Čo robiť, ak koža okolo piercingu sivie alebo sčernie

Mám niekoľko piercingov a bol som zdesený, keď koža okolo nich začala mať sivastú farbu. Tu'to, čo som urobil, aby som to napravil.

Koža okolo miesta môjho piercingu zošedivela. Toto je známe ako

Koža okolo miesta môjho piercingu zošedivela. Toto je známe ako "argyria."

Prečo je koža okolo vášho piercingu čierna (alebo sivá)?

Je okolo vášho piercingu podivné tmavé miesto? Príčinou sivej alebo čiernej dierky sú zvyčajne šperky vyrobené z nevhodných alebo horších kovov, ktoré sfarbia vašu pokožku na čiernu, sivú, modrošedú alebo sivočiernu farbu. "Argyria" je vhodný termín pre tento stav spôsobený vystavením striebru alebo zlúčeninám striebra.

Väčšinu šperkov z tela nájdete na internete alebo na miestach, ako je Claire's sú vyrobené zo zliatin nízkej kvality. Keď sa tieto kovy dostanú do kontaktu s telesnými tekutinami (pot, prírodné oleje na tvári, atď.), Kazia sa a často spôsobujú oxidáciu pokožky okolo piercingu. Táto oxidácia spôsobuje sivé škvrny.

Môžem v novom piercingu nosiť striebro??

V skutočnosti dokonca aj mincové striebro – čo je v skutočnosti iba 925% striebra, takže stále obsahuje 0,075% náhodných kovov – môže poškvrniť a sfarbiť vašu pokožku. Všetko striebro sa časom zafarbí a väčšina piercerov varuje pred nosením rýdzeho striebra v novom nezahojenom piercingu. Sterlingové striebro sa pravdepodobne poškodí a načernalá oxidácia sa zachytí vo vnútri liečivého tkaniva, kde môže zanechať trvalú čiernu alebo sivú farbu. "tetovanie" značka na mieste piercingu.

Aj keď rýchlosť procesu závisí od vášho prostredia a chémie tela, striebro sa bude rýchlejšie kaziť, ak bude vystavené lymfe z čerstvého piercingu. Ak je to tak, nielenže to pravdepodobne zanechá škvrnu – môže to tiež narušiť proces hojenia.

Akýkoľvek piercing - lalok alebo chrupavka alebo kdekoľvek - môže zošednúť od poškvrny.

Akýkoľvek piercing – lalok alebo chrupavka alebo kdekoľvek – môže zošednúť od poškvrny.

Mám vytiahnuť šperky, ak áno'sfarbí moju dierovaciu dieru na čierno?

NEVYBERAJTE piercing a nechajte otvor zatvoriť. Naučil som sa to tvrdo. Keď mi piercing do chrupavky zošedivel, narýchlo som ho od strachu vytiahol, potom som sa svojho piercera spýtal, či sa dá s odfarbením, ktoré po sebe zanechalo, niečo urobiť. On odpovedal, "Teraz nie je't." Ak by som to však nechal, na druhej strane by sa dali podniknúť kroky na odstránenie problému.

Inými slovami, ak je prepichovací otvor stále otvorený, stále máte šancu odstrániť sfarbenie, ale ak necháte otvor zahojiť, škvrna sa uzamkne.

Je čierna alebo sivá škvrna trvalá? Odíde zmena farby, ak vymením šperky?

Niekedy nekvalitné šperky poškodia pokožku iba dočasne a ak šperky jednoducho dôkladne vyčistíte a vymeníte, piercing sa vráti do normálu. Ak ste však počas počiatočného procesu hojenia použili nesprávne šperky, zmena farby môže byť trvalá.

Oxidácia z nevhodných šperkov môže spôsobiť, že váš piercing bude sivý alebo poškvrnený.

Oxidácia z nevhodných šperkov môže spôsobiť, že váš piercing bude sivý alebo poškvrnený.

Čo robiť, aby ste odstránili škvrny a zakalili z dierovacích otvorov

1. Vymeňte svoje šperky

Vyberte šperky, ktoré spôsobujú problém, a nahraďte ich niečím vyrobeným z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele triedy implantátov.

Aký kov vyhral't dieru sčernieť?

316LVM alebo 316L sú jediné prijateľné triedy (toto je typ šperkovníka, ktorý používate pri prvom piercingu). 316VLM má miernu výhodu, ktorá znižuje pravdepodobnosť drobných inklúzií zliatiny, ktoré spôsobujú podráždenie. Šperky z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele si môžete objednať online, alebo môžete ísť do blízkeho tetovacieho salónu/piercera a kúpiť si ich priamo u nich.

Viem, že môžu existovať ďalšie kovové možnosti šperkov-napríklad titánové alebo vysokokarátové zlato-ale ak áno'pokúšame sa napraviť škody spôsobené nevhodnými šperkami,'nie je čas na experimentovanie. Tieto možnosti môžete vyskúšať po sebe'vyčistili sme zakalenie.

2. Dôkladne vyčistite

  • Po vybratí zlých šperkov – ale pred vložením nových šperkov – veľmi dôkladne očistite oblasť, zadnú a prednú, fyziologickým roztokom. Rád používam zásaditý fyziologický roztok, druh, ktorý dostanete za 4 – 5 dolárov v akejkoľvek lekárni.
  • Ak si to's piercingom do nosovej dierky, nasýtite špičku Q soľným roztokom a vyčistite miesto piercingu aj na vnútornej strane nosa.
  • Raz alebo dvakrát týždenne odstráňte šperky a namočte ich a miesto pred opätovným vložením fyziologickým roztokom. Namočte morskú soľ (štvrť čajovej lyžičky soli, najlepšie nejódovanej morskej soli, rozpustenej v šálke teplej vody) asi na desať minút, aby ste vytiahli všetok odpad.

Po asi mesačnom dodržiavaní tohto režimu sa sivá oblasť na nose dramaticky zmenšila a takmer zmizla.

Pred & amp; Potom: Takto som obmedzil zafarbenie čierneho piercingového otvoru v nose.

Predtým & Potom: Tu'Ako som znížil zafarbenie čiernej diery v nose.

Čo keby čierna diera vyhrala't odľahčiť, dokonca aj správnymi šperkami a čistením?

Nasledujúce nie sú ošetrenia, ktoré som vyskúšal sám, ale na ktoré som vo svojom výskume narazil ako na možné riešenia.

  • Laserové ošetrenie. Môže to byť drahé, ale na veľmi malej ploche to môže byť cenovo dostupné.
  • Kyselina glykolová alebo chemický peeling. Alfa hydroxy je populárna liečba kožných problémov, ako je akné a vrásky, ale môže fungovať aj na poškodenú pokožku..

Môj príbeh

Bol som tínedžer, keď som si nechal prepichnúť chrupavku, a bol som zhrozený, keď koža okolo začala sivasto sfarbovať. Myslel som si, že je to infekcia, ale jeho čistenie peroxidom vodíka alebo fyziologickým roztokom neprinieslo absolútne nič. Aj keď som nebol'Nebol som blázon do toho, ako sa mi pokožka divne sfarbovala, mal som dlhé vlasy, ktoré sa dali ľahko skryť, a tak som nebol'príliš znepokojený Z očí, z mysle.

Ale potom, o niekoľko rokov neskôr, sa mi to isté začalo diať s piercingom nosovej dierky, a to rozhodne nebolo v poriadku. Vaša tvár je prvá vec, ktorú svetu predstavíte, a nikdy nedostanete druhú šancu urobiť prvý dojem. Nemohol som'nebudem chodiť so sivou škvrnou na nose, ktorá sa zdala byť stále horšia a horšia.

Urobil som malý prieskum a bolo mi povedané, že zafarbenie pokožky je nevratné bez zásahu dermatológa a použitia laserov – nič z toho som si nemohol dovoliť. Odmietol som prijať tento osud, a tak som urobil ďalší prieskum. Vďaka kombinácii znalostí a improvizácie som sa dokázal zbaviť sivej takmer 90% cesty (zatiaľ). Dúfam, že vám tento článok pomohol!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2011 pretože

Komentáre

kylie 18. apríla 2020:

Som tak zmätený, že je ako čierny vo vnútri ucha piercing nie zvonku, takže neviem, či je to len odumretými kožnými bunkami alebo argyriou. Tiež niekedy, keď si na chvíľu vytiahnem náušnice, zdá sa, že moje ucho vychádza von z diery, ak to dáva zmysel? ak niekto niečo vie

Sana Shaikh 30. decembra 2019:

Hej, videl som čierno -žltú šupinatú cenu kože vo svojej diere a zoškrabal som ju. Vytiekla guľôčka s veľkosťou čierneho korenia … roky mi plávala pod kožou a ja som ju nemal ako dostať von … čo to bolo!!!!???

Dani Kate Robertson 08. novembra 2019:

Je to škodlivé, ako sa toho môžem zbaviť, povedzte mi, že mám strach

Linfs 11. augusta 2019:

Prečo by ste dúfali, že vám tieto informácie pomohli? Neuviedli ste žiadne podrobnosti o svojom "kombinácia znalostí a improvizácie".

Lily 22. júna 2019:

Toto mám, aspoň si myslím…

Je to ako čierna guma, náušnice som vyčistil naozaj dobre a vložil ich späť. Vie niekto o tom, že môžem nechať zlé náušnice bez toho, aby sa čierna škvrna zväčšovala. Alebo to povie to isté? Na internete nemôžem o tom nič nájsť

anonymný 14. mája 2019:

Čo keď máte roky prepichnuté uši a sú tmavošedé, čo mám urobiť, aby som sa toho zbavil ?

Meryl 16. marca 2019:

Hej! Ďakujeme za zdieľanie! Chcem sa opýtať, či by som mohol použiť náušnice, ktoré predáva moja miestna chemička/lekáreň?

Kera 28. januára 2019:

Po piercingu mám tragus a mal zafarbenie okolo uší. Používal som extra panenský olivový olej, ktorý teraz bledne. Olivový olej zmäkčuje jazvu a pomáha zmierniť zafarbenie..

GUEST112 19. januára 2019:

Vážne sa chystáte na plastiku nosa, aby ste sa zbavili tejto sivej bodky! Môj dermatológ mi dal dva krémy na zosvetlenie oblasti a ani jeden nezabral. Ďalší lekár mi povedal, že laserové ošetrenie bude ešte horšie. Urobiť nerobí'ani to tak dobre nepokryte.

Kim 5. januára 2018:

Moja sivá škvrna je za nosom, ktorý mi vyčnieva kúsok od nosa a hore. Ako sa toho zbavím? Včera som šperky zmenil na chirurgickú oceľ. Je to tam už nejaký čas.

Hosť 2017 30. novembra 2017:

Tipy typu Q by sa NIKDY nemali používať okolo čerstvého alebo uzdraveného piercingu. To'je to dobrý spôsob, ako sa dostať k podráždeniu.

Tiež by ste si nikdy nemali vyberať čerstvé piercingy'uzdravený. Sprchová voda a/alebo fyziologický roztok samotný sú najlepšími spôsobmi na čistenie piercingu.

Mariela 25. novembra 2017:

Práve som si nechal prepichnúť chrupavku a koža okolo nej je trochu purpurová (iba na prednej strane, nie na zadnej strane). Myslíte si, že je to len malá modrina? Potrebujem radu, pretože som sa snažil z toho príliš nevystrašiť, pretože je to môj prvý piercing, aký som kedy dostal..

Kim 15. septembra 2017:

Moja sivá škvrna nie je okolo môjho prepichnutia'je priamo v záhybe, kde sa môj nos stretáva s mojou tvárou. Ako sa toho zbavím!!!!!????

conejo maya 10. júna 2017:

bolo to veľmi nápomocné, ĎAKUJEME!

Rebz 25. mája 2017:

Veľmi nápomocný! Tento problém som si všimol pred chvíľou pred spaním a uistil som sa, že som si vyčistil prepichnutú oblasť! Vďaka 🙂

Hosť 3. januára 2017:

Ahoj. Moje meno je Aahlyssia & Chcel by som sa opýtať, aký typ fyziologického roztoku ste použili?

rovnaký problém 2. júla 2016:

Skúsil som všetko. Pred týždňom alebo 2 som dostal vzorku tohto čistiaceho prostriedku na detoxikáciu uhlia a použil som ho na tvár a všimol som si, že sivý krúžok sa zosvetlil. Používal som to raz denne asi týždeň a prsteň úplne zmizol. Strašne užasnuté! Výrobok je vyrobený Michaelom Toddom.

Dani 18. júna 2016:

Ja'Ve stilled som dostal prepichnutý nos a mám sivastú značku, či to ešte bude fungovať a nakoniec vybledne?

Kate 10. mája 2016:

Práve som bol odstránený pomocou laserového ošetrenia (rovnaké ako odstránenie tetovania), ktoré nie je bolestivé a stálo iba 15 $ za piercing a teraz je úplne preč!!

Rach 06.03.2016:

Mám presne tento problém! Nechal mi nos zvoniť 2 roky a sivá značka je viditeľná ako vždy … Myslíte si, že by som ho mal dať znova prepichnúť a použiť na to vhodné šperky??

jednoduchá myseľ 16. mája 2015:

Tento problém nie je't len ​​s piercingom. Ja'Od 30 -tych rokov som musel nosiť okuliare na čítanie. Tieto lacné dolárové okuliare s kovovými až mäkkými držiakmi nosa vylúhujú nečistoty aj na pokožku. Od dnes mám na každej strane nosa tmavé čierne/sivé znaky. 🙁 Ja'prehľadávali sme web v rôznych stupňoch, aby sme vylúčili rakovinu kože a lišajník planus. Existujú domáce opravné prostriedky na rozjasnenie pokožky v týchto oblastiach alebo na pomalé extrahovanie kovových zvyškov z pokožky na dlhé časové obdobie. Laserové práce môžu fungovať alebo neskôr môžu spôsobiť ďalšie škaredosti. Závisí to od vášho nosa a čiernej/šedej náplasti.

En 7. apríla 2015:

Pred mesiacom som si vytiahol piercing. Je príliš neskoro na opätovné prepichnutie, aby ste odstránili škvrnu?

B 4. apríla 2014:

Ak ste to nechali zavrieť, navštívte odborníka na starostlivosť o pleť a požiadajte o peeling kyseliny glykolovej. Nechal som zatiaľ urobiť 3 a odsadenie je takmer preč, čierna vybledla do siva a sivá oblasť okolo bývalej diery sa neustále zmenšuje.

mismazda z broskyne južnej Georgie 21. júla 2012:

Užitočné centrum .. Dostanem nejaký fyziologický roztok na použitie..Ďakujem za informačný článok…

DT1592796 23. februára 2012:

Oxidované striebro je čierne; oxidovaná meď je zelená. Kov v niektorých šperkoch na telo v zásade reaguje s potom (soli vo vašom pote podporujú oxidáciu), čo vám dáva bezplatné tetovanie pigmentmi z oxidu kovu. Najlepším riešením by bolo ošetrenie laserom, ktoré sa používa aj na odstránenie tetovania.

Zliatiny nehrdzavejúcej ocele 316 sú známe svojou tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu vďaka prítomnosti molybdénu. Používajú sa v aplikáciách, ktoré vyžadujú vysokú úroveň odolnosti proti korózii. 316L a 316VLM sú vysokokvalitné 316s, ktoré sa líšia hlavne v množstve použitého molybdénu. Ako upozornila angličtina, lacnejšie šperky z Ďalekého východu by ste mali kupovať opatrne, pretože príliš často sa strihajú rohy, aby sa udržala nízka cena (dostanete len to, za čo zaplatíte).

Aj keď sám nemám žiadne telové perly, predstavoval by som si, že môžete znížiť oxidáciu kovov, a teda pravdepodobnosť vzniku argyrie, izoláciou kovových kontaktov aplikáciou ropného gélu (tj. Vazelíny) na šperky a perleť pred vložením a pearcing by sa mal umývať alkoholom (s vyňatými šperkami) najmenej raz týždenne.

Angličtina 5. decembra 2011:

"316VLM má vďaka tomu miernu výhodu'je prakticky bezchybný"

Rozdiel medzi 316 l & 316 VLM nie je't nič spoločné s povrchovou úpravou (s L môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky rovnako ako s VLM, ak máte dobrého dodávateľa).

V Británii už nemôžeme používať chirurgickú oceľ, keď prepichujeme klientov, väčšinou používame titán.

Angličtina 5. decembra 2011:

Najlepšie šperky, ktoré môžete použiť, sú vyrobené z titánu (alebo nióbu, ak ho nájdete). Kúpte si to najlepšie, čo si môžete dovoliť, a snažte sa tomu vyhnúť, ak budú vyrobené na Ďalekom východe.

pretože (autor) z N. J. 29. novembra 2011:

@TransferAmerica – Žiaľ, pravdepodobne to nebude fungovať, ak je piercing už zatvorený. Môj piercing do chrupavky sa zavrel dlho predtým, ako som vedel, že urobím tieto kroky na jeho opravu, a teraz o desať rokov neskôr má stále sivú jazvu 🙁

Sondra z Neverlandu, 28. novembra 2011:

Ach, to je veľmi dôležitá informácia, pretože toľko ľudí teraz dostáva piercing do tváre. Vďaka za zdieľanie!

kulturista z Kansas City 27. novembra 2011:

Dobrý rozbočovač.

zzron z Houstonu, TX. 27. novembra 2011:

Toto bolo veľmi nápomocné a veľmi zaujímavé.

About the author