91 Najatraktívnejších tetovaní nožom (alebo dýkou), ktoré môžete vyskúšať

Nôž na tetovanie je jedným z najstarších a stále najbežnejších návrhov v histórii tetovania. Dôvodom je, že meče, dýky a nôž boli až do polovice 20. storočia považované za základné nástroje na prežitie. Nože, na rozdiel od dýok a mečov, stále existujú, aj keď ich stále nenosíme.

Po celé stáročia sa nože používali ako zbrane. Je to skutočne jedna z prvých zbraní, ktoré mohli existovať-či už vo forme ostrej špicatej drevenej palice alebo dobre kovanej oceľovej čepele. Zohrávali dôležitú úlohu počas bojov a vojen.

Na druhej strane sa nože používali aj ako obradné nástroje na vykonávanie posvätných rituálov. Tieto obrady boli vo forme ľudských a/alebo zvieracích obetí, ktoré boli prinášané starovekým bohom. Okrem toho boli nože vždy zdrojom prežitia pre ľudskú rasu.

Zohrávali zásadnú úlohu v mnohých poľovníckych činnostiach – zabíjanie zvierat, odlupovanie kože, sekanie mäsa atď. Z tohto dôvodu sú archeológovia v porovnaní so železnými čepeľami oveľa častejšie nájdené zvyšky kameňov a drevených nožov..

V dôsledku tejto bohatej histórie sú tetovanie nožom obľúbeným štýlom tetovania, ktoré má pre každého jednotlivca osobitnú hodnotu. Pre niektorých to zobrazuje prežitie a pocit obete v súlade s jeho históriou, zatiaľ čo pre iných je to symbol zručnosti, úspechu, koncentrácie a vojenskej povinnosti/služby..

Značky nožov majú svoju asociáciu aj s budhistickou symbolikou. Po celé stáročia budhisti používali dýku ako reprezentáciu na prerušenie všetkých väzieb s hmotným svetom. To v podstate znamenalo, že museli opustiť všetky veci, ktoré existujú kvôli konzumu a neboli považované za nevyhnutné pre prežitie človeka.

Podobne pre mnoho jednotlivcov v dnešnej dobe má tetovanie nožom rovnaký výraz – pojem proti konzumu. Dýka tetovanie je vyobrazením prerušenia všetkých väzieb materializmom, ktorý stojí medzi skutočným osvietením a slobodou jednotlivca..

Rovnakým spôsobom existuje niekoľko variácií tetovania nožom, ktoré majú pre jednotlivca jasný význam. Návrhy sa vo všeobecnosti od seba oddelia vytvorením rukoväte, čepele a výberom sprievodných symbolov a obrázkov..

Nasledujú niektoré z najobľúbenejších variácií tetovania nožom:

tetovanie dýkou

Základné vzory tetovania nožom

Nôž na rudimentárnej úrovni predstavuje medzi jednotlivcami inteligenciu a vtipnosť a ako sa hovorí, „najostrejší nôž v zásuvke“. Symbol noža je demonštrovaný túžbou osoby zúčastniť sa fyzického boja a ako dobre dokáže ochrániť svojich najdrahších pred bezprostredným nebezpečenstvom..

Bez ohľadu na to, že kto si necháva tetovať nožom, aby prerušil väzby s materiálnym svetom alebo vyobrazil svoju fyzickú silu iným, zvyčajne sa rozhodne prispôsobiť dizajn držadla a farby svojho tetovania. Okrem toho majú jednotlivci tendenciu ešte viac ozvláštniť svoje tetovanie nožom tým, že zaistia, aby bol použitý konkrétny štýl umenia, jazyka alebo symbolu, ktorý je spojený výlučne s ich dedičstvom..

Návrhy tetovania šéfkuchára

Ďalším z najbežnejších typov variácií tetovania nožom je kuchársky nôž. Prekvapivo veľa kuchárov berie svoje tetovanie rovnako vážne ako svoje kulinárske schopnosti a nástroje. Najmä pre kuchára je nôž jedným z najdôležitejších nástrojov, ktoré si vážia tým, že ho na sebe vyleptajú. Preto sa v kulinárskom kruhu zriedka nachádzajú jedinci bez akéhokoľvek druhu atramentu.

Nože & Atrament vrhá svetlo na rozmanitý a nádherný svet kuchárskych tetovaní s fascinujúcimi príbehmi, ktoré sú staré niekoľko storočí. Často sa pozoruje, že kuchári doplnia svoj dizajn tetovania o nejaký citát alebo iný kulinársky nástroj, ktorý zobrazuje ich odlišný výber nástrojov v kuchyni..

Kuchári napríklad zvyknú meniť dizajn pridaním šľahača alebo klieští alebo citátu „vari alebo zomri“ alebo ako návrh získajú lebku s kuchárskym klobúkom.

Nôž a vidlička

Nôž a vidlička je podobnou variáciou tetovania šéfkuchára; boli však pozorované nielen na kuchároch, ale aj na jednotlivcoch, ktorí majú intenzívne radi jedlo a nápoje. Kombinácia noža a vidlice predstavuje akúsi rovnováhu v osobe, ktorá prichádza s používaním týchto základných ľudských nástrojov.

Jedinci, ktorí sa rozhodnú mať tento štýl tetovania na sebe, ho často preferujú v rôznych štýloch, ako napríklad vedľa seba, ktoré predstavuje poriadok a jednotu, alebo v krížovom spôsobe zobrazenia symbolu pripraveného na bitku. Okrem toho si ľudia často vyberajú z rôznych príborov a štýlov podľa svojho výrazného vkusu.

Srdce a nôž

Srdce prepichnuté dýkou má pomerne veľa interpretácií. U niektorých zobrazuje stratu, zranenie a utrpenie v dôsledku zlomeného srdca. Pretože srdce bolo vždy spájané s emóciami a krehkosťou, jeho strata je ilustrovaná konvenčným spôsobom; nôž prepichujúci srdce zhora nadol.

Jednotlivci majú tendenciu robiť toto smutné zobrazenie – doslova bodnuté srdce – jedinečné, a to tak, že do svojich označení pridajú citát alebo mená..

Na druhej strane, v náboženskej symbolike je dýka cez srdce adaptáciou katolíckeho Najsvätejšieho Srdca Panny Márie, ktorá sa nazýva aj Bolestná dáma. Tento symbol má svoju súvislosť s druhým extrémnym koncom – náboženstvom voodoo. Paradoxne, tetovanie nožom a srdcom je tiež spojené s Erzulie Dantor ktorý má zlú stránku, ktorá je pomstychtivá a žiarlivá.dýka-tetovanie

Prekrížené nože

Tento štýl tetovania je medzi vojakmi na dôchodku veľmi obľúbený, pretože ukazuje neustálu dychtivosť bojovať. Dva nože môžu byť v opačnom smere, stáť proti sebe, čo je vyobrazením proti sebe stojacich strán, alebo môžu byť nože na jednej strane, pričom ukazujú príbuzenstvo počas bitky.

Ak si chce tento človek vážiť priateľstvo a bratstvo, ktoré zažil počas svojej ozbrojenej služby, má tendenciu mať nože, ktoré sú buď rovnakých, alebo podobných vlastností. Aby to bolo ešte exkluzívnejšie, ľudia majú tendenciu pridávať na rukoväť noža svoje a iniciály svojho kamaráta alebo jednotku alebo prápor.

Medzitým v prípade tetovania nožom, ktoré zobrazuje nepriateľov alebo znepriatelené strany v bitke, jednotlivci často vyberajú iný štýl čepelí a rukovätí. Navyše svoje tetovanie zvyčajne nechávajú vyniknúť pridaním mena, vlajok alebo názvu miesta protistrany, kde sa bitka odohrala..

Had a nôž

Hadie tetovanie, ktoré je stočené okolo noža, je známe ako Caduceus, ktoré predstavuje gréckeho boha liečiteľstva a medicíny. Z tohto dôvodu je tento štýl tetovania v lekárskej profesii veľmi populárny. Dve postavy, hady a nože, zobrazujú pohanský symbol plodnosti a znovuzrodenia a chirurgický nástroj.

Aby tento dizajn tetovania vyzeral jedinečne, jednotlivci k nemu spravidla pridávajú rok alebo meno. Študenti medicíny majú tendenciu ísť natoľko, aby mali rukoväť ozdobenú žilami alebo srdce, ak študenti náhodou študujú kardiogiu.

Nôž v podväzku

Toto je bežný štýl medzi ženami, ktorý rozvíja ich vnútornú silu a dravosť. Nôž, ktorý je nemilosrdnou zbraňou a kombinovaný s podväzkom podobným dámam, zobrazuje schopnosť žien diskrétne a efektívne zavraždiť svojich nepriateľov. Tento symbol ukazuje nežnú i brutálnu stránku žien.

Ženy sa zvyčajne rozhodnú nechať si urobiť toto tetovanie okolo stehna, čo je obvyklé miesto pre podväzok. Tým, že je nôž vyrytý na jednej strane a podväzok po celom stehne, dáva tetovaniu realistický detail. Jednotlivci majú tendenciu prispôsobiť štýl pomocou odlišných farieb, vzorov a štýlov stužiek.tetovanie nožom

Nôž a lebka

Nôž a lebka sú dizajnom, ktorý patrí k najrozmanitejším štýlom dizajnu a majú svoj vlastný význam. Dizajn, ktorý má nôž prechádzajúci lebkou zhora nadol, predstavuje, že daná osoba porazila strach zo smrti a už sa nebojí smrti..

Na druhej strane, medzi pirátmi bol tento symbol nožov a lebky odznakom ich komunity, ktorú by si prispôsobili pridaním vlajky svojej príslušnej komunity. Medzi mnohými ďalšími je najbežnejším štýlom tohto tetovania nápis „Jolly Roger“. Dizajn zobrazuje dva nože, ktoré sú prekrížené za lebkou, a bol použitý ako symbol pre ostatné lode, ktoré sa vzdávajú alebo sa potápajú..

Napriek tomu, že tieto tetovania nožom patria k najobľúbenejším, ľudia s kreatívnejšou mysľou majú tendenciu experimentovať s inými symbolmi. Pred experimentovaním však buďte veľmi opatrní, pretože ide o trvalé známky. Nechajte si teda svoj návrh zhruba načrtnúť na papier tetovacieho umelca, v prípade potreby vykonajte akékoľvek zmeny a potom nechajte tetovanie začať.

About the author