Vzory a významy tetovania Medusa

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Čo znamená tetovanie Medusa?

Ak ty'keď hľadáte zaujímavý dizajn tetovania inšpirovaný starovekou mytológiou, Medusa môže byť pre vás. V tomto článku budem diskutovať o návrhoch a významoch tetovania Medusa.

Medusa je ženská postava v gréckej mytológii. Bola napoly Gorgon a bola dieťaťom Ceta a Phorcysa. Jej tvár vraj vyzerala ako netvor a jedovaté hady jej tvorili vlasy. Každý, kto mal tú smolu a pozeral sa jej priamo do tváre, sa zmenil na kameň. Medúzu nakoniec Perseus sťal.

Existuje však aj iná interpretácia príbehu Medúzy: Ovidius ju opisuje ako pravidelnú ľudskú ženu, ktorej krása priťahovala Poseidona.'pozornosť. Potom, čo ju boh znásilnil v Athéne'v chráme ju bohyňa potrestala tým, že si zmenila vlasy na hady, preklínala ju pohľadom obracajúcim kameň a odsúdila ju na život samoty.

Ktorý príbeh veríte – že bola darebák alebo obeť, či už zlý alebo nie -, to všetko robí rozdiel. Ale tak či onak, Medusa je silným znakom, inšpiráciou pre dlhú históriu umenia. Má za sebou mnoho vystúpení v knihách, filmoch a dokonca aj vo videohrách. Ako symbol sa Medusa používa dodnes ako znak sicílskej vlajky a v erbe obce Dohalice v Českej republike.

Významy

Toto je vizuálne nápadné a hlboko symbolické tetovanie. Nakoniec vaše tetovanie symbolizuje to, čo chcete. To znamená, že nižšie sú významy, ktoré je možné použiť na tetovanie Medusa.

 • Zlo
 • Viktimizácia
 • Mágia
 • Obrany a ochrany
 • Ženská sila
 • Životný cyklus
 • Osobnosť
 • Smrť a znovuzrodenie
 • Žiarlivosť
 • Sloboda
 • Transformácia

Hady na Medúze'Hovorí sa, že hlava predstavuje prirodzený kolobeh života, symbolizujúci znovuzrodenie a smrť. Medúza mala údajne aj krídla, ktoré predstavujú slobodu.

Medusa Tattoo Designs

Medusa je ideálna pre niekoho, kto sa chce nechať tetovať'je mimo normálu a existuje mnoho spôsobov, ako ju vykresliť. V legende mala Medusa ohavnú tvár, takže niektoré tetovania jej dodali tvár monštra. Niektorí sa však rozhodnú dať jej tvár anjela. Jej tvár môže byť realisticky alebo karikatúrne nakreslená farebne alebo čiernym atramentom.

Uistite sa, že si nájdete čas na zobrazenie rôznych návrhov v tomto článku. Don'nekopírujte nikoho iného's tetovanie, ale pozrite sa na všetky nápady a vezmite si, čo sa vám páči, na vytvorenie vlastného jedinečného dizajnu.

Mysli na to

Existuje niekoľko dôležitých vecí, ktoré si chcete zapamätať, než si urobíte toto alebo akékoľvek tetovanie.

 • Uistite sa, že si urobíte čas na prieskum svojho tetovania a budete vedieť, čo predstavuje. Ty nie'Nechcem sa nechať napustiť atramentom a neskôr zistiť, že vaše tetovanie predstavuje niečo iné, ako ste si pôvodne mysleli.
 • Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom! Ľudia, ktorí sa ponáhľajú, zvyčajne neskôr po ceste ľutujú svoje tetovanie. Don'neurobiť túto chybu. Ak máte druhé myšlienky alebo vy'nie ste si úplne istí svojim výberom, don'nerob to. Prehodnoťte svoje možnosti a počkajte niekoľko týždňov. Raz ty'si úplne istý, nechaj si vytetovať. Pamätajte si, že to plánujete nosiť po celý život.

Medusa nie je tetovanie hlavného prúdu, ale je to tak'je úžasné, keď je urobené dobre.

Komentáre

Val Strandberg 15. marca 2020:

Čínske znaky a frázy?

Trampakoylas 17. augusta 2018:

Medusa bola jednou z troch sestier Gorgonových. Nebola to krásna žena, ale petrifikačná príšera. Nič dobré, nič sladké. Starovekí grécki bojovníci ju používali ako znak na svojich štítoch na desenie nepriateľov. Bol to symbol zastrašovania a ochrany..

Gage 2. septembra 2017:

Nie, nie, pozerám sa, som veľký fanúšik gréckej mytológie a mudusa nemôže byť škaredá, ale tieto fotky ju ukazovali ako starú čarodejnicu

Helen Murphy Howell zo škótskeho Fife 30. októbra 2012:

Toto úžasné LW! Musím povedať, že Medusa je jednou z mojich obľúbených postáv gréckeho mýtu a je tak nepochopená. Myslím, že pôvodne začínala ako bohyňa matky, ale zdalo sa, že sa postupom času zmenila na gorgona hadej hlavy, ktorým sme'sú oboznámení s. Umelecké diela tetovania sú skutočne krásne a vystihujú jej rôzne rozmery. Pre mňa by som si musel zvoliť pozitívny význam – ale ja'som samozrejme zaujatý!

Tiež si myslím, že zaujatosť môže pochádzať z incidentu, ktorý sa mi stal pred mnohými rokmi. Psychický umelec urobil duchovný portrét môjho strážneho ducha a vnútra & sprievodca. Nakreslil hlavu medúzy, ale tvár bola úžasne krásna a páčilo sa mi výtvarné dielo, ktoré vytvoril. Takže tam'to je môj dôvod, prečo som za naklonenú Medúzu! LOL!

Bolo to báječné centrum a ako vždy fascinujúce !! Hlasovalo + zdieľané!!

Aurelio Locsin z Orange County, CA, 27. októbra 2012:

Docela pútavé, ale ja nie'nemyslím si'niekedy som to videl v reálnom živote. Je zaujímavé, že niektoré sú len základné čierne a iné farebné. Hlasovanie za a krásne.

Žiarivé írske oči z Upstate v New Yorku 24. októbra 2012:

Vždy ohromujúci kus jemných príkladov tetovania. Zaujímalo by ma, či sa ľudia po ich zhliadnutí zmenia na kameň! LOL

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 23. októbra 2012:

Veľa farieb. Niektoré sú trochu strašidelné. Myslím, že Halloween by bol vhodný čas na jeho získanie. Nie ja. Hej

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 23. októbra 2012:

Proste úžasné tetovania.

Alastar Packer zo Severnej Karolíny 22. októbra 2012:

Zaujíma vás, či táto Medúza v Súboji titanov podnietila ľudí k tetovaniu Medúzy. Bola to zlá dobrá Medúza v tom šľahnutí a oh tak smrteľná. Príklady tu sú skutočne niečo, zatiaľ si nie som istý, ako mi prídu. Vráťme sa znova s ​​čistou hlavou a znova sa pozrite. Úžasný štýl, brat rick- ty, muž, s rozbočovačmi v štýle tat! Až úžasné a užitočné!

Thomas Silvia z Massachusetts 22. októbra 2012:

Úžasné tetovanie a krásne detailné, veľmi farebné !

Hlasujte a ešte viac !!!

Frank Atanacio zo Sheltonu 22. októbra 2012:

tieto tetovania môžu byť zmyselné, páči sa mi štýl a detaily sú ako vždy úžasné!!!!

Bill Holland z Olympie, WA, 22. októbra 2012:

Včera večer som bol príliš unavený na návštevu; Chcel som, aby si upútal moju plnú pozornosť, takže teraz to máš. Milujem tieto tetovania …. niečo o detailoch a umení …. a téme …. čo ma veľmi baví. Dobrá práca Ricky!

Randi Benlulu zo spoločnosti Mesa, AZ, 21. októbra 2012:

Podrobnosti o nich sú úžasné! Ďalšie skvelé centrum! Ďakujem! Hore a úžasne!

About the author