Ako zaistíte, aby vaše staré tetovanie vyzeralo opäť dobre

Ako komentátor a spisovateľ tetovania sa spolieham na svoje osobné skúsenosti a čas práce v tetovacom štúdiu.

Ako dosiahnuť, aby staré tetovanie vyzeralo opäť ako nové.

Ako dosiahnuť, aby staré tetovanie vyzeralo opäť ako nové.

Príbehy & Starostlivosť o atramentové tetovanie prostredníctvom programu Unsplash; Canva

Tetovanie sa teší vlne popularity a spoločenského prijatia. Každý'Získavam ho, takže by ste sa mohli ospravedlniť tým, že si myslíte, že tetovanie je relatívne nový trend (aj keď existuje už niekoľko storočí)..

Ty'pravdepodobne nie ste takí starí, ale možno tetujete'má najmenej desať rokov … a ukazuje aj tento vek. Realita je taká, že naše tetovanie starne a starne rovnako ako my. V priebehu času sa atrament rozšíri pod kožu, pričom rozmazáva kedysi rovné a výrazné čiary a spája ich. Farby začínajú blednúť, strácajú živosť a naberajú na sebe škvrnitý vzhľad. Písmená a slová sa spájajú do seba, už nie sú čitateľné.

Naše prostredie – najmä slnko – tetovanie rýchlo poškodzuje a mizne. Hydratácia a používanie slnečnej ochrany sú spôsoby, ako predĺžiť tetovanie'život, ale bohužiaľ, akonáhle dôjde k poškodeniu, tam je'Nedá sa to úplne zvrátiť, ale dá sa niečo urobiť. Dole, ty'Nájdem všetky dostupné možnosti na osvieženie týchto starých tetovaní vrátane

  • exfoliácia,
  • dotyky a omladenie farieb,
  • zosvetlenie a odstránenie,
  • redizajny a zakrývania.

Čipka na tetovanie na zápästí. Staré tetovanie vyzerá opäť ako nové.

Čipka na tetovanie na zápästí. Staré tetovanie vyzerá opäť ako nové.

Na obnovu starého tetovania použite peelingový gél

Niekedy môže jemné odlupovanie sa od matnej vrchnej vrstvy odumretej pokožky pomôcť osviežiť staré tetovanie. Na to sa mi páči peelingový gél Aftershock, ktorý obsahuje prírodné alfa -hydroxykyseliny získané z hrozna, citrónov, ananásu a mučenky. Tento úžasný gél na omladenie atramentu pomôže pri odstraňovaní starej, matnej a mŕtvej pokožky, ktorá narástla na akomkoľvek starnúcom tetovaní.

Tento zázračný gél rozžiari váš atrament, ale musíte s ním zaobchádzať opatrne. Nechajte to na svojom starodávnom tetovaní asi 5 až 15 minút a nechajte prírodné alfa -hydroxykyseliny kúzliť na vrchných odumretých vrstvách odumretej pokožky. Aj keď má tento gél okamžité výsledky, na to, aby ste tieto výhody mohli využívať aj naďalej, budete musieť prax začleniť do svojej mesačnej rutiny.

Retušovacie tetovanie a farebné omladzovanie

Touch-up. Keď tetovanie dosiahne určitý stav, žiadne množstvo exfoliačného gélu ho nemôže vrátiť k životu. Práve vtedy by mohlo byť riešením stretnutie s talentovaným umelcom. Vašu skamenelinu tetovania je možné znova prekresliť pevnou, ostrou čiernou čiarou. To by zvýšilo jeho zrozumiteľnosť a poskytlo tatérovi príležitosť pridať niektoré detaily späť, najmä v tých oblastiach dizajnu, ktoré sú malé a zložité a ktoré stratili svoje detaily, pretože sa atrament rozšíril. Portréty a návrhy, ktoré zahŕňajú tváre, môžu z niektorých opravných prác veľmi ťažiť.

Omladenie farby. Farby sú zvyčajne prvou vecou v tetovaní, ktorá ukazuje opotrebovanie. Opätovné zafarbenie vyblednutých tetovaní, ktoré si zachovali svoje obrysy, ich môže opäť urobiť aktuálnymi. Je to tiež príležitosť opraviť alebo opraviť všetky chyby alebo časti vášho návrhu, ktoré sa vám úprimne nikdy veľmi nepáčili.

Väčšina tetovacích umelcov bude za opravu vlastných návrhov účtovať menej alebo nič, preto zvážte návrat k osobe, ktorá vás pôvodne tetovala..

Body dress na pani, napustené ženy. Starostlivosť o tetovanie pomáha udržiavať dobrý vzhľad.

Body dress na pani, napustené ženy. Starostlivosť o tetovanie pomáha udržiavať dobrý vzhľad.

Zosvetlenie a odstránenie tetovania

Vo vesmíre tetovania neexistuje väčšia sloboda ako možnosť alebo schopnosť zmeniť dizajn, ktorý vám pôvodne poskytol váš umelec. Tu uvedené možnosti sú vaša jednorazová karta bez uväznenia!

Odstránenie tetovania je drahý a často dosť bolestivý proces, ale je to jedna z možností, ako sa vysporiadať so starým, opotrebovaným tetovaním. Na to, aby umelec mohol vytvoriť nový úžasný strih, bude možno potrebné niektoré staré tetovanie zosvetliť alebo odstrániť. Tmavšie obrysy a blokové sfarbenie často nemožno úplne zakryť bez nejakej formy vonkajšieho zásahu, ako je odstránenie alebo zosvetlenie.

Zosvetlenie tetovania. Zosvetlenie tetovania trvá asi tri sedenia. Tetovanie však nie je úplne odstránené, takže aj po skončení zosvetľovania môžete stále rozoznať starý dizajn. Zosvetľovač zoslabuje husté, tmavé atramenty, ako je čierna a modrá, a znižuje jas všeobecných farieb, ktoré sa dajú dobre zakryť..

Odstránenie tetovania. Mnoho súčasných spôsobov odstraňovania tetovania nefunguje dobre na atramenty používané v dnešných tetovacích štúdiách, ale našťastie môžu fungovať na tých, ktoré boli urobené pred niekoľkými rokmi. Metódy sú primerane účinné, ak sa používajú na zosvetlenie tetovania na zakrytie. Táto forma zosvetlenia tetovania netrvá dlho ako mnoho odstraňovacích relácií, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Ak sa chcete dozvedieť viac a získať nápady o krytiach, prečítajte si článok Ako zakryť staré tetovanie novým dizajnom tetovania.

Čierne a biele tetovanie na ruke

Čierne a biele tetovanie na ruke

Ricardo Casses

Úplný redizajn tetovania alebo zakrytie tetovania

Vaše tetovanie sa mohlo dostať do bodu, keď neexistuje'Veľa sa dá urobiť pre jeho zlepšenie. Atramenty sa možno rozšírili príliš ďaleko a zmiešali sa s farbami vedľa nich, čo potenciálne vytvorilo úplne novú farbu (s najväčšou pravdepodobnosťou vyblednutá modročierna väčšina starých tetovaní). Toto je miesto, kde je buď zastaraný tetovací dizajn úplne prepracovaný a znova napustený rovnakou témou, štýlom a farbami, alebo je vytvorený úplne nový dizajn ako zakrytie tetovania..

S tetovaním, ktoré môže'byť resuscitovaný, zvážte zahrnutie starého atramentu do väčšieho a komplexnejšieho dizajnu tetovania. Čo tak vyvinúť ho do rukáva, zadného dielu, pančuchy alebo body dress? Čo je možné dosiahnuť zmiešaním starého s novým tetovaním, je ohromujúce a úplne inšpirujúce.

Talentovaný umelec sa môže rozhodnúť prepracovať vaše staršie, základnejšie tetovanie pridaním k súčasnému dizajnu a zdobením. Skúsení umelci môžu začleniť predchádzajúce tetovanie do časti alebo časti nového dizajnu.

Ak, ako ja, aj vy'Pri tetovaní slzy tečú, ak svoje tetovanie považuješ za umelecké dielo alebo za svoj osobný životný príbeh,'je čas konať.

Za svoje úžasné umelecké dielo ste možno zaplatili poriadnu hotovosť, takže ste sa oň mohli dokonca aj dobre postarať. Napriek tomu sa život stáva každému z nás, roky plynú a naše telá ukazujú, že opotrebovanie.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2014 Anne

Komentáre

Trunterin 12. marca 2019:

Gunjan Mishra,

Najtmavší atrament je ČIERNY

Brian Evans 31. augusta 2017:

Mám potápanie s orlom na pravom predlaktí, ktoré som dostal, keď som mal 18, mám 48 rokov a chcel by som ho zmeniť alebo prepracovať, akékoľvek nápady prosím

Kathi Andrews 31. augusta 2016:

Mám nové tetovanie, ktoré potrebuje úpravu farby a detaily. Jeffery Hubbard z Birminghamu v Alabame bol umelec, veľmi talentovaný, ale bohužiaľ urobil moju hroznú prácu a už neprijíma schôdzky. Hľadám výtvarníka, ktorý môže pracovať na dokončení s odbornými detailmi na farbu a hĺbku. Akékoľvek návrhy Som v oblasti Birminghamu, ale môžem v tejto oblasti cestovať

Vďaka

Flanagan 27. apríla 2015:

Mám dvojročný rukáv. Stále vyzerá slušne. Chcem len oživiť.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 17. apríla 2014:

Ďakujem za krásny komentár Kalinin1158, tetovanie je určite osobná vec, ale ja som s tebou – mám ich veľa a mám ich rád!!

Lana Adler z Kalifornie 17. apríla 2014:

Veľmi informatívny článok! Milujem tetovanie (sám mám 5) a ja'Vždy premýšľam o spôsoboch, ako ich vylepšiť/navrhnúť/prepracovať alebo niečo pridať. Hlasoval

About the author