Rýčové eso: Dizajn, nápady a významy

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

piky-tetovania-a-vyznamy-esove-piky-tetovanie-navrhy-predstavy-a-obrazky

História: Nielen hracia karta

Pikové eso bolo symbolické pre mnoho vecí. História za tým môže byť pre niekoho prekvapujúca. Je bežne známa ako karta s najvyššou hodnotou, aj keď niektoré kartové hry jej dávajú nižšiu hodnotu. Kartové hry sú obľúbené už stovky rokov – počiatky sa datujú do 17. storočia. Mnohí to považovali za symbol šťastia a šťastia. Rýčové eso má však v americkej histórii temnú minulosť.

Karta pikového esa sa používala aj počas vojen, najčastejšie v 2. svetovej vojne a vo Vietname. Počas 2. svetovej vojny si ho americkí vojaci pre šťastie namaľovali na prilbu. V skutočnosti boli všetky štyri karty použité na identifikáciu amerických vojakov vrátane diamantu, palice a srdca. Počas vietnamskej vojny slúžil na vyvolanie strachu u Vietnamcov. Nebolo to'Nie je neobvyklé, že na odchádzajúcich vietnamských vojakov sú kladené karty piky. V niektorých prípadoch by bolo do polí umiestnených tisíce kariet – pre Vietnamcov pikové eso symbolizovalo smrť. Ako vidíte, bol používaný ako psychologická zbraň.

Dnes to môže znamenať rôzne veci. Rýčové eso je obvykle napustené hazardnými hráčmi, motorkármi a gangmi. V histórii má mnoho ďalších asociácií. V tomto článku sme'Budeme diskutovať o návrhoch tetovania a ich významoch. Na konci dúfame, že vy'môžete odísť inšpirovaní a s nápadmi na ďalšie tetovanie.

Návrhy

Rýčové eso môže byť navrhnuté mnohými rôznymi spôsobmi. Môže byť navrhnutý samostatne alebo vyobrazený s niekoľkými ďalšími symbolmi a prvkami. Z tohto dôvodu tam's rôzne piky tetovanie.

 • Najbežnejším tetovaním je rýľové eso. Táto karta môže byť tiež navrhnutá mnohými spôsobmi. Niektoré návrhy zobrazujú rýľ v strede karty alebo lebku. Oni sú tiež bežne zobrazené s inými hracími kartami, napríklad v rámci kráľovskej flush – toto tetovanie by zahŕňalo K, Q, J a 10 rýľov. Bežné sú aj ďalšie kombinácie kariet.
 • Pretože ide o bežnú tému hazardných hier, často je zobrazená s inými symbolmi a prvkami hazardných hier. Návrh mohol obsahovať kocky, trojité sedmičky, osmičku, kocky, pokerové žetóny, karty, peniaze, mince, zlato, striebro alebo čerešne. To všetko sú bežné symboly v návrhoch tetovania na tému hazardu. Rýčové eso môže byť tiež zobrazené so symbolmi šťastia, ako je napríklad štvorlístok, podkovy alebo lastovičky.
 • Rýčové eso je spojené aj so smrťou, takže áno'Nie je neobvyklé, že je navrhnutý s ohňom, plameňmi a lebkami. Môžete to zvážiť s plameňmi alebo horiacimi lebkami, žolíkom, čiernou ružou alebo čiernym srdcom.
 • Pre jedinečné pikové eso ho môžete navrhnúť pomocou kmeňového umenia, keltského umenia alebo iného štýlu, ktorý sa vám páči.

V tomto článku si urobte čas na prezretie všetkých rôznych návrhov tetovania na piky. Poskytne vám všeobecnú predstavu o tom, čo môžete očakávať, keď začnete plánovať svoj tetovací návrh pikového esa. Nezabudnite, že využite svoju predstavivosť a buďte kreatívni.

Významy

Nezabudnite, že tetovanie pikovým esom môže predstavovať pozitívne aj negatívne atribúty. Aj keď to v konečnom dôsledku bude predstavovať iba to, o čom sa rozhodnete. Dole, ty'Nájdeme rôzne významy, ktoré tento symbol má predstavovať:

 • veľa štastia
 • prosperita
 • hazardné hry
 • moc
 • smrť
 • šťastie
 • šanca
 • húževnatosť
 • Nebojácny
 • bohatstvo

Ako vidíte, existuje množstvo významov a asociácií, dobrých aj zlých. To'je už stovky rokov symbolom šťastia. V poslednej dobe je pikové eso symbolom moci, bohatstva a smrti.

Dôležité rady

Pred tetovaním svojho pikového esa (alebo akéhokoľvek iného tetovania) by ste si mali uvedomiť niekoľko vecí.

 • Rovnako ako ty'robím teraz, urobte si čas na výskum. Chcete sa uistiť, že vy'byť si úplne vedomý toho, čo vaše tetovanie predstavuje a čo znamená. Tento článok obsahuje desiatky návrhov. Takže pamätaj, don't vyberte prvý dizajn, ktorý sa vám páči. Nájdite si čas a prezrite si mnoho ďalších návrhov, než urobíte konečné rozhodnutie. Pamätám si ťa'plánujem to nosiť navždy.
 • Nikdy sa neponáhľajte nechať sa napustiť atramentom! Muži a ženy, ktorí sa ponáhľajú nechať napustiť atrament, zvyčajne neskôr na ceste ľutujú svoje tetovanie. Don'neurobiť rovnakú chybu. Zakrývanie a odstraňovanie laserom je možné, ale je to tak'Bude vás to stáť viac času a viac peňazí.
 • Rýčové eso je skvelou voľbou pre mužov i ženy. Pikový eso nielenže dobre vyzerá, ale môže byť oblečené aj so stovkami ďalších symbolov. To vám dáva možnosť prispôsobiť si svoj dizajn.

Vážime si vašu podporu a vážime si váš čas. Ak máte akékoľvek pripomienky, návrhy alebo otázky, neváhajte sa o ne podeliť nižšie. Všetkým návštevníkom poskytujeme bezplatné informácie a rady o tetovaní. Ešte raz vám ďakujem za váš čas a nezabudnite si pozrieť naše ďalšie články. Vďaka!

© 2013 Richard Ricky Hale

Komentáre

Roy Hopper 7. októbra 2019:

Čo to znamená, keď vytetujete eso dozadu ako na fotografii? Eso je vždy vľavo hore a vpravo dole, pričom jedno skopírujete a zabudnete aj zrkadlo, ako na obrázku vyššie.

Holli 16. augusta 2019:

Moji synovia sa volali Ace a bol mŕtvy. Chcel som si dať vytetovať srdcové eso na hruď..ale možno pikové eso? Alebo je to..také? Akékoľvek názory?

Umelec 7. augusta 2019:

pri čítaní všetkých komentárov je najlepšie povedať, že rýľ je úlomok vojaka. hazard so životom … byť vedľa smrti. bol používaný vojakmi na rozpoznanie, keď ste nemohli nájsť ľudské pozostatky alebo časti …. len prilbu. Tiež nikto nespomenul oštep … ktorý vždy zasiahne prvý pred mečom. šípy … osobne si myslím, že rýľ predstavuje niekoho, kto ide hlavou dolu a len trafí alebo minie, zasiahne náraz alebo jemne kĺže. ale to som len ja

Steve McCarron 18. mája 2018:

Všimol som si, že ľudia stále hovoria "Ja'Vždy som si myslel, že to má negatívny význam, smolu" a "Povedala mi to moja babka'je karta smrti". Tieto významy siahajú až do minulosti. Ja'Som si istý, že všetkému môžete pripísať nový význam, dokonca aj pikové eso.

Sportgnork 20. decembra 2017:

Je potrebné doplniť niekoľko informácií. 506. Infantery Regiment 101 Airborne Division používal na svojich prilbách najskôr pikové eso (ostatné pluky používali iné znaky). Keď sa však zistilo, že pikové eso je vo vietnamskej kultúre spojené so nešťastím, bolo široko upravené tak, aby odrádzalo vojakov NVA. Neskorý do vojny vo Vietname bol tiež používaný ako znak mieru.

Je tu však ešte jedno použitie rýľového esa, špeciálne v tetovaní's. Používa ho aj (niekedy vydatá) beloška, ​​aby dala najavo, že dáva prednosť čiernym sexuálnym partnerom.

Erin 24. júla 2017:

Esá sa používajú aj na reprezentáciu asexuálnej komunity (alias eso komunity).

Wendy Domino 10. augusta 2014:

Z tohto článku ste vynechali niečo dôležité. Rýčové eso môže znamenať aj aromatickú asexualitu.

Asexuál je často skratkou pre "eso" v asexuálnom spoločenstve a pikové eso je predstaviteľom aromatických asexuálov, zatiaľ čo srdcové eso je predstaviteľom romantických asexuálov.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. septembra 2013:

Hej, učitelia, ďakujem, že ste sa zapojili. Tetovanie s kartami je medzi hazardnými hráčmi veľké. Hazardný hráč vezme všetko šťastie, ktoré môže dostať, nenecháva nikoho za sebou. Pre nositeľa áno'verí sa, že im dá veľa šťastia a šťastia. Áno, to'krv, vytetovaná ako krv. Toto tetovanie s rýľovým esom je navrhnuté s ostnatým drôtom, ktorý zrejme prepichne pokožku. Toto pikové eso drží ostnatý drôt. Vďaka

Dianna Mendez 29. septembra 2013:

Toto musí byť obľúbené tetovanie u tých, ktorí radi hrajú karty. Je to krv na jednej fotografii ruky? V tom si nie som istý. Zdieľaná ďalšia skvelá téma.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 25. septembra 2013:

@Bill, ďakujem za komentár a podporu. LOL V súčasnosti viac ako 300, pravdepodobne 350. Tam's toľko rôznych tetovacích symbolov a snažím sa naučiť tých, ktorí tetovanie hľadajú, že majú veľa možností. Ja'vždy som to vnímal ako umenie.

@Kim, vždy ťa rád vidím. Áno, kto vedel? Druhá svetová vojna toho trochu videla, ale vo vojne vo Vietname bola dotiahnutá do extrémov. Mnoho ľudí sa líši, ale zohralo to úlohu pri posilnení morálky pre úspešnejšie kampane? Mozno

@Faith, moja drahá viera 🙂 Vždy si ťa vážim. Áno, príbehy, ktoré siahajú do Vietnamu, zobrazujú zosnulých s Pikovým esom. Vietnamci cítili, že je to symbol zlého znamenia/smoly.

@Rosemay, ďakujem za komentár. Skvelá pointa, Pikové eso je symbolom smrti. Ja nie'Neviem dosť o tarotových kartách, to by som sa musel opýtať Nell. Ja'som si istý'je symbolom smrti aj v iných kultúrach.

@Btrbell, LOL, ďakujem za skvelý komentár a podporu! Vážim si túto skutočnosť. Každé tetovanie má určitú symbolickú hodnotu a významy môžu mať podrobnú históriu.

Randi Benlulu z Mesa, AZ, 24. septembra 2013:

Nikdy nemôžem získať prehľad o vašich centrách. Vaše vysvetlenia okrem vynikajúcich reprezentácií vašej témy ma ohromujú! Ďakujem!

Rosemary Sadlerová z Hawkes Bay – Nový Zéland, 23. septembra 2013:

Je zaujímavé dozvedieť sa o jeho asociáciách v histórii, najmä o vojne vo Vietname.

Nikdy som to nepoznal ako symbol šťastia, pikové eso som vždy spájal so smrťou. Moja stará mama čítala karty a vždy bolo zlé znamenie, ak sa objavilo rýľové eso.

Ďakujem ti za osvietenie, Ricky.

Buďte opatrní a užite si zvyšok týždňa

Faith Reaper z južných USA 23. septembra 2013:

Vážený text,

Aké zaujímavé je to vo vojne vo Vietname. Nikdy som o takom nevedel. Aj keď som to vždy spájal so smrťou. Je však dobré vedieť aj o ďalších významoch.

Ďalšie a ďalšie a zdieľanie

Boh žehnaj, Faith Reaper

ocfireflies zo Severnej Karolíny 23. septembra 2013:

Bill má úplnú pravdu. V tejto sfére ste si skutočne vytvorili vlastnú sféru a zakaždým sa niečo naučím. Netušil som, že tieto karty boli používané ako "psychologická vojna." Ťažko som sa rozhodoval, ale posledný obrázok sa mi páči asi najviac. Priťahoval ma jeho prirodzený pocit staroveku.

Esa k tebe môj priateľ,

Kim

PS-prosperujúci druh 🙂

Bill Holland z Olympie, WA, 23. septembra 2013:

Ja'Zaujímalo by ma, kedy ty'Dojde vám v tejto sérii materiál? LOL Zdá sa mi, že ste už urobili 100 z nich a ja'Som ochotný staviť sa, že existuje najmenej ďalších sto, ktoré môžete urobiť. Veľký výklenok a dobre to robíš, môj priateľ.

About the author