Všetko, čo chcete vedieť o návrhoch a významoch tetovania Arrow

Prvé tetovanie som si nechal urobiť v 18 -tich, potom som 32 rokov čakal, kým si dám ďalšie. Medzitým ja'm redaktor TatRing, webovej stránky venovanej body art.

Postavené 4 rýchlostné tetovanie v Orlande, FL

Postavené 4 rýchlostné tetovanie v Orlande, FL

https://www.instagram.com/built4speedtattoo/?hl=sk

Čo znamená tetovanie šípkou?

Šípky sú veľmi staré a známe objekty, pravdepodobne ich rozozná každý, kto vie hovoriť. Oni'Koniec koncov, boli sme tam už od začiatku zaznamenanej histórie a boli vynájdené dlho pred volantom. Aj keď neandertálci pravdepodobne nie'Nepoužívajte šípy, ako to robili prví ľudia, a to by mohlo vysvetľovať, čo sa stalo neandertálcom.

Ak by sme našli niekoho, kto nie'Neviem, čo bola šípka, ako by sme to vysvetlili? To'je ako malé kopije, ktoré vystrelíš do vzduchu – dlhá guľka z dreva, kameňa a peria. Ale to'je viac než to. Jedná sa o sochu na mieru, elegantný geometrický nástroj, tak krásnu, ako užitočnú, ako aj smrtiacu.

Skoré luky a šípy ponúkajú určitý pohľad na pôvod ľudského intelektu. Skutočnosť, že boli vynájdené pred viac ako 71 000 rokmi, je dôkazom toho, že my ľudia sme začali myslieť a správať sa ako moderní ľudia na začiatku našej evolúcie: porozumieť materiálom, pozorovať fyziku, vymýšľať a používať nové technológie, vymýšľať múdrejšie spôsoby, ako zvíťaziť a vydržať.

Jeden trik ľudskej inteligencie je prevádzanie myšlienok na symboly. Radi prekladáme veľké nápady do jednoduchých značiek, ktoré tieto veci predstavujú, napríklad ako hudobná nota ilustruje konkrétny zvuk a akciu, ktorú musí hudobník vykonať, aby to dosiahol. Zbraňový šíp sa teda zmenil na grafický dizajn, ktorý vidíte na značkách ulíc. Väčšina klávesníc ponúka množstvo štýlových možností:.

Šípkové tetovanie predstavuje toto všetko – históriu, užitočnosť, krásu, intelekt – a ďalšie.

Autor: Andrey Svetov Tattoo

Autor: Andrey Svetov Tattoo

šípkové tetovanie

Čo predstavujú šípky (ako vo výzbroji)?

Čo znamená šípka, závisí samozrejme od toho, ako's vyobrazené. Dole, ty'Nájdu interpretácie pre mnoho rôznych vzorov tetovania šípok.

Šíp na luku: Vytiahnutý šíp s tiahlom späť na tetivu môže predstavovať silnú pripravenosť, vysoký bod napätia alebo intenzívne sústredenie alebo mierenie. Ak bol práve uvoľnený z luku, znamená to koniec čakania a pokoja, náhly prechod do pohybu a hybnosť vpred. Šíp môže vpred vystreliť iba vtedy, keď bol vytiahnutý späť na luk, takže môže predstavovať aj chvíľkový útlm pred výbuchom aktivity. Šikmý šíp môže tiež predstavovať znamenie zverokruhu Strelca. Luk na luku je večnou zbraňou alebo prostriedkom obrany.

Hrot šípu: Šíp'tip je, samozrejme, jeho koniec podnikania, najsmrteľnejšia časť. To'Je to tiež časť, ktorá bude trvať najdlhšie.

Srdce bodnuté šípkou: Tento symbol môže evokovať krvavý, bolestivý a násilný koniec lásky, ale môže predstavovať aj Amora.'šíp, pretože Amor bol rímsky boh erotickej lásky a túžby (v gréckej mytológii známy ako Eros) a každý, koho jeho šíp uviazol, sa okamžite zamiloval. Tetovanie znázorňujúce akúkoľvek časť tela prepichnutú šípom môže naznačovať, že je nositeľ zamilovaný.

(pokračovanie, nižšie …)

Od Hannah Pixie Snowdon

Od Hannah Pixie Snowdon

https://www.instagram.com/hannahpixiesnow/?hl=sk

Zlomený šíp: Zlomený hriadeľ môže predstavovať pacifizmus alebo mier. Ak strelec úmyselne zlomí šíp, môže to znamenať koniec bitky alebo rozhodnutie zastaviť boj. Mohlo by to tiež znamenať impotenciu alebo zmarenú túžbu. Niekto môže dostať tento dizajn, aby ukázal, že sa vymyká starým vzorom a začína odznova.

Balík alebo toulec šípov: To môže znamenať teba'ste vyzbrojení a pripravení na akúkoľvek bitku. Tento arzenál môže byť napustený atramentom na ľahko prístupnom mieste (na ruke, nohe alebo chrbte). Päť šípov bolo symbolom pre päť národov Iroquois League a predstavovalo silu, jednotu a spoločné ciele.

Šípka kompasu: Šípka rozpínajúca jeden z bodov kompasu môže predstavovať určitý plán, zápletku, schému alebo odvážny nový smer. Pridaním kompasu sa šíp zmení na riadenú strelu, ktorá dokáže prejsť veľkú vzdialenosť a stále zasiahne svoju značku..

Prekrížené šípky: Keď šípy prejdú a vytvoria písmeno X, je to tradične znak priateľstva alebo prímeria. Mnoho priateľov si necháva zladiť tetovanie s týmto dizajnom.

Šípka s diamantovou hlavou: Pretože diamant je jedným z najtvrdších materiálov, hrot šípu vyrobený z diamantu môže predstavovať neporaziteľnosť.

Šípka peria: Perie a šípy zrejme ladia esteticky i symbolicky. Obe sú rovné, jemne špicaté veci, ktoré vyjadrujú jemnú presnosť. Perie sa tradične používa ako letenie na vedenie šípov a na presnejšie lietanie. Perie doslova vedie šíp a symbolicky môže vták pôsobiť ako duchovný sprievodca.

Šípka pera: Ďalší pár symbolov, ktoré k sebe dobre ladia a môžu rovnako rezať. Tento symbol kombinuje fyzické a verbálne hrozby – pero'Značky s na stránke sú mentálne, zatiaľ čo šípka's sú fyzické.

Jedna šípka: Stačí na to predsa jeden dobre mierený šíp. Osamelý šíp môže predstavovať sebaobranu alebo ochranu pred zranením, nezávislosťou, silou, účelom, smerom alebo cieľom. Môže to byť aj falický symbol.

Dve ruky prepichnuté rovnakou šípkou: Pokrvní bratia (alebo sestry), spolubojovníci, dvaja ľudia, ktorí čelili rovnakým bitkám alebo hrozbám; sú spútaní násilnou minulosťou alebo zdieľajú rovnaké rany.

Šípy a perie, podobne ako perá a meče, sú symbolmi, ktoré sa k sebe dobre hodia.

Šípy a perie, podobne ako perá a meče, sú symbolmi, ktoré sa k sebe dobre hodia.

felicia999 cez Flickr

Ak by ste trafili značku, musíte mieriť trochu nad ňu: Každý šíp, ktorý letí, cíti ťah zeme.

– Henry Wadsworth Longfellow

Ikona šípky, známa ako zbraň jej predka, vyvinula význam.

Ikona šípky, známa ako zbraň jej predka, vyvinula význam.

Jussi cez Flickr

Ikona šípky

Šípka je pravdepodobne najuniverzálnejšie uznávaným symbolom zo všetkých. Bez ohľadu na to, na ktorom letisku pristanete, kdekoľvek na svete, vy'Nájdem šípky, ktoré vás zavedú tam, kam potrebujete.

Grafické symboly používajú obrázky na abstraktné znázornenie akcií, predmetov alebo myšlienok. Zamyslite sa nad tým, ako sa na značke v kúpeľni prenáša pohlavie, alebo ako poznáte, ktoré tlačidlo máte použiť na zníženie jasu obrazovky. Zamyslite sa nad tým, koľko rôznych vecí môže jednoduchá šípka vyjadriť na tlačidle výťahu, na ulici alebo na mape.

Ako bolo uvedené, tieto znaky sa vyvinuli z raných zbraní. Aj keď vyzerajú krotšie ako ich predkovia, grafické šípky nahromadili ešte výraznejšie odtiene. Inými slovami, aj keď šípka na vás ukazuje, nie je'Ak vám môže ublížiť, stále musíte venovať pozornosť. Iba s dvoma riadkami alebo niekoľkými pixelmi naznačujú niečo dôležité. Čo vám hovorí ikona šípky??

Čo znamená grafická šípka?

  • Pomáha vám nájsť cestu. To'je ako manikúra alebo špicatý prst, ktorý vám hovorí, kam máte ísť. Kompasy a mapy majú šípky, ktoré vám pomôžu nájsť sever. Dva riadky (< alebo >) vám môže povedať, aby ste šli doľava, doprava, hore alebo dole. Tlačidlo späť vás vráti o krok späť.
  • Hovorí vám, ako ísť. Šípka vám môže povedať, aby ste sa zlúčili, zacyklili, vystúpili hore, otočili ste sa v smere hodinových ručičiek. Inými slovami, poskytuje fyzické stopy o tom, ako dosiahnuť ciele.
  • To'je pozvánka hrať. Tlačidlo prehrávania, šípka bez chvosta ▶ ️ hovorí vášmu zariadeniu, aby začalo alebo pokračovalo v hraní hry, piesne alebo filmu.
  • Umožňuje vám ovládať a navigovať virtuálny priestor. Hráči vedia, čo tieto šípy znamenajú.
  • To naznačuje, kto'alebo komu by sme mali načúvať. Rečová bublina'chvost je ako šípka, ktorá naznačuje, kto'hovorí.
  • Ďalšie veci, ktoré šípka hovorí: Prejdite k veci. Choďte rovno tam. Dávajte pozor na to. Tu'je miesto. Tu'je ďalším krokom.
  • Myšlienky sprostredkované šípkami: Smer. Motív. Pohyb. Hrať. Ovládanie. Účel. Prestaň Choď. Zámer. Prienik. Presnosť Prietok. Smer v čase.

Všetky tieto veci môže predstavovať aj tetovanie grafickej šípky.

Autor: Marcus Hammer, Kodaň, Dánsko

Autor: Marcus Hammer, Kodaň, Dánsko

https://www.instagram.com/marcushammertattoo/?hl=sk

V dizajne používateľského zážitku môže šípka v závislosti od okolností hrať viacero rolí a má rôzne významy. Dokáže zamerať našu pozornosť na konkrétny bod, predviesť akciu, naznačiť tok a prepojiť objekty a informácie.

– Jonathan Follett, krásne informácie

Ktorý smer ukazuje šípka?

Na tetovanie'Pri návrhu veľmi záleží na tom, kam ukazuje šípka. Tu je to, čo môžu znamenať rôzne orientácie.

Nadol: V indiánskej kultúre šíp ukazujúci na zem predstavuje mier. Priťahuje oči k zemi, čo naznačuje, že tam je'nižšie je niečo dôležité. To môže znamenať, že ste uzemnení alebo to ukazuje na niečo zakopané. Tetovanie šípky smerujúcej nadol'paže smerom k ruke môže naznačovať tok energie von do sveta (ako šíp vystrelený pažou).

Hore: Ak si to'Keď ukazujete na oblohu, môže to byť pripomienka, aby ste sa pozreli hore a zvážili celkový obraz, vševedúcu perspektívu alebo vtáka.'pohľad z očí. Môžete vystreliť šípku do neba a odoslať tak správu alebo varovanie.

Horizontálne: To môže znamenať samotný horizont alebo vzdialenosť. Tam'je to implikovaná hrozba pre kohokoľvek, na koho šípka ukazuje, takže môže tiež znamenať ochranu alebo obranu.

Dve šípky smerujúce opačným smerom: To často predstavuje vojnu alebo konflikt, pričom v rámci pohotovej a ostražitej obrany sa musíte postaviť dvom smerom naraz. Môže to znamenať, že niekto vo svojom živote bojuje s niekým alebo s niečím.

Dvojhlavá šípka: Podobne ako značka umiestnená na križovatke, ktorá vám hovorí, aby ste odbočili z prednosti v jazde alebo zastavili vpred a odbočili doprava alebo doľava, môže to znamenať križovatku alebo rozhodnutie, ktoré treba urobiť. Amphisbaena (z gréckych slov amphis, čo znamená "aj tak aj tak," a bainein, "ísť,") je mytologický had s hlavou na každom konci. Mohlo by to znamenať, že niekoho trhajú dvoma smermi.

Obežník: Môže to znamenať čas (pohyb v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek), vývoj alebo návrat z miesta, odkiaľ ste prišli. Ouroborus, had prehĺtajúci vlastný chvost, ako symbol celistvosti a nekonečna.

Týka sa nás poznať ciele, ktoré v živote hľadáme, pretože potom, podobne ako lukostrelci, ktorých cieľom je určitá známka, bude väčšia pravdepodobnosť, že dosiahneme to, čo chceme..

– Aristoteles

Je šípka zaseknutá alebo sa pohybuje?

Ďalšia vec, ktorú je potrebné pri návrhu zvážiť, je, či je šípka prilepená alebo sa pohybuje: čaká na použitie, letí vzduchom alebo už zasiahla značku? Šikovný umelec dokáže vymyslieť chytré spôsoby, ako naznačovať pohyb atramentom, kreslením sekvenčných tieňov, akčných línií, rozmazania pohybu, rýchlostných čiar, bodiek a (samozrejme) šípok.!

Dobrý tetovač môže atramentom naznačiť pohyb šípky. (od tattooist_doy)

Dobrý tetovač môže označiť šípku'pohyb s atramentom. (od tattooist_doy)

https://www.instagram.com/tattooist_doy/?hl=sk

Šípka v lakotskej tradícii

Podľa spisovateľa a remeselníka Josepha Marshalla, autora knihy Lakotský spôsob sily a odvahy: Poučenie o odolnosti z luku a šípu, vo svojej rodine'Podľa tradície príbeh prebiehal takto:

"Mesiac nám poskytol úklonu a museli sme počkať do toho cyklu mesiaca, keď bol nový mesiac len ako prameň na oblohe, a potom povedala, tam'je luk. A pretože mesiac je žena, dala nám úklon a ak sa pozriete na ten najtenší prameň nového mesiaca,'uvidím to'je najtenší na koncoch […]. A to je konfigurácia lakotského luku a, čo je zaujímavé, ten dizajn, tá konfigurácia – ktorá dokáže vydržať kresbu toho kúska dreva znova a znova. To'je to jedinečný technický zázrak, ak chcete. A potom to bol môj starý otec, ktorý povedal, že šípy pochádzajú zo slnka, a neskoro cez deň ukázal lesom a môžete vidieť slnko'lúče boli veľmi, veľmi rovné. A on povedal, to sú šípy a tvoje šípy musia byť rovné ako šípy slnka. Takže, slnko je muž, šípy sú mužské a, samozrejme, mesiac je žena, luk je ženský, takže v tomto zmysle napĺňajú rovnováhu, ktorú v živote vidíme.."

verejná doména

verejná doména

https://www.publicdomainpictures.net/fr/view-image.php?image=162817&obrázok = pointant-du-doigt-bannie

Symboly a vzory, ktoré sa hodia k šípkam

Luk alebo šnúrka

Krv

Had

Perie

Pero

Cieľ

Býčie oko

Ruka

Lietadlo

Meč

Vtáky

Srdce

Kompas

Netvor alebo zviera na zabitie

Grafické prvky

Aj keď lukostrelec miluje šíp, ktorý letí, rovnako miluje luk, ktorý zostáva v jeho rukách stále.

– Nigérijské príslovie

Miguel Angel Tattoo, Veľká Británia

Miguel Angel Tattoo, Veľká Británia

Miguel Angel Tattoo, Veľká Británia

© 2017 A Fonté

Komentáre

JR 26. novembra 2019:

Čo znamenajú 2 šípky prebiehajúce rovnobežne a rovnakým smerom?

Bjlowe99 09.05.2018:

Milujem ôsmy alebo štvrtý až posledný

About the author