20+ najlepších miest na tetovanie a ich význam

Psychológia spojená s ľuďmi, ktorí menia vzhľad svojich tiel kvôli sebavyjadreniu, je celkom zaujímavá. Od ľudí, ktorí zjazvujú svoju pokožku určitým vzorom, vzdorujú spoločnosti, až po ľudí, ktorí to považujú za formu umenia, nájdete mnoho zaujímavých dôvodov aj za ten najmenší dizajn..

Tlak rovesníkov do značnej miery ovplyvnil rastúcu základňu klientov v tetovacom priemysle. Niektorí ľudia to robia, aby sa „dobre zmestili“ medzi svoju skupinu priateľov alebo fanúšikov a nechajú si vytetovať tetovanie, ktoré sa podobá na ich obľúbenú celebritu. Ale samozrejme, má to aj temnejšiu stránku, existuje niekoľko extrémnych prípadov, keď sa z tetovania stane závislosť. Ľudia cítia „potrebu“ neustáleho tetovania; to môže ľudí priviesť k extrémom pri úprave tela.

Ľudská myseľ je labyrint myšlienok, myšlienok, vnemov a emócií. Nie každý sa uberá rovnakým smerom, kde môže byť váš výraz preložený do slov na papieri, iní môžu vyjadriť prostredníctvom svojich tetovacích návrhov.

Podľa výskumu, 21 % dospelých Američanov má tetovanie vo veku od 30 do 39 rokov. Iná štúdia spochybnila ľudí bez tetovania a zhromaždila údaje o ich názore na tetovanie. V závere sa uvádza, že ľudia, ktorí sa nenechajú tetovať, považujú ľudí s tetovaním za rebelskejších a otvorenejších.

Asi 31% ľudí s tetovaním to považovalo za zlepšenie ich osobnosti a vyjadrilo sa, že vďaka tetovaniu sa cítia a vyzerajú viac sexi. Tetovanie sa pomaly vydáva za runner-up populárneho aktu, ktorým je prepichovanie uší.

Piercing do ucha je najobľúbenejšou formou úpravy tela v USA. Dá sa to pripísať myšlienke, že prepichnutie laloku sa považuje za prijateľné vo veľmi mladom veku, zatiaľ čo tetovanie je voľbou dospelých v ich staršom veku. Psychológovia tvrdia, že väčšina ľudí si nechá urobiť tetovanie na prevrat s traumatickým zážitkom alebo si ho nechá definovať ako nového človeka po emocionálne náročnej situácii..

Existuje niekoľko postojov, prečo niekto dostane tento typ úpravy. Jedným z nich je čistý dôvod estetiky. Ľudia to robia pre módu a robia vyhlásenie, že sú nervózni a divokí. Ostatní ho získajú, pretože Rihanna ich má niekoľko. Nech už je dnes tetovanie čokoľvek opodstatnené, kedysi existovala tradícia (v niektorých častiach sveta stále existuje), ktorá podporovala túto tvár umenia..

Umiestnenie tetovania a jeho význam

Tetovanie je umeleckou reprezentáciou bolesti, šťastia, smútku alebo príbehu. Okrem toho má tetovanie tiež význam a symboliku. Umiestnenie tetovania hovorí veľa o osobnosti jednotlivca. K významu každej časti tela, ktorá bola tetovaná po stáročia, sa viaže história.

Predlaktie

To znamená vnútornú bytosť človeka. Ak zvolené tetovanie symbolizuje silu, potom to znamená, že majú silné odhodlanie. Ak je to chúlostivé, naznačuje to, že sú navonok tvrdé, ale vo vnútri zraniteľné.

Krk

Ak je toto tetovanie umiestnené na prednú stranu krku, znamená to, že osoba ignoruje spoločenské tlaky a že sa nebojí otvorene prejaviť. Zátylok a zátylok, ktoré môžu byť pokryté vlasmi, obzvlášť u dievčat, znamenajú, že sú názorové a neboja sa zmeniť svoj názor, ak musia. Toto je jedna z najbolestivejších častí.

Ucho

To je zvyčajne umiestnené za uchom a je to jemný dizajn, symbolizujúci vnútorné ja jednotlivca a jeho lásku k súkromiu.

Toto je niekoľko príkladov toho, ako umiestnenie tetovania rezonuje s osobnosťou ľudí.miesta na tetovanie

Niekoľko geniálnych odporúčaní pre umiestnenie tetovania

V niektorých prípadoch príde klient s požiadavkou na najmenej bolestivé miesto na tetovanie, ale mali by ste tiež zvážiť, ako tvary a ohyby vášho tela dopĺňajú vaše vysnené tetovanie. Na tetovanie zvážte nasledujúce miesta

Tele

Zakrivenie lýtka dopĺňa určité typy tetovania, najmä pokiaľ ide o proporcie zmeny dizajnu zhora nadol. Je to pomerne bolestivé a tiež to nejaký čas trvá, kým sa uzdravíte, ale ak ste niekto, kto má rád svoje súkromie a chce sa o to podeliť s blízkymi ľuďmi, toto je miesto pre vás.

Za uchom

Tento malý priestor je ideálny pre jemné prevedenie, ale je len na vás, aby ste si vybrali lebku ako návrh tetovania. Aj keď je to veľmi bolestivé utrpenie, toto umiestnenie vám dáva slobodu udržať svoje tetovanie v tajnosti alebo ho zobraziť, kedykoľvek budete chcieť

Hruď

Toto umiestnenie má vo svete tetovania veľký význam. Ľudia dostávajú vzory, mená alebo symboly, ktoré sú ich srdcu bližšie a majú osobitný význam pre nich a pre niekoho, s kým majú spoločné puto.

Podpazušie

Toto umiestnenie si získalo slávu u žien, ktoré sa rozhodli vzoprieť sa očakávaniam spoločnosti v súvislosti s oholenými alebo voskovanými vlasmi v podpazuší. Pomaly sa to však začalo zaujímať medzi nadšencami tetovania, ktorým dochádzalo miesto na tetovanie. Je to jeden z najbolestivejších zážitkov, ktoré môže ktokoľvek zažiť. Nie všetci tatéri to dokážu, pretože je to zložité umiestnenie. Navyše používa techniky, s ktorými sa dokážu vyrovnať iba profesionáli. Ak si chcete nechať vytetovať podpazušie, nájdite si miesto, kde sa bude venovať týmto druhom tetovania, a rezervujte si stretnutie s najlepšími.

Torzo

Pokiaľ nie ste modelka plaviek, existuje niekoľko šancí, že to uvidí niekto iný ako vaši najbližší ľudia. Ak silne veríte v energie a sústreďujete svoje čakry, je to perfektné miesto, kde môžete získať symbol pre svoje presvedčenie. Od miesta, kde umiestnenie srdca končí do spodnej časti tela za tráviacim systémom, môže táto oblasť znamenať toľko. Následná starostlivosť o toto umiestnenie je dosť náročná a tieto rany sa budú hojiť dlho.

Zadná časť

Toto umiestnenie je považované za zmyselné pre mužov i ženy. Toto je jedno z najobľúbenejších tetovaní medzi dospievajúcimi dievčatami a mužmi, ktorí cvičia a nie sú hanbliví. Toto umiestnenie môže byť súkromnou záležitosťou alebo verejnosťou v závislosti od toho, čo pre vás ako jednotlivca znamená výber tetovania. Tetovači tvrdia, že väčšina ľudí hľadá toto miesto, keď majú citát alebo spomienku, ktorú je potrebné vytlačiť na ich telách slovami.

Stehná

Toto umiestnenie má zvyčajne sentimentálnu hodnotu a je tiež záhadné. Ak máte trochu introvertnú osobnosť, toto je miesto pre vás. Máte tak príležitosť vyjadriť sa alebo si pripomenúť niečo, čo si chcete nechať pre seba a ukazovať to len príležitostne. V súčasnej dobe je to jedna z najväčších módnych vyhlásení v tetovacom priemysle. Tetovači však špekulujú, že čoskoro to bude jedno z najčastejších miest na tetovanie.

Zápästia

Je to odvážna voľba a pre ľudí, ktorí chcú, aby svet videl ich príbeh alebo si chcú niečo neustále pripomínať. Toto je považované za najobľúbenejšie miesto pre ľudí trpiacich úzkosťou, depresiou alebo inými poruchami. Toto je pre nich neustála pripomienka, aby boli chránení pred sebapoškodzujúcimi praktikami. Na zápästiach väčšiny osôb s tetovaním na zápästí nájdete vety ako „zostaň silný“ alebo „zostaň pozitívny“..

Zbrane

Nadlaktie

Toto umiestnenie znamená silu a odhodlanie dosiahnuť cieľ alebo účel. To sa bežne vyskytuje u ľudí, ktorí majú dobrú fyzickú motiváciu a zdravie. Aj to svedčí o tom, že si radi nechávate časť svojho života pre seba a občas si užívate život podľa vlastných pravidiel.

Predlaktie

Toto je jedno z najpredávanejších umiestnení, na ktoré si môže ktokoľvek dať tetovať. Toto je symbol vnútra. Väčšina ľudí si pre toto umiestnenie vyberie buď elegantné symboly, alebo plnohodnotné umelecké diela.

Prsty

Toto umiestnenie sa zvyčajne používa na umiestnenie veľmi významných a zmysluplných tetovaní, ako je srdcový rytmus milovanej osoby alebo meno. Je to bolestivé utrpenie, ale neustále pripomínanie dobra vo vašom živote. Niektorí ľudia dostanú šípky, ktoré im pomôžu zapamätať si, že sa vždy majú pohnúť dopredu. Je to tiež jedno z najbežnejších miest na tetovanie z estetických dôvodov.

Chytré body na tetovanie

Ak ste záhadný typ alebo nechcete svoje tetovanie predvádzať na sentimentálne účely otvorene, máme pre vás perfektné miesta, na ktoré môžete nechať napustiť drobnosť.

1. Spodná časť chodidla

Na spodnú časť chodidiel si môžete dať vytetovať čokoľvek, čo sa vám páči. Toto je miesto, na ktoré sa nikto nebude pozerať a vy si môžete zachovať svoje súkromie. Celebrity ako Cara Delevingne si dali tetovať na spodnú časť chodidla.

2. Medzi prstami

Toto umiestnenie si za tie roky získalo veľkú obľubu a ľudia si tu dajú tetovanie z mnohých dôvodov. Aj keď tieto tetovania možno príležitostne spozorovať, zostanú skryté medzi prstami.

3. Ucho

Ak sa chcete vplížiť k tetovaniu bez toho, aby si to veľa ľudí všimlo, potom je to perfektné miesto pre vás. Ľudia si to všimnú, iba ak budete chcieť, a nie je to nič, čo by dnes korektor nemohol skryť. Inšpirujte sa KatVon D a tu hviezdnym tetovaním na uchu.

4. Vnútorný ret

Aj keď sa tým hipsteri môžu chváliť na všetkých svojich stránkach sociálnych médií, môžete sa rozhodnúť, že to necháte skryté. To je zvyčajne umiestnené na vnútornej strane pod perami a pod oblasťou brady. Tieto tetovania však veľmi rýchlo miznú, ale ak ste fanúšikom Miley Cyrus, môže to byť zábavná vec na vyskúšanie..

tetovanie na členku

5. Členok

Jemné tetovanie umiestnené na členku môže byť celkom nádherné a príťažlivé. Katy Perry je jednou z hviezd, ktoré sa chvália tetovaním na členku.

6. Na krku

Na estetické alebo sentimentálne účely je to perfektné tetovanie pre niekoho, kto sa nechce príliš deliť s ľuďmi okolo seba. Ariane Grande sa týmto štýlom už nejaký čas chváli a môžu o tom vedieť len nasledovníci OG

7. Na vnútornom bicepse

Vnútorné tetovanie bicepsu je možné vidieť iba vtedy, ak sa chválite svojou transformáciou bicepsu. V opačnom prípade môžu ľudia na toto tetovanie len pár pohľadov. Miley Cyrus ich má niekoľko a rozhodne sa nimi chváli.

8. Bočná časť chodidla

Ak ste fanúšikom Lea Michele, možno by sa vám mohol páčiť dizajn na boku nohy. To sa dá ľahko skryť pod zakrytou obuvou a môžete sa ním chváliť, keď sa rozhodnete.

História

Tetovanie je tu už niekoľko storočí. Najstaršia nahrávka z roku 12000 pred n. L., Prečo ľudia chodia na tetovanie, mala rôzne dôvody. Od označenia za kultúru a tradíciu až po módne vyhlásenie vysokoškolskej dievčatá zostali základy dizajnu tetovania rovnaké.

Ak sa obrátite na históriu za účelom výskumu, zistíte, že tetovanie je už dlho súčasťou tradícií a rituálov. Ženy z Bornea si vytetovali svoju špecifickú vraždu na predlaktie. Medzi tieto zručnosti patrilo byť odborníkom v oblasti tkania alebo odborným kuchárom; tieto symboly boli vytetované, aby sa zvýšila ich šanca získať nápadníka. Tieto „schopnosti“ hodnotili ich pozíciu na „škále manželnosti“.

Tiež vygravírovali tetovanie na prsty a zápästia, aby boli na uzde choroby a mor. Tiež zistíte, že ľudia v dávnych dobách, dostali tetovanie na definovanie ich identity alebo príslušnosti. Istý kmeň by od každého člena vyžadoval, aby si nechal vytesať konkrétny symbol na rôzne časti tela, aby vyjadril svoje dedičstvo alebo lojalitu voči určitým skupinám. Toto je prominentná prax aj dnes; ľudia to sľubujú svoju vernosť svojej skupine priateľov alebo dokonca konkrétnemu samozvanému gangu. Filmy často ukazujú, že jeden pán zločinu žije svoj život v mieri, kým si súper nevšimne svoje tetovanie a rozpúta sa peklo.

Kmene v starovekom svete alebo dokonca dodnes veria v silu obrazov čerpať energiu. Veriacim na túto cestu môže obraz tigra alebo leva vytesaného na tele poskytnúť oko tigra alebo silu leva.

Existujú záznamy alebo egyptská civilizácia preberajúca umenie tetovania v čase, keď sa stavali pyramídy. Odteraz ľudia na Kréte, Grécku a Ríme túto formu umenia akceptovali a pokračovali v nej. Čína prijala umenie tetovania okolo roku 2000 pred n. L.

Existuje niekoľko pohľadov na tetovanie, ktoré sa líšia od civilizácie k civilizácii. Tam, kde to Gréci používali ako formu identifikácie svojich vysoko postavených špiónov, Rimania urobili opak. Rimania používali tetovanie ako spôsob označovania svojich otrokov a zločincov.

Potom, čo sa tetovanie stalo praxou v gréckom a rímskom svete, ho Japonci ďalej ovplyvnili. Umenie tetovania začali praktizovať ako obradnú a náboženskú prax. Raní Briti tiež prijali umenie tetovania a začali ho praktizovať ako spôsob, ako symbolizovať určitú rodinu. Sasi, Nórčania a Dáni dodnes praktizujú tradíciu tetovania svojich rodinných erbov na telo..

Tu sa začalo zamračovať na myšlienku potetovaného jednotlivca, pretože okolo roku 787 n. L. Pápež Hadrián túto prax zakázal. Napriek tomu bola metóda tetovania napriek zákazu celkom priaznivá, až kým Normani nezaútočili a úplne nezmenili obraz tetovania na západe. svet. Medzi 12. a 16. storočím dokázali eliminovať tetovanie zo západu.

S tetovaním prešli storočia získavanie popularity v rôznych častiach sveta. Bol predstavený späť Britovi asi 600 rokov od zákazu.

Depresia mala negatívny vplyv na tetovací priemysel a väčšina tetovacích salónov sa presťahovala do tienistých častí miest, kde bol nízky nájom alebo blízko armádnych základní. Potom prišla druhá svetová vojna a po nej epidémia hepatitídy, ktorá zničila tetovací priemysel v USA.

Aj keď väčšina tetovacích salónov vystavovala vo svojich obchodoch sterilizačné stroje, takmer ich nepoužívali. To prinútilo noviny publikovať články o hepatitíde, otrave krvi a ďalších chorobách, ktoré sa šíria v dôsledku nezodpovedného tetovania.

Americká vláda sa rozhodla dať tetovacím podnikom šancu nadviazať aliancie s predpismi a zákonmi, a to napriek pohŕdaniu spojeným s myšlienkou tetovania. Odvetvie tetovania nemohlo vyhovieť, čo viedlo k zatvoreniu rôznych známych salónov.

Napriek tomu, že tetovanie spadlo z výšky slávy, robí sa pomerne silným návratom a ľudia ho vítajú. Stigma spojená s praxou sa pomaly rozplýva a stáva sa populárnou medzi bežným človekom a ikonami štýlu rovnako.

Sú tetovanie formou umenia?

Umenie vyzýva ľudí, aby spochybňovali normy, menili vnímanie a vytvárali neuveriteľné vizuály. Pri podrobnom pozorovaní tetovanie robí pre jednotlivca to isté, ibaže plátno je ľudské telo.

Debata medzi ľuďmi, ktorí si tetovanie pozerajú ako umeleckú formu, a tými, ktorí veria v opak, pokračuje. Asistent kurátora výstav Newyorskej historickej spoločnosti Cristian Petru uviedol, že tetovanie je umenie, ak človek, ktorý ho získava, chce, aby to bolo umenie. Nedávno kurátoroval výstavu s názvom Tattooed New York. Táto výstava sa zamerala na cestu tetovania v histórii v regióne.

Táto show Cristiana natoľko ovplyvnila, že si dal urobiť prvé tetovanie, ktoré mu pripomínalo jeho matku. Elegantný kúsok s kvetmi a vtákmi je pre neho takmer nostalgický.

Keďže svet čoraz viac prijíma tetovanie, ľudia ho v súčasnosti vnímajú ako dielo výtvarného umenia. Nadšenci tetovania vytvárajú na svojom tele „zbierky“ od rôznych renomovaných tatérov. Ďalší multidisciplinárny umelec hodnotil tetovanie ako nefalšovanú umeleckú formu, ktorá nebola ovplyvnená peniazmi ani konvenčným umením.

Je považovaná za najčistejšiu formu umenia medzi umelcami a je jedným z najsilnejších vizuálnych jazykov, ktoré ľudstvo používa. Táto forma umenia je pre každého jednotlivca odlišná a jedinečná a nenájdete bohatých a silných, ktorí sa ju pokúšajú uložiť ako „svoje“ vlastníctvo. Vďaka tomu je tetovanie najčistejšou formou umenia. Pokiaľ osoba, ktorá má na svojom tele túto formu umenia, žije a dýcha, bude ju môcť každý voľne vidieť a obdivovať bez toho, aby míňal tisíce dolárov na výstavy umenia, aby sa len tak mohol pozrieť na nebeské umenie..

Tetovači veria, že ľudské telo je umenie samo o sebe a tetovanie tento veľký výtvor len umocňuje. Tetovanie je tiež obklopené podobnými otázkami, akými by bol obraz. V čom sa umiestnenie drobného vodného znaku alebo ružičky na predlaktie líši od umiestnenia na trup? Ako to ovplyvní osobu, ktorá je plátnom tohto majstrovského diela?

Techniky sa budú líšiť od umelca k umelcovi, pretože niektorí stále veria vo vytváranie umenia pomocou tradičnej metódy pichania paličkami a ihlami. Existujú aj ďalší, ktorí sa uchýlili k novším metódam vykonávania tejto praxe. Zakaždým, keď sa umelcova ihla dotkne tela, vytiahne dušu a ukáže ju svetu.

Závery

Každé tetovanie, ktoré dostanete, má svoj význam, či už ide o estetické účely alebo o príbeh. Pred atramentom sa poraďte so svojim tetovačom o význame umiestnenia a následnej starostlivosti.

About the author