125+ najlepších nápadov na tetovanie vlnami na zníženie stresu a depresie

Napriek tomu, že tetovanie existuje už po stáročia ako forma umenia, mnohí nevedia o ich terapeutickom použití. Napriek tomu, že terapeutické tetovanie je umierajúcim druhom umenia, mnohí ho stále používajú na liečenie rôznych chorôb a zvládanie duševných chorôb, prípadových depresií a stresu..

Aj keď to môže znieť zvláštne, ako je možné, že tetovanie lieči choroby a neduhy, história a veda dokázali opak. Ak vo svojom živote prechádzate ťažkou prekážkou, je pravdepodobné, že vám s ním terapeutické tetovanie pomôže zvládnuť.

V tejto príručke sa dozviete všetko o tom, ako vám vlnové tetovanie môže pomôcť vyrovnať sa s vašimi súčasnými príznakmi a ako si ho vybrať.

vlnové tetovanie

História terapeutického tetovania

Tetovanie existuje už viac ako jedno tisícročie a je možno jednou z najstarších foriem umenia, ktoré sú k dispozícii dodnes. Najstaršie tetovanie na svete má takmer 7 000 rokov a nie je prekvapením, že ide o kozmetické tetovanie.

To znamená, že druhé najstaršie tetovanie je staré asi 5 000 rokov a mnoho odborníkov dospelo k záveru, že tieto tetovania sú terapeutickejšie a poskytujú viac než len štýl..

The 5000-ročná múmia označovaná ako Otzi, umiestnenie terapeutického tetovania má na celom tele viac ako 50 tetovaní. Vedci zistili, že značky tetovania sú podobné inej starodávnej liečebnej technike nazývanej akupunktúra.

Vedci z Národného historického múzea prírodnej histórie ďalej dodali, že tieto značky pripomínajú čínsku akupunktúru, ktorá lieči reumatizmus, chorobu, ktorou trpel iceman, Otzi. Po ďalšej kontrole vedcov sa zdá, že niektoré z ďalších Otziho tetovaní mali liečiť symptómy toho, čo vedci považujú za gastrointestinálne problémy..

Ďalší príklad Historické terapeutické tetovanie je Peruánskou 1000-ročnou múmiou. Táto múmia upevnila vieru vedcov, pretože obsahuje mnoho znakov o tom, koľko ľudí používa tetovanie na to, aby sa uzdravilo..

Múmia je pokrytá niekoľkými symbolmi na viacerých miestach, ale je to práve atrament, ktorý upútal pozornosť výskumov. Pretože všetky staroveké tetovania obsahovali sadze, bolo pre odborníkov prekvapením, keď zistili, že múmia obsahuje nielen sadze, ale aj ďalšie liečivé byliny. Vedci látku preskúmali a potvrdili, že bola použitá ako posilňujúci alebo liečebný rituál.

vlnové tetovanie

Ako tetovanie pomáha vyrovnať sa s depresiou a stresom

Rýchlo dopredu k dnešnej dobe, moderná medicína nechala týchto terapeutických remeselníkov v prachu s vylepšeným strojom a medicínou. Moderná medicína sa však dodnes snaží vyliečiť veľmi zvláštny typ choroby, duševnú chorobu.

V každodennom živote priemerného človeka je stres a depresia veľmi častý a často sú príčinou iných telesných a duševných chorôb. Tu vstupuje do hry niečo také nepatrné ako tetovanie. Aj keď skutočné terapeutické tetovanie nemôže v žiadnom prípade konkurovať modernej medicíne, môže mu pomôcť utvárať duševné choroby pomocou upokojujúcich a upokojujúcich obrazov..

Psychológovia vykonali testy, aby zistili, ako mentálne predstavy a pripomínajúce obrázky alebo zvuky môžu ovplyvniť duševný stav. Ľudia s bipolárnou poruchou sa často náhodne presúvajú z jedného duševného stavu do druhého.

Test sa ukázal ako úspešný a dokázal, že ľudia s mentálnym postihnutím, ako sú depresia alebo bipolárna porucha, sa často môžu upokojiť po tom, čo boli v pokojnom období svedkami vône, obrazu alebo zvuku..

Teraz tetovanie nemôže správne liečiť depresiu, nie je to trvalé riešenie duševnej choroby a niekedy ani nebude fungovať za rôznych okolností. Napriek tomu sa mnoho ľudí obracia na inšpiratívne citáty svojich zosnulých rodinných príslušníkov alebo len na predstavy definujúce ich súčasné boje, ktoré im pomôžu prekonať ťažké časy..

Či už je to stres alebo depresia, tetovanie môže mať na ľudí za správnych okolností určitý vplyv a môže pomôcť kontrolovať symptómy, nad ktorými inak nemajú kontrolu..

vlna-tetovanie

Správny výber tetovania

Dať sa tetovať je veľké rozhodnutie, ktoré ľudia urobia za určité časové obdobie, či už ide o dni, týždne, mesiace alebo roky. Veľa myšlienok ide na tetovanie a má to dobrý dôvod. Pri tetovaní je potrebné vziať do úvahy veľa vecí, ako je veľkosť, farba, štýl a význam.

Inými slovami, pri rozhodovaní o tetovaní by ste si mali dať načas, pretože tetovanie je nielen trvalé, ale jeho odstránenie je tiež jednou z najdrahších procedúr na svete. Pred tetovaním je preto niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť.

  1. Vplyv na pracovisko

Ak máte prácu alebo idete na vysokú školu, možno by ste mali zvážiť opýtať sa svojich nadriadených, či povolia tetovanie. Okrem toho nezabudnite získať niečo vhodnejšie pre verejné prostredie, pretože nechcete byť čiernymi ovcami v komunite.

  1. Štýl

Ďalšou úvahou, ktorú by ste mali urobiť, je štýl tetovania. Keďže tetovanie existuje už nejaký čas, za tie roky sa vyvinuli rôzne štýly a všetky sú jednoducho úžasné na pohľad. Od kmeňového tetovania po japonskejší alebo blackwork štýl sa všetky tieto štýly budú líšiť v závislosti od umelca.

  1. Poloha

Ďalšou veľmi dôležitou vecou, ​​ktorú musíte zvážiť, je miesto, kde bude vaše tetovanie umiestnené. Toto je možno druhé najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré ohľadom tetovania urobíte. V mnohých prípadoch tetovanie mení svoj význam v závislosti od umiestnenia, takže dávajte pozor, kde ho získate.

  1. Umelec

Nakoniec posledná vec, ktorú musíte pred tetovaním urobiť, je umelec. Od hygieny po kvalitu atramentu až po umelecký talent, všetky tieto veci musíte vidieť, než sa rozhodnete pre umelca. Pamätajte si, že vaše tetovanie je rovnako dobré ako váš umelec.

vlnené tetovanie

Nápady na tetovanie vlnou

Teraz, keď sa rozhodujete, aké tetovanie si dať, v súčasnej dobe sú najznámejšie tetovanie v okolí tetovanie na vlnách. Nielenže sa ľahko prispôsobia každej časti tela, ale sú tiež jedným z najpokojnejších tetovaní, na ktoré sa môžete pozrieť. Tu je niekoľko príkladov tohto druhu tetovania.

1. Kruhová akvarelová vlna

Pri veľkých vlnách obklopujúcich malý čln s pripraveným námorníkom úroveň detailu jednoducho padá. S použitím akvarelového atramentu umelec vytvára bohatú modrú prílivovú vlnu v blízkosti malého hnedého člna s malým žiarivo žltým námorníkom.

Na záver umelec načrtne scénu kruhom v štýle štetca na ruke hostiteľa. Táto scéna znamená vytrvalosť a nádej aj v tých najnešťastnejších situáciách.

2. Vlny kmeňového štýlu

Začínajúc od prsného svalu, umelec ukazuje viac vĺn približujúcich sa k zemi od ramena po krk. Tetovanie sa tiahne cez kľúčnu kosť a môže sa pochváliť pôsobivou čiernou farbou, ktorá ukazuje vlny, ktoré sa približujú k súši. Umelec tiež vrhá niektoré kmeňové práce, pretože kmeňový kruh uzatvára najväčšiu vlnu, ktorá pretína menšie vlny.

Tetovanie nemá presný význam a je na interpretácii výtvarníkom alebo zákazníkom.

3. Vlny proti vrchu

Toto tetovanie nie je príliš zložité a zostáva relatívne jednoduché. Tetovanie ukazuje kopec, ako stojí proti následným a silným vlnám, ktoré naň narážajú pod lesklým mesačným svetlom, všetko uzavreté do diamantu umiestneného na paži zákazníka.

Umelci používajú bodkovanú čiernu tvorbu na kopec a konzistentný štýl štetca na vlny a ich zrážky. Umelecké dielo ukazuje odpor a trpezlivosť aj v prípade neustáleho utrpenia zvrhnutého silami, ktoré sú nad sily človeka.

4. Nekonečné vlny

Jednoduché, ale kreatívne umelecké dielo, keď sa vlny začínajú kriviť, hrebeň vlny sa dotkne mrakov a až potom sa zrúti. V diaľke nie sú žiadne lode ani člny a umelec umiestňuje scénu do kvapky vody. Umelec potom pokračuje vo vytváraní obrátenej verzie scény a umiestňuje ich od konca do konca, aby vytvoril symbol nekonečna umiestnený horizontálne cez biceps..

Symbolický význam umenia do značnej miery závisí od umelcov a ich interpretácie zákazníkom.

5. Hokusai Wave

Pocta jednému z najväčších umelcov 19. storočia ukazuje tetovanie, ako obklopuje veľké vlny a je pripravené zrútiť sa na malé člnky pri jeho nohách. Umelec vytvára ponuré, temné prostredie biedy a zúfalstva prostredníctvom hrubého čierneho diela a hrebeňov, ktoré sa dotýkajú neba.

Aj keď je to replika pôvodnej vlny Hokusai, mriežka tmavšej farby jej dodáva tmavšiu estetiku. Tetovanie symbolizuje zúfalstvo majiteľa a jeho boj proti prekážkam, ktoré sa mu zdajú skvelé na prekonanie.

6. Stratená príčina

Relatívne jednoduché a vynikajúco nakreslené tetovanie, výtvarníci vytvárajú ponuré prostredie prostredníctvom malých vĺn s hrebeňmi smerujúcimi rôznymi smermi, zatiaľ čo obrovský hrebeň prehliada všetky.

S pomocou akvarelu ožívajú čierne vlny s bielymi hrebeňmi a sivým odtieňom s bohatou sýto čiernou a živou bielou, ktoré sú uzavreté v symetrickom kruhu. Tetovanie symbolizuje niekoho, kto je zmätený a cíti sa osamelý a bezmocný, aj keď je ich oveľa viac.

7. Tuhá konkurencia

Umelec ukazuje svoje úžasné schopnosti v celom tetovaní, pretože mnohé hrebene sa pokúšajú navzájom prekrývať a konzumovať. Vďaka živému tmavomodrému bodkovaniu sa tetovanie môže pochváliť paradoxným, vizuálne zjednodušeným, ale komplikovaným dizajnom.

Umelec zachytáva vlny v diamantovom boxe, aby dodal celkovému dizajnu symbolický význam. Tetovanie hovorí o tom, ako súčasná konkurencia stratila ľudskosť a športové vlastnosti, keď bola uväznená v krabici bez úniku.vlnené tetovanie  

8. Negatívne slnko

Tetovanie ukazuje nádherné prílivové vlny, pričom hrebene sa dotýkajú a takmer pokrývajú to, čo je biele slnko. Línia je dokonalá, pretože umelec dáva tmavej a ponurej scéne monochromatický dojem. Diváci môžu vidieť, ako vlny svojou neskutočnou výškou a nádhernou krivkou takmer pokrývajú slnko.

Umelec umiestňuje tetovanie na predné lýtko a rezonuje s beznádejným a biednym svetom. Scéna nemá žiadny konkrétny význam a je otvorená interpretácii toho, čo chce zákazník cítiť, čo na nich symbolizuje.

9. Veľká veľryba

Veľká veľryba určená pre chrbát zákazníka ponúka svojim divákom podvodný pohľad na nádhernú modrú veľrybu, ktorá sa s eleganciou ponára do mora..

Tetovanie sa môže pochváliť dúhovou estetikou, pretože veľryba dostáva v inak nudnom tmavom mori množstvo farieb. S úsmevom je veľryba sama, ale je optimistická. Táto scéna má veľký symbolický význam, pretože ľudia, ktorí sú sami, nie sú nevyhnutne smutní. Veľryba navyše nosí úsmev aj v tom najtemnejšom okolí, čím ukazuje optimizmus a šťastie.

10. Vychádzajúce slnko

Tetovanie predstavuje mraky a vlny s komplikovanou líniovou prácou a náhodnou štruktúrou. Mraky a vlny čiastočne blokujú slnko a vytvárajú tmavé prostredie. Kým nesvieti slnko, prinesie svetlo do temného sveta.

Umelec to krásne predvádza, kombináciou akvarelov a tradičného atramentu dáva všetkým oblakom a vlnám vystaveným slnku dúhovú estetiku s akvarelovým vzhľadom, pričom všetko, čo sa pred slnkom skrýva, vidí prácu s čiernym tradičným tušom. Umenie symbolizuje svetlo v najtemnejších časoch a dúfa, že bez ohľadu na to, aké zlé veci to bude, sa to prejaví v poriadku.

Viac:

  • 155+ najlepších nápadov na tetovanie v oblakoch: Vznášajte sa vysoko na oblohe!
  • 150+ nápadov na tetovanie Geisha: Choďte do exotiky! (s význammi)
  • 225+ nádherných tetovaní sestry: Cti svoju drahú sestru (s významom)
  • 255+ najlepších tetovaní na hrudi, pre ktoré sa môžete rozhodnúť: #110 vám vyrazí dych
  • Najlepších 155+ tetovaní kľúčnej kosti, pre ktoré sa môžete rozhodnúť

Záver

Aj keď sú lieky a náležitá liečba chorôb nevyhnutné, tetovanie môže veľmi pomôcť pri obnove a uzdravení choroby. Tetovanie je jednou z najvyšších foriem umenia, pretože ľudia, ktorí v tejto záležitosti nevedia, sa môžu veľmi dobre prejaviť.

Ich scény a obrázky rozprávajú príbehy, ktoré nemožno vyjadriť slovami, a pomáhajú im prežiť najtemnejšie časy. Aj keď tetovanie nemusí niekoho vyliečiť zo stresu alebo depresie, môže mu pomôcť upokojiť sa a cítiť sa v ňom pohodlne..

About the author