Piercing Needles vs Piercing Gun: Čo je bezpečnejšie?

Whitney je odborníčkou na piercing a tetovanie so skúsenosťami vo svete úpravy tela.

piercing-ihly-pištoľ

Norman Roscher prostredníctvom Wikimedia Commons a William Rafti prostredníctvom Wikimedia Commons

Čo je lepšie na piercing: pištoľ alebo ihla?

Rýchla odpoveď: Piercingová ihla je z mnohých dôvodov oveľa lepšia ako piercingová pištoľ. Ihly sú spravidla čistejšie, presnejšie a menej bolestivé ako zbrane. Dole, ty'Nájdeme výhody a nevýhody piercingových zbraní a piercingových ihiel. Prečítajte si ich. Študujte ich. Urobte rozhodnutie, ktoré považujete za najlepšie. Pokiaľ ide o vaše telo (alebo vaše dieťa's!), ty nie'nechcem urobiť zlé rozhodnutie.

Pretože piercing je bežný u ľudí všetkých vekových skupín – rodičia dostávajú svoje deti a malé deti'prepichnuté uši a mnoho dospelých pridáva v priebehu dozrievania ďalšie piercingy – mnoho ľudí chce vedieť, ktorá metóda piercingu je najlepšia. Bez ohľadu na to, kto ste, vy'Budem chcieť najrýchlejší, najbezpečnejší, najčistejší a bezbolestný spôsob piercingu.

(Poznámka: Pokiaľ ide o metódu používanú na piercing – ihly alebo piercingovú pištoľ -, táto technika je rovnako dôležitá ako techniky následnej starostlivosti, ktoré nasledujú. Samozrejme, pri každom piercingu existuje riziko, ale pri správnej technike a následnej starostlivosti väčšina ľudí dokáže uzdraviť nový piercing s minimálnymi komplikáciami. Nie všetci ľudia však môžu úspešne vyliečiť piercing, aj keď sú tieto techniky dokonalé a metódy následnej starostlivosti boli solídne.)

piercing-ihly-pištoľ

Kaylee Eden cez Unsplash

Výhody a nevýhody piercingových zbraní

Pros

 • Prístupnosť: Väčšina miest odvtedy používa zbrane'Je jednoduchšie vycvičiť niekoho, aby ho používal, ak teda áno'Hľadáme miesto, kde sa používa zbraň'Asi to bude jednoduchšie, ako keby si'pokúšame sa nájsť miesto, ktoré používa ihly.
 • Pohodlie: To'Je vhodné, aby ste si pri nákupe v nákupnom stredisku prepichli uši.
 • Cenová dostupnosť: To'V porovnaní s kvalifikovaným piercerom je niekedy lacnejšie získať piercing v nákupnom stredisku alebo v stánku. Tam'Vyžadujú menej zručností a školenia, takže môžu nabíjať menej.
 • Rýchlosť: To's príliš rýchlo, jediným rýchlym stlačením spúšte.

Zápory

 • Riziko tkaniva: Keď sa piercing vykonáva pištoľou, môže dôjsť k veľkému poraneniu tkaniva. Prepichovacie pištole držia tupé cvoky, a keď sú tieto cvoky pritlačené tkanivami, tkanivo doslova roztrhajú, aby uvoľnili miesto pre šperky. Ak váš piercing prejde chrupavkou, môže sa rozbiť tupou silou.
 • Neporiadok: Keď sa tupým čapom prestrelí vašou pokožkou, môže sa vám to zamotať. Utierkou z alkoholu alebo antiseptického tampónu sa však všetky tieto častice krvi neodstránia a piercingové pištole nemožno riadne sterilizovať. Dostávajú veľké využitie a prichádzajú do styku s telesnou tekutinou … na sterilizáciu nástroja však jednoduché pretretie tampónu napusteného alkoholom medzi použitiami nestačí. Niektorí tvrdia, že nástroj nikdy nepríde do kontaktu s pokožkou, ale s piercerom's rukami robiť, a oni'dotýkajte sa potenciálne kontaminovanej pištole a ďalej ju kontaminujte svojou krvou.
 • Školenia: Zamestnanci nákupného centra a pracovníci stánku spravidla absolvujú obrovský dvojtýždňový kurz o použití piercingovej pištole. To'Nie je veľa času naučiť sa správne techniky na kontrolu alebo hojenie infekcií.
 • Riziko infekcie: Piercingové pištole používajú tupé čapy, ktoré majú chrbát motýľa. Môžu ľahko uchovávať baktérie a odpadky, ktoré môžu infikovať nový piercing. Čapy sú niekedy vyrobené z nekvalitného materiálu, ktorý spôsobuje alergické reakcie, zjazvenie a infekcie.
 • Riziko opuchu: Pištoľ pevne pritlačí zadnú časť šperku na miesto, čo nie'• Nechajte akúkoľvek miestnosť, aby piercing správne dýchal a uzdravil sa. Pretože motýľová podložka bude príliš tesná, dôjde k zvýšenému opuchu (ako súčasť liečebného procesu bude prirodzene napučiavať, ale bude sa napučiavať horšie, ak nie'nemám priestor na opuchnutie).
 • Navrhnuté len pre ušné lalôčiky: Napriek tomu, že tieto zbrane boli navrhnuté len na prepichnutie ušných lalôčikov, zamestnanci nákupného centra bežne ponúkajú aj piercing do chrupavky a nosa s rovnakým nástrojom. Chrupavka sa môže ľahko rozbiť tlakom a silou piercingovej pištole.
 • Hlasno: Piercingové zbrane sú hlasné, čo môže menšie deti vydesiť viac ako čokoľvek iné. Ak dieťa vyskočí, kolík sa môže v polovici cesty ľahko zaseknúť, čo znamená, že ho treba odstrániť. Pištoľ bude musieť byť vrátená a čap vystrelený späť cez tkanivo, čo spôsobí väčšiu citlivosť, krvácanie a riziko komplikácií.
 • Zameranie a uhly: Piercingové pištole je ťažké mieriť správne, a preto je pravdepodobnejšie, že piercing bude krivý alebo nepresný. Ak zamestnanec neurobí'ak to máte správne, kolík môže prechádzať v nepríjemnom uhle alebo v zlom umiestnení, čo môže spôsobiť, že vaše telo odmietne šperky.
 • Podráždenie: Väčšina obchodov v nákupnom stredisku a stánkoch, ktoré sú certifikované na piercing, vám povie, že musíte piercing párkrát denne obrátiť. Môže to znieť ako zmysluplné, ale v skutočnosti všetko, čo robí, je podráždiť nový piercing a zaviesť baktérie, ktoré spôsobia infekciu..

Zhrnutie: Nevýhody prevažujú a prevyšujú klady. Existuje mnoho ľudí, ktorí nikdy nemajú problémy s piercingom v obchodnom centre, ale naozaj chcete využiť túto šancu?

piercing-ihly-pištoľ

David Fanuel cez Unsplash

Klady a zápory piercingových ihiel

Pros

 • Jednorazové: Ihly sú len na jedno použitie, takže nemusíte'nemáš riziko niekoho iného'telesných tekutín na ihle.
 • Čistota: Piercingové nástroje je možné ľahko a správne čistiť v autokláve, ktorý pomocou vysoko tlakovej pary dôkladne sterilizuje celý nástroj. Použité ihly sú správne zlikvidované, ale šperky a hemostaty sú dôkladne sterilizované v autokláve.
 • Školenia: Profesionálni pierceri prechádzajú rozsiahlym školením, ktoré zahŕňa správnu techniku ​​piercingu, kontrolu infekcií a liečebné postupy. Tiež sa naučia, ako telo reaguje na nové piercingy a ako sa vyhnúť úderom nervov (čo zníži bolesť, ktorú zákazník pri novom piercingu pociťuje). Učia sa tiež správnym technikám sterilizácie.
 • Menej bolesti: Pri použití piercingových ihiel je bolesť menšia. Ihla je dutá a extrémne ostrá, takže sa prerezáva cez kožu, ktorá tlačí tkanivá nabok, aby uvoľnila miesto pre šperky. Aj keď to znie drsne, je to tak'je to naozaj rýchly proces.
 • Menej baktérií: Šperky na piercing do ihly sú navrhnuté tak, aby umožňovali ľahké odstránenie špiny a baktérií. Na nové piercingy sa spravidla používajú krúžky v zajatí (CBR) a činky; oba umožňujú pohybu šperkov tak, že baktérie nie'len sedieť na novom piercingu. Navyše oni'sú vyrobené z kovov, ktoré preukázateľne pomáhajú znižovať reakcie.
 • Materiál: Väčšina piercingových šperkov je vyrobená z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele alebo titánu, čo dáva najlepšiu šancu, že sa počas hojenia nevyvinie reakcia alebo infekcia.
 • Všestrannosť: Ihlou môžete prepichnúť takmer čokoľvek – oblasti s chrupavkou alebo bez nej.

Zápory

 • Nepohodlné: Môže byť nepohodlné vyjsť z cesty a nájsť si renomovaný obchod s tetovaním, ktorý ponúka piercing.
 • Drahé: Môže to byť drahšie ako ísť do nákupného centra. K celkovým nákladom, ktoré si piercer účtuje, musíte prirátať sprepitné.

Ako sú piercingové pištole v porovnaní s ihlami: náklady, bezpečnosť atď.?

 Piercing GunPiercing Needle

Čo je lacnejšie?

zbrane sú spravidla lacnejšie

<–

Čo je pohodlnejšie?

to'Je jednoduchšie nájsť miesta, ktoré používajú zbrane

<–

Čo je tichšie?

–>

ihly sú oveľa tichšie ako zbrane

Čo je čistejšie?

–>

ihly sú oveľa čistejšie ako zbrane

Čo bolí menej?

–>

vo všeobecnosti ihly bolia menej ako zbrane

Čo je presnejšie?

–>

ihly sú presnejšie ako zbrane

Čo sa uzdravuje jednoduchšie/rýchlejšie?

–>

piercing do ihly má menšiu pravdepodobnosť komplikácií pri hojení

Ktoré sú lepšie pre nelobelové piercingy?

–>

ihly sú lepšie pre väčšinu piercingov

často kladené otázky

Môžete použiť piercingovú pištoľ na prepichnutie nosa??

Piercingové pištole nie sú určené na prepichnutie nosa. Ihly sú nielen oveľa bezpečnejšie, ale aj oveľa bezpečnejšie'sú tiež čistejšie, presnejšie a menej bolestivé.

Môžete použiť piercingovú pištoľ na pupok, septa, pery, jazyk, bradavku, genitálie, tvárový a iný dermálny piercing na mäkké časti tela??

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste nikdy nemali používať zbraň na prerážanie ničoho iného ako laloku (a veľa dôvodov, prečo by ste nemali'nepoužívajte jeden na laloku): bezpečnosť, čistota, presnosť, bolesť, infekcia/komplikácia … zoznam pokračuje a zahŕňa aj veľkosť. Piercingové pištole takmer vždy používajú drôt s priemerom 20 až 18, pretože väčšina štandardných cvokov – a väčšina francúzskych náušníc – má priemer 20, ale iné miesta vyžadujú iné veľkosti. Napríklad na piercing do pier a na pupku je potrebných 14 šperkov dlhších ako štandardné cvoky. Takže aj keď sa vám podarilo pištoľou preraziť peru alebo pupok, vy'Okamžite ho musím vytiahnuť a nahradiť dlhšími a hrubšími šperkami. Inými slovami, ty'Okamžite musím strčiť príliš veľký stĺpik do príliš malého otvoru. Au. Naozaj chcete v tej chvíli väčšiu bolesť? Oveľa jednoduchšie (bezpečnejšie, múdrejšie, čistejšie) je pri práci používať ihlu správnej veľkosti.

Môžem použiť piercingovú pištoľ na piercing do chrupavky (veža, špirála, tragus, lastúra, priemysel, atď.)?

Nie. Nie. Tupá sila piercingovej pištole vám pravdepodobne roztrhne alebo rozbije chrupavku. V skutočnosti bolo používanie piercingovej pištole na chrupavke na mnohých miestach zakázané. (Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si Piercing do chrupavky ucha a nosa: Bolesť a starostlivosť.)

Je doba hojenia odlišná pre každú metódu (pištoľ vs. ihla)?

Tam nie je'Neboli vykonané žiadne seriózne štúdie na overenie neoficiálnych dôkazov na túto tému. Väčšina odborníkov však tvrdí, že pretože ihly sú čistejšie a presnejšie, je pravdepodobnejšie, že sa tieto piercingy zahoja rýchlejšie, bez infekcie a komplikácií. Ak sa chcete dozvedieť viac o časoch uzdravenia, prečítajte si Ako dlho bude môj piercing trvať na uzdravenie?

Môžem namiesto piercingu použiť ihlu na šitie??

Len preto, že sa to dá'to znamená, že by si to mal urobiť. Tu'prečo:

 • Správne, profesionálne piercingové ihly sú vždy duté, takže robia miestnosť, ktorú šperky vyžadujú. Odstránia malú kožnú škvrnu, a nie len roztrhnutie a odtlačenie pokožky nabok.
 • Piercingové ihly sa dodávajú v rôznych veľkostiach, prispôsobené pre konkrétne typy piercingov, sú zabalené a dôkladne sterilizované.
 • Možno neviete, z čoho je stará šijacia ihla vyrobená, ale môžete si byť istí, že profesionálna piercingová ihla je vyrobená z kvalitnej chirurgickej nehrdzavejúcej ocele..

Piercing pre deti a deti

 • Ty'zistím, že deti nemusia mať takú reakciu na prepichnutie uší ihlou, ako keď ich nechajú prepichnúť pištoľou, pretože ihla je rýchla a bezbolestná a'nie je žiadny hlasný, prekvapivý hluk.
 • Pretože nákupné centrum nie je'Ak budete mať licenciu na používanie piercingových ihiel, chcete ísť do najbližšieho tetovacieho štúdia, ktoré prepichne mladistvého. Stačí sa najskôr ozvať, pretože nie všetky štáty umožnia prerazenie mladistvých aj so súhlasom rodiča. Ak žijete v jednom z týchto štátov, môžete sa obrátiť na svojho lekára, pretože môže byť schopný vykonať piercing (áno, niektorí lekári budú vykonávať piercing uší u dojčiat, malých detí a dokonca aj dospelých).
 • Ak váš lekár vyhral'nerob to a ak môže'neodporúčam niekoho, ty'Budem musieť ísť do oblasti, kde je pichanie mladistvých so súhlasom rodiča legálne, alebo počkajte, kým dieťa nedosiahne vek.
 • Ak žijete v štáte, ktorý zvíťazil'Nepropichujte mladistvých so súhlasom rodičov, ale stále môžete ísť do nákupného centra, ak máte pocit, že nie'nemáte žiadne ďalšie možnosti, ale napriek tomu musíte riskovať všetky vyššie uvedené problémy s dierovacími zbraňami.

Rýchle tipy na následnú starostlivosť

Bez ohľadu na to, ako vás prepichnú – ihlou alebo pištoľou – následná starostlivosť je mimoriadne dôležitá. Správna následná starostlivosť je jednoduchá.

 • Don'nehrať sa s piercingom.
 • Don'neporiadok so šperkami.
 • Na čistenie piercingu použite fyziologický roztok alebo veľmi zriedený roztok morskej soli (1 čajová lyžička morskej soli na 6 uncí vody).
 • Nevyberajte lymfu ani kôry; počas čistenia sa uvoľnia.
 • Prvých niekoľko týždňov čistite piercing dvakrát denne a potom jedenkrát denne, kým sa úplne nezahojí, namočeným vatovým tampónom a pomocou špičky Q namočenej v oboch roztokoch zotrite akúkoľvek lymfu.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Andrea 11. mája 2020:

Ja'Úprimne povedané, som v stave zmätku a diskusie. Chcem si nechať urobiť piercing do tretieho laloku a ja'diskutovali sme o tom, či sa to má alebo nemá robiť ihlou alebo pištoľou. Pamätám si, že keď som mal 9. piercing v 2. laloku ihlou, cítil som obrovské množstvo bolesti, keď som mal 9. Avšak ja'Neviem si spomenúť, ako mi prepichli uši zbraňou, pretože som bol ešte dieťa. Zdá sa, že mi každý hovorí, ako som ja a bez piercingu bez bolesti'v tejto chvíli neviem, čo mám robiť. Môže mi prosím niekto pomôcť?

Fiona 10. marca 2020:

Nikdy som si neprepichol uši, ale som veľmi skoro. Trochu sa bojím, pretože nemám rád ihly, ale nechcem, aby sa moje ucho nakazilo pištoľou. Je v poriadku, ak užívam ibuprofén pred a po piercingu? Tiež by som si želal, aby som našiel miesto špeciálne pre piercing a nie aj pre tetovanie, pretože nechcem ísť na povrchné miesto

laur 05.03.2020:

Mám v pláne ísť na to, aby som si zobral druhý na uši, ale nemám'Neviem, či mám použiť pištoľ alebo ihlu. Keď som pred 8 rokmi robil zbraň, pamätám si, ako veľmi to bolelo, a bola to naozaj zlá skúsenosť, takže čo mám robiť teraz?

Darcey Freeman 3. októbra 2019:

Toto bolo palyi g

lexi 28. júla 2019:

keď som dostal prepichnuté uši, pani, ktorá to urobila, povedala, že piercingová zbraň bola ako stangers zdieľajúca fľašu s vodou a že to pochádza z toho, keď ľudia označili svoju kravu.

Julia 12. júna 2019:

Na jednom uchu mám 3 piercingy. A tiež chrupavka, všetky som ich urobil piercingovou pištoľou a nemal som žiadne problémy ani infekcie. Tiež sa chystám prepichnúť nos. Momentálne mám 7 piercingov a ani jeden nemal žiadne komplikácie. Moja chrupavka prekvapivo ani nebolela, ani som to necítil.

Aljaška Clark 11. septembra 2018:

Mám za sebou prvé a sekundy so zbraňou ….. žiadna infekcia. Získať moju chrupavku!

Julie 09.09.2018:

Ja'Nechali som si prepichnúť uši pištoľou na všetky moje diery (3 na každom uchu), z čoho nebola žiadna bolesť ani žiadna infekcia. Tento článok je plný názorov. Záleží hlavne na tom, kto ste a ako na veci reaguje vaša pokožka/telo. Zbrane sú veľmi čisté. Obchod s tetovaním, kde si moja sestra a priateľka dala prepichnúť nos, to urobil ihlou a obaja dostali infekciu. Ja nie'Neviem, či je to len človek, ktorý ho prepichol, alebo ihly nie sú skutočne čisté. všetko závisí od toho, kam pôjdete a kto ich prepichne.

Ann 18. augusta 2018:

Keď som mal 18 mesiacov, nechal som si prepichnúť uši pištoľou a nikdy sa nenakazil ani nezavrel. Teraz plánujem ísť ku Claire’s a nechať si prepichnúť 2. lalok.

LISAAnn 16. júla 2018:

Nechal som si dvakrát prepichnúť nos zbraňou. Trochu to bolelo, ale keď nemám nosný krúžok, veľmi ľahko sa zavrie. Milujem skutočnosť, že ho môžem nosiť alebo nie, bez toho, aby som ho musel uvádzať do prevádzky. Dostávam nosné prstene z nehrdzavejúcej ocele za 2 doláre za kus a piercing som dostal za 13 dolárov. Milujem zbraň.

Rex 12. júla 2018:

Ja'som kvalifikovaná kozmetická terapeutka a ja'zistili sme, že je úplne bežné, že osoby v kozmetickom priemysle majú kvalifikáciu na piercing pomocou pištole. Chcem rozšíriť svoje služby, ale radšej by som sa naučil používať metódu ihly, ale stále sa mi hovorí, že musím byť kvalifikovaný ako so zbraňou, tak s ihlou. Je to správne?

uff 25. februára 2018:

Včera som dostal sekundy a KARTILÁŽ so zbraňou, akhufnaefhief, čo mám robiť? vôbec nechcem, aby sa to nakazilo

Olivia 22. decembra 2017:

Niekoľkokrát som si nechal prepichnúť uši pištoľou-prvé, keď som mal 3, sekundy o 11 a nikdy som nemal problém s hojením. Ja'Som dieťa, pokiaľ ide o ihly, chcem mi prepichnúť nos, ale nie'Neviem, ako veľmi bude ihla bolieť. Prosím pomôžte! 🙁

Annabel 23. júla 2017:

Nechal som si prepichnúť uši pištoľou a trvalo im to večnosť, kým sa zahojili, a bolo to veľmi bolestivé v procese a keď boli prepichnuté. Vybrať ich a vložiť späť bolo dosť bolestivé, musel som ich pretlačiť a skrútiť dovnútra a niekedy som ich možno prepichol. Držal som ich v sebe dlhšie, ako mi bolo povedané'zvyčajne ich mali uchovávať 6 týždňov a ja som ich držal 8 rokov. Ani nie po roku, kým ich urobili, sa zatvorili. Začiatkom tohto roka som ich nechal urobiť ihlou v tetovacom salóne. Ja'nemal som žiadne problémy, že?'Bol to veľmi bolestivý proces a nebolo to tak't príliš drahé. Asi po 2 týždňoch sa uzdravili a ja som ich mohol bez problémov vybrať a vymeniť za iné'som s nimi naozaj spokojný.

Kaila 15. júla 2017:

Len som ti chcel oznámiť, že som si prepichol nos zbraňou a dopadlo to dobre. Takže ak ste sa rozhodli urobiť to so zbraňou, je pravdepodobné, že ste to vy'budem v poriadku.

Jasmine 13. júla 2017:

Čoskoro pôjdem do služby Peers my Cartledge

allison 1. augusta 2015:

Pracujem v icing, jednom z obchodov, ktoré sa zbiehajú so zbraňou, obchodu, ktorý sa väčšinou nachádza v nákupnom centre. Chcel by som poukázať na to, že sme prestali používať chrbát motýľa kvôli opuchu a teraz používame chrbát, ktorý umožňuje opuch. So zbraňou tiež neprichádza do styku žiadna krv ani žiadne telesné tekutiny a pri správnom prepichnutí je jedna ruka na pištoli, druhá na uchu. Pištoľ čistím iba jednou rukou tak, aby moja ruka na uchu nebola v kontakte so zbraňou. Naše klince nie sú ani tupé. Sú veľmi ostré a pripomínajú ihly, takže nedochádza k traumatizácii tupou silou. Chrupavka prepichnutá aj ihlou môže rozbiť kosť. Na záver svojho komentára by som tiež rád poukázal na to, že sme vyškolení a osobne som sa mohol naučiť lepšie ruky a skúsenosti prežívať prostredníctvom iných a seba. Ak sa napríklad obávate, že zbraň nezachytí značku, don'byť. Náušnicu trochu vystrčíme a náušnicou sa dotkneme bodu, aby sme sa presvedčili, že bodku trafíme presne. Pri prepichovaní je tiež veľmi dôležitý uhol, a preto krútime zápästím, nie rukami alebo pištoľou. Ako si prebodnete uši, alebo svoje deti'uši je tvoja voľba a ja plne rešpektujem piercingy s ihlami, ale tiež si myslím, že pri tejto voľbe by si mal mať všetky aktualizované informácie o tom, ako piercingy do zbrane teraz fungujú, a nie o tom, ako boli pred 15 rokmi.

Beckettbroo 5. decembra 2014:

Svoje prvé som nechal urobiť pred rokmi so zbraňou, trvalo to veľmi dlho, kým sa zahojili, a potom som nechal urobiť sekundy ako o 5 rokov neskôr ihlou, ani zďaleka toľko problémov, a potom minulý rok som ich mal všetky vonku. príliš dlho a všetci sa zavreli. Nikdy som neprišiel na to, že problémy mi robí zbraň, ale ja'povedz to'Je celkom jasné, že je to tak, pretože som ich nechal prerobiť pištoľou (prvé v januári, sekundy v auguste a teraz je december) a nebudú sa liečiť, budú bolieť a stále budú presakovať hnis.'je hnusné Už nikdy nedostanem piercing so zbraňou.

leah 17. augusta 2014:

Ja'mal som 7 piercingov do uší so zbraňou a môj nos úplne bez problémov dostal aj môj syn'ucho urobené pištoľou o 2 roky, použitie náušníc nebolo staromódnym cvočkom, ale bolo to z nehrdzavejúcej ocele a bolo oveľa cínovanejšie.'ani sa nezdrhol ani zbraň nebola HLASITÁ !! Napriek tomu som sis dala urobiť nos nosom s ihlou a dostala som zlú infekciu !! Navyše, niektoré tetovacie obchody používajú jednorazové pištole na uši a nosy, takže aká dávka vám povie, že ste ďaleko a ako sa môžu ceny alebo metódy cien nakaziť alebo pokaziť, závisí od toho, kto to urobil a od osoby, ktorá to nechala urobiť. Každý reaguje inak a niektorí ľudia nie. ako dobrý v udržiavaní nových piercingov v čistote

Robyn J Williams z Kanady 5. mája 2013:

To'nie je vôbec zaujatý. Naozaj si myslíte, že obchod s nákupnými strediskami s neškolenými zamestnancami a nesterilným vybavením je skvelý nápad, ako vložiť do tela diery?

KamienkySmudge 3. mája 2013:

Ja'nechal som to urobiť so zbraňou a hasn'nenakaziť sa alebo čo. Keď som to vytiahol, bolo to v poriadku. Pani, ktorá to urobila, bola profesionálna ako ja'Nechajte to urobiť niekde ako Claire's. Toto je skutočne zaujatý článok.

Kirstyn 24. februára 2013:

Piercingové zbrane sú hrôzostrašné mučiace nástroje. Mal som štyri piercingy (dve uši, dva v nose), všetky s ihlami a nikdy som s nimi nemal žiadny problém, okrem prvého piercingu do nosa, ktorý sa nakazil, pretože som mal skutočne zlú alergickú reakciu na nikel z chirurgickej ocele. šperky-ale to'je to príbeh na ďalší deň.

ide o to, porozmýšľaj o tom takto: ihly sa na piercing používajú tisíce rokov miliónom ľudí s niekoľkými problémami

suomynona 20. januára 2012:

No ja'Nechali som si dvakrát prepichnúť uši na každé ucho pištoľou a trvalo roky, kým sa úplne vyliečili. Mal som problém za problémom, infekciu za infekciou … A pamätám si, že bolesť nebola taká silná, keď som ich dokončil, ale potom dlho pálili. Dnes som ich nechal tretíkrát prepichnúť na každom uchu ihlou. Aký to rozdiel! Viac ma to bolelo pri prepichovaní, ale bolesť odchádzala veľmi rýchlo a pri pohľade na to, ty'Nikdy by som nepovedal, že som ich dnes nechal prepichnúť. Žiadne začervenanie, iba krásne prepichnutý lalok. S radosťou zaplatím viac a ublížim o niečo viac v mene bezpečnosti .. a zdravého rozumu, pokiaľ ide o to.

rybačka 23. decembra 2011:

Včera som urobil svoju so zbraňou! čo mám robiť?

Whitney (autor) z Gruzínska 20. októbra 2011:

Prekvapivo áno. Dnes ráno som skutočne hovoril so spolupracovníkom, ktorý chcel vziať svoje dieťa do nákupného centra a nechať si prepichnúť uši..

Nicole 18. októbra 2011:

Tento článok ma rozosmial. Nechávajú si ľudia ešte v obchodnom centre prepichnúť uši?

katmart 6. októbra 2011:

Keď som mal dvanásť, prepichli mi uši pištoľou, nemal som žiadne problémy. Nechal som svojim deťom urobiť uši asi pred 6 mesiacmi ihlou v licencovanom obchode a všetky deti majú problémy. Myslím, že ucho nie'keď sa to urobí ihlou, nezahojí sa to tak rýchlo. Iba jedno z mojich detí malo úspešne náušnice bez problému. Všetky ostatné mali problémy so zadnou stranou náušníc. Chrupavku som si nechal urobiť aj ihlou, povedal by som, že bolesť je rovnaká, ale musel som ju vybrať, pretože sa nehojila správne. Myslím, že zbraň nie je'v dnešnej dobe nie je bezpečné, ale určite sa z neho dá ľahšie vyliečiť.

Li 3. októbra 2011:

Myslím si, že veľa autorov tu chýba (prinajmenšom na prepichnutie ucha) je, že na mnohých miestach sa teraz používajú jednorazové pištole, na rozdiel od starého štýlu, ktorý používal nabíjateľnú kazetu. Ja'6 -krát som mal prepichnuté uši a nos prepichnutou pištoľou a nikdy som s nimi nemal problém. Jediný piercing, s ktorým som kedy mal problém, bol môj pupok, ktorý mi robili ihlou v miestnom obchode s tetovaním/piercingom, ktorý sa vážne nakazil, pretože idiot, ktorý ho prepichol, použil činku nesprávnej veľkosti..

Robyn J Williams z Kanady 24. augusta 2011:

Ďakujem veľmi pekne za poskytnutie DOBRÝCH informácií! O piercingoch a piercingových nástrojoch je toľko dezinformácií, som vždy vďačný, že vidím to dobré!

Cam 2. augusta 2011:

Myslím si, že jeden je dobrý, ale tento príspevok sa snaží, aby zbrane vyzerali naozaj zle. Uprednostnil by som ihlu, ale zbrane stále nie sú'až také zlé, nie'Vôbec to nebolo hlasné a neexistovalo pre to dobré klady. Telo každého človeka je iné, takže by som povedal, že sú obaja rovnako dobrí, záleží na človeku, akú metódu si užije viac

Katie Morrowová 19. apríla 2011:

Len ja som si nechal urobiť svoju zbraň so zbraňou. Urobil som si prvú dieru, druhú dieru a ušnicu a nikdy som nemal jediný problém. Nikdy som nemal žiadnu infekciu ani veľkú bolesť. Moja najlepšia priateľka si dala urobiť dve chytenia, hornú chrupavku a ušnicu a nikdy tiež nemala problém. Niektorých to samozrejme bolí, ale ani my sme nemali infekciu alebo veľké problémy so zbraňou.

Zoie 16. apríla 2011:

V každom laloku musím robiť peircings, obe robené pištoľou a SUPER to bolelo. A tento víkend si nechám urobiť špirálu (prečo som si to prečítal) a môj otec ma presvedčil, že NAOZAJ to musím urobiť v super sanitárnom tetovacom salóne s ihlou. Nesúhlasil som s ním, kým som to nevedel. Takže ďakujem pekne. Je ihla viac alebo menej bolestivá ako zbraň???

Ja 21. marca 2011:

Ja'urobil som oboje hotové, a to'Je to smiešne, pretože sada, ktorú som dokončil s ihlou, mi robila viac problémov ako ostatné dve so zbraňou. Ja'Som taká naštvaná, pretože aj keď som pred výmenou nechal piercing pôsobiť dlhšie, ako je odporúčaný čas, a takmer vždy tam niečo držím, jedno ucho urobené s ihlou je stále zatvorené. A nestalo sa tak't nakaziť sa alebo čokoľvek, opuch jednoducho nezmizol a po týždni, keď ich vytiahli, o rok neskôr sa zatvorili.

jessica 28. februára 2011:

pred niekoľkými mesiacmi som mal 14 rokov a nechal som si prepichnúť zátylok svorkou a ihlou, ktorú nepoužívam'Nemyslíte si, že by ste mohli dosiahnuť akýkoľvek povrchový piercing pomocou zbrane? ?!

Jess 29. októbra 2010:

mám 12 a ja som si nechal laloky urobiť asi 5 -krát a teraz som ich nechal urobiť asi 2 roky a oni'v pohode Plánujem zajtra prepichnúť môj tragus ihlou. BOJÍM SA !

Carol 27. septembra 2010:

Moja dcéra si dala včera urobiť tú svoju a išli sme na piercing v štýle ihly. Ona'má len 13 rokov a bolo divné vziať ju do tetovacieho salónu. Ten chlapík to všetko vysvetlil celkom presne tak, ako tu. Povedala, že to bolí, ale ja som nechal urobiť svoju zbraň a to nie'ani sa necítim dobre. Má drobné ušné lalôčiky a ja som sa ich bál'byť nerovný so zbraňou.

Moja mama dala svojmu urobiť druhú sadu otvorov so zbraňou a žena povedala "ojoj" keď urobila druhú. Po mnohých infekciách a návštevách lekára to vzdala a nechala všetky štyri diery zavrieť. Aká škoda, pretože mala krásne náušnice…

Ak by som chcel, aby sa všetky znova robili, urobil by som to'd ísť po ihlu. Moje prvé dve boli nerovnomerné a pani povedala, že je to kvôli tomu, že môžu'Nebuďte tak presní, keď vám zbraň pokryje väčšinu laloku.

Sarah 09.08.2010:

Vďaka! Myslím, že s ihlou to znova dostanem …. ja'Zbavím sa strachu, pretože ja'Radšej by som dal pred strach strach, haha! Ďakujem veľmi pekne! : D

Whitney (autor) z Gruzínska 9. augusta 2010:

Ihla pomôže znížiť komplikácie. Zbrane sú strašné dostať sa do nich akýmkoľvek piercingom. Ty tiež nie'Nechcem meniť šperky, kým sa piercing nezahojí.

Sarah 08.08.2010:

Hej, ešte raz! Môže mi prosím niekto pomôcť rozhodnúť sa, ako mi budúci rok v lete prepichnúť uši? Pweeeeeeese? VĎAKA!

Sarah 7. augusta 2010:

Asi pred šiestimi týždňami som si nechal prepichnúť uši a urobil som to so zbraňou. Bolo to úplne v poriadku, pretože som sa držal na mieste a len som zavrel oči. Ja'Tiež sa bojím ihiel, a tak som sa rozhodol ísť za Claire's. Včera som ich vymenil, ale dnes ráno, keď som sa ich pokúsil vložiť späť ((vytiahol som ich, pretože boli veľké a mohli by sa zachytiť o vankúš, ešte viac ich dráždiť)) držanie sa už hojilo! Bolo veľmi bolestivé pokúsiť sa ich dostať dovnútra a moje ľavé ucho bolo takmer ÚPLNE zahojené! Dnes som tak plakala a teraz aj ja'Len ich nechám uzdraviť sa a budúci rok v lete ich dám znova prepichnúť ….. 🙁 No, asi by som tentokrát mohol skúsiť ihlu u profesionála, ale stále môžem'nerozhoduj sa! Pomôže mi niekto alebo mi pomôže prekonať strach z ihiel! Haha Ďakujem!

Emily 2. júna 2010:

To bolo užitočné, dal som si prepichnúť uši ešte dvakrát, prvý raz mi vyšla ľavá náušnica, druhýkrát sa nakazili, prirástli mi do ucha a musel som im ich chirurgicky odstrániť. Plánujem ich znova prepichnúť a plánujem použiť ihlu od profesionála. Nikdy nevedeli, ako nehygienickí sú pierceri, našťastie majú ihly.

dieseldodge09 z Texasu 16. decembra 2009:

Myslím si, že veľa ľudí v nákupných centrách alebo tam, kde by nikdy nemali byť ani piercing. Nikdy neviete, či čistia pištoľ, alebo sú pri tom hygienické. Pamätám si, že keď som bol mladší, išli sme s priateľom na nákup do cvokov v obchode v nákupnom stredisku a úradník na nás oboch použil rovnakú zbraň bez rukavíc a medzi upratovaním. Je tam veľa ľudí, ktorí nie'Nezáleží na tom, čo robia, ale dáva šancu krížovej kontaminácii, ktorá nie je bezpečná. Myslím si, že osoba poverená piercingom v týchto malých obchodoch by mala mať osvedčenie o krvnom patogéne a kurze krížovej kontaminácie.

Whitney (autor) z Gruzínska 11. decembra 2009:

Je to vaše rozhodnutie, ale každý človek sa uzdravuje inak. Pretože oni'nie ste uzdravení, nemali by ste't odstránili čapy. Obvykle to antiseptikum nie je't najlepšie. Pri hojení peircings používajte fyziologický roztok.

Elvia 10. decembra 2009:

Problém je v tom, že som si myslel, že by sa už mali uzdraviť, som veľmi čistý človek, predtým, ako som sa dotkol náušnice, som bol rukami.'Nehrajte sa s náušnicami a vyčistil som ich iba antiseptikom, ktoré mi bolo podané, keď mi prepichli uši. Ušný lalôčik mi nikdy nekrvácal, až do včerajška, keď som vytiahol cvoky, aby som vatou vylial do otvoru nejaké antiseptikum i. urobil to isté s ľavým uchom a nič sa nestalo, myslím si, že môj pravý ušný lalok musí byť spomalený 🙁 ale som unavený z toho, že musím brať tabletky, aby opuch zmizol

Whitney (autor) z Gruzínska 10. decembra 2009:

Nechcel by som't vytiahnite čapy, ak ich môžete vyliečiť. Len to môže trvať dlhšie. Aké problémy máte s liečením uší? Ako sa upratuješ?

Elvia 10. decembra 2009:

OMG, nemal som ani potuchy o zbrani! Kiež by som si nikdy neprepichol uši! bolesť je neznesiteľná a môžem'neverím, že som to urobil sám sebe!'už je dávno, keď povedali, že moje uši sa majú zahojiť a oni'stále nie je dobré ísť! Myslím, že po 8 týždňoch ich prepichnutia sa vzdám a vytiahnem ich 🙁 Nechcem'Nedoporučujem nikomu používať zbraň!

Ahoj ahoj, z Londýna, Spojené kráľovstvo 13. novembra 2009:

Ďakujem, že ste to napísali a bolo zaujímavé to všetko prečítať. Ja nie'nemyslím si, že by som urobil jedno alebo druhé.

Whitney (autor) z Gruzínska 12. novembra 2009:

Očakávanie je jedna vec, ale trauma a bezpečnosť druhá.

lynnechandler 12. novembra 2009:

Ja'v skutočnosti som mal oboje hotové a neexistuje'toľko očakávania, keď namiesto ihly dostanete zbraň.

About the author