Piercing do chrupavky ucha a nosa: Bolesť a starostlivosť

Adriana je online spisovateľka viac ako päť rokov. Jej články sa zameriavajú na rôzne témy vrátane tetovania a piercingu.

Získajte viac informácií o piercingu do chrupavky a o tom, ako sa oň starať.

Získajte viac informácií o piercingu do chrupavky a o tom, ako sa oň starať.

Takže ty'znovu premýšľate o tom, ako vám prepichnúť chrupavku?

Ako pri každom postupe úpravy tela, aj pri vašom rozhodnutí je potrebné veľa premýšľať. Bude to bolieť? Ako dlho bude trvať uzdravenie? Kde to urobím? To je len niekoľko z mnohých otázok, ktoré by ste si mohli položiť.

V nasledujúcich odsekoch odpoviem na niektoré z týchto najčastejšie kladených otázok, prečítam si klady a zápory a ponúknem niekoľko užitočných rád o starostlivosti o piercing do chrupavky..

Čo je to piercing do chrupavky?

Chrupavku (ktorá je tvrdšia ako mäso, ale mäkšia ako kosť) v ušiach alebo nose je možné prepichnúť. Každé miesto má svoje vlastné meno.

Rôzne druhy piercingov do uší. Ľudia si už od zaznamenanej histórie prepichovali uši a najstarší mumifikovaný človek, ktorý kedy bol objavený, mal na sebe náušnice.

Rôzne druhy piercingov do uší. Ľudia si už od zaznamenanej histórie prepichovali uši a najstarší mumifikovaný človek, ktorý kedy bol objavený, mal na sebe náušnice.

Piercing do ucha

Tam'v uchu je veľa chrupaviek. Mäkké mäsité laloky v najnižšej časti ucha sú prakticky jedinými časťami ucha, ktoré sa nedávajú'nemať to Nie je'nie je neobvyklé vidieť niekoho s mnohými piercingmi na jednom uchu.

Špirála sa nachádza na vonkajšom okraji vášho ucha. Špirála sa rozprestiera tesne nad lalokom a kriví sa dookola, aby sa stretla s chrámom. Na uchu môžete dostať vysoký alebo nízky piercing's helix, v závislosti od vašich osobných preferencií, a môžete si dať urobiť koľko piercingov chcete. Toto je najobľúbenejšie miesto pre tento druh piercingu – natoľko, že niektorí ľudia tento výraz používajú "piercing chrupavky" odkazovať na piercing do špirály. An priemyselný piercing sú dva špirálové piercingy spojené s hardvérom (zvyčajne lišta).

The daith alebo špirála dopredu je miesto, kde špirála končí, najbližšie k zvukovodu.

Protišpirála je krivka zdvihnutej chrupavky vo vnútri špirály. Horná časť, kde sa protišpirála kriví pod špirálou, sa nazýva veža. V polovici cesty sa protišpirála, zvyčajne tam, kde sú skrutkovica a protišpirála najbližšie k sebe, nazýva prítulný.

Lastúra (alebo conque) je vnútorná časť vonkajšieho ucha, ktorá sa používa na zachytenie zvuku. To'je prehnutá časť, kde prst dobre sedí (bez blokovania zvukovodu).

Tragus je malá vyvýšená chrupavka oddeľujúca zvukovod od boku tváre. Často je dosť hrubý. Antitragus je vyvýšený bit oproti tragusu (ak spojíte tragus a anti-tragus k sebe, pod zvukovodom sa vytvorí miska).

Pár piercingov chrupavky do nosa. Piercing do nosa je dokumentovaný od roku 1500 pred n. L.

Pár piercingov chrupavky do nosa. Piercing do nosa je dokumentovaný od roku 1500 pred n. L.

Piercing do nosa

Tam'Veľa chrupavky máte aj v nose. Ak skúmate svoj vlastný nos a cítite, ktoré časti sú pružné, predstavte si kostru'S nosom a tým, ako sa nosná kosť zastaví dosť vysoko nad hrebeňom, si uvedomíte, koľko vášho nosa tvorí materiál.

Septum je chlopňa dužiny a chrupavky potiahnutej kožou, ktorá oddeľuje nozdry. Niektoré prepážky prepážky prepichnú chrupavku, niektoré však nie't.

Špička nosa piercing prepichne spodok prepážky medzi nosnými dierkami a ide hore hrotom až k hornej časti nosa. Toto je niekedy známe ako a nosorožec piercing.

Prečo si zaobstarať piercing do chrupavky??

Tieto piercingy môžu byť krásne a zaujímavé. Niektoré sú veľmi elegantné a niektoré môžu byť extrémne. Predpokladám, že to závisí od života, ktorý si vyberiete, a odráža ho.

Od 90. rokov sú piercingy súčasťou hlavného prúdu. Niektorí ľudia pichajú len preto, že sa im páči, ako to vyzerá, iní zasa z poetických alebo duchovných dôvodov. Niektorí piercing na označenie alebo zapamätanie si dôležitej udalosti vo svojom živote. Pre niekoho piercing predstavuje psychické rany a pre iného uzdravenie. Piercingy je možné použiť na sebavyjadrenie, prispôsobenie sa kultúre alebo na vzburu proti nej. Niektorí uvádzajú, že piercing im prináša sexuálne potešenie.

Helix Piercing môže byť diskrétny

Na svoj piercing som si vybral skrutkovicu, pretože túto oblasť ľahko skryjú vlasy alebo klobúky. Máte slobodu vybrať si, kedy sa chcete s piercingom pochváliť a kedy ho radšej budete tajiť. Keď sa rozhodnem, že sa chcem predviesť, jednoducho si vlasy zopnem alebo si ich zastrčím za ucho. Ak chcete cool piercing, ale chcete mať možnosť ovládať, kedy sa ním chcete predvádzať, potom je špirálový piercing ideálnou voľbou.

Prečo si zaobstarať piercing do chrupavky?

Umiestnenie piercingu môže mať nevýhody.

Zachytenie

Po prvé, ak vy'dávajte si pozor, šperky sa môžu zachytiť o veci, ako sú vlasy, oblečenie, kefy, hrebene alebo okuliare. Toto nie'nie je vždy veľmi bolestivé, ale môže zanechať váš piercing trochu bolestivý a červený po zvyšok dňa a môže oddialiť hojenie.

Môj piercing do špirály sa každú chvíľu zachytí a narazí, ale to'nikdy nie je nič hrozné. Len ho umyjem antibakteriálnym mydlom alebo roztokom na ochranu uší, aby som predišiel infekcii. Pokiaľ budete mať na pamäti, keď robíte čokoľvek, čo by mohlo zachytiť vaše šperky, mali by ste byť v poriadku.

Dlhé liečebné obdobia

Za druhé, tieto druhy piercingov majú veľmi dlhé obdobia hojenia, pretože toto tkanivo sa zvonku uzdravuje, čo znamená, že vonkajšie vrstvy sa môžu zdať uzdravené, ale vnútorné vrstvy môžu byť stále surové a bolestivé. Pretože piercing vyzerá dobre, mnoho ľudí po niekoľkých týždňoch predpokladá, že piercing je úplne zahojený, ale nie je't. To môže viesť k ťažkostiam s hojením a dokonca k infekciám.

Infekcie

Ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť, sú infekcie, ktoré sú zriedkavo závažné, ale klinika Mayo odhaduje, že 30% piercingov má za následok liečiteľnú bakteriálnu infekciu. Pretože chrupavka nie'nemá vlastné zásobovanie krvou, je náchylnejší na infekciu ako iné druhy piercingov a zvíťazili antibiotiká'nepomôžem ti, pretože tam'nie je žiadna krv na prepravu liekov.

Alergické reakcie

Niektorí ľudia majú navyše alergické reakcie na kov v šperkoch. Napriek tomu, že šperky sa dajú nakoniec odstrániť, pri piercingu môže zostať diera alebo jazva, ktorá sa nikdy úplne nezahojí. Môžete dokonca zažiť prebytočné tkanivo jazvy.

Helix piercing.

Helix piercing.

Ako sa starať o piercing

  • Don'nedotýkať sa! Rovnako ako u všetkých piercingov, piercingu chrupavky by ste sa mali dotýkať čo najmenej, pretože vaše ruky nesú baktérie a môžu spôsobiť infekciu. Vyhnite sa kontaktu s akýmikoľvek látkami (telové tekutiny, vlhkosť, make -up, telové spreje atď.).
  • Don'neotáčajte šperky buď, pretože môže roztrhnúť fistulu (liečivú pokožku) a spôsobiť zjazvenie, sťažuje hojenie a niekedy dokonca spôsobuje odmietnutie piercingu.
  • Udržujte to čisté, ale nie'nevyberať! Ty'Len sa do rany dostanú baktérie. Kôra, ktorá sa tvorí, je normálnou súčasťou procesu hojenia.

Ako to vyčistiť

Keď ty'v sprche nechajte teplú vodu prepláchnuť piercing. Túto oblasť môžete tiež poliať sterilným fyziologickým roztokom (to isté použijete na čistenie kontaktov: fyziologický roztok si môžete vyrobiť sami tak, že do šálky teplej vody pridáte 1/4 čajovej lyžičky neionizovanej soli).

Ak je váš piercing bolestivý alebo podráždený, môžete ho tiež namočiť do fyziologického roztoku. Antibakteriálne mydlo používajte iba vtedy, ak sa obávate, že sa váš piercing dostal do kontaktu s niečím špinavým.

Ako dlho trvá uzdravenie?

Doprajte svojmu novému koláču 3-6 mesiacov hojenia. Niektorým ľuďom môže trvať 6-12 mesiacov, kým sa ich chrupavka úplne zotaví. Počas tohto obdobia čistite piercing dvakrát denne teplou vodou alebo soľným roztokom.

Povedali, že môjmu piercingu do špirály bude pravdepodobne trvať 6 až 8 mesiacov, maximálne 12 mesiacov, ale že šperky môžem zmeniť po troch mesiacoch, ak sa budú dobre hojiť. Integroval som svoj čas upratovania s mojimi obvyklými rannými a večernými rituálmi: vyčistil som ho ráno potom, čo som sa osprchoval a vyčistil si zuby a potom znova večer, keď som sa chystal do postele. Takto to pomohlo, aby sa čistenie piercingu zdalo ako jednoduchý doplnok k mojej každodennej rutine, a tiež mi pomohlo zapamätať si to..

Piercing proti špirále.

Piercing proti špirále.

Bude bolesť?

Mnoho ľudí sa pýta, či je piercing do chrupavky bolestivý. Aj keď všetci'Tolerancia bolesti je odlišná, väčšinou nie je'nič príliš bolestivé. Áno, existuje určitá úroveň nepohodlia. Vloženie cudzieho predmetu do ucha nie je'nebudem sa cítiť príjemne, ale vyhralo to'byť niečo neznesiteľné (alebo by to aspoň nemalo byť)'t!).

Bolí to piercing?? Počiatočný pocit sa cíti ako malá, tupá štipka; možno päť alebo šesť na stupnici bolesti. Skvelý spôsob, ako simulovať pocit, je rýchlo zovrieť oblasť, ktorú by ste chceli prepichnúť. Vyhralo'nie je presnou replikou vášho pocitu'Skúsenosti, ale poskytne vám celkom dobrú predstavu o tom, čo môžete očakávať.

Ako dlho trvá bolesť? Je normálne, že vás ucho bolí bezprostredne po prepichnutí chrupavky, bolesť, ktorá bežne trvá dva týždne až mesiac. Dávajte pozor, aby ste nespali na strane, ktorá bola prepichnutá: Ak tak urobíte, spôsobí to komplikácie pri hojení a zbytočné nepohodlie.

Čo môžem urobiť pre bolesť? Našťastie existuje niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžu bolesť zmierniť.

  • Po prvé, každodenné lieky proti bolesti, ako je Tylenol alebo aspirín, môžu dočasne zmierniť citlivosť. Prvé dni odporúčam užívať dva tylenoly každé štyri hodiny. Pred použitím týchto liekov proti bolesti dlhšie ako týždeň sa poraďte so zdravotníckym pracovníkom.
  • Za druhé, poleva piercingu počas prvých pár nocí pomôže zmierniť opuch a bolestivosť. Jednoduchý spôsob, ako vložiť polevu, je urobiť to, keď máte chvíľu voľno. Ľadujte ho pri čítaní, sledovaní televízie alebo relaxácii. Počiatočný týždeň alebo dva si vždy dám nové piercingy a to drasticky zníži bolestivosť a citlivosť.
  • Tretia je starostlivosť. Ako už bolo spomenuté, pri svojom novom piercingu buďte veľmi opatrní. Určite sa s ním nepárajte, pretože by ste nechtiac mohli spôsobiť infekciu a urobte maximum, aby bol chránený pred nárazmi a nárazmi.

Kde môžem získať piercing do chrupavky??

Nájdenie miesta na prepichnutie nebolo nikdy jednoduchšie! Väčšina obchodov s tetovaním ponúka aj piercing. Stačí sa informovať a overiť, či budú schopní urobiť piercing. Niektoré maloobchodné predajne, ako napríklad Claire's – alebo iní vo vašom miestnom nákupnom stredisku – ponúkajú piercing do chrupavky. Samozrejme, existujú aj salóny, ktoré vykonávajú iba piercing.

Pri výbere miesta sa riaďte svojim vnútorným inštinktom a svojou osobnou zónou pohodlia, ale urobte si aj prieskum. Namiesto výberu "najchladnejší" alebo najpohodlnejšie miesto, choďte kamkoľvek budete cítiť, že dostanete bezpečný, sterilný, sanitárny piercing. Uistite sa, že je to čistý obchod bez červených vlajok, ako sú špinavé vybavenie, neopatrný personál a nešťastní zákazníci.

Urob si domácu úlohu! Pred výberom si prečítajte recenzie online. Ak zákazníci odchádzajú so zlou skúsenosťou, je pravdepodobné, že budete aj vy. Don'Nebojte sa hovoriť a klásť otázky. Opýtajte sa na ich sterilizačné postupy a poverenia. Ak sa vám zdajú utajené alebo defenzívne, je najlepšie vziať svoje podnikanie inam. Pamätajte si: Toto je vaše telo! Chcete skúseného profesionála, ktorý robí piercing, a nie niekoho, kto to nevie'neviem čo oni'robím.

Pravidlo: Ak by ste nechceli'nejesť tam, nie'nenechaj sa tam prepichnúť.

Plne zahojený piercing do chrupavky.

Plne zahojený piercing do chrupavky.

www.flicker.com

Piercing Gun vs. Needle

Chcem sa venovať prebiehajúcej otázke: Debata o piercingovej pištoli proti ihle. Roky sa predpokladalo, že prepichovacie pištole podporujú infekciu, rozbíjajú chrupavku a znetvorujú ucho. Niektorí poukazujú na dôkazy na podporu tvrdenia, že prepichnutie piercingovou pištoľou môže rozbiť chrupavku.

Nedávne lekárske štúdie však ukázali, že piercingové zbrane nemusia byť také hrozné, ako sa kedysi predpokladalo. Teraz je zrejmé, že akýkoľvek piercing, ihlou alebo pištoľou, môže mať negatívne dôsledky, ak piercer nevykonáva procedúru správne a nepoužíva sanitárne vybavenie. Problém so zbraňami teda nemusia byť samotné zbrane, ale skúsenosti a školenie ľudí, ktorí ich používajú.

Aj keď niektorí ľudia prisahajú, že používajú špeciálny piercer'Ihly alebo dermálny úder a tvrdenie, že zbrane, ktoré používajú v obchodoch, nie sú nikdy riadne vyčistené, neexistuje žiadny presvedčivý dôkaz na podporu tvrdení, že piercing vykonávaný piercingovou pištoľou spôsobí infekciu (alebo inú komplikáciu). Ale vieme, že akýkoľvek piercing, ktorý nie je't prepichnutý opatrne a opatrne bude náchylný na komplikácie. Každý môj piercing bol prepichnutý profesionálom s piercingovou pištoľou a všetky sa nádherne zahojili a vydržali mnoho rokov..

Tipy na záver

Tu je niekoľko tipov, ktoré som sa za tie roky naučil pri hojení a údržbe piercingu do chrupavky:

Tip č. 1: Čistiť, čistiť, čistiť!

Dvakrát denne! Piercing je v podstate otvorená rana, preto s ním zaobchádzajte takto! Pred čistením alebo dotýkaním sa piercingu si umyte ruky. Don'nedovoľte nikomu inému, aby sa dotkol vášho piercingu. Mohlo by sa zdať hlúpe požiadať priateľa alebo člena rodiny, aby si pred kontrolou nového piercingu umyli ruky, ale musíte urobiť všetky potrebné opatrenia, aby ste sa chránili pred infekciou..

Jednoduché veci, ako je dezinfekcia po plávaní alebo sprchovaní, pravidelné pranie obliečok na vankúše a obliečky a udržiavanie šampónov, lakov na vlasy a iných agresívnych chemikálií mimo piercingu, by mali zaistiť zdravý liečebný proces..

Tip č. 2: Don't Ponáhľajte sa s procesom!

Úplné uzdravenie vášho piercingu bude trvať 3 až 6 mesiacov. Nepokúšajte sa urýchliť proces hojenia. Uvoľnite sa a nechajte svoje telo pôsobiť svojim kúzlom. Naliehavo vás žiadam, aby ste šperky nemenili ani neprestali čistiť, kým sa úplne nezahoja. Výmena šperkov pred zahojením piercingu môže viesť k infekcii alebo odmietnutiu. Nechajte svoj piercing poriadne sa zotaviť, aby ste si ho mohli užívať dlhé roky!

Tip č. 3: Počúvajte svoje telo!

Poznáte svoje telo lepšie ako ktokoľvek iný a ak niečo jednoducho nefunguje'Nezdá sa mi to správne, môže nastať problém. Ak budete postupovať podľa hygienických pokynov uvedených v tomto článku, nemali by ste'nemá žiadne problémy.

Veci ako mierne nepohodlie a začervenanie môžu byť len znakom toho, že sa vaše telo pokúša zotaviť z traumy z prebodnutia, ale niekedy môžu stále nastať problémy. Dávajte si pozor na pretrvávajúcu bolesť, začervenanie, opuch alebo zelenkastý, mliečny výtok vylučujúci sa z piercingu, pretože to môže byť vaše telo'spôsob, ako povedať, že niečo nie je v poriadku.

Ak sa tieto varovné signály prejavia alebo máte obavy, navštívte lekára. Infekciu je zvyčajne možné ľahko liečiť, ale vyskytujú sa vážne problémy, ako je poškodenie tkaniva alebo znetvorenie chrupavky. Aby ste zaistili tieto veci, don'Nestane sa vám to, dodržiavajte pravidlá a dávajte pozor.

Väčšina tetovacích obchodov, ktoré ponúkajú piercing, bude mať zobrazený takýto znak.

Väčšina tetovacích obchodov, ktoré ponúkajú piercing, bude mať zobrazený takýto nápis.

www.brucebarttattooing.com

Čo ty??

Video: Piercing do špirály s ihlou

Video: Piercing do trojitej špirály vpred

Video: Piercing do nosorožca

Co si myslis?

Dúfam, že som vám mohol pomôcť pri vašom rozhodnutí. V súčasnej dobe mám dva piercingy do chrupavky a sú moje obľúbené – krásne, jedinečné a štýlové.

Pripojte sa k svojim otázkam alebo komentárom nižšie. Ako vidíte, veľa milých ľudí sa tam podelilo o svoje skúsenosti a dúfam, že aj vy.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Len 1. júla 2020:

Dnes som si nechal urobiť dvojitú skrutkovicu a bolesť nebola'nie je to hrozné, ale keď som to čistil, mal som pocit, že omdlím alebo sa objaví zvracanie. Otáčal som ich, ako keď som čistil štyri piercingy do laloku, takže som'Nabudúce to zvládnem lepšie a dúfam, že vyhrám't omdlieť

Makenna 20. decembra 2019:

V ušiach mám celkom 8 piercingov a jeden v nose. jediný piercing, ktorý som si nechal urobiť profesionálne, bol môj piercing do nosa a môj prvý piercing do laloku. môj druhý piercing do laloku a piercing do tretieho laloku som urobil ihlou/zatváracím špendlíkom a nikto z nich sa nenakazil. Avšak druhý deň som skúsil niečo nové tým, že som si dal dvojitý piercing do chrupavky s prepichovacími pištoľami. držte mi palce a klopte na drevo, že neexistuje žiadna infekcia, ale zatiaľ je to dobré

Isabel 7. novembra 2019:

Mama povedala, že sa mi nemôže dovoliť, aby som robil svoju helexu, kým nebudem mať 14 a 12 rokov, ale nemôžem čakať tak dlho. Takže plánujem to urobiť pomocou šijacieho kolíka niekedy tento týždeň, ale mám obavy z bolesti !!! Nejaké návrhy? Naozaj potrebujem pomoc!!!

ming 22. októbra 2019:

nebolí to. aký to má zmysel? Včera som sa dostal na svoju chrupavku, aj keď ma to nebolelo. je to dobré znamenie??

Emma 13. októbra 2019:

Mám celkom 11 piercingov, 10 v uchu. Keď som naposledy išiel niečo vybaviť, dostal som 1 do jedného ucha a 2 do druhého. Spanie sa mi zdalo veľmi nepríjemné, pretože ani jedna strana nebola zbavená nového piercingu. O mesiac neskôr a stále spím s jedným z tých cestovných vankúšov na krk, položených na boku, pretože ucho môže sedieť v strede a hlava môže mať stále oporu

Ava 16. augusta 2019:

Mal by som vybrať svoju chrupavku, ktorá je červená a bolí asi 3 týždne po tom, ako som ju dostala

Ana 13. augusta 2019:

tak som si pred pár dňami nechal prepichnúť chrupavku ZBRANOU a potom, čo som si ju prepichol, som hneď zistil, že prepichnutie chrupavky pištoľou je zlé, takže som si to uvedomil a starostlivo sa o to starám a prejde niekoľko dní a už to tak veľmi nebolí, až včera ma začalo poriadne bolieť pravé ucho (kde som si prepichol chrupavku) a bol som taký zmätený, pretože moje ľavé bolo úplne v poriadku, ja nie. Neviem, či je to normálne, pretože som si prvýkrát nechal prepichnúť chrupavku (už som si nechal prepichnúť dva ušné laloky a nemal som s tým problém), takže neviem, či je to preto, že mi ju prepichli zbraňou? alebo je to preto, že by som nemal spať na bokoch? (Vždy spím na pravom boku a spím na pravom boku odvtedy, čo som dostal piercing, takže by to mohlo byť tým, ale naozaj neviem) alebo je to normálne? IDKKK

jpiercing 23. mája 2019:

Veľmi informatívny článok! Väčšina mojich piercingov sa nachádza v oblasti uší a na oboch ušiach mám piercing do chrupavky. Oni'sú skvelé, najmä keď používate pekné šperky. Dostal som pekné, kvalitné telové šperky od veľkoobchodníka, ktorý som našiel online, https://www.achadirect.com/. Na výber mali zo širokej škály telových šperkov za dobrú cenu, aj keď minimálna objednávka je zhruba 150 dolárov.

Payton 6. mája 2019:

Včera som si teda nechal prepichnúť chrupavku a myslím si, že by bolo oveľa múdrejšie sa o to starať

Mattie 06.04.2019:

Pred týždňom som dostal trojitý piercing do chrupavky a dostať tri naraz je VOĽNÝ spôsob ako len jeden! Doba hojenia je dlhšia a bolesť a opuch trvá oveľa dlhšie, kým ustúpia. Mám 10 piercingov a toto je asi najhoršie. Niečo na zapamätanie!

Leanne Andrewsová 28. marca 2019:

Nechal som si už 2 týždne bolieť špirálu a shenmana a teraz sú všetky dobré. Hooe, aby ste neskôr získali ďalšie skrutkovice

Abbs 12. marca 2019:

Pred 3 dňami som dostal orbitálny lastúrnik a cítim bolesť, začervenanie a opuch. Najprv som si myslel, že niečo nie je v poriadku, tak som to vygooglil a narazil som na tento článok. Veľmi nápomocné a poučné. Ukľudnilo ma to a teraz viem, čo môžem očakávať a na čo si mám dávať pozor!

Ňíčøłė 12. februára 2019:

Čo to znamená, keď ma, kde mi urobili chrupavku, bolí a opuchne??

Olivia 23. júla 2018:

Na prepichnutie chrupavky by som odporučil ihlu proti pištoli. Chrupavka je neuveriteľne krehká a sila piercingovej pištole by mohla chrupavku rozbiť. Bolesť bude rovnaká bez ohľadu na použitý nástroj a bude závisieť od toho, kto nástroj používa.

Skúste svoj piercer, uistite sa, že nosí rukavice, či sú nástroje sterilné a uistite sa, že je to tak's vysoko kvalitnými šperkami. Ak môžeš'Nedovoľte si túto úroveň starostlivosti, don't dostať piercing. Infikovaný piercing je sklamaním a bolestivý.

Aj pri týchto opatreniach sa môže piercing nakaziť. To'je otvorená rana. Čistite denne, najmenej dvakrát za pár mesiacov.

Myslite na to z dlhodobého hľadiska. Míňajte peniaze a čas na to, ako by v ideálnom prípade dopadla budúcnosť.

Sheri 15. júla 2018:

Článok bol veľmi nápomocný a dôkladný. Veľa som sa naučil a v každom uchu mám 10 piercingov. Ďakujem veľmi pekne.

Heather 2. júla 2018:

Ďakujem za všetky tieto informácie! Váš článok bol taký dôkladný.

Sam H.. 24. júna 2018:

Dostal som piercing do špirály a doteraz ho úplne zbožňujem. Hrám futbal a celkom som sa obával, či to neskončím alebo udriem, ale je to miesto, ktoré nie je otvorené, na rozdiel od prepichnutia laloku. Môj piercer bol úprimný a jemný, povedal mi, že by ste ho nemali čistiť slanou vodou alebo kontaktným roztokom, ale pomocou Spectro (čistiaci prostriedok proti akné) je to podobné. Mne to fungovalo veľmi dobre. Dostal som obruč z titánu a nie je svrbivá ani podráždená. Rozhodne odporúčam prepichnúť chrupavku ihlou, pretože ak ju dostanete pištoľou, môže vám to rozbiť chrupavku, čo vás môže bolieť po celý život. Uistite sa, že idete na miesto, ktoré je čisté, sledoval som, ako piercer vytiahne ihlu z malého zapečateného vrecka, rovnako ako šperky. Trvá to dlho, kým sa uzdravíte, takže nestresujte, ak to po mesiacoch stále bolí. A rozhodne sa ho NEDOTÝKAJTE ani ho neotáčajte, pretože pokožka sa pokúša obnoviť sama (priľne k šperku) a ak s ňou pohnete, môže sa buď nakaziť, alebo môže oddialiť proces hojenia. Každopádne dúfam, že neváhaš a dostaneš to kvôli bolesti, mám dosť nízku toleranciu bolesti a nebolelo to až tak. Vôbec neľutujem, že som to dostal.

Všimol som si však, že veľa obchodov vám to nedovolí prepichnúť pod 14 rokov, pretože vaše telo nerastie.

Veľa štastia:)

Czaress 12. apríla 2018:

Pred 13 mesiacmi som dostal trojitý špirálový piercing so špirálovými šperkami. Hovorte o bolestivých kvôli zložitosti medzier atď. Stále na tom nemôžem spať a mnoho dní je to bolestivé. Nie je infikovaný, ale uzdravenie trvá určite dlho. Niekoľkokrát som ho musel odstrániť kvôli rádiologickému zobrazovaniu a bolo mučením dostať ho späť na miesto. Absolútne ho MILUJEM a pravidelne ho čistím fyziologickým roztokom. Vedzte, že viacnásobný piercing pripevnený jedným šperkom predlžuje dobu hojenia. Veľa šťastia všetkým!

Alexa 23. marca 2018:

Nedávno som dostal piercing do špirály pred 12 dňami. Prvé dni to bolo v poriadku s trochou bolesti. Včera ma to začalo bolieť, trochu opuchnuté a trochu teplé. Znamená to, že je infikovaný alebo je súčasťou liečebného procesu?

🙁 5. marca 2018:

Pred 3 dňami som si nechal prepichnúť špirálu a stále mám veľké bolesti. Ja nie'Nespím na ňom, nedotýkam sa ho alebo sa do jeho blízkosti nedostanú agresívne chemikálie a postriekam ho minimálne 4 -krát denne sprejom na ošetrovanie. Ja nie'Nemyslím si, že robím niečo zlé a myslím si, že mám pomerne vysokú toleranciu bolesti. Prečo ma teda tak bolí??

Flores 1. februára 2018:

Mám tri piercingy do chrupavky a dva z nich sú tragus, jeden je opuchnutý a ja'Bojím sa, že to musím čoskoro odstrániť, bolí to a nakoniec ma to dráždi'škola a ja'Skúšal som na to veľa ošetrení a ja nie'Neviem, či musím chvíľu počkať, je ťažké zabrániť tomu, aby sa ma niečo dotklo, pretože ja'Som na strednej škole a musím sa zmeniť, že veľa ľudí kráča po chodbách a naráža do mňa, ale ja'snažím sa, dúfam, že toto stolárstvo dopadne dobre

kate 28. novembra 2017:

Práve som dostal svoj 3. a 4. piercing do chrupavky (špirály), prvé dva boli so zbraňou a skončili sa infekciou, takže po 8 mesiacoch som ich vytiahol, najnovšie dva som dostal so zbraňou, samotný piercing nie'Naozaj ma to nebolí, len ma silne štípe, stále ma veľmi bolí, keď sa mi po niekoľkých dňoch narazí do ucha, ale dúfam, že to pôjde lepšie ako tie prvé..

jjjj 26. novembra 2017:

Dostal som piercing do špirály a bol to piercing do zbrane. Bolí to, ale zvykol som si.

Bolí to len vtedy, keď som sa toho omylom dotkol. Mám obavy, pretože som to neurobil'Neviem, že je nebezpečné odstrániť náušnice pred procesom hojenia. Skúsil som to raz odstrániť, aby som vyčistil dieru, a keď som to skúsil dať späť, veľmi to bolí a zdá sa, že diera je malá pre náušnice. Čudoval som sa prečo, ale nakoniec som to mohol vrátiť späť. Dúfam že nie'nenakaziť sa. Som nadšená, že môžem vykonať proces hojenia, aby sa náušnice zmenili z jednoduchých hypoalergénnych na chladné prstene typu.

Breanna Stotz 22. októbra 2017:

Mám 13 rokov a chcem piercing do auta a moje mamy to zvládnu, ale mám obavy, že to bude strašne bolieť. Prikláňam sa k použitiu zbrane, pretože moja mama povedala, že to nebolí tak zle, čo si myslíš??

Chelsea 26. apríla 2017:

Chcel som len dodať, že veľa ľudí má infekciu chrupavky. Prvá vec, ktorú by ste nemali robiť s chrupavkou, je odstrániť peircing počas infekcie. Peircing sa zavrie & infekcia nebude mať kam odtekať, čo spôsobuje vážne & niekedy trvalé poškodenie tkaniva. Za druhé, navštívte dr. ASAP. Stalo sa mi to & je to najhoršia bolesť všetkých čias! Ale spomenuli ste, že antibiotiká nepomôžu & to je falošné. Do tejto oblasti prúdi málo krvi, ale nie je nulová … takže antibiotiká BUDÚ pomáhať. Začiatok práce trvá iba niekoľko dní & asi 2 -týždňový kurz, ale určite to pomôže. Vždy to urobte najskôr, aby ste pred odstránením piercingu odstránili akúkoľvek infekciu. Zachránilo to moje miláčikov! Úprimne, ja'Som rád, že som si neprečítal tento článok skôr, ako som vyhľadal pomoc pre svoju infikovanú špirálu alebo ja'pravdepodobne mám trvalé poškodenie ucha.

Lola 7. januára 2017:

Ja'Uvažujem o prepichnutí svojej skrutkovice a jediné, čo si myslím'Mám obavy z toho, že hrám nohejbal, ktorý je drsným kontaktným športom, takže i'Zaujímalo by ma, či by som si nalepil náušnicu, vôbec by to dráždilo? xx

Sprievodcovia GreenMind z USA 30. decembra 2016:

Skvelé centrum! Naozaj dobrá rada a naozaj dobre napísaná. Vďaka!

Dheeraj Hriemate 21. decembra 2016:

Chcel som si dať súčasne piercing do špirály a horného laloku, je to zlý nápad, pretože ľudia hovoria, že uzdravenie a jeho bolestivosť vyžadujú určitý čas. ďalšou otázkou je, že väčšina ľudí v mojom meste chodí do klenotníctva, aby si prepichla uši, a odporúčaš to?

Nailah 5. decembra 2016:

Dostal som svoj piercing pred 2 týždňami a bolí a niekedy pulzuje a je infikovaný

Michelle 09. októbra 2016:

Pred 3 dňami som si nechal napichnúť špirálu. Mám 15. Mám to hotové v lekárni. Pani mi na špirálu naniesla anestetický krém a asi o 30 minút neskôr urobila piercing pomocou pištole. Vôbec som necítil nič, pretože moje ucho bolo pod anestéziou. Spal som na uchu a necítil som žiadnu bolesť a stále to cítim. Nebolí ma, pokiaľ sa ho nedotknem alebo ho neťahám za náušnicu.

Sara 3. októbra 2016:

Môj priateľ mi prepichol špirálu a prvé 3 dni to bolelo a bolo skutočne červené, ale potom, čo som na to položil ľad a hydroxid a alkohol, to všetko šlo lepšie ☺

Čl 10. augusta 2016:

Ja'dokončujem piercing do skaffoldingu a moje pravé ucho je mierne bolestivé a v krátkom čase som si nechal urobiť ďalší piercing do scoffoldingu, môže mi niekto, prosím, pozdraviť

Destinie 1. augusta 2016:

Takže ja'chcel som piercing do špirály od svojich 16 rokov (I.'m 24) a v poslednom čase o tom znova uvažujem. Vec je, že mám 21 -mesačného syna a ja'Bojím sa, že sa ho dotkne a spôsobí infekciu alebo že ho vytiahne. Akékoľvek návrhy na to, či by som to mal dostať, alebo či mám počkať? Len potrebujem radu. Ďakujem banda!

Tiffany 30. júna 2016:

Nechal som si prepichnúť chrupavku pištoľou asi 2,5 roka, môžu to byť aj 3, ale stále to bolí a opuchne … mám to vybrať a nechať vyliečiť?

Becky 15. júna 2016:

Kladiete otázky, ktoré sú uvedené v článku. Spisovateľ jasne povedal, že nie'neprekrútiť ucho a tiež uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy podporujúce tvrdenie, že zbrane spôsobujú viac infekcií. To závisí od osoby, ktorá piercing vykonáva. Ak nevedia, čo robia, existuje väčšie riziko infekcie. Povedali, že to urobili so zbraňou a tak'je v poriadku Urobte si prieskum na mieste! Prečo položiť otázku k článku skôr, ako si ho prečítate?

lola 17. mája 2016:

Omg Chin & Sussie prosím nie'neprekrútiť váš piercing.

Musíte to nechať tak. Skrútenie roztrhne liečivú pokožku zvnútra, takže sa nikdy poriadne nezahojí. Piercing zvonku lieči to, čo zvonku vyzerá dobre, ale vo vnútri to môže byť aj tak polosviežo

prosím, ľudia to NEKRÝVAJTE, ako by ste to urobili s piercingom do ušného lalôčika.

Hailey 16. mája 2016:

Máte to zvyčajne na jednom uchu alebo na oboch?

Účtujú vám rovnakú sumu, ak dokončíte iba jednu?

Julia 26. apríla 2016:

Asi pred 6 mesiacmi som dostal piercing do špirály, ale nie je't úplne uzdravený. Musel som to vytiahnuť, pretože som musel urobiť röntgenové lúče. Skúsil som to dať späť, ale začalo to krvácať. Čo mám robiť?

Beth 24. apríla 2016:

Bude to bolieť, ale prestane to'Nedotýkajte sa ho a dvakrát ho vyčistite

Juls 14. apríla 2016:

Mám pri čistení nového piercingu do špirály používať vatu? A pri tomto čistení by som sa mal pohybovať a otáčať piercing?

Alebo je lepšie ucho namočiť do fyziologického roztoku?

Beth 26. marca 2016:

Včera som si dal urobiť horné ucho a ono'nie je tak opuchnutá, ale je'stále je skutočne bolestivé, je normálne, ako dlho bude trvať, kým prestane bolieť?

tenis 7 20. januára 2016:

Pred asi týždňom a pol som si ihlu prepichol ihlou. Stále to skutočne bolí, ale jeho vyčistenie pomocou neparfumovaného mydla v sprche a slanej vode skutočne pomáha vyčistiť ho. Je stále veľmi opuchnutý, ale myslím, že je to normálne. Práve mám na sebe prsteň a dávam si veľký pozor, aby sa mi o nič nezachytil, ale bolí ma, keď spím. Som veľmi spokojný s tým, ako to vyzerá, a dúfam, že aj s tým'Budem bezbolestný skôr, ako neskôr!

Ann-19 10. januára 2016:

Dobrý deň, mám prepichnutý nos a pupok a viacnásobné prepichnutie ucha. Odporúčam každému, kto chce získať telesnú cenu. Okrem don'Nesnažte sa to urobiť doma. Profesionálne som si nechal urobiť oba piercingy na tele a nemal som s nimi žiadny problém. Moja priateľka si prepichla vlastný nos a ona sa nakazila, rovnako ako sa jej okolo čapíka začala vytvárať bublina. Buďte teda opatrní a dbajte na to, aby ste sa oň správne starali. Tiež, ak si necháte prepichnúť pupok a kupujete si brušné prstene, dávajte pozor, aby ste ich dostali a z akého materiálu sú. Je skutočne ľahké získať zlý kov a mať alergické reakcie alebo sa ním nechať nakaziť.

montsora 27. decembra 2015:

Sú tieto náušnice lenner inšpirované??

www.ohhellclothing.com/2015/12/kylie-jenner-inspired-body-jewelry-ear.html

Seth Rogen 17. novembra 2015:

Mám veľmi rada jablkovú omáčku

jtrader 25. októbra 2015:

Ty'má pravdu o uzdravení.

J.B 24. októbra 2015:

Ahoj, prepichol som nos a musel som ho vytiahnuť, pretože som nemal ďalší pozdrav ako v akrylovom prstenci a potom sa to dokonale zahojilo, žiadne strašenie a urobil som to sám. Len som sa pokúsil prepichnúť nos znova na druhej strane a z nejakého dôvodu profesionálnou ihlou, ktorú som si myslel, ma to bolelo ako h *** min. Potom, čo som išiel dovnútra, som nemohol pokračovať, pretože ucho sa z nejakého dôvodu nechýbalo a bol to menší čap ako ihla, takže môj priateľ povedal, že nemá piercing do nosa, takže včera v noci som sa opäť vybral na piercing, pretože mám vysokú toleranciu bolesti, ale toto bolelo som si myslel v spodnej časti chrupavky ale prepichol som si pupok a už to bolelo. Oveľa menej. Oba som stihol za jednu noc. Moje ucho je bolestivé na dotyk, ale pekne sa krúti, takže predpokladám, že som urobil dobre. Krúžok špirály brucha je v poriadku, práve som ho vyčistil, krvácal sotva a sotva vyšla číra tekutina, takže si myslím, že som urobil všetko správne. Mám veľký strach z toho, aby mi ktokoľvek robil piercing z nejakého dôvodu, pretože mám pocit, že omdliem, a tak ustúpim. Robím si radšej svoje a robím to len vtedy, keď mám zlú náladu, takže to stojí za to takmer bezbolestne. Mám 13 tetovaní, ktoré som si nechal urobiť v skutočne zlej nálade a ani raz ma nebolelo, že by aj tak boli. Takže teraz musím urobiť len čistiaci a liečebný proces. Trvalo mi chvíľu, kým som sa z nejakého dôvodu dostal k ihle, buď som mal tvrdú pokožku, alebo ihla nebola taká ostrá, ako by mala byť, alebo som sa možno bál zatlačiť, nie som si istý, ale ani jeden to neľutoval. Milujem ich. Mám strach ísť do salónu, aby som to urobil. Už len pri pomyslení na to sa mi robí nevoľno, ale je to divné, aj keď sa cítim pohodlne, robím si to sama. Vie mi niekto povedať, prečo je to tak? Ďalej som pripravený urobiť svoje vnútorné labie. 🙂

Bevana z Tauronu 12. októbra 2015:

Pekný príspevok o piercingu 🙂

Hannah 17. septembra 2015:

Ahoj ja'm Hannah.i mám len moje tretiny na oboch stranách prepichnuté a chcem viac piercingov, pretože sú úžasné !! keď budem mať 12 rokov'Idem si prepichnúť špirálu a možno aj pupok, ale myslím, že áno'm do mladosti alebo moja mama potrebuje len vyplniť papiere. Ak naozaj chceš piercing tak zlý ako ja, potom by si zaň chcel zaplatiť, starostlivo sa oň staraj, don'Nedotýkajte sa ho (iba keď ho vyčistíte a nájdete skutočne dobrý obchod, v ktorom by ste sa mohli nechať prepichnúť. Ach, takmer som zabudol, nerobím rept, nenechajte si prepichnúť hornú časť ucha pištoľou. Bude to bolieť viac a 50% sa nakazí) !!!!!!

Hannah 17. septembra 2015:

Ahoj ja'm Hannah.i mám iba moje tretiny na oboch stranách prepichnuté a chcem viac piercingov, pretože sú úžasné !! keď budem mať 12 rokov'Idem si prepichnúť špirálu a možno aj pupok, ale myslím, že áno'm na mladú alebo moja mama potrebuje len vyplniť papiere. Ak naozaj chceš piercing tak zlý ako ja, potom by si zaň chcel zaplatiť, starostlivo sa oň staraj, don'Nedotýkajte sa ho (iba keď ho vyčistíte a nájdete skutočne dobrý obchod, v ktorom sa necháte prepichnúť. Ach, takmer som zabudol, nerobím rept, nenechajte si prepichnúť hornú časť ucha pištoľou. Bude to bolieť viac a 50% sa nakazí) !!!!!!

toľko piercingu a tetovania 3. septembra 2015:

Chrupavka by nikdy nemala byť prepichnutá pištoľou.

Nechcel by som't dostať žiadny piercing v Claire's, aspoň nie vo Veľkej Británii.

Ja'som si toho vedomý'Je stále bežnou praxou prepichnúť nosovú chrupavku, ale je to tak's tiež zlá prax a nemali by ste'nie je hotovo septum piercing by nemal prechádzať mäsitým 'slabosť' len v prednej časti chrupavky a piercingu špičky nosa (oni'odporný, nikdy ho nedostaňte) by mal ísť aj medzi dve platničky chrupavky.

To'bude to bolieť. Dostanete bodnutie. Každý to bude prežívať inak. Osobne bola moja septa bolestivý proces, ale po počiatočnom zákroku to bolo v poriadku. Dotyk to veľmi bolelo, ale bolo to v poriadku. Moja chrupavka ucha (mám/mala som rôzne) bola iný druh bolesti, menej bolestivá, ale oni'týždeň po tom sme zvyčajne trochu citliví a nepríjemní.

Don't dostať chrupavku do oboch uší súčasne. pokiaľ vždy, bez problémov spíte na chrbte alebo vpredu.

Väčšina piercingov do chrupavky má dobu hojenia 8 – 12 týždňov. Dotýkajte sa ich iba ich čistením. Dotýkajte sa ich iba čistými rukami. Ja'Ak sa v zime vyhnete piercingu do nosa, nádcha a čerstvý piercing do septa sú hroznou kombináciou!

Ama 26. augusta 2015:

Pred 5 dňami som si nechal prepichnúť nos a chrupavku ihlou a cítim sa skvele't skúsenosti a začervenanie alebo nepríjemné pocity. Navrhujem, aby každý použil ihlu'je bezpečnejší

Susie 25. júla 2015:

Mám otázku. Úprimne nie'Neviem, aký druh piercingu mám, ak áno'je striebro alebo čo, ale to'je strieborný a má diamant, vyzerá takmer presne ako jeden z vašich vlastných obrázkov (obrázok hneď za 'Kde môžem získať piercing do chrupavky?'). A ja nie'neviem čo robiť. Koncom augusta budem mať piercing dva roky. To'je skvelé a úžasné to mať a ja'zmenil som to niekoľkokrát po prvom roku a všetko. Ale sú to dva roky a stále to bolí. Vytiahnem ho a vyčistím roztokom a niekedy aj peroxidom vodíka. Piercing stále otáčam, ale stále to bolí. Čo môžem urobiť? Ľudia mi hovoria, aby som zmenil piercing, ale na čo? Môžem si dať bežné náušnice, alebo to musí byť piercing do chrupavky? (Naozaj nie'Neviem, či je v tom rozdiel alebo nie … Nemám'čas som sa neučil) I'som unavený z toho, že ma bolí piercing. Ja'Mám pokušenie vybrať to a nechať to zavrieť, ale predtým, ako sa na to obrátim, som chcel skúsiť niečo iné.

Prosím pomôžte!

Brada 11. júla 2015:

mal som "bar" piercing (s ihlou) pred niekoľkými rokmi, ale vytiahol ho, pretože vrchná chrupavka sa trvalo hojila navždy aj po 4 mesiacoch, stále to bolí, takže ju odstránim a diery sa zahoja. Pred niekoľkými týždňami som urobil piercing do špirály (s pištoľou), náušnice som odstránil, pretože mi zbraň priložila chrbát príliš na uši, vložil som ich do fyziologického roztoku a vložil som ich späť hneď po vyčistení uší, stále to bolí. ako do pekla, ale veľmi sa mi páčia piercingy. Čistím ho raz denne a občas ho prekrútim

helenagaultier z New Yorku, NY, 30. júna 2015:

Ahoj! Ďakujem za to. Práve som premýšľal, že si dám na ucho ďalšiu sadu piercingov. Mám uši prepichnuté na štandardnom mieste, hádam, a ja'Rozmýšľam, že dostanem ďalšiu súpravu do ulity alebo anti-tragus.

Teraz poznám aj tie mená, aby som mohol povedať klenotníkovi! Váš článok je veľmi poučný. A myslím, že ja'Idem do toho hneď, ako budem mať ďalšie peniaze 🙂

Jaydyn Ramsey 15. júna 2015:

Ahoj nový blogger na tomto webe. Ak vám to nerobí problémy, navštívte môj blog. Práve som zverejnil svoje prvé centrum. Nasledujte prosím

Liv Carradine z Los Angeles, CA 14. júna 2015:

Zaujimavy clanok Odviedli ste skvelú prácu s podrobným vysvetľovaním, aby ľudia vedeli, do čoho idú. Myslel som si, že som to všetko videl, ale nevidím'never mi'Videl som niekedy niekoho s prebodnutým nosom. Kedysi som poznal dámu so 14 piercingmi v nozdrách, ale nie s končekom.

Sám mám 10 piercingov. Mal som kedysi 11, ale nechal som si prepichnúť nos. Mám piercing do špirály, ktorý nemám'zvyčajne sa nenosím, pretože sa mi v ňom stále zachytával hrebeň. Fuj! Teraz, keď mám dredy, by som ich mohol znova vložiť.

Devyn Herron zo Severnej Karolíny 10. júna 2015:

Tvoj článok bol práve na! Mám piercing, takže viem, ako to je. Bol si veľmi presný. Bavilo ma sledovať videá. Nemohol som'zvuk nemusí fungovať, nie ste si istí, prečo.

bluebelleggsy 28. mája 2015:

Choďte na piercer, ktorý používa ihlu – nechal som si urobiť špirálu pištoľou a nestalo sa tak'nikdy sa nezahojí. Tak som to vytiahol a len nedávno som to prerobil ihlou – môj piercer bol úžasný. Len nie'Nehrajte sa s ním ani sa ho nedotýkajte – a často si umývajte ruky a vlasy. Príležitostne sa mi to zachytí na niektorých veciach, čo bolí a spánok bol prvý týždeň nočnou morou, pretože kedykoľvek som sa na neho v spánku prevalil, dochádzalo k krvácaniu a nepríjemným pocitom, ale bolo to len na obtiaž 🙂 To isté platí pre okuliare … zachytia sa, ale chce to len zvyknúť si: P

Totálne to stojí za to!

Softballbae 27. mája 2015:

Som športovec na plný úväzok a don'Neviem, či si mám nechať urobiť svoju špirálu. Ja'Chvíľu som to chcel, ale nedávno som sa naplno venoval softbalu. Tiež chytám, takže keď stiahnem masku, môže si so sebou vziať aj ucho. Čo mám robiť?

streetboy 26. mája 2015:

niekedy je piercing veľmi nebezpečný!

hannah 23. mája 2015:

Práve som dostal moje 2 piercingy v mojej prednej špirále pred 2 dňami s ihlou, pre mňa to nebolo'Vôbec ma nebolelo, ucítil si štipku, potom to zmizlo a ja mám veľmi nízku toleranciu bolesti. Bolo to tiež rýchle a tam'nie je žiadny kop so zbraňou a žiadne desivé veci o rozbití. Úprimne povedané, bolo to naozaj jednoduché, žiadna bolesť, potom trochu po stráži, keď všetko'Skončil si, cítiš sa trochu bolestivo, takže nespím na tejto strane. Ak sa tam niekto chce dostať prepichnutou chrupavkou, povedal by som, že choďte do toho, pretože ihla to neurobila'Vôbec ma to nebolelo a takmer všetka bolestivá bolesť je preč a ja môžem takmer položiť všetku svoju váhu na svoju stranu a až po 2 dňoch! To'Nie je to vôbec bolestivé, ale odporúčam nechať si to vymeniť profesionálom pri prvej kauze, ktorá vám môže povedať správny spôsob, ako to zmeniť. Moja pani povedala, že sa musím vrátiť do 3 týždňov, aby sa to zmenilo, a naučí ma všetky veci, ktoré mám robiť. Tiež posledná dôležitá vec, existujú ploché podložky a potom si môžete zaobstarať ten, ktorý vyzerá ako piercing do obočia, a namiesto plochého obočia zohnite obočie. Čistia sa oveľa jednoduchšie ako ploché, takže ich nemôžete používať'Nemusíte sa báť, že sa dostanete pod túto podporu a nakazí sa. Tak to teda'je všetko a tak som konečne s ihlou cítil, že ju nič nebolí menej ako mojich milovaných, bez strachu z rozbitia. Zaoblené podložky uľahčia čistenie pomocou guľôčky naskrutkovanej vzadu. A navrhol, aby ste sa najskôr nechali vymeniť profesionálom, aby vám namiesto youtube mohli ukázať laná. Tak to teda'Dúfam, že som niektorým z vás pomohol a je mi to ľúto'je naozaj dlhý!.

Mell Watson 15. mája 2015:

Pred rokmi som sa chystal prepichnúť uši .. Som šťastný, že som to neurobil't: D

Shonivyan zo Spojených štátov 15. mája 2015:

Čítal som váš článok a tiež som sa pozeral na video. Je to také strašné vytvárať prepichnutú chrupavku. Tvrdo o chrupavke mala vo vašom tele veľa infekcií, takže sa týchto vecí bojím. Navrhujem tiež pozrieť sa na túto stránku s množstvom zbierok nosných krúžkov, očných krúžkov atď. https://www.facebook.com/DailyProductsWithMobstubC…

nadýchané;) 22. apríla 2015:

Hej, nechal som si urobiť prepichnutie špirály na oboch ušiach. Urobil som jednu minulú sobotu a druhé dnes zbraňou a to nie'nebolí to tak veľmi. neprepichujte si obe uši súčasne, pretože nebudete môcť spať na bokoch, takže možno budete môcť urobiť to, čo som urobil, a nechať to urobiť, potom počkajte týždeň, 2 týždne alebo mesiac, kým získate ďalšie. stále môžem'nespím na strane, kde som dostal prvú špirálu, tak som si dal ruku pod hlavu a pokúsil som sa držať hlavu mimo vankúša, bez toho, aby som sa jej dotkol rukou

a ja mám tiež 14 🙂

zabavte sa pri piercingoch

Dúfam, že ich miluješ, pretože ja milujem svoje

vďaka tento web skutočne pomohol xxx

🙂

Zoey 101 2. apríla 2015:

Ako vložia náušnice?

Tjasa Mataj 17. marca 2015:

Ako dlho ho mám čistiť? Pretože môj piercer povedal, že iba týždeň s alkoholom a iba raz denne.

marley patterson 25. februára 2015:

bol by som schopný plávať potom, ako dostanem tento piercing????

šialený 6. februára 2015:

Ahoj ja'mám 14 a hrám softball. Rozmýšľal som, že si dám piercing do špirály, ale ja'Obávam sa, že prilba bude dráždiť piercing. sezóna nie'Nezačínam až do apríla-mája, takže to bude mať nejaký čas na uzdravenie, ak to teraz prepichnem, ale nie'nechcem mi to vytrhnúť z ucha .. nejaké návrhy? Ďakujem pekne

Ellie 18. januára 2015:

Ahoj ja'm 14 a rozmýšľam, že mi cez víkend prepichnú chrupavku. Musel by som ich nalepiť na pásku a ja'Zaujímalo by ma, či páska dráždi piercing! Akékoľvek informácie by boli také užitočné, pretože som mierne nervózny 🙂 ďakujem x

Aria 4. januára 2015:

Ahoj, som na tom rovnako ako Hayley, akékoľvek rady?

Hayley 1. januára 2015:

Ahoj! Ja'Hľadám si prepichnúť chrupavku, ale mám alergiu na nikel. Akékoľvek kovy, ktoré by ste odporučili skúsiť nájsť, vyhrali'nevyvolajte reakciu ani radu, ako nájsť kov, ktorý funguje. Vďaka!

K Jule 14. decembra 2014:

Nechcel by som'v prípade, že vám odporučí, dajte si piercing do chrupavky'predtým som mal na vašom laloku veľa infekcií! Ale robte to, čo skutočne chcete'je predsa tvoje telo.

Jula 13. decembra 2014:

Ja'm 12 a premýšľal o tom, že si dá piercing do vozíka. Ja'Nie som si istý, či by som mal, pretože som predtým dostal piercing v láske a mal veľa infekcií a musel som ho odstrániť. Hociaká rada?

robot 1. decembra 2014:

Tí, ktorí zvažujú získanie piercingu:

Nechal som si prepichnúť špirálu asi pred 3 týždňami. Urobil som to ihlou. Ja nie'Neviem o legitimite diskusie o zbrani proti ihle, ale prečo nebyť na bezpečnej strane a zaobstarať si ju ihlou? Ak ty'bojíš sa bolesti, don'neboj sa! Mám nízku toleranciu bolesti a mám strach z očkovania proti chrípke alebo z odberu krvi a bol som nervózny z toho, keď mi prepichli špirálu aj ihlou. Ale verte mi, stane sa to SKUTOČNE rýchlo, že'je to skoro ako dostať to so zbraňou. Celé to vyzeralo, že to mohlo trvať 2-5 sekúnd. Cítil som malú bolesť a zvláštny pocit, potom to skončilo a moje ucho bolo na chvíľu horúce. To'je to Ak teda náklady nie sú'Nie je to pre teba problém, choď po ihlu! Uistite sa, že idete do pekného obchodu s tetovaním/piercingom a sledujete, ako piercer otvára nové balenie ihly alebo čo nie je pre vás..

Tiež, ak máte podozrenie, že môžete mať infekciu, don't vystrašiť. Vystrašil som sa. Nestojí to za to. Ak máte podozrenie, potom najlepšie, čo môžete urobiť, je čistenie dvakrát denne ako vy'má byť. Namáčanie morskou soľou funguje najlepšie dvakrát denne (po namočení si nezabudnite umyť ucho teplou vodou). Potom možno nastriekajte hydratačný krém zmierňujúci začervenanie, ak vám ho piercer predal. Myslel som si, že po jednom týždni mám do piercingu infekciu, keď ma náhodne začala bolieť, červená a bolestivá, a dokonca som si tam všimol nejaký tmavozelený/žltý chrumkavý kúsok, keď som okolo piercingu čistil mokrou špičkou Q – ale to všetko trvalo prísne dodržiavať čistiaci rituál a zmizlo to za deň alebo dva.

Užite si svoj nový piercing!

Nicole 26. októbra 2014:

Ja'Som v poriadku, len mám zakryté ušné lalôčiky

Frankie 15. októbra 2014:

Spôsob, ako sa nad tým zamyslieť, je, ak to bolí, potom sa čudujem, aké to je byť strieľaný a potom si uvedomíš, že to takmer vôbec nebolí. Nemá zmysel hovoriť zrejmé, ale ak áno'robíš si starosti s bolesťou, mysli na to. Dokončujem svoje k narodeninám

Ahoj 5. októbra 2014:

Áno, Tina, povedia ti to'S heraldom vyberte iba náušnicu, ale podľa toho, ako to urobíte

Tina 25. septembra 2014:

Potom'je uzdravený..ako dlho to trvá. Môžete vytiahnuť náušnicu? Alebo sa to zavrie?

Savannah 17. septembra 2014:

Dnes som dostal to svoje, bolo to skvelé čistenie, veľmi to bolí, rovnako ako najskôr pirátstvo (dostalo sa mi karikatúrneho pirátstva v hornom uchu). Hovorím, urob to, pretože bolesť za to vzdorne stojí za to. Naozaj sa mi to páči !!! Don'Neboj sa ihly, pretože moja bolesť je naozaj nízka a v lotérii je to ako štipka.'m 13

Lilly 17. septembra 2014:

Ja'Dnes jeden dostanem a ja'Mám strach z akejkoľvek rady

Melissa 15. septembra 2014:

Na ľavom uchu mi chýbajú kartuše a plánujete ich prepichnúť možno 1-3 piercingami, myslíte si, že to bude bolieť viac alebo menej

Evelin 25. augusta 2014:

Nechal som si urobiť laloky (3 v každom uchu), rovnako ako nos a lastúru, tiež som si nechal urobiť obočie, ale migrovalo a teraz mám jazvu. Každopádne chcem viac lalokových piercingov a úprimne povedané, cítim sa bezpečnejšie, keď ich urobím u Claire's, alebo kdekoľvek, so zbraňou. Ja'nikdy som nemal problémy s otvormi I'takto som to urobil. S mojimi ostatnými (nos, lastúra a obočie) sa však bolo peklo vyrovnať. Nechal som ich urobiť ihlami a ja'na všetkých som dostal keloidy. Ten na nose mi zmizol do roka, piercing do obočia mi vydržal len 8 mesiacov, kým som ho musela vybrať a nechať si ho zjazviť. Moja lastúra je moja najnovšia, bola vykonaná asi pred 2 mesiacmi a tam'je keloid na oboch stranách, nenávidím to! Dúfam, že to tiež zmizne. Stále budem dostávať piercingy, a to ako ihlami, tak aj zbraňami'Je mi jedno, či to na začiatku musí vyzerať trochu škaredo.

Maia 5. augusta 2014:

Claire's hovorí's 12 týždňov, kým sa piercing zahojí, to znamená, že ho potom môžem vytiahnuť na šport?

Tina 2. augusta 2014:

Mám dcéru, ktorá hrá futbal celý rok. Tento víkend chce prepichnúť chrupavku, ale budúci víkend máme turnaj. Bolo by v poriadku, keby vytiahla piercing na hodinu a oni ho vrátili späť? Po turnaji máme 3 týždne pred ďalším zápasom. Mala by počkať dovtedy alebo počkať do novembra, keď budú zimné prázdniny?

Robyn J Williams z Kanady, 27. júna 2014:

Ty'slobodne sa rozhodni, kto ťa prebodne, Ben. Považujem za svoju povinnosť poskytnúť presné informácie o tom, čo je a čo nie je bezpečné v odvetví úprav karosérie. Dať sa prepichnúť nesterilizovaným a fádnym zariadením jednoducho nie je bezpečné. Neospravedlňujem sa za to, že som o tom informoval ľudí.

Nene 1. júna 2014:

Hej, nechal som si minulý týždeň prepichnúť chrupavku'ublížiť. Tiež som dostal svoju druhú dieru Myslím, že moja druhá bolela 2 krát viac ako chrupavka. Keď som si nechal urobiť chrupavku, nestalo sa tak'bolelo ma, až kým som ho neprepichol, cítil som pulzovanie a začervenanie & TERAZ ma to bolí badddd a jeho Swole

Robyn J Williams z Kanady, 28. mája 2014:

Mariah, dovolila by si doktorovi, aby ti dal ihlu s niečím takým'nebola nikdy sterilizovaná? Ak nie, prečo by ste to nechali urobiť neškoleného úradníka?

Gabrielle 23. mája 2014:

Nikdy nedovoľte nikomu, aby vás prebodol zbraňou. Nemôže byť riadne sterilizovaný a môže rozbiť chrupavku v ušiach a nose. Ak idete niekam ako Clairs alebo Walmart, ľudia za zbraňou nemajú žiadny skutočný výcvik ani na piercing. Ísť do najbližšieho obchodu s piercingmi je vaša najbezpečnejšia možnosť

Mariah 17. mája 2014:

Ja nie'Nemyslite si, že piercingové zbrane sú tak nebezpečné, ako všetci hovoria. Nechal som si urobiť 5 piercingov pištoľou a nemal som žiadnu infekciu, 6 dolárov. Keď ty'Keď dokončíte piercing zbraňou, majú pištoľ a dajú na ňu kazetu, kazeta je jediná vec, ktorá sa vás na zbrani skutočne dotýka, a potom, čo ste s piercingom skončili, kazetu odložia na sanáciu alebo vyhodenie. preč. Zbrane nie'Na piercing nepoužívajte ihly, jedná sa iba o šperky, ktorých sa nikto nedotkol. Zbrane don'môže spôsobiť infekciu, pretože sa o ne správne nezaujíma.

Robyn J Williams z Kanady 18. apríla 2014:

Pár vecí tu:

-To'Nehovorí sa o piercingu chrupavky – chrupavku máte po celom tele, nielen v uchu. To'je piercing do ráfika/skrutkovice.

-Prepichnutie zbraňou je VŽDY hrozný nápad. Zbrane nie je možné správne sterilizovať a spôsobiť rozsiahlu traumu prepichnutej oblasti. Otvárajú vás infekciám a niekedy ešte horším – hepatitída je bežný problém, pretože často používajú rovnakú pištoľ na mnoho ľudí. Ľudia, ktorí pracujú v Claire'nie sú vyškolení na piercingy – piercingové učňovstvo môže trvať mesiace, zatiaľ čo zamestnanci nákupného centra sledujú video a pod.'to je.

-Riešenie, ktoré vám dajú v Claire's alebo kdekoľvek, kde nie je fyziologický roztok. Obsahuje alkohol, ktorý váš piercing vysuší a zabije dobré baktérie, ktoré potrebujete na uzdravenie.

-Nemali by ste plávať s čerstvým piercingom. Pokiaľ teda nechcete všetkých ostatných'baktérie vo vašej čerstvej rane.

S pozdravom,

Správne vyškolený odborník.

Allie 15. apríla 2014:

Don't dostať obe uši naraz! Na spanie je to nanič. Navrhujem zaobstarať si jednu po druhej, aby ste mali počas liečebného procesu aspoň jednu stranu, na ktorú sa môžete položiť.

Jessica 16. marca 2014:

Dnes som dostal piercing do chrupavky. Zaujímalo by ma, ako spím s vlasmi? Rovnako ako je ich špecifický spôsob, ako sa vlasy nedostanú do piercingu?

Christina 4. marca 2014:

Chcel som si urobiť piercing do chrupavky na obidvoch ušiach, ale po prečítaní tohto článku, konkrétne tam, kde sa píše, že ak sa zapne špajza, začne byť podráždená, a keďže nemôžem spať, ak nie som na boku, Myslím si, že by som si mal dať urobiť iba jedno ucho a budúci rok urobiť druhé. Nejaké pripomienky alebo návrhy? možno tam'Je to trik, ako spať na boku, bez toho, aby ste dráždili piercing?

Ja'Veľa som čítal a sledoval túto tému, aby som sa pripravil na svoj piercing, a bolo tam niekoľko vecí, ktoré som našiel veľmi pravidelne:

– morská slaná voda je skvelá na čistenie piercingu, ale nikdy nepoužívajte kuchynskú soľ, čo by malo zlý účinok. Hot Topic predáva sérum slanej vody.

– trenie alkoholu alebo akéhokoľvek alkoholu je zlé použiť na piercing do chrupavky, veľmi ľahko dráždi, aj keď nemusí infikovať, spôsobí nepríjemné pocity, ako pri vytváraní gule, kde je piercing.

– don'Nehrajte sa s náušnicou ani sa jej nedotýkajte, pretože to všetci radi robíme, s chrupavkou bude dráždiť, napríklad pri vytváraní gule, hrbole alebo začervenania..

– dajte si prepichnúť chrupku cvokom, ak ho dostanete obručou, piercing sa bude ľahšie dráždiť, pretože obruč sa ľahšie pohybuje tam a späť, čo spôsobuje bolesť a vaše zapichnutie sa môže uzdraviť v trochu nepríjemnom tvare.

– Dajte si prepichnúť chrupavku dutou ihlou; pre väčšinu ľudí je dutá potreba oveľa menej bolestivá ako zbraň.

– Odporúčam zaobstarať si citlivý piercing, ako je chrupavka, na Pagode alebo na profesionálnom/kvalitnom mieste na pečenie, a rozhodne nie v Claire's; zamyslite sa nad skúsenosťou, chceli by ste si nechať prepichnúť pokožku/telo niekým, kto má skúsenosti, alebo niekým, kto nie je. Niekto z Claire's môžu byť použité na prepichnutie ušných lalôčikov, ale to sa veľmi líši od piercingu chrupavky a ja'Povedzme, že jeden by pravdepodobne uprednostnil najbezpečnejšiu a menej bolestivú metódu.

Tento článok bol veľmi nápomocný a tiež komentáre, ďakujem.

Sarah 4. marca 2014:

Beth: Dostala som priemyselný piercing a na druhý deň poobede som musela nosiť ochranné okuliare s veľmi širokými rukami. Cítil som tupú bolesť, keď niekoľko hodín potom tlačili na piercing a nepohodlie. Je to však možné, ale snažil by som sa, aby to nebolo v strese, pretože to môže ovplyvniť hojenie.

Na druhú stranu to'Je skutočne skvelé zaistiť, aby bol salón, do ktorého idete, certifikovaný APA. Hovorí vám, že všetko vybavenie a personál spĺňa určité štandardy kvality. Je tiež dobré nechať si urobiť piercing kovom určeným na implantáciu. To'je to rovnaký kov, aký sa používa pre bedrové a kolenné implantáty. To'je bez nečistôt. V zásade to'sú navrhnuté tak, aby vaše telo nie'Nesnažte sa rozbiť šperky a držať sa kovu. To by tiež malo eliminovať potrebu krútiť váš čerstvý piercing.

Beth 21. februára 2014:

Zajtra uvažujem o tom, že si nechám urobiť chrupavku. Je bezpečné nosiť klobúky? Na svoju prácu musím nosiť čiapku alebo sieťku na vlasy.

Célin 09.02.2014:

Hej

Len som premýšľal, kam umiestniť piercing na chrupavku … Ako by to malo byť na najvyššom pionte na uchu alebo o niečo vyššie, presne tam, kde sa ucho zaoblí, nie tak ďaleko od ušného laloku…?

Vďaka!

Rebecca 1. februára 2014:

No, pred dvoma týždňami som si v Claires prepichol jazyk v salóne s ihlou a obidvoma chrupavkami so zbraňou. Pokiaľ ide o bolesť, jazyk úprimne horšie bolí z ihly bez znecitlivenia. Ale ani chrupavky neboleli, len mierne štípanie. Zdá sa, že spím na chrbte, pretože som tu čítal, aby som nespal na boku s piercingom. Mal som pred rokmi piercing do chrupavky od Claires a nemal'Nechcem sa nakaziť, ale po niekoľkých mesiacoch som ho vytiahol, pretože bol citlivý. Dúfam, že tentokrát to vyšlo'nebuďme takí citliví, ale my'uvidím Piercer mi povedal, že ak vypadne nejaký hnis, mám ho vybrať a navštíviť lekára. Budem to čistiť 3 krát denne po dobu 6 týždňov, ako navrhla s riešením, ktoré mi dali, a dúfajme, že to bude v poriadku. Potom použijem mydlo a vodu.

Bolestivé? Nie naozaj.

Adriana Ortiz 23. januára 2014:

Ďakujem vám všetkým za zhliadnutie môjho článku. Pre "osoba" kto tvrdí, že ja "don'neviem čo ja'hovorím o" naozaj by si mal dostať život. Ak trávite dni hádaním sa s anonymnými ľuďmi online, potrebujete koníček alebo prácu. Viem, že som nadšencom tetovania a piercingu takmer 10 rokov, takže áno'Som si celkom istý, že viem, čo mám'hovorím o. Nakoniec to'ide o tvoje telo. Telá niektorých ľudí sa môžu po prepichnutí zbraňou uzdraviť v poriadku, niektorí ľudia nie. Ak potrebujete, aby ste boli online šibačom, choďte si to zobrať niekam inam. Vďaka

Brenda 23. januára 2014:

Dal som si urobiť horné ucho a vyčistiť ho, rozmaznávať ho rok a pol, ale jednoducho nechcelo'nedostať sa úplne dobre Miloval som to. Tak cool vzhľad. Väčšinu času to bolelo. Keď som jednu noc spal a bolelo ma, na druhý deň ráno som vstal a vytiahol náušnicu. Teraz mám jazvu. : (Napriek tomu by som to rád vrátil, ale po toľkom čase som to vzdal.

About the author