125 najlepších nápadov na tetovanie psov a ich symbolické významy

Pokiaľ ide o farbenie pokožky tetovaním, rozhodnúť sa pre najlepší dizajn je vždy veľká vec. Napriek tomu, že niektoré nadčasové návrhy sú považované za klišé, výber je úplne na vás. Psy boli známi svojou lojalitou a poručníctvom od staroveku a nielen v súčasnosti. Predtým, ako sa dostaneme do podrobností o neuveriteľných nápadoch na tetovanie psov a ich symbolických zobrazeniach, pozrime sa, aké sú špičáky predpísané v súčasnom a starovekom svete..

Čo psy symbolizujú

Od staroveku až po súčasnosť sa symbolický význam psov a ich lojalita veľmi nezmenili. Väčšina historikov sa domnieva, že významy a symbolika psov sú spojené s „komunikáciou“. Komunikujú fyzicky, vokálne a prostredníctvom svojich zmyslov, čo je ich hlavná symbolická reprezentácia. Špičáky, spojené s metafyzickými sférami, sú považované za spojnicu medzi fyzickými a nefyzickými parametrami. Staroveké rímske, keltské a egyptské kráľovstvo predviedli psa ako strážcu iného sveta.

tetovanie psov

Psy v staroveku

Datované do tisícročí, psy boli ilustrované na stenách jaskýň. Postupom času, ako sa vyvíjalo viac plemien, bolo umelecké stvárnenie psov prepracovanejšie. V mnohých kultúrach po celom svete boli psy považované za verných spoločníkov, strážcov a lovcov.

Psy v Mezopotámii

Najstarší príbeh zo starovekej Mezopotámie odhaľuje úlohu a význam psov v regióne z rokov 2150-1400 pred n. L. V príbehu sú psy zobrazené ako spoločníci jednej z najobľúbenejších bohyní Mezopotámie; Bohyňa Inanna, ktorá vždy cestovala so siedmimi loveckými psami v obojku a na vodítku. Okrem toho sú prominentne zastúpené v niekoľkých starších príbehoch Mezopotámie.

Slávny historik Wolfram Won Soden vo svojich poznámkach uviedol, že psy slúžili ako ochrana obydlí a stád pred nepriateľmi v starovekých svetoch. Zvláštne je, že psy boli v mezopotámskom umení zobrazené rovnako, ako sú zobrazené v súčasnosti. Boli ilustrovaní ako spoločníci a lovci. Hlinené figúrky objavené z Ninive odhaľujú, že toto zviera bolo preniknuté svojou schopnosťou chrániť pred nebezpečenstvom.

Psy v Egypte

Bez ohľadu na to, či ide o spojenie s bohmi alebo s ľuďmi, psy mali v starovekých kultúrach vždy hlboké väzby. Vtedy v Egypte boli psy spájané s Anubisom, bohom šakala, o ktorom sa verilo, že dohliada na duše zosnulého. Psy boli slávnostne pochované vo svätyni Anubisa a Sakkáry, aby pomohli zosnulým psom ľahko sa dostať do posmrtného života.

V 18. storočí sa portréty psov stali veľmi obľúbenými, čo viedlo k založeniu chovateľského klubu vo Veľkej Británii a Amerike. Neskôr tieto kluby predstavili rôzne súťaže o obrazy a fotografie psov, ktoré ďalej podporovali portrétovanie psov..

Čo symbolizujú tetovanie psov

Významy tetovania pre psov sa väčšinou točia okolo lásky a náklonnosti k spoločníkovi, a to je celkom v pohode. Niektorí ľudia sa nechávajú napáliť tetovaním psa na pamiatku verného priateľa, zatiaľ čo niektorí si to poznačia na kožu, aby si to pamätali po smrti; zviera je považované za strážcu posmrtného sveta.

V keltskej a šamanskej múdrosti je pes spojený s právomocami lesov. Psie tetovanie môže sprostredkovať koncept sprievodcu, ktorý vás prevedie temnými lesmi života. Psie tetovanie navyše môže počas vašej životnej cesty upevniť pocit ochrany a poručníctva. Psie tetovanie celkovo symbolizuje ochranu, vedenie, vernosť, lásku a vernosť. Pozrime sa na najlepšie nápady na tetovanie a ich významy nižšie.

1. Pes s mesiacom

Ako úchvatné a poučné nebeské telo má Mesiac zvláštnu asociáciu vo fyzickom svete. Tetovanie psa zavýjajúceho na mesiaci môže znamenať povzbudenie a podporu, ktorú často potrebujete na prekonanie tieňov uprostred svojho života. Tetovanie zobrazujúce psa spárovaného s polmesiacom odráža nové začiatky v živote.

Ak teda milujete pozorovanie očarujúceho a magického pohľadu na mesiac a zároveň milujete psy ako svojho spoločníka, ilustrovať obe vo svojom tetovaní je úžasný nápad.

Návrhy na umiestnenie

Ak sa rozhodnete pre návrh zahŕňajúci psa v kombinácii s polmesiacom, majte na pamäti, že tieto druhy tetovania sú zvyčajne menej prepracované a menšieho rozsahu. Preto by tento druh tetovania vyzeral najlepšie na rukách, vnútornom zápästí alebo dokonca na krku. Ak však idete po detailnejšom a veľkom prevedení, môžete si ho označiť na chrbte, hrudníku alebo na stehnách.

Okrem toho sa najskôr poraďte o dizajne so svojim umelcom, aby ste predišli chybám. Pretože je tetovanie natreté natrvalo, musíte sa vyhnúť rizikám, ktoré môžu narušiť dizajn tetovania.

tetovanie psov

2. Tetovanie psa spárované so slnkom

Psie tetovanie zobrazené na slnku vám často pripomína silu, odvahu a vitalitu. Pretože je slnečný objekt spojený s jasným sebavyjadrením a pes symbolizuje opatrovníctvo, kombinovaný dizajn týchto dvoch znamená osvetlenú cestu, ktorá nás prevedie temnými časmi. Ďalej tiež ukazuje, že používateľ úspešne prežil ťažkosti a problémy v minulosti. Tetovanie môže tiež znamenať, že veríte v osvietenie života ostatných svojou láskavou povahou.

Nápady na umiestnenie

Často je zobrazovaný so slnečnými lúčmi, medzi nadšencami tetovania je to veľmi neobvyklý dizajn. Pokiaľ ide o výber správneho miesta pre vaše tetovanie solárneho psa, môžete ho umiestniť kdekoľvek chcete. Nezabudnite však prediskutovať požiadavky so svojim umelcom, aby ste predišli akémukoľvek riziku.

3. Tetovanie foo dog a jeho symbolika

Ako mýtické a zastrašujúce tvory boli foo psy zobrazovaní v mnohých formách umenia; od architektonických návrhov po tetovanie. Pokiaľ ide o tetovanie, dizajn symbolizuje poručníctvo spolu s úspechom a prosperitou. Pretože sú Foo Dogs známi ako ochranné levy, jeho tetovanie je znázornené v pároch, ktoré predstavujú koncept jin a jang. Ak hľadáte zmysluplný dizajn, ktorý je nejakým spôsobom spojený s historickou dobou, tetovanie pre psa Foo je pre vás vhodné.

V budhizme je pes Foo považovaný za posvätné stvorenie, ktoré dodáva pokoj každému, kto ho nosí ako tetovanie. Ak označíte psa foo na koži, dizajn bude predstavovať koncept sily moderovanej múdrosťou a jemnosťou.

Nápady na umiestnenie

Dizajnové tetovanie psa Foo, ktoré má veľa podrobností, zvyčajne vyžaduje značenie veľkého priestoru. Pri rozhodovaní o umiestnení tetovania musíte mať na pamäti určité veci; konkrétne veľkosť a detaily. Foo psy sú spravidla ilustrované v pároch; dizajn je veľmi farebný, prepracovaný a detailný. Okrem toho budete musieť o niečo viac investovať z hľadiska ceny, času a bolesti. Tento dizajn by ste preto mali nosiť tam, kde ho možno ľahko predviesť. Na to je váš krk alebo ruka tou najlepšou voľbou; Ak však uvažujete o jeho získaní v malom rozsahu, môžete si ho atramentom natrieť na ruky, stehná a nohy..

4. Tetovanie psej labky

Ak chcete menšie, ale zmysluplné a neuveriteľné tetovanie, tetovanie s labkou je pre vás ideálnou voľbou. Aj keď je to jednoduché, tetovanie s potlačou labky vyzerá nádherne a symbolizuje rôzne veci. Pretože sú psi priateľskí, lojálni a hraví, môžete týmto tetovaním predvádzať, že aj vy máte tieto vlastnosti. Toto tetovanie si môžete prispôsobiť podľa vlastného výberu; Prispôsobiť ho pridaním mena vášho domáceho maznáčika je však asi najlepší nápad. Môžete tiež pridať svoj obľúbený citát okolo tetovania s potlačou labky.

Návrhy umiestnení

Odtlačky labiek sú zvyčajne menšie. Umiestnenie tetovania na krk, za ucho, na ruky a dokonca aj na prst je skvelý nápad, ako predviesť tento minimalistický, ale podmanivý dizajn. Ak sa vám nepáči, že je menej podrobný, môžete ho spárovať s inými symbolmi vrátane ruží, mesiaca a krídel.

5. Psie labky zabalené v srdci

Tento druh tetovania je skvelou voľbou pre páry, ktoré si chcú navzájom prejaviť lásku. Existuje množstvo nápadov na prispôsobenie tohto tetovania z hľadiska dizajnu, umiestnenia a farieb. Aj keď chcete pridať ďalšie detaily, ako napríklad ruža, ktorá je ďalším znakom lásky, tetovanie psej labky bude vyzerať najlepšie. Navyše, pretože psy sú všeobecne známe svojou vernosťou, takýto dizajn zosobní vašu úprimnosť voči vášmu partnerovi.

Návrhy umiestnení

Možno je najlepšou možnosťou umiestniť tento dizajn na kožu v blízkosti srdca. Ak to však nechcete, môžete si ho položiť na ruky a krk. Okrem toho môžete svojho partnera požiadať o kreatívnejšie a rozkošnejšie nápady na jeho prispôsobenie a umiestnenie.

6. Psia labka uzavretá so znakom nekonečna

Ako ideme vpred v skúmaní myšlienok pre vaše tetovanie, nájdete návrhy, ktoré sú zaujímavejšie. Prichádza k ďalšej tlači labiek, dizajn, ktorý predstavuje znak nekonečna s malým srdiečkom uzavretým v slučke s potlačou labiek, je ohromujúci dizajn, ktorý predstavuje vašu silu lásky pre vášho partnera alebo priateľa.

Návrhy na umiestnenie

Ak sa rozhodnete pre tento úžasný dizajn, nezabudnite pridať minimálne detaily. Ľudia si ho zvyčajne kladú na vnútorné zápästia. Môžete ho však nosiť na rukách alebo za uchom; kdekoľvek umiestnite toto tetovanie, bude to vyzerať báječne.

tetovanie psov

Čo predstavuje farba vášho tetovania psa

Možno sa pýtate, či na tom skutočne záleží; každá farba má však iný význam a významy. Biele tetovanie psa odráža cnosť, jasnosť a očistu vašej duše. Červené psy predstavujú víťazstvo a mužnosť. Pokiaľ ide o čierne psy, tieto návrhy znamenajú asociáciu posvätných psov, konkrétne bayingských psov Hecate, ktorá bola bohyňou čarodejníctva a ríše mŕtvych. Čierne psy navyše symbolizujú, že ich nositeľ je dostatočne odvážny na to, aby kráčal do tmavých miest života.

Tipy na následnú starostlivosť o tetovanie

Teraz, keď ste napustili atrament pod ihlou, musíte sa o svoje tetovanie skutočne starať, aby ste sa vyhli infekcii alebo závažnosti rany. Počuli ste dobre, novo označené tetovanie je otvorená rana a ak je to prvýkrát, môžete vystresovať bolesťou. Nemusíte prepadať panike, pretože pokiaľ sa budete riadiť týmito radami pre starostlivosť, vaše tetovanie bude vyzerať a cítiť sa úžasne.

Bandáž

Po odstránení prvého obväzu, ktorý ste dostali, už tetovanie nezakrývajte. Tvoja rana sa musí zapariť a zahojiť; jeho obliekanie vytvorí vlhkosť a spomalí proces hojenia.

Čistenie

Niektorí ľudia sa väčšinou mýlia, že čistenie tetovania horúcou vodou pomôže rýchlo sa zahojiť ranu. Keďže ide o otvorenú ranu, musíte byť jemní; vždy ho umyte vlažnou vodou.

Masť

Je dôležité získať správnu tetovanie na tetovanie. Vždy sa obráťte na svojho odborníka na tetovanie, aby vám odporučil masť s ohľadom na váš typ pokožky a alergické reakcie (ak nejaké máte). Akonáhle dostanete masť, naneste tenkú vrstvu a neutopte v nej svoje tetovanie.

Lotion

Používajte nevoňajúce mlieko, pretože chemikálie vo vôňach môžu mať na vašu pokožku reakciu, ktorá môže viesť k pocitu pálenia. Možno vás bude svrbieť, ale nikdy si poškriabajte tetovanie a neodlupujte chrastu.

Na záver

Teraz, keď máte veľa nápadov na tetovanie pre psov, môžete si vybrať dizajn, ktorý vám najviac vyhovuje. Kedykoľvek sa chystáte na tetovanie, prediskutujte tieto nápady so svojim tetovacím umelcom. Vďaka tomu získate jedinečné zobrazenie zmiešané s úžasným štýlom.

About the author

Adblock
detector