Význam tetovania stromov

Zdobenie tela, a najmä tetovanie, je úžasný spôsob, ako sa verejne podeliť o svoju históriu, triumfy a pocity..

význam-strom-tetovanie

Syazwan el-Que prostredníctvom služby Flickr Commons

Navrhovanie vlastného tetovania na strome

Prvé tetovanie som dostal, keď som mal 18. Bolo to srdiečko na krížoch a bolelo ma to menej, ako som si myslel. Ale bolesť bola menej dôležitá ako bod za ňou.

Tetovanie je trvalé a hoci niektorí ľudia radi chytia niečo, čo ich baví, pretože je to pekné alebo strašidelné alebo populárne, iní radi robia výskum a trávia čas tým, že prídu na to, čo presne chcú a prečo to chcú. Tento článok nie je napísaný pre tých, ktorí chcú kopírovať niekoho iného's tetovanie, ale skôr pre tých, ktorí hľadajú nápady a inšpiráciu pri navrhovaní vlastného jedinečného a dôkladne zmysluplného dizajnu tetovania stromov.

Dole, ty'Nájdem interpretácie toho, čo stromy znamenajú, a niekoľko odkazov na zdroje pre obrázky, ktoré by mohli pomôcť naštartovať vašu predstavivosť.

Tetovanie predlaktia borovice.

Tetovanie predlaktia borovice.

joshinminn cez Flickr Commons

Ak by ste poznali silu a trpezlivosť, vítajte spoločnosť stromov.

– Hal Borland

Náboženský a kultúrny význam tetovania stromov

Vo všeobecnosti sa o stromoch uvažuje ako o trvanlivých a odolných. Prežívajú dlho (od 50 do 5 000 rokov), odolávajú búrkam a živlom, čo z nich robí znak sily a prispôsobivosti mnohým spoločnostiam. Ponúkajú bezpečnosť stvoreniam, ktoré žijú vo svojich vetvách, cestovateľom, ktorí odpočívajú v ich tieni, a každému, kto si stavia dom s drevom. Stromy poskytujú jablká, hrušky a kôstkové ovocie a poskytujú medicínu mnohým kultúram. Tieto výživné a liečivé stromy nahromadili ďalšie vrstvy dôležitosti a významu.

Uctievanie stromov (alias dendrolatry) je odveká, multikultúrna prax uctievania alebo inak mytologizovania stromov. Niektorí ľudia považovali niektoré stromy za posvätné, napríklad Kelti a Gréci, ktorí uctievali duby. Kelti ctili mnoho stromov, o ktorých sa predpokladalo, že majú špeciálne schopnosti a slúžia aj ako rozprávkové domy. Druidi (a ďalší pohania) sa stretli v posvätných hájoch, najmä v dube a vo výrazu "druid" môže pochádzať z keltského slova pre dub. Nemci to tak vnímali o lipe a lipe, Škandinávci o popole a Libanončania o cédrových stromoch. Buddha údajne považoval stromy Bodhi za symbol osvietenia; pre hinduistov je peepal (alebo posvätný figovník alebo strom Bodhi) tiež duchovne a holisticky dôležitý a používa sa na liečbu astmy, žltačky, cukrovky, epilepsie, žalúdočných problémov, zápalov a infekcií. Hinduisti tiež uctievajú stromy Banyan, Ashoka a santalové drevo. V Biblii'Príbeh Genesis, stromu života v rajskej záhrade, obsahoval všetky znalosti o dobre a zlom. V judaizme, v kabale, strom života predstavuje posvätnú geometriu reprezentovanú ako diagram desiatich bodov.

Dnes je na vianočnom stromčeku viditeľná forma uctievania stromčeka, ktorú si mnoho ľudí (kresťanských aj nie) prináša počas vianočných sviatkov do svojich domovov a zdobí ich ozdobami a svetlami. Podľa Encyclopædia Britannica,

Používanie vždyzelených stromov, vencov a vencov na symbolizáciu večného života bolo zvykom už u starých Egypťanov, Číňanov a Hebrejov. Uctievanie stromov bolo medzi pohanskými Európanmi bežné a prežilo ich obrátenie na kresťanstvo v škandinávskych zvykoch zdobenia domu a stodoly vždyzelenými stromami na Nový rok, aby vydesilo diabla.

V prírode nie je nič dokonalé a všetko je dokonalé. Stromy môžu byť skrútené, ohýbané zvláštnymi spôsobmi a oni'stále si krásna.

– Alice Walkerová

Tetovanie keltského stromu života.

Tetovanie keltského stromu života.

mytat_2s cez Flickr Commons

Tetovanie na strome života

Mytológiu stromu života možno nájsť v rôznych náboženstvách, filozofiách, dejinách a kultúrach, a hoci sa jeho význam a podoba líši, všeobecné myslenie je rovnaké. Tento strom (známy tiež ako posvätný strom, strom poznania, strom nesmrteľnosti, svetový strom alebo kozmický strom) naráža na prepojenie živých vecí a slúži ako metafora myšlienky, že všetci pochádzame z rovnaký zdroj života.

Strom života symbolizuje nesmrteľnosť a večnosť, znalosti a múdrosť, silu a ochranu, hojnosť a rast, odpustenie a záchranu. Pri mnohých tetovaniach je strom života nakreslený s koreňmi a vetvami prepletenými v kruhu.

Bočné tetovanie vetvy čerešňového kvetu.

Bočné tetovanie vetvy čerešňového kvetu.

Katie Tegtmeyer, CC-BY, prostredníctvom Wikimedia Commons

Tetovanie stromu čerešňového kvetu

V ázijských kultúrach sa predpokladá, že čerešňové kvety symbolizujú ženskú krásu. Z tohto dôvodu a pretože je jednoduchšie mať namiesto celého stromu jednoduchú vetvu z čerešňového kvetu, sú obľúbenou voľbou pre ženy..

Je však dobré vedieť, že pre Číňanov je strom čerešňového kvetu skôr o ženskosti a milosti, zatiaľ čo Japonci ho vnímajú nielen ako symbol ženskosti, ale aj ako symbol života, pretože samotný strom ukazuje svoje ročné obdobie. evolúcie veľmi efektným spôsobom a na jar kvety trvajú iba niekoľko veľkolepých týždňov.

Tetovanie stromom na nohe: Ako vyššie, tak nižšie.

Tetovanie stromom na nohe: Ako vyššie, tak nižšie.

Megan Tedrow prostredníctvom služby Flickr Commons

Význam listov, koreňov, konárov alebo kvetov v tetovaní stromov

Význam je v neplodnom alebo bezlistom strome, rovnako ako v strome s listami, kvetmi alebo koreňmi.

 • Korene: Symbolické znaky spojenia s minulosťou, korene môžu tiež predstavovať hlboké, komplikované a neviditeľné spôsoby, akými sa strom podporuje a hľadá výživu. Korene môžu naznačovať, že potetovaná osoba je spojená s ich minulosťou, predkami alebo rodinou. Korene môžu tiež ukázať, že osoba s tetovaním sa cíti dobre uzemnená a silná.
 • Listy: Na druhej strane môžu mať listy veľmi odlišný význam. U niektorých listy znamenajú rast a znovuzrodenie, pretože strom dostane každý rok nové listy. Pre ostatných však listy znamenajú nestálosť a veci, ktoré miznú, cyklické zbavovanie sa starého, aby uvoľnilo miesto novému. Dôležitá je tiež veľkosť a farba listu. Čerstvé mladé listy sa najčastejšie používajú na nový rast, zatiaľ čo zrelé listy v plnej veľkosti môžu predstavovať akumuláciu rokov. Použitie jesenných farieb môže tiež odrážať zrelosť alebo rast. Rozpadajúce sa listy sú z listov najnegatívnejšie, pretože ukazujú smrť alebo umieranie.
 • Kvety: Často predstavujú doslovný a obrazný rozkvet, najmä pokiaľ ide o ženu, a často predstavujú sexuálne prebudenie. Rozkvitnutie kvetu je vhodným symbolom pre rozkvet dievčaťa do ženskosti. Kvety tiež znamenajú nevinnosť, panenstvo, pokoj a jar (alebo mladosť) vo všeobecnosti. Kvety vizuálne pripomínajú prírodu'odmena (pretože kvety sú prvou evolúciou ovocia), krása a tiež život'má prechodnú povahu (a preto ich vidíte na pohreboch).
 • Holé vetvy: Rovnako ako nezdobené ramená stromu, holé vetvy siahajú nahor a nahor k neznámemu. Vetvy na rodinnom strome predstavujú jednotlivcov. Tam'je niečo dosť zraniteľné a desivé na holých konároch, ktoré vyvolávajú chlad a tmu zimy. Predĺženie olivovej ratolesti predstavuje pokus o nápravu narušeného vzťahu a túžbu po mieri.

Mnoho ľudí používa strom na symbolizáciu fáz, cyklov a sezón života; vzhľadom na to môže strom s púčikmi predstavovať mladosť, jeden s kvetmi môže predstavovať dospievanie alebo sexuálne prebúdzanie, jeden s ovocím môže symbolizovať zrelosť alebo plodnosť a holé vetvy môžu predstavovať starobu.

A nastal deň, keď riziko zostať tesné v púčiku bolo bolestivejšie než riziko rozkvetu.

– Anais Nin

Rodinný strom.

Rodinný strom.

WikiCommons

Vlastné umelecké dielo navrhnuté Anji Marthom. (Nenechajte si urobiť rovnaké tetovanie! Pôvodný nositeľ by bol veľmi smutný.)

Vlastné umelecké dielo navrhnuté Anji Marthom. (Prosím, nie'Nedaj si tetovať! Pôvodný nositeľ by bol veľmi smutný.)

Anji Marth, CC-BY, prostredníctvom Wikimedia Commons

Vietor odviezol dážď a odniesol oblohu a všetky listy a stromy stoja. Myslím, že aj ja poznám jeseň príliš dlho.

– e. e. cummings

Tetovanie na strome: Hurá! alebo Nay!

Druhy stromov a ich význam

V závislosti od kultúry existuje niekoľko interpretácií významov rôznych typov stromov. Tu je však niekoľko základných myšlienok, ktoré by ste pri tetovaní stromov mali mať na pamäti.

 • Jablone: Jablká sa objavujú v mnohých náboženských tradíciách, často ako mystické alebo zakázané ovocie. Môžu mať dvojakú povahu: predstavujú zlo a pokušenie spôsobené biblickým používaním jablone pri páde Adama z Evy, ale predstavujú aj znalosti a učenie.
 • Popolníky: Jaseňové stromy môžu mať obrovský priemer a dosahujú vysokú výšku, približne 200 stôp. Môžete si predstaviť koreňový systém potrebný na podporu tohto druhu rastu. Jeho výška, veľkosť a hlboký a komplikovaný koreňový systém môžu fungovať ako metafory: Popol hovorí o raste, expanzii a vyššej perspektíve. Popolce majú tiež často duchovný význam a používajú sa ako obete pre bohov (y) alebo ako symboly duchovného vedomia alebo osvietenia.
 • Osiky: V literatúre, tradícii a legende vy'Nájdem veľa zmienok o chvejúcich sa listoch osiky. Každý, kto'Tento strom pozná, ako tancuje vo vetre. Druidi sa vybrali do osikových hájov, aby sa pozerali na tanec prírody, a osiky používali ako predzvesť. Osiky symbolizujú pozitívny koniec niečoho (víťazstvo nad strachom alebo pochybnosťami, prekonanie ťažkostí), ale môžu predstavovať aj smútok alebo nárek.
 • Bay stromy: Bay Laurel veril, že pomáha v komunikácii s duchmi proroctva a poézie. Bobky obklopili Apolónov chrám, aby očistili duše pred ich vstupom. Predpokladá sa, že Bay prináša povedomie o minulých životoch a pochovaných spomienkach a stimuluje psychické povedomie. To'Je to veľmi pozitívny strom, ktorý symbolizuje slávu a česť alebo odmeny.
 • Bukové stromy: Robustný a pôsobivý strom s hladkou, sivou kôrou, krátkym kmeňom a široko rozložitými vetvami, buk je často vnímaný ako reprezentácia stratenej múdrosti a znalostí a učenia predkov alebo minulosti. Buk môže byť znakom prosperity, znalostí alebo trpezlivosti.
 • Brezové stromy: Ďalší pozitívny strom s mnohými liečivými vlastnosťami, často sa používajú na nové začiatky, znovuzrodenie, obnovu a čistenie. S charakteristickou bielou kôrou sa breza používala na ochranu: na svätojánske leto's Evou, na dvere boli zavesené vetvičky, ktoré mali odvrátiť smolu, a v máj boli brezy ozdobené handrami, ktoré mali odvrátiť zlo. Tradičná čarodejnica'Metla bola vyrobená z brezovej vetvičky.
 • Cédrové stromy: Cédrový strom bol mnohými uctievaný tisíce rokov, z jeho dreva sa vyrábali dvere pre posvätné stavby a spaľovalo sa v očistných rituáloch očisty. Strom bol považovaný za dom bohov a slúžil ako priechod do vyšších ríš. Myslite na svoj cédrový šatník – tieto stromy sú o ochrane a neporušiteľnosti.
 • Cypřiše: Egypťania používali cyprus na ochranu múmií a Gréci a Rimania z neho vyrábali rakvy alebo urny na pochovávanie mŕtvych a tiež zakopávanie vetiev cyprusu svojimi mŕtvymi. Moslimovia aj kresťania zasadili cyprus na cintorínoch, aby zahnali zlých duchov. Aj keď je aspekt ochrany pozitívny, cyprus predstavuje smútok, smrť a smútok.
 • Stromy drieňa: Dreň, cenený pre svoje jemné kvety a vôňu a známy pre svoje tvrdé drevo, je zaujímavou voľbou pre tetovanie, pretože údajne predstavuje ľahostajnosť a apatiu..
 • Brestové stromy: Ukazujú odhodlanie a dôstojnosť.
 • Figovníky: Figový list sa často používa na sprostredkovanie obrazného zakrytia niečoho, čo je trápne alebo nechutné, čo pravdepodobne pochádza z biblického príbehu, v ktorom Adam a Eva skryli nahotu po jedle zo stromu poznania. Mnoho obrazov a sôch používa figové listy na zakrytie genitálií svojich poddaných. Figovníky, ktoré sú známe svojou dlhovekosťou a nadbytkom, môžu predstavovať plodnosť alebo pokus o jej skrytie, ale môžu predstavovať aj nedostatok hanby..
 • Hlohové stromy: Ďalší z pozitívnych symbolov stromu, ktoré sa týkajú spokojnosti, šťastia a nádeje do budúcnosti.
 • Lieskové stromy: Často sa považujú za ženské a prirodzené a môžu predstavovať múdrosť alebo skrývanie.
 • Cesmíny: Vzhľadom na náboženský podtext sa používajú na symbolizáciu vernosti, ochrany a spirituality.
 • Stromy Joshua: Ďalší strom s biblickým a náboženským podtextom sa používa na prejavovanie chvály, uctievania a silnej vôle.
 • Vavrínové stromy: Hoci je to väčšinou pozitívny strom, ktorý symbolizuje húževnatosť, víťazstvo a hrdinstvo, možno ho vnímať aj ako symbol podvodu.
 • Lipy: Tieto stromy, úzko spojené s manželstvom, symbolizujú monogamiu a lásku.
 • Javorové stromy: Symbolizuje rovnováhu, harmóniu a povinnosť.
 • Dubové stromy: Kelti ctili duby ako sväté veci a verili, že sa vďaka nim môžu dostať do rôznych psychických oblastí "otváranie dubových dverí." Dub predstavuje trvanlivosť, silu, vytrvalosť, slobodu a statočnosť.
 • Topoly: Strom, ktorý možno vnímať ako negatívny, je často spájaný so smrťou, pochovaním a smútkom.
 • Orechové stromy: Podľa domorodých Američanov sú vlašské orechy symbolmi jasnosti a koncentrácie.
 • Biele borovice: Domorodí Američania veria, že tieto stromy symbolizujú vyrovnanosť.
 • Vŕby: Sloboda, uzdravenie a láska stratené. Tiež nadobúdajú mystickejšie významy a možno ich vnímať ako symboly mágie, vnútorného videnia a snov.
 • Tisové stromy: Pre niektorých sú pozitívne, prejavujú známky vzkriesenia a znovuzrodenia, ale majú aj negatívnu stránku smútku a zbožnosti.

Alternatívne významy tetovania stromov

Nie všetky tetovania na strome musia mať význam. Alebo niekedy môžu mať význam, ktorému neveríte ani sa mu nepripisujete. Pamätajte si, že je to vaše tetovanie, a preto znamená čokoľvek, čo chcete, aby to znamenalo. Je dobré vedieť, čo si môžu ostatní myslieť, keď to vidia, ale všetko závisí od toho, ako chcete ozdobiť svoje telo a čo pre vás vaše tetovanie predstavuje..

Osamelé stromy, ak vôbec rastú, silnejú.

– Winston Churchill

význam-strom-tetovanie

Megan Hodge prostredníctvom služby Flickr Commons

Kde si dať tetovanie na strom (umiestnenie a bolesť)

Rovnako ako môže byť význam vášho tetovania pre vás iný ako pre všetkých ostatných, kam ho umiestniť je tiež veľmi osobné rozhodnutie. Na veľkosti samozrejme záleží! Ak chcete veľký kus, chrbát môže byť tým pravým miestom. Buďte však opatrní – pamätajte, že akékoľvek miesto, ktoré je obvykle zakryté oblečením alebo je blízko kosti (napríklad rameno), bude často citlivejšie ako ostatné miesta. Ďalšími bolestivými miestami sú chrbtica, boky, členky a chodidlá. Ženy sa často rozhodujú dať si tetovanie na prsia – a muži na nadlaktie – jednoducho preto, že sa to považuje za „najmenej bolestivé“ miesto, ale nenechajte strach z bolesti alebo bolesti samotnej rozhodnúť o vašom rozhodnutí. Pozrite sa na strom, ktorý milujete, a sami prídete na to, kde sa vám bude najviac páčiť ho vidieť alebo predvádzať iným.

Stromy, ktoré rastú pomaly, prinášajú najlepšie ovocie.

– Moliere

Kde nájsť obrázky

Ak je vašou vecou blesk, môžete ísť do takmer akéhokoľvek tetovacieho štúdia a pozrieť sa na ich steny a knihy o blesku. Ak sa chcete radšej pripraviť, na internete sú aj flash webové stránky. Medzi niekoľko dobrých patrí Tattoo Johnny, bezplatné tetovacie vzory a tetovacie vzory na strome Pinterest.

Môžete tiež nechať umelca vytvoriť jedinečný dizajn. Niektorí tatéri robia originálne výtvory, zavolajte a opýtajte sa vo svojom miestnom obchode. Ďalšou možnosťou je uzavrieť zmluvu s umelcom. Dokonca aj Etsy obsahuje zoznamy umelcov, ktorí vytvorili stromový tetovací blesk alebo sú ochotní vykonávať vlastnú prácu.

Video z rôznych návrhov tetovania stromov

Čo ty??

Sledujte, ako si muž nechá tetovať strom na chrbte! (Rýchlo dopredu)

Otázky & Odpovede

Otázka: Chcem si dať tetovanie na strom symbolizovať svojho syna'smrť, čo by ste navrhovali?

Odpoveď: Bez toho, aby som vedel, čo to má symbolizovať, osobne by som navrhol niečo na oslavu jeho života. Získajte strom, ktorý ukazuje život, ktorý mal, so silnými koreňmi. V závislosti od jeho veku možno budete chcieť pridať listy, aby ste ukázali, že – napríklad ak mal 15 rokov, získajte 15 listov. (Listy používané ako ukazovatele veku don'Nepracuje dobre, ak bol starší, keď zomrel.) Môžete mať kvety na zemi okolo stromu, aby ste ukázali, že áno'je vľavo. Zamyslite sa nad tým, čo by vám ho najviac pripomínalo. Pozrite sa, aký typ stromu ho považujete za silný? Flexibilný? Ak chcete napríklad ukázať, že bol flexibilný, môžete si vybrať palmu, možno s jeho iniciálami "vyrezávané" v ňom.

Otázka: Chcem si nechať vytetovať strom života s dvoma vtákmi, aby reprezentoval moju zosnulú matku a sestru, ak mám zahrnúť listy?

Odpoveď: Použitie listov je na vás – aký význam pre ne čerpáte? Listy môžu znamenať, že ty'vnímať to ako kruh života – že umieranie je jednoducho posun k novej forme bytia. Veríte v reinkarnáciu? Môžete skúsiť niektoré čerstvé listy, aby ste ukázali, že si myslíte, že sa presťahovali do inej formy. Môžete zahrnúť rozpadajúce sa listy, pretože majú ukázať smrť alebo umieranie, ale ja radšej používam pozitívnejšie obrazy, aj keď by to malo byť o smrti. Snažíte sa udržať ich spomienky nažive. Opýtajte sa sami seba, čo by pre vás listy symbolizovali – to nie'nemusím sa držať tradičných presvedčení. Je to veľmi osobná vec, preto zvážte, čomu veríte.

Otázka: Mám 51 rokov a štyri deti: 28 -ročného syna z prvého manželstva, 18 a 19 -ročné dcéry z druhého manželstva a 10 -ročného zo vzťahu. So všetkými mám skvelé vzťahy. Chcem si urobiť tetovanie na strom, ktoré s nimi predstavuje môj život. Akékoľvek nápady na to, aký strom by som mohol použiť?

Odpoveď: Moje bezprostredné myšlienky by boli zamerať sa na listy a korene. Mať veľa koreňov ukazuje rodinné prepojenie. Ty'Tiež sa budem chcieť pozrieť na listy. Osobne by som ku každému dieťaťu zaradil list. Možno budete chcieť nechať priestor aj vnúčatám, ktoré môžu prísť neskôr. Dva stromy, ktoré by som navrhol, sú cédrové stromy, pretože vykazujú ochranu a neporušiteľnosť, a hlohové stromy, ktoré sa zameriavajú na spokojnosť, šťastie a nádej v budúcnosť.

Otázka: Čo borovica alebo smrek??

Odpoveď: Borovice sú dobre známe ako symboly plodnosti, ale môžu tiež symbolizovať múdrosť a dlhovekosť. Rovnako ako smrek, aj borovica symbolizuje mier. Pokiaľ ide o smrek alebo iné ihličnaté stromy, pripojenou symbolikou je ochrana alebo šťastie. Obidva môžu symbolizovať rodinu alebo vzťahy, ktoré sú úspešné alebo ktoré chcete chrániť, napríklad deti alebo rodičia.

Otázka: Čo by symbolizoval holý strom s tetovaním akvarelovými plameňmi? To'to je to, čo chcem na pamiatku svojej sestry, ale ja'Som zvedavý, či to už bude mať význam.

Odpoveď: Vaše spojenie s ním je najdôležitejšie, ale chápem, že chcem vedieť, čo to môžu ostatní interpretovať. Holé konáre majú tendenciu zastávať starobu alebo dokonca smrť. Plamene, obzvlášť farebné, môžu vyvolávať myšlienky na znovuzrodenie, spojených fénixov, ktorí povstávajú z popola. Plamene tiež predstavujú čistenie alebo čistenie. Bez ohľadu na to, čo je očakávanou symbolikou, váš osobný význam je zmysluplnejší ako všetky ostatné.

Otázka: Chcel by som malé tetovanie a ja'Rád by som reprezentoval vieru a život, pretože sa mienim zamerať na svoje sily a prekonať problémy, akékoľvek návrhy?

Odpoveď: Niektoré návrhy na druhy stromov by boli buk (je to znak znalosti a trpezlivosti) alebo breza (predstavujúce nové začiatky a očistu). Listy, ktoré máte na strome, tomu môžu prispieť. Mladé listy alebo púčiky majú tendenciu vykazovať rast alebo znovuzrodenie, ktoré zažívame na jar. Zrelé listy v plnej veľkosti môžu predstavovať akumuláciu rokov. Korene sú spojením s minulosťou, takže nemusia byť pre vás tou správnou voľbou. Dúfam, že nájdete tetovanie stromu, ktoré s vami hovorí.

© 2012 Katherine Sanger

Komentáre

Tina 08.08.2019:

Nedávno som si zlomil chrbát pri nehode pri jazde na koni. Na opravu zlomeného chrbta vytiahli rebro, aby sa dostali k chrbtici. Teraz mám na boku obrovskú jazvu. Hľadáte nápady na prekrytie jazvy. Niečo, čo predstavuje udalosť, silu, požehnanie za to, že nie je paralyzovaný. Nejaké nápady

Clara 12. októbra 2018:

Ďakujem, že to zdieľate, skutočne ma to rozveselilo, keď som to najviac potreboval.

Páni, ďakujem, že ste ma upozornili na túto hĺbku informácií o týchto tetovaniach.

Claire A. 8. októbra 2018:

Ďakujem, že to zdieľate, skutočne ma to rozveselilo, keď som to najviac potreboval. X

TwistedTraditions 08.04.2018:

Ďakujeme za toto poučenie, napíšeme článok! Hľadám informácie o svojom ďalšom tetovaní na strome života! Hlboko skrútený kmeň a vetvy sú dôležitým aspektom, pretože predstavujú nielen môj boj s reumatoidnou artritídou a rakovinou, ale aj schopnosť pohybovať sa a prispôsobiť sa všetkému, čo na mňa život vrhne. Hlboké korene ukazujú silné stránky seba a rodiny. Mnoho krútiacich sa konárov s rozhádzaním listov a stuhou, ktorá prežila, pre RA a moju rakovinu. A „3 malé vtáky“, pretože „každá maličkosť bude v poriadku“! Nakoniec to plánujem dostať na nadlaktie s koreňmi vinúcimi sa mi okolo ramena v lakti a s vetvami a listami prehodenými cez rameno a hrudník, aby sa prejavila vzbura a nové odhodlanie voči sebe; celý svoj dospelý život som musel kreatívne skrývať svoje tetovanie kvôli oblečeniu, ktoré svedčí o zhode a oddanosti mojej ošetrovateľskej kariére a starostlivosti o ostatných. Teraz, keď som na dôchodku, sa môj život zameriava na moju rodinu, moje ja, môj život!!

jason 3. marca 2018:

úžasný článok a videá, ďakujem, že ste to uviedli

waje 27. februára 2018:

Dobrá práca

Jaimeee 11. októbra 2017:

Sú nádherní! Páčilo sa mi zo všetkých!

Tom 7. septembra 2017:

To je hlboké.

Andre 20. júna 2017:

Ďakujem. Skvelé informácie, overenie & hĺbka.

kresťan 10. mája 2017:

Vždy sa mi páčilo tetovanie na strome a pri pohľade na mnohé z nich som sa rozhodol nájsť význam niektorých z nich a našiel som skvelé dôvody na jeho získanie. Rád by som povedal, že som urobil veľa a veľa som toho prežil a viem. že nie som jediný. Dôvod, prečo si nechať urobiť tetovanie stromu, je ten, že aj napriek všetkej bolesti, hnevu a agónii som sa stal tým, kým som dnes. Som hrdá na to, že môžem byť niekým, s kým si ľahko rozumieme a je to dôležité pre ľudí, ktorí vedia, čo sa stalo. môj rast vo svete bol dlhou náročnou cestou, ale zvládol som to a to je môj dôvod.

khushi 06.09.2016:

Vie mi niekto povedať, čo to znamená veterný strom s vtákmi???

Ashley 29. júla 2016:

Ďakujem za skvelé a zaujímavé informácie o odlišnom význame stromov/tetovaní. Pracujem na navrhovaní jedného z mojich ďalších tetovaní a jedno by mohlo zahŕňať strom života … tento článok mi veľmi pomohol určiť zmysel. Niekto mi v skutočnosti kedysi dával trochu zabrať (trochu) v tom, ako sa moje tetovanie nedarí'navzájom sa netýkajú (v súčasnosti ich mám 6), ale každý z nich bol vybraný a/alebo navrhnutý z konkrétneho dôvodu a každý z nich má svoj význam.

PLATOBNÁ MOTLA 09.03.2016:

Zaujímavé a dobre do hĺbky. Spisovateľ starostlivo analyzoval, čo každá časť stromu znamená.

Barbara 7. marca 2016:

Ďakujem, veľmi mi to pomohlo pri rozhodovaní o druhu stromu, ktorý by som mal dostať.

toteallynerdy 22. februára 2016:

Teraz mám dve tetovania, obe majú pre mňa hlboký význam. Hľadám skvelé tetovanie na svoje rebro, ktoré bude na troch ďalších ja'rád by som dostal. Milujem tetovanie a teba'odviedli ste úžasnú prácu do hĺbky a do výskumu, ktorý bol súčasťou tohto príspevku, ďakujeme za vaše odhodlanie venovať sa tejto téme a podeliť sa o to s nami všetkými!

Adney john 21. februára 2016:

Páni, ďakujem, že ste ma upozornili na túto hĺbku informácií o týchto tetovaniach.

gaurav oberoi 15. februára 2016:

sakra popis. dobrá práca

Kawai 11. februára 2016:

Zaujímavé čítanie, aj keď nie'Nemyslím si, že si niekedy dám tetovanie. Didn'tam to neviem'za každým tetovaním je mnoho rôznych typov významov. Človek by mal byť naozaj opatrný, než si ho zaobstará. Niekedy vidím ľudí s tetovaním čínskych znakov. Napriek tomu, že vyzerajú cool, myslím si, že by si mali najskôr urobiť prieskum v zmysle, než ho získate. Dobrá práca!

thenmecrab.com 10. februára 2016:

Stromy sú uctievané ako symbolické totemy, či už ide o produkciu jedla potrebného na vytvorenie alebo udržanie existencie, ponúkanie úkrytu pred živlami alebo jednoducho reprezentáciu vo svojej vlastnej podobe..

James Smith 09.02.2016:

Páni, ďakujem, že ste ma upozornili na túto hĺbku informácií o týchto tetovaniach.

Todd McCown zo San Antonia 8. februára 2016:

Veľmi pekné!

Akshay Sood z Indie 5. februára 2016:

Naozaj pekné centrum … milovala časť, kde ste popísali každý strom. Pekná práca

Sanghita Chatterjee z Kalkaty 2. februára 2016:

Toto tetovanie nikdy nedokončím, ale váš článok mi dal veľmi pekný pohľad na skutočný význam stromových tetovaní. Aspoň som začal brať tetovania vážne! Ďakujem za tento krásny článok!

Hilary Clark z La Jolla v Kalifornii 26. januára 2016:

Môžeš'nepokazte sa s tetovaním na strome!

Di Connor 26. januára 2016:

Ja'Zajtra to dokončím, musím sa rozhodnúť, ktorý z nich'mám 4 štýly I'pozerám sa.

Monique z Wichity, Ks, 26. januára 2016:

Veľký rozbočovač!

Ashley Ferguson z Indiany/Chicagoland 24. januára 2016:

Milujte toto centrum. Chcem získať jaseň. môžem'nečakaj !! 🙂

Treathyl FOX z Austinu v Texase 23. januára 2016:

Zvláštna téma, o ktorej sa dá písať. Bolo to fascinujúce! Milujem stromy Ale ja'Nikdy si nedám tetovať. Nechcel'nechcem krásne zničiť vráskavou ochabnutou pokožkou. 🙂

porkchopplanetary z Alexandrie 22. januára 2016:

Miloval ste svoje centrum.

MissBella 22. januára 2016:

wow ty nie'Uvedomte si, že za tetovaním je toho veľa, vďaka za zdieľanie xx

Spať k základom z Kalifornie 20. januára 2016:

Tento Hub je úžasný, tak ma fascinujú stromové tetovania. Aké skvelé čítanie, ďakujem! 🙂

Marilyn z Nevady 20. januára 2016:

Úžasná stránka! Mám tetovanie v spodnej časti chrbta a ani na chvíľu neľutujem! Ak dostanem ďalší, bude to pravdepodobne strom nejakého druhu na členku. Za týmito stromami je veľa významu!

Patricia J D z Mexico City 19. januára 2016:

Skutočne zaujímavé! V poslednej dobe som zaznamenal nárast tetovania stromov, ale nikdy som neprestal premýšľať o význame týchto stromov. Myslel som si, že je to len módny výstrelok, ale vďaka vám o nich viem trochu viac.

Mounota Rahman z USA 18. januára 2016:

pekné logo stromu

Katrina Ariel z Vysočiny Britskej Kolumbie, Kanada 12. januára 2016:

Milujem stromy Mám iba jedno tetovanie (hory, oceán, slnko a symbol Om), ale ak mám ďalšie, mám'asi dostanem strom. V tomto centre ste urobili ÚŽASNÚ prácu. Mnoho užitočných a zaujímavých informácií. Vďaka!

Chuck Machado zo Spojených štátov 11. januára 2016:

Skvelá práca.

Viac z mexického Chiapasu 11. januára 2016:

Veľmi pekné!

DabbleYou 10. januára 2016:

Ja'Zaujímalo by ma, čo keď umelec urobí vo svojom diele chybu, dá sa to zmeniť? Viem si len predstaviť tú bolesť, ktorou musíš prejsť. Ty'Budem s tým žiť do konca života.

Každopádne ďakujem za užitočné informácie. Veľký rozbočovač.

NekoLoko z Floridy 8. januára 2016:

Pekný rozbočovač! A páči sa mi tetovanie čerešňového kvetu a všetko si mi veľmi dobre vysvetlil

Prachi Sharma z Indie, 26. decembra 2015:

ja nie'neviem toto všetko. Ďakujeme za zdieľanie informácií.!!!!!

prasanjith kumar 25. decembra 2015:

Naozaj milujem tetovanie …. Vždy si chvíľu rozmyslím, kým si na mňa dám tetovanie, aby som sa uistil, že má pre mňa zmysel… http://www.techafee.com

Linda Robinsonová z Cicera v New Yorku 21. decembra 2015:

Fantastické centrum, naozaj som si to užil. Úžasné písanie a toľko podrobností a úžasných informácií. Vysvetlenia a fotografie pridali veľa. Teším sa na prečítanie mnohých ďalších vašich centier. Som rád, že ťa spoznávam a som rád, že ťa môžem sledovať. Linda

Anna Rose Carwel z 80- A Ampaguey Cmpd., Purok 4, East Bayan Aurora Hill, Baguio City 20. decembra 2015:

Zaujímavé! Také umenie! Nikdy som si nemyslel, že niektoré druhy stromov majú svoj vlastný význam. Skvelé informácie, o ktorých sa treba dozvedieť.

Guglielmo 10. decembra 2015:

veľmi pekné umenie. je to všetko o kreativite

Sandeep Rathore z Dillí 8. decembra 2015:

Jednoducho to rád čítam.

Jonah Engler z New Yorku, NY 2. decembra 2015:

Toto je taký skvelý článok. Vďaka!

brian lehr 2. decembra 2015:

ahoj myslím, že tátoši sú super

Arnab Dutta z Kalkaty v Indii. 29. novembra 2015:

To'je hlboký. Ja'Som rád, že viem, čo tieto veci znamenajú. Nemal tušenie.

Brennanová z Ballito, Kwazulunatal, Južná Afrika, 25. novembra 2015:

Veľmi informatívne & zaujímavé čítanie. Milujem tetovanie. Sám ich mám niekoľko.

Agustin Lias z 2222 Fillmore St, Hollywood, Fl. 33020 z 20. novembra 2015:

Zaujímavý, poučný a poučný článok. Udivuje ma estetická analýza a interpretácia potetovaných stromov. Považujem za zaujímavé návody na navrhovanie a vytváranie originálnych obrázkov. Táto položka prekračuje očakávania vyplývajúce z jej názvu. Pozývam vás na konzultáciu "Význam stromu tetovania".

annasmom 13. novembra 2015:

Milujem tento článok! Tiež skvelé ilustrácie!

Sprievodcovia GreenMind z USA 11. novembra 2015:

Dobré, solídne centrum s množstvom skvelých vecí, ktoré je možné povedať o tetovaní a ich význame. Ty'si skutočne dobrý spisovateľ a vážim si takých, ako si ty. Vďaka!

annasmom 7. novembra 2015:

Pekný článok! Skutočne sa mi páčili významy stromov!

Bangladéšske noviny24 5. novembra 2015:

Wow! pekné tetovanie. Existuje veľa informácií o tetovaní. cením si to.

http://bangladeshnewspapers24.com

Jean Bakula z New Jersey 4. novembra 2015:

Ja nie'nemáš žiadne tetovanie, ale páčilo sa mi tvoje vysvetlenie o stromoch (ako pohanský stromoborec)!

O z New Yorku, 27. októbra 2015:

Skvelé centrum! Teraz máte 200 sledovateľov 🙂

Nic z Londýna 9. októbra 2015:

Milujem stromy!

Ralph Schwartz z Idaho Falls, Idaho 17. septembra 2015:

Čo môžem povedať, okrem – WOW – jedného z najinformatívnejších kúskov I'čítala som nedávno. Páčili sa mi informácie, ktoré ste zdieľali o rôznych druhoch stromov a ich význame. Mám 4 tetovania, ale žiadne nie sú stromy ….. zatiaľ 🙂

Kristen Howe zo severovýchodného Ohia 1. júla 2015:

Milujem toto centrum, Kat. Je skvelé vedieť, čo znamená tetovanie na strome. Hlasoval!

Aimee 16. júna 2015:

Na chrbte mám tetovanie z hlohu. Mala som zatiaľ 4 hodiny, dúfajme, že ešte asi hodinu pôjdete a bude hotová.

Robin Hartman 10. februára 2015:

Úžasné! Veľmi poučné a myslím si, že áno'je dobré to vedieť, pretože ja'Jedného dňa dostanem strom. Potom, čo dostanem svoju kotvu, vtáky a "vdýchni lásku, vydýchni nenávisť" tetovanie. Teraz nemám žiadne tetovania, mám čo doháňať: P

Každopádne ďakujem za zdieľanie 🙂

Pôvod a význam sú tiež skvelé, ale niekedy to, čo tetovanie pre človeka znamená, je oveľa dôležitejšie ako to, čo v skutočnosti znamená. Myslím, že tetovanie je viac o symbolike ako o pôvode 🙂

Cameron 2. januára 2015:

Je úžasné objaviť tieto informácie. Vždy ma zaujímajú významy a pôvod tetovania. Ešte vzrušujúcejšie je, že už nie je vnímané ako tabu a je obdivované ako umenie. Dúfam, že narazíte na ďalšie podobné články, všetko najlepšie.

http://www.tattooshopsmelbourne.com.au/

Mark Tulin z Palm Springs v Kalifornii 10. novembra 2014:

Dobrý rozbočovač. Ja'Vždy ma fascinovali stromy. To'Je pekné poznať ich symboly/významy a ako sa to môže prejaviť pri tetovaní. Ľudia si často nechávajú tetovať, že o svojom pôvode vedia málo alebo vôbec nič. Vďaka.

Susan Caplan McCarthy z Massachusetts, USA 1. októbra 2014:

Skvelé informácie o význame rôznych stromov. Na jednom lýtku mám tetovanie jedného stromu a na druhom lýtku tetovanie dryádou.

broskyňový z Home Sweet Home 16. septembra 2014:

nie, nikdy, tu, ak máš tetovanie na členku, si považovaný za gangstra

Jasson C. z 9E Franklin Avenue, Montvale, 07645, New Jersey, USA 2. augusta 2014:

Vynikajúce písanie! Ďakujem za tento nádherný zdroj informácií o stromových tetovaniach.

Cheryl Wortman z Keizer, Oregon, 13. júla 2014:

Skvelé informácie, nevedel som, že stromy majú význam. Čo strom peňazí? Stavíte sa, že to znamená peniaze? Lol

einstein 7. marca 2014:

wow informatívne !!! bdw myslíte, že tetovanie musí byť odvážne a tmavé? Zamysli sa znova! Pozrite sa na tieto úžasné tetovačky s bielym atramentom! http://einstein45.hostedgalleries.me/gorgeous-whit…

Luvtoo Napíšte z Chicaga, IL 19. februára 2014:

Skvelé príklady krásneho tetovania a toho, čo symbolizujú. Povinné čítanie pre tých, ktorí uvažujú o kúpe vlastného.

Poľaviť 6. januára 2014:

Hej, páčil sa mi spôsob, akým ste predložili vysvetlenie pre každý typ. Naozaj je čo sa učiť !

torrilynn 7. decembra 2013:

Tieto stromové tetovania pôsobia naozaj krásne a majú veľký význam. Ďakujem. Hlasoval.

ju 26. novembra 2013:

Páčil sa mi tvoj článok. Mám netradičný na mieru nakreslený strom života tatt. Uvažujem o ďalšom strome pre budúce (čoskoro) tetovanie a zistil som, že váš článok je veľmi zaujímavý. Pridalo mi to ďalšie veci na zamyslenie, čo je vždy dobré, než si na telo nanesiete permanentný atrament. Ako povedal ambercita04, vždy premýšľam nad návrhom, umiestnením a skúmam svoje nápady. Potom mám pár stretnutí so svojim umelcom, aby som získal jeho názor. Niekde v tomto procese je, keď niečo klikne a ja to jednoducho viem'mám pravdu, že toto je moje tetovanie. Potom to'je v deň tetovania vzrušujúce, pretože nemám žiadne pochybnosti o svojom rozhodnutí. To'je to úplná zábava a ihlu máte vysokú, lol

L Brander z Kanady 8. novembra 2013:

Miloval ste svoje centrum. Ja nie'Uvedomte si, že všetky tieto rôzne druhy stromov majú takú symboliku. Hlasovalo, zaujímavé, užitočné

BEEZKNEEZ 6. novembra 2013:

Nikdy som nevedel, že tetovanie na strome má taký veľký význam. Ďakujem za všetky informácie. Veľký rozbočovač!

Amber zo Winter Parku 5. novembra 2012:

Väčšina mojich tetovaní má zmysel. Bol len jeden, ktorý som urobil z rozmaru a samozrejme je môj najmenej obľúbený. Šetrím peniaze, aby som dostal strom života na pravú stranu s koreňmi a vetvami, ktoré sa dotýkajú častí na mojej prednej a zadnej strane. Vždy chvíľu (zvyčajne rok) premýšľam, kým si na seba dám tetovanie, aby som sa ubezpečil, že má pre mňa zmysel.

Maddie Ruud z Oaklandu, CA 13. septembra 2012:

Páči sa mi, ako si rozložil obľúbené významy rôznych typov stromových tetovaní. Ja'nikdy predtým som to nevidel tak jasne a dôkladne.

About the author