75+ myšlienok na piercing v Meduse: Bolesť a čas liečenia (a všetko, čo potrebujete vedieť)

Čo je to piercing Medusa?

Medusa piercing je prienik v oblasti nad hornou perou a pod nosom, nazývaný „filtrum“,”Preto je piercing Medusa známy aj ako piercing do filtra.

Existuje niekoľko dôvodov pre rastúcu popularitu piercingu do medúzy. Po prvé, je to rodovo neutrálny piercing, ktorý je vhodný pre mužov i ženy s nulovou diskrimináciou pri výbere klincov, šperkov alebo činky..

Nedávny prieskum tiež ukázal, že niektoré piercingy liečia migrénu a silné bolesti hlavy u osôb s určitým piercingom. Jeden z týchto zoznamov liečebných piercingov zahŕňal piercing medúzy.

Prečo by ste chceli nechať ujsť šancu získať piercing, ktorý by vylepšil váš vzhľad, urobil by z vás ultimátny štýl a zároveň by sa dobre vyrovnal s vašimi častými bolesťami hlavy? Ak ste presvedčení, že získate tento piercing do medúzy, ale nie ste si istí dizajnom, s ktorým môžete rezonovať, vzdajte sa tejto myšlienky a pozrite sa na tie najúžasnejšie nápady na piercing do medúzy uvedené nižšie..

Duálny piercing Medusa

Dvaja sú vždy lepší ako jeden.

Ak ste niekto, kto sa nemôže nabažiť piercingu medúzy, potom je pre vás dvojitý alebo duálny piercing ako stvorený. Duálny piercing medúzy má oslnivú atmosféru; nositeľ vyzerá urputne a príťažlivo vo všetkých smeroch. Pre taký piercingový dizajn je tiež usporiadaných niekoľko možností, ako sú dva strieborné kovové čapy, dva diamantové čapy, jednoduché čierne cvoky, mramorové cvoky a mnoho ďalších.

Najlepšia časť o duálnom piercingu medúzy je v tom, ako vyrovnáva tlak na filtrum. Prekvapivo, jeden piercing do medúzy zaťažuje hornú peru do tej miery, že to trvá dlhšie, než dvojitý alebo duálny piercing do medúzy.

Stredový korálkový piercing

Chcete byť stredobodom pozornosti? Potom musíte mať vycentrovaný piercing do medúzy. Pri tomto type piercingu bude cvok umiestnený v strede filtra, takže všetci okolo vás budú musieť pozerať na vašu tvár, pretože vzhľad je veľmi zaujímavý a podmanivý..

Tiež, ak je čap umiestnený v strede filtra, potom má dostatok priestoru nad aj pod ním. Toto usporiadanie umožňuje nositeľovi rozhodnúť sa pre veľké cvoky, ktoré sú pekne ozdobené rôznymi šperkami, alebo dokonca pre veľký kovový matný strieborný cvok, ktorý prekvapivo dopĺňa každý odtieň pokožky.

medúza-piercing

Nezdobený strieborný labretový cvok

Jednoduché je nádherné. Zamyslite sa nad tým, že cvok je tesne nad vašimi perami a nie ste niekto, kto nosí so všetkým rovnaký odtieň pier. Ste skôr dievčaťom, ktoré sa hlási k náročným tmavým farbám a dokonca aj k svetlým farbám, ale váš prepichnutý cvok nie Nezodpovedá vášmu odtieňu pier. Bude vám to prekážať, nie?

Tak prečo sa nerozhodnúť pre niečo neutrálne a ladiace so všetkým, čo nie je nič iné ako striebro. Získanie nezdobeného striebra labretu by vyzeralo bezchybne s čímkoľvek, čo si oblečiete. Striebro tiež rozjasní vaše črty tváre a je možné ho kombinovať aj s akýmkoľvek farebným piercingom.

Uštipnutie hadom v kombinácii s piercingom Medusa

Snakebite piercing má taký drzý vzhľad a ak ho spojíte s medúzovým piercingom, bude vám to pridávať na divoko vyzerajúcej atmosfére. Funguje ako chýbajúci kúsok skladačky.

Existuje množstvo farebných možností, ktoré je potrebné zvážiť. Predpokladajme, že máte čierny piercing do uhryznutia hadom, potom sa môžete rozhodnúť pre diamantové čapíky na piercing do medúzy. Alebo ak máte strieborný piercing do hadieho uštipnutia, môžete ho spárovať s rubínovo zdobenými cvokmi ako piercing do medúzy. Možnosti sú neobmedzené, ale atmosféra je taká silná, že ju nikto s vášňou pre piercing do tváre nemôže vôbec ignorovať.

Čierny cvok tesne nad piercingom Medusa na perách

Čierna je farba všetkých; existuje len niekoľko ľudí, ktorí nenávidia nosiť čiernu farbu. Je to ako jablko oka a najlepšia možnosť pre cvok, keď idete na piercing.

Piercing Medusa, ktorý je umiestnený blízko pery, je zvyčajne vložený čiernymi cvokmi. Z diaľky vyzerajú ako krtko krásy. Tiež poskytujú rafinovaný vzhľad. A ak ste niekto, kto sa práve zoznámil s piercingom medúzy, potom by ste sa rozhodli pre čierny cvok, aby ste boli na bezpečnejšej strane. Na čiernych cvokoch sa vám nič nepáči.

Zvýšený piercing v Meduse

Medúza piercing, keď je umiestnená v blízkosti nosa, je známa ako vyvýšený medúza piercing. Len málokto sa rozhodne pre taký piercing, pretože u neho existuje riziko narušenia nosovej kosti, ale na tvári vyzerá skvele.

Väčšina ľudí sa rozhodne pre mramorové cvočky na vyvýšený piercing do medúzy, dodávajú klasický vzhľad. Navyše, pre čapy, ktoré sú umiestnené ako vyvýšený piercing do medúzy, sú preferované svetlé farby.

Šperk na šperky

Nechať sa napichnúť na cvočky šperkov je zvyčajne vecou osvedčených jednotlivcov. Cvočky na šperky sú tiež veľmi rozmanité; môžete mať rôzne druhy kamienkov a farieb. Väčšina ľudí necháva prepichnúť svoje šťastné kamene, zatiaľ čo iní považujú niektoré kamene za bezpečnostné kúzla. Veria, že tieto ochranné kamene zabraňujú zlému oku ovplyvniť ich krásu alebo spôsobiť akékoľvek magické kúzlo.

Medusa piercing je pre niektorých jednotlivcov skutočne viac než len piercing.

Golden Labret Stud Medusa Piercing

Zlatá očaruje črty tváre, ktoré by ste si mohli myslieť, že sú príliš nudné na to, aby ich svet videl.

Zlaté labrety sú ľahko dostupné a tiež nereagujú s pokožkou, najmä ak ide o pokožku tváre. Ak ste mladí a milujete piercing do medúzy, bolo by vhodné zvoliť zlatý klinček, aby sa nehral s vašou pokožkou a dlho sa uzdravoval. Prvá skúsenosť je veľmi dôležitá.

Nosný hrot zodpovedajúci piercingu Medusa

Keď ste zmätení, začnite párovať cvoky s cvočkami, ktoré už nosíte.

Ak je váš nosný kolík čierny, zvoľte si na piercing do medúzy čierny cvok alebo niečo, čo sa hodí k čiernej farbe. Akonáhle získate vrták, stanete sa profesionálom pri výbere správnych cvokov pre váš piercing do medúzy.

Vertikálny (Jestrum) Medusa piercing

Vertikálny piercing do medúzy vyzerá, že cez horný a dolný ret prechádza dlhý čap. Ale v skutočnosti sú tam dva cvoky umiestnené tak, aby to ľudí oklamalo. Väčšina ľudí sa rozhodne pre zakrivený labret, ktorý vyzerá ako polkruh, ktorý bol prerazený cez pery. Dáva tiež nebojácne a odvážne vibrácie.

Piercing do medvedíka Flower Stud

Kto nemá rád kvety? Zlepšia vám náladu. Podobným spôsobom môžu kvetinové cvoky vylepšiť črty tváre a vašu osobnosť.

Medusa piercing vyjde ako divoký. Ak je však čapík kvetinový, ukazuje sa, že je to perfektná kombinácia všetkých, rovnako ako sladko -kyslé alebo cukor a korenie a všetko pekné. Tu by bolo všetko elegantné a vynikajúce.

Postup piercingu

Postup krok za krokom

 • Piercer najskôr vyčistí váš filter a okolitú oblasť antibakteriálnym roztokom, až kým nebude úplne bez baktérií..
 • Ďalším krokom je vyčistenie ústnej dutiny, takže vám bude poskytnutá ústna voda a budete požiadaní, aby ste ju trikrát vypláchli.
 • Ďalej sa vás piercer spýta na vaše preferencie. Ak si všimne akýkoľvek zmätok, môže vám ukázať niekoľko návrhov, ktoré by vám mohli vyhovovať. Keď sa rozhodnú, urobia na mieste vpichu značku, takže neexistuje žiadna šanca na chybu alebo nehodu.
 • Ak je vaše piercingové miesto v blízkosti horného pera, piercer znecitliví horný ret a drží ho svorkou pri vkladaní ihly.
 • Potom, čo ihla prenikne do filtra a vytvorí sa otvor, piercer vloží čap alebo činku, ktorú ste vybrali.
 • Je to hotové, konečne!

medúza-piercing

Čo robiť pred piercingom Medusa

Existuje veľa vecí, ktoré by ste mali urobiť pred piercingom medúzy, Zároveň existujú veci, ktoré by ste pred procedúrou mali úplne zastaviť. Čo robiť a čo nerobiť, je uvedené nižšie

 • Nezabudnite použiť nulový make -up na oblasť, kde musí byť piercing umiestnený; nemalo by obsahovať mydlo, kroviny a masku. Udržiavanie čistého filtra je zásadnou súčasťou celého postupu.
 • Vyhnite sa sladkým jedlám, lepkavým cukríkom a občerstveniu, pretože to môže spôsobiť dutinu, čo znamená prítomnosť baktérií, ktorá môže viesť k škodlivej infekcii.
 • Čistenie zubov najmenej trikrát denne častým oplachovaním ústnej dutiny môže pomôcť udržať vašu ústnu dutinu bez zárodkov, čím sa odstráni riziko kyslých ďasien alebo poškodených zubov..
 • Prísna niť môže tiež pomôcť zbaviť sa malých kúskov jedla, ktoré by mohli narušiť vašu ústnu hygienu.
 • Vyhnite sa limonádam a šumivým nápojom najmenej týždeň pred piercingom medúzy, pretože by to oslabilo vaše zuby a mohlo by dôjsť aj k drsnému povrchu vašej dutiny; taký zásah by mohol mať vplyv na piercing a sťažil by prienik ihly.
 • Nezabudnite si vziať na stretnutie schôdzku s mätou, vieme, že vaša dutina bude čistá, zápach z úst sa môže stať každému a nechceli by ste, aby váš piercer trpel.
 • Nakoniec sa vyhnite konzumácii cesnaku, cibule alebo akéhokoľvek iného jedla, ktoré silne zapácha a robí vám dych najhorším ako kedykoľvek predtým.

Koľko bolesti to spôsobuje? Čas na uzdravenie

Podľa odborných piercerov sa celková doba hojenia pohybuje od 6 do 12 týždňov. A niekedy, ak sa nevykoná následná starostlivosť, môže to trvať až 15 alebo viac týždňov.

Stanovenie presného času je však odlišné, pretože rôzni ľudia majú rôzne typy pokožky a niektorí majú aj zdravotné problémy.

Jediná záruka rýchleho hojenia môže byť poskytnutá, ak budete denne a presne postupovať podľa krokov následnej starostlivosti. Vynechanie čo i len jedného dňa ústnej vody alebo podvádzanie jedla vás môže vrátiť na začiatok.

Nezabudnite sa nenechať oklamať vonkajším vzhľadom. Koža zvonku môže po týždni vyzerať uzdravená, ale tkanivo pod ňou trvá dlhšie, takže si dajte aj jedlo.

Navyše každý týždeň navštívte svojho lekára, aby ste sa uistili, že proces hojenia prebieha dobre a nerobíte chyby.

Vynechanie postupu následnej starostlivosti alebo ignorovanie dôležitosti ústnej hygieny vám z dlhodobého hľadiska uškodí.

Po Piercing Guide

Mysleli ste si, že zhon je obmedzený iba na čas pred piercingom? Žiaľ, najťažšia je následná starostlivosť. Ale nebojte sa, všetko sme pre vás uviedli a uviedli v nasledujúcom zozname..

Pamätajte si, že ak budete postupovať podľa nasledujúcich pokynov starostlivosti, infekcia alebo modrina sa rýchlo zahoja, ale ak to neurobíte, modrina môže zanechať jazvu na celý život..

Pozrime sa na kroky:

 • Prvé dva týždne po prepichnutí medúzy sú najbolestivejšie a vyskúšajte si svoju vytrvalosť. Musíte byť opatrní pri pohybe filtra, pretože oblasť bude stále necitlivá. Menej pohybu spôsobí menšiu bolesť. Je preto dôležité mať diétny plán, ktorý má menej žuvacích jedál. Väčšina ľudí uprednostňuje dva týždne tekutú diétu.
 • Hovorte tiež striedmo a vyhýbajte sa kriku. Čím širšie otvoríte ústa, tým viac sa filtrum natiahne. To môže spôsobiť ďalšiu bolesť.
 • Vyhnite sa korenistým jedlám; v tejto oblasti to spôsobí extrémne svrbenie.
 • Ak ste plavec, vyhýbajte sa plávaniu najmenej 2 a pol týždňa, pretože vysoké množstvo chlóru je zlé pre pokožku, ktorá je slabá a reaguje s akoukoľvek chemikáliou.
 • Vyhnite sa použitiu akýchkoľvek éterických olejov alebo voňavých pleťových vôd na filtre; spôsobí náhle podráždenie a začervenanie, ktoré môže predĺžiť váš proces hojenia
 • Držte sa ďalej od akýchkoľvek toxických materiálov, ako sú cigarety a alkohol.

Tipy na čistenie

 • Zaobstarajte si balíček morskej soli, tipy Q a vatové tampóny
 • Teraz si urobte zo zvyku tri týždne denne čistiť prepichnutú oblasť vatou a udržať dotyk jemný na pokožku. Vysoké množstvo tlaku môže zvýšiť modrinu po piercingu.
 • Vyhnite sa akémukoľvek líčeniu v tejto oblasti, dokonca ani jednoduchému opaľovaciemu krému alebo krému. Nechajte to holé.
 • Kúpte si mäkkú kefu, tiež kefa pomaly a stabilne.
 • Kontrola popisov produktu pred kúpou produktu je dôležitá, a tak by to malo byť aj pri kúpe ústnej vody. Ak vaša ústna voda obsahuje čo len štipku alkoholu, môže vám to spôsobiť problémy.

Možné riziká piercingu v Meduse

Je lepšie vedieť všetko o efektoch piercingu medúzy, než sa neskôr ľutovať.

Medusa piercing môže liečiť vaše bolesti hlavy, ale je podobný ako všetky ostatné piercingy, ktoré spôsobujú menšie infekcie a podliatiny, určitú komplikáciu, ktorá je časom liečiteľná.

Nasledujú najčastejšie sa vyskytujúce infekcie a menšie zdravotné problémy súvisiace s piercingom medúzy.

 1. Jazvy:Ak ste jedným z ľudí, ktorí robia unáhlené rozhodnutia, ale neskôr ľutujú, potom je lepšie si to dvakrát rozmyslieť, než si pustíte piercing do medúzy. Najväčšou nevýhodou je, že zanechá jazvu, aj keď by ste ju chceli odstrániť tesne po piercingu. Jazva je vec.
 2. Kyslé gumy: Najväčším rizikom je výskyt kyslých ďasien, pretože čapík sa môže často dotýkať horných ďasien a spôsobiť ich ústup. Krvácanie z ďasien trvá veľa času na uzdravenie; možno budete musieť tiež odstrániť čapík počas obdobia liečby.
 3. Infekcia: Infekcia je veľmi časté a vopred informované riziko pri každom piercingu, len je infekcia hlbšia, pokiaľ ide o piercing v meduse, pretože je v kontakte s ústnou dutinou a práve tam sa hromadí väčšina zárodkov a baktérií.

Uvedomenie si možného rizika je veľmi dôležité a poskytne vám prevahu, keď budete po piercingu čeliť bolestivým pocitom. Keď poznáte tieto veci, neprepadnete panike, pretože si vopred uvedomíte všetky lieky a nápravné opatrenia.

medúza-piercing

medúza-piercing

Spodná čiara

O piercingu v Meduse sa hovorilo v meste od jeho prvého uvedenia. Nikdy nevyšiel z trendu ani nevyzeral príliš nebezpečne alebo riskantne. Záleží na vás, ako veľmi sa o to staráte, pretože čím vážnejšie spracovanie budete brať, tým lepšie to pre vás dopadne.

Tak na čo čakáš?

Nájdite si odborného piercera, ktorý vás dokáže správne viesť a v prípade potreby vás upokojí, a múdro vyberte svojho čapíka alebo labretu. Toto sú veci, na ktorých záleží najviac.

Užite si tento proces a prežívajte každý okamih.

Šťastný piercing!

About the author