Piercing do nosa 101: Všetko, čo potrebujete vedieť

Piercing je súčasťou kultúry a tradícií už od staroveku. S nedávnou slávou zaujalo túto myšlienku mnoho teenagerov a módnych návrhárov. Psychológia piercingu môže byť úzko spojená s ľudskou povahou. Ak ste ambiciózny jedinec, ktorého nemožno skrotiť pod tlakom spoločenského prijatia, je veľká pravdepodobnosť, že v budúcnosti dostanete netradičné piercingy..

Pre ľudí s telesnými úpravami, tetovaním a piercingom tieto akcie znamenajú ich osobnosť na granulárnej úrovni. Toto je spôsob, ako sa vyjadriť bez akejkoľvek interakcie. Jednoducho nepostrehnuteľný prsteň do nosa môže veľmi prispieť k sebavedomiu jednotlivca. Po piercingu nájdete ľudí, ktorí sa cítia viac sami sebou, ako inak.

Piercing sa praktizoval v histórii a dokonca aj z rôznych dôvodov. Dnes to väčšina dospievajúcich urobí pre jedinečný efekt alebo na oslavu míľnika. U niektorých sa to robí výlučne za účelom estetického a vylepšenia krásy.

Piercing do nosa sa nemračí, najmä vo východných kultúrach, ale prepichnuté nosové spektrum môže od prizerajúcich sa ľudí strhnúť niekoľko pohľadov. Napriek stigme a nepriaznivým špekuláciám piercingy prežili a dnes zistíte, že obecenstvo i hviezdy zdieľajú túto voľbu.

Ak sa chystáte prepichnúť nos, tento článok bude pre vás hodnotným čítaním. Existuje mnoho dôvodov, prečo ste sa rozhodli zaobstarať si roztomilý prsteň okolo nosovej dierky, ale je nevyhnutné, aby ste vedeli, do čoho sa pustíte, než sa do niečoho pustíte..

typy piercingu do nosa

Piercing do nosa

Piercingom do nosa môže byť rez/diera v chrupavke alebo koži nosovej oblasti pre športové šperky vyrobené pomocou ihly. Existuje niekoľko druhov piercingov, ktoré môžete získať, ale o chvíľu sa k tomu dostaneme.

Proces

Predtým, ako sa rozhodnete pre piercing, pozrite sa na niekoľko potenciálnych miest, ktoré ponúkajú vysoko kvalitné služby. Prvá vec, ktorú váš poskytovateľ služieb urobí, je nasadiť si sterilné rukavice; to sa musí urobiť skôr, ako sa dotknú akéhokoľvek nástroja alebo vašej pokožky. Ďalej by mala byť vaša koža alebo oblasť chrupavky, ktorú je potrebné prepichnúť, tiež dôkladne sterilizovaná.

Nasleduje označenie, ktoré je kľúčové pre určenie, kam presne chcete piercing umiestniť. Váš piercer identifikuje bezpečné miesta na vašom nose a označí presnú polohu piercingu. Je potrebné, aby ste hovorili o presnom umiestnení piercingu, pretože sa to môže ľahko pokaziť.

Mali by ste si uvedomiť, že tento piercing je potrebné vykonať pomocou ihly, a ak čo i len na diaľku zbadáte piercingovú pištoľ, okamžite choďte na miesto, ktoré to robí tradičnou metódou. Piercingové pištole môžu spôsobiť poškodenie tkaniva, ktoré môže predstavovať viac zdravotných problémov ako tradičné metódy piercingu.

Na vykonanie tohto piercingu sa používa dutá ihla, pretože je oveľa hygienickejšia a bezpečnejšia pre kožu a chrupavkové tkanivo. Piercingové pištole nie sú najhygienickejšou možnosťou, pretože aj pri dôkladnom čistení je vysoká pravdepodobnosť, že v nich ešte zostane koža a zvyšky. To môže kontaminovať vaše ušné tkanivo, čo môže potenciálne viesť k chorobám, ako je hepatitída alebo infekcie.

Procedúra trvá niekoľko minút a po dokončení zotrú zvyšky alebo krv okolo piercingu. Ďalej pozorne počúvajte, čo váš piercer hovorí o procese následnej starostlivosti o piercing. Je možné, že počas liečebného obdobia môžete čeliť niektorým menším problémom; preto, aby ste mali vždy prehľad, zabezpečte si kontaktné údaje na piercer.

Druhy piercingu

Piercing do nosa je určite rastúcim trendom a možno budete chcieť vyzdobiť šperk zakliesnený okolo nosa. Ak hľadáte perfektné miesto na umiestnenie šperku na oblasť nosa, mohlo by vás zaujímať poznanie rôznych druhov piercingov, ktoré je možné v okolí oblasti nosa vykonávať..

S rastúcim trendom piercingu existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vyberať. Základné znalosti sú však nevyhnutné skôr, ako sa pustíte do piercingu, s ktorým sa môžete chcieť chváliť celý život.

Aby ste porozumeli rôznym štýlom piercingu, čítajte ďalej

piercing do nosa

1. Nosné dierky

Toto je jedna z najčastejšie prepichnutých oblastí nosa. Je umiestnený tesne nad krivkou nosa smerom hore od oblasti pier. Poloha a umiestnenie tohto piercingu sa však môžu líšiť podľa nosovej a nervovej štruktúry. Okrem toho ľudia tiež rozhodujú o umiestnení v závislosti od estetickej príťažlivosti piercingu. Tento piercing je možné vykonať na oboch stranách nosa. Okolo umiestnenia tohto piercingu v ajurvéde existujú určité špekulácie.

Táto tradičná lekárska prax uvádza, že umiestnenie tohto piercingu môže ovplyvniť ženské reprodukčné orgány. Verí sa tiež, že to pomáha uľahčiť pôrod a podporuje normálne tehotenstvo. Táto poloha je pravdepodobne jedným z najuniverzálnejších miest na vkladanie šperkov. Môžete vyskúšať rôzne štýly a experimentovať od ťažkých nosných krúžkov po jemné alebo cvočky. Tieto piercingy sa môžu pohybovať od 18 do 20 meradiel.

2. Umiestnenie vysokej nozdry

Jedná sa o jedinečný štýl, ktorý možno definovať ako variáciu spoločného piercingu do nosovej dierky. Je umiestnená o niečo vyššie ako piercing nosovej dierky. To ponúka príležitosť navrstviť na jemné prstene alebo zmiešať a zladiť šperky pre efekt vyhlásenia. Možnosti šperkov pre toto miesto sú však dosť obmedzené. Môžete si vybrať z malého množstva špendlíkov v tvare L, skrutiek do nosovej dierky alebo kolíkov do nosnej dierky. Môžete určite experimentovať s rôznymi týmito druhmi šperkov, ale nie s obrúčkami alebo prsteňmi. Toto je tiež zložité miesto na prepichnutie a odborník to môže urobiť poriadne a relatívne bezbolestne. Nezabudnite sa pomocou piercera informovať, či majú skúsenosti s týmto konkrétnym miestom.

3. Septum

Ak hľadáte piercing do nosa alebo piercing, vo všeobecnosti na piercing do septa dosť narazíte. Tento špecifický piercing prevzal svet módy pomerne nedávno a na každom módnom fotení ste mohli vidieť modelky, ktoré tento štýl bezchybne nesú. Najlepšie na tom je, že tento piercing je možné ľahko ozdobiť šperkami v štýle podkovy, kedykoľvek chcete okoreniť svoj vzhľad a odstrániť ho, kedykoľvek sa vám páči..

Toto je zložité miesto a dosiahnutie odborných znalostí. Možno sa budete musieť vopred opýtať svojho piercera, či má s týmto druhom piercingu skúsenosti. Tento trend masy dosť často sledujú a je veľká šanca, že s ním má váš piercer celkom skúsenosti. Na dosiahnutie jasného piercingu potrebuje váš piercer náležité znalosti o tom, kde chrupavka začína a kde končí. Tento špecifický piercing môže trvať dlhšie ako tradičné miesta, pretože vyžaduje trochu manévrovania.

Existuje niekoľko rôznych štýlov, s ktorými môžete experimentovať; tento piercing sa môžete pochváliť ťažkými ozdobenými činkami, prstencami korálkov alebo meradlami.

4. Most nosa

“Aj väčšine ľudí sa to môže zdať zastrašujúce, pretože tu sú umiestnené všetky chrupavky a kosti.” Môžete si myslieť, že tento piercing ide cez kosť a chrupavku, ale robí to, skôr ihla prerazí kožu. V porovnaní s inými piercingmi sa tiež hoja pomerne rýchlo, ale v týchto piercingoch je zvýšená pravdepodobnosť migrácie, jedná sa o plytký piercing, a preto sa môže trochu pohybovať.

Migrácia je jav, keď ľudské telo neakceptuje piercing a pokúša sa ho vytlačiť. Ak to vaša pokožka odmieta, uvidíte, ako sa piercing pohybuje bližšie k povrchu. Ak k tomu dôjde, nemusí existovať iná možnosť, ako ho odstrániť. Aby sa zabránilo migrácii, väčšina piercerov naznačuje, že ste použili zakrivenú činku, a nie rovnú.

5. Piercing Septril

Je to jedna z najťažších oblastí, s ktorou sa pracuje, a bude od vás vyžadovať veľa trpezlivosti. To sa dá dosiahnuť iba vtedy, ak je vaša septum predtým zmeraná, keď prechádza cez to a ukazuje sa blízko špičky nosa. Ak to chcete dosiahnuť, musíte si byť vedomí všetkých aspektov a aspektov tohto piercingu. Nemôžete to len tak dokončiť, mnoho faktorov ovplyvňuje tento typ piercingu, a predtým, ako posilníte svoje odhodlanie to urobiť, musíte toto rozhodnutie premyslieť..

6. Piercingy s vertikálnym hrotom

Málokedy narazíte na niekoho, kto vyskúšal tento štýl piercingu. Začína sa priamo nad nosom a končí sa priamo pod nosom. To sa nedá dosiahnuť, ak to vaša nosná štruktúra a štruktúra žíl nepodporuje. Je to dlhý proces a vyžaduje trpezlivosť. Na tento piercing sa odporúča použiť zakrivenú činku.

7. Piercing do nosa

Toto je jeden z najkomplikovanejších postupov, ktoré je potrebné vykonať. Piercer, ktorý je v obchode nový, nemusí ani súhlasiť, aby vám poskytol tento štýl piercingu. Divákovi sa to môže zdať ako piercing do nosovej dierky na každej strane nosa, ale pod estetikou sa toho deje oveľa viac. To vyžaduje tri otvory prepichnuté prepážkou a prerážač musí dosiahnuť všetky tri súčasne.

piercing do nosa

Existuje história

Leonardo Da Vinci je uznávaný umelec s veľkým predstihom, kedysi tvrdil, že nos je najsilnejšou črtou na tvári a pre niekoho, kto sa pokúsil prepichnúť nos, to celkom platí. Piercing môže pomôcť zvýrazniť nos a urobiť ho príťažlivejším. Zvlášť piercing do nosovej dierky je mimoriadne atraktívny.

História piercingu do nosa je stará tisíce rokov a prvé záznamy boli získané z Blízkeho východu. Svätá Biblia to spomína aj v knihe Genezis, 24. kapitola, verš 22, keď Abrahám daroval svojej neveste Rebeke zlatú náušnicu. Na celom svete existujú kmene, ktoré piercing do nosa praktizujú dodnes. Medzi hlavné príklady patria beduínske, bejské a berberské kmene z Blízkeho východu a Afriky. Tento prsteň predstavuje bohatstvo rodiny a slúži ako finančné zabezpečenie ženy v prípade, že sa rozídu.

The Mughalskí cisári priniesli tradíciu piercingu do nosa do Indie okolo 16. storočia. V Indii sa najčastejšie prepichne ľavá nosná dierka a v niektorých oblastiach sa tradične prepichnú obe nosné dierky. Ako už bolo spomenuté, toto sa robí špeciálne v ľavej nosnej dierke, aby sa podporila plodnosť žien a zvýšila sa pravdepodobnosť ľahkého pôrodu. Verí sa tiež, že to pomáha udržiavať zdravé reprodukčné orgány ženy. Väčšina indických žien nosí piercing tradične pripevnený k uchu pomocou šnúrky na šperky.

Hippies to najskôr kúpili ako módu ovplyvnenú cestovaním do Indie. Piercing sa prvýkrát dostal na Západ okolo 60. rokov minulého storočia. Toto bolo prvýkrát prijaté ako povstalecký krok, ktorý si pankáči vybrali proti konzervativizmu. Väčšina rodičov a zamestnávateľov to dodnes vníma ako prejav rebélie, kedykoľvek to tínedžeri vyskúšajú. Zvlášť prepážka prepúšťajúca vlny v módnom priemysle, piercing do nosa sú na západe stúpajúcim trendom.

Na západe sa dlhé roky považovalo za spoločensky neprijateľné tvrdenie a v mnohých prípadoch sa stalo dôvodom, prečo bolo mnoho ľudí nezamestnaných. Pomaly a postupne sa z toho stalo celkom prijateľné a stále viac influencerov a celebrity skúšajú rôzne štýly ako módu. Ľudia teraz experimentujú s rôznymi druhmi šperkov od odvážnych po jemné kúsky. Septum piercing sa stal obzvlášť obľúbeným vo svete módy.piercing do nosa

Odpovede na niektoré z vašich najaktuálnejších otázok

Otázka: Na ktorú stranu treba prepichnúť?

Ak ste obdivovateľom piercingu do nosovej dierky, rozhodnúť sa, na ktorú stranu by ste si piercing mali dať, môže byť náročné. Ak ste z východného dedičstva, je pravdepodobné, že vám rodičia poradia, aby ste si prepichli ľavú nosnú dierku. Ale v západnom svete môže byť príťažlivejší uhol vašej tváre tým správnym miestom na piercing. Ak chcete, môžete tiež pokryť obe strany.

Otázka: Aké sú druhy šperkov, ktoré budú fungovať na rôznych piercingoch na nose?

Keď sa rozhodnete nosiť krúžok do nosa, môžete prejsť toľko ciest. Existujú skrutky do nosa, nosné krúžky v tvare L, čapy a meradlá. V rôznych druhoch piercingu je možné nosiť niekoľko typov. Nasleduje podrobný pohľad na tieto

Nosové skrutky

Jedná sa o jemný šperk a prizerajúci sa uvidia iba vrch tejto skrutky. Najpopulárnejším dizajnom je skrutka s kovom; klinček alebo drahokam, ktorý sedí na nosovej dierke. Je to určite pútavý kúsok, pretože nič iné na ňom nemôže odvádzať pozornosť. Spodný koniec skrutky je zakrivený, aby držal na svojom mieste, a zakrivená časť je umiestnená vo vnútri nosnej dierky. Zakrivenie závisí od strany piercingu. Smer sa líši podľa ľavej alebo pravej nosnej dierky.

Dajú sa ľahko odstrániť a vložiť späť. Existuje toľko vzorov, z ktorých si môžete vyberať, a ak nemôžete nájsť nič, čo by popisovalo váš štýl, môžete sa tiež vydať vlastnou cestou. Sú to celkom chúlostivé kúsky, ktorých sledovanie je ťažké a nakoniec môžete prísť o veľa z nich.

Nosové kosti

Nosová kosť tiež pripomína nosovú skrutku, ale má guličku, ktorá ju v nose zaistí dovnútra. Tiež ich nájdete v rôznych štýloch, ale akonáhle sa guľová skrutka uvoľní, ľahko spadne.

Rybí chvost

Jedná sa o jeden z najviac prispôsobiteľných kúskov nosných dierok. Vďaka šachte je ideálny pre akúkoľvek stavbu nosa. Môžete si tiež zaobstarať jeden v tvare L-ohybu, ktorý je tiež možné prispôsobiť ľubovoľnému tvaru nosa. Jedinou nevýhodou môže byť, že váš piercer ho musí vložiť zakaždým, keď chcete odstrániť alebo umiestniť nový.piercing do nosa

Obruče

Kto nemá rád obruče; našťastie existuje množstvo možností, z ktorých si môžete vyberať? K dispozícii sú segmentové krúžky, bezšvové krúžky, krúžky so zapustenými korálkami a skrutkové guličkové krúžky. Skrutky na guličkách nemusia byť najpohodlnejšou možnosťou, pokiaľ ide o šperky do nosa. Nosnú obruč je možné ľahko prispôsobiť v závislosti od merania mierky. Druh kovu je možné prispôsobiť tak, aby vám poskytol presnú farbu, ktorú chcete nosiť. Existuje celý rad návrhov, ktoré môžu používať korálky alebo dokonca kamene ako opál, ktoré okamžite upútajú pozornosť. Bezšvové krúžky sa dajú ľahko vybrať a vložiť späť.

Kruhové činky

Sú perfektné na piercing v septe, pretože majú tvar podkovy a dokonale padnú. V tejto odrode nájdete dokonca aj úžasné šperky a dokonca aj najjemnejšie kovy. Tento kus je pomerne ľahké umiestniť a odstrániť.

Otázka: Aký je cenový rozsah?

Ak máte na mysli potenciálneho piercera, potom je najlepším možným spôsobom zavolať priamo alebo sa obrátiť na ich webovú stránku. Cena sa líši v závislosti od následnej starostlivosti, zložitosti a šperkov, ktoré si vyberiete. Piercing do nosovej dierky môže byť najlacnejšou možnosťou, pretože sa často vykonáva iba na koži. Vždy môžete ísť za lacnejší šperk, aby ste znížili cenu, ale zaobstarajte si nový, keď sa rana úplne zahojí.

Otázka: Bolí ma piercing v nose?

Piercing do nosa môže bolieť rovnako ako akýkoľvek iný druh. Jediným rozdielom je, že v niektorých oblastiach, ako je septum alebo nosová dutina, môže byť bolesť a nepohodlie väčšia ako v iných oblastiach. Čiastočne dosiahnuteľný ľahšie spôsobí viac nepohodlia ako bolesti. Pri piercingu nosa pravdepodobne zažijete niekoľko sĺz.

Ak sa nerozhodnete pre skúseného piercera a v prípade náročných druhov piercingu budete mať dokonca ďalšie problémy, ak piercer nepoužije správnu techniku, môže vám hroziť väčšia bolesť. Na náročnú oblasť sa psychicky pripravte, aby ste vydržali nejakú bolesť. V opačnom prípade budete hotoví, než si to uvedomíte.

Ak vás piercing septa bolí ešte nejaký čas po ukončení procedúry, je pravdepodobné, že piercer vykonal piercing nad sladkou škvrnou na nose v chrupavke. Ak to pretrváva, dajte si vybrať šperky a vyčistite túto oblasť dôsledne roztokom predpísaným piercerom alebo vodou z morskej soli.bolesť piercingu v nose

Otázka: Ako dlho trvá uzdravenie

Doba hojenia závisí od typu a kvality piercingu. Ak to nezvládnete od odborného piercera, pravdepodobne budete trpieť viac ako ostatní.

Úplné uzdravenie piercingu do nosovej dierky trvá zhruba štyri až šesť mesiacov. V prípade piercingu v septe môže hojenie trvať šesť až osem týždňov. Piercing do nosorožca bude trvať približne deväť mesiacov alebo viac. Nasallang piercing trvá asi štyri až šesť mesiacov a piercing mosta bude trvať asi osem až dvanásť týždňov.

Otázka: Môžete dostať falošný?

Falošný nosný prsteň je na trhu ľahko dostupný, ak sa vám žiadny nedostane do rúk, môžete si vyrobiť vlastný. Zaobstarajte si prsteň na zabavenie korálikov a odstráňte korálku. Ak je to potrebné, potom rozšírte medzeru v prstenci, potom posuňte jazdu cez columellu a jemne ju stlačte.

Spodná čiara

Piercing do nosa môže byť komplikovanou záležitosťou, s dobou hojenia trvajúcou mesiace je lepšie riadiť sa všetkými pokynmi následnej starostlivosti na T..

About the author