Ako zakryť staré tetovanie novým dizajnom tetovania

Ako komentátor a spisovateľ tetovania sa spolieham na svoje osobné skúsenosti a čas práce v tetovacom štúdiu.

Ako pokryť staré tetovanie novým: Všetko, čo potrebujete vedieť.

Ako pokryť staré tetovanie novým: Všetko, čo potrebujete vedieť.

benjamin lehman cez Unsplash; Canva

Ak máte pár tetovaní, tak áno'je veľká šanca, že máte jednu alebo dve'nepáči. Či už išlo o škrabku na dvore, ktorá ponúka lacné tetovanie, impulzívny nákup na vyhlásenie lásky (ktorý má teraz novú priateľku), alebo'Je to jednoducho škaredé, stane sa zlé tetovanie.

Všetci ľutujeme (vravíme si?) A mali by sme mať chvíle, ktoré by ste mohli mať. Vzhľadom na to, že tetovanie je navždy, zlé tetovanie vám bude pripomínať tragédiu na koži zakaždým, keď sa prezlečiete. Bez ohľadu na to, prečo ty'zmenil som názor na dizajn – ty'Vyrástli ste o desať alebo dve roky, alebo možno o lásku svojho života, Candy alebo Gavin, sa teraz vyvinula na psychopatického stalkera, od ktorého sa budete držať veľmi ďaleko-mať hrozné tetovanie je nanič.

Pravdepodobne ste si mysleli, že tetovanie je jednorazová príležitosť-a technicky je to tak-ale našťastie v tomto odvetví po celom svete pracujú skutočne talentovaní umelci, ktorí vedia, ako staré tetovanie dobre zakryť. Existujú dokonca aj umelci a štúdiá, ktoré sa špecializujú na kryciu prácu.

Chcieť sa zbaviť alebo zamaskovať druhotriedne tetovanie nie je nič neobvyklé. Zakrytie starého tetovania má svoje obmedzenia, ale existuje aj veľa úspešných príbehov ľudí, ktorí teraz milujú svoju pokožku. Ak ty'myslíte na to, že sa necháte kryť, čítajte ďalej!

Zakrývanie tetovania

Zakrývanie tetovania

Lastsparrowtattoo

Ako zakryť tetovanie iným tetovaním

Keď bolo vaše tetovanie prvýkrát urobené, atrament bol uložený približne jeden milimeter pod kožou do dermis, čo je vrstva pod epidermou (koža, ktorú vidíte).

Krycia farba s farbou: Čo vedieť

Keď si potetujete krytie, nový atrament sa tiež uloží do pokožky, spolu so starým farebným atramentom. Pigment v nových atramentoch neprechádza cez vrch starého tetovania's pigment; skôr sa tieto dve farby spoja a vytvoria novú farbu, aj keď v zmesi prevláda silnejší alebo tmavší atrament. Napríklad zmiešaný červený a modrý atrament spolu vytvoria purpurovú farbu, pod kožou alebo inde.

Krycia farba čiernym atramentom

Čierna je najúčinnejšou farbou na zakrytie starého tetovania. Tetovanie čiernym atramentom samozrejme nemusí byť vašou prvou voľbou, takže sa musíte rozhodnúť, čo je horšie: čierny atrament alebo staré hrozné tetovanie. (Existujú však aj iné farebné možnosti … pozri nižšie.)

Keď umelec navrhuje krytie, zvažuje farbu starého tetovania a spôsob, akým sa zmieša s novým atramentom.'s farba. Talentovaní umelci vypracujú stratégiu umiestnenia nového dizajnu a farieb oproti starému.

Pokrytie pavúka tetovaním chobotnice

Pokrytie pavúka tetovaním chobotnice

Powerline Tattoo

Krycie farby na tetovanie

 1. Čierna farba bývala hlavnou farbou používanou pri zakrývaní tetovania, ale umelci teraz pri zakrývaní používajú aj hnedú, pomarančovú, zelenú, modrú a magentovú farbu..
 2. Nové farebné atramenty, keď sa spoja so starým atramentom pod pokožkou, môžu vytvoriť úplne novú farbu.
 3. Tmavšie verzie rovnakej farby môžu zakryť svetlejšie farby.

Tetovanie na strome prepracované

Tetovanie na strome prepracované

Aké farby atramentu je možné použiť v krycích obaloch na tetovanie?

Pri zakrývaní tetovania bola tradične hlavnou farbou čierna. Ale ako sa tetovacia komunita stáva skúsenejšou, umelci používajú viac farieb a šikovné umiestnenie, aby skryli staré nechcené tetovanie.

Prikrývky na tetovanie môžu tiež použiť:

 • červené
 • blues
 • zeleň

Niektoré ďalšie farby, ktoré pri správnom použití možno použiť aj na zakrytie starého tetovania:

 • hnedé
 • pomaranče
 • fialové
 • tmavá purpurová

Na zakrytie tetovania je možné použiť aj iné svetlejšie farby. Používajú sa vtedy, ak je skrytá farba tiež svetlá a v nových doplnkoch dizajnu tetovania, ktoré nezakrývajú staré tetovanie..

Dobrá zásada: Tmavší odtieň farby sa môže sám zakryť. Vápno zelená môže byť pokrytá smaragdovou zelenou a svetlo modrá s kráľovskou modrou alebo fialovou.

Zakrytie tetovania Koi

Zakrytie tetovania Koi

Návrhy tetovania pre mužov

Ako je navrhnuté krycie tetovanie

Keď váš umelec vytvára prekrývajúci dizajn, bude:

 1. Na staré tetovanie položte pauzovací papier a vystopujte obrys a hlavné vlastnosti vášho návrhu. To im dáva referenciu na oblasti tetovania, ktoré vyžadujú silnejší zakrývajúci dizajn.
 2. Položte obrys na ľahký stôl a na vrch položte ďalší kus tenkého pauzovacieho papiera.
 3. Začnite navrhovať svoje zakrytie, pracujte okolo slabého obrysu starého tetovania, aby ste zamaskovali oblasti, ktoré to potrebujú..

Čo sa dá urobiť ako zakrytie?

Talentovaný umelec starý dizajn skôr zakomponuje, než aby ho vyhladil: napríklad bude skriptovať do tečúcich stoniek alebo viniča. Vytvorením kontrastu a zaujímavým dizajnom prekvitá okolo tmavších oblastí, umelec upúta zrak od tých častí starého tetovania, ktoré už nechcete vidieť..

Tetovanie, ktoré je navrhnuté ako zakrytie, je často o 30% väčšie ako tetovanie, ktoré zakrýva. Týmto spôsobom môžu tmavšie oblasti dizajnu kamuflovať staré tetovanie a svetlejšie farby je možné použiť na panenskú pokožku, čo oklame oko a uverí, že zakrytie je jediné tetovanie, ktoré tam kedy bolo..

Water Lilly tetovanie

Water Lilly tetovanie

Mimo mapu tetovanie

Koliesko na tetovanie

Koliesko na tetovanie

Roslynská maliarska škola

Návrhy triky používané v tetovacích obaloch

 1. Začlenenie starého dizajnu do nového tetovania.
 2. Prepracovanie starého tetovania, posilnenie slabých línií alebo doplnenie funkcií, ako je červenanie na lícach alebo ilúzia vlasov.
 3. Oprava pravopisu v starom tetovaní alebo zakrytie bývalého'meno s novým nápadom.
 4. Vytvorenie tetovania na bielom alebo bielom podklade vykonaním niekoľkých predbežných sedení na nanesenie bieleho atramentu na starý atrament. Každá relácia zosvetlí staré tetovanie asi o 10%. Opakované sedenia môžu zvýšiť toto percento na 30%, aj keď zjazvenie z prepracovania pokožky je vážnym problémom.
 5. Vyblednutie starého tetovania laserovým odstránením môže pomôcť účinne zakryť.

Môžem len zmeniť farbu svojho tetovania?

Niekedy človek miluje svoj dizajn, ale nenávidí farby. Zmenu iba farieb je možné vykonať pomocou tmavších atramentov, aj keď existuje riziko, že to môže vyzerať ešte horšie.

Pri zmene farieb musí váš tetovač zvážiť zlúčenie pigmentov v atramente. Nie všetky farby je možné zmeniť na inú farbu. Svetlé farby je možné samozrejme stmaviť, napríklad:

 • levanduľa sa dá zmeniť na purpurovú,
 • ružová až purpurová,
 • modrá až fialová,
 • červená až hnedá,
 • a žltá až zelená.

POZNÁMKA: Tetovanie v procese hojenia mierne zmení farby. Zatiaľ neprepadajte panike, ak je vaše tetovanie stále celkom nové; dajte farbe nejaký čas, aby sa usadila.

Príklady krycích tetovaní

Bez ohľadu na to, že ste sa dostali k svojmu novému tetovaniu, vyplňte prosím nižšie uvedenú anketu.

Nakoniec, niektoré z týchto mizerných, vyblednutých tetovaní, ktoré všetci športujeme, sú príbehmi nášho života. Vzhľadom na to, že náš život je plný vzostupov a pádov, možno by malo byť aj naše tetovanie.

Nájdite si toho úžasného tatéra, ktorý to robí'je to pravé pre teba. Don'Šetrite doláre pre tatéra a postupy následnej starostlivosti, ktoré dodržiavate.

Dúfam, že to všetko dobre dopadne.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2013 Anne

Komentáre

Roy Vandal 20. septembra 2019:

Mám zlé tetovanie po celom tele a potrebujem, aby sa stalo umením. Žijem s týmito sračkami viac ako 12 rokov, boh, pomôž mi nájsť tetovania, ktoré mi môže pomôcť..

Henry joute 23. augusta 2018:

Koľko ma to bude stáť jedna pravá plná ruka?

Lau chi han 23. augusta 2018:

Môžete mi navrhnúť, aby som zakryl staré tetovanie na zadnej strane

Zábavné hry 30. decembra 2017:

Môj atrament na tetovanie vybledol (v ňom o 4 mesiace neskôr), väčšinou čierna vyzerala ako svetlošedá a mala mať mnoho rôznych farieb, ale nakoniec vyzerala všade rovnako bahnito modro, pre môjho motýľa žiadna zelená ani fialová a moje písmo bolo predpokladajme, že bude mať fialovo ružovkastú farbu s veľmi jemnou linkou a rozhodne sa vložiť sivastý orgován a tieňovanie na náhodné miesto ..;/

pandabrian 10. decembra 2017:

Mám hlúpu chybu v zátylku v podobe ignorantského rasového znaku … moje deti a hanba, s ktorými sa stretávajú, keď sú vaše dcéry rodičovské konferencie 2. stupňa…

prasamma 23. septembra 2017:

chcem zakryť svoje staré tetovanie .. prosím pomôžte mi

Sailesh Adhikari 13. septembra 2017:

Chcem zakryť svoje staré tetovanie.

Môžeš mi pomôcť….

Theresa M. Gargano 2. augusta 2017:

Ďakujeme za cenné informácie o zosvetlení, zakrytí alebo odstránení nežiaduceho tetovania.

froté jones 13. júna 2017:

dobre vyzerá, že si zakrytý

GRAMMARPIG: D 1. júna 2017:

Dobrý článok o zakrývaní. Mám však problém s nesprávne umiestnenými apostrofmi. Keď čítam niečo, čo má nesprávne pridané, odvádza to moju pozornosť od správy a ku gramatickým chybám!

PROSÍM'SE U'SE APOSTROFÉ'S RE'ODPOVEDNE. 🙂

Sarah 21. septembra 2016:

Pozrel som sa hore, aby som našiel spôsob, ako opraviť niektoré kraviny, ktorým umelec odišiel, keď mi zobrali auto ako platbu, odmietli ho vrátiť a potom to skompletizovali..

E.P. 2. januára 2016:

Na 18. narodeniny som si nechal urobiť tetovanie. Vedel som, čo chcem, a nejako som sa nechal šikanovať k návrhu výtvarníka (a mojej matky's ex) mi povedal "bolo by to v pohode." Keďže som naivný a hlúpy, išiel som do toho a nenávidel som to. Potom som išiel k ďalšiemu umelcovi, ktorý urobil strašnú prácu, keď sa to pokúsil zakryť, a skončil som s obludnosťou čierneho atramentu na hornej časti chrbta. Je možné vyblednutý čierny atrament pokryť farebným atramentom? Za posledných sedem rokov som sa pokúšal atrament vyblednúť.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 12. novembra 2013:

Ďakujeme za vaše odkazy missl0ng123 – pochopte, že chcete nejaký skryť! dúfam, že ho čoskoro dostane, len robí veci …. lepšie v zrkadle! 😉

Michele Kelsey z Edmonda, Oklahoma, 11. novembra 2013:

Dobrý rozbočovač. Chcem, aby môj muž zakryl tetovanie, takže je to skvelá informácia. Zdieľal odkaz so svojimi priateľmi na Facebooku. Dobre spracovaná téma.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS), 9. novembra 2013:

Vďaka hromady Manicpanicplease! Naozaj milujem tie fotky's ukazuje, ako úžasne môže tetovanie v dnešnej dobe vyzerať!

L Brander z Kanady 8. novembra 2013:

Cool hub, páčili sa mi fotky, ktoré si použil. Hlasovalo, zaujímavé & užitočné.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 3. novembra 2013:

Ďakujem za spätnú väzbu. A áno, aj ja s krycím tetovaním!

lesliebyars 3. novembra 2013:

Pekný rozbočovač. Ja'jeden z mojich tetovaní bol zakrytý iným. Veľmi užitočný článok priateľu. Hlasovalo, zaujímavé a užitočné.

About the author