125 návrhov tetovania slnka a mesiaca pre mužov a ženy

Dizajn tetovania Slnko a Mesiac je jedným z klasických návrhov tetovania, ktoré preferujú muži aj ženy. Slnko a mesiac sú ako nebeský jin a jang. Odráža krásu a rovnováhu medzi týmito dvoma proti božským silám. Tento symbolický dizajn umožňuje nositeľovi zažiariť tým, že v nich prijme dobro a zlo a nechá týchto dvoch koexistovať bez akéhokoľvek zaujatosti. Okrem toho sú slnko a mesiac obľúbené aj pre svoje významné úlohy v rôznych rituáloch, tradíciách, kultúrach a vyznaniach, vďaka čomu je tento symbol hlavným návrhom tetovania pre tých, ktorí sa zaoberajú mystikou..

tetovanie slnka a mesiaca

Spracované s Rookie Cam

Druhy tetovania na slnku a na mesiaci

Existujú rôzne druhy slnečného a mesačného tetovania. Niektoré z týchto návrhov sú inšpirované presvedčeniami a mýtmi určitých regiónov a krajín, zatiaľ čo iné sú konceptmi, ktoré boli vyvinuté tak, aby zodpovedali modernej dobe a súčasnému zastúpeniu týchto symbolov. Ak hľadáte inšpiráciu, aby ste mohli začať s tetovaním na slnku a na mesiaci, možno by ste to chceli vyskúšať;

 • Mexické tetovanie slnka a mesiaca

Mexické tetovanie slnka a mesiaca je možné ľahko odlíšiť od iných návrhov. Vyzerá to ako polmesiac obklopujúci slnko. Je to obľúbená voľba pre mnoho ľudí, ktorí chcú spojiť mexické slnko a mesiac bohaté na kultúru do jedného konceptu tetovania. V niektorých prípadoch sú k tetovaniu pridané ďalšie detaily pozadia, ako sú hviezdy, oblaky a farby, aby vyhovovali preferenciám nositeľa. Výsledok tohto návrhu súčasne ukazuje cyklus života a smrti založený na mexickej kultúre so slnkom predstavuje život a mesiac predstavuje death.

 • Kmeňové tetovanie slnka a mesiaca

Kmeňový dizajn slnka a mesiaca je ďalším špičkovým konceptom tetovania, ktorý uprednostňujú ľudia, ktorí majú radi mystiku. Rovnako ako väčšina kmeňových tetovaní, aj tento dizajn je vyrobený výlučne čiernym atramentom, čo z neho robí vhodný dizajn pre mužov i ženy. Krása tohto tetovania spočíva vo vzoroch používaných na starostlivé tvarovanie alebo vyplnenie povrchu slnka a mesiaca. Tento typ tetovania je ideálnym samostatným dizajnom. Bez ohľadu na to, či zahrniete pozadie alebo nie, slnko a mesiac sú už veľké majstrovské dielo.

 • Bozkávanie tetovania Slnka a Mesiaca

Tetovanie na bozkávajúce slnko a mesiac je známe aj ako milenky, a zrejme aj preto je obľúbené medzi beznádejnými romantikmi. V tomto prevedení slnko predstavuje mužskosť, zatiaľ čo mesiac predstavuje ženskosť. Títo dvaja mocní predstavitelia sa stretnú uprostred, aby dosiahli rovnováhu a harmonicky spolu žili.

tetovanie slnko-mesiac

Význam tetovania slnka a mesiaca

Slnko a mesiac tetovanie môže pre rôzne kultúry a presvedčenia znamenať rôzne veci, ale vo všeobecnosti sa považuje za reprezentáciu dvoch protikladných mocností. Či už je to život a smrť, ženskosť a mužnosť, noc a deň, dobré a zlé, jin a jang, dizajn slnka a mesiaca ich všetky zrkadlí.

Spojenie slnka a mesiaca do jedného konceptu symbolizuje schopnosť nositeľa zaobchádzať s týmito protikladnými svetmi rovnako. Je to symbol prijatia dobrých a zlých vlastností, silných a slabých stránok, šťastia a smoly a nájdenia mieru počas celého procesu..

Ak to zhrnieme, dizajn tetovania slnka a mesiaca spravidla predstavuje rovnováhu medzi dvoma silami. Jeho význam sa však neobmedzuje iba na túto všeobecnú myšlienku. Skutočný význam tetovania bude vždy závisieť od toho, ako jeho symbol vidí jeho nositeľ.

Ideálne umiestnenie tetovania na slnku a na mesiaci

Váš dizajn slnka a mesiaca určuje najlepšie umiestnenie vášho tetovania. Tento typ tetovania zvyčajne nepotrebuje na vykonanie veľký priestor, pokiaľ nechcete použiť väčší komplikovaný kus alebo pokiaľ neuvidíte podrobné pozadie, ktoré by zodpovedalo vášmu primárnemu návrhu..

Najpopulárnejším umiestnením tohto tetovania sú ruky, nohy, zápästie a chrbát. Tieto oblasti poskytujú dostatok priestoru na vykonanie návrhu tetovania slnka a mesiaca. Pri výbere z týchto oblastí nezabúdajte na svoju odolnosť voči bolesti. Niektoré oblasti rúk a nôh môžu byť v porovnaní s inými bolestivejšie. Požiadajte o návrhy svojho tetovacieho umelca, pretože má v tejto oblasti veľa skúseností.

Poradenie s umelcom pri konceptualizácii vášho dizajnu by tiež malo byť užitočné, najmä ak už máte cieľovú oblasť umiestnenia pre svoje tetovanie. Dobrý tetovač vám môže poskytnúť užitočné tipy, ktoré vám môžu pomôcť vylepšiť a prispôsobiť dizajn tak, aby bol vhodnejší pre vaše cieľové miesto.

Tipy na prípravu tetovania na slnku a na mesiaci

 • Jednou z primárnych príprav, na ktorých musíte pracovať pred dňom tetovania, je váš návrh alebo koncept tetovania slnko a mesiac. Dokončenie alebo rozhodovanie o koncepte vášho tetovania predtým, ako pôjdete k svojmu umelcovi, vám môže ušetriť veľa času. To môže tiež pomôcť urýchliť komunikačný proces medzi vami a vašim umelcom.
 • Nájdite vo svojom okolí renomované tetovacie štúdio alebo tetovacieho umelca. Ideálnym scenárom je nájsť tetovacie štúdio, ktoré je prístupné vášmu miestu, najmä ak váš tetovací návrh vyžaduje absolvovanie viacerých relácií. To vám uľahčí návrat tam a späť do štúdia.
 • Pripravte si rozpočet. Urobte si domácu úlohu a zistite, koľko vás môže stáť váš cieľový tetovací návrh slnka a mesiaca. Hneď ako začnete s tetovaním, musíte ho vidieť, takže sa uistite, že máte dostatok peňazí na pokrytie nákladov na všetky vaše tetovania..
 • Na deň svojho tetovania buďte vždy mentálne a fyzicky pripravení. Psychická pripravenosť znamená, že ste pripravení a odhodlaní vydržať hodiny bolestivého a nudného tetovania. Fyzická pripravenosť na druhej strane zahŕňa dostatok spánku a slušné jedlo pred odchodom do štúdia. Počas tetovania si môžete urobiť len krátke prestávky, čo je dosť na to, aby ste sa napili vody alebo si dali pár krekrov, takže by ste sa mohli aj nasýtiť, kým máte šancu..
 • Informujte svojho umelca o akomkoľvek existujúcom zdravotnom stave pred plánovaným tetovaním. Váš umelec tak bude vedieť, čo robiť v prípade, že sa vám v ateliéri niečo pokazí.
 • Zdržať sa nanášanie peelingových alebo opaľovacích prípravkov v oblasti, kde si chcete dať tetovať. Tieto chemikálie môžu zničiť alebo zabrániť úplnému prieniku tetovacieho atramentu na vašu pokožku, čo môže zhoršiť výsledok vášho tetovania. Správne hydratovaná pokožka z pitia dostatočného množstva tekutiny a dostatku spánku je ideálnym plátnom na tetovanie.

Priemerné náklady na služby a štandardná cena za tetovanie na slnku a na mesiaci

Priemerné náklady a štandardné poplatky za tetovanie na slnko a mesiac sa líšia v závislosti od tetovacieho štúdia, tetovacieho umelca, zložitosti tetovania, detailu farieb a veľkosti tetovania. Tieto faktory sú kombinované a určujú sumu, ktorú musíte zaplatiť za svoje tetovanie.

Obchod s tetovaním účtuje svojmu klientovi dva spôsoby; jeden je za hodinu a druhý za kus. Na základe výkonného riaditeľa Aliancie profesionálnych tetovačov Bill Johnson, etablovaný tetovací umelec, účtuje za tetovanie strednej veľkosti 75 až 150 dolárov za hodinu. Tetovanie alebo tetovanie má tendenciu účtovať vyššiu hodinovú sadzbu za väčšie a zložitejšie návrhy.

Tetovač môže tiež stanoviť cenu za celý váš kus, ak prídete s vopred stanoveným dizajnom. Tetovací umelec môže na základe svojich skúseností a odborných znalostí okamžite presne odhadnúť množstvo práce, ktoré bude potrebné na dokončenie vášho návrhu. Predtým, ako vás vezmú za svojho klienta, tetovací salón spravidla pýta zálohu od 50 do 100 dolárov.

Všimnite si toho, že aj keď je všeobecným pravidlom, že odborní tetovači alebo dobre zavedený tetovací salón stoja viac, nie vždy to tak je. Na ceny umelca a salónov má častejšie vplyv miesto, kde si nechávate tetovať. To je dôvod, prečo je najlepšie sa porozhliadnuť a skontrolovať svoje možnosti, než sa rozhodnete, kam si dať vytetovať.

Tipy na údržbu po tetovaní na slnku a na mesiaci

Musíte pochopiť, že aj keď má vaše tetovanie trvať večne, stále podlieha bežnému opotrebovaniu. Farby vášho tetovania na slnku a mesiaci môžu čoskoro vyblednúť a detaily, línia a textúra sa môžu začať rozmazávať. To je dôvod, prečo je po tetovaní nevyhnutné vykonávať správnu údržbu a starostlivosť.

 • Po tetovaní, byť riaďte sa všetkými pokynmi následnej starostlivosti, ktoré vám poskytol váš tetovač. To zahŕňa správne umývanie a bezpečné liečebné metódy pre vaše tetovanie. Musíte mať úspešný liečebný proces, aby ste nepoškodili dizajn vášho tetovania.
 • Nechajte svoje tetovanie pôsobiť dlhšie starostlivosť o vašu pokožku. Vaše tetovanie časom nevyhnutne vybledne. Cieľom je udržať ju krásnu po dlhšiu dobu, aby ste sa nemuseli dotýkať skôr, ako je potrebné. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je udržať pokožku zdravú. To zahŕňa opaľovací krém, zvlhčovač a správnu hydratáciu.
 • Čokoľvek poškodí vašu pokožku, môže poškodiť vaše tetovanie. Chrániť sa pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, ako sú uhryznutie hmyzom, alergény a ostré predmety, je súčasťou správnej údržby tetovania. Tieto vonkajšie faktory môžu vaše tetovanie v okamihu zničiť, a preto sa musíte ubezpečiť, že používate repelent proti hmyzu, užívate antihistaminiká a vždy, keď je to potrebné, noste ochranné pomôcky.

Vyššie uvedené detaily sú len niektoré zo základných vecí, ktoré musíte vedieť, než sa rozhodnete pre prvé tetovanie slnka a mesiaca.

About the author