Bolesť piercingu v chrupke, doba hojenia, fakty a 75+ vzrušujúcich myšlienok

Rýchla zmena trendov a inovatívne návrhy piercingu do chrupavky v priebehu rokov povzbudili ľudí, aby prešli od tetovania k piercingovému priemyslu..

Jedným z najobohacujúcejších a pre dušu najpríjemnejších piercingov bol piercing do chrupavky, kde sa ľudia s rôznym vkusom môžu hrať so svojou predstavivosťou a kreatívnymi nápadmi a prekvapivo tak získajú rovnaký uspokojivý pocit ako ostatní..

Vtipné na tom je, že každý človek má a iný tvar ucha chrupavka, ale prevedenie je také flexibilné a prispôsobivé, že si ani nemusíte dvakrát rozmýšľať, kedy presne vyberiete piercing, ktorý preferujete.

Predtým je však dôležité vedieť všetko o piercingu do chrupavky, je to postup, účinky a vopred stanovené bezpečnostné opatrenia, ktoré by ste mali urobiť ešte pred sedením na piercingu.

Čo je piercing do chrupavky?

Piercing do chrupavky je jednoduchý koncept. Mnohí z nás pravdepodobne študovali o „chrupavke“ ako študent vedy. Ak však stále neviete o tomto termíne, máme pre vás vysvetlenie.

Chrupavka je spojivové tkanivo, ktoré je tvrdšie ako koža a jemnejšie ako kosť. Obvykle sa nachádza v uchu a nose. Keď ihla prechádza chrupavkou v uchu, je známa ako „prepichnutie chrupavky“.

Piercing do chrupavky nie je len na to, aby vylepšil váš vzhľad, alebo aby rozdával módy a elegantné vibrácie. Namiesto toho existuje aj druh piercingu do chrupavky nazývaný daith piercing, ktorý lieči migrénu a taktiež úžasne znižuje menšie, ale neustále bolesti hlavy.

Piercing do chrupavky je jednoduchý a rýchly postup, ale hojenie trvá veľa času, pretože oblasť, kde sa piercing uskutočňuje, je oblasť spojivového tkaniva, prietok krvi je minimálny, a preto je doba hojenia pomalšia ako obvykle.

Druhy piercingu do chrupavky

 1. Helix piercing
 2. Špičkový piercing do laloku
 3. Konvenčný piercing do laloku
 4. Vežový piercing
 5. Daith piercing
 6. Priemyselný piercing
 7. Tragus a anti-tragus piercing
 8. Príjemný piercing

Piercing do chrupavky, ktorý by ste mali zvážiť

Strieborný háčik prerazený na veži

Veža je krúživé spojivové tkanivo, ktoré pokrýva vnútornú oblasť lastúry a nachádza sa vo významnej vzdialenosti od tragusu ucha. Je veľmi dobre viditeľný a má veľkú povrchovú plochu na prepichnutie viacerých krúžkov a cvokov. Príťažlivosť je obrovská a podmanivá vo všetkých smeroch.

Existuje niekoľko predmetov, ktoré je možné preraziť na vežu, ale doposiaľ najobľúbenejšími sú mini strieborné háčiky, ktoré sa tiahnu vežou a vyzerajú, že spodný háčik preteká uchom. Väčšina napichovacích klincov na veži je dutá, takže môžu ľahko zakryť predĺženú mäkkú kosť a vyzerajú skvele aj na uchu.

Niektorí ľudia sa tiež rozhodujú pre čierne cvoky, pretože vyzerajú drzo a vnútorná lastúra je ozdobená hlavne farebnými cvokmi. Týmto spôsobom čierna farba dopĺňa celý ušný piercing, takže vyzerá lákavo a veľmi lákavo.

piercing chrupavky

Radikálny priemyselný piercing

Priemyselný piercing môže z jeho názvu znieť nudne a drsne, ale v skutočnosti je to najradikálnejší a najnáročnejší piercing vôbec.

V počiatkoch éry priemyselného piercingu si ľudia mysleli, že priemyselný piercing tvoria dva otvory a jedna cez neho vložená činka. Toto je len typický popis priemyselného piercingu. Dnes je priemyselný piercing oveľa inovatívnejší a podmanivejší, ako bol predtým..

Rozmanitosť myšlienok priemyselného piercingu motivovala mnoho jednotlivcov, aby upustili od strachu z dvoch dier a namiesto toho sa zamerali na dobrú časť, ktorou sú nádherné prevedenie. Niektoré zo známych návrhov zahŕňajú viacfarebnú činku, kde je tyč úplne ozdobená rôznymi šperkami. , všetky lesklé a živé na pohľad.

Okrem toho ďalšie návrhy zahŕňajú:

 • Matná strieborná tyčinka s jemnou retiazkou, ktorá ladne tečie a je spojená so štandardným lalokom. Tento piercingový dizajn je nervózny a erotický zároveň.
 • Obrovský fanúšik Batmana alebo Supermana? Potom je tento priemyselný štýl piercingu určený pre vás. v tomto prípade je zlatá činka jednoduchá a symbol batmana alebo supermana je umiestnený priamo v strede tyče, takže keď činka prejde dvoma otvormi, symbol sa umiestni priamo do stredu vašej hornej skrutkovice. Tento piercing je známy tínedžerkami a chlapcami. Mnoho dospelých v ranom veku sa tiež rozhodlo pre takýto piercing a malo najpozitívnejšiu spätnú väzbu, akú by sa dalo očakávať.
 • Na priemyselný piercing nie je potrebné mať ani jednu dlhú činku; môžete sa tiež rozhodnúť pre prepichnutie dvoch činiek do dvoch otvorov v prípade, že vás jedna činka odoberajúca hornú skrutkovicu vydesí.
 • Medzi ďalšie nápady priemyselného piercingu patrí hadovitá činka plaziaca sa cez dva otvory. Po dvoch otvoroch sa tiež tlačila jednosmerná alebo obojsmerná šípka.

Priemyselný piercing je najviditeľnejším piercingom na uchu, a preto by mal byť dizajn taký atraktívny a ladiť s vašou osobnosťou, že každé oko, ktoré prejde, nemôže odolať tomu, aby sa naň pozeralo znova a znova..

Čiastočný priemyselný piercing do kolesa Sailor

Určite ste videli námornícke koleso. Nie, nehovoríme vám, že do ucha je možné namontovať celé koleso, ale hovoríme, že ak sú ako čap oddelene brané iba tri držadlá kolesa, vyzerá to skvele ako priemyselný piercing.

Tiež tento trend spočiatku vyzeral nevhodne, ale postupne ľudia začali dostávať tento druh piercingu. Páčilo sa im posolstvo s ním spojené, t. J. Môj život mám pod kontrolou a čokoľvek urobím, je to voľba a nie chyba.

Iba niekoľko jednotlivcov sa dokázalo vyrovnať so silnou atmosférou, kvôli ktorej bol čiastočný priemyselný piercing námorného kolesa vzácny, cenný a považovaný za veľmi odvážny..

Zlatý prsteň Tragus

Tragus piercing sa robí na tkanive pred zvukovodom; má malý povrch, vďaka čomu je možné na traguse nosiť iba malé cvoky a prstene.

Jeden z najmodernejších a najtradičnejších návrhov piercingu tragus zahŕňa vpichovanie tenkého zlatého prsteňa do tragusu ucha. Bol obľúbený pre svoje očarujúce vibrácie a tendenciu ladiť s čímkoľvek, čo nosíte alebo dokonca cítite. Zlatý prsteň tragus nie je vhodný len pre dievčatá, ale stojí za to aj pre chlapcov. Navyše existuje nulová veková bariéra pre takýto dizajn a typ krúžku/cvočku.

piercing chrupavky

Piercing do predĺženej špirály vážky

Vpred alebo predĺžený piercing do špirály je oblasť, kde je horná časť ucha spojená s tvárou, pričom v oblasti najbližšej k tvári je miesto, kde sa väčšina ľudí rozhodne prepichnúť ozdobné cvoky. Niektoré nápady sú uvedené nasledovne.

 • Miniatúrny zlatý piercing na vážke, je to pre mnohých viac ako piercing alebo cvok. Keďže vážka je symbolom mentálnych a emocionálnych zmien, zvyčajne ju nosia ľudia, ktorí sú v štádiu sebarealizácie a sú na ceste k veľkej zmene..
 • Tri diamantové čapy v rade. Veľkosť je od najväčšej po najmenšiu.
 • Na prednej špirále prepichnuté dva zlaté prstene
 • Nebesky modré a biele perly
 • Piercing do viacerých srdiečok

Miniatúrny piercing do vnútornej ulity

Vnútorný gauč má najväčšiu plochu povrchu a je tiež menej bolestivou časťou na prepichnutie.

Zamyslite sa nad tým; Ak je celá oblasť ucha obklopujúca zvukovod ozdobená hodnotnými lesklými šperkami, majestátna atmosféra bude veľmi pôsobivá pre každého, kto má kráľovský vzhľad..

Šperky majú na nositeľa veľký vplyv; dodáva im to adrenalín. Tiež môžete spárovať neuveriteľné kombinácie cenných kameňov, perál a iných šperkov, aby ste sa cítili dobre a konali dobre.

Možnosti miniatúrneho piercingu do vnútornej ulity zahŕňajú:

 • Choďte celý rubín na ulitu piercingu
 • Kombinácia diamantových a zafírových cvočkov
 • Čierna perla všade
 • Biele náušnice so striebornými korálkami
 • Zlaté cvoky obklopené drobnými bielymi mušľami

Uvedomenie si svojich záľub a neľúbostí je v takýchto scenároch zásadné a veľmi potrebné.

All Piercing chrupavky naraz

Niektorí ľudia to s chrupavkovým piercingom preháňajú a vidia v tom poslednú šancu, ako si jeden dať a nakoniec si zaobstarať všetky druhy piercingu naraz.

Vyzerá to ako neporiadok alebo, presnými slovami, úplný rozruch na uchu, čo je efekt, ktorý si nemôže myslieť každý. Nehovoriac o tom, musíte si celkom trúfať nechať si prepichnúť celú chrupavkovú kosť.

Bohužiaľ, vo všetkom existujú výnimky. To isté platí pre piercing do chrupavky „naraz“. Keď sa väčšina z nás krčila pri myšlienke na získanie alebo dokonca pohľad na zväzok piercingov do ucha naraz, niekto zo severu zmenil vnímanie tým, že získal deväť diamantových klincov. piercing naraz. Dokázala strhnúť pohľad tak dobre a zdalo sa mu to úchvatné do tej miery, že nikto nedokázal odolať nutkaniu to skúsiť tiež.

Od tej doby je to jeden z trendových návrhov piercingu do chrupavky.

Piercing do dvoch veží

Dva prstene prepichnuté na veži sú bežné a väčšinou ich naznačujú mnohé piercingy.

Logicky by sa každý nováčik bál dostať piercing, ktorý na prvý pohľad príliš bolí. Ak ste jedným z nich, poradíme vám, aby ste si najskôr po štandardnom prepichnutí laloku urobili piercing do veže. Chcete to urobiť, pretože piercing do veže je relatívne menej bolestivý ako ostatné a vyzerá tiež fascinujúco..

Najjednoduchšie z cvokov sú prstencové. Ľahko sa nosia a hodia sa ku každému oblečeniu. Nemajú pre nich žiadny symbolický význam, takže si nemusíte robiť starosti s tým, že by vám ľudia kládli čudné otázky.

Najtrendovejšími obrúčkami sú zlaté a strieborné. Čierny prsteň bol zastaraný kvôli svojej neustálej potrebe čistenia a nudnej atmosfére.

Luk prerazený na Antitragovi

Mašlička musí byť tým najroztomilejším malým zdobením vôbec.

Anti-tragus sa nachádza tesne nad štandardným lalokom, a preto sa väčšina ľudí rozhodne pre prepichnutie malých čapov na anti-traguse. Dopĺňa všetky veľké náušnice nosené v štandardnom laloku. Tiež, keď navrhujete luk, odporúča sa získať jeho čo najmenšiu veľkosť, a to buď v zlatom alebo striebornom odtieni. Na uchu je teda viditeľné, keď je na štandardnom laloku alebo dokonca na vrchu nasadený akýkoľvek obrovský cvok alebo náušnica lalok.

Všetko piercing do perlovej chrupavky

Pearl je trendový klenot všetkých čias, takže ak hľadáte cvok, ktorý môžete nosiť najdlhšie, nie je ťažké si vybrať, rozhodnite sa pre piercing do perlovej chrupavky.

Na špirále môžete prepichnúť tri perly dohromady a jednu na štandardný lalok a horný lalok – kód farby závisí od toho, akú farbu obvykle nosíte alebo od farby, ktorú milujete. Väčšina ľudí siahne po úplne čiernom perle, zatiaľ čo iní si vyberú viacfarebný alebo biely perleťový piercing.

Cvočky v tvare hviezdy prepichnuté po celom uchu

Nemilujeme všetci, keď sa pozeráme na hviezdy a vidíme, čo je to?

Iba hviezda zvnútra sa môže rozhodnúť pre hviezdny vzhľad.

All-star cvoky piercing vyzerá a pôsobí očarujúco, lesklé textúry a krytie dodávajú magnetickej osobnosti.

Hviezdy môžu mať akúkoľvek farbu, spárované so všetkým a všetkým, niektoré príklady sú uvedené nižšie:

 • Strieborné cvočky s čiernymi korálkami
 • Cvočky zlatej hviezdy s mušľou z červeného mora
 • Cvočky z bronzovej hviezdy spárované s mesačnými cvočkami.
 • Fialové hviezdicové gombíky s diamantovými ozdobami
 • Matne čierne cvočky hviezd

Bezpečnostné opatrenia

Predtým, ako sa pustíte do jedného alebo dvoch piercingov do chrupavky, existujú určité faktory a opatrenia, ktoré by ste mali okamžite zvážiť. Pretože po piercingu nebudete mať dostatok energie, ale modriny vyžadujú okamžitú aplikáciu lieku, je nulové čakať..

Veci, ktoré je potrebné kúpiť pred termínom piercingu:

 • Spona do vlasov alebo gumička do vlasov. Ak máte dlhé a kučeravé vlasy, bude pre piercera ťažké označiť miesto na vašom uchu alebo vpichnúť ihlu na správnu značku, ak vám ich vlasy stále pokrývajú..
 • Morská soľ
 • Bavlnené guličky
 • Q-tipy
 • Piercingový sprej po starostlivosti

Pred piercingom tiež nepite alkohol. Možno budete potrebovať husiu kožu, ktorú dostanete pred schôdzkou, ale každý skúsený a rozumný piercer nepovedie piercing, kým nebudete úplne triezvi a pokojní. V opačnom prípade môže ihla poškodiť vaše ucho alebo nos tam, kde sa pokúšate o väčšiu časť chrupavky.

Sprievodca čistením a uzdravovaním rán

Po vymenovaní piercingu bude bolesť v oblasti piercingu znesiteľná, pretože zostane necitlivá takmer 4 hodiny po piercingu. Ale čoskoro pocítite, ako oblasť najskôr mravenčí, a potom obrovskú bolesť. V takýchto prípadoch je prvým krokom zostať v pokoji.

Ďalším krokom je zahriať 2 šálky vody a pridať jednu čajovú lyžičku morskej soli a miešať, kým sa úplne nerozpustí. Potom vezmite vatový tampón a namočte do slanej vody a priložte si ho na ucho. Na čistenie a aplikáciu slanej vody špecifickejšej na ranu získajte tipy Q, ponorte do pohára a potom naneste na ranu..

Výmena vatových tampónov a špičky Q by mala byť pravidelná, aby sa zabránilo množeniu baktérií.

Spodná čiara

Pripomeňte si čas, keď ste jedného z vašich priateľov videli s piercingom do chrupavky a neodolali ste nutkaniu si ho zaobstarať sami, ale strach z ihiel vám v tom zabránil. Ak však chcete vyzerať fenomenálne, musíte riskovať a ísť proti svojmu strachu. Dosiahnutie sebauspokojenia a atraktívny vzhľad súvisí s výstupom zo zóny pohodlia. Ostatné závisí od vás.

Vyberte si aj správny piercer, niekedy tie najobľúbenejšie nie sú pre vás najlepšie. Skúsený a spolupracujúci piercer je dôležitý, pretože nesie všetku zodpovednosť, a nebudete chcieť, aby ste ucho držali v rukách osoby, ktorá si neváži svoju prácu a svojich potenciálnych zákazníkov..

Počas postupu buďte ostražití, ale hovorte menej, aby ste nerušili piercera.

Existuje tiež technika, ktorú väčšina zubných lekárov hovorí svojim pacientom: kedykoľvek pocítite bolesť, keď zubár ošetruje dutinu, precvičte si nohy, dajte jednu hore a druhú dole a rátajte s pohybom. Týmto spôsobom rozptýlite svoju myseľ a zabrániť akýmkoľvek náhlym pohybom tela, ktoré by mohli spôsobiť modrinu.

Užívajte si každý okamih; budete si ho vždy pamätať.

Šťastný piercing!

About the author

Adblock
detector