155+ tetovaní svätého Michala: Všetko, čo sa musíte naučiť! (s význammi)

Ak hľadáte silné tetovanie, ktoré symbolizuje silu a odvahu, mali by ste premýšľať nad tetovaním svätého Michala. Tetovanie svätého Michala patrí medzi obľúbené nápady na tetovanie. Môžete sa tiež rozhodnúť pre tieto tetovanie, ak dávate prednosť odvážnym tetovaniam pred jednoduchými.

Trendom sa navyše stáva vtlačovanie biblických postáv, veršov alebo citátov. Ľudia, ktorí hľadajú jedinečný dizajn, môžu ísť na tieto nápady. Tieto tetovania môžu pokrývať rôzne témy od lásky a náklonnosti až po ochranu pred zlým duchom.

Nehovoriac o tom, detailný dizajn s výrazným posolstvom naň upúta veľa pozornosti a môže inšpirovať aj ostatných. Ale skôr ako si necháte vytetovať svätého Michala, tu je história a všetko, čo by ste chceli vedieť o tejto historickej anjelskej osobnosti.

Saint-Michael-Tetovanie

Stručná história svätého Michala

Svätý Michael predstavuje anglikánsky, Luteránsky a katolícky archanjel Michael. Svätý Michael je tiež považovaný za dominantnú postavu v abrahámovských náboženstvách, ako sú judaizmus, kresťanstvo a islam. Podľa týchto náboženských tradícií ho volajú archanjel Michael, svätý Michal alebo svätý archanjel Michael. Svätý Michael je v Biblii spomenutý 15 -krát.

V Danielovej knihe ho nájdete opisovaného ako veľkého alebo hlavného princa, keď sa archanjel Michael postavil za ľudí. A v Knihe zjavení text opisuje vojnu v nebesiach, kde svätý Michael porazil satana. Mnoho umelcov zobrazilo túto historickú scénu vo svojich umeleckých dielach, ktoré tetovači používajú na jej obnovu na koži. Konanie proti satanovi ukazuje, že svätý Michael sa odmietol vzdať a ukázal svoju statočnosť. Archanjela Michaela môžete nájsť aj v mnohých modlitbách.

Význam tetovania svätého Michala

Tetovanie inšpirované svätým Michalom ukazuje statočnosť kvôli archanjelovmu víťazstvu nad satanom. A dokonca aj v súčasnej dobe ľudia pozerajú na svätého ako na odvážneho anjela všetkých. Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre tetovanie svätého Michala, spájajú toto umelecké dielo so spravodlivosťou, dominanciou, odvahou, silou a statočnosťou.

Tetovanie inšpirované týmto dominantným a obľúbeným historickým bojovníkom umožňuje človeku odhaliť to najlepšie zo svojej osobnosti a veriť v svoje skryté prednosti..

Tento druh tetovania navyše znamená postaviť sa proti zlu a slúžiť spravodlivosti, čo vám dáva príležitosť predviesť aj vaše morálne hodnoty. Tetovanie svätého Michala si môžete natrieť na kožu aj v iných prípadoch, napríklad ak ste prežili týrajúce detstvo alebo ste vyrástli v zodpovedného dospelého človeka, ktorý je odhodlaný chrániť ľudí okolo seba napriek rôznym prekážkam..

Dizajn tetovania Saint Michael je dosť veľký kvôli detailom, ktoré sú v ňom zahrnuté. Táto časť má veľký význam, že svätec čelil silám zla a nakoniec zvíťazil. Navyše, mnoho nadšencov tetovania si necháva tetovaním archanjela Michaela predviesť svoju vieru v silu dobra, dokonalosti, lásky, oddanosti, náklonnosti a víťazstva. Ak máte dominantnú osobnosť, môžete sa pustiť do návrhov tetovania inšpirovaných svätým Michalom.

Okrem toho ste museli vidieť mraky vo väčšine návrhov tetovania Saint Michael, tieto mraky predstavujú nebesia. Bežný je tiež koncept pridávania lúčov svetla, ktorý odkazuje na slávu tohto mocného anjela.

Je pravda, že tento druh tetovania zobrazuje významný význam. Ak ste teda našli víťazstvo v zneužívajúcom vzťahu, závislosti alebo prekonali minulosť plnú depresií, môžete si na chrbát natrieť detailné tetovanie archanjela Michaela, aby ste prijali svoju silu..

Svätého Michala so zdvihnutým mečom môžete vidieť v mnohých tetovaniach. Táto časť ilustruje ducha bojovníka v osobe. Ak chcete prispôsobiť svoj dizajn tetovania, môžete si vtlačiť verše z modlitby k archanjelovi Michaelovi. Na prispôsobenie tetovania môžete tiež pridať slová alebo vety, ktoré znamenajú ochranu alebo obranu blízkych. Tento nápad navyše ukáže vašu ochrannú povahu a bude sa zameriavať na boj proti zlu za každú cenu.

Saint Michael Tattoo apeluje na ľudí, ktorí majú mentalitu bojovníka. Týmto spôsobom prejavujú odvahu, ktorú ukázal archanjel Michael, že porazil anjela zla a smrti. A tieto nápady na tetovanie sa môžu stať aj symbolom na obranu spravodlivosti a slúžiť ako liečiteľ.

Môžete vtlačiť svätého Michala ako bodajúceho mečom do srdca zla, aby ste predviedli, že archanjel jednou rukou bránil nebesia a zem pred zlým duchom. Môžete atramentovať veľkými krídlami spolu s telom zabaleným v brnení. Táto myšlienka odhaľuje dôležitosť ochrany pred všetkými druhmi zla.

Saint-Michael-Tetovanie

Umiestnenie tetovania svätého Michala

Dizajn tetovania inšpirovaný archanjelom svätým Michalom zahŕňa detaily. Ak ho hľadáte, mali by ste si tetovanie odtlačiť na nasledujúce časti tela.

1. Späť

Je pravda, že kreslenie biblických postáv je časovo náročná úloha. Okrem toho vyžaduje priestor na zobrazenie všetkých podrobností. Preto by ste si mali na chrbát tetovať tetovanie svätého Michala detailmi, ako sú ochranné krídla.

2. Zbrane

Na ruky môžete umiestniť kreatívne tetovanie s novým nápadom. Môžete tiež siahnuť po prevedení s úplným alebo polovičným rukávom.

3. Nohy

Ak vás inšpirujú úspechy, známosti a nové skúsenosti a chcete to naznačiť vo svojom tetovaní, vyberte si nohy alebo lýtka.

4. Krk

Mnohým nadšencom tetovania nevadí dať si vytetovať na krk. Vyberte si teda slobodu alebo nezávislosť od zla a zobrazte túto myšlienku odtlačkom tetovania na krk.

5. Tetovanie na rebrách

Obraz svätého Michala, ktorý poráža zlo, sa vám kvôli dostatku miesta dobre hodí na rebrá. Môžete požiadať o krídla, aby ste vytvorili lepší obraz o anjelovi dobra.

6. Rameno a hrudník

Môžete nakresliť celú scénu, kde svätý Michael bodá mečom do diabla pomocou vášho ramena a hrudníka.

Saint-Michael-Tattoo

Spoločné vlastnosti tetovania Saint Michael

Tetovači vykreslili svätého Michala ako bojovníka pokrytého brnením. Tieto obrázky často ukazujú, že svätý drží meč, ktorý preráža satana.

Na archanjelovom chrbte nájdete aj sadu veľkých a široko roztiahnutých krídel. Mnoho umelcov tiež pridáva slnečné lúče na pozadí, ktoré odkazujú na silu a dominanciu svätého Michala.

Napriek tomu, že sú tieto tetovania vytvorené čiernobielym atramentom, môžete siahnuť aj po farebnej verzii.

Inšpirácia pre tetovanie svätého Michala

Môžete nájsť veľa nápadov, ako sa inšpirovať. Choďte však za tými, ktoré zobrazujú vaše skutočné ja. Tetovanie na základe biblických postáv, ako je svätý Michael, je skvelým spôsobom, ako pridať prvok spirituality aj do vašej osobnosti.

Preto keď plánujete tetovanie svätého Michala, vyhľadajte existujúce obrazy a sochy archanjela Michaela. Tieto umelecké diela vytvorili niektorí zo známych umelcov. Tu sú obľúbené umelecké diela, na ktoré môžete hľadať referenciu.

  • Socha svätého Michala v pekle Tepeyac, Mexico City
  • Le Grand Saint Michel od Raphaela
  • Socha v kostole Saint Michaelis v Hamburgu
  • Moridlo Michael Archanjel od Guida Reniho

Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre realistický štýl tetovania, ktorý je bežný pri tetovaní archanjela. Mnoho ľudí preferuje čiarové, tradičné alebo blackwork štýly, ktoré tiež zvyšujú vizuálnu príťažlivosť tetovania.

Môžete požiadať svojho tatéra, aby mu dal detail a odtiene ako efekt sochy. Ak chcete svojmu tetovaniu Saint Michael dodať na význame a hĺbke, v hornej časti môžete nakresliť jemné zosvetlenie, ktoré dodá efekt búrlivej oblohy.

Môžete upozorniť na svoje tetovanie pridaním tmavých čiernych ťahov a ponechaním určitej oblasti pokožky bez nej. Nielenže dodá detailu na dizajne, ale zvýši aj jeho vizuálnu príťažlivosť.

Kontrast vašej pokožky a čiernej farby jej dodajú efekt wow. Aby bolo vaše tetovanie estetické, nenakreslite čierne ostré obrysy a choďte radšej na tieňovanie. Udrží dizajn čistý a jedinečný.

Moderné tetovanie svätého Michala

Pri tetovaní archanjela sa môžete rozhodnúť pre moderný prístup. Na plnom ramene to vyzerá cool a štýlovo. Neváhajte pridať nebeské brány, nakreslite holubicu, ktorá predstavuje Ducha Svätého, oblaky, a pridajte niekoľko úderov slnečného svetla, ktoré znamenajú slávu Michaela.

Ak sa chystáte tetovať na rukáv, choďte na čiernobiely odtieň a spojte všetky prvky, aby vaše tetovanie dostalo modernú atmosféru..

Tradičné tetovanie svätého Michala

Tradičný dizajn obsahuje ruže, srdce prebodnuté nožom, verš z modlitby, znamenie svätca a v niektorých prípadoch aj svetelné lúče a oblaky. Ak pridáte tieto prvky do svojho tradičného tetovania, bude z neho nakoniec tiež odvážny a ostrý dizajn.

Zmysluplné tetovanie

Svätý Michael viedol Božiu armádu a vyhral proti zlým silám. Tento koncept je často zobrazený v obrazoch. Chvíľu, kedy svätý porazil Satana, môžete vziať aj ako inšpiráciu. Symbolické to bude, ak ste prekonali životné prekážky.

Môžete tiež predstavovať prvky ako had, ktoré predstavujú zlých duchov a ukazujú boj svätca. Bude dobre ladiť s témou a umožní vám bojovať proti negatívnej energii a získať ochranu archanjela.

Ďalej nemusíte chodiť na veľké tetovania. Ak chcete malé, jednoduché a napriek tomu provokujúce tetovanie, môžete sa rozhodnúť pre menej detailov, ako napríklad archanjel držiaci meč a štít. Táto myšlienka pekne zobrazuje bezpečnosť a ochranu.

   

Užitočné rady, ktoré treba dodržiavať

Tetovanie je zábava, kým sa u vás nerozvinie infekcia. Je pravda, že potetovaná koža sa popáli alebo sa stretne s infekciou kože.

Ak však urobíte preventívne opatrenia, týmto rizikám môžete predísť.

Ako si vybrať tetovacieho umelca?

Vybrať si certifikovaného tatéra, ktorý v tejto oblasti pracuje roky, je rovnako dôležité ako výber jedinečného dizajnu pre vaše tetovanie. Tak získate nielen dokonalé tetovanie, ale váš umelec vám poskytne návod, ako sa o svoje tetovanie tiež starať..

Začnite preto túto tetovaciu cestu vyhľadávaním na internete. Mali by ste hľadať najlepších tetovačov vo svojom okolí. Dvakrát skontrolujte ich stránky sociálnych médií, či neobsahujú spätnú väzbu a obrázky ich práce. Najlepší tatéri sú hrdí na to, že predvádzajú svoju tvrdú prácu a úsilie.

Vyhnite sa tekutinám na riedenie krvi

Akonáhle si vyberiete umelca, vyhnite sa konzumácii kofeínu a alkoholu najmenej 48 pred termínom tetovania. Tieto tekutiny vedú k zriedeniu krvi. To naznačuje riziko nadmerného krvácania počas postupu. Berte na vedomie, že neustále krvácanie môže ovplyvniť vizuálnu príťažlivosť vášho tetovania.

Vyhnite sa aspirínu

Aspirín je známy aj ako riedidlo krvi. Je preto lepšie vyhnúť sa jeho príjmu 24-48 hodín pred stretnutím.

Zostaňte hydratovaní

Do dňa, keď dostanete atrament, by ste mali denne vypiť najmenej dva litre vody. Keď je vaše telo hydratované, urobí vašu pokožku pružnou a odolnou na to, aby niesla ihlu na koži. Ak sa chystáte na dlhé sedenie, určite si dajte veľké jedlo a sýtte sa. Nedostatočné jedenie môže mať vplyv na hladinu cukru, môže vás počas relácie hladovať alebo sa vám môže točiť hlava.

Noste pohodlné oblečenie

Musíte nosiť priedušný a stratiť oblečenie. Pomôže to dostať sa do oblasti tetovania. Ak si dávate tetovanie na nohy alebo ruky, budú sa vám hodiť šortky a topy bez rukávov. Na chrbát alebo stredný riff je potrebné voľné tričko.

Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste po tetovaní mali dodržať.

Zakryte si tetovanie

Nové tetovanie je náchylné na infekciu. Preto ich musíte udržiavať v čistote. Váš umelec tiež poskytne niekoľko hygienických rád, ktoré by ste nemali prehliadať. Zabaľte si tetovanie obväzom, kým neopustíte štúdio a nedostanete sa domov.

Tetované miesto by ste mali umyť antibakteriálnym mydlom a vodou až po niekoľkých hodinách. Neotierajte ho; namiesto toho tetovanie jemne osušte.

Udržujte ho zvlhčený

Ak sa chcete tetovaním chváliť, musíte nábožensky dodržiavať pokyny po starostlivosti. Preto používajte iba predpísaný krém alebo pleťovú vodu podľa pokynov. Vyhnite sa rozhodnutiu pre nápravné opatrenia, ktoré by urýchlili proces hojenia. Úplné uzdravenie tetovania trvá týždne, takže ho musíte chrániť a zvlhčovať.

Vyhnite sa prebytočnej vode

Vaše tetovanie musí zostať čisté 24/7. Nemali by ste ho však ponoriť do vody. Môžete sa sprchovať, ale kúpeľom a bazénom sa vyhýbajte aspoň dva týždne. Váš tetovač vás môže lepšie viesť v závislosti od procesu hojenia.

Dávajte pozor na oblečenie

Oblečenie hrá významnú úlohu, ak je vaše tetovanie umiestnené na ramene, chrbte, hrudníku alebo rebrách. Vyhnite sa noseniu obtiahnutých košieľ, kým sa tetovanie nezahojí. Priliehavé oblečenie sa bude obtierať o vašu potetovanú pokožku, čo môže poškriabať vaše novo urobené tetovanie.

Ak vám to váš tetovač dovolí, nechajte ho zakryté oblečením a denne vymieňajte obväzy.

Chráňte pred slnkom

Na vykročenie s nezahojeným tetovaním môžete použiť dáždnik. Slnečné svetlo je pre vašu jemnú pokožku nebezpečné a keď sa necháte tetovať, zvyšuje sa riziko kožnej infekcie alebo zápalu.

Zakrytie tetovania vás ušetrí od týchto oslabujúcich podmienok. Navyše, o svoje tetovanie sa budete musieť starať aj potom, čo bude uzdravené. A naneste si kvalitné opaľovacie krémy, pretože ultrafialové (UV) lúče budú tetovacie farby blednúť.

Nedotýkajte sa svojho tetovania

Môže sa to zdať lákavé, ale nevyberajte si a neškrabte svoje tetovanie. Veľmi to ovplyvní proces hojenia.

Poraďte sa so svojim tetovacím umelcom

Je bežné, že nie všetky časti tela, koža a textúry držia farby, čo je prirodzené. V určitých oblastiach môžu farby vyblednúť.

V takom prípade by ste sa mali poradiť so svojim tetovacím umelcom. Ak pocítite svrbenie, pocit pálenia, začervenanie, opuch, bolesť, zelený alebo žltý výtok spolu s horúčkou, ihneď navštívte lekára. Tieto príznaky sú bežné a liečiteľné. Na liečbu svojho stavu a zníženie teploty potrebujete správne lieky. Vyhnite sa tiež samoliečbe, aby ste predišli týmto príznakom.

Spodná čiara

Nie je pochýb o tom, že odvážne a detailné tetovanie vyzerá esteticky. Ak vás tento druh tetovania oslovuje, tetovanie archanjela Michaela je pre vás tou najlepšou voľbou. Tento zmysluplný nápad na tetovanie vám umožní ukázať svoju statočnosť a odhodlanie bojovať proti zlým duchom.

About the author