Význam a vzory tetovania anjelov

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Tetovanie anjelov je pomerne populárne a pre rôznych ľudí môže predstavovať rôzne veci. Existuje nespočetné množstvo dizajnových variácií, štýlov a farebných schém, takže napriek svojej popularite je väčšina anjelských tetovaní niečím jedinečná.

Variácie tetovania anjela

Existuje niekoľko návrhov, ktoré sa môžu zhodovať s krásou a významom anjelského tetovania. Pre tých, ktorí ich nosia, majú spravidla hlboký symbolický význam. Dajú sa nosiť z rôznych dôvodov a slúžia na mnoho rôznych účelov. Anjeli sú známi po celom svete a sú súčasťou kresťanských, islamských, židovských a iných náboženských systémov. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam je tetovanie anjela veľmi vyhľadávané a obľúbené.

Čo vieme o anjeloch?

 • Verí sa, že sú poslami od Boha.
 • V skutočnosti slovo anjel znamená "posol boží" v latinčine.
 • Anjeli majú množstvo špeciálnych talentov, schopností a schopností, napríklad schopnosť cestovať z nebies na zem a späť.
 • Anjeli sú Boží služobníci a predstavujú všetko dobré.
 • Anjeli tiež chránia ríšu medzi nebom a zemou.
 • Najbežnejšou asociáciou s anjelom je ochrana. Verí sa, že na nás dozerajú a chránia nás pred zlom.
 • Mnoho ľudí verí, že každý má nad sebou strážneho anjela. Sú s nami, keď sa narodíme, počas nášho života a počas našej smrti a vedú nás do posmrtného života.
 • Niektorí anjeli boli vyhodení z neba za svoje povstalecké činy a sú známi ako padlí anjeli. Na začiatku hrdo slúžili Bohu, ale boli vyhodení z neba za svoje zlé skutky a spôsoby. Sú symbolom utrpenia, bolesti a smútku.

Keď sa pozrieme na tetovanie anjelov, strážni a padlí anjeli patria medzi najbežnejšie voľby. Existuje aj množstvo ďalších prevedení:

 • Niektorí ľudia si môžu vybrať Amor. Amor je známy ako "anjel lásky."
 • Baby anjeli sú ďalšou obľúbenou voľbou, najmä u žien.
 • Okrem padlých anjelov sa niektorí ľudia rozhodnú mať aj diabolského anjela.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako zobraziť svojho anjela v tetovaní. Možnosti sú nekonečné, čo je ďalší dôvod, prečo sú také obľúbené.

Charakteristika tetovania anjela strážneho

 • Vo väčšine návrhov sú zvyčajne zobrazené so žiarou alebo leskom nejakého typu za nimi.
 • Obvykle sú plávajúce, ale môžu byť uzemnené.
 • Vždy sa pozerajú nadol alebo na stranu ochranným spôsobom.
 • Môžu byť muži alebo ženy a môžu byť vyobrazení ako držia meč alebo iné zbrane.
 • Niektoré návrhy ich ukazujú, ako porazia zlého anjela alebo diabla.

Charakteristika tetovania Fallen Angel

 • Obvykle sa ukazuje, ako vzhliada k nebesám, pretože si pamätá, čo kedysi bolo.
 • Dá sa to ukázať aj pri pohľade dole.
 • Niektoré tetovania ukazujú padlého anjela na jednom kolene so sklonenou hlavou.
 • Niektoré návrhy ukazujú, že má hlavu vsunutú medzi kolená.
 • Iní zobrazujú anjela so zlomeným krídlom.
 • Tieto tetovania nie'nie vždy predstavuje niečo negatívne. Môžu tiež predstavovať povznesenie sa nad problematickú minulosť alebo udalosť.

Čo anjel symbolizuje

S anjelským tetovaním je spojených množstvo významov. Väčšina závisí od toho, aký anjel je napustený atramentom. Tu je niekoľko nápadov:

Spiritualita

Kresťanstvo

Nádej

Ochrana

Zabezpečenie

Viera

Sila

Opatrovník

Slobodný duch

Sloboda

Nevinnosť

Čistota

Láska

Vernosť

Statočnosť

Odvaha

Dobre

Vyrovnanosť

Vyššie Ja

Kľud

Dôstojnosť

Nezávislosť

Let

Čistota

Anjeli tiež menia význam v závislosti od nositeľa. Napríklad na ženách sa predpokladá, že predstavujú vyrovnanosť a pokoj. Na mužoch môžu predstavovať vyššie ja. Nakoniec význam vášho tetovania predstavuje to, čo chcete.

Krídla sú tiež bežným dizajnom pre mužov i ženy. Môžu predstavovať slobodného ducha, nezávislosť alebo povznesenie sa nad boj. Môžu byť zobrazené iba ako krídla alebo môžu byť umiestnené na rôzne symboly, ako napríklad kríž, srdce, zámok a kľúč alebo svätožiara..

Komentáre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 13. septembra 2013:

Faith, ďakujem za nádherný komentár 🙂 Anjelské tetovania sú krásne a ohromujúce. Vždy som premýšľal, či by tetovanie anjela bolo vhodné pre kresťana, ako by to vnímali ostatní. Vážim si všetku vašu podporu, Faith Reaper, skutočne to robím. To'Je skvelé vedieť, že si vašu tvrdú prácu všimneme a vážime si ju, takže vám ďakujeme za úžasný komentár 🙂

Tiež verím, že anjeli nás strážia, mám pocit, že nám ponúkajú ochranu. Anjelské tetovanie je symbolom ochrany, štítom všetkého zlého. Všetko najlepšie vždy Viera, Boh žehnaj.

Faith Reaper z južného USA 9. septembra 2013:

Ach, wow, také nádherné umenie anjelov! Som rád, že ste tu zvýraznili toto konkrétne centrum, drahá lyrika, pretože som ho nikdy nečítal. Toto bolo napísané pred 19 mesiacmi a na HubPages som prišiel tuším o dva mesiace neskôr.

Mám strach z tvojho výberu anjelov, ktorých si sem umiestnil. Keď som videl toho prvého, ktorý ma skutočne ohromil, potom tam bol ďalší a ďalší…

V tomto živote viem, že anjeli mi slúžili a chránili ma na cestách a v živote mnohokrát.

Ďakujem za všetku tvrdú prácu, ktorú ste vynaložili na svoje úžasné centrá, o ktorých viem, že výroba takýchto komplexných centier s úžasnými fotografiami a obsahom toľko užitočných informácií si vyžaduje veľa času.

Hlasovalo ++++ a zdieľanie, samozrejme!

Boh ti žehnaj.

Objatie a láska k vám a k vám,

Faith Reaper

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 15. februára 2012:

*Ruby, vždy je skvelé, že sa mi ozveš a veľmi ti ďakujem, že si prišiel. Možno sa mýlim, ale verím, že tieto anjelské zberateľské predmety sú dosť cenné. Nie je to isté.

*Sueswan, ďakujem ti veľmi pekne, že si si našiel čas na moje milé. Je to jedinečný a roztomilý dizajn tetovania. Veľký umelec v práci. Opatruj sa.

*Donna, ďakujem ti veľmi pekne za to, že si prišiel a za každé tvoje zdieľanie 🙂 Anjelské tetovania sú veľmi obľúbené. Môže to byť celoživotný symbol vašej viery alebo vašich presvedčení. Tak zatiaľ ahoj.

*bMalin, vždy som rád, že si prišiel. Už sa usmievam 🙂 Verím, že existuje tajomstvo, ktoré obklopuje anjela. Niekedy všetci potrebujeme cítiť tú vyššiu moc.

*Gyspy, vždy som rád, že ťa vidím, bábika. Dokonalý príklad. Povedal by som, že to je jeden z hlavných dôvodov, prečo ich ľudia navštevujú. Perfektná fráza. Do skorého videnia.

*Eddy, som rád, že sa s tebou stretávam. Musíme vám nájsť taký, ktorý vám bude perfektne sedieť. Viem, že si po tom túžil. Viem, ako sa teraz cítiš, urob ten skok 🙂

*Frank, čo sa deje, pán Frank? Vždy som rád, že ťa vidím okolo seba. Som navždy vďačný.

*Hyp, ešte raz ďakujem za váš čas a drahý komentár. V prvom rade skvelé možnosti. Hyp, skutočne som o tom uvažoval. Viem, že môj priateľ predáva všetko svoje vybavenie a chcem si otvoriť vlastný obchod. Momentálne sa pokúšam podrobne popísať svoje kresliace schopnosti. Milujem na nich jednoducho všetko. Asi ponechám otvorenú inú možnosť. Opatruj sa.

Brenda Barnes z Ameriky zlomenej, ale stále krásnej 14. februára 2012:

Neuveriteľne krásne! Ten šiesty dole je úžasný a taký 3d. Samozrejme, poučil som sa aj z vášho zaujímavého textu. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste sa stali tetovaním? Pravdepodobne by ste v tom vynikli.

Frank Atanacio zo Sheltonu 13. februára 2012:

toto sú len nebeskí textári

Eiddwen z Walesu 13. februára 2012:

Tušil som, že si dám urobiť tetovanie, ale podarilo sa'je vždy jeden deň. Mne sa tu páčil ten anjelský, 12. dole.

K tomu hore a preč.

Ďakujem teda za zdieľanie, dávajte si na seba pozor a užite si deň.

Eddy.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 13. februára 2012:

Niečo ako nosiť svojho anjela strážneho na rukáve.

b. Malin 12. februára 2012:

Milujem anjelov … a očividne aj ľudí, ktorí si nechávajú tetovať. Aký úžasný Hub "Lyric," Veľa krásnych aj neobvyklých. Ďalší úžasný rozbočovač!

Donna Cosmato z USA 12. februára 2012:

Ach, títo anjeli sú tak úžasní! Pripnuté na Pintereste; moji priatelia sa ma vždy pýtajú, kedy sa chystáte urobiť ďalšie tetovacie centrum 🙂 Ďakujem za zdieľanie takého neuveriteľného, ​​nositeľného umenia.

Sueswan 12. februára 2012:

Ahoj textár

Verím v anjelov. Všetky obrázky, ktoré ste ukázali na anjelských tetovaniach, sú krásne a umelecké diela, ale najviac sa mi páči ten s krídlami a svätožiarou (zdroj, now1forum).

Hlasovali hore a dole!

Opatrujte sa

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 12. februára 2012:

Myslím si, že anjeli sú takí krásni … Mám zbierku, ktorú si vážim. (nie tetovanie) Hee …. Skvelé centrum

About the author