55+ odvážnych a vzrušujúcich myšlienok na piercing do jamky [so sprievodcom]

Či už súhlasíte alebo nie, jamky sú jednou z najroztomilejších vecí, ktoré môžete mať. Napriek tomu, že sú diery malé, zanechávajú super roztomilý dojem, vďaka čomu je osoba atraktívnejšia a očarujúcejšia. Nielenže priehlbiny pôsobia očarujúco, ale sú aj dobrým dôvodom, prečo sa do niekoho zamilovať.

Mohlo by vám to znieť prekvapivo, že jamky sú v zásade genetické chyby. Skrátené tváre alebo svaly tváre spôsobujú jamky. Sú tvorené prirodzenou poruchou vašich podkožných spojivových tkanív, ktoré sa vyvíjajú počas embryonálneho vývoja.

Ak to znie komplikovane, zjednodušime vám to. Jamky sú zvyčajne variácie vo vašej svalovej štruktúre tváre. Sú to malé priehlbiny v mäsitých častiach vašich líc. Ako už bolo spomenuté, jamky sú dôsledkom svalovej deformácie a spôsobujú, že sa vám pri pohybe napína koža na líci. Navyše to vytvára niektoré vonkajšie divoty.

Bez ohľadu na to, ak viete o vede, ktorá stojí za týmto geneticky dedičným znakom, vyzerá to mimoriadne rozkošne. Je to preto, že robia vašu osobnosť prominentnou a priťahujú pozornosť ľudí, nech ste kdekoľvek.

Našli by ste veľmi málo ľudí, ktorým by sa nepáčila myšlienka mať prirodzené jamky. Je iróniou, že je to deformácia, ale považuje sa aj za značku krásy.

Okrem toho sú jamky bez pohlavia, to znamená, že dievčatá aj chlapci majú jamky. Bez ohľadu na vaše pohlavie sú jamky rovnako populárne medzi mužmi a ženami. To je jeden z dôvodov, prečo sa piercing do jamky stal najtrendovejšou úpravou tela.

Nie je to len populárne, pretože je to niečo nové vo svete piercingu, ale aj to, ako pomáha krásne zvýrazniť črty tváre. Mnoho ľudí vyskúšalo piercing do jamky a úplne to zmenilo ich vzhľad. Ak tiež zvažujete, že to skúsite, čítanie tohto článku rozhodne stojí za to.

Od popisu piercingu do jamky, jeho dôležitých postupov po jedinečné nápady na piercing do priehlbiny sme sem zaradili všetko.

piercing do jamky

Čo je Dimple Piercing?

Tiež známy ako piercing do tváre, piercing do priehlbiny je postup, ktorý vytvára ilúziu, že máte jamky prepichnutím oboch líca. Ilúzia vyzerá bezpochyby nádherne, ak ju máte v symetrickej polohe. Ak máte prirodzené jamky, postup je jednoduchý. Ale ak ich nemáte, všetko, čo musíte urobiť, je choďte k profesionálnemu piercerovi ktorý má dostatočné skúsenosti s piercingom na lícach.

Ako každý iný piercing, piercing do tváre alebo do priehlbiny je bolestivý a závisí výlučne od vašej vytrvalosti. Je to preto, že počas piercingu piercer zriedka používa lokálnu anestéziu. Ak je však vaša tolerancia bolesti nízka, nie je na škodu požiadať piercera, aby ho použil na zmiernenie bolesti.

Okrem toho vám piercing pred piercingom naneste na líca niekoľko bežných anestetických masti.

piercing do priehlbiny

Dôležité postupy pre piercing do jamky

Niet pochýb o tom, že piercing do jamky je zásadný a kritický postup. Ak to neurobí kvalifikovaný alebo profesionálny piercer, môže to spôsobiť nielen závažné infekcie, ale tiež poškodiť dôležité tkanivá tváre. Preto je dôležité, aby ste nerobili kompromisy vo svojej bezpečnosti.

Ak teda váš piercingový technik nepoužije pred zákrokom dobre vyčistené nástroje alebo pred piercingom preskočí dôkladné čistiace postupy, môže sa nakaziť vaša tvár, najmä oblasť perforácie. Uistite sa teda, že nájdete jedného z najlepších piercerov v meste.

Tu sme zaradili niektoré kroky, ktoré musia vaše piercingy vykonať, keď ste na piercingovej klinike.

 • Piercer vám umožní sedieť alebo ležať v závislosti od úrovne pohodlia
 • Piercer vyčistí líca, najmä oblasti, kde je potrebné urobiť zásadný piercing
 • Akonáhle sú vaše líca zbavené baktérií a nečistôt, piercer vám poskytne antibakteriálnu tekutinu na vypláchnutie úst. Pomôže vám vyčistiť vnútorné oblasti úst a zbaví ich baktérií.
 • Potom piercer pomocou chirurgického značkovacieho pera určí body piercingu a označí ich.
 • Piercer použije sterilizovanú ihlu s hmotnosťou 14 až 16 g a rukami dôkladne prepichne líca.
 • Akonáhle vytvorí dieru na lícach, piercer do nej vloží šperky alebo ozdobu podľa vášho výberu.

Je postup bolestivý??

Ako sme už diskutovali, piercing do priehlbiny je do určitej miery bolestivý. Typicky nemôžete ignorovať bolesť, pokiaľ ide o postupy piercingu. Intenzita bolesti však môže byť rôzna a môže sa líšiť od človeka k človeku. Táto individuálna úroveň vytrvalosti bolesti hrá dôležitú úlohu v pocite nepohodlia.

Niektorí ľudia považujú prenikavú bolesť za tolerovateľnú, zatiaľ čo pre ostatných, ktorí nemajú vysokú úroveň tolerancie bolesti, je to mimoriadne bolestivý zákrok. Zjednodušene povedané, piercing do jamky zahŕňa intenzívnu úroveň bolesti. Je to preto, že ľudské lícne svaly majú stovky krvných ciev viac ako ktorákoľvek iná časť tela.

Proces hojenia piercingu do jamky

Pretože piercing do priehlbiny zahŕňa množstvo presviedčaní o bezpečnosti, jeho proces hojenia tiež vyžaduje čas. Existuje mnoho faktorov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v procese hojenia. Jedným z týchto faktorov je imunitný systém, ktorý prispieva k zdravému a rýchlemu procesu hojenia.

Okrem obranného mechanizmu je rozhodujúca aj reakcia osoby, ktorá prechádza procesom piercingu. To znamená, že ak nedodržíte proces hojenia následnej starostlivosti, ktorý navrhuje váš profesionálny piercer, proces hojenia bude trvať dlhšie, ako by mal. Podľa odborných piercerov je normálna doba hojenia osem až dvanásť týždňov.

Ako si vybrať dobrý dierkovač?

To je ďalší dôležitý aspekt, ktorý musíte zvážiť pri výbere piercingu do jamky. Mnoho ľudí sa stresuje menej pri nákladoch na piercing a viac pri poplatkoch za piercing. Vždy majte na pamäti, že ak idete za niekým, kto vám účtuje menej a tvrdí, že vám poskytne najlepší spôsob piercingu, môže existovať niečo podozrivé..

Prvým krokom je vyhľadanie skúsených a renomovaných piercerov. Aj keď sa ten, ktorý si vyberiete, nenachádza vo vašej blízkosti, zvážte radšej kvalitu ošetrenia než čas dochádzania.

Nájdite si tiež čas na štúdium portfólia pierceru, osobne alebo online. Vždy je lepšie vyhľadať obrázky ich predchádzajúcich klientov a postupy piercingu, ktoré majú za sebou.

Osobne sa obráťte na piercerov a prediskutujte ich minulé skúsenosti s piercingom do priehlbiny. Môžete požiadať piercingov o zdieľanie podrobností o tom, ako vyberajú polohu, ktorú zvyčajne navrhujú a ako zaisťujú, aby nepoškodila príušné trubice.

piercing do priehlbiny

Pozri tiež:

 • 5 vzrušujúcich dôvodov na získanie ulitníka (45 a viac nápadov, ktoré vždy fungujú)
 • 14 typov piercingov do uší: Ako veľmi to bolí ?
 • Daith Piercing: Všetko, čo by ste mali vedieť! (Vrátane obrázkov)
 • Rook Piercing: bolesť, cena & Tipy na následnú starostlivosť (s 55 príkladmi)

Významná následná starostlivosť o piercing do jamky

Ako už bolo povedané, neexistuje spôsob, akým by ste mohli podceniť význam následnej starostlivosti v procese hojenia. Napriek tomu, že tieto veci môžu vyžadovať určité množstvo vášho drahocenného úsilia a času, budú skutočne nápomocné pri vytváraní dokonalého dolíčkového vzhľadu tváre, po ktorom už roky túžite.

Tu sme uviedli niekoľko tipov na následnú starostlivosť, ktoré vám pomôžu vychutnať si krásny vzhľad a výhody prepichnutých líc.

 • Je veľmi vhodné, aby ste sa pri jedení, rozprávaní alebo čistení zubov pokúšali nehrať sa s piercingom. To môže spôsobiť väčšiu záťaž a tlak na prepichnutú oblasť a môže spôsobiť podráždenie. To znamená, že keď robíte tieto veci, robte ich veľmi opatrne.
 • Uistite sa, že piercing čistíte opatrne a pravidelne. Čistenie vatou a teplou slanou vodou je dobré Nielenže vyčistí vložené šperky, ale aj prepichnutú oblasť.
 • Pri umývaní a čistení tváre nepoužívajte žiadne alkoholické tekutiny, pretože to môže mať vplyv na prepichnutú ranu.
 • Počas kúpeľa je dobré umyť a vyčistiť prepichnutú oblasť; uistite sa však, že nepoužívate žiadne silné antibakteriálne mydlo.
 • Po prepichnutí jamky sa vyhnite pitiu alkoholických nápojov a cigariet
 • Vyhnite sa líčeniu, nanášaniu krémov alebo masti na prepichnutú oblasť, pretože to môže zhoršiť stav.

Jedinečné nápady na piercing do jamky

Keďže ste toho o piercingu do priehlbiny zistili veľa, je načase odhaliť niektoré super vzrušujúce nápady na piercing do priehlbiny. Napriek tomu, že je postup piercingu rovnaký, môžete experimentovať so širokou škálou typov šperkov a vytvoriť tak elegantný štýl.

Piercing do tváre

Cvok na piercing do tváre je jedným z najbežnejších typov piercingu do jamky, ktoré môže mať ktokoľvek. Tento prepichovací cvok, ktorý vám dodá tmavý, ostrý vzhľad, vytvára na vašich lícach dojem hlbokých jamiek a vyzerá veľmi inšpiratívne..

Drobné napichovacie náušnice

Malé, ale iskrivé náušnice sa odrážajú aj vo svetle. Sú perfektné pre tónované líca a nie je pochýb o tom, že nielen zvýraznia vašu čeľusť, ale tiež vás vytočia, keď idete von..

piercing do jamky

Žiarivý piercing do priehlbiny

Šperky alebo biele korálky sú perfektnou voľbou pre tento priehlbný piercing, pretože žiaria ako nádherný jasný diamant. To je jeden z dôvodov, prečo sa stala jednou z populárnych volieb medzi dievčatami. Môžete si vybrať z veľkého množstva vysoko kvalitných korálikov. Viacfarebné korálky však lepšie vyhovujú osobnosti každého.

Zlatý tón titánu

Trendový a štýlový klenot je vhodný pre milovníkov zlata. Vďaka svojmu dokonalému zlatému tónu a veľkému tvaru gule sa zhoduje s lícami jeden na jedného. Keďže je relatívne väčšia, vylepšuje črty tváre, ak máte bacuľaté líca.

Diamant biele zlato

Je to ďalší vzrušujúci šperk na piercing do priehlbiny, ktorý si môžete vybrať, aby vaše iluzórne jamky vyzerali skutočne. Ak vám nejde o rozpočet, neexistuje lepšia voľba, ako je tento pár piercingových šperkov z bieleho zlata s jamkami.

Nielenže dokonale vylepšia spodnú čeľusť, ale slúžia aj ako váš štýl.

Opalitový dermálny jamkový piercing

Je to ďalší populárny druh piercingu do jamky, ktorý je známy svojimi farebnými opalitmi korálkov. Nedá sa poprieť, že farebné korálky nechajú vyniknúť vašu osobnosť. Funkcia, ktorá robí tento dizajn pre dievčatá ešte atraktívnejším, je ten, že jeho korálky môžu ľahko zladiť s farbou oblečenia.

Back-Dimple-Piercing

Čisté, jednoduché a ploché korálky

Hľadáte niečo jednoduché, ale štýlové? Drobný piercing do plochých korálkov je vašim návrhom. Tieto ploché jednoduché klenby s klenotmi, väčšinou väčšinou pre prvákov, ktorí chcú niečo minimalistické, ale pôsobivé klenby, vyzerajú úchvatne.

Silver Stud

Lesklé a odstávajúce strieborné cvočky sú dostatočne krásne na to, aby ste si ich zamilovali. Bez ohľadu na to, aký máte odtieň pokožky alebo aký je váš prirodzený strih tváre, odvážne strieborné cvoky robia vašu osobnosť jedinečnou a lákavou..

3 mm kubický zirkón

Štýl piercingu v jamke je pre odvážnych ľudí, ktorí majú silnú myseľ a vedia žiť život vo svojom vlastnom štýle. Malý kubický zirkón napriek svojej minimalistickej veľkosti perfektne zvýrazní vaše líca. Ak je piercing vykonaný s tromi malými zirkónmi pod perami, stačí, aby ste svoju hru s piercingom posunuli na ďalšiu úroveň..

Kryštáľová lícnica

Blac Chyna svojim piercingom do jamky ovládla srdcia miliónov jej fanúšikov. Drobný krištáľový cvok dodal jej osobnosti jedinečnú iskru a perfektne sa kombinoval s jej blond vlasmi. Veľa ľudí si osvojilo jej štýl a nechali si líca prepichnúť kryštálovými cvokmi.

Masívny piercing do jamky zo žltého zlata

Žlté zlato je druhým najpopulárnejším štýlom milovníkov zlata. Pevné piercingové šperky zo žltého zlata, ktoré dodávajú vašej osobnosti úžasný vzostup, zobrazujú, ako silnú máte osobnosť. Žiarivá zlatá farba dodáva božský vzhľad, keď sú svaly stiahnuté, keď sa usmievate. Lesklý šperk vyžaruje ako čisté svetlo.

Záverečné myšlienky

Stručne povedané, piercing do jamky vytvára jedinečný dojem, najmä ak si vyberiete šperk alebo korálky, ktoré dokonale ladia s vašou osobnosťou. Typy šperkov sú najrozmanitejšie a výber vášho obľúbeného je veľmi jednoduchý.

Výber profesionálneho piercingu do jamky je však prvoradý, aby ste sa vyhli infekcii kože alebo baktériám. Tento článok obsahuje úplné informácie a vzrušujúce nápady na piercing do priehlbiny, ktoré vám pomôžu vybrať si ten najlepší.

About the author