85 Duchovné Quetzalcoatl tetovanie

Quetzalcoatl bol bohom v aztéckom náboženstve v južnom Mexiku. Tento koncept označujeme ako Teotl v Nahuatli, jazyku Aztékov.

Dokázal sa premeniť na opereného hada. Má schopnosť ovládať vietor, múdrosť a aspekty učenia. Ako boh mal veľké pokračovanie v aztéckych, mezoamerických a ďalších blízkych kultúrach.

Bohovia v Aztékoch boli rôzni v rôznych aspektoch života. Ich bohovia sa zaoberali prírodou, stvorením, plodnosťou, smrťou, jedlom, obchodom, zábavou a tajomstvami podsvetia. Niektorí bohovia by sa transformovali do ľudskej alebo zvieracej podoby.

Napriek tomu sa oslavovali na každoročných sviatkoch a náboženských rituáloch.

Quetzalcoatl tetovanie

Quetzalcoatl a Aztékovia

Aztéci, bola ríša v 15. a 16. storočí, ktorá vládla dnešným stredným a južným mexickým krajinám. Aztékovia majú iné meno ako Aztlan, čo znamená biela krajina.

Aztékovia majú veľa bohov; z týchto prominentní boli Huitzilopochtli, Tezcatlipoca, Tlaloc, Mictlantecuhtli, Chicomecōātl a Quetzalcoatl.

Quetzalcoatl zohral dominantnú úlohu v rozkvetu aztéckej kultúry a histórie. Okolo 1. storočia n. L. Bol ušľachtilým duchom pre kmene Teotihuacan. Existovali aj iné kultúry, ktoré ho označovali za svojho boha s rôznymi menami. Obraz pernatého hada bol však spoločný pre všetkých týchto bohov. To umocňuje skutočnosť, že to bol Quetzalcoatl, ktorý bol bohom mnohých ďalších kultúr.

Podľa Mayov bola pernatým hadom planéta Venuša. Bolo to však iba pre Aztékov, ktorí ho nazývali bohom Quetzalcoatl.

Quetzalcoatl tetovanie

Prehľad histórie

Aztékovia by hľadali požehnanie Quetzalcoatla ako boha pre stvorenie. Vedeli o ňom, že stvoril ľudí podľa aztéckych ľudových príbehov. Niektorí historici si pripisujú jeho úlohu pri španielskych výbojoch Aztékov na začiatku 16. storočia. Ako naznačuje príbeh, aztécky vodca Moctezuma veril, že invázia na Hernana Cortesa bola Quetzalcoatl.

Legenda hovorí, že Cortês a jeho bojovníci obkľúčili Aztékov v roku 1519. Ďalší mýtus hovorí, že Quetzalcoatl bol bohom bielej kože..

Aztékovia si preto neboli istí, ako zvládnuť španielske invázie vedené Cortesom. Pretože Aztékovia majú proroctvo, podľa ktorého bol Quetzalcoatlov návrat približne v rovnakom čase, keď Španielsko zaútočilo na Aztékov.

Táto neistota ohľadom Cortesovej postavy ako boha viedla Aztékov k tomu, aby pozdravili Cortesa neozbrojeného a dali mu veľa darov. Tento zmätok môže byť dôvodom, že iba 500 Španielov mohlo zvrhnúť aztécku ríšu, pretože Quetzalcoatl nikdy neurobil predpokladaný návrat. Podľa niektorých legiend sa vráti na prelome 21. storočia.

Aj keď mnohí historici popierajú, že by Moctezuma o Cortesovi nesprávne porozumel.

Cortes prevzal Aztékov a prevzal kontrolu nad ríšou. Bez ohľadu na to bol Quetzalcoatl hlavným bohom Aztékov. Jeho statočnosť a múdrosť z neho urobili ideálnu legendárnu postavu vo svete tetovania. Má skvelé pokračovanie v Mexiku a ďalších juhoamerických krajinách.Quetzalcoatl tetovanie

Prečo Quetzalcoatl tetovanie?

Quetzalcoatl bol silným božstvom v aztéckej kultúre a histórii. Bol známy mnohými vecami, ako je umenie, učenie a plodnosť atď. Táto sada vlastností z neho robí ideálneho boha tetovania, v skutočnosti.

Tieto tetovania sú okrem tetovania Quetzalcoatl aj aztécke tetovania. Jeho tetovací život je predovšetkým o vedomostiach, sile a kreativite.

Umiestnenie tetovania

Pred nakreslením tetovania na telo je dôležité vedieť o histórii a kultúrnom pozadí postavy. Tieto informácie vám umožnia rozhodnúť sa, na ktorú časť tela si môžete dať určité tetovanie.

Niektoré z obľúbených umiestnení pre aztécke alebo Quetzalcoatl tetovanie sú:

  • Rameno
  • Arm
  • Zadná časť nohy
  • Hrudník
  • späť

Tieto tetovania sú zvyčajne veľké, takže potrebujú dostatočný priestor na to, aby slúžili účelu nosenia tetovania.

Quetzalcoatl tetovanie

Pretože existuje veľa návrhov, vzorov, tvarov a nápadov na tetovanie Quetzalcoatl. Takže sme rozdelili tetovanie na dve divízie.

  • Kmeňové a náboženské tetovanie
  • Kultúrne tetovanie

Kmeňové a náboženské tetovanie – Quetzalcoatl a Aztékovia

Tetovanie na rukáve

Je to mix rôznych kmeňových vzorov a vzorov, čiernej a bohatých sivých odtieňov. Aztécke tetovanie na rukáve obsahuje rôzne prvky vitríny. Nájdete tu symbolickú prítomnosť trojuholníka, hrncov a mnohých ďalších náboženských artefaktov.

Vďaka svojmu bohatému tieňovaniu robí toto tetovanie v centre pozornosti veľa vecí. Tetovač odviedol skvelú prácu, keď z neho urobil tetovanie hlavou. Dáva to mužský vzhľad; dôvod, prečo ho ľudia väčšinou nosia.

Čierne a sivé kmeňové mexické tetovanie

Je to všetko o tom, aký úžasný môže byť dizajn Feathered Serpent!

Toto tetovanie je práca perfekcionistu, nie každý tetovač vie kresliť. Obsahuje podrobnosti o štýloch kmeňovej mexickej kultúry. Toto tetovanie si získate obdiv a milosť u milovníkov Quetzalcoatlu.

Toto tetovanie má mužskosť iným spôsobom. Nositeľ pocíti jedinečné spojenie s kultúrou, do ktorej tetovanie patrí.

Mexické aztécke tetovanie

Toto tetovanie je pre tých, ktorí chcú nosiť mexický šéf look vždy. Toto tetovanie s vložkou na tvár dodá pocit zmesi mexickej tradície a umenia. Toto tetovanie ukazuje šamana, s mnohými kmeňovými vzormi a vzormi obklopujúcimi hornú časť trupu.

Mali by ste sa poradiť s najlepším tetovacím umelcom, aby ste dosiahli jeho kruhový pohyb najlepším možným spôsobom. Tetovanie by malo pokrývať rameno a ruku až po ruku, aby získalo symbol mystiky a moci.

Tetovanie bojovníka aztéckej lebky

Toto dramatické a bitkou zocelené tetovanie bojovníka s lebkou je typické pre stúpencov Quetzalcoatla v Aztéku. Pre svoj pôsobivý vzhľad obsahuje odtiene čiernej a sivej. Bojovník vyzerá ako v strede bojiska.

Mali by ste dostať umelca presláveného veľkými ťahmi, aby namaloval draka na vrchnú časť tohto tetovania. To je duch tohto tetovania pre jeho pôsobivý vzhľad. Kontúry a tieňovanie tohto tetovania rozhodnú o jeho vzhľade.

Kmeňová žena, aztécke tetovanie

Vďaka tomuto tetovaniu budete robiť niečo iné? Toto kmeňové aztécke tetovanie jedinečne zobrazuje črty ženy. Ženská tvár je otvorená čierno -sivým atramentom s kmeňovými vzormi. Zatiaľ čo svetlo červené víry v popredí robia to viac pre mladých.

Môžu existovať dôvody na nosenie tohto tetovania. Dávajte si však veľký pozor na jeho kontúrovanie a detaily na vlasoch. Zapojte špeciálneho tetovača, aby to urobil perfektne. Vďaka tomu bude vyzerať ako silné tetovanie aztéckej ženy. Je to obľúbené tetovacie oblečenie u kolumbijských a mexických žien.

Aztécke tetovanie na slnečný motív

Hľadáte malé až stredne veľké aztécke tetovanie? Potom choďte na toto tetovanie Aztec Sun Motif.

Jeho dôrazný vzhľad pochádza z rustikálneho slnečného vzoru pokrývajúceho horné rameno a biceps. Vďaka tomuto umiestneniu je jedinečnejšie a príťažlivejšie. Odtiene šedého atramentu sa šikovne používajú na nakreslenie obrysu slnka a ďalších funkcií v ňom. Ďalšie skvelé tetovacie oblečenie pre tých, ktorí chcú pri tetovaní používať telo čo najmenej.

Aztécke tetovanie boha slnka

Ak chcete zachytiť skutočný význam aztéckeho tetovania, nesmiete toto aztécke tetovanie boha slnka vynechať. Pamätajte si, že Aztékovia používajú tetovanie na prejav úcty a lásky k svojmu bohu.

Toto tetovanie má mnoho výrazných vlastností, čo zvyšuje jeho príťažlivosť. Znamenie boha slnka je tu napustené tmavosivým atramentom a tmavohnedými odtieňmi so vzormi. Na okraji vzoru nájdete odtieň čiernej, aby ste získali ostrý vzhľad.

Je to tradičné aztécke tetovanie, ktorým sa môžete pochváliť cez hrudník alebo biceps.

Aztécke tetovanie zvierat

Vo všetkých prehistorických civilizáciách mali rasy a náboženstvá zvieratá veľkú hodnotu a úctivú prítomnosť. Pretože lebky, tváre alebo labky niekoľkých zvierat boli symbolické, pretože mali božský význam. Aztékovia používali pri svojich náboženských rituáloch a praktikách rôzne zvieracie tváre.

Toto tetovanie je o odtieňoch hnedej, čiernej, šedej a svetlejšieho odtieňa bronzu, aby bolo slávnejšie a zmysluplnejšie. Uvidíte tvár leva obklopenú rôznymi kmeňovými vzormi.

Z tohto tetovania nevyjde nikto iný ako milosť a sila.

Kultúrne tetovanie Quetzalcoatl

Aztécke dračí tetovanie

V aztéckom svete tetovania sú draci jedným z ich hlavných symbolov. Toto tetovanie zobrazuje draka v sivom a čiernom odtieni. Drak vyzerá nahnevane, keď drží kaktus; odtiene atramentu môžu ukazovať význam svetlých a tmavých škvŕn.

Toto tetovanie predstavuje azetickú civilizáciu Quetzalcoatla. Nádherné rozšírenie je možné buď na zadnej strane ramien alebo na hrudi.

Monochromatické veľké mexické aztécke tetovanie

Môžete to považovať za príšerné monochromatické tetovanie pre jeho desivé zobrazenie a zastrašovanie.

Toto tetovanie by vyniklo a nápadné body art na vašom ramene. Dračí tvár spočíva na hrudi. To do značnej miery umocní jeho vzhľad. Je to obľúbené tetovanie s macho v Južnej Amerike a je ich veľa. Je to ďalší skvelý spôsob, ako ukázať silu.

Arm Quetzalcoatl Tattoo Color

Práve o tom je kreativita a o čom bol Quetzalcoatl. Je to úžasný pás tetovacích farieb. To sú farby, ktoré v tetovaní dostanete najviac.

Je to drak v plnom lete s mnohými farbami. Vďaka tomu budete mať pocit vzrušenia a vďaka malým rozmerom bude na ruke vyzerať dobre. Veľmi dobre sa nosí, ak cestujete na dlhé vzdialenosti. Bude vám robiť spoločnosť.

Mexické aztécke tetovanie na hrudi pre mužov

Toto tetovanie je na ramene a časti hrudníka. Zmenšením jeho veľkosti ho však môžete dostať na akúkoľvek časť tela. Verte nám, malé tetovanie nezníži jeho obrovskú prítomnosť.

Je to nádych šedej a čiernej, ale môžete ho dostať v rôznych farbách podľa vlastného výberu. Je to replika toho, ako môže Quetzalcoatl vyzerať. Toto je typické mužské tetovanie pre mladých ľudí alebo pre tých, ktorí majú radi mexické spôsoby.

Farebný mayský tetovací obrázok Quetzalcoatl

Toto je ďalšie tetovanie Quetzalcoatl vo farbách. Keď uvidíte toto tetovanie v reálnom živote, budete mu fandiť. Toto je mayský štýl, ako si Quetzalcoatla zapamätať inak.

Je to skvelé tetovanie na ruku, ktoré dokazuje vašu moc. Skutočne je to ďalší štýl prežitia mayskej kultúry. Mayovia zanechali vo svete tetovania jedinečné dedičstvo. Pretože boli priamymi stúpencami Quetzalcoatla v inom čase.

Monochromatické pánske mexické aztécke tetovanie

Toto tetovanie bude pre tie oči na dvoch miestach, ktoré na teba budú pozerať, pôsobiť hrozivo. Celý cit pre toto dračie tetovanie však spočíva na umelcovi. Iba ten najlepší tetovač v meste získa tie desivé oči.

Toto tetovanie môžete umiestniť na akúkoľvek časť tela, aj keď vyzerá skvele na bokoch ramien a paží.

Jeho monochromatický vzor nastaví tón pre jeho desivý vzhľad. Predstavuje však pocit veľkej slobody a umelecké dielo.

Mayské tetovanie farebných hadov

Toto je ďalší mayský zázrak.

V úcte k Quetzalcoatl môžete nájsť veľa obrázkov pre aztécke mexické tetovanie. Ale môže byť pre vás ťažké preskočiť toto tetovanie pre jeho jasnú a žiarivú farebnú prítomnosť. Dáva to pocit kreativity, ktorá nemá hraníc. Tento had vyzerá ležérne a odchádza z davov vo svojom vlastnom svete.

Skvelé oblečenie pre mestskú mládež, ktorá hľadá párty každý víkend. Toto môže byť vaše skvelé spoločenské tetovanie.

Časté otázky – tetovanie Quetzalcoatl a zdravie

Kedy sa narodil Quetzalcoatl?

Neexistujú žiadne presvedčivé dôkazy, ale historici tvrdia, že sa narodil Mixcoatlovi v roku 947 n. L. V Toltékoch. Jeho pôvodné meno bolo CeAcatlTopitzin.

Čo symbolizoval Quetzalcoatl?

Ľudové príbehy spájajú Quetzalcoatla so smrťou a zmŕtvychvstaním. Miestny ľudový príbeh hovorí, že by odhalil podzemné tajomstvá Mictlana. To všetko kvôli zbieraniu kostí mŕtvych ľudí.

Navyše, podľa iného príbehu, bol legendou vo vynájdení kalendárov.

Aké boli Quetzalcoatlove schopnosti?

Ako hovoria legendy, disponoval konvenčnými schopnosťami ako mexický boh, ktoré z neho robili nadľudí. Má mystickú schopnosť lietať a ovládať pohyb vzduchu. Hovorí sa, že má právomoc kedykoľvek sa teleportovať.

Môžem mať z takýchto tetovaní infekciu krvi??

Áno, jeho šance sú počas tetovania veľmi vysoké. Ak umelec používa predtým používané nástroje a zariadenia, infekcia krvi sa stane bezprostrednou. Táto situácia môže prispieť k mnohým zdravotným problémom, ako je napríklad hepatitída A alebo B a krvou prenosné choroby.

Všetkým takýmto možnostiam sa môžete vyhnúť tým, že sa rozhodnete pre známeho tatéra, ktorý bude na výrobu tetovania používať čerstvé ihly, atramenty a ďalšie vybavenie..

Čomu sa mám pred tetovaním vyhnúť??

Pred tetovaním by ste sa mali niektorým veciam vyhnúť. O týchto opatreniach vás však bude informovať vynikajúci umelec. Napriek tomu je bezpečnejšie vyhnúť sa:

  • Konzumácia alkoholu večer pred tetovaním
  • Návšteva salónu na tetovanie priamo z dlhej leteckej cesty
  • Užívanie liekov alebo liekov proti bolesti, pretože by to mohlo narušiť váš proces tetovania

Ďalej by ste nemali vynechať jedlo pred stretnutím. Na konci by ste mali zabezpečiť, aby ste pili veľa vody, aby ste zostali hydratovaní počas procesu tetovania.

Quetzalcoatl_Tattoos

Záver

Preto by bolo ťažké navrhnúť, ktoré tetovanie je pre vás najlepšie. Tieto tetovania majú v živote veľký význam. Odrážajú hlbokú zmysluplnú históriu a kultúru, ktorú predstavujú.

Môžete prísť nato, že nie je nič lepšie, keď je tetovanie o histórii, tradícii a príbehu. Nájdete tu tetovania Quetzalcoatl a Aztékov rozprávajúce tie najúžasnejšie staroveké ľudové príbehy. Majú úchop, príbeh a stabilný vzhľad. Tieto tetovania rozprávajú o histórii ľudstva s niektorými božskými postavami, ktoré žili okolo nás.

Také postavy sú vždy záhadou a rovnako bol na tom aj Quetzalcoatl v aztéckej ríši.

Je zaujímavé, že niektorí odborníci na mimozemský život urobili zaujímavé komentáre k televíznej šou Starovekí mimozemšťania. Títo odborníci špekulujú, že Quetzalcoatl bol mimozemšťan, ktorý navštívil Zem kvôli pomoci ľudstvu. Niektoré ľudové príbehy navyše naznačujú jeho návrat do 21. storočia.

Podľa kníh a ľudových príbehov sa Quetzalcoatl na Zem určite nevrátil. Aj keby to urobil, také milé tetovanie na jeho počesť mu musí lichotiť.

About the author