Problémy s hojením piercingu do nosa

Raye má mnoho telesných režimov, školenia SFSI, bývalé kredity CFR-D a desaťročie pôsobiaci ako BellaOnline'redaktorka body artu pod pásom.

Poradenstvo v oblasti liečenia a následnej starostlivosti

Tento článok je pre ľudí, ktorí už majú prepichnutý nos a myslia si, že majú nejaký problém s hojením alebo iný problém. Ak nie'ešte nemáte prepichnutý nos, "Všetko o nose piercingu" má pre vás lepšie informácie.

Upozorňujeme, že ak vám práve prepichli nos, je úplne normálne, že je červený, opuchnutý, jemný a možno aj trochu krváca. Myslím tým, že vám práve vrazil ostrý predmet do časti nosnej dierky; takáto reakcia sa dá očakávať.

Ak máte obavy, že niečo o piercingu nebolo'Ak to neurobíte správne, vráťte sa a pozrite sa na svoj piercer. Koniec koncov, to'je jeho práca. Ak sa skutočne obávate, že máte infekciu, navštívte lekára. Oni sú najlepší v rozpoznávaní takýchto vecí.

Ak hľadáte ďalšie informácie, nájdete ich nižšie. Nasledujúci obsah ponúka skratky na konkrétne témy.

Piercing liečivé problémy a odpovede

Dole, ty'Nájdu sa odpovede na nasledujúce témy:

 • Voľby šperkov a problémy s ich prispôsobením.
 • Informácie o čistení prstenca nosa.
 • Čo robiť, ak vaše šperky miznú v piercingu.
 • Ako zmeniť krúžok v nose.
 • Ako vymeniť vývrtkové šperky.
 • Informácie o nárazoch, keloidoch a zjazvení.
 • Ako rozpoznať infekciu.

Nostril Stud

Jednoduchý cvok nosený v piercingu do nosovej dierky. Vonkajší korálik musí byť dostatočne veľký, aby neklesol do samotného piercingu.

Jednoduchý cvok nosený v piercingu do nosovej dierky. Vonkajší korálik musí byť dostatočne veľký, aby sa nerobil't ponoriť do samotného piercingu.

Čistenie prstenca nosa

Problémy so šperkami a vhodnosťou

Tu je celý rad problémov, ktoré majú ľudia s úplne novým piercingom do nosa a ktoré súvisia s ich výberom šperkov. Tomuto všetkému sa dá vyhnúť, ak si na začiatok vyberiete obruč alebo prsteň a uistíte sa, že sú zo zlata alebo chirurgickej ocele.

 • Príliš tesný strih: Mnoho cvočkov na nose, najmä tie zo zlých piercingových zbraní, sú veľmi krátke a príliš tesne priliehajú na nosnú dierku. Počiatočný opuch, ktorý nasleduje po piercingu, ich môže prinútiť hlboko sa ponoriť do nosa, odrezať vzduch hojivému piercingu a znemožniť riadne čistenie. To môže zvýšiť pravdepodobnosť vzniku jazvového tkaniva (hrbole) alebo infekcie.
 • Žiadna podpora: Často dostávam e -maily od ľudí, ktorí si do piercingu nosa vložili cvok bez chrbta a potom napísali so žiadosťou o pomoc po tom, ako šperky vypadli alebo boli náhodne vytiahnuté. Morálka príbehu je, že šperky bez podložky často nie'nezostať na mieste. Spočiatku to môže byť, najmä ak je nový piercing opuchnutý, pretože to môže spôsobiť, že šperky budú veľmi tesne priliehať, ale akonáhle to pôjde dole, cvočky bez chrbta môžu ľahko vypadnúť, najmä v noci, keď spíte..
 • Čierne značky: Tam'Je to skutočne iba jedna situácia, ktorá to spôsobuje, a to'nosí uzdravujúci sa striebro v liečivom nose. Striebro kazí (to'je čierna) a táto farba sa vtiera do liečivej pokožky a zanecháva škvrnu, ktorá bude v koži navždy. Verím, že jediným spôsobom ako ty'Ak sa toho zbavíte, navštívte dermatológa, ktorý by mohol mať nejakú metódu na odstránenie zafarbenej pokožky, ale vy'Pravdepodobne sa budem musieť vzdať piercingu, aby som mohol uzdraviť ranu z procedúry na koži.

Ako zmeniť nosový prsteň

Pomoc, moje šperky sa mi strácajú v nose!

Ak máte úplne nový piercing do nosa a šperky doň zapadli alebo v ňom dokonca zmizol jeden koniec, znamená to, že ste si vybrali zle vytrénovaný piercer na nos. Smutné ale pravdivé.

Prepichnuté nosy napučiavajú a veľkosť piercingového kanála nie je stabilná. V čase, keď som sa koncom osemdesiatych rokov minulého storočia prvýkrát pichal do pier, sa zdalo, že to piercingy tela vedia. Teraz veľa ľudí, ktorí robia piercing do nosa, nemá takmer žiadne školenie'doslova ubližuje zákazníkom.

Šperky, s ktorými začínate pre novopečený nos, by nemali byť najmenšie, aké môžete dostať.

To je dôvod, prečo renomovaný piercer odmietne vložiť tínedžerku a prečo sa skutočne odporúča začať so šperkami v prsteňovom štýle. Zabráni sa tým vťahovaniu šperkov dovnútra piercingu. Akonáhle sa váš nos zahojí (o 3 mesiace neskôr), potom môžete prehodnotiť veľkosť piercingu a vybrať si menšie šperky.

Ak máte cvok, ktorý mizne v piercingu, musíte sa vrátiť tam, kde ste sa prepichli, a nechať ich vymeniť šperky za niečo s dlhším stĺpikom as väčším vonkajším lemom, alebo ešte lepšie, získať poriadny nos. prsteň.

Výmena vývrtkových šperkov

Nárazy, keloidy a zjazvenie

Ak tu's jednou otázkou sa ma pýtajú viac než s ktoroukoľvek inou'o nárazoch, keloidoch a tkanivách jaziev. Ako sa popularita piercingu do nosa rozšírila, bohužiaľ sa zvýšil aj počet piercerov, ktorí nie sú správne vyškolení v tom, ako správne piercing (žiadne pištole na piercing do ucha!), Vhodné šperky (na začiatok sú naozaj vhodné prstene) alebo starostlivosť o uzdravenie. nosy (mnoho piercerov hovorí ľuďom, že sú ako uši, ale nie sú't).

Čo je to sakra za keloid? A keloid je tkanivo jazvy ktorá prerastá hranice pôvodnej rany a vytvára hrčku. Tieto hrbole zjazvených tkanív sa niekedy objavujú hneď vedľa ľudí'piercing do nosa, ak bolo počas piercingu veľa traumy, ak sú šperky na začiatku príliš tesné alebo ak sú geneticky predisponované k tvorbe keloidov. Hrbole sa môžu začať prejavovať ihneď, alebo sa môžu náhle objaviť o niekoľko dní alebo týždňov neskôr. To'Nie je neobvyklé, že sa objavia po zádrheli alebo po bolestivej výmene šperkov.

Nepop

Zdá sa, že veľa tínedžerov si myslí, že akýkoľvek náraz, ktorý sa im vytvorí na tvári, má vyskočiť. Pupienky sú póry, ktoré sú blokované nahromadením nečistôt a kožných olejov. Sú často červené od zápalu alebo biele, keď sa oleje hromadia v hlave. Hrbole, ktoré sa tvoria vedľa piercingu nosa, často nie sú pupienky a najlepším dôkazom je, že pri stlačení krvácajú..

Ak sa to stane, už to nikdy neurobte! Na ranu naneste trochu antibakteriálnej masti. Ak je hrčka stále, akonáhle sa rana zahojí, začnite s ňou zaobchádzať ako s keloidom, čo je najbežnejšia forma jazvového tkaniva, ktoré sa tvorí popri piercingu nosa, a nechajte ju tak..

Ako rozpoznať infekciu

Traumatizácia tkaniva pri piercingu do nosa spôsobuje začervenanie, citlivosť a opuch, ktoré sa môžu prejaviť až deň alebo dva po prvom prepichnutí. Bolieť a trochu sa začervenať po prepichnutí nosa je úplne normálne.

To's, keď máte všetky nasledujúce príznaky, s najväčšou pravdepodobnosťou máte problém.

Infekcie sú najčastejšie charakterizované:

 • Zvýšenie začervenania
 • Rastúca citlivosť a bolesť
 • Rastúci opuch
 • Výtok, ktorý má žltkastú alebo zelenkastú farbu

Na liečbu infekcie musíte udržiavať piercing čistý (vrátane vašich rúk, ktoré sa ho dotýkajú, a obliečky na vankúš, na ktorej spíte!) A na zabitie infekcie použiť antibakteriálnu liečbu (masť alebo krém)..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2010 Raye

Otázky a komentáre k piercingu nosa

shatarupa 28. mája 2020:

Nechal som si prepichnúť ihlou 18 gauge a vložil som nosnú dierku, ktorá má pravdepodobne 22-24 gauge. Aj keď neexistujú žiadne také problémy s infekciou alebo citlivosťou, ale teraz sa obávam, že môj piercingový otvor bude malý. Bol by som schopný nosiť oveľa hrubší nosný kolík, napríklad povedzme 18-20 gauge?

Haley 24. mája 2020:

Piercing do nosa mám už 2 mesiace a stále to bolí, keď ho vložím a vyberiem, je to normálne ?

Meera Jaglal 08.04.2020:

Môj nos má prepichnutý už asi 2 roky a teraz je to pár dní'sčervená napučiavanie krvácanie …. žiadna bolesť

Ree 20. februára 2020:

Pred 5 dňami som si nechal prepichnúť nos. Opuch zmizol, žiadne sčervenanie, žiadna citlivosť v skutočnosti nebola narazená ani poklepaná, ale vždy, keď odstránim tvrdú krv z okolia šperku, znova krváca, je to normálne, určite neexistuje žiadna infekcia. Nechápem, prečo stále krváca

Gayatree Dutta 03.02.2020:

K piercingu som sa dostal 4. januára a momentálne je na ňom jeden mesiac'nelieči sa. Kedykoľvek som sa pokúsil vyčistiť ranu, stále krvácala. Tiež som dostal náraz, ale to'teraz je preč Ale krvácanie nie je't ešte neprestal. Prosím, potrebujem vašu pomoc.

carlina 26. januára 2020:

ako dlho by mal byť nový piercing do nosovej dierky opuchnutý a červený?

anna 25. januára 2020:

ak mi urobia piercing do nosa a nechám dr. v tom čase napíšte antibiotikum, zabráni opuchu v počiatočnom štádiu piercingu?

Bretónsko 05. januára 2020:

Piercing som si teda dal 16. novembra a v súčasnosti je 5. januára. Nos sa mi zacelil takmer po celej ceste a mám hrčku. Ja'Mám štrnásť a mám akné, takže som predpokladal, že to bol pupienok. Štuchol som do toho, že chcem, aby to bolo preč. Prasklo sa to a potom mi asi o deň neskôr mačka poškriabala nos. Dosť krvácalo. Môže to viesť k infekcii? Vyčistil som ho sterilným sprejom. (Bol to ten, ktorý odporučil môj piercer.)

Brooke 03. januára 2020:

Nechal som si prepichnúť nos niečo vyše roka a hrboľ v nose mi nezmizne. Som si istý, že je to keloid, pretože bežia v mojej rodine:/

isabella 7. decembra 2019:

asi pred mesiacom som si nechal prepichnúť nos a pred týždňom mi vypadol cvok a mohol som ho dostať späť, a tak som sa vrátil do obchodu s piercingmi a vložili mi prsteň, ale teraz má môj nos prekrývajúcu sa pokožku, ktorá je červená a hrudkovitý, a keď ho vytrhnem, stále sa mi vracia, čo mám robiť ?

Rae 06.12.2019:

Čajovníkový olej na hrčky v nose len málo, nie príliš veľa, môže spôsobiť podráždenie

Jade 12. novembra 2019:

Tak som si nechal prepichnúť nos takmer pred 6 mesiacmi a koža okolo neho sa sťahuje tak, že s ním nemôžem tak hýbať, vždy ho vyčistím a starám sa oň, ale prečo to robí

Nebesky 18. septembra 2019:

Pred viac ako mesiacom som si nechal prepichnúť nos. A zhruba po týždni zmenil korok na nosovú kosť. Potom, čo som nemohol dostať korok späť dovnútra. Potom mi nos okolo piercingu niekoľko dní, keď sa prebúdzam, nafukuje. Čo sa deje? Stáva sa to párkrát..

seb 09.09.2019:

asi pred mesiacom som dostal piercing do nosa a vyzerá/vyzerá dobre, len krváca pri každom čistení. tam'v podstate je na ňom vždy suchá krv.

Saule 09.09.2019:

Dobry den, je normalne piercing do jedloveho nozrolu bolet a prikladat sa k nachladnutiu (perie) alebo ak ste chory?

Gabi 1. septembra 2019:

Ako dlho môžem držať potápajúci sa piercing pred výmenou?

Jaide 28. augusta 2019:

Mám partnerský vzťah viac ako 2 roky a zdá sa, že sa nezahojil. Často je suchý a odlupuje sa. S trochou začervenania. Ak ho vôbec vytiahnem, okamžite sa zatvorí .. Tiež mám hrboľ v nosovej dierke pri diere.

prosím pomôžte ďakujem

Kristy 21. augusta 2019:

Piercing som dostal len pred 3 hodinami a teraz ma to veľmi bolí. Je v poriadku užívať lieky proti bolesti??

Momo 19. augusta 2019:

Moje sa stále potápajú

Anjel 16. augusta 2019:

Vie mi niekto povedať, ako môžem vyliečiť tento nosný prsteň, ktorý je červený, opuchnutý a vnútri trochu žltý. Potrebujem vedieť, ako ho vyliečiť a ako by mohol vzniknúť.?

Greyce 13. augusta 2019:

Nechal som si vyrysovať nos asi niečo málo cez 3 mesiace a koža okolo piercingu je stále trochu červená, je to normálne?

Chloe Howard 19. júna 2019:

Pred týždňom som mal prepichnutý nos. Bolí ma biela / žltá hrčka. Čo to znamená?

Mari 30. mája 2019:

Pred 6 dňami som si nechal urobiť piercing a je veľmi opuchnutý, veľmi jemný pri mojej nosnej dierke a vždy, keď vydýchnem nosom, horí veľmi zle. Mám infekciu??

Podnos 3. mája 2019:

V novembri som dostal piercing do nosa a z akéhokoľvek dôvodu sa nezdá, že by bol uzdravený, pretože som ho dostal, mám rovnaký hrot, pretože som nechcel riskovať infekciu, ale minulý týždeň som vedel prečo, ale môj piercing sa zdal zaseknúť sa, ako keby sa okolo mňa zatvárala diera, tak som ju vybral, aby som ju zmenil na obruč a teraz je to červený zadok, kde je diera idk, čo robiť

Bradley 30. apríla 2019:

Nechal som si chvíľu urobiť nosie a jedna strana ma stále bolela, čo mám robiť

Mandy 20. apríla 2019:

Môj piercing do nosa je starý dva týždne, opuchnutý na a z piercera naznačoval ľad, ale nie dlhšie ako dva dni. Ako dlho je opuch normálny??

Sandy 08.04.2019:

Práve som dostal piercing pred 6 dňami a všimol som si, že tam bola biela hrčka. čo by to mohlo znamenať?

crowley 30. marca 2019:

ahoj, asi pred 3 týždňami som sa splietol a práve som si všimol hrčku na jednej strane diery, povedali mi, že môžem opuchnúť, ale nemyslím si, že to tam spočiatku bolo? nie je červená ani mokrá, zaujímalo by ma, či je to normálne alebo MOŽNÁ infekcia

Jade 13. marca 2019:

Ahoj, volám sa Jade Olvera a pred 7 mesiacmi som si nechal urobiť piercing a bolí to. Tiež neviem, čo mám robiť, ak by ste mi mohli pomôcť, pomôžte mi pochopiť, čo sa deje, bolo by to skvelé. Ďakujem.

madhurima 09.03.2019:

ahoj, minulý rok som si prepichol ľavú nosnú dierku v trochu nižšej polohe, ako by mal byť, stále som nemohol'Nehodím vymeniť nosovú skrutku sám a potrebujem na to pomoc … stále to bolí a vidím, že okolo je malý opuch. Tiež lekár, ktorý mi prepichol nos, ho prepichol nakloneným spôsobom, ja nie'Neviem, čo mám robiť, prosím pomôžte.

Eva 5. februára 2019:

Dobrý deň, pred takmer tromi mesiacmi mi prepichli nos. Jeho surová bolesť a vyhrala'uzdraviť ja'toľko som sa snažil. Prosím pomôžte

Amber 20. januára 2019:

Ahoj, pred mesiacom som si nechal prepichnúť nos a asi pred týždňom som mohol zmeniť prsteň a potom pred dvoma nocami som dostal dve nové obruče do nosa a pokúsil som sa ho vložiť dovnútra a teraz ma bolí nosová diera. mám pocit, že sa mi zatvára druhá vrstva piercingu …. Ako to opravím ?? Bolí ma teraz vymeniť prstene .. Prosím, pomôžte

Adriana 11. novembra 2018:

Len pred 2 nocami mi moje šteniatko omylom vytrhlo nosný krúžok, vzrušilo sa, že mi vypadlo a ja som krvácala, až ma to veľmi bolelo. Toto je môj prvý prípad, kedy mi prepichli nos. Nenašla som svoj cvok, ktorý som mala prvýkrát, keď Nechal som to prepichnúť, tak som išiel a dal som si nový, aby sa diera nezatvorila. Počul som o vývrtke. A ako to nevychádza ľahko, tak som zistil, že som vložil vývrtkový krúžok a trochu som krvácal, ale teraz je to bolestivé a ja sa naozaj bojím o svoj piercing idk, či je to buď liečebný proces alebo čo, ale prosím o pomoc a informácie, prosím

YFalduti 15. októbra 2018:

Ahoj

Bolí ma nos a dostal som ho pred 3 rokmi a 4 mesiacmi.

Nedávno som sa pred mesiacom zmenil na prsteň a mám problémy s citlivosťou.

Prečo je to tak a čo s tým môžem urobiť.

Často naň striekam soľný sprej.

Obávam sa, že teraz mám tkanivo jazvy. Naozaj a naštvaný, pretože som tak dlho čakal a môj piercing bol v poriadku.

Bianna 28. septembra 2018:

Dobrý deň, tento mesiac som dostal piercing a ja'všetky tie mesiace som mal cvok bez chrbta. Ja'mal som komplikácie z toho, že sa to neustále vyťahovalo, takže som'napadlo ma, že uzdravenie môže trvať dlhšie, ako sa očakávalo. Ja'Práve som ho vymenil za prsteň, ale teraz je to tak'veľmi bolí a opuchne. Pomoc?

Dylan 09.09.2018:

Mám piercing do nosa na oboch stranách a mám na ňom dva cvoky. Jedna strana je v poriadku, jeden mám už rok a pol a je to v poriadku, ale druhá strana má ten istý cvok, ale bez neho ho nemôžem dostať von. keď som bol bolestivý, mal som ten druhý pokus asi 3-4 mesiace, čo mám robiť? Ak sa to teraz zahojí a ak nie, nie je začervenanie alebo opuch, bolí to pekelne vždy, keď sa to pokúsim vytiahnuť a v čase hojenia som to nevytiahol ani som sa s tým nehral, ​​takže Neviete čo sa má stať? ?

Britni 27. augusta 2018:

Ahoj, pred mesiacom som si nechal prepichnúť nos a asi pred týždňom som mohol zmeniť prsteň a potom pred dvoma nocami som dostal dve nové obruče do nosa a pokúsil som sa ho vložiť dovnútra a teraz ma bolí nosová diera. mám pocit, že sa mi zatvára druhá vrstva piercingu …. Ako to opravím ?? Bolí ma teraz vymeniť prstene .. Prosím, pomôžte

Temná duša 31. mája 2018:

Moje pirátstvo sa stratilo, čo mám robiť

Nat 29. marca 2018:

Väčšina piercerov vám nedovolí začať s prsteňom, mali by ste začať s cvokom, aby ste sa vyhli infekcii.

Sherryann shankar 14. marca 2018:

Teraz mi jeden rok prepichol nos a nezahojil sa

Pam 12. marca 2018:

Ahojte, pred 4 mesiacmi som si nechal prepichnúť nos a má hrčku, práve to zmizlo a zase späť, nemyslím si, že je to infekcia, čo môžem teraz urobiť?

divi 7. marca 2018:

Mám infekciu v nose..nevytvorí sa malá hrčka a napučí mi plz dajte mi opatrenia

Tamika 27. februára 2018:

Môj nos bol prepichnutý najmenej 2 roky, takže som si myslel, že by bolo v poriadku nechať ho mimo práce, potom som na to do tej noci zabudol a nemohol som'Nechcem to dostať úplne dovnútra. Polhodinu som tlačil a dostal som to skoro dovnútra, ale z vnútra to nevyšlo. Ďalší deň mám piercer, aby som ho dostal dovnútra, ale teraz je diera obrovská. Zmenší sa? Tiež je trochu tma. Prvý deň bola skutočne tma a boli ťažké, ale táto časť sa odlepila.

Legenda 1. januára 2018:

Ok, tak ja'nos som mal prepichnutý takmer rok. Už sa to pekne zahojilo, ale problém som'mám to'je stále trochu citlivé, keď sa ho pokúšam vybrať alebo vložiť späť'Pozrel som sa do nosa, žiadne hrbole alebo tak niečo, čo som'Hovorím, či robia dlhšie čapy nosa, ktoré by zastavili všetku nehu

Shania H. 31. decembra 2017:

OK. Takže ja'mal som prepichnutý nos asi 3 dni a klinček vyhral't úplne ísť dovnútra To'je ako ja'Vtlačím to dovnútra a ono'vyskočí. Tiež môj nos bol prerazený zbraňou. Prosím pomôžte mi nie'nechcem, aby sa to úplne uzavrelo.

Anza 12. decembra 2017:

Pred 5 dňami som si nechal prepichnúť nos a moje šperky sa mi zaborili do pokožky. Na zvýšenie pohybu a zníženie opuchu som použil slanú vodu a trochu kokosového oleja, ale nezdá sa, že by sa to príliš zahojilo. Pomoc!! Šaliem!!

Christina Millerová 6. decembra 2017:

Náhodne som vytiahol nosný prsteň a nemôžem to všetko dostať dovnútra, prečo? Napučia a bolí to. Časť čapu je stále vonku, pomoc

Samantha 26. novembra 2017:

Mám otázku ……. tak som si nechal nos oblepiť asi 2 mesiace a mal som hrčku v nose a musel som si ho dať dole, pretože sa nakazil a teraz sa to len zahojilo a ja som chcel vedieť, či môže to znova zopakovať na tej istej strane, ako sa to nakazilo??…

Bri 21. novembra 2017:

Pred 4 mesiacmi som si nechal prepichnúť nos. Postavil som toho polovičného býka, ktorý nie je v strede, ale že je bok po stranách a vyvinul som keloidnú vec. Dnes som bol hlúpy a rozhodol som sa to skúsiť vyskočiť, ale teraz to veľmi bolí. vzplanúť nos a bolí ma to

mi902 09.11.2017:

Ahoj, včera som si prepichol nos a nasadil som si nosný prsteň z chirurgickej ocele. Vyčistil som to parnou utierkou a soľou & Včera v noci namočte vodu a dnes ráno znova. ale v určitom okamihu sa otvor prstenca v nose (malý výrez v oceli) presunul do môjho piercingu. Dlho som sa snažil krúžok otočiť bez toho, aby som príliš tlačil (aby sa neohýbal a neposunul, aby to bolo ešte horšie), ale vôbec sa nepohol. A mám obavy, že neviem, čo mám robiť. Niektorí ľudia tvrdia, že to zatlačíte, a iní hovoria, že to nechajte tak, ako to je, a skúste to posunúť potom, čo bude menej jemné. Ale mojou hlavnou starosťou je, že otvorenie prsteňa môže spôsobiť problémy s hojením, ak zostane vo vnútri piercingu. Neobťažoval by som sa s ním tak skoro pohybovať, keby nebol v takej polohe, ako je teraz. Čo mám robiť? Počkaj dlhšie?

Ann 09.11.2017:

Zaujímalo by ma, či je normálne, že váš piercing do nosa je prepichnutý uhlopriečne namiesto rovno cez?

Cassandra McKnight 3. novembra 2017:

Ja'Teraz som mal prepichnutý nos mesiac a pol, povedali, že je v poriadku zmeniť si piercing dva týždne potom, čo som ho prepichol, pokiaľ nebol.'bolí to, tak som to zmenil. Flash forward Idem to zmeniť pred niekoľkými týždňami, včera večer som to znova zmenil a nestalo sa'Nechcem vyjsť von, keď som to konečne dostal, vložil som nový, ale nestalo sa tak'Nechcem ísť dovnútra, keď som to dostal, vyzeralo to, že sa koža prilepila na piercing, ktorý už prešiel. Čo dávka to znamená, a teraz to bolí a ja'Čistím to ako obvykle a tam'Je to malá kôra, ktorá sa tvorí v blízkosti piercingu, aká dávka to znamená a ako môžem dosiahnuť, aby prestal bolieť?

Gabi 1. novembra 2017:

Pred dvoma dňami som si nechal urobiť piercing a moje ochranné okuliare ho stále ťahajú a spôsobujú veľkú bolesť. Na hodinu ich musím nosiť.

Majolie 12. októbra 2017:

Potrebujem pomoc, pretože môj piercing do nosa vyvíja peňaženku

Aj červené n opuchnuté, naozaj nie'Nechcem odstrániť prsteň

Bre 12. septembra 2017:

Pred 3 dňami som si nechal prepichnúť nos. Prvé 2 dni boli dobré, žiadne problémy. Ale dnes som sa zobudil a okolo môjho piercingu v nose bola kôra, ktorá sa potápala. Keď sa tam pokúšam zdvihnúť čap'krv a zdá sa, že pôvodná diera sa rozširuje. Ja nie'neviem, čo mám robiť, alebo je to normálne. Btw, prepichol som to zbraňou.

Lola 8. septembra 2017:

Ja nie'Nepáči sa mi to, keď si položím špirálu do nosa a vytiahol som ho dnes (deň potom, čo som to urobil). Ako dlho musím čakať, kým ho môžem nechať prepichnúť na správnom mieste?

Farah Ali 8. septembra 2017:

Teraz mám prepichnutý nos len niečo vyše roka. A až doteraz to tak nebolo't uzdravil. To'práve sa nakazil infekciou po infekcii a stále má. Opakujúci sa náraz, ktorý má trochu hnisu a ono'Pôjdem dole o niekoľko týždňov a pri najmenšom svrbení nosa (alergie) alebo ak ochoriem (nedávno som bol), vráti sa. A tento nosný prsteň tak milujem, len môžem'nevzdávaj to! Pomoc

Odelly 21. augusta 2017:

Mám 4 mesiace s piercingom do nosa a vždy, keď ho doň vložím späť, ma to vždy bolí, ale je to tak'nie je to tekutina, len to bolí. To'tiež nie je červená. Tam'momenty, kde to je'cíti sa utiahnuto a chvíle, kde sa cíti stratený. Len chcem vedieť, či áno'Je normálne, že to stále bolí zakaždým, keď to vložím.

Asfia nasreen @gmail.com 21. augusta 2017:

Ako vyliečiť bolestivý prepichnutý nos medeným krúžkom.

Melanie 18. augusta 2017:

môj piercing neprešiel celým nosom, pretože cvok bol príliš malý, čo sa týka dĺžky, takže som ho tam nechal. Teraz môžem naraziť na poslednú vrstvu piercingu'Nevidím veľa z toho, než pociťujem náraz z vyberania steny môjho nosa tam, kde by mal piercing byť'prešiel som. môžem vpichnúť ihlu cez hrčku a dať dlhší cvok? Alebo to mám nechať zahojiť, POTOM to urobte. Don'Povedz mi, aby som išiel k lekárovi, ja'som tvrdohlavý. povedzte mi niekto!!!

Kaycee 22. júla 2017:

Práve som si nechal prepichnúť nos a pre šperky som dostal nosovú kosť. Ja'obávam sa, že keď sa to úplne zahojí, nosová kosť vyhrala't vyjsť. Mám to hotové 3 týždne. Bolo by v poriadku, keby som ho vytiahol a vložil doň šperky v prsteňovom štýle?

Ashe 29. júna 2017:

Nechal som si prepichnúť nos čapom a ten chlap mi dal ten najmenší. Ale toto miesto má údajne dobrú povesť a bolo zvolené za najlepšie v celom meste. Problém, že môže byť infikovaný alebo sa potápa, nie't sa prezentuje až mesiac po počiatočnom prepichnutí. Je problém, že sa tak nestalo?'neukážte sa doteraz?

Bretónsko 28. júna 2017:

Pomôžte mi, prosím'mal som prepichnutý nos asi 6 mesiacov, ale ja'V poslednej dobe sme sa pokúšali vybrať pahýľ v nose, aby sme ho zmenili, ale zakaždým, keď pahýľ začne vyťahovať, vyjde okolo piercingu aj nejaká biela tekutina. Ja nie'neviem či to'je alebo nie je infikovaný, pretože necítim žiadnu bolesť a nie je'ani červená. Mal som niekoľko prípadov, keď som bol'Náhodne vytiahnem nosný čap počas spánku alebo robenia niečoho, ja nie'Neviem, či to môže byť aj príčinou.

Ayesha 27. júna 2017:

Asi pred šiestimi hodinami mi prepichli nos. Zadná strana je vývrtka. Dostal som diamant v obrube navrchu. Blíži sa to na mieste prebodnutia. Je to v poriadku? Môj obchod s výtvarníkmi je teraz zatvorený. Myslím, že je to lepšie, ako zmiznúť vo vnútri.

Jennifer 14. júna 2017:

To'Je to 6 týždňov, čo mi piercing do nosa. Všimol som si náraz vedľa piercingu. Ja'robil som soľné máčanie a vyzerá to tak'mizne, ale trochu krváca. Všimnite si, keď ho namočím, na povrch sa dostane biely hnis. Vyčistím ho a potom pridám trochu oleja z čajovníka. Robím správnu vec??

Paulette 06.06.2017:

Pred niekoľkými mesiacmi som vybral čapík z nosa. Diera stále nemá't zvonku úplne zahojené. Nejaké návrhy?

Pani Desiree Jones-Holmes 06.06.2017:

Pred mesiacom som si nechal prepichnúť nos A to'stále ma bolí, ako dlho to trvá'je úplne uzdravený

Prasanna 24. mája 2017:

Ahojte mohli by ste mi pomoct?.

Pred 8 mesiacmi som si nechal prepichnúť nos. Piercer mi prepichol nos o niečo vyššie. A teraz som opuchol, keď som ho odstránil a znova nasadil. Má to vplyv na moje nervy? Myslím tým, že sa mi napučiava?

Vďaka

logan bjorson 22. mája 2017:

POMOC!!!

Práve som si pred dvoma dňami prepichol nos a vyzerá to, že krúžok v nose sa akosi potápa do diery a ja'Nie som si istý, či by som sa mal vrátiť a nechať ich zmeniť na väčší cvok alebo čo robiť, alebo to robí len preto, že je opuchnuté, pretože som ho práve dokončil.

Charlotte 22. mája 2017:

Ahoj, 9. apríla som si nechal prepichnúť nos tak dobre pred mesiacom. Mal som tú novú zbraň, aby som to dokázal, ako to povedal piercer'čo teraz používajú, tak som povedal, že dobre. Môj nos má vo vnútri veľkú hrudku a to'je to bolestivé, čo to môže byť? Ja'dnes som bol späť v obchode, ale bolo zatvorené, mám 3 deti a som veľmi zaneprázdnený, ako si dokážete predstaviť, takže treba zistiť, či niekto vie, čo to je xx

Zara 18. mája 2017:

Ahoj, dostal som cenu nosa za prvý krát a šiel som k 3 mojej tete nos ma nebolí a stále ho čistím

Emily 4. mája 2017:

NÚDZA !! Haha

Pred piatimi dňami som si nechal prepichnúť nos. Je to krúžok v nose, ktorý nie'nie celkom pripojiť. Má plochý koniec v mojom nose. No, to prešlo celým a koža sa mi takmer zahojila v nose a ja môžem't zatlačte piercing späť iným spôsobom. Čo do pekla robím?!?!?!?

DAWN 26. apríla 2017:

Dva týždne som mal piercing v nose, môžem teraz zmeniť na väčšieho cvoka?

Nicole Roslyn Hansen 13. apríla 2017:

Dobrý deň, pred takmer 3 týždňami som si nechal vytvoriť nos. Teraz mám výstuž v tvare l, aj keď musím spať, nemám bandáž..

Baeboo 26. marca 2017:

Na druhý deň mi spravili nos a začalo ma to pichať ako noraml a zdalo sa, že večera je červená a infikovaná. Keď to môj priateľ pozrel, diera tiu povedala, že to vyzerá, že sa zazelená, čo to znamená

Ki 8. marca 2017:

Mal som problém s potápajúcim sa čapom. V priebehu týždňa nie je veľa času na návrat. Vygooglil som priedušné látky a zistil som, že mušelín (voskové pásiky) sú priedušné a používajú sa v detskom oblečení, aby sa dieťa neprehrialo. Vystrihol som malý kotúč z pásika a zasunul ho pod svoj cvok, aby sa nepotopil a bol stále priedušný, aby sa uzdravil. Je to zlý nápad? Zabezpečil, aby bolo všetko čisté

Haley 20. februára 2017:

Všetko, čo ja'Už ste niekedy počuli, že by ste si nikdy nemali dávať krémy alebo masti na nový alebo podráždený piercing. Zabráni tomu, aby sa vzduch dostal k rane.

A moja sestra, ktorá's pracovala roky v obchodoch s piercingom a tetovaním a hovorí mi, že ľudia sú zvyčajne prepichnutí cvokom a vy môžete't dostať prsteň, kým to'je už uzdravená, pretože s prstencami prichádza k pohybu.

Naline Balkissoonová 19. februára 2017:

Dnes ráno som sa zobudil't nájsť zadnú stranu prsteňa. Zaujímalo by ma, či mi to počas spánku prechádza nosnou dierkou a či to pre mňa môže byť nebezpečné

Stephanie simmonds 19. februára 2017:

Ahoj, pred niekoľkými mesiacmi som si nechal prepichnúť nos a vždy, keď sa ho pokúšam vytiahnuť, naozaj to bolí, keď sa barb chystá prejsť dierou, je normálne byť bolestivý.?

angie 14. februára 2017:

Ahoj. v roku 2015 som mal piercing do nosa. Nakoniec som ho vytiahol kvôli infekcii asi 7-8 mesiacov, čo som ho mal, a práve včera som išiel do skvelého dôveryhodného obchodu, aby si to nechal urobiť aj s druhou nosnou dierkou čerstvo prepichnuté. na tej, ktorú som mal dokončiť, sa rozhodol znova ju natiahnuť na správnu veľkosť zúžením, pretože tam už bola malá diera.

teraz je deň nato a čapík sa zdá byť trochu zapustený do piercingu. nie úplne, ale rozhodne je to hlbšie ako čerstvo prerazená strana.

Zaujímalo by ma, či je to pre túto situáciu normálne; možno je to viac opuchnuté, pretože strečing bolí viac ako čerstvý piercing, alebo ak by som mal ísť na piercera a opýtať sa ho na to. mohli by sa klince zmeniť na väčšiu veľkosť? je piercingom 12 rokov a je mimoriadne dobre vyškoleným piercerom.

Princezná coopuff 6. februára 2017:

Nos mám prepichnutý už mesiac, vždy mi vypadol, opuchol, sčervenal, tiež to bývalo infikované, ale to sme liečili. Môj problém práve teraz je, že som vyskočil keloid, myslel som si, že je to nejaký pupienok, dokonca aj náhodou som si urobil druhú dieru do nosa ….. ale uucky sa to zahojilo …. dali by ste nejaké tipy , ako napríklad na udržanie opuchu nadol a ponechanie krúžku v nose?

Avo 4. februára 2017:

Ahojte, pred pár týždňami som si nechal prepichnúť nos zbraňou. Môj piercing do nosa vypadol do umývadla a ja som si uvedomil, že by som nemal'nezmenil som to Všimol som si hrbolček na vnútornej strane nosa obklopujúci piercing a premýšľal som, či mám ísť za mnou k lekárovi? Ja'Bol som veľmi presný s následnou starostlivosťou atď

Február 3. februára 2017:

Ahojte, pred asi 4-5 dňami som si nechal prepichnúť nos. Bola červená a občas krvácala, ale vyschla a ja to viem'Je to celkom bežné pre nový piercing. Včera v noci z nejakého dôvodu. Keď som ho čistil, začal som okolo piercingu cítiť vyvýšenú hrčku. Dnes ráno som si všimol veľa malých hrbolčekov, ktoré boli červené a očividne ich svrbilo. Tiež obsahuje veľa čírej/žltej tekutiny, ktorá stále vyteká. Bol som veľmi znepokojený, a tak som sa vrátil do tetovacieho obchodu v nádeji, že sa porozprávam s chlapcom, ktorý mi robil piercing. Ďalší chlap mi pomohol, ťahal ma do zadnej miestnosti a pýta sa, či nemám herpes ???? Wtf !! Nie. Nie'Som si toho vedomý a vždy ma skontrolujú a ja'som tiež ženatý. lol ja'm 99,9% môj manžel je verný! A hrdinovia zadarmo, pretože si myslím, že by som to videl. Povedal mi, aby som išiel za svojim dr. Dohodol som si stretnutie, ale teraz som'ešte viac sa obávam, pretože ja'Cítim sa naozaj neistý ohľadom svojho nosa. Môžem byť alergická na šperky, ktoré boli vložené? Možno oneskorená reakcia? Zabudol som sa opýtať v obchode. Bola som z neho prekvapená, že sa pýta, či nemám herpes. Lol

Tian-Chanay Wrighton 16. januára 2017:

Ahoj, nechal som si urobiť piercing pred 4 týždňami a pred 2 týždňami sa vedľa môjho piercingu objavila malá červená hrudka. Môj piercer povedal, že to môže byť odmietavá hrudka, ale predtým som si nechal urobiť nos a bolo to v poriadku, takže potom povedala, že to môže byť niečo, čo je v ňom uväznené. Ja'čistil som ju prevarenou vodou, pretože mi bolo povedané, aby som po 3 týždňoch prestal používať soľ. Ja'Tiež som na to dával savalon a hrudka tam stále je. Dnes som bol u lekárov a dostal som antibakteriálny krém, ale ja nie'Myslím, že vôbec nemám infekciu'obávam sa, že táto hrudka zostane zjazvená a ja nie'neviem čo s tým.

Shelby 12. januára 2017:

Chvíľu som mal prepichnutý nos a dostal som keloid, ktorý nakoniec zmizol. Myslím tam'Je to stále malá stopa, ale hrčka je úplne preč, ale už sú to 2 dni, keď ma bolí nos a akosi cítim, že je opuchnutý. Mám sa obávať? Je to zlé? Pomáha niekto

Herbi 2. januára 2017:

Ahojte, tak som si nedávno pred 3 dňami prepichol nos. Dodržal som pri tom všetky správne hygienické opatrenia: Dezinfekciu ihly a nosného krúžku, čistenie nosa dovnútra a von a umývanie rúk atď.'Neviem, či je to po takom čase normálne, ale vytvára sa okolo neho kôra, ktorú som čistil vatovým tampónom v slanej vode. Je okolo toho tiež začervenanie, ale mám pocit, že už by to malo ísť dole, nežnosť je tu aj vtedy, keď sa dotknem prstenca. Zaujíma ma, či je to infekcia alebo je to normálne.

Ďakujem.

ashley 1. januára 2017:

Nechal som si prepichnúť nos niečo málo cez mesiac, minulý týždeň mi prvýkrát vypadol a až do rána som si to neuvedomil, dostal som nový prsteň a vložil som ho späť do piercingu, ale včera večer vypadol. opäť v noci a keď som si to ráno všimol, pokúsil som sa to vložiť, ale neprejde to vnútornou časťou, bolo by zlé, keby som to presadil? je už zatvorené? vnútorná časť môjho nosa okolo diery je tiež dosť tvrdá, takže by bolo nebezpečné vložiť prsteň späť?

Nel 20. decembra 2016:

Asi pred 4 mesiacmi som si nechal prepichnúť nos. To'má nosnú dierku. Na druhý deň som si všimol, že moja vnútorná prepážka je väčšia, pretože nos mám hotový. Idk určite, ako dlho to trvá'bolo to tak, alebo ak by to mohlo byť spojené s mojím piercingom. To nie'neubližujem ani nemám zápach, takže nie'nemysli si to'Som infekcia, ale ja'stále by som chcel vedieť, čo sa deje. O týždeň a pol mám stretnutie s doktorom, ale ja'teraz som zvedavá

haidee 20. decembra 2016:

Pred asi 5-6 mesiacmi som si nechal prepichnúť nos's VŽDY červený a opuchnutý druh. viem to'je priebojník'chyba (prerazili ju zbraňou a neurobili to't dokonca všetko dobre vyčistiť), takže ja'Zaujímalo by ma, či to existuje tak, že je to normálne, alebo to jednoducho odstránim, nechám uzdraviť sa a potom to znova prepichnem, a ak to znova prepichnem, kedy to mám urobiť? koľko mesiacov potom, čo ho odstránim?

Bibi 15. decembra 2016:

Pred chvíľou som si nechal prepichnúť nos, ale ja nie'Neviem, aký rozchod som dostal alebo aký veľký musí byť môj obruč?

Haley 13. decembra 2016:

Pred tromi mesiacmi som si nechal prepichnúť nos a všetko prebehlo v poriadku. Po mesiaci som dostal obrovský náraz priamo na nos. Pokračuje v raste a vývoji nových nerovností pod starými a ja'už si nie som istý, čo mám robiť, okrem toho, že to vytiahnem, čo naozaj nie'nechcem robiť 🙁 Ja'mám túto hrčku už dva mesiace a ja'Vyskúšali sme rôzne spreje s morskou soľou, horúci obklad a čajovníkový olej. Bol som u lekára a ten mi povedal, že nie je nakazený. Vrátil som sa k pierceru a on povedal, aby ho ďalej čistil. Zdá sa, že nič nefunguje, ako sa zbaviť tejto škaredej hrbole. Mám skúsiť vymeniť prsteň? Nejaké návrhy, čo mám robiť ?? Chápem, že ten hrboľ nevidíte, ale vašu radu si veľmi vážime 🙂

Liene 11. decembra 2016:

Hej, práve som si pred niekoľkými dňami prepichol nos a to'je doslova bolestivá a červená. Dostal som ho prepichnutý vľavo, ale čítal som o tom, že ak dostanete piercing do nosa vľavo, môže to mať problémy, ale ide o to, že som to zistil až potom, čo som to urobil. Máte nejaké tipy, ako zastaviť bolestivosť a začervenanie? Normálne používam slanú vodu, ale zdá sa, že nič nefunguje.

Melanie R. 10. decembra 2016:

Asi pred mesiacom som si nechal prepichnúť nos a stále ma to trochu bolí, keď sa ho dotknem. To's titánovým cvokom so zadnou stranou na vnútornej strane, nie s háčikom J/L alebo čohokoľvek iného. Nebolo to'tak zlé prvé 1-2 týždne potom, čo som to urobil, ale nedávno som to pochopil'na vonkajšej strane je hrčka okolo môjho klinca. Ja'Som trochu nemotorný a často to narážam a takmer každú noc sa to zachytí na mojom obliečke na vankúš. Spýtal som sa na to sestry a ona povedala, že nie't infikované, iba tkanivo jazvy, čo je normálne. Asi jej verím, ale mám naozaj zlý úsudok, či určiť alebo nie'ide smerom k infekcii. Namočím ho fyziologickým roztokom na umývanie rán najmenej raz denne, zvyčajne po tom, ako sa osprchujem, ako mi bolo povedané, ale často, keď si vysmrkám, zvonka si všimnem, že tam'je takmer suchý, sivobiely "kôra" niečo okolo môjho chovu. Vyčistím to q-špičkou nasiaknutou fyziologickým roztokom, ale môžem'povedať, či to'sú konštituované ako výtok z infekcie alebo, nie je to hrubé, ale ako hlúposť z smrkania (môže sa to dokonca stať? smrkať a prechádzať piercingom)? Ďakujem za každú vašu pomoc. -Melanie. (oh, a ja nie'Neviem, či to k niečomu vôbec prispieva, ale tvár si umývam iba v sprche a používam na boj proti akné, ako je 1-2% kyselina sasylová, a nemám'Nesnažte sa umývať priamo na piercingu, ale musím si nejako umyť nos a snažím sa, aby som si ho neumyl priamo.)

devon 10. decembra 2016:

Ahoj, pred troma týždňami som si nechal prepichnúť nos a všetko bolo v poriadku. Len som si všimol, že sa mi na boku prstenca v nose objavil malý hrbolček. Jeho mäso vyzerá a vyzerá, že by v ňom mohol byť biely výboj. Nie som si istý. To'nie je nakazený. čo robiť ?

Emma 7. decembra 2016:

Pred dvoma mesiacmi som si nechal prepichnúť nos a keď som ho zmenil na obruč, krvácalo a kde je diera, je nafúknutá a nemohol som'Nechcem to vstúpiť a momentálne mám cvok, ale nemám'nemysli si to's po celú dobu, pretože aj vo vnútri je hrboľ.

Beth 06.12.2016:

Asi pred 4 týždňami som si nechal prepichnúť nos. Odvtedy som'omylom som dvakrát vyrazil piercing, oba razy'Musel som silou -mocou prepichnúť čap späť do nosa. Teraz si však myslím, že je infikovaný, a keď sa pozriem na vnútorný otvor, vyzerá oveľa väčší ako vonkajší otvor a krváca. To'Nebolí ma dotyk, práve keď som'Čistím to, je to trochu jemné. Nechal som si sám znova prepichnúť nos, keď som'pretlačili ste čap späť a urobili jednu veľkú dieru? Čo mám teraz robiť ?! :/

Cindy 1. decembra 2016:

POMÔŽ MI!!! Mám piercing do nosa 2 roky a 7 mesiacov a teraz je neustále infikovaný !! Najprv to vyzeralo, že to prechádza fázami, bolo to zdravé, potom to bolo červené a podráždené. Teraz je to posledných pár mesiacov červené, podráždené, tečie z neho kosť a krv a je to veľmi bolestivé a bez ohľadu na to, čo robím, sa to nezlepšuje. Čistím to fyziologickým roztokom, pretože to'to mi piercer povedal, aby som použil. Nepovedala žiadne masti ani nič. Nikdy sa toho nedotknem špinavými rukami, ja nie'nehrať sa s tým Udržujem ho v čistote, ako je len v ľudských silách. Skúšal som to odstrániť, keď bolo zdravé, ale mal som také ťažké obdobie, že by potom krvácalo a bolo by ma poriadne bolelo. Ja nie'neviem čo robiť. Čítal som, že by sa nemal odstraňovať počas infekcie, pretože môže spôsobiť absces. Čo mám robiť?? Mám použiť antibiotickú masť? Som pripravený skončiť s touto vecou, ​​ale môžem'nevyberiem to sám. Ja'Pozrel som si videá, ja'Keď som použil olej z čajovníka, ustúpil som od čistenia dvakrát denne iba raz. Nechal som po nej každú noc a ráno pretekať veľmi horúcu vodu. Ja'som stratený a nie'neviem čo ešte skúsiť. Prosím pomôžte!

Margie 7. novembra 2016:

Asi pred mesiacom som dostal prsteň z obruče a pravidelne ho čistil soľným roztokom. Asi pred týždňom som si všimol hrbolček na nose a okolo piercingu sa vytvorila žltá kôrka, takže som okamžite začal liečiť infekciu zmiešaním vriacej vody a morskej soli a namočením. Náraz sa začína zmenšovať, ale teraz začína krvácať, keď ho čistím a diera sa zväčšila (odkiaľ bola hrčka), je to znak hojenia infekcie alebo sa mám obávať väčšieho problému?

Rae 4. novembra 2016:

Prepáčte, netuším'som problémové dieťa. Ja'mám prepichnutý nos takmer 8 mesiacov, takže si to myslíš'd byť uzdravený. Ja bohužiaľ nie'od apríla sme mali problémy s keloidmi (prepichnuté v marci) a ja'Posledných niekoľko mesiacov používam čajovník každý deň a ako sa zdá, zmenšuje sa, nikdy úplne nezmizne. Ja'som z toho poriadne unavený a ja'Bojím sa ísť k pierceru v prípade, že požadujú, aby som ho vytiahol. Nosím okuliare, takže nie'Neviem, či to do nich neustále naráža, spôsobuje to keloidy, ale nikdy necítim svoje prenikavé šťuchanie. Hneď prvú noc, keď som si nechal urobiť piercing, som zabudol, že ho mám a zachytil som ho na okuliaroch. Bolo to strašné a bolestivé, a ak nebolo't pre vývrtku späť by to vyšlo hneď. Viem, že to pravdepodobne spôsobilo veľa tramy, ale to bolo pred niekoľkými mesiacmi, keď si myslíte, že by sa to obnovilo. Jedna moja priateľka zo starej školy je vyučená piercerka a spýtal som sa jej na názor a ona bola úplne zaskočená. Chcela, aby som prišiel do jej štúdia, ale bohužiaľ'je príliš ďaleko na to, aby som ho mohol v tejto chvíli navštíviť. Máte Scooby Doo, čo môžem urobiť? ___.

Jorja 18. októbra 2016:

Tak som si len pred dvoma, takmer tromi dňami, prepichol vlastný nos. Bolo to veľmi sterilné a bezbolestné. Skúmal som mesiace dopredu a získal som toľko zmiešaných názorov a rôznych rád od blízkych priateľov. Mám po piercingu pleťovú vodu, ktorú som dostal, keď som si prepichol dieru v 2. ušnom lalôčiku a asi 70% alkoholu z drogérie. Niektorí ľudia hovoria, že by som nemal používať ani slanú vodu, ani antibakteriálne mydlo. Naozaj potrebujem pomoc profesionála, nerád by som sa tým nakazil. Ako si správne vyčistiť piercing do nosa?

About the author