Príklady tetovania „Mechanický pomaranč“

Milujem tetovanie a píšem o tejto téme už niekoľko rokov.

CC BY 2.0

CC BY 2.0

Don Merwin

Film Mechanický pomaranč je jedným z najkontroverznejších a najbrutálnejších v histórii filmu, ktorý spôsobuje obrovské rozruchy po celom svete a predstavuje hrozbu pre producenta, režiséra a spoluautora scenára Stanleyho Kubricka nielen v čase filmu, ale už roky. potom.

Keď som teda našiel tieto tetovania, bolo úžasné si myslieť, že by niekto chcel namaľovať taký psychotický a brutálny obraz, ako ho predstavuje hlavná postava príbehu s názvom Alex..

Fráza hodinový pomaranč podľa názvu filmu znamená, že je navonok iba človekom, pričom vo vnútri je skutočne mechanický. Inými slovami, bez ohľadu na to, čo hlavná postava urobila, nakoniec v súvislosti s nimi nemal žiadne city ani výčitky.

Každopádne ja nie'nechcem sa dostať do celého príbehu, ide o to, že sa zaoberal mimoriadnymi psychologickými a znepokojujúcimi problémami, ktoré sú dodnes považované za kontroverzné.

V Británii bolo dokonca dlho zakázané, pretože niektoré zločiny mladých mužov boli údajne ovplyvnené postavou Alexa a jeho skupinou násilných zločincov..

Galéria tetovaní Inšpirovaná "Mechanický pomaranč"

Opäť ja'Nie som si istý, prečo by niekto chcel tetovať obrázky súvisiace s týmto filmom a obsahom, ale aj keď to niektorí robia, samotné umelecké dielo je mimoriadne a v tomto zmysle sa mi naozaj páči, bez toho, aby som akýmkoľvek spôsobom schvaľoval, čo predstavuje..

Ďalšie obrázky pre inšpiráciu

Vplyv Anthonyho Burgessa a Stanleyho Kubricka

Jedna vec je istá, Stanley Kubrick a autor knihy, z ktorej film vychádzal, Anthony Burgess, mali úžasný vplyv na tých, ktorí si knihu prečítali a film si pozreli, pretože sa zaoberal hlbokými a znepokojivými psychologickými problémami, ktoré možno boli predstavené príliš reálnym spôsobom.

Beethoven's Deviata symfónia a film

Okrem toho všetkého bola zaujímavá Beethovenova popularita's Deviata symfónia, ktorá hrala kľúčovú úlohu v príbehu a ľudia si šli pozrieť hudbu a potom si kúpili hudbu..

Toto je len zvláštna a jedinečná časť histórie filmu a popkultúry, ktorá očividne niektorých inšpirovala k tomu, aby si na ich telá zachytili kúsky tohto príbehu..

Vykúpenie?

Ďalšou temnou epizódou v histórii Mechanického pomaranča je, že film nikdy neukázal postavu, ktorá by sa ku koncu dostala do vykupiteľskej fázy, ktorá by príbehu dodala pozitívnejší a nádejnejší koniec..

Tvrdeným dôvodom bolo rozhodnutie použiť americkú verziu knihy, ktorá to neurobila'nezahŕňa tento koniec, aj keď britská verzia áno. Kubrick sa rozhodol ísť skôr s americkou verziou než s Britmi.

© 2009 MakinBacon

Komentáre

indigo 09.04.2012:

dostávam 1!!!

lepší než ty 5. júla 2011:

Oranžový obrázok Tattoo Photo Clockwork Orange je Cobb z Baseball Furies z filmu The Warriors, ktorý nie je Kubrickovým filmom….

jconner2002 12. apríla 2011:

Jedna fotka nie je znakom Mechanického pomaranča'je od Warriors

Droog451 13. júna 2010:

Kubrick odviedol úžasnú prácu, pričom skomplikoval svoje snímky "Mechanický pomaranč" do života, a to'to je to, čo robí skvelé tetovanie. Snímky! To znamená, že sa toho deje oveľa viac ako "teenager bije a znásilňuje ženy". Skutočnosť, že väčšina ľudí sa zameriava na tento aspekt, na rozdiel od základných tém knihy a filmu, skutočne hovorí o kvalite stredných škôl a dokonca aj o kolážovom vzdelávaní, ktoré ľudia dostávajú. Burgess používa nekonvenčný charakter ako nádobu na sprostredkovanie dôležitejších tém ako napr "Nedotknuteľnosť slobodnej vôle" a "Dualita ako konečná realita “, aby ste uviedli dve. Hádam čo ja'Hovorí sa, že ľudia bez schopnosti hľadať tieto typy abstraktných konceptov sa musia držať harlekýnskych románov a filmov o Addamovi Sandlerovi..

Karma polícia 20. decembra 2009:

Miloval som román a film a myslím si, že aj hodinové hodinky pomarančové tetovanie omračujú. a vôbec, ak to pre nich niečo znamená, koho to zaujíma. chcem hodinové oranžové tetovanie

fyi 6. septembra 2009:

Aby ste vedeli, že bejzbalový chlap nie je z mechanického pomaranča, bola to Baseball Fury z filmu "Bojovníci"

alittlebitcrazy 5. júla 2009:

Tetovanie podľa mňa oslovuje ľudí, ktorí chcú mať nejakú šokovú hodnotu – prečo teda nevymaľovať niečo, čo na vás šokuje? Film, aj keď je kontroverzný, je jedným z najúžasnejších psychologických trilerov našej doby. Stanley Kubrick'myseľ je geniálna a ona'Niet divu, že jeho práca inšpirovala fanúšikov natoľko, že natrvalo zobrazili niektoré snímky z filmu. Ty'priniesol som tu niekoľko skvelých bodov a obrázkov! Ďakujem.

Lienka33 z Fabulous USA 5. júla 2009:

Bože, toto som nikdy predtým nepočul. Veľa som sa naučil a rád som čítal niečo, čo bolo doteraz iné ako to, čo používam.

About the author