45 nápadov na piercing hadím okom s informáciou o bolesti a sprievodcom po starostlivosti

Body art sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym, ale jeho korene siahajú do staroveku. Či už hovoríte o tetovaniach, skarifikáciách, skalpeloch a piercingoch, umenie tela si v bežných kultúrach získalo pozoruhodnú slávu. Avšak, pokiaľ ide o štýly, ktoré zvýrazňujú krásu a vytvárajú jednoznačné vyhlásenie, mnoho ľudí sa rozhodne pre piercing. Nielenže dodáva odvážny vzhľad, ale tiež dodáva tvári moderný vzhľad. Poďme kopať históriu, aby sme vedeli viac!

piercing do hadieho oka

História piercingu v jazyku

Ak budete kopať Kultúry Aztékov a Mayov, nájdete rôzne ilustrácie znázorňujúce kňazov s prebodnutým jazykom. Na niektorých umeleckých dielach ich môžete vidieť preraziť jazyk a krv, ako prechádzajú hrubými šnúrami; také umelecké diela slúžili na vyjadrenie extrémnej bolesti alebo utrpenia. Aj keď existuje len málo dôkazov o dôvodoch a asociáciách, mnoho historikov sa domnieva, že piercing do jazyka bol súčasťou ich rituálov. Okrem toho kňazi prepichli jazyk na počesť svojich bohov.

Piercing má okrem toho dlhú históriu, ale je spojený s náboženskými a posvätnými praktikami. Mezoameričania vrátane Aztékov dodržiavali túto prax a ďalšie perforácie, aby ponúkli svoje božstvá. Okrem toho ázijské duchovné médium praktizovalo piercing jazyka ako súčasť poskytovania svojim bohom a dôkazu stavu tranzu.

Okrem toho v prvých rokoch 20. storočia mnoho západných karnevalových umelcov prijalo od fakírov mnoho trikov SideShow. Takéto triky praktizovali na rôznych show, ktoré sa konali v Amerike a ďalších európskych štátoch. Budete prekvapení, že tieto triky zahŕňajú aj piercing do jazyka; bol to vôbec prvý štýl, ktorý bol predstavený v Európe.

Pokiaľ ide o moderné spoločnosti, piercing jazyka je dlhodobou súčasťou niektorých kultúr. Permanentné piercingy boli súčasťou oživenia perforácií v týchto súčasných spoločnostiach. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia ľudia hľadajúci jedinečné telesné umenie prijali šperky v štýle činky z chirurgickej ocele, vynájdené nedávno vtedy.

V prvých rokoch osemdesiatych rokov minulého storočia sa vyvinula ľahká dostupnosť rôznych šperkov spojených s rôznymi štýlmi piercingu. V priebehu rokov sa inovovala obrovská škála štýlov piercingu. Najzaujímavejšie na tom je, že takmer všetky štýly pravdepodobne prinesú očarujúce a mätúce pohľady na funkciu nositeľa..

Pokiaľ ide o prvý súčasný piercing, štýl pochádza z Gauntlet, čo je vôbec prvý profesionálny obchod s piercingom v Amerike. Predtým to však bolo v Los Angeles v Kalifornii. Elayine Angle bola prvou profesionálnou piercerkou, ktorá získala ocenenie Master Piercer od Jima Warda. Nehovoriac o tom, Jim Ward je priekopníkom piercingu a je to muž, ktorý položil základy Gauntletu.

Je však dôležité mať na pamäti, že piercing jazyka nie je špecifický pre pohlavie; pre ženy aj pre mužov sú k dispozícii rôzne fascinujúce nápady na piercing do jazyka.

Piercing do hadích očí

Ako jeden z najbežnejších typov hadích piercingov sa piercing do hadích očí stal obľúbenou voľbou pre mnoho ľudí. Tento konkrétny štýl, známy aj ako piercing do jazyka, napodobňuje skutočné hadie oči. Konkrétne, váš piercer bude horizontálne perforovať prednú časť jazyka. Inými slovami, ak si necháte prepichnúť hadie oči, bude to vyzerať, že hadie oči hľadia von.

Rozhodla som sa pre piercing do Snake Eyes?

Vzhľadom na jedinečnú estetiku, ktorú prináša s črtami tváre, si mnoho ľudí vyberá piercing do hadích očí. Okrem toho sa tento špecifický štýl na ozdobenie tela stáva veľmi trendovým. Na väčšine platforiem sociálnych médií nájdete veľa nápaditých a fascinujúcich prenikavých myšlienok. Ak však chcete mať jedinečný, ale odvážny piercing, nie je lepší nápad, ako si dať piercing do hadieho oka.

Napriek tomu, pokiaľ ide o nájdenie najlepšieho obchodu s piercingmi, musíte vykonať dôkladnú hĺbkovú kontrolu a rozsiahly výskum, aby ste si vybrali dokonalého piercera. Ak vás zaujíma, ako je možné určiť, kto je najlepší a kto nie, existuje niekoľko spôsobov, ako to vyhodnotiť. Môžete napríklad požiadať o odporúčanie svojich priateľov a známych. Okrem toho si môžete prečítať recenzie, posudky a portfólio piercerov.

Zhromaždili sme pre vás niektoré z najfantastickejších myšlienok na piercing, aby ste si mohli ihneď vybrať svoj obľúbený štýl.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Stefanom Bühlerom (@generationx_bodypiercing) 20. februára 2019 o 2:48 PST

Čo je potrebné na získanie piercingu hadím okom?

Nie je žiadnym tajomstvom, že piercing hadím okom je dosť komplikovaný proces, pretože šperky prechádzajú vodorovnou dĺžkou vášho jazyka. Nehovoriac o tom, že je to jednoduchý a bezproblémový proces pre skúseného a zdatného piercera. Všeobecne platí, že keď idete na piercing do jazyka, váš umelec to urobí

Najprv preskúmajte jazyk. Tak sa dozvedia, či váš jazyk znesie namáhanie a napätie pri perforácii.

Ľudia, ktorí majú tenší jazyk, nemôžu tolerovať bolesť a mínusy piercingu, presne to je dôvod, ktorý spôsobuje piercing hadieho oka. Ak je teda váš jazyk tenký, nemôžete si nechať urobiť piercing do hadieho oka. Pokiaľ ide o postup, piercing hadieho oka zahŕňa rýchlu metódu, najmä ak to robí skúsený. Po vypichnutí diery sa piercer umiestni do zakrivenej alebo rovnej činky; výber závisí od tvaru alebo štruktúry vášho jazyka.

Šperk však nemá presnú veľkosť, ktorá sa hodí k vášmu jazyku; vaša prvá činka bude dlhšia ako skutočná dĺžka. Takýmto spôsobom ľahko zvládnete akýkoľvek opuch alebo zápal, ktorý sa pravdepodobne vyskytne počas procesu hojenia. Po niekoľkých týždňoch, keď je váš jazyk trochu uzdravený, váš umelec odstráni aktuálnu činku a znova vloží ostatné piercingové šperky podľa vášho výberu..

Nástroje a nástroje, ktoré sa majú použiť pri tomto postupe, musia byť riadne sterilné, aby sa zabránilo infekcii alebo kontaminácii. Ak premýšľate, ako dlho trvá piercing hadím očiam, je to len otázka niekoľkých sekúnd. V porovnaní s inými postupmi na zdobenie tela vrátane tetovania piercing chvíľu trvá a bude dochádzať k menšej bolesti.

Viac o piercingu jazyka

Rovnako ako ostatné úžasné telesné umenia, aj piercing je neuveriteľný štýl, ktorý dodá vašej kráse estetický nádych a dodá vám podmanivejší vzhľad. Procedúra zahŕňa vyslovene prepichnutie jazyka rôznymi spôsobmi. Takže keď si otvoríte ústa, bude sa zdať, že cvaká klin. Nie je to koniec, pretože existuje toľko spôsobov, ako vyraziť dych. Pozrime sa na niektoré bežné typy piercingu.

Stredný jazyk piercing

Ak to bude vôbec váš prvý piercing, musíte si vybrať piercing do jazyka. Ako najjednoduchší piercing je začiatočníkom perfektne vhodný stredný piercing jazyka. Ak premýšľate o metóde, malý čap prerazí strednú čiaru vášho jazyka. Pretože je to bezbolestné a dostupné, táto jediná perforácia je najobľúbenejším piercingom.

Webový piercing v jazyku

Dierovanie na webe nie je to, čo si myslíte: piercing do jazyka. Piercing do jazyka namiesto toho zahŕňa perforáciu pod jazykom. Tento druh štýlu vám umožňuje používať rôzne šperky- od prsteňov po činky; môžete si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Všimnite si toho, že piercing jazyka je menej bolestivý a rýchlo sa uzdravuje v porovnaní s inými hadími piercingmi.

Jedovatý piercing

Ak vás zaujíma piercing na tvári, pravdepodobne ste sa stretli s rôznymi štýlmi perforácie jazyka. Medzi tie, štýl, ktorý dáva viac odvážny vzhľad, je jed piercing. Je to dvojitý piercing v jazyku, kde profesionál prepichne dva symetrické otvory na každej strane jazyka.

Ak teda uvažujete o piercingu do jedu, musíte mať podobné šperky, ktoré dodajú vašim funkciám krásny, ale sebavedomý nádych. Ak vás zaujíma tento postup, metóda piercingu do jedu sa príliš nelíši od piercingu v strednej línii. Pri piercingu jedu budú dve perforácie namiesto jednej.

Frowny Piercing

Rovnako ako jeho názov, je to skôr zábavný a trendový štýl. Podobne ako pri frenulárnom piercingu, aj pri frowny perforácii ide o prepichnutie a vloženie krúžku medzi dolnú ďasno a peru. Je to druh piercingu, ktorý spadá pod tieto dva štýly; piercing jazyka a perforácia pier. Nehovoríme, že mizerný piercing si vyžaduje celkom jednoduchý a bezbolestný postup. Okrem toho, ak plánujete zaobstaraný piercing, pamätajte na to, že bude vyzerať krásne s jemným strieborným prsteňom.

Povrchový alebo naberací piercing

Povrchový alebo naberací piercing je horizontálna perforácia; váš umelec prepichne a vloží dva cvoky na povrch jazyka. Verte či neverte, povrchový alebo naberací piercing do jazyka patrí k bezbolestným štýlom piercingu. Tento faktor je pravdepodobne spôsobený tým, že čap neprejde tkanivom jazyka. Namiesto toho to robia profesionáli na povrchu. V kombinácii s typmi činiek môže povrchový alebo naberací piercing jazyka vyzerať nádherne.

Viacnásobné piercingy

Viacnásobné perforácie, známe tiež ako dvojdobý jazyk, sú perfektnou voľbou pre nadšencov. Je však dôležité spomenúť, že takýto typ piercingu nie je vhodný pre tých, ktorí sa piercingu venujú prvýkrát. Či už teda piercing robíte tretíkrát alebo viac, môžete si vybrať viacnásobný piercing.

Na jazyku môžete mať dva alebo viac otvorov, či už zarovnaných v strede jazyka alebo na každej strane. Ak sa rozhodnete pre viacnásobný piercing, určite používajte šperky z rôznych materiálov a farieb. Takto bude váš viacbodový jazyk vyzerať chytľavejšie.

Uvula Piercing

Piercing do uvuly nie je perforácia jazyka, ale je to najvzácnejšia úprava tela. Tento piercing, zavedený v roku 1994, zahŕňa vloženie prsteňa alebo cvokov hlboko do úst medzi mandle. Je to veľmi komplikovaný postup, a preto potrebuje odborníka, aby túto metódu vykonal bez akýchkoľvek komplikácií. Väčšina profesionálnych piercerov používa lidokaín na obmedzenie dáviaceho reflexu. Napriek tomu môže uvalu piercing spôsobiť vážne zdravotné problémy. Preto si musíte dvakrát rozmyslieť, ako sa pustíte do piercingu do uvuly.

Tipy na následnú starostlivosť

Váš piercing do hadieho oka bude spravidla trvať 4 až 8 týždňov. Musíte však mať na pamäti, že v tomto období sa budete musieť o svoj perforovaný jazyk obzvlášť starať. Dobrá vec je, že piercing hadieho oka sa môže v porovnaní s inými druhmi piercingu rýchlo uzdraviť. Stále sa musíte riadiť niektorými starostlivými radami, aby ste sa vyhli akejkoľvek infekcii alebo problémom.

  • Prvý týždeň jedzte mäkké jedlá
  • Pri rozhovore držte zdvihnutú hlavu, aby ste zmiernili opuch
  • Ak máte problémy s jedlom a rozprávaním, potrite si kocku ľadu, aby ste zmiernili bolesť
  • Počas liečebného procesu sa vyhýbajte pitiu alkoholu, inak to môže spôsobiť zdravotné komplikácie
  • Na zmiernenie bolesti alebo opuchu kloktajte slanú vodu najmenej 4 až 5 krát denne
  • Po jedle si vypláchnite ústa, aby ste zabránili zachyteniu častíc jedla na vašom piercingu
  • Nejedzte korenené jedlá a dbajte na to, aby ste nefajčili

Chcete vedieť o piercingu na perách?

Staroveké kultúry, vrátane predkolumbijských, Južnej Ameriky, majú veľký historický význam v súvislosti s piercingom na perách. V tom čase bol piercing známy ako Tembeta a praktizovalo ho mnoho ľudí. Medzi nimi boli africké pokusy, ktoré do značnej miery praktizovali piercing. Kedysi nosili veľké ozdobné disky alebo taniere, spravidla v dolnom pysku. V moderných spoločnostiach je v posledných rokoch piercing na perách stále bežnejší.

Kmeň Nuba z Etiópie a Dogon z Mali boli jediné dva kmene, ktoré praktizovali piercing do pera s prsteňom. Medzi nimi bol piercing do pery náboženským rituálom a bol veľmi obľúbený ako súčasť darov ich bohom.

Okrem svojej histórie sú dva bežné typy piercingu piercing v jazyku a perforácia pier. Dôvodom na diskusiu o historickom význame piercingu je, že ak sa rozhodnete spojiť tieto dva obľúbené štýly, budete mať na pamäti jeho dôležitosť- spojenie s náboženskými rituálmi.

Na záver

Teraz, keď máte k dispozícii množstvo informácií o piercingu do jazyka, konkrétne o piercingu hadieho oka, budete mať o perforáciách lepšiu predstavu. Navyše, s myšlienkami uvedenými vyššie, sa teraz môžete ľahko rozhodnúť pre pútavý štýl, ktorý vám najviac vyhovuje. Uistite sa, že po prepichnutí budete o svoj prepichnutý jazyk obzvlášť dbať.