Vzory a významy tetovania s kľúčom a zámkom (a kľúčom a srdcom)

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Dizajn tetovania na kľúč a zámok môžu nosiť muži aj ženy, a pretože funguje v mnohých rôznych veľkostiach, dá sa tetovať takmer kdekoľvek na tele. Tento motív je možné kombinovať s inými symbolmi a prvkami.

My'Ukáže vám rôzne návrhy tetovania s kľúčom a zámkom a prediskutuje mnoho významov tohto symbolu. Dúfame, že nájdete nápady a inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie.

Ochrana toho, čo je cenné

Pred vytvorením kľúča a zámku museli muži a ženy skryť svoje cennosti na kreatívnych miestach: duté stromy, jaskyne, za skalami alebo pod zemou. Najstaršie záznamy o kľúčoch a zámkoch pochádzajú z obdobia pred 4 000 rokmi, aj keď starovekí Gréci boli tiež vďační za vynájdenie zariadenia pred 2500 rokmi..

Kľúč a zámok boli vynájdené za jedným účelom, chrániť jeden's cennosti. To môže znamenať veľa rôznych vecí. Kľúče je možné použiť na štartovanie automobilov a strojov, na uväznenie ľudí vo väzení a reťaziach, na ochranu tajných dokumentov a listov alebo na zabránenie invázii cudzích ľudí do jedného'je doma. Každý je iný, pokiaľ ide o jeho interpretáciu toho, čo je cenné. U niektorých to môže byť striebro, zlato, šperky a peniaze. U ostatných to môže byť ich partner, deti, rodina, viera, ich tajomstvá, súkromie. Tetovanie na kľúč a zámok sa môže týkať ktoréhokoľvek z nich. Jeden sa napríklad môže rozhodnúť nechať si so svojim dieťaťom dať vytetovať kľúč na zámok'meno v zámku, aby symbolizovalo ochranu a vzácnu povahu jedného's deťmi.

Variácie na tetovanie Key-and-Lock

Tento symbol dáva vznik jedinečným a tajomným dizajnom. Dizajn môže zobrazovať kľúč a zámok, kľúč a zámok, samotný kľúč alebo samotný zámok. Tetovanie na kľúč a zámok môže mať jednoduchý dizajn, málo farby alebo detaily alebo môže byť ozdobené stužkami, šperkami a živými farbami..

Kľúč a srdce

Väčšina z nás počula staré príslovie, "Vlastníš kľúč od môjho srdca." Tetovanie môže stelesniť túto metaforu, symbolizujúcu lásku medzi dvoma ľuďmi. Populárne prevedenie môže zahŕňať visiaci zámok v tvare srdca alebo tvar srdca na konci kľúča. Keď chcú manželia navzájom symbolizovať svoju lásku, jednému sa môže dať vytetovať kľúč a druhému zodpovedajúci zámok. Osoba, ktorá stále čaká na to, kým príde správna osoba, môže mať tetovanie na kľúč a srdce, čo znamená, že stále hľadá toho špeciálneho niekoho.

Kostrový kľúč

The kostrový kľúč, v reálnom svete je jednoduchý kľúč, ktorý môže otvoriť mnoho rôznych zámkov. Ľudia sa bavia na symbolike a často niekde zobrazia lebku v prevedení. Dizajn môže byť kľúč a zámok, alebo samotný kľúč, s farebnými ozdobami, stuhami a reťazami alebo bez nich.

Umiestnenie tetovania

Niektorí muži a ženy sa rozhodnú skryť si tetovanie na kľúč. Často skrývajú iba kľúč. Jedno z najobľúbenejších miest na skrytie tetovania je za uchom; ďalšie oblasti môžu zahŕňať členky, spodnú časť chrbta alebo oblasť slabín. Zamyslite sa nad tým na chvíľu; ak niekto nájde kľúč alebo zámok, vy nie'nechcem, aby našli toho druhého. Ak nájdu oboje, môžete prísť o pamiatku.

Možné významy tetovania typu kľúč a zámka

S tetovaním na kľúč a zámok je možné spájať mnoho rôznych významov. Aj keď vaše tetovanie môže znamenať rôzne veci v mysliach tých, ktorí ho vidia, v konečnom dôsledku to znamená to, čo chcete, aby to znamenalo. Nižšie nájdete niekoľko významov za tetovanie pomocou klávesov a zámkov.

 • Sloboda. Ja a nikto iný nekontrolujem, kam idem a čo dovolím.
 • Zamknutý. Ovládané, ale chránené.
 • Večná láska. Robustné zariadenie chráni náš záväzok.
 • Zmeniť. Otočením kľúča sa môže všetko zmeniť.
 • Držte sa. Ja'Na tento vzťah nikdy nezabudnem.
 • Bezpečnosť, bezpečnosť, ochrana. Vynakladám veľké úsilie, aby som chránil to, čo milujem.
 • Cenné. Moje telo je vzácne a patrí len mne.
 • Väznený, lodfláknuté: Väznice rôzneho druhu sú skutočné; nie všetci sme slobodní.
 • Nový začiatok. Otočením kľúča sa dostanem z klietky do úplne nového sveta. Som oslobodený od minulosti. Bol som väzeň, ale urobil som niekoľko zmien a prechádzam k lepším veciam.
 • Spájanie, spájanie. Sexuálne obrazy môžu byť jemne sprostredkované kľúčom a zámkom a jeho okolím: prerazenie, prienik, spájanie, úplná kompatibilita. Niekedy tetovanie na zámku alebo na kľúče obsahuje ilúziu prebodnutia nositeľa's pokožkou.
 • Cudnosť. Samozrejme tu bol stredoveký pás cudnosti. Tetovanie zámku nie'nemusí to znamenať čistotu doslova, len to, že existujú obrany pred nechceným prienikom.

Ako vidíte, za tetovaním zámku a kľúča je niekoľko rôznych významov; zvážte ich všetky a ich dôsledky.

Napriek tomu, že niektorí si toto tetovanie vyberajú pre jeho symbolickú hodnotu, iní ho volia pre umenie dizajnu. Môže byť napustený veľkými detailmi a ozdobou, ako môžete vidieť na fotografiách. Tieto fotografie vám poskytnú predstavu o tom, čo je k dispozícii, a možno aj niekoľko nápadov, ako zapracovať do vášho dizajnu tetovania pomocou klávesov a zámkov..

Don't Ponáhľajte sa na atrament

Predtým, ako si vyberiete konečný symbol a dizajn tetovania, je potrebné si zapamätať niekoľko dôležitých vecí. Uistite sa, že ste si urobili čas na prieskum svojho symbolu tetovania. Uistite sa, že rozumiete tomu, čo predstavuje a znamená. Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom. Tí, ktorí sa impulzívne nafarbia, zvyčajne skončia s ľútosťou neskôr na ceste.

Komentáre

Kristin 1. októbra 2019:

Aký je význam otvoreného zámku a zatvoreného zámku?

Tricia 17. apríla 2019:

Ja'm a sub a vybral som si tetovanie zámku oproti dennému golieru.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 19. septembra 2012:

Adilah, vlastne dobrá otázka. Asi to závisí od toho, ako sa na to pozeráš. Za mňa si moje srdce vzala manželka. Vlastní od nej kľúče. Takže by to zvážilo, moja žena by mala kľúč. Môže to však ísť oboma spôsobmi. Mnoho z nich som videl, bolo to dievča so srdcom, ale funguje to tak či tak. Skvelá otázka. Ďakujem za komentár a za váš čas. Vitajte kedykoľvek späť.

adilah 11. septembra 2012:

má byť srdce alebo kľúč pre gurla?

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 5. júna 2012:

Rosemay, vážim si, že si si našiel čas a zastavil sa. To je zaujímavé tetovanie. Tetovanie na kľúč a zámok je veľmi jedinečné, zaujímavé a tajomné. Krásne navrhnuté tetovanie určite.

Rosemary Sadlerová z Hawkes Bay – Nový Zéland 30. mája 2012:

Je tu taká rozmanitosť od jednoduchých až po flambouyant. Som tu s AE, keby som mal jeden, bol by to pupok, úhľadný nápad.

Ďalšie nádherné centrum Ricky.

Dúfam, že sa máš dobre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 29. mája 2012:

*Lovedoctor, je skvelé, že sa nám opäť ozývaš. Ďakujem veľmi pekne za váš čas a komentár.

*KJ, potešenie je moje 🙂 Som rada, že ťa zaujíma tetovanie. Mnoho ľudí nie'Neuvedomujte si ich umenie a symbolickú hodnotu, kým takýmto veciam nebudete venovať veľkú pozornosť. Som rád, že vzbudil váš záujem.

*Cigán, ešte raz ďakujem, môj drahý priateľ. Je pre mňa vždy potešením počuť. Opatruj sa.

*Max, som rád, že si prišiel, vďaka. Súhlasím. Tieto farby skutočne vyzerajú krásne. V niektorých prípadoch sú veľmi dekoratívne. Páčia sa mi viac ako tie jednoduché.

*AE, ďakujeme, že ste si našli čas na vyjadrenie. Ten je celkom zaujímavý. Prinajmenšom veľmi kreatívne. Všetko najlepšie.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 29. mája 2012:

To je úžasné. Pupočníkový je jedinečný. Veľmi zaujímavé … Bravo..

BeyondMax zo Sydney, Austrália, 29. mája 2012:

Veľmi krásne, páči sa mi viac vo farbe ako v čiernej, ale predpokladám, že vo všetkom je vždy bod. Dobrá práca!

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 28. mája 2012:

Milujte tieto farebné zámkové tetovania.

kjforce z Floridy, 27. mája 2012:

textár..krásna práca ako obvykle, veľmi poučná..táto séria ma osvietila..napadlo by ma skúmať/rozoberať túto tému..dakujem za zdieľanie..všetci ste urobili skvelú prácu….

milovaný lekár926 27. mája 2012:

Milujem tetovanie srdca a kľúčov. To je naozaj úhľadné.

About the author