125 legendárnych japonských nápadov na tetovanie naplnených kultúrou

Japonské tetovanie je v súčasnej dobe veľmi populárne, a to nielen medzi japonskou kultúrou, ale nadšenci tetovania po celom svete si nechávajú japonské tetovanie robiť kvôli svojmu jedinečnému dizajnu a vzhľadu. Nájdete tu široký sortiment zmysluplných a nádherne vyzerajúcich japonských tetovaní. Dva z hlavných typov japonských tetovaní sú tradičné a moderné japonské tetovanie.

Tradičné japonské tetovanie sa robí špeciálnym nástrojom podobným ceruzke, ktorého dokončenie trvalo roky a je dosť drahé. Na moderné japonské tetovanie používajú výtvarníci bežné elektrické nástroje a tie je dnes oveľa jednoduchšie vykonať. Vzhľadom na bohatú japonskú kultúru nie je prekvapením, že japonské tetovanie je celkom zmysluplné, najmä pokiaľ ide o rôzne symboly..

Ak plánujete vo svojom tetovaní získať kultúrny nádych, musíte si zaobstarať aspoň jedno japonské tetovanie. Aby sme vám pomohli pri výbere najlepšieho japonského tetovania, nižšie uvedené sú niektoré z najobľúbenejších návrhov japonského tetovania, ktoré vás určite ohromia spolu s ich historickým a symbolickým významom..

Japonské tetovanie

Význam za japonským tetovaním

Japonské tetovanie má s nimi spojený silný kultúrny význam, čo ho robí celkom symbolickým pre japonskú kultúru a ľudí. V starších dobách tieto tetovania nosili ako symbol špecifického spoločenského postavenia. Ako plynul čas, zločinci a otroci začali farbiť svoje telá japonskými tetovaniami, aby tak označili svoje postavenie v spoločnosti. Popularita japonských tetovaní však postupom rokov rástla medzi ľuďmi na celom svete a vyvinula sa do rôznych prevedení. Tieto tetovania boli pôvodným tradičným japonským tetovaním, ktoré si dnes zaobstará veľmi málo ľudí a ktoré dodržiava.

Japonské tetovanie obsahuje mnoho prvkov a symbolov a každé má iný význam. Japonské tetovanie drakov je veľmi obľúbené a predstavuje silu a múdrosť. Navyše, japonské tetovanie fénixa je tiež najlepšou voľbou medzi podivínmi k tetovaniu a symbolizuje znovuzrodenie a oheň. Ďalšie významy viditeľné v japonských tetovaniach sú smrť, život, ochrana, zmena, odhodlanie, odvaha, vietor a zoznam pokračuje ďalej a ďalej..

Japonské tetovanie je známe svojim exotickým použitím farieb a symbolickým významom, ktorý každá farba zobrazuje. Biela farba symbolizuje čistotu a pravdu a je upokojujúcou farbou, ktorá prináša pohodlie druhým, obzvlášť tým, ktorí smútia nad stratou milovanej osoby. Čierna predstavuje tajomstvo, žltá predstavuje optimizmus a prosperitu, ružová znamená dobré zdravie a ženskosť a nakoniec zelená symbolizuje mladosť, energiu a život.

Keďže japonský tetovací dizajn má taký veľký význam, je ťažké ho nechať ujsť. Najlepšie na týchto tetovaniach je, že majú rôzne realistické významy, s ktorými sa každý z nás môže stretnúť a poučiť sa z nich.

Japonské tetovanie

Ideálne umiestnenie pre japonské tetovanie

Populárna postava z japonského tetovania pokrývajúca celé telo; to znamená, že môžeš svoje telo zdobiť zhora nadol úžasnými japonskými umeleckými dielami. V dnešnej dobe nemusí byť potetované celé telo ideálnou voľbou a tiež to chce veľa odvahy. Ak sa chystáte na malé japonské tetovanie, ktoré obsahuje minimum podrobností, môžete sa rozhodnúť ho dostať na ruku, ruky, krk alebo tvár.

Väčšina japonských tetovacích návrhov pozostáva z veľkých návrhov; preto je najlepšie vždy ísť do oblasti, ktorá umožňuje umelcom tetovať dizajn bez akýchkoľvek obmedzení voľne. Miesta, ktoré vám poskytujú najviac miest, sú paže, chrbát, žalúdok a stehno. Môžete sa tiež rozhodnúť pre nohu, najmä ak dizajn zahŕňa špirálový alebo úzky vzhľad. Je úplne na vás, kde chcete, aby sa vaše japonské tetovanie zobrazovalo, ale bez ohľadu na to, kde ho získate, bude vyzerať fenomenálne a jedinečne ako kedykoľvek predtým..

Japonské nápady tetovania

Japonské tetovanie Phoenix

Japonské tetovanie Phoenix

Ak sa chystáte dosiahnuť nejaké mystické vlastnosti, ktoré spôsobuje vaše tetovanie, musíte vyskúšať toto tetovanie japonského fénixa. Toto tetovanie je dokonalým spôsobom, ako predvádzať tradičné japonské tetovanie, pretože toto tetovanie pozostáva z farebného napusteného fénixa umiestneného okolo niekoľkých krásnych ružových kvetov. Paleta farieb tohto tetovania je úžasná, pretože obsahuje niektoré z najlepších farieb, ako je modrá, zelená, morská zelená, oranžová a mnoho ďalších farieb..

Toto tetovanie je celkom symbolické, pretože predstavuje znovuzrodenie a zmenu, ktorú ste chceli predviesť ľuďom. Tento konkrétny tvor pochádza z gréckej mytológie, ktorú adaptovala aj japonská kultúra.

Tradičné japonské tetovanie draka

Tradičné japonské tetovanie draka

Môžete si tiež vyskúšať toto tradičné japonské tetovanie draka a dosiahnuť na svojom tele odvážne snímky. Toto tetovanie obsahuje čierno -sivého napusteného draka, ktorý ti víri okolo ruky. Dračie tetovanie vyzerá na ruke veľmi dobre, pretože elegantný dizajn dopĺňa ruku. Japonské tetovanie drakov je veľmi populárne; tento dizajn je však jedinečný, pretože pozostáva z odvážnejšieho vzhľadu.

Tetovač odviedol skvelú prácu s kontúrovaním a tieňovaním, pretože v tomto tetovaní pomáha zvýrazniť realistický a grafický nádych. Toto klasické tetovanie draka je symbolom sily a moci, čo sú dve dôležité črty skryté v osobnosti každého človeka, ale ľudia sa často príliš boja, aby to objavili. Toto tetovanie vás môže motivovať používať svoje silné vlastnosti.

Lotus, japonské tetovanie

Lotus, japonské tetovanie

Ak sa vo svojom tetovaní rozhodnete pre ženskejší nádych, musíte siahnuť po tomto japonskom lotosovom tetovaní. Toto tetovanie pozostáva z ružového napusteného lotosu obklopeného zelenými napustenými listami, ktoré vyzerajú nádherne. Tetovač použil dva druhy ružových na každej strane okvetného lístka, čo dodáva tetovaniu trojrozmerný vzhľad..

Toto tetovanie má veľmi jemnú atmosféru a je perfektné, ak hľadáte niečo zmysluplné. Toto obľúbené lotosové tetovanie symbolizuje vášeň a lásku, čo sú dve najdôležitejšie črty, ktorými by mal každý bezpodmienečne žiť. Toto tetovanie je perfektnou voľbou pre všetky krásne ženy.

Japonské tetovanie vlka

Japonské tetovanie vlka

Japonské tetovanie vlka je pomerne staré a obsahuje vynikajúce detaily. Toto tetovanie pozostáva z čierneho a sivého napusteného vlka pripomínajúceho divokého psa s dlhým ružovým vyplazeným jazykom a na pozadí sú oranžové napustené kvety. Tetovač dal do toho všetko so sivým tieňovaním a kontúrovaním, ktoré robí toto tetovanie jedinečným a atraktívnym.

Toto je najlepšie tetovanie, ak máte radi staroveký japonský folklór. Toto tetovanie pochádza z pôvodného japonského času, kde títo vlci predstavovali poslov duchov Kami a boli dôležitou súčasťou rituálov s cieľom upútať pozornosť šintoistických bohov. Význam tohto tetovania môže byť príliš starý na to, aby ste sa s ním mohli zaoberať; v tomto tetovaní je však prítomný Irezumi, ktorý je v japonskom umení známy ako tetovanie, a preto by ste naň mali ísť.

Veľké japonské tetovanie na pavučine

Tetovanie na pavučine

Ak chcete získať správnu esenciu japonského tetovania, ktorá zahŕňa pokrývanie veľkej časti tela, musíte ísť na toto japonské tetovanie pavučiny. Toto tetovanie obsahuje na pozadí veľkú čiernu a sivú pavučinu a na webe sa skladá z hnedého napusteného pavúka s mnohými ďalšími japonskými prvkami vrátane samuraja. Toto tetovanie obsahuje správne detaily japonského tetovania, vďaka ktorým vyzerá tak efektne.

Pre tento typ tetovania budete potrebovať veľký priestor ako hruď alebo chrbát, pretože tetovanie obsahuje mnoho prvkov. Japonské tetovanie na pavúkoch má veľký význam, pretože predstavuje vašu osobnosť ako bojovník a ukazuje, ako sa ničoho nebojíte a ste ochotní bojovať proti všetkému, čo vám príde do cesty..

Japonské tetovanie lebky

Japonské tetovanie lebky

Ak hľadáte vo svojom tetovaní niečo dramatické, ste na správnej možnosti. Toto japonské tetovanie lebky je jedným z najbežnejších tetovaní lebky, ktoré vyzerá úžasne dobre, najmä s farebným atramentom. Tetovanie obsahuje realistickú čierno -sivú napustenú lebku, s niektorými vintage ružovými napustenými kvetmi nad lebkou a detailnými líniami, ktoré zvýraznia realizmus tohto tetovania..

Okrem krásneho výhľadu na toto tetovanie je to aj veľmi symbolické; predstavuje zásadnú zmenu vo vašom živote a tiež symbolizuje oslavu dobrého života. Ľudia v živote prechádzajú mnohými rôznymi zmenami a väčšina z nich môže pozostávať z dobrých vecí, a preto je tetovanie tohto umeleckého diela najlepším spôsobom, ako oceniť dobré zmeny v živote, ktoré si kúpili iba šťastie.

Kvetinové japonské tetovanie

Kvetinové japonské tetovanie

Môžete sa tiež rozhodnúť pre toto krásne kvetinové japonské tetovanie a dosiahnuť úžasné umelecké umenie. Toto tetovanie môže mať veľmi ženský nádych, ale vyzerá naozaj dobre aj u mužov. Toto tetovanie obsahuje rôzne kvety napustené ružovou, morskou zelenou a bielou farbou, pričom pozadie obsahuje zakalenú funkciu, ktorá predstavuje japonský štýl tetovania a dodáva kvetinovému dizajnu určitú hĺbku. Môžete zahrnúť akékoľvek kvety, ktoré sa vám páčia, od ľalií po čerešňové kvety.

Kvetinové japonské tetovanie sa bežne nosí na rukáve, pretože táto oblasť vyhovuje dizajnu tetovania; môžete si však priať, aby ste si ho nechali vytetovať aj na celom tele, ak sa chystáte na celotelové japonské tetovanie.

Japonské tetovanie

Japonské tetovanie

Japonské tetovanie

FAQ’S

Majú tradičné japonské tetovania nejaké špecifické pravidlá?

Pri tradičnom japonskom tetovaní musíte dodržať niekoľko pravidiel. Prvé pravidlo, o ktoré sa musíte uistiť, je, že vaše tradičné japonské tetovanie má správnu sadu jasných farieb s hlbokými a bohatými detailmi. Vďaka jasným farbám v tetovaní sa japonské tetovanie líši od ostatných. Druhým pravidlom je, že vaše tetovanie by malo mať nejakú symboliku a tému, o ktorej môžete hovoriť a s ktorou sa k nej vzťahovať.

Je nezákonné ísť do Japonska s japonským tetovaním?

Áno, bohužiaľ, tetovanie je v Japonsku považované za nezákonné, pretože tieto tetovania sú väčšinou spojené s členmi gangu, ktorí si nechávajú tetovať celé telo japonským tetovaním. Ak vás v Japonsku vidia s japonským tetovaním, nebudete mať dovolené navštevovať žiadne telocvične, zábavné parky a dokonca ani pláže. Dodnes je v Japonsku s tetovaním spojená obrovská stigma.

Koľko stoja japonské tetovania?

Japonské tetovanie je jedno z najdrahších tetovaní, pretože má jedinečný vzhľad a rozsiahle detaily. Ak sa rozhodnete pre malé japonské tetovanie, ako je lotosové tetovanie alebo jednoduché tetovanie s drakom, bude vás to stáť okolo 100-200 dolárov. Tetovanie, ktoré zakrýva celé telo a zahŕňa rozsiahle návrhy a detaily, bude stáť oveľa viac, čo sa pohybuje okolo 300-500 dolárov. Niektoré tetovacie salóny účtujú hodinové poplatky, čo môže tiež znamenať obrovský rozdiel v cene.

Ako dlho trvá japonské tetovanie??

Japonské tetovanie, najmä také, ktoré zakrýva celé telo, trvá asi dve alebo tri sedenia. Tieto tetovania obsahujú konkrétne detaily a tieňovanie; preto to trvá dlhšie. Dokončenie stredne veľkého japonského tetovania môže trvať maximálne dve až tri hodiny, ale závisí to aj od typu tetovania, ktoré získavate, a od skúseností tatéra..

Záver

Teraz, keď ste si vedomí úžasných japonských tetovaní a histórie a významu, ktorý ich skrýva, určite by ste si nemali nechať ujsť príležitosť získať ho. Jedná sa o jedno z najvýznamnejších tetovaní s etnickými detailmi. Pri takej rozmanitosti japonských tetovaní môže byť ťažké rozhodnúť sa pre jeden dizajn. Najlepšie je, ak si urobíte čas a vyberiete si ten pravý pre seba. Pripravte sa preto čoskoro na úžasné kultúrne umenie tela.

About the author