Návrhy, nápady a významy tetovania majáka

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

maják-tetovanie-a-významy

flickr

Majákové tetovanie

Jeden zaujímavý dizajn, ktorý by ste mohli chcieť zvážiť pri svojom ďalšom tetovaní, je maják. Kým to'Nie sú také obľúbené, muži a ženy ich stále vyhľadávajú. Môže to tiež predstavovať množstvo rôznych významov – zvyčajne sú tiež veľmi farebné a veľmi dôležité pre tých, ktorí ich majú. Napriek tomu, že môžu byť navrhnuté v rôznych veľkostiach, vzhľadom na detaily a odtiene vyzerajú oveľa lepšie veľké.

V tomto článku budeme diskutovať o návrhoch tetovania majáka. Tiež preskúmame ich význam a budete mať možnosť prezrieť si mnoho rôznych variácií. Na konci dúfame, že nájdete nápady a inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie!

maják-tetovanie-a-významy

tattoonow

Variácie

Tetovanie na majáku má množstvo rôznych kreatívnych návrhov a často je vyobrazené aj s inými námornými symbolmi. Oni'nosia ho muži aj ženy a sú obľúbeným dizajnom najmä v pobrežných oblastiach.

Sú symbolické a predstavujú množstvo rôznych vecí. Maják bol vytvorený pred rokmi a slúžil jednému všeobecnému účelu: varovať prechádzajúce lode, že pobrežie je blízko. Svetlo v majáku je vidieť na míle ďaleko a dalo by námorníkom vedieť, že pobrežie je blízko. Rovnaký výklad je možné povedať aj o tetovaniach, ktoré predstavujú "vodiace svetlo" v našom živote. Môže to symbolizovať správnu cestu, ktorou sa máte v živote vydať. U niektorých môže mať symbolická hodnota v tomto tetovaní hlboký význam.

 • Málokedy vidíte maják zobrazený sám v tetovaniach. Oni'V návrhoch často zobrazia námorné symboly alebo vhodné znaky. Existuje množstvo symbolov, ktoré je možné doň začleniť. Môžu sem patriť kotvy, hviezdy, oceánska voda a vlny, mesiac, lastovičky, holubice a mnoho ďalších. To vám dáva výhodu pri vytváraní jedinečného vlastného, ​​takého, aký ešte nikto nevidel. Kvety, ryby a blesky sú tiež zobrazené v návrhoch tetovania majáka.
 • Tetovanie majáka často zobrazuje pobrežnú krajinu, ktorá môže zahŕňať piesok a zubaté skalnaté okraje. Toto je jeden z najfarebnejších návrhov tetovania.
 • Obvykle sa vykonávajú v stredných až veľkých veľkostiach. Vzhľadom na svoju veľkosť sa najobľúbenejšie nachádzajú na rukách, nohách a chrbte. To neznamená, že nie't prísť v menších veľkostiach a že môžu byť tetované kdekoľvek na tele, pretože môžu byť. Uistite sa, že si urobíte čas a prezriete si rôzne návrhy, aby ste našli vhodnú veľkosť.
 • Populárna verzia tohto dizajnu tetovania zobrazuje maják, ako keby bol na fotografii. Tieto návrhy obsahujú vonkajšiu hranicu okolo vonkajšieho okraja dizajnu. To dáva obrázku, že tetovanie je na obrázku.
 • Niektoré vzory môžu na okraji tiež používať lano alebo stuhu. Stuhy sú obľúbenou voľbou, pretože je do nich možné pridať skriptovanú frázu.
 • Majáky sú tiež obľúbeným spôsobom, ako symbolizovať námorníkov, rybárov a blízkych, ktorí žili námorným životom alebo tých, ktorí prešli po mori. Môže to zahŕňať ich meno, dôležité dátumy alebo prečítané stuhy "viera" alebo "nádej." Napríklad, ak dieťa stratilo otca, môže mať jedného s ním "Ocko" v spodnej časti na stužke.
 • Zo zrejmých dôvodov je tento dizajn obľúbený medzi námorníkmi a rybármi. Môže byť použitý na symbolizáciu tých, ktorí sa každý deň odvážia na otvorených vodách, aby uživili rodinu. Keď to všetko vezmete do úvahy, má to rovnaký zmysel ako ktorýkoľvek iný symbol tetovania na svete.

Významy

S týmto dizajnom je spojených množstvo rôznych významov. Ako ste už čítali, sú obľúbené medzi námorníkmi a rybármi. To sú ľudia, ktorí môžu mať v tetovaní hlboký symbolický význam. Toto zahŕňa:

 • Usmernenie
 • Ochrana
 • Pozor
 • Bezpečnosť
 • Inšpirácia
 • Nádej
 • Smer
 • Viera
 • Domov
 • Osud
 • Správna cesta

Napriek tomu, že je to symbolické, mnoho ľudí si tento dizajn vyberá aj pre svoju krásu. Je veľmi farebný a je veľa vecí, ktoré sa s nimi dajú spájať. To vám dáva veľa možností. Môžete ho napríklad navrhnúť tak, aby vyzeral veľmi realisticky, alebo mu dodať kreslenejší vzhľad. Môže to mať krajinu za sebou, zatiaľ čo iní sa môžu zdať, akoby boli v oblakoch.

Dôležité rady

Pred výberom konečného tetovania si musíte zapamätať niekoľko veľmi dôležitých vecí.

 • Urobte si vlastný prieskum a urobte si čas na prezeranie rôznych rôznych prevedení. Chcete sa uistiť, že ste si úplne istí svojim konečným výberom.
 • Neponáhľaj sa a don'ponáhľajte sa napustiť atramentom. Ty nie'Nechcem to získať len na základe impulzu. Neponáhľajte sa a uistite sa, že úplne rozumiete tomu, čo vaše tetovanie znamená a predstavuje. Tí, ktorí sa ponáhľajú získať jedno bez výskumu a vedia, čo ich tetovanie predstavuje, to budú neskôr na ceste ľutovať.

Takže si pamätajte: Nájdite si čas a preskúmajte svoje tetovanie! Ak maják nie je pre vás, existuje nekonečné množstvo ďalších možností.

Vďaka za prečítanie!

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

Wayne Etheredge 09.09.2018:

Na hornom bicepse mám maják Biloxi, Mississippi. Videl som búrky, najmä hurikán Katrina, skúste to. Ale prežilo to. Poškodený, ale stále tam. Keď už bol opravený, bol silnejší ako kedykoľvek predtým. Rovnako ako búrky života. Každý ťa robí silnejším

Kerstin 27. novembra 2017:

Ďakujem za tento skvelý článok! Ja'Mám celkom neobvyklý maják na chrbte: To'Je postavený na zadnej strane detskej korytnačky, ktorý prináša dynamiku do často stabilnej a stabilnej polohy majáka. Chcel som to mať tak, pretože ja osobne nie'Necítim sa zakorenený v konkrétnej geografickej polohe, ale skôr v mojich ľudských majákoch, t. j. v priateľoch. Korytnačka má v mytológii niekoľko významov. V hinduistickej viere svet spočíva na chrbte korytnačky („Svetová korytnačka“). V havajskej kultúre sa tiež hovorí, že staroveký Hawai'ianov naviedli na ostrovy korytnačky. Zábavný fakt (a náhoda): Asi 1,5 roka po tom, čo som si nechal urobiť toto tetovanie, som sa stretol so svojim priateľom a budúcim manželom na Havaji'i. Je vášnivým hobby námorníkom a bláznom do mora.

Richie 2. novembra 2012:

Super článok, ja'Na budúci mesiac som si objednal tetovanie na majáku a toto čítanie potvrdilo, čo to je'ide o mna. Ako cestovateľ to bude svetlo, ktoré ma bezpečne dovedie domov a mňa, vďaka obrazu majáka sa mi sníva o dobrodružstvách. Veľký rozbočovač!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 3. júla 2012:

Max, som rád, že sa ti to páči. Robíš dobrý prípad, Max. To je zaujímavá perspektíva, ktorú máme o majáku. Tiež verím, že môžu byť v tejto forme inšpiratívne. Nikdy som sa na to tak nepozeral, ale dalo sa. Si génius Max!

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 25. júna 2012:

Tak úžasné, ako mi to chýbalo! =) Mám k majákom špeciálnu prílohu, najmä po konzumácii v 4 sezónach austrálskeho televízneho seriálu 'Okolo zákruty' (veselé magické dobrodružstvá rodiny, ktorá žila v majáku) LOL Na majáky som sa už nikdy nepozrel rovnako. Vždy to pre mňa predstavovalo dvere do neznáma, do nadprirodzeného dobrodružstva (ale potom, čo odo mňa možno očakávať? LOL) Myslím si, že najviac – spadá to pre mňa do inšpiratívnej kategórie.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 25. apríla 2012:

Ďakujem vám všetkým, že ste si našli čas a prišli sa k nám vyjadriť. Veľmi si to cením. Všetko najlepšie vám všetkým a ďakujem 🙂

Faith Reaper z južných USA 19. apríla 2012:

Aké úžasne krásne umelecké dielo. Milujem maják. To je názov cirkvi, do ktorej patrím. Milujem symboliku. Môj syn je jeden pre tetovanie, ale jeho nikde nie sú také krásne. A prial by som si, aby si našiel čas (ako tu naznačuješ), že sa neponáhľa získať ho a bude skúmať význam tých, ktoré urobil. Vo svojej láske, Faith Reaper

Aurelio Locsin z Orange County, CA 19. apríla 2012:

Páni, tieto sú dosť prepracované – niektoré sú plné scény. Hlasovanie za a krásne.

Gail Sobotkin z Južnej Karolíny 18. apríla 2012:

Ja'Nikdy som nevidel maják zakomponovaný do tetovania a bol som rád, že toto centrum, rovnako ako ostatné, vás'urobil som o tetovaní, má veľa fotografií a veľa informácií o významoch za obrázkami.

Bol som ohromený zložitosťou a farebnosťou týchto návrhov.

Hlasovalo sa plošne, až na vtipné.

Rosemary Sadlerová zo zálivu Hawkes Bay – Nový Zéland 16. apríla 2012:

Tieto sú úžasné Nikdy predtým som nevidel ani nepočul o tetovaní na majáku.

Milujem ten s morskými rohmi dole.

Opäť ste si s tým dali veľa práce a čítanie bolo veľmi zaujímavé.

Ďakujem Ricky

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 16. apríla 2012:

Tieto sú krásne Zbožňujem majáky. Mám sadu gobelínových majákov, ktoré milujem. Ďakujem ešte raz…

prasetio30 z Malang-Indonézie 16. apríla 2012:

Wow … toto bolo krásne centrum, môj priateľ. Nikdy som nevedel, že maják sa stane krásnym ako predmet tetovania. Odviedli ste skvelú prácu, keď ste s nami zdieľali toto centrum. Ohodnotené a úžasné.

Prasetio

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 16. apríla 2012:

Skvelé centrum ako vždy, môj priateľ, ale prečo by na nich niekto chcel maják. Sú však farebné.

Brenda Barnes z Ameriky zlomenej, ale stále krásnej 16. apríla 2012:

Tieto sú krásne V živote som tetovanie majáka nevidel. Ďakujem za výukový text. Tieto Huby si veľmi užívam.

About the author