Čo predstavuje tetovanie snov?

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Lapače snov (ručne vyrábané vŕbové obrúčky so šnúrkami vpletenými do sietí alebo pavučín, ktoré obsahujú ďalšie posvätné predmety ako pierka alebo korálky) sú veľmi obľúbeným symbolom tetovania. Niektoré kultúry pôvodných Američanov používajú lapače snov ako ochranné kúzla od negatívnych duchov. Zavesia ich nad miesta na spanie (obzvlášť deti's) chytiť negatívnych duchov skôr, ako obťažujú spiaceho.

Verí sa, že lapač snov pochádza z Anishinabe, ktorým sa hovorilo aj Chippewa a Ojibwa. Žili v Amerike a Kanade a verili, že lapač snov má mystické sily. Kmeň veril, že Spider Woman bude cestovať a navštívi kolísky všetkých novorodencov. Mala silu utkať svoju magickú sieť, ktorá poskytovala deťom ochranu pred všetkým zlým. Keď sa kmeň nakoniec rozšíril a Spider Woman začala mať problém dostať sa ku všetkým kojencom, ženy z kmeňa začali pre deti tkať lapače snov.

V niektorých kmeňoch má sieť lapača snov osem bodov. Tieto kmene spájajú osem bodov s ôsmimi nohami Spider Woman. Anishinabe vytvorili farebné lapače snov, ktoré by dieťaťu padli do oka a pomohli mu zaspať. Tiež sa myslelo, že ochráni deti pred zlými snami, čo je dnes najznámejší význam lapača snov.

Čo dnes predstavujú tetovania snov??

  • Lapače snov predstavujú ochranu a bezpečnosť. Niektorí ľudia, ktorí si vybrali tento dizajn, majú pocit, že ich tetovanie ochráni pred všetkým zlým, pretože boli vždy spojení s ochranou pred zlými snami a negatívnymi duchmi, zlými snami a zlými znameniami..
  • Môžu tiež predstavovať Indiánska kultúra a dedičstvo. Poznám niekoľko ľudí, ktorí si to vybrali, aby prejavili rešpekt voči indiánskej kultúre; Poznám ďalších, ktorí si to vybrali kvôli láske k zvieratám spojeným s pôvodnými Američanmi, ako sú vlk, bizón, jastrab a kôň.
  • Napriek tomu, že si mnoho ľudí vyberá toto tetovanie na symbolické účely, iní si ho vyberajú len pre to krásny dizajn a farby.

Variácie dizajnu pre tetovanie Dreamcatcher

  • Existuje mnoho spôsobov, ako sa pohrať s dizajnom, ale väčšina z nich má web vycentrovaný vnútri obruče. Perie, korálky, hroty šípov, kamienky, kryštály a šperky sú tiež začlenené, tkané do siete alebo pridané na okraji, ktorý z nej visí.
  • Môžu sem byť zahrnuté aj dôležité duchovné zvieratá, ako sú kone, jastrabi, bizóny, medvede a husky.
  • Dali by ste si nechať votkať do webu vzory, ako napríklad tvár, srdce, krajina alebo potlač medvedej labky v strede slučky. Môžete ho nechať vykresliť iba čiernym atramentom alebo použiť akúkoľvek kombináciu farieb.
  • Namiesto toho, aby ste si vybrali tradičný kruh, môže mať samotný pás s obručou akýkoľvek tvar – jin, jang, srdce alebo čokoľvek, čo si vyberiete..
  • Umelec by mohol nechať vykresliť negatívnych duchov, s ktorými tam bojujete, aby vaše tetovanie odrážalo vašu vlastnú túžbu po ochrane.

Before You Tattoo

Pred výberom tetovania sa musíte uistiť, že viete, čo to znamená. Ty nie'Nechcem si dať vytetovať a neskôr zistiť, že to znamená niečo veľmi odlišné od toho, čo ste chceli, aby to predstavovalo. Uistite sa, že urobíte svoj prieskum. Napriek tomu, že niektoré tetovania je možné odstrániť, iné áno't.

Samozrejme, skôr ako si vyberiete tetovanie, vždy sa chcete uistiť, že úplne rozumiete tomu, čo robíte'znova vyberám. Domorodý Američan môže lapač snov predstavovať symbol ich kultúry a dedičstva. Tento symbol nosia ako tetovanie s bohatou tradíciou a hrdosťou. Ak nie'Podeľte sa o túto tradíciu a kultúru, pri výbere ich tradičného dizajnu zvážte, čo hovoríte.

Komentáre

Tooraloo 21. marca 2019:

predstavujú originalitu a nedostatok nezávislého myslenia.

Jakommo 16. apríla 2018:

Úprimne sa mi páči lapač snov ako skutočný predmet.

Ale nenávidím, ako má každé druhé mláďa na tele obrovské tetovanie..

Isn't účelom lapača snov "vysávať z teba zlé sny" ???

Čo znamená ako tetovanie, aj tak vo vás udrží všetku negatívnu energiu?…

Jon Egan 31. júla 2017:

Ja'mám jeden na ruke z lásky k indiánskym indiánom

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 6. mája 2013:

Loulou, ďakujem za tvoj komentár a som rád, že sa ti tento článok páčil. Som rád, že si konečne našiel to zmysluplné tetovanie, môj priateľ. ÚŽASNÉ!!

Loulou 16. marca 2013:

Ahoj, práve som si nechal vytetovať lapač snov na chrbát, umelec odviedol skvelú prácu a zachytil všetko, čo som chcel, a všetko, čo na ňom je, má pre mňa význam …. Úplne súhlasím, že by ste si mali všetko o svojom tetovaní preštudovať a uistite sa, že to pre vás má špeciálny význam, ako je to s vami na celý život. Vždy som chcel jeden, ale trvalo mi 20 rokov, kým som našiel niečo, čo je pre mňa špeciálne, milujem svoje tetovanie a milujem vašu webovú stránku..

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 13. marca 2012:

Donna, ďakujem, že si si našiel čas na položenie otázky. Rozhodne nie. Hoci je to indiánsky symbol, je to tiež symbol ochrany, bezpečia a mnohých ďalších vecí. Áno, je to skvelý spôsob, ako niekomu ukázať's Indiánska hrdosť a dedičstvo, je to tiež skvelé tetovanie aj pre ostatné významy. Ak je to to, čo chcete, dosiahnite to všetkými prostriedkami.

Donna 8. marca 2012:

Nebolo by pre mňa urážkou pôvodnej kultúry nechať si vytetovať na telo lapač snov?

Nerád by som niekoho urazil

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 17. januára 2012:

Landscapeartist, ďakujeme, že ste prišli a prečítali si tento článok. Vážim si vaše milé slová. Jedná sa o veľmi detailné tetovanie, ktoré vyzerá dobre na mužoch aj na ženách.

Roberta McIlroy z Ontária, Kanada 16. januára 2012:

Milujem lapače snov, ktoré sú jednoduché, ale krásne detailné. úžasný rozbočovač.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

Frank, ďakujem, že si prišiel k nám a pozrel si si ďalší článok o tetovaní. HA HA HA, lol. No, teraz ma naozaj nútiš premýšľať. Budem si musieť o vás čítať ďalej a uvidíme, aké informácie o vás hádam môžem získať. Ale v pravý čas sa takýto článok môže objaviť 🙂

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

Cikánka, ďakujem, že si sem prišiel znova a za všetok čas, ktorý si venoval mojim článkom. Len chcem, aby si vedel, že si veľmi vážim tvoje priateľstvo. Do skorého videnia.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

AE, oceňujem, že ste si našli čas na prečítanie tohto článku a ďakujem. Ruže sú jedným z návrhov, ktoré sprevádzajú rôzne tetovania. Oceníte návštevu a čoskoro sa s vami porozprávajte.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

Acaetnna, ďakujem za návštevu a prečítanie článku. Chápem, čo hovoríte, tetovanie nie je pre každého. Oceňujem váš čas a ohľaduplnosť. Dúfam, že máte príjemný deň a prajem všetko dobré.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

B Malin, ďakujem, že si si našiel čas a prečítal si tento článok. Som rád, že sa vám história páčila. Ďakujem, že ste si všimli tvrdú prácu. Opatruj sa.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

Hyp, ďakujem, že si si našiel čas a prečítal si tento článok. Súhlasím s vašim výberom, veľmi sa mi páči jeho dizajn. Teší ma, že ste si to užili. Všetko najlepšie a trochu vás chytíme.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

Austinstar, ďakujeme, že ste si našli čas a pridali ste svoj komentár. Veľmi dobrá rada a veľmi pekne ďakujem za pridanie týchto informácií. Dobre povedané. Vážim si, že ste si prečítali tento článok a vrátim vám priazeň. Všetko najlepšie.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2012:

MM, ďakujem, že si si našiel čas a prečítal si tento článok a mnoho ďalších. Naozaj si vážim všetok váš čas. Toto je jeden z mojich obľúbených návrhov. Mám ich veľmi rád. Toľko farieb, s ktorými môžete pracovať, vhodné pre mužov aj ženy.

Frank Atanacio zo Sheltonu 12. januára 2012:

Dostal si ma do pohybu vo svojom tetovacom hnutí .. a ak rozmýšľam, že si ho zaobstarám'Budem kvôli tebe .. tak si prečítam a počkám'Budem čakať na toho pravého .. sakra dúfam, že nie'nechoďte .. Ďakujem za tieto nádherné zdieľania 🙂 Frank

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 12. januára 2012:

Jedno fascinujúce čítanie. Tieto tetovania sú nádherné. Skvelé info.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 11. januára 2012:

Tetovania sú krásne. Obzvlášť sa mi páčil ten s ružami..Ďakujem..

acaetnna z Guildfordu 11. januára 2012:

Neznášam byť drzý, ale jednoducho nie som zástancom tetovania. Niektoré sú skutočne krásne, ale radšej ich vidím rámované a visiace na stene !! Skvelé centrum a ocenil som váš výskum.

b. Malin 11. januára 2012:

Také zaujímavé centrum pre tetovanie lapačov snov "LyricWriter". Obrázky sú skutočne úchvatnými dielami umenia a histórie, ktoré sú veľmi vzrušujúce. Dobre preskúmaný Hub!

Brenda Barnes z Ameriky zlomenej, ale stále krásnej 11. januára 2012:

Veľmi sa mi páči ten tretí a tiež ten s ružovými ružami. Naozaj ste si urobili prieskum v tejto veci. Veľa som sa naučil o lapačoch snov a tetovaniach. Veľmi zaujímavé!

Lela z niekde blízko srdca Texasu 11. januára 2012:

Ako tvorcovi lapačov snov som zistil, že tieto návrhy sú celkom zaujímavé. Ponúkol by som, že tetovanie lapača snov by sa malo používať iba počas pribúdajúceho mesiaca, a nie ubúdajúceho mesiaca. Keď sa mesiac zväčšuje, sieť absorbuje viac mesiaca'sila snov.

Je pravda, že tradiční lapači snov majú mať 8 kotiev, ktoré predstavujú pavúka, ale ich siete v skutočnosti obsahujú ľubovoľný počet kotviacich bodov, takže to nie je striktná požiadavka. Samotný web je pripomienkou ducha pavúka.

Krásne tetovacie fotky!

Filmový majster zo Spojeného kráľovstva 11. januára 2012:

Ahoj Ricky, história lapača snov je fascinujúca.

Tieto návrhy sú tak farebné, detaily v perí sú celkom vynikajúce!

Ďakujeme za zdieľanie ďalšieho fantastického centra, s ktorým ste si dali s článkami veľa práce! hlasovanie za a úžasné.

About the author