145+ nádherných nápadov na tetovanie chrbta pre mužov a ženy

Existuje iba niekoľko miest na tele, ktoré robia tetovanie prehnane vzrušeným. Váš chrbát je jedným z nich. Váš chrbát ponúka veľa priestoru, ktorý umožňuje umelcovi skutočne ohnite svoje kreatívne svaly. Váš chrbát je tiež jednou z mála častí tela, ktoré umožňujú zložito detailné tetovanie, ktoré má obrovský rozsah..

Aj keď sa vrátiť tetovanie môže byť pre väčšinu ľudí príliš veľkým záväzkom a investíciou, či už z hľadiska financií, alebo času, ktorý budú potrebovať, konečný výsledok tetovania nie je ničím pôsobivým. Ak ste teda niekto, kto stále hľadá dobré tetovanie, alebo ste veteránsky nadšenec, ktorý hľadá jediné tetovanie, ktoré ich určite dokončí, tu je niekoľko jedinečných nápadov na tetovanie na chrbte, ktoré určite upútajú pozornosť kohokoľvek..

tetovanie na chrbte

Späť Nápady na tetovanie

Tetovanie na chrbte je jedným z najlepších tetovaní, ktoré sa dá získať, okrem skutočnosti, že sú veľmi podrobné. Ak ste niekto, kto má tradičnejšie zamestnanie alebo chce pokračovať v kariére, tetovanie na chrbte nebude zasahovať do vášho profesionálneho života. Inými slovami, váš chrbát je možno najlepším miestom na tetovanie, najmä ak sa ním nechcete predvádzať pri každej príležitosti. Preto je tu niekoľko jedinečných návrhov, ktoré vám určite pomôžu roztiahnuť kreatívne krídla.

 1. Tetovanie anjelských krídel

Keď už hovoríme o roztiahnutí svojich kreatívnych krídel, jedným z najznámejších tetovaní na chrbte, ktoré si ľudia nechávajú, je bezpochyby tetovanie anjelských krídel. Tieto tetovania nie sú len úžasnou podívanou, ale majú aj veľký symbolický význam pre osobu, ktorá tetovanie nosí. Niektoré interpretácie krídel môžu mať veľmi doslovný význam letu alebo rýchlosti, niektoré však môžu mať aj veľmi duchovný význam a môžu predstavovať vieru v Boha a môžu byť náboženským symbolom..

Tetovanie anjelských krídel je jednoducho masívne a rozprestiera sa po celom vašom chrbte a nezaberá viac miesta, ako potrebuje. Tetovanie krídel nesie veľmi realistický štýl, ktorý tiež dopĺňa jeho výber farby s bielou a sivou.

 1. Kmeňové značenie

Kmeňové tetovanie je medzi mužmi veľmi bežným tetovacím štýlom a vytvára veľmi pôsobivý atrament, ktorý často dopĺňa ich svalovú stavbu. Kmeňové značenie je tiež jedným z mála štýlov tetovania, ktoré veľmi dobre fungujú na rôznych častiach tela a vytvárajú veľmi zaujímavé tetovania, ktoré sa spájajú z jednej časti tela do druhej..

Toto tetovanie kmeňových značiek je obzvlášť úžasné, keď sa pozrieme na to, ako ide od ramien až po bicepsy. Hlboká a žiarivá čierna farba dopĺňa okraje a označenia tetovania. Najlepšie na tetovaní je, že je iba na zadnej strane ramien a zvyšok chrbta necháva prázdny.

 1. Vážkové tetovanie

Vážky sú jedným z najkrajších hmyzu, ktorý sa veľmi dobre prejavuje v rôznych umeleckých formách, najmä v tetovaní. Tieto tetovania sú medzi ženami veľmi časté pre ich neuveriteľne umelecký a farebný dizajn, ako aj pre ich symbolický význam. Vážky predstavujú slobodu, ako aj niekoho, kto prijíma a ľahko sa prispôsobuje zmenám.

Tetovanie vážok často nesie veľmi realistický umelecký štýl alebo tradičný umelecký štýl, vďaka ktorému sú plné veľmi jasných a živých farieb. Tetovanie na vážke umožňuje veľa prispôsobení štýlu a veľkosti, ktoré chcete, čo z neho robí perfektné tetovanie pre kreatívnych ľudí.

Dream Catcher Tattoo na chrbte

 1. Tetovanie lapačov snov

Lapače snov sú súčasťou niektorých indiánskych kultúr a niekedy sa im hovorí aj posvätné obruče, pretože chránia ľudí pred nočnými morami a zlými snami. Ich dizajn a remeselné spracovanie sú nielen skvelými ozdobami, ale aj veľmi krásnym tetovaním. Tetovanie lapača snov symbolizuje ich používanie v skutočnom svete, kde ich ľudia používajú na ochranu pred zlými snami.

Veľmi málo tetovaní lapača snov má pestrú estetiku a namiesto toho sa rozhoduje pre monochromatickejšiu farebnú schému. Niektorí umelci, naopak, majú tendenciu dávať perám lapača snov šmrnc farby, aby skutočne pridali na kráse tetovania..

tetovanie na chrbte

 1. Phoenix Tattoo

Každý vie, že tetovanie na chrbte by si mal nechať urobiť aspoň raz v tomto rozhovore. Phoenix tetovanie je jednoducho príliš krásne na to, aby ste ho ignorovali a obsahujú aj silné správy. Phoenix tetovanie znamená znovuzrodenie alebo nový začiatok, toto tetovanie môže tiež symbolizovať ľudí, ktorí si prešli ťažkými časmi, ale vyšli z toho silnejší ako predtým.

Phoenix tetovanie je tiež jedným z najľahších tetovaní, pretože sa niekoľkokrát objavilo v rôznych beletristických dielach. Môžete si buď zaobstarať repliku toho, alebo si dať tetovanie fénixa, ktoré nesie v netradičnom štýle novú školu alebo dokonca tradičný umelecký štýl. Väčšina tetovaní fénixa bude iba na vašich pleciach, takže ak sa nechystáte získať tetovanie na plný chrbát, mohlo by to byť pre vás to pravé.

 1. Svätý kríž

Tetovanie nie je len skvelý spôsob, ako predviesť atrament, ale je to tiež skvelý spôsob, ako ukázať svoju vieru a svoje presvedčenie. Ľudia, ktorí kresťanstvo vnímajú veľmi často, sa nechávajú tetovať, aby predviedli svoju vieru náboženskými tetovaniami, ako je svätý kríž. Krížové tetovanie symbolizuje boj v mene boha, ako aj vieru v boha.

Krížové tetovanie veľmi často nadobúda viac monochromatickú estetiku a len zriedka obsahuje veľa farieb. Väčšina krížových tetovaní nesie aj umelecké štýly Chicano alebo neo-tradičné umelecké štýly, ktoré ich robia ešte výraznejšími bez použitia akejkoľvek farby. Niektoré krížové tetovania tiež dobre využívajú blackwork, pretože zodpovedajú monochromatickej estetike.

 1. Mandaly

Ďalším veľmi obľúbeným dizajnom medzi ženami, mandaly, sú celkom bežným javom medzi ženami, ktoré si nechávajú tetovať. Mandaly sú duchovnými a rituálnymi symbolmi v rôznych náboženstvách, ale majú aj veľký symbolický význam. Rôzne symboly mandaly predstavujú rôzne veci, ako je slnko, hviezdy a vesmír.

Avšak okrem svojho symbolického významu sú mandaly veľmi krásne a znamenajú skvelé umenie tela. Väčšina mandál je čiernych, ale niektorí umelci majú tendenciu dávať mandale farbu, čo zvyšuje krásu atramentu. Niektorí umelci tiež dodávajú mandalam striekance vody, vďaka ktorým je atrament estetickejší.

tetovanie mandaly na chrbte

 1. Deň mŕtvych lebky

Deň mŕtvych je jeden z najväčších festivalov v USA a obsahuje výrazne farebné lebky a kostry. Festival nielenže robí skvelý make -up, ale tiež inšpiruje nespočetné množstvo ľudí, aby si urobili deň mŕtvych, ktoré vyzerá jednoducho úžasne.

V dnešnej dobe sú tetovania neuveriteľne univerzálne v tom, že môžu ísť na akúkoľvek časť tela. A obzvlášť miesto, ktoré je medzi väčšinou žien obľúbené, je chrbát. Najlepšie umiestnenie tetovania je na miechu v hornej časti chrbta alebo spodnej časti chrbta. Väčšina tetovaní má aj neuveriteľne jasné a živé farby, ktoré sa hodia k slávnostnej téme.

tetovanie na chrbte

 1. Ruže

Toto by nemohol byť zoznam tetovaní bez uvedenia ruží, možno najznámejšieho tetovania medzi mužmi i ženami. Ruže sú symbolom lásky, nádeje, prísľubov a nových začiatkov, vďaka čomu sú celkom emocionálne a symbolicky významným tetovaním.

Väčšina ružových tetovaní je v realistickom umeleckom štýle a má veľmi živé a niekedy aj tmavé farby. Najoptimálnejšie umiestnenie týchto ruží je v strede chrbta, na mieche. Umiestnenie tiež dopĺňa veľkosť ruží, pretože môžu byť malé aj veľké, ako chcete.

 1. Zaťatá päsť

Zaťatá päsť je tetovaním pre rebela v každom z nás. Zaťatá päsť je univerzálnym symbolom vzdoru, odporu a jednoty. Je to veľmi bežný symbol používaný v rôznych pohyboch na ukázanie vzdoru voči určitej príčine, takže má zmysel iba to, že tento symbol je prispôsobený správnemu tetovaniu.

Tetovanie je často blackwork a neobsahuje žiadnu inú farbu ako čiernu, ale niektoré tiež zafarbili päsť na červeno, čo je tiež farba rebélie. Medzi ďalšie variácie tohto tetovania patrí päsť s krídlami a zaťatá päsť s rôznymi nástrojmi a schémami, ktoré ukazujú podporu pre rôzne pohyby..

tetovanie stupnice libra späť

 1. Váhy váhy

Jedno z najunikátnejších tetovaní, ktoré môžete získať, je Váhy. Váhy Váhy sú samozrejme znamením zverokruhu, ale tetovanie je neuveriteľne štýlové a symbolické. Tetovanie znamená spravodlivosť a harmóniu, niekedy je tiež rovnováhou, ktorú Lady Justice drží.

Atrament zo stupnice Libra vytvára úžasné tetovanie na chrbte, najmä keď sú obe ramená váhy roztiahnuté cez ramená. Chrbát je možno jediné miesto na tele, okrem hrudníka, ktoré má dostatok miesta na tetovanie bez toho, aby boli dotknuté akékoľvek detaily. Váhu Libra môžete získať v netradičnom štýle alebo v štýle black work art.

 1. Tetovanie vlka

Vlci sú bezpochyby jednými z najlepších, aké môžete dostať. Samotná podívaná na tetovanie vlka a jeho symbolika z neho robia perfektnú kombináciu pre každého nadšenca tetovania. Vlci symbolizujú moc, vernosť a vytrvalosť; tieto vlastnosti z nich robia perfektné tetovanie pre mužov i ženy.

Vlčie tetovanie veľmi často naberá ultra realistický umelecký štýl, vďaka ktorému sú na pohľad úplne úchvatné. Farby sú na vás, pretože existuje veľa portrétov vlkov s farbou aj bez farby. Pokiaľ ide o umiestnenie, vlčie tetovanie vyzerá najlepšie, keď ide o masívne portréty vzadu, keď uvidíte, ako budú môcť využiť výhody obrovského priestoru..

Umiestnenie tetovania

Umiestnenie tetovania je veľmi vážna vec, ktorú ľudia musia brať do úvahy, keď si robia svoje obľúbené tetovanie. Je to hlavne preto, že niekedy tam, kde sa necháte tetovať, to môže o vás ako o osobe veľa povedať, než samotné tetovanie. Obľúbené miesta na tetovanie, ako je krk a hrudník predlaktia, môžu poskytnúť veľa informácií o tom, o akého človeka ide, a preto je vždy dôležité vziať do úvahy, kde si tetovanie plánujete..

Napriek tomu, že v súčasnosti hovoríme o chrbte, na chrbte sú rôzne miesta, kde si môžete dať tetovať. Od hornej časti chrbta po ramená k spodnej časti chrbta, hneď vedľa bokov, máte chrbát s veľkým počtom miest, kde si môžete dať tetovať a každé miesto o vás rozpráva iný príbeh.

Napríklad portréty s plným chrbtom znamenajú, že ste niekto, kto si chce zachovať svoje tradičné zamestnanie, ale napriek tomu chce rozhýbať kreatívne svaly. Tetovanie spodnej časti chrbta je často veľmi sexy miesto na tetovanie a často odzrkadľuje, ako ste nebojácni a nevadí vám zbytočná pozornosť. Horná časť chrbta je miesto, kde si väčšina ľudí, ktorí cvičia, nechá urobiť tetovanie, aby pochválila svoju svalovú stavbu; Ak tam máte tetovanie, je pravdepodobné, že ste niekto, kto to s kondíciou myslí veľmi vážne.

Okrem výberu správneho tetovania chrbta by ste však mali zvoliť aj správne miesto na chrbte, ktoré bude odrážať to, kým ste ako osoba. Ale okrem toho, kde by ste chceli tetovanie mať, by ste si mali položiť aj otázku „Čo toto tetovanie znamená?“

Významy tetovania

Tetovanie je umelecké dielo a podobne ako každé umelecké dielo má tetovanie hlbší význam, ako to, čo necháva povrch. To, čo robí tetovanie nekonečne lepším, nie je to, ako je vizuálne úžasné, alebo množstvo podrobností, ktoré má, ale skôr význam tetovania a to, čo predstavuje..

Tetovanie môže mať dva rôzne významy, jedným môže byť symbolický význam tetovania (Čo predstavuje samotné tetovanie) a druhým môže byť jeho emocionálny význam (čo pre vás znamená). Toto sú dva veľmi odlišné významy a väčšina ľudí nemôže vziať do úvahy obidva, a tak vezmú jeden; buď symbolický význam, alebo emocionálny.

Neuveriteľne popisné a dobre vyrobené tetovanie vlka môže mať pre vás veľký symbolický význam alebo vás môže nejakým spôsobom reprezentovať, ale nemusí mať preň žiadnu emocionálnu hodnotu. Zatiaľ čo minimalistické tetovanie bzučania včiel môže mať pre vás obrovskú emocionálnu váhu, ale nemusí mať žiadny symbolický význam.

Takže keď sa rozhodujete, aké tetovanie chcete, aj keď je to jednoduché, môžete to urobiť nekonečne lepšie tým, že nájdete emocionálny alebo symbolický význam..

Časté otázky

 • Ako veľa trvá tetovanie?

Každý cíti a reaguje na bolesť inak. Každý má tiež iné sklony k bolesti, takže je veľmi ťažké povedať, ako veľmi vám tetovanie ublíži. To znamená, že ak je to akákoľvek útecha, ihly sa budú v najlepšom prípade cítiť šteklivé, keď ste pod anestéziou.

 • Do Back Tetovanie bolí viac?

Áno, majú, ale nie veľmi výrazne. Váš chrbát má veľa citlivých miest, takže tam môžete cítiť bolesť viac ako kdekoľvek inde.

 • Ako sa môžem pripraviť na tetovanie?

Pred každým sedením sa osprchujte a oblečte si niečo pohodlné, keď sa idete dať tetovať, a tiež niečo, čo by vám nevadilo, keby ste si dali krv. Aj keď sú umelci veľmi opatrní, aby sa z klientovho oblečenia nedostala krv, môžu sa stať chyby.

 • Prečo by som mal byť opatrný pri výbere svojho umelca?

Okrem zrejmého dôvodu, že sa schopnosti každého umelca od druhého výrazne líšia, sa hygienické normy, vybavenie, skúsenosti a cena líšia v závislosti od umelca. Vyberajte teda múdro.

 • Ako a koľko zaplatím za tetovanie?

Všetci umelci uprednostňujú platbu v hotovosti, niektoré štúdiá však akceptujú aj vaše debetné alebo kreditné karty. Niektoré štúdiá vám tiež umožnia rozhodnúť sa pre splátky drahšieho tetovania. Pokiaľ ide o to, koľko zaplatíte za tetovanie, cena sa môže líšiť v závislosti od lokality, štúdia a umelca (dokonca aj v rámci jedného štúdia).

 • Tipujem umelca? Ak áno, za koľko?

Sprepitné je dobré gesto a znamená to, že ste vďační za prácu a úsilie, ktoré umelec do vášho tetovania vložil. To znamená, že ak umelec celkom nesplnil vaše očakávania, môžete tip vynechať. Môžete svojmu umelcovi zaplatiť 10-20% z celkového účtu alebo sa s umelcom dohodnúť na vopred stanovenej sume.

 • Čo je etiketa tetovania a je potrebná na tetovanie?

Tetovacie etikety sú v zásade určité spôsoby, ktorými sa musíte pri tetovaní riadiť. Existujú správne zoznamy, ktoré určujú, čo by ste mali mať na pamäti; a áno, sú veľmi dôležité, pretože umelec vám môže odmietnuť dať tetovanie, ak nedodržiavate etiketu.

Záver

Tetovanie na chrbte vám ponúka skutočný luxus, pokiaľ ide o množstvo možností a prevedenia. Pretože váš chrbát poskytuje maximálne množstvo priestoru na tetovanie, je prirodzené to s tým, aký typ tetovania chcete získať, prehnať. Samozrejme, vždy môžete mať na chrbte improvizované a upravené verzie týchto tetovaní.

About the author