Tradičné tetovanie námorných námorníkov: významy, pôvod a nápady

Pivoňka je nadšenec tetovaného tetovania, ktorý miluje štúdium a diskusiu o histórii a významoch tetovania. Japonské témy sú jej obľúbené.

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady

Rattle Dazzles

Tradičné americké námorné tetovanie má za sebou dlhú históriu. Ak chcete pre seba námorné tetovanie, pozrite sa na významy a históriu a môžete nájsť niekoľko informatívnych zlatých nugetov..

História námorného tetovania

Siahajú až do 16. storočia, námorníci športovali tetovanie (tzv "tatus" v polynézskom jazyku) a priniesol tieto kmeňové "suveníry" z tichomorských ostrovov späť do Európy. Neskôr, v 17. storočí, písomné záznamy (konkrétne denník kapitána Johna Cooka) hovorili o tetovaniach, ktoré boli pozorované na pôvodných obyvateľoch.

V minulosti sa námorníci navzájom tetovali a museli si vystačiť s tým, čo mali. Na atrament pravdepodobne používali strelný prach a moč.

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady

Symbolika námorného tetovania

Veľká časť námorných tetovaní bola:

 • Spomienky zvykli znamenať míľnik na námornej plavbe
 • Symboly vlastenectva
 • Pripomienky určitých triumfov alebo miest, kde sa nachádzajú'vkročil som
 • Talizmany kedysi zaháňali šťastie

Mnoho námorných mužov bolo poverčivých a len ťažko ste im to mohli vyčítať. Práca sa točila okolo nepredvídateľných prvkov a ich život bol preto vždy pod šťastím's milosrdenstvom. Aby zostali v bezpečí, veľa námorníkov nosilo na tele obrázky, o ktorých sa domnievali, že odvrátia smolu a prinesú im veľa šťastia.

Významy námorného tetovania: Míľniky

 • Lastovička: Tieto modré vtáky sú niekedy zamieňané s vrabcami, ale v skutočnosti ide o úplne odlišné vtáky. Každá lastovička predstavuje 5 000 prejdených námorných míľ, čo je asi 5 754 bežných míľ.
 • Kotva: V námorníctve si námorníci nechajú vytetovať kotvu po úspešnom prekročení a návrate z Atlantického oceánu. Kotva je tiež najbezpečnejším predmetom na lodi, takže jej obraz slúži ako ikona stability a neobmedzenej viery. Niekedy sa uvidí "MAMA" alebo "OCKO" napísané cez kotvu v banneri, pretože mama a otec sú dôvodom, prečo zostať pri zemi. Môžete tiež vidieť zlatíčko'aj meno.
 • Drak: To znamená, že námorník slúžil na stanici v Číne alebo sa plavil do čínskeho prístavu.
 • Zlatý drak: Zlatý drak predstavuje prekročenie medzinárodnej dátumovej čiary (imaginárna čiara na povrchu Zeme, ktorá väčšinou nasleduje 180. poludník).
 • Plne vybavená loď: Toto tetovanie je na to, že ste sa plavili po prívalových vodách mysu Horn. Plne vybavená loď je loď s tromi alebo viacerými plne rozvinutými stožiarmi.
 • Shellback Turtle: Toto sa niekedy používa zameniteľne s kráľom Neptúnom. Tetovanie pripomína námorníka, ktorý prešiel rovník a bol zasvätený kráľovi Neptúnovi's Court, obrad prekročenia čiary pre členov námorníctva, ktorí prechádzajú rovníkom prvýkrát. (Odporúča komentátor „Kuran“ Ďakujem!)

"Silno držte" je odkaz na držanie sa línií lode počas búrky.

magnacreative @ flickr

Významy námorného tetovania: Šťastie

 • SILNO DRŽTE: Držať sa rýchlo znamená držať sa rýchlo línií, keď je loď v zlom počasí nad vodou, aby námorníci neboli odhodení. Tieto slová slúžili ako zvláštna pripomienka, aby ste sa držali a vytrvali v ťažkých časoch.
 • Prasa a kohút: Tieto zvieratá boli zvyčajne tetované na chodidlách alebo za členkami. Tradične symbolizovali prežitie z vraku lode a poverčiví námorníci tiež verili, že sú symbolmi ochrany pred utopením. Táto viera pramenila zo skutočnosti, že obe zvieratá boli často držané v drevených debnách na palube a keď sa loď prevrhla, tieto debny sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyplavili na breh. Ak bolo prasa potetované na ľavé koleno a kohúta na pravú nohu, potom tetovanie predstavovalo staré príslovie: „Prasa na kolene, bezpečnosť na mori. Kohút vpravo, nikdy neprehrajte boj."
 • Dvojité vrtule: Dvojité vrtule, jedna vytetovaná na každú zadnú tvár, údajne zabránili utopeniu, pretože mali "poháňať" ty na breh.
 • Námorná hviezda: Námorné tetovanie hviezd predstavuje polárnu hviezdu, ktorá sa tradične používa na navigáciu na mori. Námorníci si často dávali tetovať námorné hviezdy resp "hviezdy kompasu" z poverčivých dôvodov dúfajúc, že ​​hviezda pomôže sprevádzať ich nocou a bezpečne ich dostať domov. Teraz je to symbol ochrany, vedenia a šťastia. Niektorí vidia námorné hviezdy ako symbolickú pripomienku ich vytvorenia'vlastnú cestu alebo navigáciu cez určitý bod v jednom'život. Námorné hviezdne tetovanie sa teraz stalo obľúbeným medzi členmi Navy Seal a Coast Guard. Námorné tetovanie hviezdy je zvyčajne vykreslené ako päťcípa hviezda so striedajúcimi sa farbami, aby napodobňovalo farby na ružici kompasu nachádzajúcej sa na námorných mapách. Obyčajné tetovanie kompasom bolo tiež obľúbené a malo rovnaký význam ako námorné hviezdne tetovanie.
 • Lastovička: Pretože lastovičky boli známe svojimi dlhými migračnými vzormi, keď cestovali na dlhé vzdialenosti z domu a potom späť, tetovanie lastovičky znamenalo, že vždy budete môcť nájsť cestu domov.. "Domov" v tomto zmysle by to mohlo znamenať domov s vašou rodinou alebo po smrti povolané domov k Bohu (verilo sa, že vtáky môžu prenášať duše zosnulých do neba). Väčšina ľudí kombinuje toto tetovanie s modrým vtákom s iným dizajnom tetovania námorníka, napríklad s modrou lastovičkou stojacou na kotve.

Lastovičky sú známe tým, že cestujú na veľké vzdialenosti a hľadajú cestu domov.

Lastovičky sú známe tým, že cestujú na veľké vzdialenosti a hľadajú cestu domov.

Lastovičky & Dýky

Námorné tetovanie Memento Mori

 • Dýka Prostredníctvom lastovičky: Dýka cez lastovičku znamenala strateného súdruha.

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady

Námorník's Identifikačné tetovanie

 • Prekrížené kotvy: Prekrížené kotvy vytetované v pavučine ruky (medzi palcom a ukazovákom) boli známkou Boatswain Mate, človeka, ktorý zvládal všetky činnosti súvisiace s marlinspike, palubou, námornou činnosťou lode, maľovaním a údržbou lode.'vonkajšia konštrukcia, takeláž, palubné vybavenie a člny. Námorníci to mohli urobiť na ľavej strane, čo znamená, že preplávali všetky oceány, alebo napravo, to znamená, že sa plavili po siedmich moriach.
 • Harpúna: Toto identifikuje člena rybárskej flotily.
 • Delfín: Zastupovanie príslušníkov námorných síl ponorky (Delfín je Insignia ponorkovej vojny). (Odporúča komentátor „Madkahar“ Ďakujem!)
 • Ľadový medveď: Označuje námorníka Modrého nosa, vyhľadávanú certifikáciu prechodu cez čiaru a ceremóniu, ktorou sa udeľuje námorný personál, ktorý prešiel polárny kruh (severná doména ľadového medveďa). Tento obrad prechodu je tiež známy ako vzácna príležitosť prísť. Polárny medveď zafarbený zlatom na označenie vynorenej ponorky nad piatou rovnobežkou alebo ľadovou prechádzkou [sic] v Arktíde. (Odporúča komentátor „Madkahar“ Ďakujem!)
 • Lano: Lano okolo zápästia je znakom toho, že ste v súčasnej dobe alebo v minulosti palubným útočníkom. Palubník je niekto, kto udržiava trup, paluby, nadstavbu, uväzovanie a manipuláciu s nákladom na lodi..
 • Zbrane alebo krížové delá: Crossed Rifles označuje člena pešej armády, zatiaľ čo Crossed Cannons označuje námorného strelca's Mate – zvyčajne sa robia ako kus s námorníckymi motívmi v pozadí alebo umiestnenými tam, kde by Boatswain Mate dostal na ruky skrížené kotvy. (Ďalšie informácie od komentátora „OLD Navy“ a „Deck SN“ Ďakujem!)
 • Kotva: Jedna kotva predstavovala civilnú flotilu Merchant Marine, ktorá prepravovala vojenský tovar. Počas 2. svetovej vojny vstúpila Merchant Marine do vojny ešte predtým, ako sa k nej pripojila americká armáda, pretože na nich v rámci dohody Lend-Lease dodávala vojnové zásoby do Británie útok nemeckej ponorky..
 • Malí červení diabli: Symbolické pre Snipe-termín pre zaradených mužov pracujúcich v „The Pit“ alebo strojovniach a strojových priestoroch v polovici 19. storočia. Medzi týchto mužov patria (v zásade): technici, inžinieri, kontrolór, hasiči, strojníci a elektrikári. V tej dobe Snipes pracoval na parných strojoch napájaných uhlím a kvôli príšerne vysokým teplotám ich pracovného priestoru bola The Pit prirovnávaná k ohnivým hlbinám pekla (vhodné aj preto, že sa nachádzali na dne nádoby). Malí červení diabli boli priamym predstaviteľom Snipes, ktorí boli veľmi „vládcami podsvetia“. (Odporúča komentátor „Jim Lynch“ Ďakujem!)

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady

Moderné námorné tetovanie ľadových medveďov

Rád modrého nosa v neo-tradičnom štýle

Rád modrého nosa v neo-tradičnom štýle

Umelkyňa tetovania: Abigail Bowen

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady Harpúna

Harpúna

Tetovanie dievčat pre námorníkov

 • Pin-Up Girls: Život na mori znamenal zanechanie blízkych, akými sú manželky a priateľky. Dievčatá potetované na týchto mužoch boli spomienkou na dámy, ktoré čakali na ich bezpečný návrat domov.
 • Morské panny: Tieto napoly ženy, napoly rybie tvory údajne zvádzali námorníkov do mora k ich prípadnej smrti tým, že ich nalákali na svoje očarujúce piesne. Verilo sa, že to je obdoba toho, aké lákavé je more, dokonca aj pre mužov, ktorí dobre poznali nebezpečenstvá, ktoré sú s ním spojené..
 • Hula dievčatá: Dievčatá z hula boli zvyčajne napustené atramentom na námorníkoch, ktorí boli na Havaji.

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady Norman Keith Collins, alias Sailor Jerry, pomohol zmeniť námorné tetovanie na umeleckú formu.

Norman Keith Collins, alias Sailor Jerry, pomohol zmeniť námorné tetovanie na umeleckú formu.

Fair Use, prostredníctvom Wikimedia Commons

Old School Námorní tetovači a nápady

Dúfajme, že vyššie uvedené významy vás inšpirujú a pomôžu vám vybrať symbol, ktorý s vami najlepšie rezonuje a s čím sa stretávate.'pokúšam sa sprostredkovať tvoje tetovanie. Potom by ste mohli svojmu tetovačovi povedať o ikonách, ktoré máte'Páči sa mi váš celkový kúsok. Pri kompozícii obrazu môžu mať na mysli kreatívny dizajn.

Ak ty'hľadáte niekoľko príkladov, skúste preskúmať diela:

 • Franklin Paul Rogers
 • Augusta „Cap“ Coleman
 • Norman "Námorník Jerry" Collins

Títo chalani sú poprednými priekopníkmi amerického tradičného tetovania a kultúry tetovania všeobecne. Majú niekoľko skutočne radových návrhov tetovania zo starej školy, z ktorých môžete čerpať inšpiráciu.

Keltský uzol

Keltský uzol

Námorné tetovanie z iných krajín

 • Keltský námorník's uzol: Toto starodávne tetovanie, nazývané aj keltský kríž, zobrazovalo dva prepletené uzly a symbolizovalo náklonnosť a oddanosť medzi námorníkom a jeho milenkou.
 • Polynézske kmeňové tetovanie: Tieto návrhy napodobňujú morské prúdy a niekedy obsahujú morské živočíchy, ako sú žraloky a veľryby.

Moderné námorné tetovanie na rameno

tradičné-old-school-námorné-námorník-tetovanie-významy-pôvod-nápady

Mohlo by sa vám páčiť:

 • Japonské tetovanie Hannya: Pôvod, významy & Nápady
 • Nápady na tetovanie & Tipy: Text, nápisy, skript & Citácie

Otázky & Odpovede

Otázka: Ja'm skúmanie amerického tetovacieho umenia z roku 1860's … akákoľvek vaša stránka'd navrhnúť fotografie alebo dizajnové knihy z tej éry?

Odpoveď: Národný archív je skvelým miestom na historické informácie a fotografie.

© 2012 Pivoňka

Komentáre

Pivoňka (autor) 10. júna 2018:

@NateB11 – Ďakujem! Dúfam, že sa vám to páčilo.

Nathan Bernardo z Kalifornie, Spojené štáty americké, 9. júna 2018:

Veľmi zaujímavé, nie'nepoznám históriu alebo významy tetovania.

Por 7. apríla 2018:

Existuje obchádzkové tetovanie

Pivoňka (autor) 08.02.2018:

@OLD Navy – Ďakujem vám veľmi pekne za tieto dodatočné informácie'zahrniem to do článku!

Staré námorníctvo 4. februára 2018:

Crossed Rifles je pechotná armáda, Crossed cannons je strelcom námorníctva

Pivoňka (autor) 14. decembra 2017:

@Jim Lynch, @Deck SN – Ďakujeme za váš príspevok'toľko symbolických odkazov. Ja'Vždy budem aktualizovať tento článok o nové informácie, takže ďakujem všetkým, ktorí's komentármi, ktoré majú prispieť k tomuto stále rastúcemu zoznamu! Zvlášť pre tých, ktorí sú sami námorníci! Veľmi si to vážim, chvály vám, chlapci :—)

Pivoňka (autor) 14. decembra 2017:

@Madkahar – Ďakujem za tých, ty rock!

Madkahar 31. marca 2017:

Pár ďalších:

Ryba delfína: ktorá predstavuje ponorkovú silu.

Ľadový medveď: námorník s modrým nosom (námorníci, ktorí cestovali nad piatou rovnobežkou. (Medveď zafarbený zlatom na označenie vynorenej ponorky nad piatou rovnobežkou alebo ľadová prechádzka v Arktíde)

Gibraltárska skala: Na prechádzanie stredomorím cez Gibraltársky prieliv.

Existuje niekoľko ďalších, ale tieto si pamätám z doby služby.

Will 10. decembra 2016:

Jim, rešpektujem tvoje slová, zachránil som priateľov z hasičskej miestnosti úprimného kábla. Stále máte nočné kobylky

Paluba SN 4. júna 2016:

Prekrížené delá tiež predstavujú hodnotenie GM (Gunners Mate). Obvykle to robia ako kus s námorníckymi motívmi na pozadí alebo na tom istom mieste, kde by BM dostal svoje skrížené kotvy do rúk..

Jim Lynch 08.05.2016:

Dúfal som, že uvidím tetovanie Snipe. Malé tetovanie červeného diabla sa stalo symbolom pre tých, ktorí pracujú v požiarnych miestnostiach a strojových priestoroch lodí 20. storočia.

Pivoňka (autor) 7. decembra 2015:

@ Green Art – vy'vitajte! Ja'Som rád, že tento článok priniesol určité poznatky (:

@ Larry Rankin – Ďakujeme, že ste si to mysleli!

Laura Rossová 3. decembra 2015:

Skvelé centrum! Môj nevlastný otec bol počas 2. svetovej vojny v námorníctve a na hrudi mal dve modré vtáčie tetovania. Často som sa čudoval, prečo vtáky, teraz to už viem. Vďaka

Larry Rankin z Oklahomy 1. júla 2015:

Ja nie'Zatiaľ nemám žiadne tetovanie, ale rád sa učím o histórii tetovania a symbolike.

Fascinujúce centrum!

Pivoňka (autor) 4. apríla 2015:

@ Leland Johnson – Ďakujem veľmi pekne za milé slová! Ja'Dokážem si predstaviť, že by stále existovali ľudia, ktorí'Myslel som si, že tetovanie je nestále, ale ja'som si celkom istý, že oni'stále to robím tak či onak.

@ Ivan – Dúfam, že vám toto centrum pomohlo lepšie porozumieť (:

@ Nick – Ďakujem, že si na to upozornil! Vrabci a lastovičky majú veľmi odlišný význam, úplne videli túto chybu. Upravené!

@ Kuran – Ďakujem za tento príspevok, ja'vložil som vašu malú pripomienku (:

Kuran 29. marca 2015:

Don'Nezabudnite na korytnačku alebo "Shellback" pre námorníkov, ktorí prekročili rovník

Nick 20. februára 2015:

Ja'som aj moreplavec … Prvé miesto I'Videl som, že vrabec predstavuje 5 000 námorných míľ precestovaných namiesto swollow

Ivan 7. februára 2015:

Pre mňa ako námorníka je zaujímavé poznať príbehy na pozadí, pretože teraz sa snažím získať niektoré z týchto tetovaní.

Leland Johnson z Midland MI 29. januára 2015:

Aký zaujímavý článok! Dobre napísané a ilustrované. Otázka- Viete, či námorníci zo 16. storočia chápali, že tetovanie je trvalé, alebo niektorí predpokladali, že sa časom zmývajú? Ďakujem, že ste napísali tento vynikajúci článok.

Pivoňka (autor) 16. júna 2014:

@ Daniel Collison – vy'vitaj, ja'Som rád, že tento článok priniesol niekoľko poznatkov.

Daniel Collison 14. júna 2014:

Zaujímalo by ma, čo viedlo môjho starého otca k tetovaniu'Tento článok vysvetľuje veľa. Vďaka.

Pivoňka (autor) 30. apríla 2014:

@ Paul – ty'sme veľmi vítaní a ďakujeme za komentáre! Ach, to'je to úžasné, veľký rešpekt k ľuďom, ktorí'slúži krajine. Ja'Som veľmi rada, že som pomohla a dúfam, že tvoje ďalšie tetovanie dopadne krásne (:

Paul 29. apríla 2014:

Veľmi poučné, ďakujem. Ja sám som slúžil v námorníctve už 5 rokov a to'Je vždy skvelé porozumieť rôznym druhom starej námornej tradície, ako je tetovanie. Už som si nechal urobiť kus olihne/kotvy na predlaktí a konkrétne som hľadal "míľnik" súvisiace tetovanie, pretože ja'už som splnil kritériá pre niektoré z nich, a to mi pomohlo porozumieť a overiť moje zistenia.

Ďakujem!

Pivoňka (autor) 1. marca 2014:

@ NRCollins & katoch – Ďakujem!

@ Cherylann Mollan – To'je skvelé! Tento článok sa snažím aktualizovať vždy, keď narazím na niečo nové. To'Je úžasné, aký majú zmysel (:

Cherylann Mollan z Indie 20. februára 2014:

Toto je naozaj pekné centrum. Ja'Ako druhé tetovanie som premýšľal o tom, že si dám urobiť kotvu. Som rád, že som správne pochopil symboliku. Didn'neviem o 'Námorná hviezda' predsa. Skontroluje to. 🙂

katoch 14. februára 2014:

skvelý príspevok, môžete navštíviť tieto stránky od NASA

NRCollins 1. februára 2014:

Veľký rozbočovač!

Pivoňka (autor) 14. augusta 2012:

@ Semi -There – ja tiež, haha! Myslím si, že pre niektorých ľudí to dostanú len kvôli estetickému účelu bez toho, aby mali potuchy, čo symbolizujú. To'je však v poriadku, všetko, čo pláva na ich lodi (;

Pivoňka (autor) 14. augusta 2012:

@ Mama Kim 8 – Ďakujem! Aren'sú zaujímavé? Keď nie'nerozumiem príbehom za nimi, niektoré nemusia mať veľký zmysel (ako prasa a kohút), ale akonáhle to urobíte, všetko zapadne na svoje miesto.

Pivoňka (autor) 14. augusta 2012:

@ kittythedreamer – Ďakujem, som rád, že sa vám čítanie páči (:

Pivoňka (autor) 14. augusta 2012:

@ Jeff Gamble – Ďakujeme! Áno, mať skvelý atrament je choré, ale poznať významy týchto umení je ešte sladšie.

Amanda z Mississippi 13. augusta 2012:

Zaujímavé! Rád čítam o takýchto veciach. Vždy sa zamýšľam nad tým, čo znamenajú bežné tetovania a či to ľudia, ktorí ich nosia, vedia.

Sasha Kim 13. augusta 2012:

Milujem významy rôznych tetovaní, skvelá práca Pivoňka!

Kitty Fields z Summerlandu 13. augusta 2012:

Úžasné centrum tetovania. Dobrá práca!

Jeff Gamble z Dentonu v Texase 13. augusta 2012:

Skvelý článok, príbeh za týmito bežnými obrázkami je zaujímavý.

About the author