75 tetovaní Ankh, ktoré pomôžu vykresliť egyptskú atmosféru

Ankhské tetovanie pochádza z jednej z najstarších a najznámejších civilizácií, ktoré urobili významný vplyv v histórii známej ako egyptská civilizácia. Ankh je hieroglyfický symbol, ktorý Egypťania používali na reprezentáciu večného života. Tento symbol vyzerá ako kríž, ale jedinečný so slučkou vyššie.

Ankh bol zásadný symbol pre egyptských faraónov pretože to ich bude predstavovať ako kráľovskú rodinu, a museli si to dať vytetovať na hruď. Ankh symbolizuje mnoho vecí, ktoré sa naučíte, keď budete pokračovať v čítaní. Dnes je to trendový dizajn tetovania, ktorým sa mnoho ľudí nechá potetovať na rôznych častiach tela.

Mnoho ľudí si nechá urobiť toto tetovanie, pretože sa môže napojiť na prvé veci, ktoré symbolizuje, alebo predviesť svoju lásku k egyptskej histórii. Symbol vo všeobecnosti vyzerá celkom cool. Ak plánujete získať návrh tetovania ankh, prečítajte si ďalej, aby ste sa o ňom a rôznych návrhoch tetovania ankh dozvedeli viac.

Ankh tetovanie

Význam tetovania Ankh

Ako bolo uvedené vyššie, ankh tetovanie má veľa symbolov. Hlavná vec, ktorú predstavuje, je znovuzrodenie a večný život. Horná slučka symbolu zobrazuje východ a západ slnka, ktoré sa odohrávajú na obzore. Egypťania v tom videli symbol spojenia zeme a slnka. To znamená, že keď slnko bozkáva egyptské krajiny, poskytuje rast a prosperitu.

Ankh tiež symbolizuje spojenie medzi mužom a ženou; ich puto je pre deti narodené z tohto zväzku symbolom požehnania. Symbol Ankh je prítomný aj v mnohých spisoch Egypťanov známych ako hieroglyfy. Egypťania tiež verili, že Ankh je kľúčom k odomknutiu mnohých rôznych brán a ríš života, smrti a narodenia..

V dnešnej dobe si mnoho ľudí dáva týmto tetovaním pripomenúť pozitívny rast a hojnosť. Tetovanie má väčšiu historickú symboliku; odráža to však aj dnes život mnohých ľudí; preto veľa ľudí má tendenciu mať toto tetovanie.

Ankh tetovanie

Umiestnenie pre tetovanie Ankh

Napriek tomu, že si faraóni dávali vytetovať Ankhov iba na hruď, môžete si ich dať vytetovať kdekoľvek na tele. Najlepšie miesto, kde to môžete dostať napustené, je vaša ruka; to však závisí od veľkosti tetovania. Ak sa chystáte na väčšiu veľkosť, mali by ste zvážiť tetovanie na ruke, hrudníku alebo hrudnom koši. Ak sa chystáte na malé tetovanie, najlepšie by to bolo na zápästí, ruke a prsti alebo v blízkosti ucha.

Bez ohľadu na to, kde ho potriete, bude pôsobiť jedinečne a symbolicky ako kedykoľvek predtým. Keď si vyberiete ten správny dizajn, budete sa môcť ľahko rozhodnúť pre jeho umiestnenie.

Ankh tetovanie

Druhy tetovania Ankh

Ankh tetovanie pozostáva z pôvodného symbolu ankh; existujú však rôzne druhy ankh tetovania. To vám umožní vybrať si najlepšie tetovanie ankh, s ktorým sa môžete stretnúť alebo ktoré má pre vás význam. Nižšie sú uvedené rôzne typy ankh tetovaní:

  • Pôvodný symbol tetovania Ankh
  • Ozdobné tetovanie Ankhs
  • Farebné tetovanie Ankhs
  • Ankhs with scarabs tattoos
  • Ankhs s tetovaním spisov

Ankh tetovanie

Ankh nápady na tetovanie

Niekedy môže byť mätúce vybrať si správny dizajn tetovania, najmä keď je taká rozmanitosť. Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších návrhov tetovania ankh, ktoré vám pomôžu uľahčiť a oveľa zábavnejšie proces výberu.

Ankh s Horovým okom

Ankh s Horovým okom

Toto tetovanie Ankh s okom Horusa je perfektnou voľbou pre vás, ak hľadáte jedinečné tetovanie. Obsahuje Horovo oko napustené sivobielymi čiarami s malým symbolom ankh natretým čiernou farbou v Horovom oku. Pre dramatický pocit je okolo tetovania urobené tieňovanie s jemnými čiarami, ktoré vydávajú žiarivý nádych. Kombinácia týchto symbolov dáva silný význam, pretože Horovo oko predstavuje zdravie a moc, zatiaľ čo Ankh symbolizuje znovuzrodenie a zväčšenie. Ideálne miesto na tetovanie by bolo na predlaktí.

Tradičný americký Ankh

Tradičný americký Ankh

Tradičné americké ankh tetovanie obsahuje upravený ankh, ktorý obsahuje rôzne čiary. Toto tetovanie obsahuje tvár lebky s korálkou v ústach, držiacu ankh a línie navrhnuté starou školou. Celé toto tetovanie je zobrazené čiernym atramentom. Kostra v tetovaní predstavuje smrť a zlo a Ankh predstavuje znovuzrodenie a rast.

Obe tieto veci spolu dávajú určitý význam. Dizajn tohto tetovania má trochu divoký a temný nádych. Má tiež mužskú atmosféru. Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na ruke, pokrývajúce biceps.

Ankh Tattoo so Scarabom

Ankh Tattoo so Scarabom

Toto Ankh so scarabovým tetovaním je jedným z najtradičnejších tetovaní, s akými sa kedy stretnete. Obsahuje sivý napustený ankh s vintage textúrou. Horná slučka Ankhu má zeleno-žlté napustené skarabey so zeleným príveskom podobným kameňom uprostred Ankhu. Scaraby sú v egyptskej civilizácii veľmi dôležité a symbolizujú znovuzrodenie. Ankh aj scarab symbolizujú znovuzrodenie, čo robí toto tetovanie silnejším. Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na vašej ruke.

Moderný Ankh s ružami

ankh s tetovaním ruží

Môžete si vyskúšať túto modernizovanú verziu ankh tetovania s ružami, aby ste dosiahli jedno z najlepších tetovaní na svojom tele. Toto tetovanie obsahuje tradičný americký dizajn ankh s čiarami napustenými čiernou a sivou farbou a obkreslenými žltou farbou. Vedľa Ankhu je niekoľko ruží napustených červenou farbou so sivastými listami. Ruža v tomto tetovaní symbolizuje nádej a nové začiatky, zatiaľ čo Ankh predstavuje znovuzrodenie a nádej na vytvorenie celkovo pozitívnej atmosféry. Toto tetovanie má chladný ženský nádych a bude perfektne vyzerať na vašej ruke.

Tetovanie Ankh s efektom kameňa

Tetovanie Ankh s efektom kameňa

Ak hľadáte jemné, ale jedinečné tetovanie, toto tetovanie ankh s kamenným efektom je pre vás ideálnou voľbou. Toto tetovanie obsahuje tradičný symbol ankh napustený sivou farbou s efektom kameňa. Efekt kameňa pomáha vykresliť Ankh, ako by bol vrytý do vašej pokožky, a vďaka zobrazeniu krivých ukameňovaných línií je realistický. Toto tetovanie vám pomôže dosiahnuť chladný vzhľad. Ak sa chystáte na väčšiu verziu tohto tetovania, mali by ste zvážiť jeho tetovanie na ruke alebo predlaktí.

Vzorované tetovanie Ankh

Vzorované tetovanie Ankh

Toto vzorované ankh tetovanie je jedno z najlepších tetovaní, s ktorými sa stretneš. Toto tetovanie obsahuje čierny napustený ankh so vzorovaným efektom. Celý Ankh pozostáva zo vzorovaného dizajnu a okraje Ankh sú v porovnaní s bežným tetovaním so symbolom ankh mierne špicaté. Toto tetovanie je perfektný spôsob, ako získať kreatívny štýl, ktorý ste vždy chceli. Môžete sa rozhodnúť pridať farebný atrament pre ďalší vzrušujúci dotyk. Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na vašom predlaktí, pretože by sa tam perfektne hodilo.

Časté otázky

Môžem jesť pred tetovaním??

Áno, dobré a zdravé jedlo je nevyhnutnosťou skôr, ako sa vyberiete na stretnutie s tetovaním. Musíte tiež zostať hydratovaní, aby vám tetovanie prebehlo hladko, a týmto spôsobom predídete riziku mdloby alebo únavy..

Je normálne, že sa moje tetovanie lúpa?

Áno, peeling je normálna vec, ktorá sa deje v období hojenia vášho tetovania. To je v skutočnosti dobré znamenie a ukazuje, že sa vaše tetovanie rýchlo uzdravuje. Neprepadajte panike, ak si všimnete odlupovanie; dbajte na to, aby ste svoje tetovanie udržiavali správne a udržiavali ho stále suché.

Koľko bude stáť moje ankh tetovanie?

Vaše ankh tetovanie bude stáť rovnakú cenu ako akékoľvek iné tetovanie. Cena závisí od rôznych vecí, ako je veľkosť, dizajn a miesto, odkiaľ si nechávate tetovať. Niektorí skúsení a obľúbení tetovači si budú účtovať ďalšie poplatky a niektorí vám môžu účtovať hodinové poplatky. Ak si necháte urobiť malé tetovanie ankh, ktoré by sa hodilo k vášmu zápästiu, potom by vás to stálo menej, ako keby ste si dali zaobstarať také, ktoré by sa hodilo k vašej ruke alebo hrudníku.

ankh-tetovanie

Záverečné slová

S pomocou týchto fantastických návrhov tetovania ankh si teraz môžete vybrať jedno z najlepších tetovaní ankh, ktoré bude perfektne vyhovovať vášmu telu. Tieto tetovania vydávajú inú atmosféru a vyzerajú dokonale štýlovo, keď sú úplné a dôkladne vyliečené. Nestrácajte príliš veľa času diskusiou o tom, či by ste ho mali dostať alebo nie. Poponáhľajte sa a okamžite si rezervujte stretnutie s tetovaním, aby ste pomocou tetovania ankh dosiahli fantastické body art.

About the author