Slnečné tetovanie: významy, obrázky, návrhy a nápady

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

tetovanie-slnka-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné-návrhy-slnečného-symbolizmu

Slnečné tetovanie

Jeden z populárnych tetovaní, ktorý by vás mohol zaujímať, je slnečné tetovanie, ktoré je považované za hlavné tetovanie, ktoré nosia muži aj ženy.

Život by nebol možný bez slnka. Z tohto dôvodu je to veľmi dôležitý a zmysluplný symbol. Slnečné tetovanie môže byť navrhnuté v rôznych farbách, veľkostiach a štýloch. Nie všetky slnká sú žlté gule, z ktorých strieľajú lúče; pod vami'Nájdem široký a vynaliezavý rozsah interpretácií, v diskusiách a na fotografiách.

Dúfame, že nájdete nápady a inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie.

tetovanie so slnkom-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné vzory-slnko-symbolika

Ricardo Almeida prostredníctvom Flickr Commons

História a symbolika tetovania na slnku

Slnko je stredom našej galaxie a vydáva teplo, svetlo a energiu a umožňuje život a rast všetkým živým veciam na Zemi. Keď sa pozrieme na starovekú symboliku, zistíme, že mnoho rôznych kultúr uctievalo slnko ako zdroj života. V týchto kultúrach slnko predstavovalo životodarnú energiu. Keďže slnko je zobrazené v zaznamenaných záznamoch takmer všetkých starovekých kultúr, robí ho pravdepodobne najvyšším symbolom života na Zemi..

Staroveké civilizácie používal symbol slnka na vyjadrenie vitality a plodnosti. Domorodí Američania považovali slnko za strážcu dňa so silou uzdravovať. Jeden z najstarších návrhov je kruh s bodom v strede. Tento dizajn sa bežne používa v astrológii a astronómii. Starovekí Egypťania spájali slnko s Horus (vychádzajúce slnko), Ra (slnko's zenit), a Osiris (zapadajúce slnko). Ďalším starodávnym vyobrazením je slnečné koleso a slnečný kríž, kruh s krížom vycentrovaným v strede (kríž má rovnaké strany, nie ako symbol kresťanského kríža). Existuje mnoho rôznych variácií slnečného kríža, vrátane niektorých z Blízkeho východu.

Niektoré kultúry verili, že slnko je posvätné a používali ho ako posvätný symbol. Tieto civilizácie, ako Gréci, Rimania a Egypťania, dokonca uctievali slnko a považovali ho za boha. Gréci spájali slnko s okom boha Dia a hinduisti ho vnímali ako oko Varuny, božského omladzovača. Inkom bolo slnko považované za "božský predok národa." Indiáni Zia držali slnko ako posvätný symbol a maľovali ho na svoje slávnostné vázy. Starovekí Číňania považovali slnko za veľký mužský princíp, konečný Yang. Tiež zosobňovali slnko ako veľké kozmické oko na oblohe.

V niektorých náboženstvá, ako je kresťanstvo, slnko predstavuje život, energiu, silu, silu, moc a znovuzrodenie. Niektorí tiež veria, že slnko predstavuje Krista a jeho mnohé vlastnosti. V kresťanstve sú mesiac a slnko spojené. V skutočnosti má tetovanie mesiaca a slnka svoj vlastný význam. (Viac informácií o tetovaní slnka a mesiaca nájdete v tomto článku.)

Alchymisticky, slnko je symbolom mysle alebo intelektu. Jeho materiál je považovaný za zlato a jeho planetárne označenie (kruh s bodkou v strede) je tiež chemickým symbolom znamenajúcim dokončenie veľkého diela. Tento slnečný symbol predstavuje ja vo vzťahu k kozmickému celku. Symbol slnka, kruh s bodkou (☉), sa prvýkrát objavil v Európe počas renesancie a stále sa v ňom používa astronómia dnes.

V astrológia, slnko je symbolom navonok vyjadreného ja, časti vášho ja, ktorá na neho otvorene svieti'priatelia a rodina. Poloha slnka v čase nášho narodenia určuje naše slnečné znamenie a vonkajšiu osobnosť.

Zvieratá a kvety slúžia aj na znázornenie slnka. Orol bol symbolom slnka vychádzajúceho vo všemocnej sláve a tiger bol spájaný so zapadajúcim slnkom. Fénix a drak sú tiež spojení so slnkom, rovnako ako ruža, lotos, chryzantéma a slnečnica. Všetky tieto zvieratá a kvety môžu byť a sú používané v návrhoch tetovania. Môžu byť použité pre ich symbolické významy alebo len pre krásu dizajnu.

Tri veci nemožno dlho skrývať: slnko, mesiac a pravda.

– Budha

tetovanie so slnkom-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné vzory-slnko-symbolika

Cary Bass-Deschenes prostredníctvom Flickr Commons

Moje slnko opäť zapadá.

– Elizabeth Barrett Browningová

Slnečné tetovanie a významy

Pretože existuje toľko rôznych spôsobov, ako navrhnúť slnko, vďaka čomu vznikajú zaujímavé a jedinečné tetovania. Keltské, kmeňové a čierne slnečné tetovanie sú len niektoré z rôznych štýlov, ktoré tento dizajn umožňuje.

Dva z najbežnejších významov slnečného tetovania sú pravda a svetlo. Mnoho ľudí verí, že slnko dáva svetlo, ktoré nás prevedie temnými časmi. Každý, kto prežil ťažkosti, by mohol zvážiť tetovanie na slnku. Je to tiež znak nositeľa'Je to ťažká minulosť, temný čas, ktorý sa zmenil potom, čo uzreli svetlo. Toto tetovanie môže byť pre nich vizuálnou pripomienkou tmy, ktorá predchádzala dennému svetlu.

Slnečné tetovanie môže tiež predstavovať skutočnosť, že ste si posvietili na niekoho iného'život. Je to napríklad dobré tetovanie pre najlepších priateľov. Možno tu bol niekto pre vás v dobrom aj v zlom. Možno vám pomohli prežiť temné časy alebo tu boli pre vás, keď nikto iný nebol. Symbolom tohto ocenenia môže byť slnečné tetovanie. Možno vám niekto zachránil život, doslova alebo metaforicky. Slnečné tetovanie môže predstavovať vaše uznanie.

Ain't žiadne slnko, keď ona'je preč

To'nie je jej teplo, keď ona'je preč

– Bill Withers

Významy slnečného tetovania

Slnko môže predstavovať veľa vecí, v závislosti od vašej túžby a dizajnu. Aj keď je to veľmi symbolické, toto tetovanie sa často nosí jednoducho preto, že nositeľovi sa páči, ako vyzerá.

sexuálna plodnosť

večná obnova

povedomie

autoritu

inteligencia

rast

súmrak alebo svitanie

vedenie

mužské (alebo ženské) enegry

znovuzrodenie

spiritualita alebo náboženstvo

Zjavenie Pána

znalosti

vedenie

životodarná sila

nový život

uzdravenie, vyliečenie

energie

regenerácia

životná sila

dôstojnosť

pravda

svetlo

potvrdenie

tetovanie so slnkom-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné vzory-slnko-symbolika

Tony Squires (Lincoln, Nebraska: Iron Brush Tattoo)

Smiech je slnko, ktoré vyháňa zimu z ľudskej tváre.

– Victor Hugo

Návrhy tetovania na slnku (vrátane kmeňových, keltských a slnečných a mesačných tetovaní)

Slnko bolo univerzálnym symbolom, ktorý používa mnoho rôznych kultúr a civilizácií. Od severoamerických domorodcov po Aztékov, od Egypťanov po Keltov, bolo slnko veľmi uznávaným symbolom.

The dizajn slnka a mesiaca je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších návrhov. Tetovanie slnko a mesiac predstavuje dve strany, "jin" a "jang," a nájsť rovnováhu v živote. Aj keď sa predpokladá, že slnko a mesiac majú opačné energie, keď sa spoja, vytvoria silné spojenie. Niektorí ľudia považujú toto tetovanie za spojenie medzi mužom a ženou. Ako ste sa dozvedeli, slnko je symbolom života a energie, zatiaľ čo mesiac predstavuje inštinkty a emócie. Predstavuje tiež podvedomie, nevedomie a neznáme. Predpokladá sa, že tetovanie slnko a mesiac predstavuje rovnováhu a harmóniu človeka's charakterom. Niektoré páry si dajú zosúladiť tetovanie slnko a mesiac alebo ich rozdelia: Muž dostane slnko a žena mesiac.

Kmeňové slnečné vzory sú tiež veľmi obľúbenou voľbou. Krása kmeňového štýlu dáva jedinečné a odvážne tetovanie. Tento dizajn je obľúbený medzi Japoncami, Číňanmi a Hindmi. Kmeňové tetovanie na slnku sa zameriava na partnerstvo života a slnka. Predstavuje tiež vodcovstvo, silu, svetlo a kreativitu.

Keltské slnečné tetovanie, tiež obľúbená voľba tetovania medzi mužmi a ženami, predstavuje uzdravenie, plodnosť a zdroj života. V keltskej mytológii bolo slnko spájané s mnohými bohmi a symbolizovalo teplo a medicínu.

Tetovanie na čiernom slnku je tiež bežným dizajnom. Predstavuje koniec niečoho starého a začiatok niečoho nového a môže byť spojený s prechodmi od súmraku do úsvitu, zo dňa na noc. Iní veria, že čierne slnko predstavuje znovuzrodenie. Zastúpenie môže mať aj mayské a aztécke slnko

tetovanie so slnkom-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné vzory-slnko-symbolika

Richard Brooks (použité so súhlasom)

Tetovanie Slnko a Mesiac

tetovanie so slnkom-história-významy-a-nápady-kmeňové-a-keltské-slnečné vzory-slnko-symbolika

Micael Faccio prostredníctvom služby Flickr Commons

Otočte svoju tvár k slnku a tiene padnú za vás.

– Charlotte Whittonová

Čo sa stane s odloženým snom? Vysychá ako hrozienka na slnku? Alebo vybuchne?

– Langston Hughes

Before You Tattoo

Je veľmi dôležité, aby ste si urobili prieskum, než sa pustíte do atramentu. Na výber sú tisíce návrhov, ktoré majú ešte symbolickejší význam. Samozrejme, môžete si vybrať dizajn iba pre jeho krásu, ale v každom prípade, nie'neponáhľajte sa do procesu tetovania. Tí, ktorí skočia do tetovania, majú väčšiu šancu to neskôr na ceste ľutovať. Ak máte pocit, že dizajn tetovania na slnku nemusí byť pre vás, určite sa pozrite na ďalšie štýly a prevedenia v nižšie uvedených odkazoch. Dakujem za navstevu.

Áno, všetci svietime, ako mesiac, hviezdy a slnko.

– John Lennon

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

slnko 8. októbra 2015:

Thnx

moje meno88 30. januára 2015:

ahoj tie tetovania sú úžasné !!! gratulujem k zbierke !!! Tiež mám tetovanie na slnku, ako tretí obrázok (podobný). Čo môžem pridať pod to? (ako druhé tetovanie … povedali mi, že tetovanie musí byť nepárne číslo, takže by to bolo ako pridať) ďakujem veľmi pekne!!!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. januára 2014:

Cindy, ďakujem za komentár. Navrhoval by som pridať niečo, čo má zmysel. Čo'je pre teba v živote dôležitý? Môžete pridať mená svojich detí alebo všetky svoje mená. Slnečné tetovanie môže predstavovať "život." To'je to prvok, ktorý umožňuje život. Ja nie'Neviem, ako je na tom tvoje tetovanie, takže ja'fotografujem v tme. Vlk alebo víla môžu ísť s mesiacom. Čo sa týka výrokov, "Dosiahnuť ku hviezdam," "Nikdy sa nepozeraj späť," "Osud čaká." To'je to len nesprávna kombinácia fráz. Ak pridáte hodiny alebo presýpacie hodiny, môžete odkazovať na význam času.

cindy 5. januára 2014:

Ahoj, pred rokmi som si nechala na chrbát vytetovať slnko a na ňom mesiac a hviezdičky …. vtedy to pre mňa malo význam, pretože som sa pokúšala otehotnieť a symbolizuje to plodnosť .. teraz to pre mňa nemá význam a sám o sebe vyzerá dosť osamelý na mojom chrbte

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 21. júla 2012:

Lovedoctor, ďakujem za návštevu. So slnečným tetovaním môžete urobiť veľa. Môžete použiť rôzne štýly a vzory. Navyše ich môžete kedykoľvek pridať na Mesiac. Slnko je symbolické pre takmer všetky kultúry, takže je bohaté na symboliku.

milovaný lekár926 17. júla 2012:

Wow! Tieto slnečné tetovania sú veľmi pekné. Páči sa mi malý ružový na vrchu a slnko a mesiac sú tiež chladné. Zaujímavá história za slnečným tetovaním. Hlasoval!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 17. júla 2012:

Max, vždy je skvelé, že ťa navštevujem, drahý priateľ 🙂 Dúfam, že je všetko v poriadku. Najviac sa mi páči spoločné tetovanie slnka a mesiaca. So slnečným tetovaním môžete urobiť veľa, veľa rozmanitosti.

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 17. júla 2012:

Úžas … ako sa mi podarilo vynechať slnečné tetovanie? Títo sú jednoducho mimo tohto sveta, aká rozmanitosť!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 3. júna 2012:

m0rd0r, vždy je skvelé, že sa mi ozvete. Žiadne o tomto, ale plánoval som pre to článok. Ďakujem za Váš čas.

Stoill Barzakov zo Sofie, Bulharsko, 28. mája 2012:

Veľmi pekná zbierka. Aj keď …, takmer som očakával, že uvidím indický symbol slnka (svastika).

adi 31. marca 2012:

Ahojte všetci

PlasmaBeam z Carlsbad, CA 30. marca 2012:

Pekné.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 20. januára 2012:

Cigán, ďakujem za návštevu. Dúfam, že máte dobrý deň. Som rád, že sa ti páčia.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 20. januára 2012:

Hlasovali a milujete tie slnečné tetovania.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 19. januára 2012:

HBN, ďakujem za návštevu. Som rád, že ste to uviedli a ďakujem vám veľmi pekne. Vždy ste ich podporovali a to si veľmi vážime. To je kľúčové, širšie chápanie tetovania a významov. Opatruj sa.

Gail Sobotkin z Južnej Karolíny 19. januára 2012:

Ja'táto séria ma veľmi baví, pretože idete do takej hĺbky so symbolikou a históriou tetovania a tiež predvádzate toľko fotografií.

Pred touto sériou som sa nikdy poriadne nezamýšľal nad významom toho, čo vidím, jednoducho som to vnímal ako body art. Ďakujem za lepšie pochopenie.

Hlasovalo sa plošne, až na vtipné.

About the author