125 abstraktných nápadov na tetovanie, ktoré musíte vyskúšať

Ak ste skončili s dodržiavaním tradície a nepatríte k ľuďom, ktorí sa rozhodnú pre typické alebo konvenčné tetovanie, získajú abstraktné umenie na vašej koži bude to skvelý nápad. Tieto sú oveľa umeleckejšie a nesnažia sa podobať alebo napodobňovať realitu, ale samy osebe sú autentickými umeleckými dielami. Navyše tieto typy tetovania skrývajú viac, ako sa môže zdať, pretože mnohé z nich majú zvláštny význam. Ak chcete vedieť všetko o abstraktnom tetovaní, čítajte ďalej.

Abstraktné vzory tetovania sú umeleckejšie, ako by ste si mohli myslieť. Nehovorím, že iné druhy tetovania nie sú umelecké, je to len tým, že abstraktné tetovanie sa necíti a nevyzerá ako typické tetovanie. Abstraktné tetovanie vyjadruje viac emocionálne a vnútorné pocity, než napodobňuje niečo iné. Rovnako ako abstraktné obrazy, aj abstraktné tetovanie je zmesou farebných a kreatívnych ťahov a línií.

Tieto tetovania neukážu niečo, čo je v reálnom svete. Poskytne vám kreatívnu kompozíciu a pastvu pre vaše oči. Abstraktné atramentové umenie je vždy atraktívne a umelecké.

Ak ste voči svojim pocitom hanbliví alebo tajomní, abstraktné tetovanie bude pre vás ideálne. Umožňuje vám vyjadriť všetko, ale zároveň zachováva vaše tajomstvo. Pochopia to iba tí ľudia, ktorí vás skutočne dobre poznajú.

abstraktné tetovanie

Jasné farby, rôzne tvary a zmysluplné čiary, vyryté na vašom tele do rôznych vzorov, vytvárajú úžasné umelecké diela na večnosť. Tieto expresívne vzory na vašom tele sú príbehy. Môže to byť venovanie spomienke na vášho milovaného alebo na čokoľvek, čo milujete. Okrem toho môžete skryť skutočný význam, ak ho nechcete zverejniť.

Ďalšou dobrou vecou na abstraktných tetovaniach je, že nie sú sexistickej povahy a môžu ich mať muži aj ženy. Nemyslíme si, že by ste sa mohli nudiť, pretože existuje neobmedzené množstvo návrhov abstraktného atramentového umenia. Ak chcete byť úprimný, svoje abstraktné tetovanie si môžete jednoducho namaľovať na seba. Vyvolá to vo vás silné emócie!

Abstraktné tetovanie si získava čoraz väčšiu pozornosť, najmä v posledných rokoch. Môžu za to nové techniky, ktoré umožňujú umelcom zdokonaľovať svoje schopnosti a schopnosti. Preto toľko umelcov experimentovalo s abstraktnými formami.

Ako sme už povedali, tieto druhy tetovania sú unisex. Ženy to milujú pre anonymitu a vášeň, ktoré v sebe skrývajú. Ženy však uprednostňujú minimálne abstraktné tetovanie akvarelom na chrbte, stehnách alebo rukávoch.

Osobne si myslím, že muži by mali experimentovať s hrubšími a odvážnejšími návrhmi. Je to kvôli tomu, že muži majú radi väčšie tetovania na rôznych častiach tela. Skúste experimentovať a nakreslite druh tetovania, ktoré chcete. Dokončite niektoré návrhy sami. Vďaka tomu bude tvoje tetovanie ešte exkluzívnejšie.

Prejdite si so svojim tetovacím umelcom nápady, ktoré sa vám páčili. Potom ich môžete skombinovať do niečoho výrazného a určitého.

abstraktné tetovanie

Mimo reality

Určite sa čudujete, prečo sa v tejto fráze nachádza „druh tetovania“? Je to jednoducho preto, že tento názov je vhodnejší pre abstraktné tetovanie. Štýl, ktorého základy nečerpajú zdroje vyčerpávajúcich skutočných prvkov, abstraktné tetovanie je … neskutočné.

Jeho názov to tak dobre naznačuje a diela abstraktného tetovania sa rodia z predstavivosti, úplne alebo čiastočne.

Abstraktné tetovanie rozširuje realitu

Preto nie je neobvyklé vidieť imaginárne prvky spojené s týmito tetovaniami, ako komplimenty, so skutočnými prvkami na abstraktnom tetovaní, vyplývajúce z predstavivosti tetovacieho umelca. Nie je realita tou najlepšou živnou pôdou pre predstavivosť? Ak je to pravda, potom je logické, že abstraktné tetovanie využíva prvky skutočného sveta a ponúka jedinečné vzory, také jedinečné, že inšpiratívne zdroje abstraktného tetovania sú určite neobmedzené..

Krása ako leitmotív neobmedzených možností

Práve z tohto bodu sa rodí nevyhnutná vlastnosť abstraktného tetovania: množstvo abstraktných motívov. Úzky vzťah medzi týmto štýlom tetovania a imaginárnym spôsobom nesmie v žiadnom prípade naznačovať, že vlastnosti alebo body nakreslené pri všetkých nebezpečenstvách stačia na to, aby boli abstraktné..

Vôbec nie, ak je to spoločný bod medzi všetkými abstraktnými tetovaniami, je to hľadanie estetiky, konštantné vo všetkých tetovaných abstraktných prevedeniach, a preto niekedy volajú iné štýly, aby zdokonalili krásu..

Tu je niekoľko štýlov tetovania, ktoré môžete kombinovať a vytvoriť tak na svojom tele abstraktné umelecké dielo.

Realistický smetný kôš

Tento štýl, ktorý sa stal populárnym v roku 2000 v Nemecku, znamenal revolúciu v tradícii tetovania. Presnosť línií, plné a husté farby a čisté čiary sú hlavnými črtami realistickej polky na odpadky, vďaka ktorej je dizajn mimoriadne realistický, niekedy takmer podobný skutočnému portrétu.

Povolené sú iba dve farby: čierna a červená. Prevládajúcou témou v tomto inovatívnom žánri je lebka, ktorú väčšinou sprevádzajú abstraktné prvky, ktoré dodávajú tetovaniu harmóniu..

Irezumi

Irezumi, pôvodne vytvorené na estetické a náboženské účely a časom používané na represívne účely, sa vyvinulo ako ozdoba až neskôr: na začiatku definovali časť japonskej spoločnosti, ktorá vykonávala ťažkú ​​prácu, ako napríklad hasiči, obchodníci. , a remeselníci.

Tieto dekorácie sú bežnou inšpiráciou vodných symbolov a vyjadrením hodnoty a odvahy, ako aj príslušnosti k skupine. Z tejto tradície vzniklo a stále existuje veľa štýlov, ako napríklad drak – symbol múdrosti a dlhovekosti – a kapor – spojený s pozitívnymi mužskými vlastnosťami a symbol šťastia. Bude to vyzerať skvele na chrbte a rukách.

Akvarel

Akvarel tetovanie pripomína jemné línie a špliechanie tieňovaných farieb, vďaka ktorým sú jemné a dynamické zároveň. Vďaka absencii vrstevníc a použitiu tlmených farieb/tónov pokožka nepôsobí potetovane, ale skôr maľovane a vytvoreným efektom bude ľahký a príjemný obraz, ako aj jedinečný a originálny.

K tomuto štýlu sa hodí mnoho abstraktných vzorov, ako sú kvety, okvetné lístky, stromy a akékoľvek iné symboly, ktoré sú výrazom sveta prírody..

Bodová práca alebo pointilizmus

Bodové tetovanie sú obrázky vytvorené s tisíckami drobných bodiek vytetovaných v oblastiach, kde by sa normálne používali tieň alebo farebné bloky. Väčšinou ide o módu s čiernym alebo sivým atramentom, aj keď môžu obsahovať aj inú farbu.

Vyžadujú si veľa trpezlivosti, talentu a presnosti, pretože ich robenie trvá dlho. Medzi najbežnejšie témy alebo koncepty v tomto štýle patrí geometria a portréty. Mnoho ľudí dáva prednosť tomuto štýlu.

abstraktné tetovanie

Geometrický

Ďalší zo štýlov, ktoré sa v poslednej dobe stali módnymi. Obvykle sú čierne, ale môžete použiť aj farbu: najdôležitejšia je forma. Sú vyrobené s čistými a jednoduchými čiarami a geometrickými tvarmi. Tieto kresby pochádzajú z pôvodných, duchovných a kmeňových kultúr, vzorov prírody a vedy, architektonických foriem a symbolov zakorenených v alchýmii (niekoľko bežných príkladov: trojuholníky, mesiace, symbol kameňa mudrcov a šípy).

Čierna práca

Tetovanie v čiernej alebo čiernej farbe, ako naznačuje názov, používa čierny atrament na pokrytie celých fragmentov pokožky touto farbou. Na druhej strane miešajú tento „namaľovaný čierny“ efekt so zložitými geometrickými figúrami, pričom sa zameriavajú na tok dizajnu a tela.

Niektorí to nazývajú netribal, pretože mnohokrát vezmú tradičné polynézske figúrky a zmiešajú ich s modernejším výtvarným umením..

Tento štýl sa v posledných rokoch stal módnym a je dobrou alternatívou pre tých, ktorí chcú zakryť tetovanie, ktoré sa im veľmi nepáči.

Kelti a Maori / Polynézania

Napriek tomu, že tieto tetovania sú rôzneho pôvodu, sú zarámované v takzvanom „kmeňovom“. Niektoré z najstarších foriem tetovania pochádzajú z polynézskych kultúr, čo je forma duchovného umenia praktizovaná na ostrovoch, ako je Nový Zéland, Havaj a Samoa.

Tetovanie bolo použité na rozprávanie príbehu o osobe s geometrickými symbolmi a vzormi, ktoré mali konkrétny význam, aj keď chýbajú spoľahlivé informácie (dnes známa symbolika má historické interpretácie alebo predpoklady).

Polynézske klany sú veľmi plaché, pokiaľ ide o symboliku ich umenia, ktorá má veľa do činenia s náboženskými, filozofickými a kultúrnymi problémami. Na Západe teda slúžia v zásade na estetické účely.

Nájdete tu mnoho abstraktných vzorov tetovania, ktoré sú čistými dielami akvarelov alebo iného štýlu; nájdete ich v bohatých jasných farbách. Je na vás, aby ste videli, čo sa páči vašej vnútornej osobnosti. Nájdu sa takí, ktorí sa jemne hrajú s geometrickými vzormi, iní, ktorí miešajú jemné tetovanie s kvetmi a tetovanie so zvieratami, ale predovšetkým sa nájdu takí, ktorí vám nič presné alebo naraz nepripomínajú. Abstraktné tetovanie je svojou povahou nápadité a kreatívne. Majte to na pamäti, keď získavate abstraktné tetovanie.

About the author