Nápady na piercing jazyka s typmi, fázami bolesti a uzdravovania

Piercingy boli vždy celkom dobrým štartérom konverzácie a vyzerali cool. Ak teda hľadáte úžasný ľadoborec alebo vás skutočne zaujíma piercing, môže byť pre vás ten pravý piercing do jazyka..

Pre neznalých sú piercingy do jazyka ako všetky ostatné druhy piercingov, ktoré si môžete dať na telo, ibaže na jazyku. K dispozícii je množstvo rôznych piercingov, pričom každý je jedinečný a odlišný od posledného.

Ale pravdepodobne to poznáte a pravdepodobne ste sa rozhodli. Navyše len hľadáte dobrý piercingový nápad, ktorý určite vynaloží všetky peniaze a čas, ktoré sa chystáte naliať, za to..

Pre nezainteresovaných, ktorí sa chcú dozvedieť viac o piercingu v jazyku, ako aj pre nadšencov tetovania, ktorí si to prečítajú, je tu podrobný sprievodca všetkým, čo potrebujete vedieť o piercingu v jazyku, a tiež niekoľko nápadov na piercing..

Piercing do jazyka

Piercing do jazyka

Zo všetkých rôznych piercingov, ktoré sú ľuďom k dispozícii, sú piercingy do jazyka najrozmanitejšie. K piercingu na jazyku je k dispozícii nespočetné množstvo rôznych štýlov a potom, čo ho získate, môžete vykonávať úpravy, vďaka ktorým budú ešte univerzálnejšie. A za tie roky sa udialo niekoľko úžasných piercingov do jazyka, ktoré zahanbili iné druhy piercingov.

Aj keď väčšina ľudí bude mať tendenciu dostať jednoduchú činku do stredu jazyka alebo sa rozhodne pre veľmi generický piercing do stredu jazyka, existuje množstvo rôznych štýlov, ktoré si môžete namiesto toho dopriať. Ale skôr, ako sa pohneme na správny štýl, porozprávajme sa trochu o tom, čo sa stane počas piercingu.

piercing jazyka

Pri získavaní piercingu

Akonáhle nazbierate silu na piercing, pretože dostať piercing môže byť dosť desivé, nestane sa to len tak. Dierovač vám najskôr poriadne pozrie jazyk, než začnú. Podľa toho, kde chcete svoj piercing, vám váš piercer oznámi náklady na piercing a to, či je piercing vôbec možný. A áno, váš piercer môže rovno poprieť, že vám dá piercing.

Robia to len z jedného dôvodu, a to preto, že sa domnievajú, že štruktúra vášho frenula nie je dostatočne pevná. Môžete sa dokonca opýtať piercera, prečo to neurobia, ale odpoveď, ktorá sa vám nevzdiali ďaleko od jazyka, nie je dostatočne pevná.

Na druhej strane, ak je váš jazyk pevný a všetko ostatné je v poriadku, váš piercer vás môže požiadať, aby ste si pred začatím piercingu vypláchli ústnu vodu. Tento krok je však voliteľný, pretože niektoré piercingy tento krok vynechávajú.

Teraz, v závislosti od toho, kde chcete urobiť svoj piercing, piercer urobí merania v tejto oblasti a pomôže vám nájsť šperky, ktoré sa hodia. Je nevyhnutné nájsť správnu veľkosť šperkov a zistiť, ako vám menšie šperky spôsobia zbytočný opuch jazyka. Takže výberom profesionálneho piercera na piercing získate ďalšiu výhodu vedenia od niekoho, kto vie, čo robí.

Nakoniec označia miesto vášho jazyka, kde chcete piercing, a potom pokračujte v prepichovaní jazyka. Niektorí profesionáli môžu tiež používať svorky, aby vám pri prepichnutí držali jazyk na mieste, takže sa nebojte.

piercing jazyka

Druhy piercingu do jazyka

Ak by ste im v sede pred piercerom povedali, aby vám urobili piercing do jazyka, pravdepodobne narazíte na prázdnu tvár. Požiadať piercera o piercing do jazyka je to isté, ako ísť k holičovi a povedať mu, že sa chceš ostrihať. Profesionál nebude presne vedieť, čo chcete, pokiaľ im to nevysvetlíte.

Budete musieť byť veľmi konkrétni o tom, aký piercing od svojho piercera chcete a aké šperky by ste k nemu chceli mať. Aby sme vám pomohli urobiť lepšie vzdelanie, uvádzame najbežnejšie typy piercingov do jazyka, ktoré by ste na niekom našli..Stredný jazyk piercing

Stredný jazyk piercing

Začnime tým najzákladnejším a najbežnejším typom piercingu do jazyka, piercingom do strednej čiary. Ako naznačuje názov, piercing do strednej čiary je v strede jazyka. A pretože je v strede, je to jeden z najľahšie piercingu. Je to tiež najľahšie piercing pre piercer.

Tento piercing však môže byť trochu dráždivý, najmä ak jete. Takže ak náhodou jete viac pravou stranou, mali by ste si dať piercing doľava, aby ste predišli podráždeniu.

Horizontálny alebo vertikálny piercing do jazyka

Poďme sa pozrieť na druhý najbežnejší typ piercingu, horizontálny alebo vertikálny piercing do jazyka. Horizontálny a vertikálny piercing do jazyka je veľmi bežný štýl piercingu, ktorý ľudia dostávajú. K prepichnutiu dochádza na ľavej aj pravej strane jazyka alebo vertikálne v strede jazyka.

Počet piercingov, ktoré môžete získať vertikálne alebo horizontálne, nie je nijako obmedzený. Teraz je na mieste poznamenať, že nie každý piercer bude vykonávať tento typ piercingu, pretože s týmto typom piercingu je spojených veľa rizík. Pretože vám jazykom preteká veľa nervov, pri tomto piercingu hrozí riziko, že tieto nervy zasiahnete.

V jazyku sa tiež nachádzajú rôzne krvné cievy, pri ktorých riskujete, že sa týmto piercingom zasiahnete. Je preto dôležité nájsť si správneho odborníka na danú prácu, pretože sa chcete za každú cenu vyhnúť riziku zasiahnutia nervov a ciev.

Piercing do hadích očí

Piercing do hadích očí

Tento piercing je možno najpodivnejší z akéhokoľvek iného piercingu do jazyka, napriek tomu je stále úžasným piercingom na pohľad. Názov piercing do hadích očí nie je len chladným názvom, ale je to tiež dobrý spôsob, ako popísať, ako tento piercing vyzerá. Tento piercing vyzerá ako had, keď ho ukážete iným ľuďom. A aj keď piercing vyzerá, že ide o dva samostatné šperky, je to len jeden veľký šperk.

K prepichnutiu hadích očí dochádza na špičke jazyka a vyzerá úžasne.Piercing do bočného jazyka

Piercing do bočného jazyka

Bočný piercing v jazyku je šperkom veľmi podobný piercingu v strednej čiare, ale líši sa v umiestnení. Kým piercing v stredovej línii je priamo v strede jazyka, bočný piercing v jazyku je iba na jednej strane jazyka (vľavo alebo vpravo).

Samozrejme si môžete vybrať, či chcete piercing smerom doľava alebo doprava. Mali by ste však vyberať múdro, pretože piercing môže pri jedle trochu dráždiť. Profesionáli odporúčajú ponechať piercing na strane, kde najmenej žujete, aby vás to nedráždilo.

Piercing Frenulum Linguae

Nakoniec si povedzme niečo o najvzácnejšom piercingu, pretože je zvyčajne pod jazykom človeka. The frenulum je malý prúžok pod jazykom a je jedným z najťažších miest na získanie piercingu, a to nielen preto, že je pod jazykom, ale je tiež neuveriteľne citlivý..

Toto nie je piercing, ktorý by si mohol zaobstarať každý, pretože niektorí ľudia majú veľmi tenký a slabý frenulum, čo povedie k tomu, že piercing odpadne. Nezabudnite sa preto obrátiť na svojho odborníka, než sa pustíte do tohto typu piercingu.

Teraz, keď poznáte rôzne druhy piercingov, môžeme sa dostať k mnohým rôznym štýlom piercingu, ktorými sa môžete pokúsiť skutočne ohromiť svojich priateľov..

Frenulum Piercing

Ako veľmi to bolí?

Na toto je, bohužiaľ, najťažšia otázka. Pretože bolesť je pre každého človeka subjektívna, neexistuje spôsob, ako by niekto mohol povedať, ako veľmi môže ublížiť. Teraz, samozrejme, piercing bude bolieť, ale to, ako veľmi vás bolesť trápi a ako citlivo na bolesť reagujete, je pre vás subjektívne..

Ľudia často prirovnávajú bolesť, ktorú cítite pri piercingu, k kousaniu zubov. Je to však nepresné, pretože hryzenie do jazyka je v skutočnosti oveľa bolestivejšie. Vaše zuby pokrývajú oveľa väčšiu povrchovú plochu jazyka, keď si omylom zahryznete do jazyka, zatiaľ čo ihla pokrýva veľmi malú časť jazyka a bolesť môže byť veľmi rýchlo za nami.

Aby som teda odpovedal na vašu otázku, áno, piercing do jazyka môže veľa ublížiť a v skutočnosti s tým nemôžete nič urobiť.

Starostlivosť o váš piercing

Ľudia sa často ponáhľajú do piercingov horúcich na podpätkoch trendov. Napriek tomu, že na trendoch nie je niečo zlé, piercing nie je vec, do ktorej by ste sa chceli ponáhľať.

S piercingom je spojené určité riziko a vyžadujú si oveľa viac následnej starostlivosti ako s akýmkoľvek iným piercingom. Aby sme vám pomohli s procesom následnej starostlivosti, tu je návod, ako sa môžete o svoj piercing starať, aby ste sa vyhli infekciám.

Čistenie piercingu

Váš piercing budete musieť čistiť najmenej štyrikrát denne antiseptikom Listerine alebo roztokom morskej vody. Toto riešenie budete musieť jemne natrieť na jazyk, aby ste zaistili najoptimálnejšie hojenie. Pred dotykom piercingu si nezabudnite umyť ruky.

Opuch

Prvých pár dní vám opuchne jazyk a najlepšie sa s tým vysporiadate tak, že si na jazyk roztopíte malé kúsky ľadu. Mali by ste tiež obmedziť množstvo hovorených slov, pretože to môže tiež viesť k veľkému opuchu jazyka. Počas piercingu sa snažte držať ďalej od horúcich nápojov alebo sýtených nápojov.

FAQ

Čo sa stane, ak si počas piercingu stiahnem jazyk?

Nič, pretože jazykom nebudete môcť vôbec pohnúť. Profesionálni pierceri držia jazyk pármi klieští, aby ste s ním nemohli hýbať. Piercer bude používať aj veľmi ostrú ihlu, takže kým niečo dokonca ucítite, piercing je dokončený.

Môžem si poškodiť zuby??

Áno môžeš. Rovnako ako každý iný typ ústneho piercingu je veľmi pravdepodobné, že si piercingom poškodíte zuby. Najlepším spôsobom, ako minimalizovať toto riziko, je zaistiť, aby vám šperky dokonale sadli, alebo po prvom mesiaci prejsť na menší piercing.

Môžem si šperky vymeniť sám?

Áno, môžete. Väčšinu druhov šperkov môžete naskrutkovať a vyzliecť, môžete ich ľahko vyzliekať bez pomoci niekoho iného.

Budem hovoriť zvláštnym spôsobom?

Akonáhle budete s piercingom úplne hotoví, dôjde k krátkemu prestaveniu, v ktorom môžete hovoriť divným spôsobom, pretože máte opuchnutý jazyk, to znamená, že budete určite hovoriť zábavným spôsobom..

10+ rôznych štýlov

 1. Smajlík

Stalo sa veľkým fanúšikom komiksov Alana Moora, a potom vám usmievajúci sa piercing určite prinesie nejaké epické spomienky. Watchmen je ľahko jedným z najvplyvnejších komiksov, aké kedy boli vyrobené, pretože dokázal perfektne kombinovať vtip, humor a prvky číreho hororu v 12 -číselnej sérii komiksov. A keďže čoskoro vyjde nová séria HBO, bude to určite úžasný ľadoborec.

Aj keď niektorí z vás môžu tvrdiť, že na pôvodnom symbole bola krvavá škvrna, priatelia, ktorí vás dobre poznajú, budú vedieť, prečo ste ho dostali. A aj keď sa necítite byť veľkým fanúšikom komiksov, dobrý piercing do stredovej čiary pre smajlíka môže znamenať dlhú cestu k tomu, aby ste vyzerali dobre a cítili sa nezastaviteľne..Odvážny piercing do činky

 1. Odvážny piercing do činky

Činky sú teraz novým známym piercingom; Ľudia sú vonku s cvokmi a s barlami. Tieto činky sú neuveriteľne divoké a priťahujú pozornosť každého. Zvlášť tento ružový piercing do činky je nádherný na pohľad.

Ružová farba dodáva inak divokému piercingu s činkou pokojný a jemný pocit, ktorý piercingu dodáva úžasnú kombináciu dravosti a jemnosti. Ružová farba špičky je v skutočnosti taká jasná, že správne kontrastuje s nesmierne tmavou farbou samotnej činky.Piercing do jazyka Ring a Barbell

 1. Veľmi odvážne voľby (prsteň a činka)

Ak hľadáte viac záväzku, než len obyčajný cvok alebo činku, prečo neísť až do konca a zaobstarať si dvojitý piercing do činky aj prsteňa na jazyku. Teraz je to, samozrejme, veľmi ostrý vzhľad a nie je to pre každého, napriek tomu je to neuveriteľne dobre vyzerajúci štýl.

Činka a prsteň preberajú prepichnutie v strednej línii, pretože im dodáva pocit symetrie a ešte viac zvyšuje celkovú príťažlivosť. Teraz môžete zmeniť farbu činiek a krúžkov, ako aj ich štýly, aby bol samotný štýl ešte lepší. Zmena štýlu a farby môže tiež spôsobiť, že štýl bude oveľa menej ostrý, ak vám to robí starosti. Mali by ste však pamätať na to, že samotný piercing je veľmi veľký záväzok, takže sa porozprávajte so sebou a neponáhľajte sa do toho..Dvojitý jazyk stredových línií

 1. Dvojité stredové čapy

Takmer všetko je okamžite lepšie, keď existuje viac ako jeden, ako tieto neuveriteľné stredné čapy. Pamätajte však na dvojnásobné cvoky, dvojnásobné nasadenie.

Tieto cvočky na strednej línii samy o sebe vyzerajú úžasne, ale ešte lepšie môžu vyzerať, keď ich zmiešate s rôznymi druhmi činiek a klincov. Napriek tomu, že dvojité červené cvoky samy o sebe vyzerajú skvele, čokoľvek dobré môže byť lepšie. Hej, zbláznite sa do toho a pomôžte si týmto štýlom viac vyniknúť.

Bez ohľadu na to je to jeden z najlepšie vyzerajúcich štýlov, ktorý sa hodí a najlepšie sa hodí na bežné dni a akcie. Dvojité guľové čapy môžete tiež nahradiť plochejšími penami, aby boli menej viditeľné, ak sa chystáte na diskrétnejší vzhľad..piercing jazyka

 1. Krištáľová gulička

Je takmer povinné, aby každý šperk mal v konečnom dôsledku nejakú formu oslnivého náprotivku, je to nevyhnutné. A ak by vás náhodou zaujímali oveľa lesklejšie šperky, tak by sme to mohli mať práve pre vás.

Náhrdelník z krištáľovej gule je najlepším klincom na nosenie tam, kde chcete byť stredobodom pozornosti. Okrem toho, že je čapík neuveriteľne lesklý (očividne), môže vám siahať až po špičku jazyka, vďaka čomu sa naň bude ešte lepšie pozerať. Môžete tiež zdvojnásobiť čapy a pridať do zmesi ďalší, len aby ste dosiahli ďalšie malé uspokojenie.

Krištáľový guľový čap je neuveriteľne dynamický, pokiaľ ide o umiestnenie, pretože ho môžete umiestniť kdekoľvek, a klinček bude vyzerať úžasne.Zlatý frenulum piercing

 1. Zlatý frenulum piercing

Nič z vás nerobí stredobod pozornosti ako zlatá činka pod jazykom. Teraz to určite neuvidí každý, ale určite zanecháte na niekoho, komu sa to podarí, letmý dojem..

Tento piercing bude vyzerať dobre s inými piercingmi, ktoré ste si možno urobili na jazyku, takže ho určite premiešajte, aby ste získali ten najlepší vzhľad. Najlepšia časť činky v porovnaní s frenulárnym krúžkom je, že krúžok môže byť trochu nepríjemný aj za najlepších podmienok..

Teraz si síce môžete myslieť, že piercing na frenulu nie je pre vás, ale po pohľade na tento obrázok si môžete myslieť niečo iné.Piercing do hryzenia hadom

 1. Uštipnutie hadom

Pravdepodobne ste už počuli o piercingu do hadích očí, ale pravdepodobne ste nikdy nepočuli o piercingu do hadieho uhryznutia. Snakebites piercing sú len oveľa ostrejšie a chladnejšie spôsoby, ako povedať horizontálne piercingy blízko seba.

Teraz piercing na uštipnutí hadom často vyzerá oveľa lepšie s plochými cvočkami, ktoré ležia na povrchu jazyka. Aj keď topy na ples nemusia nevyhnutne vyzerať zle, môžu byť trochu nepríjemné, ak ich plánujete nosiť dlhší čas.

 1. Štvorcové piercingy

Ste unavení z neuveriteľne bežných a generických činiek, ktoré majú gule na oboch koncoch tyče? Potom by pre vás mohli byť tieto štvorcové piercingy.

Štvorcové piercingy fungujú ako tradičné činky a sú neuveriteľne univerzálne pri aplikácii, pretože ich neobmedzuje žiadny konkrétny typ piercingu. Na jazyk si teda môžete dať buď stredový alebo bočný piercing a piercing bude vyzerať perfektne.

Teraz je pravda, že štvorcová lišta má čiernu farbu, a ak je to pre vás príliš gotické, môžete u svojho profesionála nájsť rôzne farby..

 1. Odvážne prstene

Odvážne prstene sú ďalším piercingom do ucha, ktorý nie je pre slabé povahy. Nie každý je vždy ochotný ísť na piercing do frenula a tí, ktorí to urobia, dodajú jeho osobnosti trochu dravosti..

Obrúčky môžu mať akúkoľvek farbu, akú chcete, takže sa vybláznite a prispôsobte si, aký typ prsteňa by ste tam chceli. A ak sa cítite obzvlášť honosne, môžete si kúpiť zlatý prsteň na piercing do frenula. Môžete tiež získať oveľa väčší prsteň pre váš frenulum, aby ste ďalej ukázali, aký ste divoký.Piercing do jazyka Snake Eyes

 1. Klasické hadie oči

Ak nehľadáte niečo príliš honosné alebo odhaľujúce, vždy si môžete nechať urobiť klasický piercing do hadieho oka. Nielen, že vyzerajú veľmi cool, ale aj preto, že sú na končeku vášho jazyka, nie je také ľahké ich rozpoznať.

Pokiaľ ide o šperky, môžete použiť väčšie piercingy, alebo sa môžete držať niečoho oveľa menšieho a menej rozpoznateľného, ​​pričom si budete môcť vybrať aj z veľkého sortimentu šperkov..piercing v ružovom jazyku

 1. Elegantné ruže

Keď si dáte piercing do jazyka, zrazu sa z vás nestane divoký človek, s ktorým sa ostatní nechcú zahrávať. Piercing môže byť tiež neuveriteľne jemný a ženský a všetko závisí od šperkov, ktoré používate; príkladom je elegantná ružová činka.

Elegantná ružová činka je úžasný šperk, vďaka ktorému bude váš piercing namiesto odvážneho pôsobiť neskutočne krásne. Ruža sama o sebe nemá inú farbu ako striebornú, čo ešte zvyšuje jej eleganciu.

Záver

Piercing do jazyka je teraz v móde, pretože ľudia sa teraz snažia dostať k úžasným piercingom. To však neznamená, že je to veľmi ľahká úloha, pretože sa môžete ľahko cítiť ohromení množstvom následnej starostlivosti, ktorú si vyžaduje. Uistite sa, že získate od svojho profesionálneho piercera podrobné informácie o krokoch, ktoré by ste mali podniknúť v snahe postarať sa o seba lepšie.

Na záver: Uistite sa, že urobíte čo najviac prieskumov, než sa odhodláte k jednému pierceru. Veľa šťastia a veľa zábavy pri piercingovom dobrodružstve.

About the author