13 najlepších tetovacích obchodov na svete

Tetovanie je tu už niekoľko storočí. Každá kultúra, tradícia a viera ich vnímala ako formu modifikácie tela, ktorá ich definuje a odlišuje. Bez ohľadu na to, či sú tetovania nafarbené na znak pozitivity alebo zúfalstva, zanechali v histórii samotnú značnú stopu. Je pravda, že stigma, ktorá narástla s tetovaním a úpravami tela, pomaly odznieva a teraz je oveľa pohodlnejšie sa chváliť tetovaním, ako kedysi.

V niektorých kultúrach tetovanie vždy zostalo základnou súčasťou ich identity. Existujú variácie a štýly tetovania, ktoré slúžili ako „pečiatky“ alebo identifikácia, ktoré nositeľa spájajú s určitým kmeňom alebo vierou..

Iní použili tetovanie ako talizman na ochranu pred zlom a zlom. Existujú storočia staré dôkazy, ktoré súviseli s zaklínadlami skandovanými nad návrhmi tetovania na ochranu nositeľa.

Na svete existujú kultúry, ktoré tradíciu tetovania nosia dodnes a považujú ju za súčasť svojho bytia. Techniky používané pri leptaní týchto tetovaní sa líšili od krajiny k krajine od starých klincov; bambusové palice nabrúsené na nože ako predmety a dokonca aj zuby barakudy.

Tetovanie bolo vyryté tak, aby zobrazovalo príbehy na koži, prázdne plátno. Milovníci tetovania zaznamenali variácie tetovania z celého sveta. Ženy z Tofi tetujú vzormi Swirl na tvárach, aby naznačili svoju líniu. Kambodžskí mnísi leptajú na hrudi tmavo sfarbené čmáranice ako symbol svojej viery.

V Los Angeles uvidíte členov konkrétnej asociácie, ktorí majú podobné návrhy, aby ukázali svoju príslušnosť. Obyvatelia kmeňa Maori na Novom Zélande majú leptané vzory, ktoré sú podrobné a textúrované tak, aby zobrazovali rôzne významy. Dokonca aj jediná značka v ich tetovaniach má význam a ich techniky sú pre nich jedinečné. V skutočnosti, aj keď moderný tetovač môže byť schopný vytvárať podobné vzory, považuje sa za nevyhnutné naučiť sa aspoň základné techniky a významy tetovania..

Tetovanie má v Japonsku veľkú históriu a konkrétne skupiny používajú tetovanie na označenie svojej príslušnosti. Existuje aj niektoré tradičné japonské tetovacie umenie, ktoré cestovali dokonca aj do iných krajín, ako sú USA, a medzi nadšencami tetovania sa im veľmi páči..

V západnej kultúre si tetovanie zachovalo obraz ako znak rebélie. Tento obrázok zostal nedotknutý, ale interpretácie sa zmenili. Teraz je tetovanie pripomienkou odolnosti proti smutným časom; sú znakom nového narodenia, lásky a radosti.

Každý dizajn, umiestnenie a inšpirácia má pre svojho nositeľa hlboký význam. Návrhy tetovania začali byť kultovými, a to od výberu umelca alebo celebrity jednotlivcom, ktorí o sebe tvrdia, že sú skutočnými fanúšikmi.

Tento trend sa nezachytil len na hraniciach Hollywoodu, ale dokonca prevzal aj mnoho ďalších odvetví. Z väčšej časti sú tetovania zvolené tak, aby pripomínali silu a prevalenciu voči okolnostiam.

Okrem toho tetovanie definuje vernosť nositeľa voči katolíckej viere. Ruženec, Panna Mária a samotná Biblia sú vyryté na koži, aby predstavili nové začiatky a vieru nositeľa. Celý svet praktizoval tak či onak úpravu tela a tetovanie ako formu umenia.

V posledných rokoch vstúpili do sveta tetovania vzory inšpirované tradičnou Hinou. S rozšírením technológie ľudia na celom svete skúšajú medzikultúrne návrhy, ktoré sú leptané ako ocenenie konkrétneho jazyka, ocenenie inej kultúry alebo ako pripomienka návštev nositeľa v nejakej odľahlej časti sveta..

Prečo je dôležité nájsť si dobrého tatéra

Tetovací salón neznamená nič, ak nie sú dobrí tetovatelia. Keď hľadáte správne miesto na tetovanie, urobte si domácu úlohu.

Nemôžete sa len ukázať na mieste a začať proces tetovania bez toho, aby ste vedeli, akú úroveň zručností umelci zamestnávajú. Je to nevyhnutné, pretože tetovanie je celoživotným doplnkom, ktorý aj po odstránení laserom zanechá jazvy, ktoré si odnesiete.

Každý človek je jedinečný; aj keď získate dizajn, ktorý majú na tele napustené už tisíce ďalších ľudí, vaše tetovanie zostane jedinečné.

Dôvodom je, že toto tetovanie je váš príbeh a vnímanie s ním spojené. Okrem toho je výber správneho miesta životne dôležitý, aby sa predišlo akýmkoľvek finančným omylom, pretože niektoré návrhy môžu stáť aj viac ako tisíc dolárov.

Samozrejme, nájdete miesta, ktoré ponúkajú tetovanie za zlomok ceny, ktorú renomovaný salón ponúka. Ale stojí to za to? Atrament sa leptá cez kožné tkanivo do pokožky a ihla môže zaviesť do vášho krvného obehu rôzne chronické ochorenia. Neexistuje žiadny spôsob, ako zabezpečiť, aby salón so zníženou cenou dokonca čistil ich nástroje.

Tetovanie je chúlostivá záležitosť a pre pár stoviek dolárov nemôžete riskovať svoje zdravie. Najlepšie je mať na tento účel značné množstvo, než sa pustíte do návrhu.

Tetovanie je potrebné leptať v sterilnom prostredí s čistým a jednorazovým vybavením. To je nevyhnutné, aby sa zabránilo vniknutiu akejkoľvek infekcie alebo choroby do rany.

Najlepšie je dohodnúť si konzultáciu bližšie k svojmu bydlisku, pretože niektoré návrhy sú proces trvajúci rok. Zaistite, aby miesto, na ktoré sa chystáte, malo dobré recenzie a bolo zaregistrované.

Keďže tetovanie je celosvetovým trendom, nájsť vhodné miesto na tetovanie vo vašej krajine nemusí byť problém. Niektoré celebrity sa rozhodnú cestovať do iných krajín, aby získali odborné alebo špecializované služby tamojších tatérov.

Navyše zistíte, že tradičné metódy sú oveľa spoľahlivejšie ako moderné technológie. Hygiena však nemôže byť ohrozená.

Najlepšie tetovacie obchody na svete

Ak hľadáte konkrétny druh tetovania a ste ochotní letieť do určitej destinácie, aby ste to urobili, alebo hľadáte tetovanie v okolí svojho bydliska, tu je náš zoznam najlepších obchodov s tetovaním na celom svete..

1. Tetovanie šťastia

Tento tetovací salón sa nachádza v meste Portland v USA. Vďaka čomu je toto miesto jedným z najlepších, je skutočnosť, že si získali meno, napriek tomu, že sa nachádzajú v meste, kde je počet tetovacích salónov mimoriadne vysoký. Majiteľka pani Mikki tu otvorila obchod v roku 2010 1. apríla. Fortune tattoo je jedným z najuznávanejších a popredných tetovacích salónov v tejto oblasti. Majiteľka sa objavila v niekoľkých časopisoch, konkrétne; Severozápadné tetovanie, koža a atrament, ako aj časopis Tatowier.

Tetovanie šťastia je najlepším miestom na tetovanie, ak hľadáte obchod v meste Portland. Ponúkajú tiež niekoľko štýlov a prevedení, z ktorých si môžete vyberať.

2. TinTin Tatouages

Rozprávajte sa o skúsenom výtvarníkovi, ktorý vie, čo robí. Tin Tatouages ​​sa nachádza v Paríži, Francúzsko. Tento obchod existuje už desaťročia a zapísal sa do sveta módy. TinTin tu prvýkrát začal tetovať v roku 1999. Tin tayouages ​​získal uznanie v časopisoch ako Elle a Q. Ich tetovacie umenie sa používa aj na marketing obrovských značiek ako Givenchy, Philippe Starck a Marc Jacobs.

3. Bostonské tetovanie

The Spoločnosť Boston Tattoo sa nachádza v Bostone v USA. Svoje brány otvorila v roku 2010, ale odvtedy sa len pohla dopredu. Ich služby sú bezchybné a pozornosť k detailu definuje tento salón. Ponúkli rôzne štýly tetovania a do roku 2011 získali to najlepšie z ocenenia čitateľa v Bostone. Majiteľ Jason Zube má za tie roky značný vplyv na tetovací priemysel..

4. Chrám tetovania

Tattoo Temple je svetovo preslávený tetovací salón, ktorý sa nachádza v Číne v Hongkongu. Majiteľ Joey Pang vyvinul techniku ​​tetovania, akú nikto iný, ktorá sa veľmi podobá čínskej kaligrafii. Táto technika sa označuje ako technika ťahu štetcom a čakacia listina pre tento tetovací salón je zhruba dva roky. Práca umelca tu hovorí sama za seba a tetujú sa tu ľudia z celého sveta. Tetovanie urobené v tetovacom chráme získalo funkcie v CNN, CBS a dokonca aj v cestovných kanáloch.

5. Čierne a modré tetovanie

Ak hľadáte konkrétne štýly tetovania, potom je to miesto pre vás. Tento tetovací salón sa nachádza v San Franciscu a otvorila ho Idexa-Stern v roku 1996. Odkedy sa narodila v Nemecku, Idexa najala personál približne šiestich ľudí, ktorí patria do rôznych krajín a môžu hovoriť rôznymi jazykmi. Špecializujú sa na geometrické vzory, snímky, realizmus a čiernu prácu. Strážcovia zálivu v San Franciscu ich dva po sebe nasledujúce roky v rokoch 2009 a 2010 vyhlásili za najlepších tatérov.

6. Toronto atrament

Tento salón sa nachádza v Toronte, Ontario Kanada. Mark Ich tetovač pracoval ako tetovací dizajnér pre sériu Break Out king na MTV. Bol tetovacím umelcom vo vzduchu pre rok 2007 na MTV.

7. Caio Tattoo

Tento tetovací salón sa nachádza v meste Rio de Janeiro v Brazílii; prvýkrát začali operácie ručne pomocou tradičných metód tetovania pred viac ako 40 rokmi. Caio si spomína na časy, keď sa tetovanie obmedzovalo iba na používanie prostitútok, námorníkov a banditov. Obchod Caios sa nachádza v meste Arpoador medzi plážami Ipanema a Copacabana.

8. Uložené tetovanie

Tento obchod sa nachádza v Brooklyne v New Yorku. Tento obchod bol prvýkrát otvorený v roku 2005 a bol to nápad Scotta Campbella. Od roku 2005 tento obchod zamestnával asi osem najlepších umelcov v USA a ich zoznam klientov je známy. Medzi ich klientov patria osobnosti ako Heath Ledger, Robert Downy, Orlando Bloom, Sting a tak ďalej. Ich služby sú špičkové a známi nadšenci tetovania ich chválili pomerne často.

9. Galéria Kaze a tetovacie štúdio

Samotné toto miesto je umelecké dielo, pretože funguje ako galéria pre najbrilantnejšie tetovacie umenie, s akým sa kedy stretnete. Tento obchod sa nachádza v Denveri a špecializuje sa na vytváranie vlastných návrhov. Umelec Sandi Calistro a William Thiemann sú odborníci, ktorí ponúkajú vynikajúce umelecké diela. Pôsobia tiež ako hostitelia umenia na národnej a miestnej úrovni.

10. Tetovacie štúdio Angel Art

Thajsko sa nachádza v Bangkoku a je známe svojim dobre zaspievaným umelcom. Pán Tung, ktorý je majiteľom tohto obchodu, je odborníkom vo svojom remesle a nepreferuje prácu so šablónami alebo konceptmi. Jeho návrhy sú kreslené voľnou rukou priamo na kožu a potom vpichované do jedinečného tetovacieho umenia. Je hrdý na to, že vytvára originálne umelecké diela, ktoré sú jedinečné pre jeho nositeľa a nemožno ich replikovať bez ohľadu na to.

11. Šanghajské tetovanie

Tento obchod sa nachádza v čínskom Šanghaji a získal si meno vo svete tetovaní. Ich kúsky získali funkcie v špičkových médiách, ako sú CNN, Addidas Shanghai daily, Inked Magazine a dokonca sueddeutsche.de. Presunuli svoju polohu do väčšieho priestoru v Maoming Nan Lu.

12. Tetovanie apokalypsy

Nachádza sa v Seattli, USA, apokalypsa bola uvádzaná ako jedno z najlepších miest na tetovanie v niektorých miestnych a národných časopisoch. Preslávili sa aj v krajinách ako Japonsko, Taliansko, Tattoo Society (USA), Skin deep vo Veľkej Británii a Tattoo Arte v Mexiku. Ich práca inšpirovala niektorých tetovacích umelcov z celého sveta, najmä v krajinách, kde bola ich práca publikovaná. Okrem toho ponúkajú rôzne štýly a dokonca si prispôsobujú svoje tetovacie umenie podľa požiadaviek zákazníka.

13. AKA

Tento obchod sa nachádza v Berlíne, Nemecko. Cieľom AKA je vytvoriť kompletný priestor vrátane kaviarne, výkonnostného štúdia a domova pre túlavé mačky. Môžete tu nájsť aj rôzne druhy tetovania alebo sa zúčastniť umeleckej výstavy.

About the author