14 typov piercingov do uší: Ako veľmi to bolí?

Štandardné lalokové piercingy sú zábavné, ale vyskúšali ste si kultiváciu zbierky piercingov na celom uchu?

Áno, fashionisti tento štýl nosia ako profesionáli. Viacnásobné piercingy do uší už nie sú voľbou hviezd a celebrít; vo svojom kruhu nájdete milovníkov piercingu. Piercing začal pred dávnymi rokmi tak, že s praxou bola spojená medicína aj stigma. Časom sa z tohto trendu stal veľmi obľúbený módny doplnok.

Instagram môže byť čiastočne zodpovedný za menej piercingov, ktoré ovplyvnili tisíce. Oprávnene, jemným šperkom, ktoré zdobia rôzne prenikavé škvrny na uchu, sa nedá odolať.

Ak ste tu a čítate tento článok, potom vás už uhryzol prenikavý hmyz. Nebojte sa, prišli ste na správne miesto a hľadáte informácie. Akonáhle sa dostanete cez následnú starostlivosť a rany sa zahoja, budete si môcť dopriať konkrétny typ piercingu.

Chcete vytvoriť elegantný outfit bez toho, aby bol špinavý? Prácu za vás urobí daith alebo havran. Každý by mal rád reťazec krásnych diamantov lezúci po boku ucha.

Okrem materiálneho uspokojenia z vykonania piercingu do ucha je to aj emocionálna záležitosť. Mnohí to vnímajú ako znak sveta, že vlastnia svoje telá a sú hrdí na to, za čím stoja. Na úpravu tela sa väčšinou pohŕdalo, ale núti vás premýšľať, čo je na piercingoch do uší také špeciálne, že ich spoločnosť zrejme akceptuje.?

Koncept piercingu do ucha nájdete k dispozícii aj v najvzdialenejších krajinách zeme. Pre kmene a ľudí s komunitným zmýšľaním piercing definuje ich tradície. Ak si dnes nechávate prepichnúť uši, existuje niekoľko všeobecných noriem a pokynov, ktoré musíte dodržiavať, ako naprpiercing ucha

1. Výskum

Piercing do ucha je zmena, ktorá vo vás zostane navždy. Nechcete, aby sa niečo pokazilo alebo zbytočne trpeli len preto, že ste si vybrali zlý piercer. Urobte si prieskum; dôkladne si preštudujte rôzne typy piercingov do uší, ich následnú starostlivosť a podobne, než sa na nejaký usadíte.

2. Študujte svoju reakciu na bolesť

Je dôležité, aby ste si boli vedomí tolerancie voči bolesti vlastného tela. Ak nemôžete zvládnuť ostrú bolesť a vášmu telu trvá, kým sa uzdraví, môžete zvážiť prepichnutie v oblastiach, ako je lalok..

3. Ostré predmety

Ak netolerujete ostré predmety v blízkosti pokožky a máte fóbiu alebo strach z ihiel, možno budete chcieť držať sa umelých náušníc a šperkov do uší. Ak sa však zbavíte svojho strachu vo svojom zozname vedier, je to ideálne miesto, kde začať. Začnite jednoducho na miestach, ktoré sa hoja rýchlejšie, napríklad na laloku.

4. Alergie

Pred vstupom do piercingu si urobte domácu úlohu. Ak ste alergický a nereagujete dobre na konkrétny druh kovu, potom môže byť vaša skúsenosť s piercingom spätnou streľbou nie len vinou vás, ale aj vašej. Buďte veľmi konkrétni o kovoch, ktoré môžu ísť do procesu piercingu do ucha

5. Nebude to fungovať

Nie všetky piercingy sú pre každého. Škvrny ako daith nemusia byť vhodné pre všetky štruktúry uší, takže ak vám váš piercer oznámi, že to pre vás nebude fungovať, nerobte to.

6. Vždy, vždy choďte k profesionálovi

Väčšina tetovacích salónov ponúka služby piercingu. Skúste ísť na renomované miesto na získanie piercingu, aj keď chcete, aby vám bol prepichnutý ušný lalôčik. Vyhnite sa kdekoľvek inde, kde je ponúkaný „piercing“ bez overenia.

7. Choďte s priateľom

„Priateľom“ rozumieme jedného priateľa. Musíte ísť s niekým, s kým vám je úplne príjemne. Niekedy ostrá bolesť, ktorá trvá iba minútu; dokážeš nadávať. Teraz by ste to nechceli urobiť pred celým tímom, však?

8. Tipy sa počítajú

Váš piercer si zaslúži štedrý tip, ako vám nepokaziť prácu. Dať sprepitné svojim poskytovateľom služieb je všeobecná zdvorilosť. Kto vie, pri ďalšej návšteve sa dočkáte VIP ošetrenia.

Druhy piercingu do uší

K dispozícii je široká škála piercingov do uší a niekedy je ťažké rozhodnúť sa pre jeden. Každý typ piercingu má iný kaliber času bolesti a zotavenia. Proces následnej starostlivosti sa tiež líši v závislosti od konkrétneho miesta na uchu. Je nevyhnutné, aby ste si boli vedomí všetkých aspektov rôznych typov piercingov, než si ich zaobstaráte.

Jedným z hlavných dôvodov popularity tohto trendu je, že existuje toľko spôsobov, ako to môžete urobiť. Vaše ucho môže byť plátno s rôznymi druhmi piercingov, aby sa vaše vnútro ukázalo svetu.

Tu je návod na najsledovanejšie trendy piercingu do uší a na to, čo nasleduje po ich dokončení.ucho_piercing_types

1. Piercing do špirály

Tieto piercingy sú umiestnené pozdĺž horného ucha a ide o piercing do chrupavky. Tento piercing nie je bolestivý; všetko, čo môžete cítiť, je mierne pichnutie meracej ihly použitej na jeho vykonanie. V oblasti špirály nie sú žiadne nervové zakončenia, vďaka čomu je ideálny pre každého, kto je s piercingom nový. Na ozdobu tohto piercingu si môžete vybrať z rôznych šperkov. Od klincov po perličkové prstene alebo činky sa na tento vzhľad môže hodiť každá myšlienka.

2. Predná špirála

To je tiež piercing do chrupavky umiestnený pozdĺž horného ucha, ale nižší ako pôvodný piercing do špirály. Je nastavený bližšie ku koncu koreňa špirály. Tento piercing je z väčšej časti ozdobený cvokmi. Ale samozrejme, môžete pracovať aj s inými jemnými šperkami.

3. Priemyselný

Jedná sa o jeden z obľúbenejších typov piercingu. Priemyselný piercing sa skladá z dvoch piercingov, ktoré nesú jeden šperk. Jeden z týchto piercingov je umiestnený v prednej špirále, zatiaľ čo druhý je na zadnej strane ucha. Tento piercing je zvyčajne ozdobený jednou činkou, ale s radou svojho piercera môžete experimentovať s inými návrhmi.

4. Priliehavý piercing

Toto je jeden z najpozoruhodnejších piercingov vôbec. Je vytlačený vo vnútornej chrupavke ucha v polovici zvislého rezu. Tento piercing väčšinou zdobia drobné cvočky alebo miniatúrne náušnice. Kvôli vnútornej časti piercingu musíte ísť cestou mikro šperkov.

5. Vežový piercing

Pravdepodobne jeden z najstrašidelnejších piercingov, to je tiež celkom rozlíšiteľné. Pripomína to priliehavý piercing opatrne, ale je umiestnený viac kolmo nad tragusom. Je umiestnený na hrebeni, ktorý oddeľuje prednú a vnútornú časť lastúry. Môžete použiť zakrivenú činku a ohromujúce perličkové prstene.

6. Piercing do ulity

Toto je určite pútavý pohľad. Bolesť je relatívne menšia, ako by ste očakávali. Existujú dve kategórie tohto typu, vnútorná a vonkajšia. Na ozdobu tejto oblasti môžete pridať úžasný korálkový prsteň. Názov tohto piercingu pochádza z jeho podobnosti s lastúrami, ktoré sa nachádzajú v oceáne.

7. Orbitál

Tento piercing je spojený aj jedným šperkom pre akékoľvek dva piercingy. Ale to nie je špeciálne pre ucho, môžu to byť akékoľvek dva piercingy spojené jediným šperkom. Sú bežné pre oblasti špirály a antihelixu.

8. Tragus

Je umiestnená priamo pred zvukovodom. To môže byť dosť náročné dosiahnuť, ak je tragus vášho ucha silnejší. Ale akonáhle sa úspešne vyrovnáte s následnou starostlivosťou, stojí to za to. Je to jeden z najuniverzálnejších piercingov a môžete sa chváliť rôznymi štýlmi šperkov.

9. Anti-tragus

Jedná sa o pravidelné lalokové piercingy. Napriek tomu, že je pomenovaný ako anti-tragus, je celkom podobný piercingu tragus.

10. Piercing laloku

Väčšina z nás tento piercing pozná a ani si nepamätá bolesť alebo ranu z tohto konkrétneho piercingu. Obvykle sa vykonáva v ranom veku pod dohľadom vášho rodiča a môžete kňučať nad bolesťou – koľko chcete, aj keď nie je taká, ako ste si predstavovali. Dospelí však môžu s týmto typom piercingu určite experimentovať a zaobstarať si nový. Je to bezbolestné a malá rana sa hoja veľmi rýchlo.

11. Priečny lalok

Toto je piercing do laloku so súčasným zvratom. Ak chcete urobiť vyhlásenie, je to vaša najbezpečnejšia stávka. Je umiestnená na laloku a je ozdobená činkou, ktorá ide vodorovne pod spodnú časť ucha a vidíte iba dva kovové konce činky. Tento typ závisí výlučne od tvaru, štruktúry a anatómie vášho laloku.

12. Daith piercing

Výskum je váš najlepší priateľ, ak to chcete urobiť. Uistite sa, že viete, na čo sa tešíte a aký by to mal byť pocit, keď si necháte urobiť piercing. Jedná sa o jeden z najnáročnejších piercingov. Veľa sa tu môže pokaziť a môžu sa pokaziť aj veľmi rýchlo. Vzhľadom na to sa odporúča vyhľadať odbornosť odborníka, aby ste to urobili správnym spôsobom..

Daith je umiestnený cez najvnútornejšiu oblasť chrupavky prebiehajúcej cez ucho. Toto je záhyb, ktorý je ťažké prekonať a získať čistý piercing je veľmi náročné. To tiež závisí od štruktúry vášho ucha. Ale po 3 až 6 mesiacoch starostlivosti môžete roztočiť rôzne šperky a pochváliť sa jedným z najštýlovejších piercingov všetkých čias.

13. Auricle

Sú perfektné pre jemné alebo odvážne prstene, bez ohľadu na váš vkus. Toto je umiestnené na vonkajšom okraji chrupavky. Obvykle sú súčasťou prameňa piercingu od laloku hore. Môžu dopĺňať akékoľvek iné piercingy do uší, ktoré by ste mohli mať, alebo samy vyzerať nádherne. Hojí sa do 3 až 4 mesiacov a je celkom bezbolestný.

14. Dermálne

Tieto piercingy sú viditeľné na povrchu kože iba pod jedným uhlom. Obvykle sú umiestnené dovnútra od tragusu.

Čo je potrebné urobiť predtým, ako dostanete piercing?

Tvoj piercer môže byť zodpovedný za väčšinu skúseností s piercingom, ale to vás neoslobodzuje od vykonania niekoľkých krokov, aby ste zaistili hladký priebeh postupu. Okrem všeobecných pokynov si musíte byť istí aj niekoľkými vecami.

Urobte si prieskum! Tento bod nemožno dostatočne zdôrazniť. Ľudia nechápu dôsledky neinformovanosti, a to môže viesť k trochu škaredému zážitku v piercingovom salóne. Mali by ste vedieť presný typ piercingu, ktorý hľadáte; to vám môže ušetriť veľa problémov. Ak postup vykonáva tienistý jednotlivec, potom záchrana môže znamenať, že presne viete, kam chce ihla ísť. Ale to sa neodporúča. Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, nájdite si renomovaného piercera a prečítajte si niekoľko svedectiev priateľov alebo kolegov

Pokazený piercing môže skončiť zničením štruktúry vášho ucha. Predtým, ako vstúpite do piercingu, zvážte všetky aspekty piercingu. Náklady na piercing sú ďalším veľmi dôležitým faktorom tejto skúsenosti. Ak nemáte dostatok peňazí na získanie piercingu z renomovaného miesta, je najlepšie piercing odložiť, kým nezískate finančné prostriedky na konkrétny piercing. Ceny všetkých piercingov nie sú rovnaké, závisia od následnej starostlivosti, doby hojenia a náročnosti miesta.

Takmer vždy je dobré nechať si urobiť piercing s priateľom alebo rodinným príslušníkom, ktorí sa vyznajú v kapitole o piercingu do ucha. Ak sa tešíte na piercing do Daith, potom je najlepšie, aby ste určili, či je štruktúra vášho ucha pre neho vhodná alebo nie. To isté platí aj pre pohodlný a havranský piercing.

Nikdy nie je to málo peňazí, ktoré ušetríte, ak si v nákupnom centre urobíte piercing do ucha. Na to potrebujete profesionála. Ďalším dôležitým aspektom je získať pocit z niekoľkých perspektívnych miest, kde by ste chceli tento postup vykonať. Ak vidíte kdekoľvek používanú piercingovú pištoľ, dôrazne vám odporúčame bežať ako vietor a nikdy sa nevrátiť.

Piercingové pištole môžu vážne poškodiť tkanivo ucha a spôsobiť infekciu, pretože nástroj nie je čistý. Piercingové pištole je možné dôkladne vyčistiť, ale vždy existuje šanca, že niekde v ňom zostane koža a zvyšky krvi.

Musíte tiež študovať rôzne možnosti šperkov, ktoré sú k dispozícii pre váš konkrétny výber. Okrem toho, že ste informovaní o kove, na ktorý by ste mohli byť alergickí, mali by ste si uvedomiť aj šperk, ktorý môže štruktúra vášho ucha podporovať.

Vyhnite sa akýmkoľvek namáhavým aktivitám počas celého dňa, než si piercing urobíte. Tiež si dajte výdatné jedlo najmenej dve hodiny pred časom schôdzky. Vždy vopred zájdite do piercingu a buďte pripravení na bolesť spojenú s piercingom, ktorý sa chystáte dostať.

Následná starostlivosť

To je rovnako dôležité ako nástroj používaný na piercing. Pokyny nemôžete za žiadnu cenu ignorovať. Je potrebná každodenná starostlivosť a čistenie rany morskou soľou a teplý vodný roztok môže urýchliť proces hojenia.

Tiež musíte zvýšiť príjem vitamínu K a draslíka, ktorý pomáha udržiavať rany čisté a bez infekcií a zároveň skracuje dobu hojenia. Začleňte do stravy zdravšie potraviny, najmä vitamín C a E. Nechcete, aby sa rana „zahojila“ do polovice.

Na trhu sú k dispozícii rôzne masti a roztoky vyrobené z prírodných surovín. Skúste si zaobstarať taký, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie alebo chemikálie vo všeobecnosti.

Nechcete postriekať otvorenú ranu ničím potenciálne škodlivým. Ak sa u vás objaví svrbenie alebo opuch bezprostredne po piercingu, choďte k pierceru alebo sa ponáhľajte do nemocnice. Nemusí to byť nutne infekcia, pretože niekedy sa telo pokúša vytlačiť piercing von.

Skúste nechať intervaly medzi piercingmi na tom istom uchu. Môžete ich získať niekoľko súčasne pre oblasti, ako je ušný lalok, ale pre zložité krčky maternice je najlepšie vyhnúť sa viacerým piercingom súčasne.

Uši udržujte čisté a zvlhčené niekoľko dní po úplnom zahojení rany. Nepreťažujte nový piercing ťažkými šperkami a skôr, ako sa rozhodnete nosiť konkrétny druh šperkov, urobte vždy kovový test.

Spodná čiara

Piercing do ucha je jedným z najpohodlnejších piercingov, s ktorými sa môžete pochváliť a hotovo. Aj keď je to tiež forma úpravy tela, je v spoločnosti veľmi uznávaná ako módna záležitosť, nie ako tabu..

About the author

Adblock
detector