5 najčastejšie kladených otázok o piercingu

Tetovanie je môj život. Ak by umenie tetovania zaniklo, cítil by som sa veľmi prázdny.

Časté otázky o piercingu (a odpovede)

Dať si piercing môže byť úžasný zážitok. Pre niekoho to môže byť magický, duchovný okamih a pre iného trápny a zábavný okamih. Niektorí si myslia, že to bolí; niektorí si užívajú senzáciu. Veľa ľudí plánuje a pripravuje sa na svoj piercing a ešte viac príde na rad. Všetci majú nevyhnutne otázky.

Keďže som pracoval takmer desať rokov na recepcii predajne karosérií, počul som každú otázku. Najmä pokiaľ ide o piercing, opakovane sa nás pýta niekoľko rovnakých otázok. Tento článok odpovie na tieto otázky a poskytne vám základné informácie, ktoré potrebujete, než si zaobstaráte nový piercing.

Najlepších 5 najčastejších otázok o piercingu

 1. Bude to bolieť?
 2. Je to riskantné??
 3. Ako dlho bude trvať uzdravenie?
 4. Mám dostať niečo malé?
 5. Mal by som vôbec jeden dostať??

Moja pera bola jedným z najmenej bolestivých piercingov.

Moja pera bola jedným z najmenej bolestivých piercingov.

1. Bolí to?

Toto je bezpochyby najčastejšia otázka zo všetkých. A odpoveď je áno. A nie A niekedy.

Pokiaľ ide o bolesť, musíte mať na pamäti tri veci.

 • Nie všetky piercingy sa cítia rovnako. To'Je nemožné povedať, že každý piercing bolí alebo že žiadny z nich nie, pretože rôzne časti tela sa budú pri prepichnutí cítiť inak. Niektoré časti sú citlivejšie ako ostatné, takže tam, kde ich získate, bude veľký rozdiel.
 • Nie každý cíti rovnakú bolesť alebo na rovnakých miestach. To'vždy je pre nás ťažké povedať vám, či vám piercing ublíži; môžeme ti to povedať iba vtedy, ak nám to ublíži. Každý je iný. Napríklad moja spolupracovníčka a ja sme úplne protiklady, pokiaľ ide o bolesť-myslela si, že jej nosná dierka je dosť bolestivá a že jej mikrodermálna je takmer bezbolestná. Sotva som cítil nosnú dierku a začalo mi byť moje mikrodermálne dosť nepríjemné. Iba vy poznáte svoje telo a jeho časti sú najcitlivejšie na bolesť.
 • Piercing je za pár sekúnd. Aj keď vám to príde bolestivé, bude to tak'je koniec, než môžete povedať "aha".

Len ... nie Prosím.

Len … nie't. Prosím.

2. Aké sú riziká?

Ak sa to robí v čistom a profesionálnom obchode, riziká sú minimálne. To'je na vás, aby ste našli dobrý obchod a dodržiavali rady jeho následnej starostlivosti.

Najväčším rizikom prepichnutia je podráždenie a infekcia. To sa môže stať z niekoľkých dôvodov:

 • Špinavé zariadenie. Preto je také dôležité nájsť čistý obchod s autoklávom a ultrazvukovými a profesionálnymi piercermi, ktorí pred vami otvoria všetky svoje nástroje, aby ste ho videli vychádzať zo sterilného obalu..
 • Zlá následná starostlivosť. Ak ignorujete pokyny pre následnú starostlivosť a zašpiníte ich, dotknete sa ich a budete sa s nimi stále hrať, nalíčite sa v nich alebo ho zmeníte príliš skoro, môže byť podráždený alebo infikovaný.
 • Zdieľanie šperkov. Aj keď ste to poriadne vyčistili, na šperkoch, ktoré sa chystáte vložiť do svojho tela, sú pravdepodobne stále patogény. Hrubý. A nebezpečné.
 • Použitie piercingovej pištole. Pretože ich obal je plastový, nedajú sa sterilizovať (sterilizácia vyžaduje extrémne teplo – pištole by sa roztavili), čo znamená, že akékoľvek patogény, ktoré strieľajú do pištole z klienta predtým, ako ste na nej, sú pri prepichnutí ešte stále na nej. Aj keď je pištoľ na jednorazové použitie, matné šperky, ktoré vám vystrelia do ucha alebo nosa, spôsobia vašej koži oveľa väčšiu traumu ako ostrý hrot ihly, vďaka čomu budete náchylnejší na podráždenie..

Ďalším hlavným rizikom je odmietnutie, keď sa vaše telo rozhodne, že nie'Nepáči sa mi byť prepichnutá a začne vytláčať šperky. Toto nie'nie je obzvlášť bolestivé, ale môže zanechať škaredú jazvu. Ak si myslíte, že váš piercing migruje, nechajte ho skontrolovať. Ak je odmietavý, ihneď ho vyberte, aby ste sa vyhli zjazveniu. Kedykoľvek to môžete skúsiť znova's uzdravený.

Môj ráfik sa hojil najdlhšie, viac ako 6 mesiacov.

Môj ráfik sa hojil najdlhšie, viac ako 6 mesiacov.

3. Ako dlho sa bude liečiť?

Ako dlho sa piercing uzdraví, závisí od toho, kde je, ako s ním zaobchádzate a ako rýchlo sa uzdravíte. Väčšina sa uzdraví do 12 týždňov alebo menej, ale niektoré môžu trvať až 6 mesiacov. Samozrejme, že'Je pre každého iný, ale všeobecným pravidlom je, že čím menej je táto časť tela dôležitá, tým dlhšie bude trvať, kým sa uzdraví. To znamená, že váš pupok (brušný gombík) alebo ušná chrupavka sa pravdepodobne budú hojiť dlhšie ako váš jazyk alebo pera, pretože fungujúce ústa potrebujete viac, ako potrebujete uzdravený pupok..

To, ako sa k piercingu správate, bude mať tiež veľký vplyv na dobu hojenia. Použitie fyziologického roztoku na jeho čistenie, a nie alkoholov alebo peroxidov, výrazne urýchli proces hojenia; alkohol vysušuje vašu pokožku a zabíja všetky dobré baktérie (áno, existuje niečo také!), ktoré vám pomáhajú uzdraviť sa. Udržiavanie čistoty je životne dôležité – ak áno's piercingom na tvár, uistite sa, že sú čisté aj vaše obliečky na vankúše a klobúky. Vyhnite sa tiež plávaniu alebo líčeniu vo svojom novom piercingu.

Toto je zahojené, preto som pridal šperk, ale dáva vám predstavu o štandardnej veľkosti pri prvom prepichnutí. Nie je to také zlé, ako ste sa obávali, však?

Toto je zahojené, preto som pridal šperk, ale dáva vám predstavu o štandardnej veľkosti pri prvom prepichnutí. Nie je to také zlé, ako ste sa obávali, že?

4. Môžem dostať niečo malé?

Dievčatá oceňujú predovšetkým roztomilé a elegantné piercingy – drobnú korálku na cvoku na pery alebo malý šperk v nosovej dierke. Niekoľkokrát, než môžem počítať'Dostali sme otázku, aké malé môžu byť štartovacie šperky.

Napriek tomu, že ho môžete nenávidieť, musí byť na začiatku trochu veľký. Dôvodom je to, že veľa piercingov najskôr napučí – niekedy len málo a niekedy veľa! To's prečo ľudia hovoria vtipne potom, čo im prepichnú jazyk; to'nie preto, že by to bolelo, ale'je to preto'je opuchnutý. Ak do nového piercingu vložíte drobnú koráliku alebo skutočne krátku činku, ktorá sa nafúkne, vaša koža môže šperky doslova prehltnúť a dokážete si len predstaviť, aký úžasný je dostať to von! To'oplatí sa mať na pár týždňov objemnejší šperk, aby ste sa vyhli bolesti príliš malého kúska.

5. Mám si dať piercing?

Pravdepodobne som to mal dať bližšie k vrcholu ako k spodnej časti, ale myslím si, že je to vlastne dobrá otázka na uzavretie. Raz ty'Po zvážení toho, kde sa chcete nechať prepichnúť, a v čom spočívajú riziká a následná starostlivosť, sa môžete informovane rozhodnúť o piercingu. Na rozdiel od tetovania môže byť piercing dočasný, takže sa dá urobiť trochu impulzívnejšie a oveľa lacnejšie, ale napriek tomu vyžadujú určitú ohľaduplnosť a lásku. Ak ste pripravení udržiavať ho v čistote, máte dovolené ho mať v práci a vyhovujú vám možnosti štartovacích šperkov, smelo do toho!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2011 Robyn J Williams

Komentáre

f 1. septembra 2011:

vidím!

Takže ste sa dostali k praxi na skutočných ľuďoch, čo ste sa naučili? Myslím, že existuje aplikácia, s ktorou sa niektorí salóny akreditujú.

Robyn J Williams (autor) z Kanady 31. augusta 2011:

Je to veľmi zaujímavé. Medzi učením sa všetkého zdravia a bezpečnosti, učením sa základov tetovania a piercingu (nie, že by som niekedy tetoval – ja'm hrozný umelec!), keď si vypočujem príbehy všetkých našich klientov a zachádzame so stolom, nikdy nenastane hluchá chvíľa!

f 30. augusta 2011:

Ty. Znie to podobne'Je to veľmi zaujímavá práca, nie?

Robyn J Williams (autor) z Kanady 30. augusta 2011:

Vďaka! Ja'pracujem v tetovacom obchode od roku 2008.

f 30. augusta 2011:

Užitočná informácia.

Hlasoval.

Ako dlho pracujete v salóne??

About the author