Tetovanie sovy: Návrhy, nápady, významy a fotografie

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Sova tetovanie: história, význam a & Dizajn

Sove tetovanie: história, význam, & Dizajn

Monsieur Gordon prostredníctvom Flickr Commons

Tetovanie sovy

Sova je krásna a zmysluplná voľba tetovania. Sova tetovanie nie je nevyhnutne hlavným prúdom, ale sú obľúbené, pretože ich nosia muži aj ženy. Často farebné a detailné, zvyčajne zobrazujú sovu samotnú, ale môžu obsahovať aj iné symboly a prvky.

V tomto článku budeme diskutovať o návrhoch tetovania sov a symbolike. My'Zahrnuli sme fotografie niektorých skutočne ohromujúcich návrhov tetovania sovy. Dúfame, že odchádzate inšpirovaní a máte množstvo nápadov na ďalšie tetovanie.

sova-tetovanie-a-vyznamy-sova-tetovanie-a-nápady-sova-tetovanie-obrázky

Mack Taknado (používa sa s povolením)

Sova je zo všetkých vtákov najmúdrejšia, pretože čím viac vidí, tým menej rozpráva.

– africké príslovie

sova-tetovanie-a-vyznamy-sova-tetovanie-a-nápady-sova-tetovanie-obrázky

Råbbit (používa sa s povolením)

Symbolika a dizajn tetovania sovy

Rovnako ako väčšina tetovaní zvierat, aj tetovanie sovy má bohatú symbolickú hodnotu. Sova je symbolom múdrosti, znalostí a prechodu.

Sova je v priebehu času spájaná s mnohými rôznymi starovekými civilizáciami po celom svete. Sova hrá úlohu v hinduistickej, egyptskej a keltskej tradícii a mytológiách. Tieto kultúry verili, že sova je ochrancom a strážcom mŕtvych a verili, že je schopná komunikovať s zosnulými. Rimania verili, že sova hučiaca na verejnej budove predpovedala smrť významnej osobnosti verejného života. Z tohto dôvodu sa sova bežne nazýva "Anjel smrti" a verilo sa, že vedie alebo nesie nedávno opustené duše do podsvetia. U starých Grékov bola sova posvätná pre Athénu, grécku bohyňu múdrosti.

Sova bola symbolická aj pre pôvodných Američanov, ktorí verili, že je strážcom posvätného poznania. Tiež by sa pozreli na sovu, aby predpovedali počasie. Niekoľko kultúr verilo, že sova bude sprevádzať dušu v posmrtnom živote a niektoré veria, že ak vo svojich snoch uvidíte sovu, znamená to, že vy alebo niekto vo vašom živote zažije smrť.

Keď sa na sovu pozrieme bližšie, dokážeme lepšie porozumieť všetkej symbolike zvieraťa. Sú známi svojimi veľkými očami a zručnými loveckými schopnosťami. Ich oči sú navrhnuté tak, aby videli ďaleko pri slabom svetle, a lovia potichu, pričom pri lete takmer vôbec nerobia hluk, pretože vyvinuli extra mäkké perie, ktoré im dáva "akustické stealth" a umožňuje im preplížiť sa k svojej koristi. Sovy majú tajomnú atmosféru, možno preto, že sú nočné a počas dňa ich vidieť len zriedka. Ako to robí väčšina okrídlených zvierat, sova symbolizuje slobodu, ale predstavuje aj víziu vďaka svojej schopnosti vidieť v noci tak ďaleko.

S tetovaním sovy môžete urobiť veľa. Tieto návrhy vyzerajú dobre v žiarivých farbách alebo čiernom atramente, v zložitých realistických detailoch alebo v abstraktnom alebo kreslenom dizajne, ako veľké alebo malé tetovanie; sova môže sedieť na konári alebo lietať, krídla natiahnuté alebo silno objaté. Z tohto dôvodu je tetovanie sov možné umiestniť takmer kdekoľvek na tele. Sovy sú často zobrazované inými symbolmi: kľúčom, hodinami, kvetom, čímkoľvek, čo vyzerá a cíti sa správne.

Pri navrhovaní tetovania sovy si urobte čas a preskúmajte možnosti a zistite, čo váš tetovací umelec môže ponúknuť. Uistite sa, že si nájdete čas na zobrazenie čo najväčšieho počtu návrhov tetovania sovy, pretože vám to poskytne predstavu o tom, čo je možné.

sova-tetovanie-a-vyznamy-sova-tetovanie-a-nápady-sova-tetovanie-obrázky

Mack Taknado (používa sa s povolením)

Noc je čistejšia ako deň; je lepšie myslieť, milovať a snívať. V noci je všetko intenzívnejšie, pravdivejšie. Ozvena slov, ktoré boli povedané počas dňa, nadobúda nový a hlbší význam.

– Elie Wiesel

Tetovanie sovy: významy a nápady

Vzhľadom na bohatú symbolickú históriu a farebnú krásu tetovania sov nie je divu, že sú také obľúbené. Ako už bolo spomenuté, muži aj ženy môžu nosiť tetovanie sovy. Ak chcete niečo roztomilé, môžete ísť s kresleným dizajnom. Ak ty'Pokiaľ ide o niečo vážnejšie, môžete sa pustiť do detailne realistického dizajnu.

Tetovači za tie roky začali byť kreatívni a prebrali si návrhy sov v mnohých smeroch; ty'Uvidím sovy s drahokamovými očami alebo držiace lampáše v pazúroch. Sova je spojená s časom, preto nie je neobvyklé stretnúť sovy s hodinami alebo presýpacími hodinami. Niektorí rodičia majú na zastupovanie svojich detí tetovanie sovičiek. Môžete mať svoje deti's menami pod malými sovičkami.

Čo predstavuje tetovanie sovy?

S tetovaním sovy je spojených mnoho rôznych významov. Či už si vyberiete sovu na symbolické účely alebo ako dekoratívne umenie, stále je dôležité vedieť, čo symbolizuje.

Múdrosť

Stealth

Sloboda

Vízia

Vedomosti

Prechod

Lov

Posmrtný život

Posol

Nezávislosť

Skúsenosti

Tajomstvo

Tajomstvo

Ochrana

Inteligencia

Intuícia

Nadprirodzeno

Smrť (doslovná alebo symbolická)

sova-tetovanie-a-vyznamy-sova-tetovanie-a-nápady-sova-tetovanie-obrázky

Micael Faccio prostredníctvom služby Flickr Commons

Before You Tattoo

Pred tetovaním by ste si mali zapamätať niekoľko dôležitých vecí.

  • Uistite sa, že si nájdete čas na dôkladný prieskum, než sa rozhodnete.
  • Uistite sa, že presne viete, čo to znamená – neviete'Nechcem si dať vytetovať a neskôr zistiť, že predstavuje niečo iné, ako ste si mysleli.
  • Don'ponáhľajte sa nechať sa tetovať, ak si nie ste istí! Uistite sa, že ste so svojim tetovaním úplne predaní.
  • Tí, ktorí sa ponáhľajú napustiť atramentom, zvyčajne neskôr po ceste ľutujú. Pamätajte si, že aj s odstránením laserom a zakrytím môžu všetky tetovania'byť opravené. Urobte správnu voľbu hneď na prvýkrát.

Sova a mačička sa vybrali k moru

V krásnej hráškovo zelenej lodi

– Edward Lear

V dube sedela múdra stará sova;

Čím viac videl, tým menej hovoril;

Čím menej hovoril, tým viac počul;

Preco moze'Všetci budeme ako ten vták?

– Anonymný

Komentáre

Jason 30. augusta 2019:

Čo robí sova & ružový priemer

Allen Adkins 08.03.2019:

Informácie poskytnuté o sove sú úplne ohromené. To mi dáva potvrdenie v tom, že sa nechám tetovať na nohu, pričom ide o moje úplne prvé tetovanie. Vďaka!

Ginny 25. januára 2018:

Čo znamená čierna vdova?

Tjw 30. novembra 2017:

Ahoj Norman, nie pokiaľ viem. Váš tetovač by vám mal vedieť poradiť, ale nikdy som to nepočul / nevidel.

Norman 22. októbra 2017:

Má tetovanie sovy niečo spoločné s príslušnosťou k gangu, než si zaobstarám tetovanie, ktoré by som chcel nie

Lindsay Langstaff 7. augusta 2017:

Páči sa mi tetovanie, ktoré si myslím, že reprezentuje to, kým som ako osoba, takže tetovanie sovy by mohol byť dobrý nápad. Ďakujem za inšpiráciu!

tawnyowl 27. augusta 2016:

Pridajte svoj komentár. Tetovanie sovy je úžasné. Zbieram sovy a dúfam, že si čoskoro dám vytetovať sovu…

Michelle 13. júna 2014:

Ďakujem vám veľmi pekne za všetky informácie, ktoré ste poskytli, pretože to bola najužitočnejšia stránka'našiel som

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 24. novembra 2013:

Lucas, ďakujem za komentár. Ja'nikdy som nepočul taký význam. Poznám veľa ľudí so sova tetovaním, mužov aj ženy. Sova je symbolom múdrosti, znalostí a vízie. Sova tetovanie vzory rock !!! Tam'je toľko rôznych spôsobov, ako urobiť zlé tetovanie $$$. Neboj sa môj priateľ.

Lucas 20. novembra 2013:

Chcel som si vytetovať sovu na nohu, ale môj otec povedal, že to predstavuje homosexualitu, je to pravda? Pretože som to chcel urobiť, aby som predstavil tajné znalosti vesmíru, ale teraz som'Trochu sa bojím, že si to ľudia budú myslieť'som gay alebo čo

kuchár Cooper 8. novembra 2012:

Odkedy som si dal prvé tetovanie, bol som obsedantný s tým, že si ich dám. A už mám 4 a môj ďalší ja'Plánujem získať sovu na pamiatku svojej sestry, pretože sovy boli vždy jej obľúbeným zvieraťom. Takže toto tetovanie má veľmi zvláštny význam.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 28. júla 2012:

*Jen, ďakujem, že si si našiel čas na návštevu. Som rád, že sa ti páčilo tetovanie sov. Všetko najlepšie.

*Michael, oceňujem skvelý komentár. Som rád, že ti to prišlo bystré. Ak ste niekedy videli sovu v prírode, sú celkom hypnotizujúci. Ich vlastnosti a osobnosť sú úžasné.

*Cigán, som vždy vďačný, že si prišiel. Dúfam, že ste si ich užili.

*Alocsin, ďakujem za prečítanie tohto priateľa. Vaše právo, pokiaľ ide o tetovanie sov, je množstvo. Niečo pre všetkých.

*Aviannovice, sme radi, že sa vám páčila história okolo sovy a tetovania sovy.

*Max, vždy je skvelé, že sa mi ozývaš, pane Max. Je to dobrý mix. Myslím, že to všetko závisí od toho, čo hľadáte. Vidíte však s nimi veľa žien.

*Frank, ďakujem za komentár a tvoj čas, Frank. Všetko najlepšie.

Frank Atanacio zo Sheltonu 24. júla 2012:

úžasné sovy sú také úžasné, žehnaj, brácho … 🙂

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 24. júla 2012:

To'Je celkom zaujímavé, že väčšina obrázkov zobrazuje dámy. Myslel som si, že tetovanie sovičiek bude chlapom viac vyhovovať. Ale ako znova, niektoré z nich sú akési karikatúry.

Deb Hirt zo Stillwater, OK, 23. júla 2012:

Dobrá história a skvelé tetovanie!

Aurelio Locsin z Orange County, CA 23. júla 2012:

Milujem tieto tetovania, pretože sa pohybujú od kreslených a roztomilých po realistické a divoké. Hlasovanie za a krásne.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 23. júla 2012:

Sú farebné a úžasné. Sovy lásky.

Michael Fielder zo severnej strednej západnej Virgínie, kde rastie zelená tráva … 22. júla 2012:

Aké skvelé a poučné čítanie. Vždy som sa na sovu pozeral ako na tajomnú a nikdy som nevyjadril, prečo. Tiež som ich ocenil a užil si ich, keď som ich videl, a pozeral som sa na tých pár, ktorých som videl, ako v tranze, pričom som zabudol na čas. A nikdy vás skutočne nenapadlo, prečo? Bola to len jedna z tých mnohých vecí, ktoré v prírode vzbudzovali bázeň a ktoré ma vždy chytili.

Mal som farmu a bola tam sova, chcel by som "obec" s. Jednoducho to vo mne vyvolalo pocit bezpečia a istoty na nejakej hlbokej neverbálnej úrovni. Rovnako ako posledné miesto, kde som žil, som sa na dve sezóny zdržal kvôli sove (ktorú som nikdy nevidel) pred oknom spálne zaspával a prebúdzal sa do ticha. "Hoo, ahoj."

A teraz už viem prečo! Dvanásť významov, ktoré spájate so sovou vyššie, sú všetky hlboko zakorenené v mojej spiritualite. Teraz môžem ísť von a oveľa lepšie porozumieť sebe.

Ďakujem za skvelé čítanie.

Jennifer Stone z brehu rieky v Anglicku 22. júla 2012:

Wow … tu nájdete niekoľko úžasných drobností, obzvlášť sa mi páči tá na ľavom ramene ženy. Skvelé centrum, ďakujem. Hlasujte a podobne, Jen

About the author