250 egyptských tetovaní z roku 2021 (s význammi)

Egypťania majú bohatú kultúru a históriu. Medzi mnohými ľuďmi boli aj Egypťania ktorí sa zaoberali starovekým umením. Láska Egypťanov k starovekému umeniu je prítomná v ich štruktúrach, obrazoch a dokonca aj v tetovaniach. Egyptské umenie spočíva v tom, že používa ťažko rozlúštiteľné symboly, vďaka ktorým je ich umenie ešte obdivuhodnejšie a zaujímavejšie pre mnoho ľudí na celom svete..

Svoje uznanie starovekému egyptskému umeniu môžete ukázať tým, že si necháte urobiť egyptské tetovanie. Aj keď nemáte egyptské korene, stále môžete získať tento druh tetovania. Len si musíte pamätať na skúmanie významu vami zvolených symbolov alebo vzorov, aby ste sa vyhli urážaniu iných kultúr a presvedčení.

Jeden z dôvodov prečo sú egyptské tetovania mimoriadne obľúbené dokonca až dodnes je kvôli tomu bohaté symbolické a ozdobné snímky. Pre väčšinu ľudí je výzvou rozlúštiť význam egyptských symbolov, pretože jeden symbol môže znamenať dve rôzne veci. Vďaka tomu je ich umenie tajomnejšie a pútavejšie.

Egyptské tetovanie

Druhy egyptských tetovaní

V súčasnosti môžete získať niekoľko typov egyptských tetovaní. Tieto tetovania používajú na vytvorenie dokonalého majstrovského diela staroveké aj moderné symboly. Egyptské umelecké diela a symboly sú celkom jedinečné, pretože majú dobre skryté významy. Dnes stále existuje veľa egyptských symbolov, ktoré historici ešte nevedia zistiť, čo znamená. Z tohto dôvodu si niektorí ľudia myslia, že na tvorbu egyptských umeleckých diel mali vplyv iné sily, ktoré môžu mať mystickú povahu.

Ak si chcete nechať urobiť svoje vlastné egyptské tetovanie, tu je niekoľko vynikajúcich návrhov, ktoré môžete použiť:

 1. Ankh egyptské tetovanie

Jedná sa o veľmi jednoduchý dizajn, ktorý má pre Egypťanov veľký význam. Ankh je latinské slovo, ktoré doslova znamená „kríž“. V tomto prevedení má kríž slučku, ktorá vyzerá skôr ako hlava, namiesto obvyklého horného ramena kríža. Dizajn je veľmi symbolický, pretože starovekí Egypťania ho úzko spájajú so životom. Tento symbol má v skutočnosti znázorňovať Kľúč života. To je pravdepodobne dôvod, prečo má každý Egypťan tento symbol buď v jednej ruke, alebo v oboch rukách.

 1. Egyptské faraónske tetovanie

Toto symbolické tetovanie je súčasťou mnohých generácií. V starovekom Egypte vládol faraón. V dnešnej dobe je faraón porovnateľný s kráľom. Faraón má najvyššiu autoritu a moc počas konkrétnej éry v minulosti. Ako návrh tetovania to znamená moc a autoritu. V návrhoch tetovania sú zvyčajne prví a poslední faraóni z tejto krajiny.

 1. Oko

Toto je zďaleka najznámejší egyptský symbol známy takmer vo všetkých častiach sveta. Tento symbol je stále vo filmoch a knihách, čo viedlo k jeho extrémnej popularite. V skutočnosti existuje príbeh, prečo je tento symbol Egypťanmi veľmi uctievaný. Toto oko patrilo staroegyptskému bohu menom Horus. Príbehy hovoria, že Horus v bitke prišiel o oko a po chvíli bol niekde nájdený. Mnoho Egypťanov verilo, že toto Oko vidí všetko, čo sa musí Egypťanom stať. Keď použijete tento symbol ako vzor tetovania, zvyčajne to znamená ochranu, silu a silu.

 1. Egyptské tetovanie Bastet

Egypťania verili v bohov a bohyne. Bastet je jedným z božstiev starých Egypťanov. Bastet je ochrancom Dolného Egypta – dôvod, prečo si ho Egypťania veľmi vážia. Ľudia hovoria, že bojovala so zlými hadmi, aby zachovala mier a poriadok v celom Dolnom Egypte. Ženy tento tetovací dizajn zvyčajne zbožňujú, dokonca aj dnes.

 1. Sfinga

Keď hovoríte o starovekom Egypte, vždy sa stretnete s nespočetnými príbehmi o sfinge. Sfinga sa stala veľmi ikonickou, a to nielen v Egypte, ale aj v iných častiach sveta. Sfinga je mýtické stvorenie, ktoré je celkom jedinečné. Skladá sa z ľudskej hlavy, ale má telo leva. Je známy tým, že je nemilosrdný a zradný. Existuje príbeh o niektorých ľuďoch, ktorí neboli schopní odpovedať na hádanku uvedenú Sfingou. V dôsledku toho boli v prípade svojho zlyhania odhodení na miesto, kde žijú divoké zvieratá, ktoré sa uživia ich telami. Aj keď to má celkom negatívny význam, je stále obľúbený u mužov aj žien ako tetovací dizajn.

Egyptské tetovanie-

Pozri tiež:

 • 125 Nádherne vytvorených tetovaní na chrbte
 • 150+ roztomilých vzorov bodkočiarok v roku 2017
 • 150 najhľadanejších -po tetovaní kráľa a kráľovnej
 • 99 najlepších tigrových tetovaní za rok 2017
 • 175 Úžasne horúce tetovanie na slnku
 • 250 krásnych zodpovedajúcich tetovaní pre páry

Význam egyptského tetovania

Egyptské tetovanie a symboly sa dajú veľmi zajacovo interpretovať. V skutočnosti stále existujú staré symboly, ktoré sa umelci pokúšajú rozlúštiť dodnes. Význam egyptským tetovaním sa výrazne líši v závislosti od symbolov použitých v návrhu. Existujú tetovania, ktoré symbolizujú pozitívne vlastnosti, zatiaľ čo existujú aj iné vzory tetovania, ktoré znamenajú negatívne významy.

Egyptské tetovanie vo všeobecnosti predstavuje božské spojenia. Tetovania s týmto významom zvyčajne zahrnujú do celkového návrhu egyptských bohov. Egypťania sú všeobecne známi ako silní veriaci a verní občania vo svojich bohov a bohyne.

Niektoré egyptské tetovania slúžia na vzdanie úcty bohom, bohyniam alebo rôznym egyptským kmeňom. Tento druh tetovania zvyčajne obsahuje tvár Boha, ktorému sa vzdáva pocta. Význam tohto tetovania sa viac opiera o náboženský aspekt života. Ak si necháte urobiť tento druh tetovania, znamenalo by to automaticky, že veríte v určitého Boha alebo bohyňu.

Mnoho egyptských tetovaní slúži ako amulety alebo ochrana. Aj keď pre tvrdenia skutočne neexistuje konkrétny dôkaz, veľa ľudí stále verí, že keď ako tetovanie použijete určitý egyptský symbol, budete ušetrení od akejkoľvek ujmy..

Egyptské tetovanie  

Ideálne umiestnenie egyptských tetovaní

Umiestnenie egyptských tetovaní závisí od toho, aký veľký je dizajn alebo aký symbol je v dizajne použitý. Pred umiestnením do akéhokoľvek tetovacieho obchodu sa rozhodnite pre umiestnenie tetovania. Dôvodom je uľahčiť rýchlejšie a efektívnejšie tetovanie. Po výbere dizajnu tetovania by ste mali zvážiť aj ďalšie umiestnenie. Ak by ste to dali na zlé miesto, potom by to pravdepodobne skončilo stratou.

Napríklad tetovanie Ankh bude vyzerať skvele na zápästiach alebo vzadu na krku. Pretože tetovanie Ankh má zvyčajne malú veľkosť, hodilo by sa to do úzkeho priestoru na vašom zápästí. Keď si ho dáte na zátylok, budete vyzerať sexy viac ako kedykoľvek predtým. Platí to pre mužov aj ženy.

Tetovanie Sfinga bude vyzerať atraktívne, ak bude umiestnené na chrbte alebo na hrudi. Je to preto, že ozdobený dizajn Sfingy bude v týchto oblastiach úplne viditeľný. Čím je Sfinga väčšia, tým je atraktívnejšia.

Egyptské tetovanie Tipy na prípravu

Predtým, ako sa začnete nadchnúť pre svoje egyptské tetovanie, musíte sa pripraviť. Ak si tetujete prvýkrát, mali by ste sa večer pred plánovaným stretnutím poriadne vyspať. Pomôže vám to relaxovať počas celého postupu.

Pred návštevou svojho tetovacieho umelca by ste nemali zabúdať ani na jedlo. Budete potrebovať všetku energiu, ktorú môžete získať, pretože procedúry tetovania môžu byť trochu bolestivé. Pomohlo by tiež priniesť si priateľa, s ktorým by ste sa mohli porozprávať počas celého postupu. Rozhovor s priateľom vám uberie z mysle.

Priemerné náklady na služby a štandardné ceny egyptských tetovaní

Egyptské tetovanie má ozdobné a zložité vzory. Bežne majú tetovanie, ktoré má komplikovaný dizajn, vyššiu cenu ako bežné. V prípade čiernych atramentov inšpirovaných Egyptom to bude pravdepodobne stáť približne 100 – 200 dolárov za tetovanie. Ak pôjdete do miestnych obchodov s tetovaním vo vašom okolí, tetovanie si môžete nechať urobiť za nižšiu cenu. Ak chcete, aby vám tetovanie robil známy tetovač, možno budete musieť minúť viac, a to aj za tetovanie čiernym atramentom.

Na viacfarebné a väčšie egyptské tetovania možno budete musieť minúť najmenej 250 dolárov za návrh tetovania. Existujú dokonca aj tetovači, ktorí k tejto sume účtujú aj hodinový servisný poplatok. Ide o to, že si musíte vybrať ten najlepší a najpraktickejší obchod s tetovaním bez toho, aby bola ohrozená kvalita tetovania.

Tipy na údržbu po tetovaní v Egypte

Existuje niekoľko tipov na následnú starostlivosť, ktorými sa musíte riadiť po tom, ako ste si urobili svoje egyptské tetovanie. Hneď po tom, ako si necháte tetovať, ho umelec obvykle prikryje nejakým tenkým obväzom. Odporúčame ponechať tento obväz najmenej 3 hodiny. Po prvých 3 hodinách si môžete vziať obväz a vyčistiť oblasť tetovania vodou a mydlom. Musíte to urobiť opatrne, aby ste predišli treniu atramentu a krvácaniu.

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je naniesť na tetovanie masť alebo antibakteriálny krém, ktoré vám pomôžu v procese hojenia. Svoje tetovanie by ste mali nechať dýchať tým, že ho opäť nezakryjete obväzom.

About the author