľovná prútikov (sebavedomá)

Táto kráľovná predstavuje úspech sebapoznania, introspekcie a osobnej transformácie. Sedí na tróne a často je vidieť, ako sa odráža alebo odráža. Dosiahla sebapoznanie a sebarealizáciu. Pozná každú svoju tvár a ukazuje, kým je na svete, pričom zrodila každú jej formu a aspekt. Jej žiarivá koruna predstavuje "nádhera prebudenia do najhlbšej podstaty toho, kým sme" (Arrien).

Prince of Wands (vlastnoručný tvorca)

Táto karta predstavuje úspech tvorivosti. Často je zobrazovaný na voze alebo na koni. Opraty drží ležérne, nonšalantne, úplne sebaisto vo svojom zmysle pre smer. Je úplne pohltený tokom svojho tvorivého procesu, pohybuje sa novými smermi. nechať sa viesť svojou vnútornou tvorivosťou. Je plne oddaný a ponorený do procesu expanzie a transformácie sa prostredníctvom svojho tvorivého procesu.

Princezná z prútikov (Krotiteľ tigrov)

Táto princezná čelila svojim démonom, zápasila so svojimi vnútornými zvieratami a zvíťazila. Na palube Thoth je zobrazená ako žena, ktorá má doslova tigra za chvostom, pretože táto karta znamená dosiahnutie oslobodenia, uvoľnenie vnútorných strachov a obmedzení a triumf nad vnútornými blokmi a hranicami..

Crystal Kinsley's @CrystalMouse1

Crystal Kinsley's @CrystalMouse1 "Otec Pentacles" tetovanie od Kim Kran's Unknown Wild deck.

Crystal Kinsley, so súhlasom

Pentagramy (alebo disky) Kráľ, kráľovná, princ a princezná

Tieto obrázky predstavujú štyri rôzne prejavy vonkajších síl alebo materiálnych ziskov. Či už tomu hovoríte pentagram (symbol prvku Zeme) alebo disk alebo minca (symboly materiálneho bohatstva alebo zisku), všetky tieto štyri postavy vyjadrujú schopnosti a zručnosti vo fyzickom svete..

King of Pentacles (Harvester)

Toto je kráľ prosperity a hojnosti. Svoje schopnosti vo vonkajšom svete prejavuje praktickými spôsobmi. Sedí s výhľadom na bohaté polia; zasadil svoje semená, starostlivo pestoval a zožal to, čo zasial. Táto schopnosť nie je abstraktná, metafyzická ani emocionálna: predstavuje fyzický, skutočný svet, konečný súčet, hmatateľné bohatstvo v oblasti zdravia, kariéry, financií a fyzického sveta..

Queen of Pentacles (The Nurturer)

Táto kráľovná – podobne ako Demeter alebo Matka Zeme – je kŕmidlo, dáva výživu a "staviteľ plodných svetov" (Arrien). Buduje nové reality, živí nové formy, vychováva nové životy a napĺňa nové osudy. Je to vecná a prízemná mama, ktorá sa stará o svoju rodinu, investuje do svojej komunity a trvá na tom, aby všetci zostali na večeru..

Prince of Pentacles (The Builder)

Táto karta predstavuje dosiahnutie foriem a základov a telesnej zdatnosti, cvičenia a tela. Je to kulturista, architekt vzhľadu, dizajnér nového vzhľadu. Svalnato a aktívne vytvára všetky nové štruktúry, ktoré sú potrebné.

Princezná Pentacles (Výrobca)

Táto princezná práve rodí seba a svoju vlastnú kreativitu. Bola plodná a plodná, zvyčajne bola zobrazená ako tehotná. Čelila ťažkostiam a víťazí, "žena, ktorá bola nad sopkou a cez briar" (Arrien). Nesie nový život – gestuje to v jej vnútri – je v procese formovania nového života, seba, identity a aspektu seba.

Kráľovná Pentacles od Micaha Ulricha v Michigane, USA (micahulrichart.com)

Kráľovná Pentacles od Micaha Ulricha v Michigane, USA (micahulrichart.com)

Micah Ulrich

About the author