75 brilantných nápadov tetovania ruženca a ich významy

Tetovanie má symbolický význam. Po stáročia bola táto forma úpravy tela jazykom oddanosti, spolupatričnosti a náboženskej príslušnosti. Okrem toho, že tetovanie sú najsilnejšou formou neverbálneho sebavyjadrenia, ľudia ich nosia aj preto, aby dokázali svoj oddanosť náboženstvu..

Ružové tetovanie je jedným z tých zobrazení, ktoré znamenať katolícku vieru. Tieto tetovania nosia obe pohlavia rovnako; návrhy a zobrazenia sa líšia od osoby k osobe. Najčastejším dôvodom na tetovanie ruženca je príslušnosť ku katolíckej cirkvi. Niektorí nositelia to však dostávajú z estetických dôvodov.

Aby sme lepšie pochopili, prečo sa užívateľ rozhodne pre tento konkrétny symbol, musíme tejto téme dôkladne porozumieť. Okrem estetiky má tetovanie pre nositeľa hlbší význam. Pochopenie toho, čo tetovanie ruženca znamená, vám pomôže lepšie sa rozhodnúť, či je to pre vás správna voľba.

ruženec-tetovanie

Ruženec

Stúpenci katolíckej viery používajú na modlitbu ruženec (náhrdelník z korálikov). Je to posvätný predmet pre stúpencov tejto viery. Ruženec sa pôvodne skladá z 5 sád vyrobených po desať korálikov. Táto sada desiatich sa označuje aj ako desaťročie. Na konci korálikov a náhrdelníka je Svätý kríž.

Ruženec sa používa ako nástroj na počítanie počtu vyslovených hráčov. Každý korálik znamená jednu vykonanú modlitbu, pričom koniec desaťročia znamená sväté tajomstvo. Korálky na ruženci sa tiež označujú ako kaplnka. Aj keď je to nástroj modlitby, svätý kríž sa často používa na udržanie negatívnych energií, zlých duchov a démonov mimo ich nositeľa..

Ruženec a ruže

Ruženec je úzko spojený s ružami. V latinčine je ruženec známy ako „rosarium“, čo znamená veniec alebo náhrdelník z ruží. Svätá Panna Mária je v symbolickej podobe zobrazená aj ako ruža. Ruženec je pôvodne modlitebný nástroj, ktorý je zasvätený Panne Márii.

V niektorých verziách ružencového tetovania náhrdelník z korálikov znamená ukrižovanie a tŕňovú korunu. Keď sa prvýkrát objavil koncept ruženca, boli pripravené pomocou sušených okvetných lístkov ruží.

ružencové tetovanie

Čo znamená ružencové tetovanie?

Najčastejším dôvodom, prečo sa rozhodnúť nosiť tetovanie ruženca, je oddanosť katolíckej viere. Podrobné vyšetrenie tohto tetovania môže znamenať nasledujúce veci

· Zostať chránený:

Nositelia ruženca často veria, že ich môže ochrániť pred zlými alebo zlomyseľnými duchmi. Ruženec môže svojmu nositeľovi tiež pomôcť odmietnuť pokušenie a uchrániť sa pred negatívnymi energiami. Tetovanie ruženca robí pre nositeľa takmer to isté, ako by to robil skutočný ruženec.

· Záväzok k Svätej Panne

Mnoho veriacich katolíckej viery prejavuje oddanosť Matke Márii tetovaním ruženca.ružencový tetovací dizajn

· Katolícka viera

Ruženec je symbolom iba katolíckej viery. Viera, ktorá odôvodňuje použitie ruženca, oddeľuje katolíkov od kresťanov.

· Odpustenie

Ruženec je spojený s jednou zo siedmich sviatostí, ktorou je pokánie. Ruženec núti nositeľa zamyslieť sa nad životom Panny Márie a Ježiša Krista, ktorý ho zavedie na cestu odpustenia.

· Znamená modlitbu

To je tiež jeden z najčastejších dôvodov ružencového tetovania, pretože sa používa na modlitby, ako je Zdravas Mária..

Pozri tiež:

  • 125 fantastických myšlienok tetovania na rebrá (s význammi)
  • 125+ návrhov tetovania motýľov na zobrazenie transformácie
  • Infikované tetovanie: Príznaky, príčiny, ako vyliečiť & Všetko
  • 10+ vecí, ktoré potrebujete vedieť o odstraňovaní tetovania laserom
  • 125 maorských tetovaní: tradícia a trend (s významom)

Nápady na tetovanie ruženca

Rozmarínové tetovanie si môžete prispôsobiť pridaním variácií dizajnu, ale tu je niekoľko nápadov založených na najobľúbenejších ružencových tetovaniach

1. Ruženec s rukami

Dve ruky v modliacom sa geste s ružencom omotaným okolo nich sú jedným z najbežnejších symbolov modlitby, oddanosti katolíckej viere a prijatia vyššej moci..ruženec-tetovanie

2. Ruženec so svätým krížom

Kríž je symbolom Ježiša a spomienkou na jeho obetu. Toto je jeden z najsilnejších symbolov kresťanskej viery, ale iné variácie kresťanskej viery nepoužívajú svätý kríž ako symbol, zatiaľ čo katolíci áno. Preto je ruženec a kríž a špecifikácie katolíckej viery.

3. Dekády

Tradičný ruženec je ruženec za päť desaťročí s približne päťdesiatimi korálkami, ale v tetovaniach inšpirovaných ružencom ľudia uprednostňujú ruženec z jedného desaťročia. To je zvyčajne umiestnené okolo zápästia v tvare náramku.

4. Na usmernenie

Jedná sa o tetovanie, v ktorom ruženec obklopuje meno nositeľa alebo niekoho blízkeho. Toto je konkrétne zamerané na vedenie jednotlivca, ktorého meno je obklopené náhrdelníkom.

5. Ruženec a ruža

Toto tetovanie môže byť prejavom lásky a oddanosti Panne Márii.

6. Ruženec a holubica

Holubica často používa vo Svätej Biblii symbol čistoty a spravodlivosti. Kombinácia holubice a ruženca môže byť vyobrazením čistoty a božského vedenia.

7. Svätá Panna Mária a ruženec

Svätého Dominika navštívilo Zjavenie Panny Márie okolo roku 1214. Tetovanie znázorňujúce Svätú matku s ružencom je symbolom silnej oddanosti Matke Ježišovej.

8. Zdravas Mária a ruženec

Svätá modlitba je nanesená na kožu nositeľa a obklopená ružencom. Je to úžasný spôsob, ako nosiť slová Božieho anjela na telo. To pomáha ľuďom udržať ich spiritualitu nedotknutú aj v čase strachu a pokušenia.

9. Pamätník

Pri spomienke na milovanú osobu, ktorá zomrela, sú na koži napustené pamätné tetovanie so symbolmi ako holubica, krídla, anjeli alebo srdcia. Tieto symboly obsahujú aj ruženec, ktorý je nástrojom modlitby. Táto modlitba vedie dušu zosnulých do neba.

10. Svätá Biblia s ružencom

Svätá Biblia znamená kresťanskú vieru a oddanosť Božiemu slovu. Ruženec a Svätá Biblia sú vytetované, aby držali nositeľa na správnej ceste.

Umiestnenia a ich význam

Umiestnenie tetovania je vecou osobných preferencií. Umiestnenia však môžu mať význam.

1. Ruka:

Ruženec je možné atramentovo omotať okolo vonkajšej časti ruky. Toto umiestnenie otvorene vyjadruje vašu vieru a oddanosť. To sa dá preložiť aj do pocitu, že Svätá Matka vás drží za ruku a prevedie vás najťažšími a najtemnejšími časmi. Toto je tiež symbol vedenia, ktoré vás odvádza od pokušenia.

2. Krk

Skutočný ruženec sa nosí na krku. Vďaka tetovaniu je však jeho umiestnenie trvalé a sväté vedenie a pokoj vám vždy ležia na srdci.

3. Zápästie

Väčšina tetovania ruženca na zápästí je korálkového designu s desaťročím. Toto je symbolické, aby si nositeľ uvedomil prítomnosť Boha vždy okolo seba. Je to tiež významné miesto, ktoré je ľahké spozorovať a ktoré môže byť prostriedkom na šírenie svätého slova.

4. Zbrane

Ružencové tetovanie umiestnené na paži je zvyčajne komplikované. Môžu obsahovať ďalšie kresťanské symboly alebo mená blízkych. Kompletné rameno môže ľahko pojať obrázok tradičných päťročných ružencov.

5. Prsty

Ruženec môže byť napustený atramentom okolo ukazováka, ktorý vedie v smere alebo smeruje silu voľby. Ruženec vám pripomenie, aby ste si vybrali spravodlivú cestu a robili veci, ktoré náboženstvo povoľuje.

6. Noha

Toto umiestnenie zvyčajne nesie aj jeden ruženec desaťročia. Práve to ťa spája s Bohom a tvojou vierou. Pre niektorých to nemusí byť ideálne umiestnenie, ale pre iných má toto umiestnenie hlboký význam. Ružencové tetovanie je tiež umiestnené na členku, aby pomohlo viesť kroky nositeľa.

7. Chrbát

Tetovanie na chrbte je zvyčajne veľmi detailné a nápadné. Ľudia si často nechávajú posvätnú bibliu, verš alebo modlitbové tetovanie na chrbát spolu s ružencom. Zadné tetovanie je dosť podrobné a určite pojme aj úplný ruženec. Toto je osobnejšie tetovanie, ktoré definuje vaše spojenie s Bohom a vašu vlastnú vieru. Toto nie je prominentné miesto, ktoré ukazuje, že vaša viera je vašou osobnou záležitosťou a hľadáte vedenie a oddanosť ako jednotlivec..

Odporúčanie

Najlepšie je pochopiť, že väčšina ľudí považuje ruženec za posvätný nástroj, a preto nevhodne umiestnia toto tetovanie ako nesprávne. Urobte si domácu úlohu skôr, ako sa pustíte do tohto tetovania, ak ste veriaci, malo by to byť premyslené rozhodnutie, a nie niečo, čo by ste robili okamžite. Ak nie ste pripravení na pozornosť, ktorú toto tetovanie prináša, rozhodnite sa pre malé, umiestnené tak, aby ho nikto iný nevidel. Ak žijete na mieste, kde je kresťanstvo ohrozené, je múdre si nenechať vytetovať ruženec.

About the author