Významy tetovania a nápady na tetovanie

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

skvelé-motýľ-tetovanie-nápady-pre-ženy-motýľ-tetovanie-obrázky-a-návrhy

Callum Hopkins cez Flickr Commons

Tetovanie motýľa

Motýľové tetovanie je hlavnou voľbou a patrí k najobľúbenejším tetovaniam na svete. Nemusí to však byť klišé. Môže to byť farebné, krásne, zmysluplné a mimoriadne jedinečné, ak si nájdete čas na to, aby bolo vaše.

V tomto článku, budeme diskutovať o návrhoch tetovania motýľov, čo znamenajú symbolicky a historicky, a budete mať možnosť prezrieť si mnoho fotografií. Na konci dúfame, že nájdete inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie.

skvelé-motýľ-tetovanie-nápady-pre-ženy-motýľ-tetovanie-obrázky-a-návrhy

lifrita lifi cez Flickr Commons

Možnosti dizajnu tetovania motýľa

 • Motýľové tetovanie môže byť tuhé, dvojfarebné alebo viacfarebné.
 • Vyzerá to dobre ako samostatné samostatné tetovanie, ale väčšina z nich má vstavaný atrament alebo veterné chvosty alebo iné obrázky, napríklad hviezdy alebo kvety..
 • Často sa mieša s kvetmi a rastlinami. S týmto dizajnom dobre funguje začlenenie akýchkoľvek prírodných motívov.
 • Postavenie motýľa vedľa seba'krása s niečím takým'nie je považovaný za krásny – napríklad lebka, krvácajúce srdce alebo dýka – ho môže urobiť jedinečnejším a zmysluplnejším.
 • Voľba farby je pri tomto prevedení kľúčová. Naozaj chcete mať perfektnú kombináciu farieb a odtieňov. Na doplnenie definície je obrys obvykle vytvorený čiernou farbou.
 • Pre niektorých je tento dizajn vybraný len pre svoju krásu. Pre ostatných to'je vybraný pre svoju symboliku.
 • Dobre sa prevádza na fotorealistický, geometrický, abstraktný, akvarelový alebo kreslený dizajn. Dobre funguje aj keltský alebo japonský štýl.
 • Začlenenie mien, dátumov alebo riadkov textu tiež dobre funguje s týmto dizajnom a pridáva mu na význame.
 • Najťažšou a najdôležitejšou voľbou pre tetovanie motýľov by bolo pravdepodobne rozhodnutie o farbe. Ak plánujete používať iba jednu farbu, uistite sa, že použijete rôzne odtiene tejto farby. Ak idete s viacerými farbami, určite nie'nadmerne používať jednu farbu. Chcete sa uistiť, že je to perfektná zmes. Väčšina tetovačov to už vie, ale nie'nenechať to na náhodu. Ak si vyberáte vlastné farby, uistite sa, že dobre zapadajú.

skvelé-motýľ-tetovanie-nápady-pre-ženy-motýľ-tetovanie-obrázky-a-návrhy

Micael Faccio prostredníctvom služby Flickr Commons

skvelé-motýľ-tetovanie-nápady-pre-ženy-motýľ-tetovanie-obrázky-a-návrhy

Angelinabunker prostredníctvom Pixabay

Čo symbolizuje tetovanie motýľa?

 • Veľa ľudí, ktorí si nechajú vytetovať motýľa, to naozaj nevie'nezaujíma ho jeho celkový význam. Pre mnohých nie'vôbec nemá žiadny symbolický význam, a to'je vybraný práve pre svoju krásu. Pre niektorých je však symbolika mimoriadne dôležitá.
 • Motýľ znamená transformáciu v mnohých kultúrach. Jeho metamorfóza predstavuje cestu od detstva k dospelosti, transformáciu z nezrelosti na múdrosť. Predstavuje cestu, ktorou sa uberáme, keď dospievame.
 • Je tiež symbolom krásy a rozmanitosti v mnohých kultúrach.
 • V západnej kultúre a v Japonsku jeden motýľ znamená ženstvo a dva znamená manželskú blaženosť.
 • Aztékovia a staroveké kultúry v Mexiku a Južnej Amerike verili, že motýle stoja za dušami mŕtvych a pre ženy, ktoré zomreli pri pôrode.
 • Celkovo má motýľ mnoho významov v mnohých rôznych kultúrach, ale transformácia sa zdá byť zdieľanou interpretáciou.

Before You Tattoo

 • Vždy choďte k tatérovi, ktorému úplne dôverujete. Nakúpte okolo umelca, prečítajte si jeho recenzie a pozorne si prezrite jeho prácu.
 • Opýtajte sa, či môžete pre návrh vopred vidieť obrázky rôznych farebných schém.
 • Don'neponáhľajte sa do tetovania, všetkými prostriedkami. To je niečo, čo budete nosiť po celý život. Chcete si urobiť čas na svoj výskum. Pred atramentom sa uistite, že ste si 100% istí.

skvelé-motýľ-tetovanie-nápady-pre-ženy-motýľ-tetovanie-obrázky-a-návrhy

jl071077 cez Flickr Commons

© 2011 Richard Ricky Hale

Komentáre

Lisa 13. apríla 2020:

Pred 25 rokmi ….. moja mama a 2 sestry'všetko má motýlie tetovanie …. ako nový začiatok nášho nového života. Bol to pre nás všetkých veľmi emocionálny zážitok.

❤️

Jennifer Lane 24. marca 2019:

Mám dvoch, ktorí majú dvadsať rokov! Moje stále vyzerajú skvele, ale ja'Som rád, že som ich nikdy nezvýšil, pretože sa tvoje telo tak veľmi mení!

denise elbourne 20. júna 2014:

Veľmi pôsobivé, také úžasné a krásne

Carol 12. apríla 2013:

Naozaj chcem, aby tetovanie motýľa predstavovalo moju mamu, pretože milovala motýle. Jej obľúbená farba je modrá, takže som s tým chcel ísť. Chápem, čo hovoríte, keď sú farby v zábere, ale môžem len'zatiaľ nenájdem toho, koho chcem.

ELMA 22. februára 2013:

všetky krásne tetovania … najmä dizajn motýľov … chcem zažiť tetovanie ako tie motýle, ale len sa bojím bolesti … neviem, či spôsobila toľko bolesti, alebo môžem len prenášať bolesť … možno, ak mi niekto povie, že to vo mne nespôsobilo takú bolesť … i'Pokúsim sa urobiť čo i len jedno tetovanie na svojom tele …: D

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 29. septembra 2012:

Neznámy, ďakujem za návštevu. Máte pravdu, motýľ je jedným z najlepších návrhov pre ženy. Veľký výber farieb a krásy.

Deborrah, som veľmi rád, že sa to dozvieš. Vždy si vážim niekoho, kto je schopný to vidieť skôr z umeleckého hľadiska, než len z tetovania. Súhlasil by som na 100%

Vyrobené, ďakujem za komentár. LOL Som rád, že sa ti to páčilo. Všetko najlepšie.

Madeleine Salinová z Fínska 13. septembra 2012:

Toto je inšpiratívne centrum s krásnymi tetovaniami. Nemohol som to prestať čítať, aj keď nie'nemám žiadne tetovanie a nemám'neplánujte mať jeden.

Starší DeBorrah K Ogans 20. augusta 2012:

Textár, veľmi zaujímavé centrum! Nie som veľmi tetovací človek … Ale umenie týchto motýľov je jednoducho; Krásne! Skvelá prezentácia! Ďakujem za zdieľanie, mier & Požehnania!

Život vo výstavbe z Neverlandu 20. augusta 2012:

motýle sú jedným skvelým návrhom na tetovanie. tiež veľmi zaujímavé. veľa dievčat by chcelo ísť na tento dizajn.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 20. augusta 2012:

Sgbrown

klingkorra

picadilly

bridalletter

Ďakujem, že ste si našli čas a zastavili sa u všetkých. Sgbrown, úžasný príbeh. Snažím sa povzbudiť ostatných, aby si vytvorili vlastné tetovanie, v pohode, že ona vytvára svoje. Vďaka tomu je to špeciálnejšie, zmysluplnejšie. Môžete byť prekvapení'hotovo. KK, keby som to bol ja, urobil by som to. Potom znova nie je nič zlého s čiernym motýľom. Prípadne nejaké farebné tieňovanie nejakého typu. Ponecháte čiernu, ale možno pridáte trochu žltého alebo baby modrého tieňovania. Picadilly, úžasné! Sme radi, že sa vám páčilo, a veľmi vám ďakujeme za zastavenie a váš komentár/čas. Bridalletter, skvelý návrh! Toto sú úžasné tetovania. 3D efekt toto tetovanie skutočne spustí. Skúsil som sa pripojiť k pinterestu, ale nedovolilo mi to prihlásiť sa. Ale vážim si každého, kto pripája moje články, takže ďakujem veľmi pekne 🙂

Brenda Kyle z Blue Springs, Missouri, USA 16. augusta 2012:

Tiež milujem motýle. Dostal by som jedného z 3D motýľov s tieňom pod ním. Vyzerajú, že vám odletia priamo z kože. Dúfam, že uverejníte odkaz na svoj web na pintereste a budete naň odkazovať

Priscill Anne Alvik zo Schaumburgu, IL 13. augusta 2012:

Teal a žltá chobotnica sa pokúšajú chytiť ružového motýľa na moje brucho !!! Miloval som váš článok !!! Ďakujem za zdieľanie!! xo

Klingonkorra 12. augusta 2012:

Na spodnej časti chrbtice mám tetovanie motýľa, je iba v čiernej farbe, možno by som to mal trochu rozvrátiť!

Sheila Brownová z južnej Oklahomy 12. augusta 2012:

Je tu toľko krásnych vzorov! môžem't vybrať obľúbeného. Myslím, že najneobvyklejší je motýľ s tvárou tigrov vo vnútri, úžasné! Moja dcéra má medzi ramenami tetovanie modrého motýľa, podobné vášmu prvému obrázku. Ja'Na tetovania nie som moc, možno pár malých nie'Neobťažuj ma, ale ona ich miluje. Teraz má 6 alebo 7. Všetky si navrhuje sama. Skvelé centrum pre výber tetovania. Hlasovali ste a ďalšie! Prajem krasny den!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 16. júna 2012:

Yasmin, ďakujem, že si si našiel čas na komentovanie a zobrazenie tohto článku. Som rád, že ste si to užili. Všetko najlepšie!

Yasmin Malik 10. júna 2012:

Ďakujem za všetky informácie, skvelé návrhy, tipy! Na zdravie: D

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 17. januára 2012:

Landscapeartist, ďakujem za návštevu. Súhlasím. Motýľ je medzi ženami veľmi obľúbený. Som rád, že ste mohli získať pár nápadov na tetovanie motýľa. Páčia sa mi farby prvých dvoch, jemne modrá a ružová. Pridanie návrhov k tetovaniu motýľov to tiež sedí.

Roberta McIlroy z Ontária, Kanada 16. januára 2012:

Wow. váš rozbočovač bol krásne napísaný tak, aby zodpovedal nádherným zobrazeným tetovaniam. Milujem detaily vložené do tetovania motýľov, ale môžem'Zdá sa, že sa nerozhodnem, ktorý chcem získať. Ďakujem, že ste mi dali na výber z niekoľkých skvelých možností.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 3. decembra 2011:

Eddy, ďakujem, že si prišiel a vážim si tvoje milé slová, priateľu. Verím, že by to bolo pre teba skvelé tetovanie a tiež bezpečná voľba. Som rád, že vám to pomohlo. Tiež máte skvelý deň a neskôr vás zastihnem.

Eiddwen z Walesu 3. decembra 2011:

Ahoj, ďakujem ti veľmi pekne za toto, pretože sa už dlhé roky trápim s tetovaním a milujem motýle, takže toto je ideálna forma náboja..

Preto hore a von plus záložka do 'Moje najužitočnejšie rozbočovače'.

Dám vám vedieť, keď budem mať jeden hotový.

Buďte opatrní a prajem vám príjemný deň.

Eddy.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Ahoj cigán. Najprv ďakujem, že ste prišli a odpovedali na vašu otázku, áno. V skutočnosti som presvedčený, že tento muž je pre mňa mužský. Len som chcel naznačiť myšlienku tetovania v tetovaní. Bál som sa, že to môže byť vyvolané pri načítaní obrázku 🙂 Čo môžem povedať? Pracujem s tým, čo mám! Nechcel by som'Nechcem to urobiť takto, ale každý je iný. Motýľ má pre niektorých mužov význam, o ktorom som si istý. Osobne by som pred motýľom vybral delfína. Ďakujem, že ste prišli. Dúfam, že je všetko v poriadku a už som na ceste.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Sueswan, súhlasím. Dávam to na prvé miesto, pretože farba, dizajn a štýl sú perfektné. Odporučil by som to každému, kto si nie je istý svojim tetovaním motýľa. Ďakujem a tiež vám prajem príjemný večer, moji milí 🙂

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

AE, ďakujem, že si prišiel a vážim si komentár, môj priateľ. Ďakujem za všetko a prajem všetko najlepšie.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 1. decembra 2011:

Ďalšia dobre odvedená práca. Je skvelé, že si môžete prečítať vysvetlenia a mať obrázok, na ktorý sa môžete pozrieť. Chápem, prečo sa ženám páčia tieto krásne motýlie tetovania. Je to ir, pretože sa zdá, že motýle symbolizujú ženskosť spôsobom, akým si žiadni chlapi nenechávajú tetovať motýle? Čo ten motýľ s tvárou tigra nemohol't chlap preč s takýmto tetovaním?

Sueswan 1. decembra 2011:

Ahoj Ricky

Mne sa najviac páči ten prvý.

Odhlasované a krásne.

Pekný večer.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Bobbi, ďakujem, že si prišiel a vážim si tvoj čas a komentáre. Som rád, že si tento článok vážite. Vždy sa snažím pridať čo najviac informácií. Ďakujem a prajem všetko najlepšie.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 1. decembra 2011:

Všetky tetovania sú krásne, veľmi zaujímavé rozloženie. Ďakujem Ricky..

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Donna, ďakujem, že si si našiel čas na jej prečítanie a vážim si tvoju vďačnosť. Ďakujem za upozornenie a som rád, že sa vám tipy páčili. Postaraj sa, môj priateľ, a čoskoro sa uvidíme.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Prasetio, ďakujem, že si prišiel a máš pravdu, všetci sa na to môžeme pozrieť aj z umeleckého hľadiska. S tetovaním nemám problém, ale dokážem oceniť, čo tetovač robí. Nie je to pre nich ľahká úloha. Maliari a tí, ktorí kreslia, môžu začať odznova. Nie je to rovnaké pre tetovacieho umelca. Ďakujem, že ste prišli a dávajte na seba pozor.

Lovec Barbara Purvisová z Floridy 1. decembra 2011:

textár,

Hlasovala som, krásne a úžasné, a milovala som levanduľové a fialové odtiene, pretože sú to moje dve obľúbené farby. Páči sa mi však aj tigrí motýľ. Vždy som chcel tetovanie na kolibríka, ale nikdy som ho nedostal. Toto centrum bolo také nádherné, že mi pri čítaní rozžiarilo úsmev.

Bolo to vzdelávacie, krásne, nádherné a veľmi odlišné od bežného centra. vážne som si to užil.

Ďakujeme, že ste sa s nami podelili o svoj večný a rastúci talent, ktorý vidíme a tešíme sa z neho.

Váš priateľ Hub,

Bobbi

Donna Cosmato z USA 1. decembra 2011:

Celkovo to bolo skvelé a obrázky sú úžasné. Zvlášť na mňa však zapôsobili tipy na to, ako esteticky vyvážiť farby, a vysvetlenie kultúrneho významu motýľov. Hlasoval pre istotu!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 1. decembra 2011:

Mentalista, ďakujem, že ste prišli s mojím priateľom a ďakujem za komentár a váš čas. Je to skutočne krásny dizajn tetovania a ženy s týmto tetovaním môžu urobiť veľa. Vďaka širokej škále farieb, ktoré je možné použiť, sú tieto tetovania skvelou voľbou.

prasetio30 z malang-indonézie 1. decembra 2011:

Wow … bolo to také krásne tetovanie, aj keď nie som osoba, ktorá odporúča tetovanie. Videl som tieto obrázky ako krásne umenie. Ďakujeme za zdieľanie s nami. Ohodnotené!

Prasetio

Mentalista acer z Hlasu vo vašej mysli! 1. decembra 2011:

Ach, moje krásne motýle, ktoré upútajú moje oči … Verím ti, Ricky, že Butterfly Tattoo je najobľúbenejšie tetovanie a celkovo množstvo tetovacích návrhov … vďaka za zdieľanie Ricky a maj motýľa'dúhový deň .;)

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. novembra 2011:

Zzron, ďakujem, že si si našiel čas na komentovanie a prišiel si s mojím priateľom. Som rád, že sa vám obrázky páčili. Buďte opatrní a prajeme všetko najlepšie.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. novembra 2011:

Mary, ďakujem, že si sa vrátil, môj drahý. Dúfam, že sa máš dobre. Vážim si vaše názory a viem, že nie'Neschvaľujem tetovanie na vašich dievčatách a ja si to vážim. Cením si však, že komentujete moju prácu. Ďakujem a prajem všetko najlepšie.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. novembra 2011:

Jean, ďakujem, že si si našiel čas na prečítanie tohto článku a zanechal komentár. To by bol pohľad, ktorý by ste určite videli. To by určite urobilo skvelú fotografiu. Ďakujem, že ste si všimli túto prácu, a preto si Jean skutočne zaslúžila. Všetko najlepšie a prečítam si tiež niektoré z vašich prác. Opatruj sa 🙂

zzron z Houstonu, TX. 30. novembra 2011:

Naozaj cool rozbočovač. Obrázky sa mi veľmi páčia.

Mary Hyatt z Floridy 30. novembra 2011:

Z tetovania mám zmiešané emócie. S ostatnými mladými ľuďmi sú v poriadku, ale ja nie'nechcem, aby ich dostali moje vlastné deti. Je to však skvelé centrum na túto tému s množstvom dobrých fotografií. Hlasoval som za to, atď. Atď.

Jean Bakula z New Jersey 30. novembra 2011:

Milujem motýle a máte tu ich krásny výber. Nikdy som si nenechal vytetovať skutočné tetovanie, ale niekedy sa mi stane, že vydrží taký druh henny. Jednou z najkrajších pamiatok, aké som kedy videl, bola migrácia motýľov Monarch na jeseň. Bolo to veľmi dávno a s manželom (vtedy BF) sme boli na turistike niekde blízko vodnej medzery Delaware. Sú to oranžoví a čierni a videli sme ich tisíce. Bolo to úžasné. Samozrejme, nemali sme fotoaparát a vtedy neboli ani mobilné telefóny. Obaja sme nikdy nezabudli na nádherný zážitok a boli sme vďační, že sme mali možnosť byť toho svedkom. Vybral by som # 18! Tvrdo ste na tom pracovali a ukazuje sa to!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 30. novembra 2011:

HBN, ďakujeme, že ste prišli a venujete nám svoj čas, hlasy a komentáre. Dúfam, že je všetko v poriadku "D" východného pobrežia. Ten mám tiež najradšej. Milujem dizajn a detskú modrú farbu. Ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie a prečítanie HBN. Všetko najlepšie.

Gail Sobotkin z Južnej Karolíny 30. novembra 2011:

Veľmi komplexné a dobre napísané centrum o tetovaní motýľov. Mne sa najviac páči ten prvý. Nie som prekvapený, že motýle sú medzi ženami tak obľúbené, že aj bez ich symbolického významu si väčšina žien myslí, že motýle sú krásne a oni'sú tiež veľmi farebné.

Páči sa mi, že si do centra pridal toľko fotografií a tiež si pripomenul ľuďom, aby si našli čas pri rozhodovaní o dizajne a použili tetovania, ktorému dôverujú..

Hlasovalo za, užitočné, úžasné, krásne a zaujímavé.

About the author