175 najlepších nápadov na tetovanie rúk s významom!

Tetovanie je jedným z najznámejších spôsoby, ako sa niekto môže vyjadriť alebo ukázať svoje presvedčenie. Jedným z miest, kde ľudia trochu váhajú, či si dať tetovať, sú však ich ruky.

Ruky sú jednou z najviditeľnejších častí vášho tela a človek o vás môže veľa povedať už pri pohľade na vaše ruky. Bez ohľadu na to, či si pri rozprávaní podávate ruku alebo nimi hýbete, vždy urobíte dojem rukami. Zanechajte teda trvalý dojem s fantastickým ručným tetovaním.

Aj keď môže byť ťažké získať jedno na prvom mieste kvôli obrovskej zručnosti potrebnej na zvládnutie fantastického ručného tetovania, ručné tetovanie je stále neuveriteľne krásne a dobre vyzerajúce. Vďaka šikovnému tetovačovi, ktorý robí z vašej ruky plátno, si môžete byť istí, že dostanete fantastické tetovanie.

ručné tetovanie

Dôvody na tetovanie na ruky

Tetovanie, okrem toho, že je trochu bolestivé a časovo náročné, je vzrušujúci zážitok. Aj keď mnohí odborníci na tetovanie neodporúčajú tetovanie na rukách, ak je to prvýkrát a chystáte sa na to, čo si zaumienite, môžete si nechať vyleptať krásne umelecké dielo na ruku..

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, tetovania je oveľa viac než len estetika. Tetovanie má pre nositeľa duchovný alebo metaforický význam alebo je pre nich iba znakom toho, že si na niekoho pamätá. Vzhľadom na to je tu niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali nechať urobiť tetovanie na ruku.

ručné tetovanie

1. Sloboda prejavu

Veľmi málo aktivít alebo foriem umenia vám umožňuje vyjadriť sa rovnako ako tetovanie. Od vyjadrenia toho, ako sa cítite, až po zobrazenie svojich presvedčení a ideálov na svojom ramene – doslova – spôsobov, ktorými sa môžete vyjadriť prostredníctvom tetovania, je neobmedzené..

Či už ide o text piesne alebo mantru, ktorou ste žili celý život, vždy sa môžete pokojne vyjadriť pomocou tetovania. Túto slobodu prejavu môžete zdôrazniť obrovským výberom štýlov a farieb, ktoré sú k dispozícii.

Od neo-tradičných tetovaní po kmeňové tetovanie s hrubými čiernymi vzormi podobnými ťahom, si môžete vybrať z obrovskej ponuky štýlov a prevedení..

Ak sa vám nepáči, čo má umelec vo svojom portfóliu, môžete im vždy poskytnúť návrh, ktorý by ste chceli. Tento krok je, samozrejme, niečo, čo im budete musieť dať niekoľko týždňov alebo niekedy mesiacov vopred, než vás budú môcť atramentovať.

Okrem toho, keď vidíte, ako sú vaše ruky najexponovanejšou časťou tela, ešte viac zdôrazňuje, ako sa prostredníctvom tetovania vyjadrujete.

2. Absolútne krásny

Tetovanie je podceňovaná forma umenia, ktorá si vyžaduje veľa času, trpezlivosti a cvičenia. Výsledkom celého času, ktorý na vás umelec strávi, je umelecké dielo, ktoré by si možno zaslúžilo byť v múzeu.

Tetovanie nie je nič iné ako krásne a ohromujúce na pohľad, aj keď sú na plátne takom malom, ako je vaša ruka. Aj keď mnohí tvrdia, že tetovanie na predlaktí alebo v blízkosti ramena vyzerá oveľa lepšie, tetovanie môže na ruke vyzerať rovnako úžasne, ak nie ešte viac..

Menšie ruky navyše umožňujú neuveriteľne detailné a malebné tetovanie často vyrobené zo živých farieb. Keď už hovoríme o živých farbách, farby tiež pridávajú na kráse každého tetovania, čím sú ešte atraktívnejšie. Od efektov akvarelu po industrializované tmavé farby môžete vždy nájsť niečo, čo zodpovedá vašej predstave o dobrom tetovaní.

3. Ukážte svoju lásku a uznanie

Tetovanie je tiež vynikajúci spôsob, ako ukázať svoju lásku a uznanie určitým hnutiam alebo ideológiám. Či už je to pamätník priateľovi alebo milovanej osobe, alebo symbol mieru alebo pohybu, v ktorý veríte, ručné tetovanie je vynikajúci spôsob, ako ukázať svoje uznanie alebo vzťah k konkrétnej príčine..

Dobrým príkladom zvyšovania povedomia je projekt Semicolon alebo Hnutie Semicolon. Projekt Semicolon, ktorý sa začal v roku 2013, je mimovládna organizácia, ktorá robí pokroky v oblasti povedomia o duševnom zdraví. Jeho symbolom je bodkočiarka a mnohí z jeho nasledovníkov, ako aj ľudia, ktorí veria v ich posolstvo, si nechávajú tetovať bodkočiarkou, aby šírili povedomie o tejto veci..

Lásku k milovanej osobe môžete prejaviť aj ručným tetovaním. Medzi priateľmi alebo blízkymi je najbežnejšie dať si zodpovedajúce tetovanie, aby posilnili svoje puto a lásku k sebe navzájom. Vaše tetovanie môže byť tiež spomienkou na niekoho, kto prešiel, alebo na niekoho, kto vám pomohol v ťažkých časoch.

Nakoniec, vaše tetovanie nemusí prejavovať lásku iba k niekomu, pretože môžete prejaviť aj lásku k vášmu náboženstvu; alebo ak ste veľmi vlastenecký dokonca aj vaša krajina.

ručné tetovanie

4. Motivujte sa

Prevládajúcou formou tetovania, do ktorého ľudia investujú čas i peniaze, sú motivačné tetovania. Či už ide o spisy alebo kresby, ktoré vás môžu motivovať, motivačné tetovanie je medzi väčšinou ľudí v tetovacej komunite všadeprítomné..

Rozšírenou formou motivačného tetovania sú mantry alebo motivačné dialógy z popkultúry. Všadeprítomná mantra, ktorú väčšina ľudí dostane, je veta „tento čas pominie“, čo je samo o sebe presvedčivé vyhlásenie..

Tieto druhy tetovania sú často na ľuďoch, ktorí sa zaoberajú závislosťami alebo na ľuďoch, ktorí trpia duševnou traumou. Motivačné kresby sú tiež neuveriteľne obľúbené, pretože ukazujú známky sily.

ručné tetovanie

5. Nie je to veľká dohoda

Pokiaľ ide o tetovanie, ľudí obklopuje veľa stigiem. Od rozhovorov o bolesti a jazvách až po obavy o hygienické podmienky, okolo tetovacej komunity je okolo tetovania veľa stigmy.

Aj keď to mohli byť platné obavy pred 20 alebo 30 rokmi, nevzťahujú sa na dnešné štandardy. Dokonca aj menší tetovači zabezpečujú, aby všetky ich zariadenia boli hygienické a miesto, kde budete sedieť. Udržiavanie hygieny je vážnym problémom každého tetovacieho salónu, pretože môže viesť k vážnym chorobám.

Pokiaľ ide o bolesť, jedným z prvých krokov, ktoré každý tetovací umelec urobí predtým, ako vás začne farbiť, je dať vám anestetikum – vidieť, ako vám vaše neustále trápenie kvôli bolesti zabráni v dokončení tetovania. S pomocou anestetika vám budú môcť poriadne zapracovať na tetovaní, kým budete v pohode.

Na druhej strane starosti ako náklady na tetovanie a nepohodlné usporiadanie sedenia sú súčasťou balenia. Napriek tomu, že väčšina štúdií má veľmi pohodlné stoličky, dlhodobé sedenie v jednej polohe môže viesť k kŕčom a dokonca bolestiam v tele. Z tohto dôvodu väčšina umelcov z času na čas dáva prestávky alebo má denné sedenie pre svojich zákazníkov. Bez ohľadu na to, náklady a čas, ktoré dobré tetovanie trvá, budete musieť znášať.

Najlepšie nápady na tetovanie rukou

Ak zistíte, že ste presvedčení, že si potrebujete dať urobiť dobré tetovanie na ruky, potom je tu niekoľko nápadov na ručné tetovanie, ktoré môžete vyskúšať na vlastnej koži..

Tradičná ruža

Ruža v tradičnom štýle je jedným z najkrajších a najelegantnejších tetovaní, ktoré ženy môžu dostať. Vďaka jasným a živým farbám, ktoré tvoria väčšinu tetovania, môže toto tetovanie pôsobiť neuveriteľne divokým, ale pritom jemne. Vďaka tradičnému štýlu tetovanie vyzerá ešte krajšie a farebnejšie. Aj keď toto tetovanie môže byť z ruže, kvetinové tetovanie v tradičnom štýle funguje na akejkoľvek kvetine. Takže ak máte pocit, že vás ruža neodráža, vždy môžete získať kvetinu, ktorá môže.

Kaligrafia alebo graffiti

Graffiti je jednou z najznámejších foriem umenia a môže z nej byť nádherné tetovanie. Či už s farbou alebo s monochromatickejším vzhľadom, graffiti vyzerá dobre v oboch prípadoch a väčšinou závisí od toho, čo získate. Ak sa vám nechce nechať si tetovať v štýle graffiti, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre tetovanie v štýle kaligrafie. Kaligrafia je medzi väčšinou ľudí v tetovacej komunite veľmi známa, pretože vyzerajú neuveriteľne štýlovo.

Referencie popkultúry

Ak máte niekedy problém nájsť ten správny druh tetovania, ktorý by ste si mali dať na ruku, pamätajte, že odkazy na popkultúru ako tetovanie vždy fungujú. Či už ide o dialóg z filmu alebo symbol zo šou, odkazy na pop kultúru sú stále dobrý nápad. Vynikajúcim príkladom toho môže byť mnoho úžasných sigílií klanov v Hre o tróny alebo ich sloganoch.

Deň smrti

Ak vám nevadí masívna farebná lebka na ruke, deň mŕtvych lebiek je jedným z najlepších tetovaní na ruky. Ukážte svoju lásku k mexickému festivalu s lebkou Dňa mŕtvych na ruke. Existuje množstvo štýlov a farieb, ktoré lepšie dopĺňajú požadovaný typ tetovania, a či už chcete, aby bol trochu praštěný alebo desivý..

Tetovanie na kĺboch

Ak nehľadáte tetovanie, ktoré vám prevezme celú ruku, môžete kedykoľvek siahnuť po oveľa chladnejších tetovaniach kĺbov. Ak sa niekedy chystáte na tetovanie na ruku, väčšina ľudí vám odporučí tetovanie na koleno. Tetovanie na koleno môže byť písmeno, alebo môže ísť o poriadny dizajn, ktorý sa rozprestiera nad vašimi kĺbmi. Aj keď nie je neobvyklé, že ľudia majú na svojich klboch správny vzor, ​​väčšina komunity preferuje písmená alebo symboly..

Tetovanie zvierat

Zvieracie tetovanie je možno jedným z najznámejších typov tetovania, ktoré si môžete dať urobiť. V celej komunite existuje veľa ľudí, ktorí uprednostňujú tetovanie zvierat pred akýmkoľvek iným typom tetovania. Preferovaný štýl tetovania ovplyvní konečný produkt, pretože môžete mať ultra realistické zobrazenie leva alebo kreslenejšiu kresbu mačky napustenej rukou..

Japonské kanji

Ak ste fanúšikom japonskej kultúry alebo hľadáte niečo chladné do ruky, japonské kanji je vždy dobrá voľba. Logo japonského loga často vytvára veľmi zábavné a úžasné tetovanie. Kanji, ktoré si vyberiete, môže mať aj metaforický význam, prostredníctvom ktorého sa môžete vyjadriť.

ručné tetovanie

Záver

Tetovanie je značná investícia, a to nielen finančne. Dať sa tetovať vám nielenže zaberie veľa času, ale keď sa už k nemu konečne dostanete, je takmer nemožné sa ho zbaviť. To je dôvod, prečo väčšina veteránov z tetovacej komunity na fórach odporúča nováčikom, aby urobili veľa výskumu a až potom sa budú venovať umelcovi a dizajnu..

Keď už hovoríme o výskume, nájsť umelca, ktorý je ochotný urobiť si ručné tetovanie, je výzva sama o sebe. Väčšina umelcov láskavo odmieta kvôli množstvu zručností a skúseností potrebných na výrobu správneho ručného tetovania. Ručné tetovanie je navyše veľmi citlivé, pretože v mieste tetovania je veľa žíl. Tento faktor robí tetovanie na ruke obzvlášť náročným, pretože umelci sa často boja, že sa pomotajú.

Nakoniec sa budete musieť starať aj o svoje čerstvé tetovanie tým, že s nimi zaobstaráte vhodné pleťové mlieko a budete ich chrániť pred slnkom. Čerstvé tetovanie najmä rýchlejšie vybledne, keď je vystavené slnku, preto je najlepšie nechať ho zakryté. Mali by ste sa tiež snažiť čo najlepšie udržať vodu mimo tetovania, a bude náročné sledovať, ako bude tetovanie na vašej ruke..

Bez ohľadu na všetky tieto bezpečnostné opatrenia, ktoré musíte urobiť, je tetovanie na ruke jedným z najlepších typov tetovania, aké si človek môže zaobstarať. Aj keď nájsť správneho umelca môže byť náročné, nakoniec sa to všetko vyplatí, keď dostanete na ruku absolútne majstrovské dielo.

About the author