125 kresťanských nápadov na tetovanie, ktoré deklarujú vašu vieru

Kresťanské tetovanie je v posledných rokoch stále obľúbenejšie vďaka krásnym nápadom na tetovanie, ktoré sú k dispozícii po celom svete. Tieto tetovania majú inú atmosféru, ako pre mnoho ľudí, umeleckým spôsobom ich približuje k viere.

Kresťanské tetovanie zobrazuje rôzne udalosti, ktoré sa odohrali pred tisíckami rokov a sú spomenuté v Biblii, ako napríklad Posledná večera, Ukrižovanie a mnoho ďalších udalostí. Mnoho ľudí sa rozhoduje pre symboly, ktoré deklarujú svoju vieru alebo rôzne pasáže z Biblie.

Existuje množstvo kresťanských tetovaní, a to môže byť pre vás zdrvujúce. Aby som vám však pomohol, uvedené nižšie sú najlepšie nápady kresťanského tetovania spolu s ich významom. Ak plánujete kresťanské tetovanie, ktoré vám môže pomôcť viac sa zamyslieť nad svojou vierou, nechceli by ste nechať ujsť tieto vynikajúce nápady na tetovanie.

Kresťanské tetovanie

Význam kresťanských tetovaní

Dať si kresťanské tetovanie je celkom zmysluplné; po prvé, symbolizuje vašu vieru a oddanosť náboženstvu. Za druhé, pomôže vám to zamyslieť sa nad náboženskými udalosťami a uplatniť ich vo svojom každodennom živote. V kresťanstve existujú rôzne symboly, ktorými sa ľudia nechávajú tetovať; každý symbol má krásny význam. Ak si napríklad necháte urobiť jednoduché tetovanie kríža, symbolizuje to Boha a trojicu, čo je základná kresťanská viera..

Predstavuje tiež obete, ktoré pre teba Kristus priniesol, aby si mohol žiť život bez hriechu. Ľudia však naďalej hrešia; toto tetovanie nám preto pripomína ovládanie našich vnútorných hriešnych pudov. Povzbudzuje nositeľa, aby žil životom spravodlivosti. Ďalšími symbolmi, ktoré sú bežnými vzormi tetovania, sú kotvy, voda, holubice, uzol trojice a bodkočiarky.

Okrem toho sa ľudia rozhodujú pre tetovanie ilustrujúce dôležité udalosti a nechávajú si napaľovať po celom tele. Tieto udalosti pozostávajú z rôznych podobenstiev, ktoré Ježiš učil, a z tej hlavnej, ktorou je scéna ukrižovania. Ukrižovanie symbolizuje večnú obetu, ktorú priniesol Kristus, a podobenstvo poukazuje na rôzne morálky, ktorými sa musí každý kresťan riadiť.

Ľudia majú v živote rôzne boje a väčšina z nich sa obráti na Boha, keď majú pocit, že sa im život rozpadá. Každý človek to rieši inak; niektorí si napríklad dajú kresťanské náboženské tetovanie, aby ich priblížili k Bohu. Vďaka tomu majú pocit, že ich sprevádza ich dňom. Tieto tetovania vám tiež pripomínajú, aby ste zostali verní svojej viere, a povzbudzujú ostatných, aby kráčali po správnej ceste.

Kresťanské tetovanie

Ideálne umiestnenie pre kresťanské tetovanie

Perfektné umiestnenie vášho kresťanského tetovania závisí úplne od dizajnu a veľkosti, ktorú si vyberiete. Svoje kresťanské tetovanie si môžeš nechať vytetovať kdekoľvek sa ti páči a uznáš sa za vhodné. Bežné kresťanské tetovanie sú tetovanie na rukáve. Tieto tetovania pozostávajú z veľkých detailných návrhov, ktoré väčšinou obsahujú rôzne náboženské udalosti.

Mnoho ľudí si dáva tieto tetovania aj na chrbát a stehná. Ak sa chystáte na menšie kresťanské tetovanie, ktoré bude pravdepodobne obsahovať jeden symbol, ideálne miesto na to bude na krku, paži, zápästí a prstoch. Mnoho ľudí má na hrudi vytetované symboly ako kríž, pretože to symbolizuje, ako blízko je Boh k ich srdciam.

Ak sa rozhodnete pre veršované tetovanie, môžete premýšľať nad tým, že si ho dáte na predlaktie, hruď alebo krk. Bez ohľadu na to, kde si necháte vytetovať svoje kresťanské tetovanie, bude vyzerať zmysluplne ako vždy a pomôže vám vyznať lásku a úctu k vášmu náboženstvu. Keď ste si istí požadovaným dizajnom tetovania, výber umiestnenia bude oveľa jednoduchší.

Kresťanské tetovanie

Druhy kresťanských tetovaní

S toľkými kresťanskými nápadmi na tetovanie môže byť trochu ťažké vybrať si ten pravý pre vás. Ďalej sme kategorizovali kresťanské tetovanie na typy. Pomôže vám to zistiť, na aké kresťanské tetovanie sa chcete vydať, a tým vám desaťkrát uľahčí výberový proces.

  • Krížové tetovanie
  • Kresťanské tetovanie so symbolmi (holubice, kríž, ryby, trojičný uzol, bodkočiarka)
  • Veršované tetovanie
  • Scéna ukrižovania
  • Narodenie tetovania
  • Modlite sa ruky tetovanie
  • Tetovanie na Starom zákone
  • Milujem Jesus Tattoo
  • Kresťanské 3D tetovanie

125+ kresťanských nápadov na tetovanie

Ukrižovanie tetovanie

Ukrižovanie tetovanie

Ukrižovanie je jedným z najbežnejších kresťanských tetovaní, ktoré väčšinou pozostávajú z väčšieho dizajnu na vysvetlenie celej scény. Niektoré návrhy však obsahujú polovicu scény a zobrazujú iba Ježiša na kríži. Toto tetovanie pozostáva z čierneho a sivého atramentového kríža s Ježišom pribitým na kríž. Zdá sa, že je nabok, čo ho robí ideálnym pre predlaktie. Ak chcete, aby bola celá scéna potetovaná, môžete si jednu dať na chrbát.

Toto tetovanie symbolizuje konečnú obetu, ktorú Boh priniesol obetovaním svojho jednorodeného syna. Pripomína nám to večnú Božiu lásku a to, čo by pre nás neurobil. Tiež nás to povzbudzuje, aby sme žili svätým kresťanským životom bez akýchkoľvek hriešnych činov.

Panna Mária

Panna Mária

Ak chcete so svojim kresťanským tetovaním vyjsť naplno a dať si niečo veľké, mali by ste vyskúšať toto tetovanie Panny Márie. Toto tetovanie obsahuje čiernobiele napustené tetovanie Panny Márie, ktorá v rukách nosí Ježiška. Panna Mária je pre kresťanov posvätnou postavou, pretože veria, že Mária porodila Krista prostredníctvom Nepoškvrneného počatia.

Toto tetovanie symbolizuje narodenie, ktoré položilo základ kresťanstva a pripomína nám hlavnú udalosť \ narodenie Ježiša Krista. Ideálnym miestom pre toto tetovanie je chrbát, pretože zaberá celú oblasť. To umožňuje umelcovi voľne navrhnúť detaily v tomto tetovaní, aby zvýraznil jeho realizmus.

Modlitba vo viere tetovanie

Modlitba vo viere tetovanie

Táto tetovanie vo viere je celkom zaujímavé kresťanské tetovanie, ktoré bude perfektne zodpovedať vašej zbierke náboženských tetovaní, ak ju máte. Toto tetovanie obsahuje dve čierne a sivé napustené ruky spojené dohromady, ako by sa modlili so sivým atramentovým ružencom v ruke. Pozadie tvoria mraky a slnečné lúče, ktoré ukazujú cestu do neba.

Toto tetovanie je pravým symbolom každodennej modlitby k Bohu a pripomína vám, ako účinná je modlitba v našom každodennom živote. Ruženec pomáha identifikovať vašu vieru, pretože mnohé náboženstvá ako islam a hinduizmus používajú na modlitbu modlitebné korálky. Toto tetovanie bude na tvojej ruke vyzerať vražedne; môžete sa však rozhodnúť, že ho dostanete aj na chrbát.

Tetovanie Desatora

Tetovanie Desatora

Tetovanie Desatoro je jedným z najvýznamnejších kresťanských tetovaní, s akými sa kedy stretnete. Toto tetovanie obsahuje čierno -sivý napustený tablet Desatora v Mojžišových rukách. Mojžiš drží desať prikázaní a ukazuje na Boha s dramatickým zakaleným pozadím. Ak by ste chceli ísť na niečo jednoduché, mohli by ste dostať tablety s atramentom Desatora.

Desať prikázaní symbolizuje základ kresťanstva a zákony, ktorými by sa mal každý kresťan veriaci riadiť, aby kráčal po správnej ceste a bol verný Bohu. Ide o významnú udalosť uvedenú v Starom zákone a je jednou z najsvätejších udalostí v histórii kresťanstva. Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na ruke alebo na chrbte.

Ježiš a jeho učeníci

Toto tetovanie obsahuje ďalšiu dôležitú udalosť, ktorá sa stala pred smrťou Ježiša Krista, známu ako Posledná večera. Toto tetovanie obsahuje slávny obraz a scénu poslednej večere, na ktorej Ježiš sedí so svojimi 12 učeníkmi a vykonáva dôležitú sviatosť lámania chleba a vína..

Slávny obraz Leonarda Da Vinciho Posledná večera je teraz súčasťou slávnych kresťanských tetovaní. Toto tetovanie symbolizuje udalosti, ktoré viedli k smrti Ježiša Krista. Predstavuje tiež dôležitú sviatosť svätého prijímania, ktorá sa koná v každej cirkvi na celom svete. Toto tetovanie môžete dokonale vykresliť na predlaktí alebo na chrbte.

Verš kresťanské tetovanie

Verš kresťanské tetovanie

Biblia obsahuje milión krásnych veršov, ktoré povedal Boh a iní proroci a ktoré skutočne ovplyvnili náš život. Ak máte obľúbený verš alebo pasáž z Biblie, ktorá vás denne inšpiruje, mali by ste siahnuť po tomto veršovom kresťanskom tetovaní.

Toto tetovanie obsahuje verš alebo pasáž z Biblie napustené čiernou farbou. Ak nechcete, aby bol celý verš potrhaný, môžete referenciu potiahnuť akýmkoľvek symbolom spolu s krížom alebo holubicou. Toto tetovanie môžete perfektne umiestniť na predlaktie, hrudník alebo chrbát v závislosti od veľkosti tetovania.

Ružové tŕňové tetovanie

Ružové tŕňové tetovanie

cez reddit

Tŕňová koruna je dôležitým symbolom kresťanstva, pretože ju Ježiš nosil pri ukrižovaní. Rimania vyrobili túto korunu zo skutočných tŕňov, ktoré prerazili Kristovu hlavu. Aj keď to môže byť bolestivý obraz a symbol, mnoho ľudí upravilo tŕňovú korunu v návrhoch tetovania tým, že si nechalo vytetovať ružovú korunu z tŕňa. Toto tetovanie obsahuje tŕňovú korunu napustenú čiernym a sivým atramentom s niekoľkými čiernymi a sivými ružami na korune.

Toto tetovanie symbolizuje bolesť a utrpenie, ktorými si Kristus prešiel, aby sme mohli žiť. Pomáha nám to uvedomiť si svoje chyby a kráčať po správnej ceste, ktorá vedie iba ku Kristovi. Toto tetovanie je jemné, ale umožňuje vám dosiahnuť dokonalé tetovanie kresťanskej atmosféry. Toto tetovanie môžete dokonale zabiť na predlaktí, chrbte, ruke alebo v blízkosti kľúčnej kosti.

Kresťanské tetovanie dobrého pastiera

ježiš-tetovanie

Ak si chcete denne pripomínať, ako Boh zaisťuje, aby sa ľudia prestali starať o všetok svoj ľud, mali by ste si zaobstarať toto slávne tetovanie Good Shepherd. Toto tetovanie obsahuje čierne a sivé tetovanie Ježiša, ktorý drží v ruke ovečku. Tieňovanie a kontúrovanie v tomto tetovaní pomáha odhaliť realistický faktor.

Toto tetovanie ukazuje, ako sa Ježiš stará o svoje ovečky a v tomto sa ovečky týkajú nás ľudí. Tiež to ukazuje a pripomína nám, ako je taký odpúšťajúci Boh, bez ohľadu na to, koľko hriechu by sme mohli urobiť. Správne umiestnenie pre toto tetovanie by bolo na ruke alebo na chrbte.

Kresťanské tetovanie

Kresťanské tetovanie

Časté otázky

Je nesprávne, že si kresťania dajú tetovanie?

Mnoho ľudí má stále zmätok z toho, či si kresťania majú dať tetovanie alebo nie a čo o tom hovorí Biblia. Tetovanie nie je v kresťanstve považované za vhodnú vec, najmä preto, že vychádzajú zo Starého zákona z knihy Leviticus. Uvádza sa v ňom, že „pre mŕtveho by ste nemali robiť žiadne odrezky v tele, ani by ste si na nich nemali tetovať.“

Koľko bude stáť kresťanské tetovanie?

Náklady na vaše tetovanie veľmi závisia od dizajnu a veľkosti vášho tetovania. Záleží to aj na mieste, odkiaľ to robíte, pretože niektoré tetovacie salóny účtujú hodinové poplatky, čo môže náklady zvýšiť alebo znížiť. Ak sa chystáte na kresťanské tetovanie s jednoduchým symbolom, malo by vás to stáť približne 50-150 dolárov; opäť to závisí od veľkosti a dizajnu. Ak pôjdete na podrobné kresťanské tetovanie ako posledná večera alebo krucifix, možno budete musieť zaplatiť okolo 500-1 000 dolárov.

Záverečné myšlienky

S pomocou týchto zaujímavých a náboženských myšlienok kresťanského tetovania si teraz môžete vybrať ten pravý, ktorý vám pomôže lepšie sa spojiť s vašim náboženstvom. Pomôže to inšpirovať ostatných, aby kráčali po správnej ceste. Neponáhľajte sa pri výbere toho správneho, pretože pri takom množstve nápadov môžete mať tendenciu byť zmätení. Nenechajte si ujsť túto príležitosť deklarovať svoju vieru umeleckým spôsobom získaním týchto kresťanských tetovaní.

About the author