155 myšlienok Dňa mŕtvych a všetko, čo potrebujete vedieť

Tetovanie je druh umenia, ktorý podporuje sebavyjadrenie a zároveň zachováva jedinečnosť nositeľa. Rovnako ako všetky ostatné formy umenia je však tiež nabitá kultúrou, vierou a tradíciou. Môžete naraziť na niekoho, kto má lebku na predlaktí, a obdivovať ho ako umelecké dielo bez toho, aby ste pochopili, čo zobrazuje.

A netetujúci nadšenec možno nechápe, čo také tetovanie znamená, ale ak hľadáte niečo podobné, pochopenie skutočných presvedčení a významu, ktorý je s tým spojený, vám určite pomôže. Tradíciu tetovania už po stáročia vykonávajú domorodé kmene a vo väčšine kultúr sú vnímané ako nevyhnutnosť, ktorá nositeľa zväzuje k jeho koreňom..

V západnom svete však tetovanie nebolo vnímané ako voľba až po 18. storočí. V niektorých prípadoch bolo tetovanie symbolom používaným na označenie zločincov, ktorí boli v cele smrti. Tento koncept sa nakoniec vyvinul do trochu prijateľného stavu a väčšina nadšencov bez tetovania to považuje za módne vyhlásenie alebo sebavyjadrenie..

Najdôležitejšie je však pochopiť, že tetovanie je cesta a nie iba napodobňovanie módneho vyhlásenia niekoho iného. Akonáhle sa rozhodnete pre atrament, musíte vykonať svoj výskum a stráviť čas vyhodnocovaním svojich možností.

tetovanie bez mŕtvych

U ľudí, ktorí sa nechajú tetovať prvýkrát v živote, sa ich voľba v priebehu výskumu často mení. Začnú s konkrétnym tetovaním a nakoniec získajú úplne iné. Návrhy a atrament by mali rezonovať s myšlienkovým procesom, ktorý prebieha v rámci jednotlivca, pokiaľ nie ste skalným fanúšikom, ktorý chce len skopírovať tetovanie, ktoré má vaša ikona, s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať k svojmu tetovaciemu návrhu význam..

Túto voľbu môžu ovplyvniť rôzne faktory. Váš rozpočet, tolerancia voči bolesti, história a skutočný význam konkrétneho dizajnu a to, či prekladá vaše zmýšľanie na plátno, ktorým je vaše telo.

Najdôležitejšou súčasťou je pochopenie „života“ dizajnu. Zostane to s vami navždy a postupne vás ľudia začnú identifikovať podľa vášho tetovania, pokiaľ nie je skryté pred zrakom. Nezmyselné tetovanie sa často mení na ľútosť, pretože myseľ dozrieva a vaše vnímanie sveta okolo vás sa mení. Ak to čítate, nenechávate si tetovať ako podnet pre výber danej chvíle – čo je dobré s odstupom času, pretože vaše tetovanie bude mať svoj význam. Aby sme lepšie porozumeli tomu, čo deň mŕtvych tetovaní prináša, zostavili sme všetky potrebné informácie, ktoré budú naši čitatelia vyžadovať

tetovanie bez mŕtvych

Deň mŕtvych tetovanie na rukách

Deň mŕtvych a tetovania

Dia de Los Muertos alebo Deň mŕtvych je oslava, ktorá sa koná koncom októbra a trvá niekoľko dní. Stručne povedané, oslava odovzdaných ľudí sa oslavuje v ten istý deň ako Halloween. Viera a kultúra spojená s týmto sviatkom presahuje všetko, čo Halloween znamená.

Samotný Halloween mal veľký vplyv na základné oslávne rituály tohto mexického sviatku. Pôvodne sa tento sviatok oslavoval v auguste, ale vzhľadom na podobný koncept a tému, Halloween a deň mŕtvych pripadajú na 31. októbra. Oslavy Dňa mŕtvych sa končia 2. novembra, čo z neho robí 3 -dňový festival. Aj keď má Halloween korene hlboko v Anglicku, Dia de Los Muertos je čisto mexický sviatok, ktorý spája aztécke presvedčenie s mexickou kultúrou.

Táto oslava predstavuje milovaných a predkov, ktorí zanechali tento svet za sebou. Existujú piesne, tanec, jedlo a stretnutia, ktoré znamenajú dôležitosť mŕtvych v mexickej kultúre. Oslava sa začína podobne ako na Halloweene oslavou „Sviatku všetkých svätých“. Nasledujúci deň, bežne označovaný ako „Deň všetkých svätých“, prináša oslavu svätých alebo zosnulých dospelých. Oltáre sú postavené 1. novembra na počesť dospelých, ktorí zomreli z komunity. 2. novembra sa oslavuje „Deň všetkých duší“.

Viera sa v celej komunite líši a niektorí veria, že 1. november je dňom duší, a nie 2. novembra. Napriek tomu je deň mŕtvych 3-dňovou oslavou, ktorá si ctí všetkých zosnulých a svet duchov.

tetovanie bez mŕtvych

Tetovanie

Rovnako ako mnoho iných presvedčení a tradícií predtým, kultúra zostala životne dôležitá pre svet umenia a úpravy tela. Deň mŕtvych ovplyvnil aj svet tetovania a nájdete niekoľko návrhov, ktorých sa týka oslava smrti.

Najprepracovanejšie a najprevádzanejšie tetovanie inšpirované dňom mŕtvych La Calaveras Catrina označovaná aj ako Dáma mŕtvych. Ruže, zložité vzory šperkov, cukrové lebky a kostry sú značnou súčasťou tejto inšpirácie.

Aj keď tetovanie lebky alebo kostry nemusí byť počiatočnou voľbou pre začiatočníkov; Pochopenie filozofie týchto umeleckých diel môže zmeniť názor kohokoľvek. Kostry a lebky prinášajú veľkú česť a rešpekt a rôzne kultúry. Podľa týchto presvedčení sú lebky a kostry pozostatkami života, druhová známka, ktorú zanechal jedinec, ktorý strávil celý život na tejto Zemi.

V iných presvedčeniach je lebka vnímaná ako negatívne znamenie, ako prejav negatívnej energie, smrti a smútku. Mexičanom však ich viera hovorí inak. Najčastejším dizajnom napusteného tetovania je „cukrová lebka“. Tento dizajn je vložený do náhrobných kameňov zosnulých rodinných príslušníkov a blízkych, ktorí sa po zanechaní stopy na tejto planéte presťahovali do duchovného sveta.

V deň skutočných osláv sú náhrobné kamene ozdobené cukrovými lebkami. Preto je väčšina dní mŕtvych tetovaní inšpirovaná dizajnom lebky z cukru. “Obraz je takmer vždy obraz ženy.” Táto inšpirácia pochádza z oslavy mexickej bohyne. Kandizované varianty lebky Catriny sú zvyčajne pestrofarebné. Sú to lebky, ale okrem toho, že sú strašidelné alebo strašidelné. Zábavné na tom je, že tieto kandizované verzie majú veselý dizajn a farebné detaily, ktoré skôr prinášajú pocit šťastia, než aby prinášali smútok zo smrti..tetovanie bez mŕtvych

Pozri tiež:

  • 13 najlepších tetovacích obchodov na svete
  • 155 ružových tetovaní: Všetko, čo by ste mali vedieť (s význammi)
  • 125 úžasných nápadov na tetovanie vrany/havrana a ich význam
  • Na výber je 125 ohromujúcich tetovaní z peria
  • 155 návrhov tetovania s cukrovou lebkou s významom

Druhy tetovania „Deň mŕtvych“

Väčšina návrhov sa sústreďuje okolo lebky ponorenej do šperkov alebo ruží, iné však môžu byť inšpiráciou zo skutočného života od tých, ktorí odišli..

1. Portrétové lebky

Portrétne lebky sú inšpirované milovaným zosnulým. Ich obraz sa prenesie na kožu a potom sa vylepší pomocou make -upu Calavera, ktorý z neho urobí cukrovú lebku. To sa robí na počesť milovaného človeka, ktorý už nie je. Aj keď niektorí fanúšikovia siahajú po tom, ako si nechajú na telo namaľovať portrét celebrít, väčšina ľudí to tradične urobí iba pre pokrvné vzťahy a rodinu. Ide o pamätné pocty ťahané väčšinou cez hrudník, chrbát a nadlaktie. Tieto portréty sú vylepšené a stávajú sa symbolom smrti pridaním hlbokých tmavých kruhov okolo očí, tmavého trojuholníka, kde je nos, a vydutej oblasti tváre. Tieto portréty sú väčšinou farebné.

2. Lebky čierneho cukru a tetovanie skeletu.

Tieto tetovania majú v strede dizajnu smrť a kosti. Sú vylepšené používaním symbolov ako ruže, sovy alebo dokonca hodiny na znamenie nedostatku času a prítomnosti smrteľnosti. Väčšina tmavších verzií sú zvyčajne iba obrysy zatienené tam, kde je to potrebné. V niektorých prevedeniach je použitie zbraní a iných nebezpečných prvkov, ktoré môžu byť špecifické pre smrť milovanej osoby zobrazenej na portréte alebo tetovaní.

3. Dekadentný v smrti

Tieto tetovania sú kombináciou farebných vzorov a všetkých čiernych portrétov. Zistíte, že niektoré aspekty tetovania sú elegantné a pútavé farby, ktoré znamenajú šťastie a „párty“ v posmrtnom živote. Väčšina týchto návrhov zobrazuje malé farebné pončo alebo sombrero. Sú umiestnené na zadnej strane rúk alebo za ušami.

tetovanie bez mŕtvych

Tradičné špecifikácie tetovania deň mŕtvych

Existujú určité aspekty týchto tetovaní lebky, ktoré zdôrazňujú ich vzťah k dňu mŕtvych tetovaní.

Téma:

Portréty, ktoré zobrazujú tváre alebo lebky, by mali buď zobrazovať zuby tváre odhalené cez lebku, ak nie, potom je potrebné ústa zošiť pomocou nite.

Nechtíky lekárske:

Okvetné lístky týchto kvetov, označované tiež ako Cempasuchtl v Mexiku, vytvárajú cestu, ktorá vedie zosnulú dušu k svojim blízkym na Zemi..

Ofrenda:

To znamená, že tetovanie navrhnuté pomocou ofrendy obsahuje všetky štyri prvky, zem, vietor, vodu a oheň. Tieto sú zobrazené ako symboly na skutočnom tetovaní. Uvidíte lebku, ktorá roní slzy alebo jej vlasy poletujú vo vetre.

tetovanie bez mŕtvych

Záver

Deň mŕtvych tetovaní je výlučne kultúrnou záležitosťou. Aj farby použité v týchto prevedeniach majú význam. Ak hľadáte úctu k milovanej osobe, ktorá odišla, potom je to dizajn pre vás.

About the author