Krémy na odstránenie tetovania: Naozaj fungujú?

Edmund strávil posledných desať rokov prácou v klinickom výskume. Napísal mnoho článkov o anatómii a fyziológii človeka.

Fungujú krémy na odstránenie tetovania doma?

Vykonajte krémy na odstránenie tetovania doma?

Canva

Náklady na odstránenie tetovania

Krásne, dobre prevedené tetovanie je kúskom chutného očného cukríka. Ale niekedy tenká čiara oddeľuje skvelé tetovanie od strašného. Za svoju dobu som videl veľa hrozných, od mena na cudzom človeku'tvárou k vidličke na mojej priateľke's panvou.

Čo môžete robiť s mizerným tetovaním? Keď to čítate, pravdepodobne viete, že laserové odstránenie tetovania je dlhý a nákladný proces. To je dôvod, prečo sa mnohí rozhodnú namiesto toho použiť atrament ako zakrytie. Ale zakrývať nie't vždy možnosť. Jedno laserové ošetrenie môže stáť až 2 000 dolárov v USA, v závislosti od veľkosti a umiestnenia tetovania a typu použitého laseru. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebných niekoľko dlhých sedení.

Táto obrovská cenovka v kombinácii s niekoľkými dlhými reláciami necháva ľudí hľadať lacnejšie a pohodlnejšie alternatívy, ako sú krémy na odstraňovanie tetovania. Ale fungujú?

Všetci niekedy robíme chyby, ale na chybu v tetovaní sa dá ťažko zabudnúť.

Všetci niekedy robíme chyby, ale na chybu v tetovaní sa dá ťažko zabudnúť.

SPVXIII, Wikimedia Commons

Fungujú krémy na odstránenie tetovania?

Všetky metódy odstraňovania tetovania majú spoločnú jednu prekážku: Musia preniknúť do najvzdialenejších vrstiev pokožky (epidermis a dermis), aby interagovali s atramentom. V súčasnosti neexistuje žiadny alebo žiadny dôkaz o tom, že krémy na odstraňovanie tetovania môžu preniknúť do pokožky dostatočne dobre, aby mali významný vplyv na rozklad atramentu. Môžu zosvetliť alebo vyblednúť atrament, ale to je tak'je to maximum, čo môžu urobiť.

Stručná odpoveď teda je, že nie't pracovať.

Okrem toho FDA neschválil ani nevyčistil žiadny krém alebo masť na odstránenie tetovania. Neskúmali ich ani nevideli žiadne dôkazy o účinnosti. Ďalej varujú, že tieto DIY krémy môžu spôsobiť neočakávané nežiaduce reakcie ako vyrážka, pálenie, zjazvenie a vplyv na pigmentáciu pokožky.

Podľa FDA je laser jedinou účinnou a bezpečnou metódou. Ošetrenie by mal vykonávať kvalifikovaný dermatológ špecializovaný na odstraňovanie tetovania pomocou schváleného laserového zariadenia.

Pravda o krémoch na vyblednutie tetovania

Takže aj keď sú lacné a ľahko sa nanášajú, nevýhody krémov na odstraňovanie tetovania prevažujú nad nevýhodami. Pokiaľ ide o krémy, nevýhody sú tieto:

  • zdravotné riziká (vyrážka, pálenie, zjazvenie a vplyv na pigmentáciu pokožky)
  • nedostatok dôkazov o účinnosti (dôkazy sú neoficiálne)
  • nedostatok recenzií zdravotníckych orgánov (FDA neschválil žiadne)

Ak ty'rád by som si prečítal príbeh z prvej ruky o niekom, kto'Osobne vyskúšala a porovnala všetky metódy odstraňovania tetovania, prečítajte si článok Moje skúsenosti s zosvetľovaním a odstraňovaním tetovania doma.

Tetovanie je veľa ako manželstvo – celoživotný záväzok, bolestivé a drahé na rozlúčku.

Čo laserové odstránenie?

Účinnosť krémov na odstránenie tetovania je výrazne nižšia ako pri laseri. Až do odvolania zostáva laser de facto štandardom pri odstraňovaní tetovania. Ale pozor! Existujú rôzne druhy a kvalita laserových zariadení. Potrebujete kvalifikovaného dermatológa so správnym vybavením.

Počas relácie odstraňovania tetovania laserový výbuch zapíše veľké častice atramentu na menšie kúsky, ktoré môžu biele krvinky uniesť. Telo je tak oveľa rýchlejšie a jednoduchšie vyčistiť a transportovať malé čiastočky atramentu do pečene. Pečeň zaisťuje, že sa atrament vylúči pri ďalších črevných pohyboch. Inými slovami, ty'Pock tvoje tetovanie.

Odstránenie laserom závisí od zloženia farieb

Účinnosť ošetrenia laserom do značnej miery závisí od farebného zloženia tetovania. Je známe, že červená a žltá sa odstraňujú ťažšie ako čierna a modrá. V závislosti od tetovania'Na získanie požadovaného výsledku je zvyčajne potrebná veľkosť, farba a umiestnenie, pretože je potrebné absolvovať niekoľko liečebných relácií. Medzi ošetreniami by mal byť vyhradený dostatok času na hojenie.

Príslušná bolesť závisí od jednotlivca's tolerancia. Vedľajšie účinky zahŕňajú tvorbu pľuzgierov, krvácanie a bolestivosť, ktoré sú však zvyčajne krátkodobé. Ďalším dôležitým vedľajším účinkom je zjazvenie. Dokonca aj tie najnovšie laserové technológie môžu't zaručujú perfektný výsledok a úplné odstránenie nemusí byť v mnohých prípadoch možné. Počet ošetrení a vedľajšie účinky sa však postupom času výrazne znížili.

Vzhľadom na vysokú cenu, potenciálne vedľajšie účinky a viacnásobné sedenie spojené s laserovým ošetrením je potrebné vyvinúť lacnejšie a menej bolestivé alternatívy. Vynález účinného krému na vonkajšie použitie má však pred sebou ešte dlhú cestu.

Ak ty'rád by som počul o jednej žene'osobnú skúsenosť s odstraňovaním laseru a pozrite si fotografie z jej cesty, prečítajte si Môj príbeh o odstránení tetovania.

Ak krémy a laser don't Práca, potom čo?

Jedinou ďalšou metódou používanou na odstránenie tetovania okrem krémov a laseru je excízia, chirurgické odstránenie tetovania. V niektorých prípadoch môže plastický chirurg tetovanú kožu jednoducho odrezať. Ak ty'rád by som si o niekom prečítal'osobná recenzia laserového vs. chirurgického odstránenia a pozrite sa na desivé fotografie postupu, prečítajte si sprievodcu postupmi pri tetovaní a odstraňovaní laserom.

Prečo je tetovanie trvalé

Tetovači používajú elektricky poháňané stroje s malými ihlami na zavedenie atramentu cez epidermis a do dermis-vnútornej vrstvy pokožky. Vedci tvrdia, že ľudské telo výborne rozoznáva a eliminuje cudzie častice. Tak prečo nie'Vaše tetovanie rýchlo zmizne a zmizne do niekoľkých mesiacov? Ukazuje sa, že ľudské telo je pri odstraňovaní tetovania veľmi zlé.

Biele krvinky v ľudskom tele zaokrúhľujú cudzie telesá a transportujú ich do špecializovaných orgánov na vylúčenie. Ale malá veľkosť týchto bielych krviniek v porovnaní s časticami atramentu im znemožňuje zaokrúhliť častice atramentu, ktoré tvoria tetovanie. To'je to ako povedať brigáde mravcov, aby zjedli slona. Biele krvinky sa môžu zbaviť iba malých častíc atramentu, takže väčšie častice atramentu zostanú na mieste. To je dôvod, prečo je tetovanie trvalé a tiež prečo môže do určitej miery časom vyblednúť.

Zdroje

Neviem, čo povedať

Ja nie'neviem čo povedať

Tuerto, Wikimedia Commons

Pamätajte si, že odstránenie tetovania stojí oveľa viac peňazí, času a úsilia, ako ho získať. Pred nosením si ho preto poriadne premyslite. Don'Nechoďte do tetovacieho salónu, keď ste opití alebo ste pod vplyvom niečoho alebo kohokoľvek.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2017 Edmund Custers

About the author