Graf bolesti tetovania: Ako veľmi to bude bolieť?

Ak máte nejaké tetovanie už nejaký čas, pripravte sa na bolesť. Tetovanie nie je každá šálka čaju a ak vám niekto povie, že nezaškodilo si vpichnúť na prst drobné srdiečko, jeho tolerancia voči bolesti sa môže líšiť od vašej.

Ukážme jednu vec, tetovanie bolí. V tejto situácii nie sú zahrnuté žiadne if alebo but. Ľudia praktizujú kultúru tetovania od vekov, keď na vzdialený koncept anestézie ani neprišlo.

U niektorých dokonca tetovanie mladých dospelých a mladistvých znamenalo dospelosť alebo vstup do mužstva, ale boli tieto skúsenosti bezbolestné? Nie. Narazíte na niektoré z najkomplikovanejších tetovaní, ktoré zobrazujú príbeh na telách nadšencov tetovania. Tento obrázok vo vás môže vyvolať dojem, že to nemusí byť také bolestivé, ako by sa mohlo zdať, ale ak dôverujete všetkému, čo hovorí internet, bolesť tetovania je skutočná..

Celebrity a influenceri sú obrovskou súčasťou kultúry tetovania, fanúšikovia a nasledovníci sa pokúsia urobiť niečo podobné, len aby prejavili uznanie konkrétnej celebrite. Tam, kde niektoré časti tela kedysi neboli najviac tetovateľnými miestami, je dnes všetko možné, pretože technológie zohrávajú dôležitú úlohu v procese vpichovania..

Pred tetovaním si musíte uvedomiť niekoľko vecí. Existuje vzťah medzi mierou agónie, ktorú budete trpieť, a umiestnením tetovania. Nie všetky tetovania, pretože rovnaký stupeň bolesti a nie všetci ľudia podobne cítia bolesť.

Môžete si však prejsť tabuľku bolesti a pripraviť svoju myseľ na potenciálnu bolesť, ktorú môžete utrpieť. Tvoj prvá skúsenosť s tetovaním nemusí to byť také príjemné, ale na to klábosenie a tykanie si nakoniec zvyknete. Krv a plazma vytekajúca z rán samozrejme nenamaľuje príťažlivý obraz, takže sa na tento zážitok vopred pripravte.

Niektorí nadšenci tetovania budú tvrdiť, že tetovanie nebolí tak, ako by ste si mysleli, ale pravdou je, že to závisí od vášho prahu bolesti. Prechádzanie webom po hľadaní informácií o umiestnení a bolestivosti tetovania určite pomáha

Tabuľka bolesti pri tetovaní

Každá časť tela reaguje inak na vpichovaciu ihlu tatéra. To môže závisieť od štruktúry pod kožou alebo hlavných nervových zakončení v celom tele. Najbolestivejšie časti tetovania sú

 • Slabín
 • Lakeť
 • Rameno Pits
 • Oblasť chrbtice
 • Vnútorné rameno
 • hrudná kosť
 • Členok
 • Koleno
 • Stehná
 • Pod prsia

Aby ste pochopili štrukturálne efekty vpichovania tetovania do mäsa a bolesti s ním spojenej, musíte sa pozrieť na hlavné nervy v tele. Majte na pamäti, že svaly a mäso pokrývajú tieto hlavné nervy a váš typ postavy to tiež ovplyvňuje.

Kde to budete cítiť najviac

Ak by ste sa pýtali 15 rôznych jednotlivcov na najbolestivejšie miesto na tetovanie, pravdepodobne by ste dostali 15 rôznych odpovedí. Do toho je zapojených iba toľko anatómie a vedy. Skutočný pocit môže závisieť iba od prahu bolesti pre každého, kto sa dostane pod ihlu.

Tetovanie možno považovať za jednu z najbežnejších foriem úpravy tela. Jedná sa o rýchlo rastúci trend a nemusíte to s atramentom preháňať. Jednoduché slovo vložené do zápästia alebo prsta môže stačiť, pokiaľ vás uspokojí.

Aby sme vám pomohli vybrať perfektné miesto pre vaše tetovanie, zostavili sme zoznam umiestnení, ktoré možno klasifikovať ako bolestivé alebo iné..

1. V blízkosti alebo na hrudnom koši

Odborníci na tetovanie a nadšenci, ktorí sú zahalení v tetovaní, uznajú, že je to jedno z najbolestivejších umiestnení tetovania. Dokonca aj vtedy, keď ste niekoľkokrát napustení atramentom, nie ste pripravení na bolesť, ktorú sem prináša tetovanie. Tento zvýšený pocit bolesti možno pripísať skutočnosti, že toto miesto neobsahuje dostatok vankúšov na tlmenie vpichu ihly. Je bližšie k kosti, v okolí je takmer žiadny tuk a svaly a relatívne málo kože na rebrách.

Pocítite silu tupého kovového predmetu, ktorý sa pokúša vytvoriť na vašej koži drobné rezy. Zatiaľ čo v skutočnosti sú to len ihly, ktoré vám neustále vyrážajú na povrch pokožky. Táto oblasť je blízko centrálneho nervového systému, čo zjednodušene znamená, že v tejto oblasti je niekoľko hlavných nervov, ktoré nie sú odpružené mäsom alebo svalmi.

Ďalším dôvodom, prečo toto umiestnenie bolí, je, že s každým nádychom sa rebrá trochu pohybujú. To môže obnoviť bolesť zakaždým, keď sa ihla dotkne povrchu, a nie zvyknúť si na bolesť po niekoľkých sondách, ako v iných oblastiach.

Najhoršia časť tohto tetovania prichádza potom, čo je proces dokončený. Pri väčšine tetovaní bolesť ustúpi za hodinu alebo dve, pričom sa zníži na podráždenie a nepohodlie. Ale pri tomto konkrétnom umiestnení bolesť zrejme pretrváva a zostáva oveľa dlhšie.

V niektorých prípadoch môžu jednotlivci pociťovať aj nepretržitú bolesť celkovo šesť hodín a viac.

2. Hlava a okolie

Toto je považované za jedno z miest, ktoré môže z pomerne skromnej osoby urobiť kvílivú alebo nadávajúcu osobu. Množstvo nervov a zanedbateľný tuk z neho robí jeden z najvyšších bodov bolesti pri tetovaní. Niektorí klienti sa dokonca sťažujú, že sa cítia ako pri vŕtaní lebky. Aby si dali tetovanie vytetovať, navrhujú prekonať bariéru psychologickej a fyzickej bolesti.

3. Vnútorná časť stehna

Aj keď táto oblasť obsahuje vankúš potrebný na zníženie bolesti z ihly, je to jedno z najbolestivejších miest na tetovanie. To možno vo väčšine prípadov pripísať skutočnosti, že sa pravdepodobne trie o nohu a nie je dostatočne odhalené, aby sa bezbolestne uzdravilo..

4. Vnútorná časť nadlaktia v blízkosti lakťa

Toto je niečo, čo si zapamätáte a varujete pred tým ostatných. Toto miesto je domovom dvoch z troch hlavných nervových zakončení v tele. Bude to bolieť ako čert. Zakaždým, keď sa dotknete nervu, pocítite skutočnú bolesť po celej dĺžke ruky. Skrátka budete mať pocit, že si dávate tetovanie na celú ruku.

5. Chodidlá

Toto je jedna z najcitlivejších oblastí na tetovanie. Nohy sotva obsahujú akýkoľvek sval alebo tuk a čistú dužinu pokrývajúcu kosť. Nervy prechádzajúce touto oblasťou sú pomerne exponované a ostrý pocit prepichnutia ihly mäsom je cítiť až do kosti. Sotva niečo poskytuje vankúš sonde.

6. Vnútorné časti zápästia

Ak ste sa dobre pozreli na svoje zápästia, pravdepodobne viete, že tu sú prítomné nervy. Nie je veľa mäsa a svalov, ktoré by poskytovali výplň ihly. Väčšina ľudí volí slová a vzory, ktoré vyžadujú neustály kontakt ihly s telom, a toto nie je najzábavnejší zážitok.

7. Prsty a ruky

Toto je jedno z najtrendovejších miest na tetovanie. Nájdete tu rôzne celebrity, ktoré podporujú tento štýl, a väčšina ľudí si ich zaobstará z estetických dôvodov. Ale aj tie najmenšie prevedenia, ktoré sú tu umiestnené, môžu veľa zraniť. Ruky sú plné nervov, pretože sú hlavnou časťou tela, v ktorej sa cítite. To tiež zvyšuje pocit bolesti z tetovacej ihly. V rukách je iba málo mäsa, ktoré by zakrývalo nervy a kosti, čo trochu zvyšuje bolesť.

8. Ramená

Existuje mnoho dôvodov, prečo by si niekto chcel dať vytetovať podpazušie. Napriek tomu je to jedna z najbolestivejších skúseností, ktorými si môžete sami prejsť. Toto je miesto, kde je umiestnený pomocný nerv. Okrem toho sa v tejto oblasti nachádza aj niekoľko ďalších žliaz. Toto tiež nie je ideálne miesto pre proces hojenia a bolesť trvá značný čas, kým ustúpi.

9. Vonkajšia oblasť ramena

Toto je relatívne jednoduchšie miesto na tetovanie. Vonkajšia časť ramena má viac mäsa a nie je tak blízko nervov ako vnútorná časť. Ak sa chcete týmto tetovaním chváliť, je to pre vás ideálne miesto. Samozrejme, budete cítiť nepohodlie ihiel, ktoré sa vám tlačia do pokožky, ale nič vás nevyzve na vytrhanie vlasov. Bolesť po zákroku tiež rýchlo ustúpi a tiež sa rýchlo zahojí.

10. Lýtkové strany

Oblasť nad členkom a pod kolenom je jedným z ideálnych miest na tetovanie, ak máte nízke stupnice tolerancie bolesti. Strana lýtkového svalu je relatívne bezbolestná, pretože je vzdialená aj od holennej kosti. Po stranách lýtok nie sú takmer žiadne nervové zakončenia, ale ak sa posuniete dozadu bližšie k zadnej časti kolena, stane sa to bolestivým zážitkom.

Ktoré škvrny je možné klasifikovať ako najcitlivejšie?

Niektoré časti tela obsahujú zhluky nervov alebo nervových zakončení; tieto časti možno považovať za najcitlivejšie oblasti bolesti. Tiež oblasti kosti sú pravdepodobne ovplyvnené ihlou viac ako ostatné oblasti. Hrdlo, bradavky, genitálie, solar plexus, tvár a ruky možno klasifikovať ako časti so zhlukami nervov.

Zápästia, členky, chodidlá, kľúčna kosť, chrbtica, rebrá, lakte, kolená a chodidlá sú niektoré z príjemnejších oblastí, ktoré sú náchylné na zvýšený príjem bolesti..

Ktoré škvrny sú najmenej bolestivé?

Váš zadok je hlavným miestom pre bezbolestné alebo relatívne bezbolestné tetovanie. Väčšina ľudí tu nechce tetovanie, takže sa presunieme na miesta, kde by ste si ho chceli dať zaobstarať. Stehná, predlaktie a lýtka možno považovať za vhodné pre ľudí s nižšou toleranciou bolesti.

Tieto oblasti obsahujú veľa vankúšov a veľmi málo až takmer žiadne nervové zakončenia. Pocit pálenia a pálenia v týchto oblastiach je však dosť vysoký. Niektorí by mohli zvážiť napustenie atramentu do oblasti Bonier len z tohto jediného dôvodu. Koniec koncov, nikto nemá rád pocit pálenia na koži, najmä ak by to nedokázal predviesť.

Citlivé nervy cez telo

Môžete vykonať podrobné vyšetrenie týkajúce sa umiestnenia týchto nervov a toho, ako dobre môžu prijímať bolesť. Nasledujú názvy týchto nervov.

 • Malý týlny nerv
 • Povrchový krčný
 • Stredný kmeň
 • Bočná šnúra
 • Zadná šnúra
 • Muskulokutánny
 • Medzirebrové
 • Stredná brachiálna kožná
 • Ulnár
 • Ilio-hypogastrický
 • Obturátor
 • Bočné femorálne kožné
 • Sedacie
 • Bežné peroneálne
 • Povrchný peroneál
 • Hlboké peroneálne
 • Tibiálny
 • Predná kožná
 • Saphenous
 • Hlboká vetva
 • Stredná antebrachiálna kožná
 • Medián
 • Stredný kábel
 • Radiálne
 • Supraskapulárny
 • Nižší kmeň
 • Kmeň Superior
 • Veľký uholník

Toto sú niektoré z hlavných nervov, ktoré sú rozmiestnené po celom tele.

Ako veľmi by tetovanie bolelo?

Dostávam napustené atramentom môže byť viac podráždením než skutočná bolestivá skúsenosť. Pri tetovaní vstupuje do hry niekoľko faktorov, dokonca aj váš duševný stav a úzkosť môžu bolesť urýchliť alebo zmierniť. Väčšina ľudí môže dostať veľa o bolesti spojenej s konkrétnym umiestnením, v skutočnosti to môže byť oveľa menej, ako sa uvádza..

Samozrejme, nikto nemá rád ihly, ktoré bodajú a vpichujú tkanivo cez povrch pokožky, ale pri troche odolnosti a správnej následnej starostlivosti sa z toho rýchlo dostanete. Ak si vyberiete profesionálneho tatéra a urobíte si domácu úlohu, je veľká šanca, že tá bolesť bude stáť za to.

Zatiaľ čo niektoré tetovanie škvrny na jedinom bodnutí a trochu svrbia, iné vás môžu vyzvať, aby ste si vytrhali vlasy. To sa však líši od človeka k človeku, napríklad ak si jeden z vašich priateľov nechal vytetovať prst a oznámil vám, že to nie je „také“ bolestivé, ale môžete to prežiť inak..

Technika, ktorú používa váš tetovač, tiež hrá úlohu v množstve nepohodlia, ktoré cítite. Niektorí umelci sú ľahkovážni a niektorí pri aplikácii ihly na kožu vyvíjajú veľký tlak.

Čo robiť, než sa pustíte do atramentu

Pred vstupom do tetovacieho salónu by ste mali vedieť a urobiť niekoľko vecí. To zahŕňa jesť správne jedlo vopred. Dohodnite si stretnutie a pokúste sa jesť najmenej dve hodiny predtým, ako sa nakazíte atramentom. Ak máte zdravotný stav, je nevyhnutné, aby ste sa poradili so svojim lekárom.

Porozprávajte sa so svojim tetovacím umelcom a popíšte svoju toleranciu voči bolesti, aby ste získali profesionálne odporúčanie týkajúce sa umiestnenia tetovania.

Proces sa cíti ako?

Nápoj na atrament je úplne odlišný zážitok v rôznych častiach tela. Niektoré časti sú na tetovanie oveľa jednoduchšie a menej bolestivé ako ostatné. Táto skúsenosť závisí aj od „vankúša“, ktorý má konkrétne umiestnenie. Vankúš označuje množstvo kože a svalov, ktoré sa nachádzajú na konkrétnom povrchu.

Oblasti bližšie k rebrovému košu nemajú veľa vankúšov, zatiaľ čo oblasti stehien sú mäsitejšie a majú viac svalov a tuku. Navyše časti, kde prechádzajú hlavné nervy, môžu byť tiež relatívne bolestivejšie ako ostatné.

V prípade hrubšej oblasti, ako je stehno, budete mať pocit, že sa vám po koži ťahá ihla. Tento pocit je dosť povrchný, pretože tetovacia ihla nezasahuje hlboko do pokožky ako injekcia. Dá sa to porovnať so škrabancom od zvieracieho pazúra alebo bodnutím od včely. Budete cítiť ostrosť jemnej ihly, ktorá sa vám vpichuje do pokožky.

Budete tiež cítiť pocit pálenia, pretože počas procesu sa kovová ihla neustále pohybuje dopredu a dozadu, čím vytvára dizajn. To spôsobuje trenie, ktoré vedie k emisii tepla, a tým k pocitu pálenia. To tiež závisí od toho, aké prepracované je vaše tetovanie a koľko podrobností zahŕňa konkrétny dizajn.

V oblastiach bohatších na kosti môžete cítiť väčšiu bolesť. Tento pocit je možné porovnať s tupým kovovým predmetom, ktorý sa vám pokúša vrezať do pokožky. Keď sa priblížite k oblastiam, ktoré obsahujú hlavné nervy, budete pociťovať stúpanie nepohodlia a bolesti.

Spodná čiara

Odporúčame vám, aby ste sa najskôr porozprávali s tetovacím umelcom o najlepšom umiestnení tetovania. Ak máte na mysli konkrétne miesto, zostaňte odhodlaní zvládnuť toto utrpenie.

About the author