Moje skúsenosti s chirurgickou excíziou a postupom na odstránenie tetovania laserom

V priebehu troch rokov som absolvoval desať veľmi bolestivých ošetrení laserovým odstránením a dve operácie excízie tetovania. Tu'je môj príbeh.

Na odstránenie tetovania som sa pokúsil odstrániť laserom aj chirurgickú excíziu: Tu je môj príbeh (s fotografiami).

Skúšal som odstránenie tetovania laserom aj chirurgickú excíziu: Tu'môj príbeh (s fotografiami).

Canva

Odstránenie tetovania vs. laserové odstránenie

Mal som tetovanie na ľavej aj pravej ruke, ktoré som chcel odstrániť, a nebolo to jednoduché. Dostal som ich v Richmonde, VA, keď som mal 18 rokov a takmer okamžite som vedel, že ja'urobil som chybu Pôvodne ma stáli 240 dolárov a ich odstránenie ma stálo dokopy 3 750 dolárov. Tu zdieľam svoje skúsenosti a fotografie.

Jedno tetovanie bolo úspešne odstránené laserovým ošetrením, ale druhé vyžadovalo excíziu, čo je chirurgické odstránenie.

Tento článok som napísal, pretože som nenašiel žiadne užitočné informácie týkajúce sa skúseností s odstraňovaním tetovania, keď som to potreboval. Tu každému, koho to zaujíma, vysvetľujem svoje skúsenosti s laserovým odstraňovaním a excíziou. Len nájsť profesionála, ktorý zvládne ošetrenia, bol veľký problém, a už vôbec nie snažiť sa nájsť najlepšiu cenu. Dúfam, že môžem byť nápomocný každému, kto prechádza rovnakou skúškou.

Moje skúsenosti s odstraňovaním tetovania laserom

Po skúmaní možných miest, ktoré ponúkali odstránenie laserom, som sa rozhodol pre Immortal Images v Charlotte, NC. Ponúkali relatívne nízku cenu a boli veľmi profesionálni.

Bolelo odstránenie tetovania laserom?

Poviem, že počiatočných päť ošetrení bolo najbolestivejších. Mal som veľa pľuzgierov a nejaké krvácanie. Zážitok možno opísať ako veľmi bolestivé popálenie a zvyknúť si na bolesť bude vyžadovať dosť veľa tolerancie. Asi po piatich ošetreniach ich prestali bolieť rovnako.

Ako dlho to trvalo?

Rana sa zahojila asi 1-2 týždne po každom ošetrení. Potom by som sa vrátil k ďalšej liečbe po 2 mesiacoch. Vrátil som sa na desať ošetrení, ktoré trvali rok a pol (18 mesiacov). Po desiatich ošetreniach bolo tetovanie na ľavej ruke úspešne vyblednuté, ale tetovanie na pravej ruke zostalo (preto som namiesto toho musel skúsiť excíziu).

Koľko stálo odstránenie laserom?

Cena za každé sedenie bola 150 dolárov a ošetrenie trvalo zakaždým asi 10-20 minút.

Fungovalo to?

Nie celkom. Tetovanie na mojej ľavej ruke bolo úspešne odstránené bez zmeny farby, ale tetovanie na pravej ruke nebolo úspešne odstránené. Nielenže nebol'vybledne, ale tiež som si všimol zafarbenie okolitej pokožky laserom.

Prečo nie't laserová práca na oboch tetovaniach?

Bolo mi povedané, že typ použitého atramentu mohol byť na plastovej báze, ktorý je ťažšie odstrániť. Pretože väčšina tetovačov mieša svoj vlastný atrament, neexistuje spôsob, ako s istotou povedať, ktorý typ použili. Neexistujú ani štandardy FDA pre atrament na tetovanie.

Fotografie odstránenia môjho tetovania laserom

Moje skúsenosti s tetovaním Excision

Po desiatich ošetreniach tetovanie stále nebolo'nie je preč, takže mojou jedinou ďalšou možnosťou bola operácia. Hľadal som plastických chirurgov, odosielal e -maily, fotografoval a žiadal som ceny. Väčšinou všetci hovorili to isté: tetovanie bude potrebné na odstránenie 2 alebo 3 sedení. Dostal som na výber excíziu (odstránenie potetovanej kože) alebo kožné štepy (pridanie kože, postup, ktorý by si vyžadoval viac anestézie). Vybral som si excíziu. Tu'takto to išlo dole.

  1. Začali znecitlivením oblasti tetovania.
  2. Posadili ma na stoličku a mohol som sledovať celý postup, ktorý trval asi hodinu.
  3. Bola vytvorená elipsa okolo môjho tetovania a tetovanie mi bolo odrezané z ruky.
  4. Zostávajúca oblasť bola zošitá a zošitá.

Môj lekár bol veľmi milý a odpovedal na všetky otázky, ktoré som mal k postupu.

Bolela excízia tetovania??

  • V noci po zákroku som začal skutočne cítiť svoju ruku a došlo k určitému nepohodliu.
  • Dva dni po zákroku som sa cítil dobre a mohol som normálne natiahnuť ruku.
  • Vrátim sa k odstráneniu druhej polovice rovnakým postupom o 6 až 12 mesiacov, keď budem'Som úplne uzdravený z tohto postupu a moja koža sa natiahla späť do normálu.

Koľko stál chirurgický zákrok??

Cena za každú excíziu bola 850 dolárov a konzultácia bola 50 dolárov. Keďže odstránenie vyžadovalo dve excízie, celkové náklady na moju excíziu tetovania boli 1 750 dolárov.

Fotografie chirurgického zákroku na odstránenie tetovania

Koľko ste minuli na odstránenie tetovania (celkom)?

Celkové náklady od začiatku do konca, vrátane laseru a excízie, boli 3 250 dolárov. Nezahŕňa to peniaze za plyn a sprepitné za každú návštevu Severnej Karolíny, ktorá predstavovala dokopy asi tridsať dolárov za plyn a sprepitné 20 dolárov. Pridajte teda ďalších zhruba 500 dolárov a spolu to vyjde až na 3 750 dolárov. Áno, prajem si'vedel som to skôr, ako som v 18. rokoch minul tých pôvodných 240 dolárov na tetovanie. Celkovo to bola skutočne dobrá vzdelávacia skúsenosť a dúfajme, že môžem pomôcť niekomu ďalšiemu porozumieť mučivému a natiahnutému procesu odstraňovania tetovania..

Moja jazva na odstránenie tetovania

Tiež stálo za to laserové odstránenie?

Každému, kto si chce dať odstrániť tetovanie, odporúčam niekde nájsť – či už'je lekár alebo obchod s tetovaním – to robí laserové odstránenie a najskôr to vyskúša. Ak ste ako ja a máte problémy s ošetrením laserom, excízia je ďalšou možnosťou. Budete mať jazvu, ale výsledky budú okamžité. Niektoré veci, ktoré je potrebné mať na pamäti:

  • Uistite sa, že plastický chirurg, ktorého nájdete, je certifikovaný a skontrolujte jeho poverenia.
  • Dohodnite si konzultáciu a položte si všetky otázky, ktoré máte.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré určia, či je excízia pre vás správna, napríklad veľkosť a umiestnenie tetovania.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Terra 13. mája 2018:

Veľmi nápomocný. Ďakujem.

Michael 11. apríla 2016:

Ahoj Michael! Ďakujem, že ste to zverejnili. Ja'skúmam už dlho a v mojom okolí je veľmi málo lekárov, ktorí robia excízie. Môžem sa opýtať, kde ste urobili svoje?

erica 26. augusta 2014:

Na vrchu chodidla mám dosť malé tetovanie 1×1. Je možné sa vyjadriť vzhľadom na to, že koža je taká tenká a napnutá? Môžete tiež poslať informácie o svojich chirurgoch?

norah 19. júla 2014:

4 palce x 4 palce, mohol by som sa vôbec kvalifikovať? To's na mojom ľavom hornom bicepse a nevadí mi malá jazva, cena za kruhový objazd, ak by ste mohli?

Alejandro 09.05.2014:

Akú farbu malo pôvodne tetovanie?

Andrea 5. marca 2012:

Koľko stála excízia? & môžete nastaviť platobné plány?

Val 21. februára 2012:

Ďakujem veľmi pekne Michael! Práve som začal s týmto výskumom, som rád, že som ťa našiel!

Hammy 08.02.2012:

Ahoj, dala som si odstrániť tetovanie z členka excíziou. Aj keď z hľadiska celkového obrazu I'Som veľmi spokojná s výsledkom (žiadne tetovanie), mám trvalú jazvu, ktorá je aj po roku a pol stále dosť ružová. Zhoršilo to to, že sa jazva roztrhla asi štyri dni po odstránení stehov a bol som na dovolenke v zahraničí, takže som nemohol.'veľa s tým neurobíš. Jazva je preto oveľa širšia, ako by mohla byť. Ak teda niekto uvažuje o excízii v oblasti, kde je koža veľmi tenká (napríklad členok) a treba ju natiahnuť, odporučil by som nechať stehy dlhšie, aj keď ich začne svrbieť. Okrem toho je excízia jedným z najlepších rozhodnutí'vyrobil som. Znie to dramaticky, ale je to tak'zmenil mi život. Kedysi som žil v strachu, že niekto uvidí moje tetovanie, pretože som sa za to tak hanbil. Ja'oveľa radšej ľudia vidia moju jazvu.

Josh 06.03.2011:

Je nejaká šanca na aktualizáciu fotografií o jeden rok? Ste zvedaví, ako veľmi sa zmenila farba v jazve.

Vďaka,

Josh

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 1. novembra 2010:

Jacob, budeš musieť vyhľadať lekára, aby sa pozrel na tvoje tetovanie, aby si získal jednoznačnú odpoveď. Ten môj vyžadoval dva postupy. To je to, čo mám na mysli starostlivým procesom odstraňovania tetovania. Neexistuje žiadny rýchly a ľahký spôsob, ako odstrániť tetovanie. Trvá to len veľa času. Dôvod, prečo som to napísal, je ten, že nikde na internete nie je nič o odstránení tetovania, ktoré by popisovalo tento proces. Nemôžem uveriť, že nie't podrobnejší materiál na túto tému. To ma frustrovalo a práve som prešiel bolestivým procesom a dúfam, že som všetko vysvetlil najlepším možným spôsobom. Musím zopakovať, že excízia tetovania je radikálna a mala by byť posledným riešením, ak skutočne chcete, aby vám tetovanie zmizlo. veľa šťastia a opatruj sa.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 1. novembra 2010:

Randy, posledný obrázok je, ako vyzerá moja jazva; až na trochu vyblednutejšie. Ako som povedal, excízia by mala byť poslednou možnosťou, pretože budete mať jazvu. Existujú postupy po uzdravení výkalov na revíziu jaziev. Čo si myslím, je len vyrezanie zjazvenej oblasti a redefinícia línie jaziev čo najpresnejšie. Ak máte peniaze a nie ste spokojní s jazvou, toto je spôsob, ako to napraviť.

Jacob 22. októbra 2010:

Ahoj MBurton,

Najprv by som sa chcel poďakovať za to, že ste si našli čas na uverejnenie tohto príspevku a odpovedali ľuďom. Zbláznil som sa a pokúsil som sa nájsť spôsob, ako odstrániť 2 tetovania, ktoré som dostal, keď som bol na veľmi zlom mieste na oboch predlaktiach..

Moja otázka na vás sa týka veľkosti oboch tetovaní, ktoré uvádzate vyššie. Ten na mojej ľavej ruke je 2,5 x 2,5 a druhý je 3,5 x 3,5. Verím, že o toho menšieho bude možné sa postarať v jednom, ale druhým si nie som taký istý. Máte nejaké informácie (od lekára alebo vo vzťahu k veľkosti vášho), ak tento väčší bude schopný vykonať iba jeden postup?

Ešte raz ďakujem, že ste to napísali a prečítali, nespal som a bádal po celom svete a toto je jediný hodnotný účet, ktorý som mohol nájsť..

randy 19. októbra 2010:

Ahoj, máš nejaké aktualizované fotky? Nechal som si urobiť exkréciu pred 3 mesiacmi a stále vidím, kde sú moje stehy.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va 18. septembra 2010:

trochu sa natiahol a rozšíril

randy 29. júla 2010:

Hej, ďakujem za rýchlu odpoveď! Máte nejaké aktualizované fotografie? Tiež keď ste vytiahli stehy, natiahla sa vám jazva? (Rozšíriť)

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 28. júla 2010:

don'Nemyslím si, že veľa pohybu s jazvou je dobrý nápad, ale je to tvoja výzva. chcete sa snažiť nerušiť proces hojenia čo najviac, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

randy 28. júla 2010:

Nechal som si odstrániť tetovanie asi na tom istom mieste ako vy, ale nebolo to dlhšie a nie také široké (5 palcov dlhé a 25 cm široké), už to trvá dva a pol týždňa a všetko je v poriadku. Mal by som urobiť nejaký wakeboard za týždeň a pol, takže to bude znamenať 1 mesiac po operácii, myslím si, že jazva by sa mohla znova otvoriť.?

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 24. júla 2010:

musíte sa vrátiť a nechať ich odstrániť.

agb 23. júla 2010:

Museli ste sa vrátiť, aby vám stehy odstránili, alebo sa rozpustili samy. Vďaka

Kay 11. júla 2010:

Práve som si nechal odstrániť tetovanie na členku tým, že mi ho vystrihol. Bol by som viac ako šťastný, keby som mohol poslať fotografie, ktoré mi umožnili urobiť počas celého postupu.

Brandona to predtým veľmi zaujímalo 06.06.2010:

Vyzerá to celkom dobre, niečo viac ako mesiac. Ja'Určite pôjdem k tomuto lekárovi. Veľmi si to vážim, Michael. Vynikajúce informácie.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 6. júna 2010:

Lekár sa ubezpečil, že som preskúmal všetky ostatné možnosti a vyžiadal si niekoľko názorov z rôznych zdrojov. Plastickí chirurgovia ponúkajú jedinečné služby, ako je tento, a väčšina z nich rozhodne, či je chirurgický zákrok vo vašom najlepšom záujme. Bolo to jednoduché, ak pôjdete k nezávislému praktickému chirurgovi. Na jazvu používam medermu najmenej 5 krát denne.

Veľmi zaujíma 4. júna 2010:

Rád by som videl aktualizované obrázky. Ak to vôbec vyzerá dobre, môžem si urobiť 6 -hodinový výlet na konzultáciu. Bolo ťažké to urobiť alebo bolo to celkom jednoduché "To je to, čo chcem robiť" niečo také? Viem, že veľa chirurgov NEVYKONÁVA túto operáciu. Nechcel by som'vôbec mi nevadí jazva, pokiaľ by môj pohyb nechcel'byť obmedzený.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 25. mája 2010:

Chcem povedať niečo viac ako 2X2. Chirurg bol Norman Harris. Po júli uverejním ďalšie obrázky uzdravenia a druhého postupu. Existuje pekná veľkosť jazvy, ale môžem s ňou žiť a stále sa hoja. Neexistujú žiadne obmedzenia a moja ruka sa opäť napína ako normálne. Myslím, že by ste mali vyskúšať laser pred excíziou, pretože je to dosť radikálny zážitok a nemusí to dopadnúť tak, ako by ste chceli, pretože budete mať jazvu. veľa štastia

Joe 25. mája 2010:

Ešte jedna otázka. Ako prebieha uzdravenie? Nejaké obmedzenia? Cíti sa oblasť stiesnene alebo si dokážete natiahnuť túto časť paže, ako ste to robili pri tetovaní? Vďaka

Joe 25. mája 2010:

Hej, Michael, len ma zaujíma, vieš, ako sa zmenšovala koža. Mám tatranský trojuholník, ktorý chcem mať asi 2 x 2 palce. Tiež k akému chirurgovi ste šli, žijem v nc a vyzerá to, že odviedol skvelú prácu. Vďaka za informácie. Viete, aké frustrujúce sú informácie o odstraňovaní tat

môcť'čakať 21. mája 2010:

Ja'Dnes idem na konzultáciu, aby som hovoril o excízii. Ďakujem veľmi pekne za príspevok, cítim sa oveľa lepšie, keď vstúpim.

Bristrom 16. apríla 2010:

Ďakujem vám veľmi pekne za uverejnenie tohto príspevku! Vážne zvažujem, že si nechám vytetovať tetovanie na predlaktí, keď idem do školy, aby som sa stal učiteľom. Toto je doslova jediná stránka, ktorú som našiel a ktorá súvisí s osobnou skúsenosťou s týmto postupom.

mburton23 (autor) z Blacksburgu, Va, 26. marca 2010:

Moja excízia bola vykonaná 23. marca 2010. Don'dlho nebudete mať odpoveď, ako dlho sa bude liečiť. Moje obrázky nie'Ukáž to, ale moja excízia ide takmer úplne okolo hornej časti mojej paže. Našiel som iba jedno ďalšie miesto, ktoré tvrdí, že proces hojenia nie'netrvá to dlho. Vrátim sa k odstráneniu druhej polovice asi za 8 mesiacov. Keby som to mohol urobiť znova, urobil by som práve excíziu. Laserové ošetrenia neboli žiadna zábava. Ak nie'Ak máte jazvu, choďte s excíziou a ušetríte si mnoho problémov.

nejaké dievča 26. marca 2010:

Mám za uchom malé tetovanie s nápisom Faith a musím si ho dať odstrániť do 6 týždňov. Ja'Idem do armády a oni nie't povoliť tetovanie nad golierom. Ja'skutočne zvažujem excíziu, pretože výsledky sú okamžité a ja nie'na ďalší postup nemusíte čakať, kým sa zahojí. Ako dlho však trval proces hojenia vašej excízie? Do odchodu na tréning mám asi 6 týždňov. Nejaké návrhy??

About the author